ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Milena

Szybko dostałam oferte, moja koordynatorka była miła i pomocna. Generalnie oceniam na plus, chociaż liczyłam na lepsze pieniądze

Zofia

Wyjeżdżam regularnie do mojej podopiecznej, z którą się już bardzo związałam.. Bardzo chwalę sobie rodzinę i warunki na zleceniu, choć stan podopiecznej nie jest łatwy... Firma zawsze służy serdecznym słowem i wsparciem. Na ten moment będę się trzymać tego zlecenia, bo wiem, że można trafić różnie..

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Ela

Były pracownik - Opiekunka

18.05.2023 03:05

Elaikona wywiad

Chciałabym opowiedzieć o mojej współpracy z firmą ATERIMA MED. Zrealizowałam trzy zlecenia od tej firmy. Pracowałam jako opiekunka osób starszych.

Co należało do Twoich obowiązków?

Elaikona wywiad

Do moich obowiązków należało: utrzymanie domu w czystości, opieka nad zwierzętami domowymi, przygotowywanie posiłków oraz codzienna opieka nad osobą starszą. Moim zadaniem było zaprezentowanie odpowiedniego podejścia do osoby starszej z uwzględnieniem jej wieku, kondycji fizycznej i psychicznej oraz podstawowa znajomość problemów wieku starczego na poziomie, który był potrzebny w tej pracy. Częścią pracy były podstawowe zajęcia aktywizacyjne typu: codzienne długodystansowe spacery, rozmowy z podopiecznym, zapewnienie wsparcia psychicznego, rozpoznawanie potrzeb klienta, dotrzymywanie towarzystwa, aktywne uczestniczenie w ulubionym hobby osoby starszej (gry planszowe, śpiewanie pieśni tematycznych, przeprowadzanie zajęć rekreacyjnych z podstawowej gimnastyki, rozmowy na interesujące tematy, przeglądanie albumów ze zdjęciami, aktywne obserwowanie przyrody, dzielenie pasji do kolekcjonerstwa pamiątek o charakterze religijnym, słuchanie muzyki, dyskusje na temat programów telewizyjnych).

Jak oceniasz warunki pracy, które zapewniała firma?

Elaikona wywiad

Moim zdaniem warunki pracy były albo dobre, albo przeciętne. Na dwóch miejscach pracy rodzina była bardzo wspierająca, dostałam bardzo dobre referencje i prezenty. Nie było problemu z jedzeniem. W jednym z miejsc pracy, seniorka miała duże problemy zdrowotne, z którymi nie zawsze potrafiłam sobie poradzić. Rodzina seniorki nie widziała w tym większego problemu. Samodzielnie musiałam próbować wybrnąć z tej sytuacji. Uważam, że agencja zlecająca mi tę współpracę mogła lepiej wesprzeć w takiej sytuacji.

Jak wygląda kwestia ubezpieczenia i składek emerytalnych w tej firmie?

Elaikona wywiad

Agencja opłaca ubezpieczenie zdrowotne, jeszcze przez miesiąc po powrocie do Polski. Składki emerytalne mogą być płacone albo w Polsce, albo w Niemczech - pracownik ma w tej kwestii możliwość wyboru.

Jak oceniasz wynagrodzenie, które wypłaca firma?

Elaikona wywiad

Moim zdaniem mogłoby być o 50 % większe. Inne firmy płacą około 50 % więcej.

Jakie podejście do współpracy ma firma?

Elaikona wywiad

Najważniejszy dla firmy jest klient, potem opiekun. Mają bardzo wiele ofert oraz sprawnie i szybko szukają zleceń dopasowanych do zleceniobiorców. Firma profesjonalnie i uczciwie opłaca koszty przyjazdu opiekuna - zarówno za bilet na autobus, jak i za taksówkę.

Jak ogólnie oceniasz współpracę z firmą?

Elaikona wywiad

Firma posiada najlepszą na rynku, bezpłatną i bardzo profesjonalną platformę learningową i zapewnia profesjonalne szkolenia. Mają profesjonalną stronę internetową, informator opiekunki, formularz do referencji. W nagłych sytuacjach można zadzwonić na numer alarmowy. Mają realistyczne oczekiwania wobec opiekuna.

Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu pracodawcy istotnych zmian. Co byś mu powiedziała o organizacji i doradziła co poprawić w firmie?

Elaikona wywiad

Możnaby zaoferować umowę o pracę i szkolenie wdrażające do pracy z klientem. Moim zdaniem wszystkie płacone stawki mogłyby być w przedziale od minimum 1600-1700 euro miesięcznie „na rękę”.

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią o ATERIMA MED. Pozdrawiamy

Lucyna

Jestem po pierwszym zleceniu. Warunki na miejscu zgodne z opisem. Nawet dzwoniła do mnie zmienniczka, której przekazałam bieżące informacje, więc komunikacja jest raczej dobra. Pieniądze na czas, podróż dobrze zorganizowana. Polecam

Magdalena
@Lucyna

Bardzo fajnie że można się skontaktować ze zmienniczką, nie wszędzie jest taka możliwość. Można uniknąć miny

Anka
@Magdalena

Też cenię sobie mozliwosc kontaktu ze zmienniczka. Nie kazda firma daje takie mozliwosci, a to naprawde pomaga. Ja moge smialo polecic firme Atrima do wspolpracy.

Barbara z Poznania
@Anka

Wyjeżdzam regularnie do NIemiec. Odpowiada mi ta forma pracy. z Aterima @pracodawca jeżdżę dopiero od roku, ale na ten moment było wszystko w pozadku. Możliwość kontaktu ze zmienniczką bardzo pomogło pryz pierwszym wyjeździe. Teraz jeżdżę na to samo zlecenie.

Kinga
@Barbara z Poznania

dziewczyny, a można sobie ustalić że się chce wrócić na to samo zlecenie...? zastanawiam się czy jest z tym problem czy idą na ręke jak sie komus jakas oferta sprawdziła.. czy mieszają tak że rzadko jest szansa?

Basia
@Kinga

kochana ja nie miałam z tym problemu. mówisz że chcesz wrócić na sztelę to oni tak organizują wymiany, żebyś wróciła w to samo miejsce. choć wiadomo jak o przy organizacji pracy z ludźmi.. nie zawsze dokładnie tego dnia kiedy ty byś chciała, bo sytuacje zmienniczki tez trzeba uwzglednic (do kiedy moze zostac)

Pawel
@Basia

u mnie nie bylo prolemu z powrotem na to samo zlecenie, fajnego dziadka mam, regularnie jezdze

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

Antonina

Wyjechałam już drugi raz i bez żadnych problemów. Jestem bardzo zadowolona, polecam.

@Antonina

Też już z nimi jeżdżę jakiś czas i mogę potwierdzić, że są w porządku.

Moonia
@Antonina

Co tu się dużo rozwodzić nad tematem. Dobra, sprawdzona firma. Jeżdżę i mogę polecić.

KAROLINA

Pracowałam w tej firmie ponad 2 lata. Bardzo mili koordynatorzy, którzy opiekują się przez cały okres pobytu w Niemczech. Pracodawca zapewnia możliwość nauki języka niemieckiego, a także oferuje szkolenia. Zarobki satysfakcjonujące - wynagrodzenie zawsze na czas. Polecam !

Tośka
@KAROLINA

Ja też pracowałam dwa lata.. i zmieniłam. Teraz widzę różnice i zastanawiam się nad powrotem. Znajomym polecam aterimę no bo dbają o tego opiekuna, koordynatorzy to dobrzy ludzie, przejmują się jak są kłopoty. Takie mam wrażenie..

Dorota
@Tośka

Też dobrze oceniam współpracę z aterimą. Teraz już jestem na emeryturze i wyjeżdżam tylko raz w roku. ale wcześniej jeździłam regularnie. Ich oferty są ok, sprawdzone.

Halina

Trzy razy wyjechałam z Aterimą i przestałam bo zdrowie już nie pozwala ale gdybym mogła to dalej bym jeździła. Miałam nieocenioną koordynatorkę która się o mnie troszczyła. Pieniądze zawsze na czas.

Irenka

Wyjechałam pierwszy raz i było w porządku, podopieczna naprawdę sympatyczna i jej rodzina też, bardzo wyrozumiali. Fajna sztela, będę chciała wrócić tam kiedyś. A obsługa firmy moim zdaniem bez zarzutu, wszystko mi powiedzieli, pomocni jak coś się działo..

Iwona

Bardzo sobie chwalę, warunki na zleceniu mam dobre i sprawdzone, wyjeżdżam regularnie. Koordynatorzy bardzo sympatyczni. Pieniądze przeciętne, ale przynajmniej warunki współpracy rzetelne. No i dla zainteresowanych mnóstwo wiedzy do pozyskania, ciągle jakieś webinary i inne rzeczy. Dobra firma.

Firma płaci niskie stawki, bardzo często dwie różne osoby za to samo miejsce pracy zarabiają różne pensje, to nie fair

Dziękujemy za opinie. Chcemy poinformować, że stawki są u nas dobierane ze względu na kilka kryteriów. Między innymi są to: poziom znajomości języka, staż, referencje oraz stopień trudności zlecenia. W celu bardziej szczegółowego zapoznania się ze stawkami zachęcamy do kontaktu z Pani/Pana koordynatorem lub działem rekrutacji. Dokładamy wszelkich starań, aby Opiekunowie mieli jasność co do warunków współpracy oraz wysokości wynagrodzenia.

Stawki za zlecenie są ustalane indywidualnie, dlatego przy ogłoszeniu nie widnieje konkretna kwota. Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od kilku czynników, m.in. doświadczenie, poziom języka, trudność szteli. W celu bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu pod numer +48 12 341 15 15.

Marzka
@ATERIMA MED

Ważna informacja zawarta w odpowiedzi. Stopień trudności zlecenia. To bardzo ważne w naszej pracy.

Darek

Pierwszy wyjazd z Aterima med zaliczam do udanych, bezproblemowy kontakt z koordynatorem, jasno opisane zlecenie, oby tak dalej

Ola
@Darek

Na plus jest też kontakt z działem medycznym i paniami pielęgniarkami. Są bardzo pomocne.

Czesia

Pani koordynatorka bardzo pomocna, szybko znaleźli mi zlecenie. Wyjechałam i jestem zadowolona. Fajne webinary robią i ogólnie jakoś tak przyjemnie w tej firmie, zależy im. Polecam

Maryśka
@Czesia

Zgadza się. Panie koordynatorki są super! zawsze pomogą. nawet jak nie ma mojej to w zastępstie ktoś rozwiązuje problemy i nie zostawiły mnie nigdy samej. Jak jestem wniemczech to korzystam z webinarów zawsze można się czegoś nauczyć i dowiedzieć. Jest kilka rad które podsłuchałam i stosuję. Bardzo mi pomagają w pracy. Czasami naprawdę drobiazg moze zmienic wiele.

Kaśka

Agencja, której można zaufać. Nigdy nie wpakowałam się na minę i zawsze wszystko jest zgodne z opisem. Mogę polecić z ręką na sercu.

Sierra

Kilka lat temu pierwszy raz z nimi wyjechałam.Nigdy nie było problemu żeby dodzwonić się do koordynatora. Wynagrodzenie nie było najlepsze ale na czas.Zlecenie zgadzało się z opisem. Kiedy pojawiał się problem z rodziną to firma od razu chciała interweniować. Zdecydowałam jednak że nie wrócę na zlecenie bo rodzina nie interesowała się swoją matką w należyty sposób ..i ze względu na zmienniczke ktora w dniu wymiany( po 2miesiacach mojego pobytu)cały dzień mi towarzyszyła i kontrolowała oraz wtrącała się do mojej wymiany zdań z rodziną) Nie potrafię postawić komuś granicy. Znioslam to w spokoju ale już jej widzieć nie chciałam. Co do samego zlecenia byko dość ciężkie. Akurat co do firmy nie mam zastrzeżeń.Pracowalam tylko dwa miesiące i kiedy tylko potrzebowałam pomocy ..( wiadomo że różne rzeczy mogą się wydarzyć) to od razu byla reakcja z ich strony .

zmienniczka
@Sierra

Od zmienniczki niestety wiele zależy. Niektóre są takie wscibskie że ciezko coś z nimi zrobić, a czasami też nie warto się kłócić. Najlepiej robić swoje. Kiedyś miałam inną sytuację ze zmienniczką gdzie zastałam po niej masakryczny brud.. dla mnie to niewyobrażalne. Ale atrima zareagowała odpowiednio. Więc tu akurat pomogli, koordynatorka przeprowadziła rozmowę z panią i ostatecznie jeszcze przed wyjazdem wszystko po sobie zostawiła w porząkdu. Na tymzleceniu dostałam inną zmienniczkę i teraz wszystko jest dobrze. A jeżdżę już rok.

Stawki są niskie. Warunki pracy nie zawsze były dobre. Raz pracowałam w domu, gdzie seniorka nie zdążała do toalety i chodziła na spacery do miasta, a nie nosiła pieluchomajtek. Priorytetem dla firmy jest klient, nie opiekunka

Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z koordynatorem w przypadku wystąpienia takiej sytuacji. Oferujemy sprawdzone zlecenia, jednak stan zdrowia Podopiecznych ulega niekiedy nagłym zmianom. To istotne, by przekazać nam wszelkie tego typu informacje. Wysokość wynagrodzenia zależna jest od kilku czynników. Wyszczególnić można między innymi okres, w którym realizowany jest wyjazd, dodatki w postaci premii oraz znajomość języka konkretnego kandydata. Czynnikiem zwiększającym wynagrodzenie jest także doświadczenie w opiece, które posiada osoba zainteresowana ofertą.

Pani Ewo, bardzo nam przykro z powodu Pani doświadczeń. Chcemy zapewnić, że u nas nie ma zgody na takie praktyki i zawsze, gdy pojawia się problem, dokładamy wszelkich starań, aby odpowiednio przeanalizować sytuację i wyciągnąć adekwatne wnioski. Naszym nadrzędnym celem jest dbanie o komfort i zdrowie zarówno podopiecznych, jak i naszych opiekunów. Jeśli kiedykolwiek będzie Pani potrzebowała pomocy na zleceniu, zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy! :)

@ATERIMA MED

Dzień dobry, kontaktowałam się wtedy z Państwem i poinformowałam o tym :( Miałam wrażenie, że nie było odpowiedniej reakcji z Państwa strony. Rodzina powiedziała, że jeżeli seniorka nie chce nosić pampersów na dzień to nie musi, a nie trzymała kału. Dla mnie to była okropna sytuacja :(

Dziękujemy za informację. Zawsze staramy się rozwiązać każdy indywidualny problem dotyczący pobytu na zleceniu. Zapewniamy, że w trosce o dobro Opiekunów reagujemy niezwłocznie w takich sytuacjach, jednakże stanowisko rodziny Podopiecznego jest kluczowe w kontekście wytycznych dotyczących opieki nad seniorami. Wszelkie Państwa sugestie przyjmujemy do wiadomości i wnikliwie analizujemy.  Bierzemy pod uwagę każdą, nawet najbardziej krytyczną opinię Opiekunów, aby podnosić jakość naszych usług.

aniula1968

a czy można w aterimie wybrać sobie mniej więcej miejscowość,gdzie chciałoby się pracować,to jest ważne dla mnie,szukam dobrej firmy,jeszcze nigdy nie wyjeżdżałam,to pierwszy raz

renia
@aniula1968

Aterima, jak WSZYSTKIE podobne agencje, proponuje podpisanie niekorzystnej wg mnie umowy. Panie w biurze bardzo miłe, ale umowa... Mało, że jest tam cała litania wysokich kar umownych (wysokie, tzn. po kilka tysięcy zł za przewinienie) dla opiekunki, to nie ma żadnego wyznaczonego dnia wolnego, tylko 2-3 godziny wolne dziennie i to tylko o ile podopieczny się na to zgodzi... Umowa skrajnie niesymetryczna i niekorzystna: dla opiekunki same obowiązki i kary, dla agencji tylko prawa i korzyści.(usunięte przez administratora)

Jasia
@renia

Bo to prawda,firmy swoje interesy zapewniają,a nie opiekunek????????????????

@Jasia

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Na początku chcemy zaznaczyć, że od początku naszej działalności Opiekunowie wyjechali z nami już ponad 100 000 razy i wciąż polecają naszą firmę. Świadczy to o tym, że pozytywnie postrzegają naszą firmę i satysfakcjonują ich zapewniane przez nas warunki współpracy. Odnosząc się do Pani uwag co do kar umownych - faktycznie takie są. Dotyczą m.in. spożywania alkoholu na zleceniu, kradzieży czy innych niedozwolonych działań, których nie promujemy i tym samym dbamy o bezpieczeństwo naszych Opiekunów oraz Podopiecznych. W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numer +48 12 341 15 15, nasi Rekruterzy chętnie odpowiedzą na więcej pytań. Pozdrawiamy, ATERIMA MED

Żuczek

Wynagrodzenie oferowane przez firmę jest bardzo niskie. Na jednym zleceniu seniorka jeździła taksówką do lekarza i chodziła na trzy godzinne spacery nad morze, zaś nie trzymała kału, a nie nosiła pampersów :( :( :( Rodzina nie reagowała. To była katastrofa :(

@Żuczek

Dziękujemy za opinię. Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji na zleceniu. Przypominamy, że każdorazowo taką sytuację należy zgłosić swojemu Koordynatorowi, aby mógł zareagować i pomóc. Mamy nadzieję, że kolejne zlecenia wspomina Pan/i lepiej. Pozdrawiamy, zespół ATERIMA MED

Stanisława

Polecam. Dobry kontakt z koordynatorem, bardzo pomocne rady. Warunki na zleceniu dobre. Podróż również zorganizowana wzorowo. Jestem zadowolona ze współpracy

????

Już kilka razy wyjeżdżałam z aterima. Opis zlecenia zawsze zgadzał się ze stanem faktycznym, a jeśli w trakcie pobytu coś się zadziało, to zawsze mogłam liczyć na pomoc koordynatora-zarowno kontakt telefoniczny jak też mailowy. Każda agencja ma swoje plusy i minusy, decydując się na dane zlecenie trzeba kierować się rozsądkiem.

Stasia

Wszystko jak w ofercie, dojazd bez problemu, kontakt bez problemu. Jestem zadowolona i bardzo polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 328.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 298, z czego 229 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED