AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

Jak wygląda praca dla początkującego spawacza tig? Jakie elementy się spawa na początku i jakie w ogóle się spawa w tej firmie? Kilka lat temu robiłem kursy na tiga, ale spawałem przez te kilka lat 2 razy rury ze stali czarnej przy montażu kotłowni. Częściej jednak spawałem gazowo. W sumie uprawnienia na blachy mi wygasły, w czerwcu kończą się na rury. Ktoś się może podzielić jakimiś informacjami jak to wygląda na początku?

Spawacz

Praca jest dwuzmianoa? Jest możliwość pracować na pół etatu (4godziny) na drugą zmianę i soboty?

Ktoś

W firmie na monitorach wyświetla się ostatnio bardzo ciekawe ogłoszenie o nazwie Testuj z nami aplikację BHP! Zastanawia mnie i jednocześnie martwi wiele kwestii. Czy AIC chciało by, byśmy instalowali tę aplikację na naszych prywatnych telefonach? NAPRAWDĘ? (usunięte przez administratora)

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Marian

Kiedy skończycie z tym zmuszaniem ludzi do chodzenia w tych kagańcach. To jest chore nikt nie wierzy już w tą pandemię większość ludzi się już obudziła na szczęście. Dajcie nam żyć nie dosyć że trujemy się tymi oparami spawalniczymi to jeszcze normalnie oddychać nie można.

Jakitakiprodukcyjny
@Marian

Przecież to są zalecenia GISu a nie widzimisie zarządu. Poza tym twierdzenie, że nitk nie wierzy w pandemie i olewanie, małego bo małego ale mimo wszystko, ryzyka jest skrajnie egoistyczne i chore

Marian
@Jakitakiprodukcyjny

Nie długo będziecie (usunięte przez administratora)tego systemu.Już na każdym kroku odbierają nam wolność.

Stopnop
@Marian

Marian każdy mądry wie że to bezprawie ale w pojedynkę nic nie zdziałasz. Niestety mało jest ludzi myślących w obecnych czasach. To nie jest czas i miejsce by i tym tutaj pisać. Dobrze że jest już jakaś grupa przytomnych ludzi. Pozdrawiam

Myślący
@Marian

Jakby ktoś byłby mądry to wystarczy zajrzeć na narodowy instytut zdrowia publicznego https://www.pzh.gov.pl/ wejść w zakładkę wirus Sars cov 2 informacje a następnie w nocy i zobaczyć ostatni raport niepożądanych odczynów po szczepieniu. Tak moi drodzy zgony też są. Obudźcie się w końcu a pani BHP niech już przestanie z tą corono paranają.

Ktos moze powiedziec cos o ksiegowosci ? Jaka płaca, atmosfeta itd ?

Pracować w Concept?

Czy warto aplikować na stanowisko automatyka i jaka jest pensja takiego specjalisty w AIC?

Ziom

Ja pracuje w aic 2 lata, spawacz tig, dostałem 1800 zł premii i 7 tys wypłaty o vo chodzi tym ludziom.

Krzysztof
@Ziom

Marudzili, marudzą i będą marudzić. Taka natura tych ludzi. Zgadzam się ,że finansowo się mega poprawiło !

Kand

Podczas rozmowy rekrutacyjnej (usunięte przez administratora) z działu HR w sposób przekonywujący zapewniła, że otrzymam odpowiedź o wyniku rekrutacji. W tym przypadku zabrakło niestety profesjonalizmu gdyż minęły trzy miesiące a odpowiedzi jak nie było tak nie ma :) (usunięte przez administratora)

Romekatomek

Dział HR jest spoko. Bylem w firmach gdzie HR to tylko ze sobą gadał. Tu można na nie liczyć. No i ładne dziewczyny :)

Kontrkand
@Romekatomek

Prawda :-)

Na jakie zarobki można liczyć w kJ?

pt
@Marek

mozna liczyc na dyscyplinarne zwolnienie

marcin
@Marek

takie same jak po pięciu lub ośmiu latach w Narzędziowni :)

@marcin

Można liczyć na większe pieniądze niż doświadczeni pracownicy KJ Brak jakichkolwiek premii. Bo po co ? Od pewnego czasu nowi przychodzą i szybko odchodzą bo jak widzą co się dzieje w tym dziale to szkoda zachodu. Pewna osoba która patrzy z "prawie" góry już dawno powinna położyć papiery bo ewidentnie sie wypaliła ponieważ nic nie potrafi załatwić. Może jakieś wyrównania pensji do pensji nowych kontrolerów ???? Jakoś produkcja dostała wyrównania..

prodakszyn
@Mirek

Otóż na produkcji najwyrazniej powstał podział na lepszy i gorszy sort pracowników - wyrównanie/podwyżki dostali jedynie spawacze. Reszta produkcyjnych wciąż z tego powodu cierpi !!

@prodakszyn

"spawacze" Kodeks pracy mówi co innego. Sprawdzić i zrobić bunt a nie siedzimy jak te kołki.

Ex
@Mirek

Co Ci Mireczku mówi kodeks pracy w tym przypadku? Ludzie kurde nikt wam nie każe w aic pracować. Co to znaczy że reszta cierpi? Składasz wypowiedzenie i przestajesz cierpieć skoro Ci warunki nie odpowiadają. Wszyscy się żalą, ale żeby ktoś ryja otworzył na to niee!!

@Ex

Art. 183c Kodeksu pracy § 1. Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. § 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą, przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub w innej formie niż pieniężna. § 3. Pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku. Warunki są dobre jak nasz rynek pracy ale za to dyskryminacja finansowa jest tam chlebem powszednim.

@Mirek

Czegoś tu nie rozumiem lub się mylę pracodawca decyduje o wysokości zarobków w firmie prywatnej firma nie jest państwowa to pracownicy takcy jak ja i cała reszta zdecydowała się odpowiedzieć na ofertę o zatrudnieniu i godziła się na takie bądź inne warunki umowy to pracodawca nikt z działu HR cz Personalnego nie chodził po domach nie stał pod urzędem i nie prosił byśmy przyszli popracować dlaczego nikt nie wnikał podczas rozmowy co i za ile a teraz żale wylewa idz do lidera , kierownika czy dyrektora i powiedz mu co się Tobie nie podoba z którego artykułu itd ... anonimowo na forum niczego nie wywalczysz Pozdrawiam wszystkich odważnych i czytaj że zrozumieniem zanim napiszesz komentarz

Za chwilę w firmie będzie świętowane 20 lecie istnienia. Tradycja jest taka że, co 5 lat ci którzy już troszkę pracują dostają z tej okazji finansowe bonusy. Ciekawe jak to zostanie rozwiązane w tym roku?

Sabayon
@Anonim

Koszulki będą pewnie bo nic innego firma nie ogarnie.

Szybki
@Sabayon

dla ciebie powinni ogarnąć wypowiedzenie ;)

IT

Jak tam w dziale IT w Gdyni. Jak zarobki

@IT

Na dzień dobry tak 5k

marta
@IT

Jeśli chodzi o księgowość lub innych pracowników biurowych,jak mniej więcej wyglądają zarobki ?

XYZI

ciekawe, ze jak na 1 miesiac pomniejszyli wynagrodzenie to wylalo sie wiadro pomyi. A jak już kolejnego miesiaca firma uczciwie powiedziala, ze stac ja na to, zeby wyplacic calosc wynagrodzenia to cicho tuuuu..... nikt nic nie mowi. Jak to niestety w Polsce bywa... ponarzekac to szybko, ale jak cos dobrego sie dzieje to nikt nie powie.

Przeczytaj to co napisałeś...
@XYZI

"firma uczciwie powiedziała, ze stać ją na to, żeby wypłacić całość wynagrodzenia to cicho tuuuu" Po co firma próbowała cwaniaczyć? Temat zarobków był tu już wiele razy poruszany. W czasie tak zwanej "pandemii korono wirusa" produkcja szła pełną parą i nawet na chwilę nie zwolniła. Po co w ogóle próbowali nam coś zabierać? W firmie już zostało niewielu Polaków a Ukraińcy nadają się tylko do najprostszych prac. Drażnienie nas manipulacjami przy wynagrodzeniu może pogrążyć AIC w ciągu miesiąca. Ja tylko czekam żeby mnie ktoś (usunięte przez administratora) Zaraz zaczną się 40 stopniowe upały na produkcji. I tak będzie przynajmniej do września. Szlak mnie trafia na samom myśl o tej letniej saunie.

do narzekajacych
@Przeczytaj to co napisałeś...

eh. Zastanawiam się, co tu za ludzie piszą. 1) na produkcji wynagrodzenia nie były ucięte. Więc jeżeli ktoś chce ponarzekać z pracowników produkcji to niech się zastanowi czy to czas i miejsce na to. AIC zawsze chroni produkcję wszystkimi możliwymi środkami. Wynagrodzenia nie ucierpiały tutaj ani na grosz 2) jeżeli ktoś uważa, że produkcja = pieniądze to zapraszam do pierwszej klasy liceum i podstawowych zasad ekonomii. Pieniądze w firmie wpływają jak faktura od Klienta jest opłacona. To, że firma coś wyprodukuje nic nie oznacza. 3) gorąco? Zapraszamy na rynek pracy. Nie mogę czytać tych narzekań. Ciekawe, że ktoś myśli, że na goworku postraszy, że z firmy odejdzie. Śmieszny jesteś. Jest setka na twoje miejsce, aby dostać - uwaga- całość wynagrodzenia na czas w tych czasach.

abc
@XYZI

jak juz (usunięte przez administratora) piszecie z kadr wpisy to sie podpisujcie

Aia
@do narzekajacych

To, że firma coś wyprodukuje nic nie oznacza? Nas to nie obchodzi. Dostajemy teraz gołą pensję. Jest zakaz robienia nadgodzin. Zabrano premię wydajnościową. To wszystko sprawia że są durze wahania wynagrodzenia a to z kolei oznacza że praca robi się niestabilna. AIC od zawsze mało płaciło, jednocześnie zachęcają do nadgodzin. Mają świadomość że zarobki są niskie. Moja żona jest teraz na macierzyńskim. Mam poważny dylemat co robić dalej. Wiem że przy obecnych zarobkach, które spadły mi o ponad 1000 zł nie jestem w stanie utrzymać rodziny. Dziś jeśli ktoś jest w ciężkiej sytuacji zatrudnia się w budowlance. 5000-6000 to normalne wynagrodzenie dla pomocnika budowlanego bez kwalifikacji. Tym czasem operatorzy frezarek/tokarek w AIC z ponad 10 letnim doświadczeniem mają 4000. To jakaś kpina.

Chłopie
@do narzekajacych

A co kogo obchodzi kiedy firma dostaje pieniądze? Pracownik ma mieć zapłacone i koniec

Negatyw

Czy wkoncu ktoś w tej firmie zajmie się panem w.s. z tuchomia. (usunięte przez administratora) pełną parą od niego idzie

Co?
@Negatyw

Co to za komentarz?

Halina
@Negatyw

Warto załatwiać takie sprawy nie oglądając się na innych. Chętnie przeczytam Twoją opinie o pracy w tym miejscu. Gdybyś mógł napisać coś więcej. Interesuje mnie, czy firma oferuje dodatki do pensji, może jakieś nagrody?

Negatyw
@Halina

W cuda nie wierz w tej firmie

Pracownik biurowy

(usunięte przez administratora) Nie ma potrzeby podawania ksywy czy inicjałów, wice w wersji męskiej jest tylko jeden. Nie zagraża mi bezpośrednio, choć wydaje mu się, że tak. Grożenie zwolnieniem jest bezsensowne. Ja prace znajdę wszędzie. Z moją wiedza, doświadczeniem to żadne wyzwanie. Dodając do tego obecny stosunek płacy do powyższego i odpowiedzialności, która na mnie ciąży, nowe wyzwania to naprawdę nie problem. Problemem jest to, że wice zabija w ludziach wszystko co dobre. W trakcie współpracy z nim wnętrzności wywracają się na drugą stronę. Ze stresu, z poczucia porażającej niesprawiedliwości. Człowiek wie, że jego wysiłek jest na marne, ponieważ jemu nie chodzi o wspólne działanie. Jemu chodzi o jego rację, jakakolwiek by ona nie była. A często racji nie ma. Nie można się znać na wszystkim. Prawdziwy SZEF wie z kim i po co pracuje. Potrafi ustalić zasady i cel. Niestety ten Pan, gra tylko do swojej bramki. Jest tchórzem. Ma kompleksy i leczy się w pracy. Jeżeli macie werwę, pomysły, chęci i do tego wiedzę, doświadczenie i poczucie własnej wartości nie zaczynajcie pracy w tej firmie. Ten Pan ma szajkę sobie podobnych i toczą tę firmę jak rak. Zmarnujcie się tutaj, doświadczycie sytuacji i uczuć niepotrzebnych. Realizujcie się w firmach, gdzie nie będzie wam szkoda wylanego potu i łez.

Pracownik innego działu
@Pracownik biurowy

Toksyczne osobowości można spotkać w każdej firmie. Zwykle szybko je wyczuwamy i staramy się unikać kontaktu za wszelką cenę. W sytuacji gdzie taka osoba jest naszym przełożonym lub jesteśmy skazani na współpracę z nią, lepiej jest odejść. Trzy miesięczny okres próbny jest wystarczający by znaleźć nową pracę. Ważne by rozstać się w miłej atmosferze i nie tłumaczyć się z decyzji o nie przedłużaniu umowy.

Moby Dick
@Pracownik innego działu

(usunięte przez administratora) i rozstanie w miłej atmosferze?! Ciekawe czy znowu cenzura usunie post ze słowem z kropkami?

Mam tak samo
@Pracownik innego działu

@Pracownik innego działu to bardzo krzywdząca odpowiedź na wpis @Pracownik biurowy.

Moby Dick
@Moby Dick

Tak właśnie (usunięte przez administratora)walczy z M0bBing13m. Brawo dla Was i dla AIC

Majster

Ja szczerze polecam. Jako były już pracownik CNC Tuchomia mogę powiedzieć, że to jeden z lepszych zakładów pracy w jakich miałem przyjemność pracować. Oczywiście jak każda ma swoje wady i zalety, lecz w tym wypadku mogę powiedzieć, że jest zdecydowanie więcej zalet. Zaczynając od samej atmosfery po podejście do pracy. Robisz swoje, nie obijasz się, nie naginasz ustalonych reguł - nikt nikogo się nie czepia, nikt nie stoi nad głową i nie klepie, żebyś robił szybciej. Wolne praktycznie z dnia na dzień. Wypłaty zawsze przed czasem. Do wysokości wynagrodzeń nie mam zastrzeżeń - konkurencyjne + nadgodziny w prawie każde soboty płatne 100%. Kierownictwo inwestuje w ludzi, cały czas szkoleni np. na suwnicę, wózki widłowe. A narzekacze? Zawsze się znajdą ludzie, którzy narzekają. Szkoda, że ci najwięksi krzykacze pracują tam cały czas i jakoś nie pali im się do zmiany pracy. Dodam jeszcze, że jeżeli ktoś narzeka i wylewa swoje żale, jaka to firma nie jest zła zapraszam do konkurencji. Paro uciekło, żeby po paru miesiącach wrócić z podkulonym ogonem.

Cnc
@Majster

Zgadzam się, dobre zarobki, teraz tanie czasy że nigdzie więcej niż 2300 na rękę się nie dostanie dlatego trzeba szanować ze firma tyle płaci

B0ry5
@Cnc

nigdzie nie dostaniesz więcej niż 2300 ? Brakuje Ci ambicji czy tylko tak dla żartów tak napisałeś ? Firmę należy szanować jeżeli firma szanuje Ciebie i uważam że jest to indywidualne podejście.

vc

Radze uważać pracownikom co robią na hali, bo dyro produkcji ma takie ogromne zboczenie, ze kamerki już nawet w domu do kolacji ogląda, swoich pracowników już poinformowałem. MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI!

Spocznij
@vc

Nie spinaj się. I tak już są mega problemy z brakiem pracowników. Jak zacznie dokazywać to sam będzie pracował na produkcji. Wielkie plany i ambicje a pensje dla pracowników jak w 2010 :)

WD
@vc

Jak ktoś pracuje zamiast się obijać to nie ma się czego bać. Ale wiadomo najlepiej nic nie robić, gapić się w telefonik i krzyczeć, że mało płacą.

Rudjy
@WD

Jeśli za normalne uważasz oglądanie pracowników z domu to ładniemasz poprzestawiane

TOLEK

Miałem okazję pracować w tej dziadowskiej firmie, oddział Pruszcz. Firma nie szanująca ludzi, ciągle w fazie prototypowni, każda produkcja z ciągłym zmianami w detalach, brak stabilizacji, podejście "łysego" do ludzi pozostawia wiele do życzenia. Kolesiarstwo chłopaków z Gdyni Łysy-brygadsista widoczne gołym okiem, myśleli że Gdynia przyjdzie i będzie kolorowo (usunięte przez administratora)No tak... jak wszystko opiera się na kolesiostwie od Dyrektora po brygadsistów to jak tu ma być dobrze !! Może ktoś z zarządu czyta czasami te wiadomości to niech ktoś pójdzie po rozum do głowy bo Firma piardnie prędzej jak wam się wydaje. Zdecydowanie nie polecam tej firmy nie zależnie od tego który to oddział będzie ! (usunięte przez administratora)

Baban
@TOLEK

Proszę nie kasować imion ludzi tam zarządzających oraz nie wygodnych treści. Chciałem dodać od siebie że kierownictwo zwalnia osoby z Pruszcza i robi miejsce dla "swoich". Tak jak nie omieszkał o tym wspomnieć Łysy gdy sprowadził swojego przydupasa brygadziste z Tuchomia. Ech... Robercik

Roman
@TOLEK

Ale teraz pewnie sobie radzisz :-)

Roman
@Baban

Zapraszam na rynek pracy, jest masę ofert :-)

@Baban

Z tego co wiem to połowa skaldu nadal pracuje. Wiem też że są to pracownicy którzy nie ściemniali ;)

Pisz pełnymi zdaniami, chyba że nie umiesz :-)

Robert
@TOLEK

Ciekawa praca, dobre zarobki, ludzie mili

ola
@TOLEK

Dostalam wypowiedzenie bo poszlam oddac krew i poinformowalam o tym fakcie mojego brygadziste a drugi zeby zdobyc punkty u kierownika zrobil wszystko aby mnie zwolnil .Najbardziej zabawne jest to ze p.kierownik nie zna kodeksu pracy a brygadzisci toreleruja pracownikow pod wpywem alkocholu i nic z tym nie robia .Brak słow .Moje wypowiedzenie jest absurdalne .

Szczupak
@ola

alkoholu nie alkocholu ;-) Ciężko pracowałaś i cię zwolniono. biedna ;)

ola
@Szczupak

Tak ciezko pracowalam .A jesli nie pasuje ci slowo alkohol pisane przez samo h czy ch to napisze ze pod wódy pasuje .FiRMA (usunięte przez administratora) A POLOWA LIDZI PRZYCHODZI Z WIADREM WAZELINY DO PRACY BO PAN KIEROWNIK LUBI TAKICH .BRAK SŁÓW .

Szczupak
@ola

zwolniono cię bo poszłaś oddać krew?

AIC

Po rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko kierownika brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony firmy świadczy o jej profesjonaliźmie. Z drugiej strony cieszy fakt że tam nie trafiłem bo jeśli tak wygląda praca to nie warto.

Kael

Chaos kontrolowany, w myśl zasady "kontrola najwyższą formą zaufania". Problem polega na tym, że przy tej wielkości firmy nie da się wszystkiego mieć pod kontrolą, a współpraca w dojrzałych organizacjach musi opierać się na pewnej dozie zaufania i traktowania się z szacunkiem i uznaniem. Brak tego powoduje, że rzeczy po prostu się nie dzieją lub dzieją się jednocześnie w kilku miejscach, a w każdym inaczej, i rzadko doprowadzane są do końca. Z jednej strony nie ma jasno postawionych czy zakomunikowanych oczekiwań, z drugiej jest ciągłe rozczarowanie czy irytacja "niedowożeniem" albo robieniem rzeczy "po swojemu", nie po (nieodgadnionej) myśli zarządzających, bez nawet chęci zrozumienia podejścia. Wynika to także z tego, że nagłe zmiany decyzji czy kierunków działań nie są przekazywane do właściwych osób - do osób, które zajmowały się danym tematem. Dowiadują się o tym ci, którzy aktualnie mają zająć się sprawą, ale już nie ci, którzy zajmowali się nią do tej pory. Zarząd prowokuje konflikty i problemy we współpracy między działami przez otwartą krytykę i podważanie na forum kompetencji dyrektorów. Są oni często traktowani jak bezmyślne dzieci, jak osoby poza swoją własną kontrolą, nie jak dorośli, dojrzali i kompetentni ludzie znający się na swoim fachu i biorący na siebie odpowiedzialność za wykonywaną pracę. Wyznawana jest także zasada "to, o czym nie mówimy i czym się nie zajmujemy, tego nie ma". Trudne do przyjęcia informacje są blokowane albo ignorowane. Jednym zdaniem: deklaracje i wizje są wspaniałe (czy może umiejętnie sprzedawane jednostkom), praktyka idzie w zupełnie inną stronę.

Mówmy jak jest!
@Kael

Kontrola w procesie, kontrola wejściowa i wyjściowa. To tylko puste frazesy. Wydajność i ilość kosztem jakości. To mogło by być hasło przewodnie w naszej ukochanej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.