Opinie o Open Direct (Open Finance S.A.) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Open Finance S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Open Finance S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Open Finance S.A. w Warszawa

Czarek

Jeżeli ktoś szuka szczegółów odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta to Open Finance oferuje: 1400zł podstawa + prowizje za klientów których uda się umówić na spotkanie z doradcą. Po 3 miesiącach ocena i przy dobrej ocenie nie wysoka podwyżka. Poinformowano mnie że średnia zarobków w oddziale (Lublin) to 1800zł (już z prowizjami). Jeżeli chodzi o przejście na umowę o pracę to jest taka możliwość przy dobrych wynikach po roku czasu.

Andrzej Z.
@Czarek

A jak wygląda sytauacja przy kierownikach zespołów doradców ? jaka pensja umowa itp ?

pośrednik

1000-3000 zł to się zarabia za jeden marny kredyt. Doradcy OF cieszą się, jak tyle zarobią. Niestety dobre czasy w tej firmie się już skończyły. Model biznesowy zatarł się kilka lat temu, a nie najlepsza obsługa odepchnęła klientów i dostawców kontentu (wniosków)już dawno.

Rozkopydlak

prawydolewego - jeżeli do centrali to można iść, jeżeli do oddziału to napisz później opinię jak było ;P

chyba za dlugi komentarz i dlatego

Opiekun Klienta

Rozmowa Kwalifikacyjna, Szkolenie + scenki zaliczeniowe i testy

Jak namówić klienta, żeby przyszedł do oddziału, co wiesz o firmie, Twoje mocne strony, czego oczekujesz od pracodawcy, dotychczasowe doświadczenie zawodowe

Rozkopydlak

Panie/Pani Admin prosze o zwrócenie uwagi że uciął/a Pan/Pani kilka zdań z mojej wypowiedzi która jest powyżej, bardzo proszę o przywrócenie tych kilku zdań na końcu, to ważna wskazówka dla osób szukających tam pracy. :)

mówię o szkoleniu tygodniowym na opiekuna klienta w centrali

Rozkopydlak

"ilona" -"że rozwijasz sie w ogólnopolskiej instytucji finasowej najlepszej na rynku" Czy już wyprali Ci głowę po pierwszych etapach rekrutacji? Powiem wam jak wygląda praca z open finance. Pracowałem tam od 2012. Uważam że te 3 lata przydały mi się tylko do znaleznienia lepszej pracy, bo sama prawa w openie to kiepski żart. Poniżej podam kilka przykładów: #Nr1# ;) Managerowie mogą sami obsługiwać wybranych klientów - !!Co to znaczy?? -błąd logiczny działalności firmy, prowadzi do nadużyć. To znaczy że klient który został skierowany przez call center do np twojego oddziału gdzie dumnie szczycisz sie z bycia doradcą finansowym, przechodzi najpierw przez ręce managera. To manager/kierownik oddziału decyduje jaki pracownik otrzyma tego klienta. !! Jaki jest efekt? !! - jeżeli klient wydaje siebyć perspektywistyczy, szuka porady w istotnej sprawie np bardzo duży kredyt dla przedsiębiorstwa, kredyt hipoteczny, są dwa wyjścia. Albo manager sam zostawi tego klienta dla siebie (dzięki temu zrobi 1 klienta i ma tyle prowizji co ty z 10-20 tzw. nieopłacalnych) albo przekaże tego klienta do swojego zufanego kolegi/koleżanki wśród doradców. Jeśli jesteś "świeży" w oddziale nawet nie licz na jakikolwiek ochłap... #Nr2# ;) Proponują Ci umowę o pracę (z płacą minimalną) połaczoną z własną działalnością gospodarczą? To twoja pierwsza praca tego typu? Pierwsza działalność? W ogóle jesteś pwny że to ogarniesz? Pamiętaj odejmij od płacy minimalnej cześć składki którą musisz zapłacić na firmę, wyjdzie Ci wtedy ok 900zł na rękę. !!Co to znaczy?? - Dostajesz 900zł podstawy, pierwsze realne zyski z klientów jesli Ci się poszczęści będą po ok 5-6 miesiącach, ale przy bardzo intensywnej pracy. Chyba nie słyszałem o podstawie na poziomie 900zł na rękę w żadnej firmie. Dodatkowo zamiast skupić się tylko na rozwoju jako doradca skupiasz się jeszcze na prowadzeniu działalności. Super :). #Nr3# ; Pranie głowy. Będa wam mówić że macie robić wszystko zgodnie z moralnośćią, prawem, uczciwością, macie naprawdę doradzać klientom, że jesteście doradcami, że pracujecie w największej i najbardziej rozpoznawalenj firmie doradztwa finansowego... i inne bzdury. !!Jaka jest prawda?? - jeżeli myślisz że twoich przełożonych będzie obchodzićtwoja śmierdząca moralność to znaczy że jesteś młodzieńcem lub młodą damą świerzo po studiach, młodym wilkiem myślącym że trafił na kurę znoszącą złote jajka. !!Jaka jest prawda?? - tak nie jest. Liczą się tylko wyniki. Będziesz musiał płaszczyć się przed klientem jak się da aby coś mu wcisnąć, będziesz dostawać klientów którzy chcą założyć np lokatę z której nie dostaniesz nic! Ale powiedzą Ci że liczy sięto aby utrzymać takiego klienta więc pracuj. Z własnego 3-letniego doswiadczenai w tej firmie wiem że 95% takich klientów nie daje perspektyw na lukratywną współpracę. To co mówią przełożeni i na szkoleniach na początku z uśmiechem na twarzy to brednie. Pamiętaj że konkurencja w tym sektorze jest już naprawdę duża, konkurujesz w oddziale, oddziały konkurują ze sobą itd. Jeżeli jesteś tym podniecony i chcesz być zajebistym doradcą poczytaj jak wygląda doradztwo finansowe w różnych krajach europy np choćby w UK, zrozumiesz czym różni się nasz wyścig szczurów za żałosne pieniądze od stylu doradztwa zachodniego. #Nr4# Zarobki. Będziesz zarabiał podstawę, nasi doradcy zarabiają ok 5-10tyś zł. Są i tacy którzy zarabiają więcej. !!Jaka jest prawda?? - idź tam, popracuj, zobacz to na własne oczy, wróć z płaczem i napisz komentarz :). A tak na poważnie odejmijcie od 10tyś zł około 7,5tyś i wyjdą wam realne zarobki (choć są miesiące gdzie można zarobić soro więcej, np 5 tyś zł, ale okupione tym że np 3-4 miesiące wcześniej to wegetowanie za 2 tyś.) Używam tutaj oczywiście kwot netto. #Nr5# Jacy są koledzy w oddziale? Tu napiszę krótko, sami współpracownicy w oddziale są ok, można nawiązać kontakty, wyjść na wspólne piwo itp. Tutaj jest jak wszedzie, pracownicy muszą trzymać się razem :). #Nr6# - ostatnia ciekawostka Jeżeli ktoś wątpi w to co piszę, zobaczcie jak duża rotacja pracowników (poza kilkoma doradcami którzy utrzymują się długo i lubiato co robią - są i tacy) jest w open finance. Czasami klient zaczyna pracować z jednym doradcą a po 2 miesiacach już go nie ma i jest kierowany do innego doradcy. Czy to jest poważne? Jak traktuje się klientów? A czemu doradca odszedł? Bo po pierwsze było mu źle, bo po drugie ciągle ktoś rył mu głowę dzień w dzień o tabelkach i wynikach, to powoduje frustracje w szczególności u młodych osób zaczynających tam karierę, po trzecie nic prawie na tym nie zarabiał a siedział kilka dni w pracy po 8 godzin i prowadził ciagle spotkania. MYŚLICIE ŻE KAŻDY KLIENT CHCE OD RAZU COŚ OD WAS WZ

Markus33
@Rozkopydlak

dokładnie opisane- pracowałem rok i wiem, trzeba pamiętać jeszcze o umowie lojalnościowej..

Maciek, pracownik
@Rozkopydlak

Zal mi Ciebie ! zakładam po tym co napisałeś, że jesteś osobą nastawioną na pracę od 8 do 16 z etatem i nic w tym zlego ale gorsze jest to ze nie zdajesz sobie sprawy ze jesli czlowiek chce pracowac w finansach i chce zarabiac naprawde duze pieniadze srednio 20 k to nie musi to odbywac sie kosztem klienta lub jego zdrowia. Rzecz w tym, ze malo jest osob maksymalnie zaangazowanych w rozwoj wlasnych umiejetnosci i wiedzy a takze przestrzegajacych zasad w kontakcie z klientem. Niby to takie proste ale jak przychodzi co do czego to ludzie wykladaja sie wlasnie na zwyklym: oddzwonieniu, odpisaniu, załatwieniu sprawy do konca z pelnym zaangazowaniem. A potem taki ktos sie frustruje i odchodzi widzac tylko minusy u wszystkich innych a nie u siebie. Ogarnij sie bo zycie Ci ucieknie. Pracuje w doradztwie od 2006 roku mam samych klientów z polecenia, pracuje 3-4 godziny dziennie i mam wszystkie rozwiazania na rynku i szkolenia dajace mi pelne mozliwosci dobrej obslugi klienta. To czy to wykorzystam zalezy tylko ode mnie. ps zdarzaja sie osoby bez doswiadczenia w finansach ktore pierwsze faktury ponad 10k wystawiaja juz w 3 lub4 miesiacu, faktycznie pierwszy okres jest trudny ale to dlatego ze sie uczysz i musisz ogarnac ogromna wiedza w krotkim czasie ktora weryfikuje klient na spotkaniu a to najsurowszy weryfikator -niektorzy nie wytrzymuja tego psychicznie bo nie sa w stanie dobrze sie przygotowac do spotkan a przewaznie jest to spowodowane zwyklym lenistwem i brakiem odpowiedzialnosci i tyle

ktoś wybiera sie na szkolenie teraz w styczniu?

Neumen

Pierwszy raz otrzymałem rzetelną odpowiedź. Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam

neumen

Ile zarabia opiekun klienta?

BYŁY KLIENT
@neumen

GROSZE CHYBA ,ŻE OSZUKUJESZ KLIENTÓW WTEDY PREMIA ALE TEZ I PROKURATOR BĘDZIE CZEKAŁ

Napisze ktoś kto pracuje w open direct jak wyglada praca opiekuna klienta? wiem ze do dyspozycji nie ma pełnej gamy produktów co doradca finansowy, ale coś wiecej, jak wygląda praca?

JAN

JAKA PRACA TAM JEST WYŚCIG SZCZURÓW

kreoir

zgadzam się z opinią

BYŁY PRACOWNIK

BAJU BAJU A BĘDZIESZ W RAJU OF TO FIRMA O NISKIEJ REPUTACJI I TAM JEST WYŚCIG SZCZURÓW NICZEGO SIĘ NIE NAUCZYSZ CO NAJWYŻEJ KOMBINOWAĆ A NA KOŃCU CIEBIE ZWOLNIĄ DYSCYPLINARNIE

ktoś podpowie jak wygląda praca opiekuna klienta? jak zarobki, możliwość awansu i jakie obowiązki? Pilne!

JASIU
@ja

JAKI OPIEKUN KLIENTA NAZWA ZMYŚLONA NAUCZA CIEBIE JAK OSZUKIWAĆ I DOPROWADZAĆ DO NIEKORZYSTNEGO ROZPORZĄDZENIA MIENIEM WEJDŹ W PRZEGLĄDARKĘ OSZUKANI PRZEZ OPEN FINANCE ALBO OSZUKANI PRZEZ GETIN BANK

KPP Sp. z o.o.
@JASIU

Byłeś agentem, pośrednikiem, doradcom finansowym TA OFERTA JEST DLA CIEBIE – znasz osoby które mają polisolokatę, ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym i chcesz im pomóc odzyskać środki z tej polisy bez potrąceń. Skontaktuj się z Nami- za każde polecenie zapłacimy za polecenie „z góry”. Dzięki temu pomożesz takiej osobie, a sam zarobisz nawet do kilku tysięcy miesięcznie i zyskasz zadowolonego Klienta, który na pewno w przyszłości skorzysta z Twoich usług. Pomagamy odzyskać pieniądze Opłat Likwidacyjnych z Polisolokat Zapraszamy do kontaktu T. 791 557 515

Były klient
@ja

CZYTAJ KOMENTARZE FIRMA KTÓRA DOPROWADZIŁA TYSIĄCE KLIENTÓW DO NIEKORZYSTNEGO ROZPORZĄDZENIA MIENIEM DZIŚ IEI AKCJE LECĄ NA ŁEB NIE POLECAM JAK CHCESZ SPAĆ SPOKOJNIE

MAJ

CZYLI POTWIERDZA SIĘ WYŚCIG SZCZURÓW

WIT

MASAKRA W TEJ FIRMIE JEST WYŚCIG SZCZURÓW ODRADZAM

KATANA

POTWIERDZAM NIEUCZCIWOŚĆ TEJ FIRMY KTÓRA KLIENTÓW DOPROWADZAŁA DO NIEKORZYSTNEGO ROZPORZĄDZENIA MIENIEM

Tom

Cała prawda o Open Finance, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia, to niech przeczyta sobie to http://getoutbank.pl/23-news/politics/4-open-finance-polisolokaty-kredyty

MIŚ

FIRMA KRZAK DZIŚ JEST JUTRO ZNIKA

maxicana

Jedynym plusem pracy w tej firmie jest umowa o pracę, a największym minusem jest zmuszanie do brania nadgodzin i przez to pracuje się tam 9-10 h dziennie. Każdy kto pracował w jakimkolwiek call center na sprzedaży wie, że jest to niemożliwe by być tyle godzin efektywnym. Rotacja pracowników jest ogromna. Niemili SV. Wypłata podstawy zawsze na czas ale o prowizje trzeba się upominać.

niezadowolonny
@maxicana

Szczerze? umowę o pracę to mają chyba tylko ludzie, którzy z braku możliwości lub braku odwagi siedzą tam np 2 lata. Będąc tam, nie zauważyłem, by ktokolwiek powiedział, że tą pracę lubi. Ja dałem radę miesiąc i uważam, że jest to cenne doświadczenie, z którego płynie nauka, by nigdy w coś takiego się nie pchać. Jeśli chodzi o konkrety, które mnie stamtąd wypędziły: SV wymagająca gruszek na wierzbie strasząca co pół godziny, że utnie nam 10 % premii, za byle pierdołe; zmuszanie- tak trzeba to nazwać- do brania nadgodzin, odrabiania godzin, jeśli chcesz dostać wolne; brak tego cuownego wsparcia, o którym mowa w każdym ogłoszeniu- gdy się o coś pytałem- po 2 dniach pracy miałem prawo tego nei wiedzieć- dostawałem opiernicz. Poza tym atmosfera nerwowa jak na misji od której zależy być lub nie być całego świata.

Kiedyś pracowałem
@niezadowolonny

Atmosfera nerwowa? ja poznałem tutaj wielu przyjaciół z którymi mam kontakt nawet jak odszedłem z Opena. poza tym jak ktos chce siedziec i nic nie robic to rzeczywiscie nie jest to miejsce dla niego. wiekszosc osob z ktorymi pracowalem trakowala to miejsce jak cos wiecej niz tylko prace. super ludzie, rzeczywiscie wysokie wymagania, ale gdzie są inne?

Perspektywistyczny
@niezadowolonny

W pełni się z Tobą zgadzam, a szczególnie z tym, że człowiek po takim czymś szeroko otwiera oczy i unika tego typu firm jak ognia. Polityka całej grupy GNB, jak i podległych jej spółek wobec pracowników i współpracowników jest beznadziejna. Byle jak najtaniej i najoszczędniej. Struktura organizacyjna daje wiele do myślenia. Jedni gryzą się z innymi, zamiast efektywnie między sobą współpracować. Głupota zarządzających i brak perspektywicznego myślenia sprawia, że człowiek wątpi w to co robi.

JAN
@Perspektywistyczny

POTWIERDZAM

KPP Sp. z o.o.
@Kiedyś pracowałem

Byłeś agentem, pośrednikiem, doradcom finansowym TA OFERTA JEST DLA CIEBIE – znasz osoby które mają polisolokatę, może sam jako doradca sprzedałeś ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym i chcesz im pomóc odzyskać środki z tej polisy bez potrąceń. Skontaktuj się z Nami- za każde polecenie ZAPŁACIMY za polecenie „z góry”. Forma współpracy dowolna. Dzięki temu pomożesz takiej osobie, a sam zarobisz nawet do kilku tysięcy miesięcznie i zyskasz zadowolonego Klienta, który na pewno w przyszłości skorzysta z Twoich usług. Pomagamy odzyskać pieniądze Opłat Likwidacyjnych z Polisolokat Zapraszamy do kontaktu T. 791 557 515

JAX

MASZ MOŻLIWOŚĆ POZNAĆ I NAUCZYĆ SIĘ JAK OSZUKIWAĆ KLIENTÓW WEJDŹ NA STRONĘ OSZUKANI PRZEZ OPEN FINANCE I GETIN BANK TO WSZYSTKIEGO SIĘ DOWIESZ PANIENKO PO STUDIACH

mis

Witaj ten nabór trwa cały czas ale podejmiesz prace to szybko zrozumiesz ,że to nie to wszyscy szybko się zorientowali ,że to nie praca tylko kiwanie klientów .wprowadzanie w błąd ,kłamanie i jak dobrze oszukujesz to trochę zarobisz ,ale również może się Tobą zainteresować prokurator ,ŻYCZĘ ABYŚ NIE DAŁA SIĘ NABRAĆ open finace został ukarany karą 1.600.000zł za wprowadzanie .oszukiwanie klientów http://www.oszukani-finanse.pl/index.php

alciak
@mis

o cie piernik, 1.600.000 zł ? To musieli zdrowo nacyganić.

Zostaw merytoryczną opinię o Open Finance S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Open Finance S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Open Finance S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Open Finance S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Open Finance S.A.?

Kandydaci do pracy w Open Finance S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Open Finance S.A.