AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

Były parobek

Co sie stalo ze szukaja nowego dyrektora do dzialu jakosci? Xd Ogolnie to polecam jak ktos ma blisko i nie ma nic innego do roboty. Mozna sie dogadac i brac drugie zmiany w miedzyczasie umawiajac sie na rozmowy kwalifikacyjne w godzinach porannych. Wyplata zawsze na czas(xd xd xd) i to tyle z „plusow”. (usunięte przez administratora)

Jak długo czekaliście na odzew z AIC S.A.? Oddzwaniają zawsze?

Twoje CV nie zginie. Do mnie odezwali się po 2 miesiącach. Ale na przykładzie innych wiem że mogą dzwonić nawet po roku.

Sylwia

2 miesiące? A potem sam proces Twojej rekrutacji to jak długo mógł trwać? Widzę, że pracujesz obecnie to raczej było warto tyle czekać? Dasz znać głównie ze względu na co?

@Sylwia

Pracuję w AIC już prawie 10 lat. Wcześniej przez około rok trafiałem w miejsca o których staram się nawet nie myśleć. Wysyłałem CV po kilka razy dziennie. AIC było po prostu kolejnym ogłoszeniem. Gdy do mnie zadzwonili pytając czy nadal szukam pracy powiedziałem że tak. Tego samego dnia przesłali mi dokumenty do wypełnienia i zaprosili na rozmowę za 2 dni. Pamiętam że zrobili na mnie bardzo pozytywne i profesjonalne wrażenie. Na maila dostałem około 10 stron dokumentacji. Pojawiłem się na rozmowie a następnego dnia zacząłem pracę. Pierwsze 3 lata nie były łatwe ale widziałem perspektywy. Mam już stałe stanowisko i w tym co robię jestem bardzo dobry. Ps: Firma cały czas się zmienia. Z perspektywy pracownika nie do końca jestem zadowolony z zarobków ale potrafię też znaleźć i docenić inne atuty tej firmy. Największym dla mnie jest fakt że to firma polska. W Trójmieście mamy dużo Szwedzkich firm które w porównaniu z AIC są istnym koszmarem. Druga kwestia zarobki. Mimo że nie są odpowiednie do moich kwalifikacji to zawsze są na czas. (usunięte przez administratora)

Czyki

No cóż. Z wieloma negatywnymi opiniami na temat firmy , które przeczytałem można polemizować , z częścią z nich można się zgodzić. Nie zauważyłem aby ktos napisał że pensja wpływa na konto regularnie , przynajmniej ja nigdy , przez ponad 5 lat pracy nie zostałem oszukamy nawet na złotówkę. Mamy czystą wygodną stołówkę, szatnie . A pieniądze na emeryturę, a leczenie. Można oczywiście nażekac między sobą , ale z własnego doświadczenia wiem że zarząd jest otwarty na uwagi . Ktoś powie że łaski nie robią . Zapewniam że w firmach których pracowałem to nie było standardem . Na koniec chciałbym zapewnić że nie jestem w d...o włazem i zachęcam żeby mniej nażekac a więcej działać.

Sylwia

a zarząd wie jak hala wygląda od wewnątrz? Nie no ale też tak krytycznie nie możesz mówić, bo jednak parę plusów to wymienił, tragedii nie ma. Bo o tej stołówce i szatni to rzetelnie się chociaż wypowiedział, tak?

stary wyjadacz
@Sylwia

Szatnie i stołówki nowe , w standardzie takim że niektórzy jeszcze w domu nie mają takiego, kawa, herbata, lodówki na jedzenie. Wszystko zapewnione. Firma się rozwija inwestuje , wypłata na czas to ustawa ktoś tu piszę, widać że dopiero wszedł na rynek pracy bo u nie jednego pracodawcy dostaniesz nie na czas i jeszcze połowę w kopercie. Jeśli macie problemy z kadrą zarządzającą bezpośrednią polecam rozmowy z Liderami lub Dyrektorem, kierownikiem, wszyscy mają otwarte drzwi i są chętni do rozmów.

nik kejw

na emeryture to zgodnie z prawem musialbys doplacac z wlasnej kieszeni. A AIC placi calosc, wiec nie narzekaj. Mogli wybrac tansza dla siebie opcje.

AAE

dlaczego jest otwarta rekrutacja na technika i administratora?

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zadowolony

A mi się podoba w AIC Gdynia . Pracować trzeba jak wszędzie bo pieniądze na drzewach nie rosną ale żeby był (usunięte przez administratora)to nie odczułem. Też nie zauważyłem żeby obywatele ze wschodu byli lepiej traktowani ..są tak samo (usunięte przez administratora) za błędy jak Polacy czy Azjaci . Czytałem na temat nadgodzin że jest trudno żeby je zdobyć.... Szczerze to miałem prawie 40 setek więc nie wiem w czym jest problem . Jeśli chodzi o socjal to czego oczekujecie jeszcze ? Kebaba i pizzy a na deser lody ?

Cotygodniowe spotkania BHP

Co sądzicie o tych spotkaniach w Tuchomiu? Dziewczyna która prowadzi te spotkania robi je na hali produkcji. Do tego mówi tak cicho że praktycznie nikt jej nie słyszy. Ukraińcy też są proszeni na takie spotkanie mimo że nie mówią i nie rozumieją j. Polskiego. Gdy jesteśmy pytani o zagrożenia na naszych stanowiskach i mówimy o nich to od razu pojawia się śmiech brygadzistów, kierownika produkcji i osoby która te spotkania prowadzi. Dziwne że nie podsuwają nam po tych spotkaniach jakichś dokumentów do podpisania. Wcześniej zawsze tak robili. To pewnie jakiś wymóg by w razie wypadku mieć "dupochron".

Momas

Ci co byli asertywni i mieli inne podejście to się pozwalniali

Chudy byk

Ogólnie to praca w aic jest mega zajbeista ale tylko na magazynie iż gdyz ponieważ na produkcji to mają ludzi za śmiecie ale na magazynie jest (usunięte przez administratora) zabawa można sobie pooglądać seriale na netflixie i tak dalej

Ktoś
@Chudy byk

Rzeczywiście na magazynie jest lepiej ale co do oglądania filmów i seriali to raczej jakiś żart. No chyba że jesteś ukraincem ... Większość z was tak właśnie pracuję w kiblu lub na drugim końcu firmy. Pozdrawiam logistykę

Dawid

Witam. Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się w kwestii szkółki spawalczniczej TIG ? Czy faktycznie w pierwszych etapach co miesiąc są aneksy do umowy i podwyżki o 500zl plus premię? Jak wygląda ta nauka, oraz czy umowa lojalnościowa na 18ms-c nie jest strzałem w kolano ?

Spawacz
@Dawid

Generalnie szkółka jako szkółka jak najbardziej na tak, jednak polecałbym zrobić papiery spłacić lojalkę i uciekać tak szybko jak to możliwe . W firmie mobbing jest jak chleb powszedni. Chyba ze ktoś lubi życie w ciągłym stresie i być traktowany jak podczłowiek to polecam

Dominika
@Spawacz

A wiesz ile wynosi to spłacenie lojalki?

Dawid
@Spawacz

Dziękuję za odpowiedź. Ja zdecydowałem się samodzielnie zapisać na kurs tiga w pobliskiej szkółce i za miesiąc mieć wolną rękę w poszukiwaniu pierwszej pracy w zawodzie niż męczyć się u dojeżdżać 30km każdego dnia przez 18ms c :)

Ragnar
@Dawid

Nie. W ciągu 9 miesięcy tylko 2 razy miałem aneks (na ten ostatni czekałem pół roku). Nauka jest spoko. Co do umowy, to nie mogę powiedzieć, gdyż dopiero pierwszy rok pracuję tu.

@Ragnar

2 aneksy w ciągu 9 miesięcy - TYLKO - rozumiem ,że aneks powinien być co miesiąc ;)

Spawacz

Witam Długo zastanawiam sie czy udać sie do pracy do tej firmy czytając negatywne opinie na forum bo przecież zawsze trza brać poprawkę jednak zgadza sie to w 90% to co piszą pracownicy obecni lub byli. Niestety sie rozczarowałem prócz dobrych warunków socjalnych typu stołowka oraz parkingu. A najgorsze ze czułem sie jak na ukrainie strasznie faworyzują ich a swoich rodaków stawiają na drugim miejscu (nigdzie tak nie ma w europie zachodniej jak w tym zakładzie.) Zdecydowanie odradzam pójscia do pracy Bedziesz maszynką do robienia detali na jakiś chory czas nie wspominajac o wymogach i jakosci która nie jest zapłacona za tą pracę.

Rafał

dlaczego tak często firma szuka specjalisty ds. zakupow?

Jaki dress code obowiązuje w AIC S.A.?

modny

sraki, nie interesuj sie bo wiesz czego dostaniesz to raz a dwa panowie tylko dlugie spodnie w +30 stopni a panie dowoli ;)

Rzeźbiarz

Taki jak w większości fabryk. Produkcja nosi ubrania ochronne zgodnie z wymogami BHP, biurowi na luzie, a ci mający kontakt z klientem na wysoki połysk.

Płaszcz spawalniczy

My som oni tutej w it robione oni robote takom dobrom dla niego ja byli tam na miejscu i robil te tego wszystkie o polecyam tam tak

pożeracz wywijki

Pozdrawiam serdecznie najlepszego kontrolera jakości, który zna się na spawalnictwie jak nikt inny. Mam nadzieje ze żaden NCR nie umknie i dalej będziemy mogli bezpiecznie wysyłać wymienniki do przyszłych szczęśliwców którzy dostaną towar najlepszej jakości, sprawdzony przez króla kraterów.

Przesadzona miska
@pożeracz wywijki

Chodzi o J.K?????

Małolat

Beznadziejni brygadziści z produkcji , wymagania z nieba a sami by nawet nie umieli kartek skleić ze sobą co dopiero coś pospawać

=))

istoty, kiedy zaczynasz doceniać ludzi??? zrekrutowanych liderów i głównych, którzy myślą tylko o sobie

Dział IT

Możecie coś powiedzieć o pracy w Dziale IT? Jakaś rekrutacja niedawno była na kierownika IT. Co się stało z poprzednim i jaka atmosfera jest w Dziale?

Dorota

Jaka jest struktura zarządzania tym działem? Bo z tego wątku wynika, że jest dyrektor (nowy) i kierownik (aktualnie brak). Nie ma innych kierowników do konkretnych projektów, czy grup zadań?

Zainteresowana

Witam jak to jest z rekrutacjia w tej firmie na produkcjie? Ogłoszenie cały czas wystawiane cv złożone i zero odzewu ze strony firmy

Były pracownik.

Jak tam (usunięte przez administratora) dalej po 12h pracujecie żeby wyżyć? Mobbing wciąż aktualny na wszystkich liniach w AIC i wśród brygadzistów i liderów? Bo jeszcze 2 miesiące temu to było na porządku dziennym (jak od lat). Nie pozdrawiam :)

Spawacz-monter

Firma uczciwa , wszystko czarno na białym. Pieniądze nie najgorsze chociaż zawsze mogłoby być lepiej. Porządek na hali, fajny social. Polecam

Monter spawacz
@Spawacz-monter

O jakim socjalu mówisz? Dokładają Ci chociaż złotówkę do kanapki z automatu? Płacą Ci za wczasy pod gruszą? A może dopłacają Ci do multisporta? Oprócz darmowej kawy z automatu to w tej firmie nie ma żadnego socjalu, także mówmy o konkretach i nie puszczajmy w obieg pozytywnej propagandy, aby wyrównać negatywne opinie.

Dorota
@Monter spawacz

Ok, może i nie ma. Ale ile zarabiasz jako spawacz? Może tak dobrze, że sam sobie bez trudu zapewnisz wszystko, i te wczasy i obiad i kawki :)

Fajka
@Dorota

Jeżeli przez "fajny socjal" rozumie ładna stołówkę i kibelki to spoko, może i fajny. (usunięte przez administratora)

Arczem

Jakie są stawki dla doświadczonego spawacza Tig?

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.