ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

To ja bym jeszcze wspomniala o pieniądzach bo wcześniej pracowałam gdzie indziej i zawsze był z tym cyrk a w aterimie wszystko w terminie tak jak ma być. Jak ktoś nigdy nie wykłucał się z firmą o pieniądze to nie doceni ale ja uważam że to duży plus.

Jadzia

Jestem po pierwszym wyjezdzie i jestem bardzo zadowolona. warunki na miejscu zgodne z zapowiedziami. pani koordynator mila i pomocna. lokalizacja, senior i rodzina jak najabrdziej mi odpowiadali. wyjade znowu i polecam kazdemu sprobowac.

Dorota
@Jadzia

u mnie niestety pierwsze zlecenie okazało się bardzo ciężkie... koordynaor interweniował i zjechałam bardzo szybko.. już nie współpracują z tą rodziną z tego co słyszałam. Tyle w tym dobrego że reakcja firmy była naprawde super. muszę trochę odpocząć ale jeśli się zdecyduję znowu wyjechać to z nimi, bo przynajmniej wiem że realnie się interesują i pomaaają.

Grażyna

Zlecenie zgodne z opisem, pani koordynatorka bardzo miła, przydatne materiały edukacyjne. Organizacja podróży bardzo dobra. Polecam

@Grażyna

Zgadzam się w 100%! Wszystko zgodnie z opisem oferty i ustaleniami z koordynatorką, polecam

Bożenka
@Halina

atmosfera naprawdę przyjemna.. nie ma strachu zadzwonić i zapytać jak sie czegoś nie wie, sympatyczne dziewczyny w tym biurze siedzą.. jak się nie chce zlecenia to normalnie przyjmują do wiadomości a nie wciskają na isłę

Nowak

Płacą na czas i zlecenia są ok. Złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Wszystko ok.

Madzia
@Nowak

Dokładnie tak, bardzo w porządku firma.

Kaśka
@Nowak

Popieram płacom mi dobrze i w terminie to co mam chcieć wiencej? Są ok.

Wiktoria
@Kaśka

Może dobrej atmosfery? Z nią wszystko w porządku? A co do tego dobrego płacenia to o jakim stanowisku tu mowa i czy byłyby możliwe jakieś widełki?

Lara
@Wiktoria

W pełni się zgadzam. Wszystko jest ok to jak mam nie być zadowolona? Jestem i polecam.

aaa
@Nowak

Mają w porządku oferty, w miarę dobre wynagrodzenie. Są dość długo na rynku.

Katarzyna
@Nowak

Ja również jestem zadowolona, mam koleżanki w innych firmach i raczej bym się z nimi nie zamieniła :)

@Nowak

Mi też się do tej pory nie zdażyła żadna nieprzyjemna sytuacja, jestem zadowolony. i z warunków I z pieniędzy

Inga
@Tomek

Aterima jest w porządku. Wypłaty na czas, wszystko jasno ustalone. Kontakt ze zmienniczką. Koordynatorka zawsze odbiera. Mogę polecić.

Jadwiga
@Wiktoria

Na atmosfere nie ma co narzekac.. panie koordynatorki są miłe, tak samo panie pielegniarki. Zawsze jak dzwonie to usyszę dobre słowo. Mi atmosfera bardzo odpowiada.. ci ludzie trzymaja mnie przy sobie, bo czuje sie dzieki ich wsparciu bezpieczniej...

Beata
@Jadwiga

Ja mam podobnie jak rozmawiam z kolezankami z innej firmy to nóż sie w keiszenie otwiera... tu jest naprawdę okej,a że praca opiekuna bywa cieżka to fakt

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

Czy firma ATERIMA MED udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Mirka

Firma wspiera w różny fajny sposób. Na stronie mają wyszczególnione tak dokładniej. Ja korzystałam i z nauki języka i z telefonicznego wsparcia też wiele razy. Panie pielęgniarki, które odbierają telefon są cudowne

Dokładamy starań, by Opiekunowie także czuli się zaopiekowani. Co oferujemy? - Nowatorski program „Jesteś z nami dłużej, zarabiasz więcej”, który gwarantuje podwyżkę podstawy wynagrodzenia już po 1. wyjeździe. - Telefoniczne konsultacje w zakresie opieki ze specjalistą Biura Medycznego. - Specjalistyczne materiały edukacyjne. - Webinaria on-line "Profesjonalni w opiece". - Kursy językowe i indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego. - Indywidualne porady prawne. - Wsparcie psychologiczne dla Opiekunów. - Zapewniamy Opiekunom bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem do opieki do Niemiec zachęcamy do kontaktu z nami: +48 12 341 15 15. Dobierzemy odpowiednie zlecenie i pomożemy w przygotowaniach. Pozdrawiamy, ATERIMA MED

Polecam firmę ATERIMA MED, pracuję w niej od 2014 roku. Zawsze zadowolone jestem ze współpracy,Mam zadawalającą i regularnie wypłacaną pensję,bezpieczną bo oferty są sprawdzane.Jestem ubezpieczona przez firmę,korzystałam kilka razy z opieki med w Niemczech łącznie z parodniowym pobytem w szpitalu i nie ponosiłam żadnych kosztów a za wykupione leki ubezpieczyciel zwracał na konto pieniądze.Dojeżdżam bezpiecznie -z domu do domu,kontakt z koordynatorem bez zarzutu.ATERIMA MED prowadzi szkolenia zawodowe,świetnie prowadzone przez osoby z olbrzymim doświadczenie.Po szkoleniach opiekunka ,po weryfikacji wiedzy, na otrzymuje certyfikat w języku polskim i niemieckim.Jest to potwierdzenie umiejętnoścj ,wazne przy staraniach o pracę.ATERIMA MED oferuje też kursy jęz.niemieckiego na róznych poziomach zaawansowania,są bardzo przydatne w kontaktach i pozwalają na uzyskanie lepiej płatnych ofert.Osoby ,które chciałyby więcej dowiedzieć się o ATERIMA MED odsyłam do Facebooka albo do strony ATERIMA MED,jest tam sporo postów od zadowolonych opiekunek.Ja sama jestem bardzo zadowolona ,ATERIMA MED jest firmą w której pracuję od początku podjęcie przeze mnie decyzji o pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech.Polecam bo warto nie błądzić

Ela
@Ewa

A ile już pracujesz z aterimą? i to prawa, że są podwyżki podstawy? Wsparcie jeśli jest naprawdę może się przydać na niejednym zleceniu. Nawet na sprawdzonych ofertach może przystrafić się niespodziewana sytuacja.

@Ela

Warto jeździć więcej niż raz bo te podwyżki przy kolejnym wyjeździe są. A ze wsparcia bardzo fajnie jest skorzystać. Panie nie oceniają a realnie mówią takie porady które się przydają jak się jest na zleceniu

Ola

Lubię jeździć z nimi bo koordynatorki są miłe i realnie skore do pomocy, a nie tak jak w poprzedniej firmie, że się cały dzień stresowałam gdy miałam zadzwonić w jakiejś sprawie.

Ala
@Ola

Też mam takie wrażenie. Ważne, że w razie czego jest się do kogo odezwać, kto pomoże.

Kasiaa
@Ola

Też myślę, że dobre koordynatorki to podstawa. Jeździłam wcześniej z inną firmą i widzę różnicę.

Marysia
@Kasiaa

Bez mojej koordynatorki to bym sobie na początku nie poradziła także super że są tacy ludzie którzy wiedzom o co chodzi i potrafiom pomóc. Dobra firma

Jaśka

Wszystko ok. Jeżdże z nimi już jaki czas Umowa jest, pensja jest. Oferty mają w porządku.

Mariola
@Jaśka

Lepiej bym tego nie ujęła. Kasa na czas i oferty takie, że człowiek się nie boiji jechać także wszystko tak jak ma być

Kaśka

Przejrzałam oferty różnych firm i w końcu wybrałam Aterimę, bo słyszałam dobre opinie od innych opiekunek, a płacą też nieźle, to jadę z nimi.

Teresa
@Kaśka

Ja też pierwszy raz pojechałam z nimi bo mi ktoś dobre słowo o nich powiedział i się potwierdziło i jeżdżę.

Fajna firma, bo uczciwie płacą na czas

Zosia
@Kasia

Popieram bardzo, zawsze mi się pieniądze zgadzały więc im ufam.

@Zosia

Firma spoko. Dobrze płacą, maja sprawdzoen sztele. nie miałam nigdy problemów. Dają mozliwocs konsultacji z pielęganiarkami. Kiedyś nawet z tego skorzystałam bo nie wiedziałam jak sobie poradzić z seniorką.. Po konsultacji postąpiłam zgodnie z e wskazówkami, ułożyłam plan dnia i później zlecenie, któe najpierw wyglądało strasznie było naprawdę lekkie i przyjemne.

Halinka

Sztele majom sprawdzone, a to dla mnie ważne jest bym jechała w pewne miejsce. Polecam

Basia

Jestem opiekunką od wielu lat, pracowałam w wielu firmach w branży. Dopiero w ATERIMA MED jestem zadowolona z mojej pracy - zlecenia bywają ciężkie ale opiekunka jest dobrze poinformowana przez firmę, wypłaty są zawsze na czas, można liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach

Daria
@Basia

Potwierdzam. Nie ukrywają stanu podopiecznych jak inne firmy.

Tomasz
@Basia

Również wyjeżdżam od wielu lat i przyznaję, że jestem zadowolony. Sytuacje na zleceniach bywają trudne, ale taka praca. Kwestia tego, jak się nas informuje o warunkach na zleceniu, w jaki sposób się z nami rozmawia i jak szybko reaguje na zgłoszenia to coś zupełnie innego. Tutaj jak dotąd bez rozczarowań.

Martaa
@Tomasz

Łatwo nie jest na zleceniach ale firma dba o opiekunów, złego słowa powiedzieć nie mogę. W sumie to mogę polecić

Krystyna

Cześć, mam do was pytanie w sprawie jednej oferty. Widziałam, że szukają pielęgniarki. Czy ktoś powie, jak płacą na tym stanowisku? Nie tylko podstawa, ale też premie mnie interesują ewentualne.

@Krystyna

W kwestii szczegółów dostępnych u nas ofert zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym działem rekrutacji dostępnym pod numerem: 12 341 15 15. Pozdrawiamy

JOANNA
@ATERIMA MED

Podoba mi się, że firma odpowiada na pytania.

Anka
@JOANNA

W aterimie podstawa rosnie z kolejnym wyjazdem. więc warto jeśli planujesz jeździs regularnie. Premie nie załatwią wszystkiego.

Magdalena

jestem bardzo zadowolona z organizowanych szkoleń i pomocy pielęgniarskiej. regularnie uczestniczę w szkoleniach, zdarza mi sie kontaktować z paniami pielęgniarkami i naprawdę polecam. dużo wiedzy i bardzo dobre podejście do nas jako opiekunów, super

Kasix
@Magdalena

Ja zawsze biorę udział w webinarach bo nie dość że za darmo to jeszcze realnie mądre są. To duży plus aterimy że regularnie je organizują

Basia

Jestem opiekunką seniorów już od dawna. Wcześniej miała też styczność z innymi firmami, ale odkąd trafiłam na Aterima Med wiem, że już na żadną inną firmę się nie zdecyduję. Tu mogę liczyć na koordynatorkę. Nie mam żadnych zastrzeżeń, wręcz mogę powiedzieć, że czuję się zawodowo zaopiekowania. I pieniądze zawsze wypłacane są w terminie, a u konkurencji bywa z tym co najmniej różnie...

@Basia

I moja koordynatorka złota dziewczyna. Bardzo pomocna. :)

Anka
@Basia

Wszystkie wiemy, że dobra koordynatorka to ważna kwestia na wyjeździe. Też zawsze była z koordynatorek zadowolona, a jechałam już nie raz. To trzeba im przyznać, że dziewczyny się przykładają do pracy.

Poniewaz to nieprawda!

Halina

Ja tam swoją koordynatorkę bardzo lubiłam super pani :)

Ala
@Halina

Trzeba przyznać, że koordynatorki znają się na swojej robocie. Super mi się z firmą dzięki temu pracuje

Agnieszka

Firma, która interesuje się swoim pracownikiem. W razie kłopotów zawsze mogłam liczyć na wsparcie managera. Poza wsparciem managerskim istnieje również wsparcie pielęgniarskie w postaci infolinii. Organizacja podróży bez zarzutu. Wypłata zawsze na czas. Co do samych kontraktów to oczywiście trochę loteria ale taka już jest specyfika tej pracy. Wynagrodzenie zawsze wpływało na czas. Z czystym sercem polecam firmę.

Jadwiga
@Agnieszka

U mnie podobnie, jestem zadowolona. Wielokrotnie rozmawiałam z paniami pielęgniarkami, mnóstwo rzeczy się dowiedziałam, dużo pomogły. Pozdrawiam serdecznie

Irek
@Jadwiga

Potwierdzam.Firma, która interesuje się swoimi ludźmi.

Team 3

Pracowałam w Aterimie kilka lat i mogę tylko miło wspominać współpracę. Żadnych nieporozumień ani niedomówień. Pełen profesjonalizm to mało powiedziane. Chętnie bym podjęła ponownie współpracę,gdyby nie mój wiek. Pozdrawiam wszystkich pracowników,bez wyjątku,w tym mój Team 3,jeśli nazewnictwo dalej aktualne. Ja-Nina

Baśkaa

Wyjechałam już parę razy i z ręką na sercu mogę polecić, a wierzcie mi dziewczyny, jeździła wcześniej z inną firmą i dłuuuuugo mogłabym opowiadać jak tam się nic nie zgadzało z ofertami. A tu zawsze wszystko sprawdzone i wiem że mnie na miejscu nic nie zaskoczy

Ilona
@Baśkaa

ja tez sie martwiłam że trafie na jakąś mine ale normalne zlecenie było.. i nawet rodzina pomocna a nie "pomocna" jak to czsem reklamuja zlecenie ze rodzina pomaga i donosi jedzenie i odwiedza a potem radź sobie sama. tu mile zaskoczenie. juz mam kolejny wyjazd zaplanowany zeby tez podwyzke dostac. marna bo marna ale zawsze to cos

mirusia

byłam na zleceniu z firma. bylo ok

Basia

Nie polecam Aterima Med: nie patrzą w ogóle na preferencje Opiekunów, tylko dzwonią z ofertami jak popadnie, na szybko i byle jak. Nie mówią prawdy o warunkach na zleceniu, a nie zawsze dają możliwość kontaktu z kimś, kto już tam jest. Na nowych kontraktach też nie zadają sobie trudu, by dowiedzieć się o stan zdrowia podopiecznych (od tego są niemieckie agencje na miejscu, z którymi współpracują), a potem tylko te same tłumaczenia, że stan zdrowi się tak szybko i tak strasznie pogorszył. Dodatkowe pieniądze zależą od długości pracy, jak się kontrakt szybciej skończy (usunięte przez administratora), nie z winy opiekuna, to zostaje marna podstawa. Dlatego odradzam współpracę z Aterima Med, bo to wielka loteria i jeżeli chodzi o wynagrodzenie i jeżeli chodzi o dobieranie kontraktów do preferencji opiekuna.

@Basia

Dziękujemy za opinię. Wszelkie sugestie przyjmujemy do wiadomości i wnikliwie analizujemy. Wiele pozytywnych opinii, które otrzymujemy od naszych Opiekunów potwierdzają, że jesteśmy rzetelną firmą, wywiązującą się ze wszelkich zobowiązań. Dokładamy starań, aby Opiekunowie czuli się zaopiekowani, dlatego oferujemy stałą opiekę Koordynatora, materiały edukacyjne, a także wsparcie pielęgniarskie, psychologiczne i prawne oraz organizujemy bezpieczną podróż, Warunki na zleceniu przekazywane Opiekunowi są zgodne z naszą najbardziej aktualną wiedzą, którą zdobywamy regularnie zarówno od poprzednich Opiekunów na zleceniu, jak i w kontakcie z klientem (rodziną niemiecką). W celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji zachęcamy do kontaktu z Koordynatorem pod numer +48 12 341 1616.

Klara

Ja mam bardzo negatywne doświadczenia z Aterima Med. Powody: Naobiecywali mi bonusów i wynagrodzenia 2050 Euro netto, a dostałam 1500 Euro netto (wszystkie bonusy uwarunkowane były długością pracy u podopiecznej, ale jej stan nie pozwalał na opiekę w domu i rodzina umieściła seniorkę w domu starców przez co skrócił mi się kontrakt, nie z mojej winy), propozycje kontraktów w ogóle niedopasowane do preferencji w profilu i możliwości opiekunki, za miesiąc nocek propozycja od Aterima Med 25 Euro!!!, niezgodność oferty ze stanem faktycznym, a było tam już parę opiekunek (seniorka miała wstawać w nocy tylko do toalety, a ta żyła w nocy jak za dnia i w dzień też nie spała, ponadto agresywna). Bardzo jestem zawiedziona i rozczarowana, bo rekruterka sympatyczna.

@Klara

Dziękujemy za opinię. W ATERIMA MED od początku roku 2023 obowiązuje program lojalnościowy, dzięki któremu Opiekunowie mogą uzyskać gwarancję podwyżki podstawy wynagrodzenia zamiast jednorazowych bonusów. W sytuacjach trudnych, jak ta wspomniana przez Panią, kiedy zlecenie kończy się przed czasem, zawsze staramy się zaproponować przejazd na inną ofertę. Takie rozwiązanie pozwala Opiekunowi na spełnienie warunków programu lojalnościowego i zapracowanie na podwyżkę wynagrodzenia. Należy podkreślić, że u osób starszych, często chorujących na demencję, zmiany zachowania zachodzą nagle i niezbędna jest szybka reakcja na nie. W takich sytuacjach decydujące zdanie ma rodzina podopiecznego, która rozstrzyga o umieszczeniu seniora w szpitalu lub domu opieki. W trakcie proponowania oferty Opiekunowi zawsze przedstawiamy najbardziej aktualne informacje pozyskane zarówno od poprzedniczki, jak i rodziny seniora. Umożliwiamy również kontakt z poprzednikiem na zleceniu, aby upewnić się, że Opiekun jest świadomy i gotowy podjąć dane zlecenie. Wierzymy, że to rzetelna i odpowiednia forma propozycji wyjazdu. Ponadto, w ATERIMA MED nie oferujemy dodatków w wysokości 25 euro. Podczas pobytu w Niemczech nasi Opiekunowie mają zapewniony stały kontakt z koordynatorem, który chętnie odpowiada na wszystkie pytania i dba o to, aby wszelkie problemy zgłaszane przez Opiekuna były szybko rozwiązywane. Koordynator wspiera Opiekuna w codziennych trudnościach oraz dostarcza niezbędnej pomocy w trudnych sytuacjach. Jego funkcja pozwala na szybką reakcję w momencie, kiedy warunki na zleceniu nie są zgodne z opisem. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy, ATERIMA MED

Małgosia
@Klara

Czyżby oferta z (usunięte przez administratora)?

@ATERIMA MED

Po miesiącu nieprzespanych nocy miałam jechać dalej do pracy? Zmiany w zachowaniu podopiecznej nie były nagłe i dobrze o wszystkim wiedzieliście, tylko informacje te zostały przede mną zatajone, żebym zgodziła się tam pojechać, bo rodzina nie chciała opiekunki, która już była na miejscu. A co za tym idzie mój kontakt z poprzedniczką nie był możliwy, bo takiej możliwości od Was nie otrzymałam. Bardzo proszę nie pisać, że nie oferujecie dodatków w wysokości 25 Euro, bo mi tyle zaproponowaliście za miesiąc nieprzespanych nocy! Mam na to dowody! Prawdą jest, że miałam kontakt telefoniczny z paniami pielęgniarkami, które wspierały mnie dobrym słowem, bo o innej pomocy na odległość, w sytuacjach, które przeżyłam na Waszym kontrakcie, nie mogło być mowy. "Funkcja koordynatora pozwala na szybką reakcję, kiedy warunki na zleceniu nie są zgodne z opisem"??? Co to za farmazony i puste słowa??? Wiem co z Wami przeżyłam podczas tej krótkiej współpracy i nic już nie zatrze tego okropnego doświadczenia. Być może inne opiekunki trafiały na lepsze koordynatorki, które lepiej dobierały oferty. Być może ja miałam pecha. Ale tak czy inaczej to u Was loteria. A ja mam obowiązek opisać swoje doświadczenia ze współpracy z Aterima Med, żeby koleżanki opiekunki nie dały się tak oszukać jak ja.

@Klara

Dokładamy wszelkich starań, aby unikać sytuacji podobnych do opisanych przez Panią. Naszym zadaniem jest dbanie o wszystkich Opiekunów współpracujących z nami. W celu wyjaśnienia sprawy zachęcamy do kontaktu z Zespołem Koordynacji i Wsparcia Opiekunów pod numerem telefonu +48123411616. Pozdrawiamy, Zespół ATERIMA MED

Gorlik
@Klara

Wiem co czujesz, bo jeździłem z nimi kiedyś, parę lat temu i teraz pracuje w polsce jako opiekun medyczny i ładnie zarabiam, bo po covidzie zaczynały się stopniowo podwyżki w całej polsce i teraz się dobrze zarabia pracując w szpitalu, ZOLu lub DPS. Nie żałuje decyzji zaprzestania wyjazdów z nimi bo dobrze mi u mnie w kraju. Jak mam ochotę dorobić więcej to biorę dodatkowe dyżury gdzieś i codziennie jestem w domu, śpię w swoim łóżku i nie jestem zdany na (usunięte przez administratora)w domu podopiecznego. A o wpychaniu w miny lub udawaniu niewiedzy przez te panienki z firmy, to długo musiałbym pisać i niestarczyłoby mi czasu na spisanie tego wszystkiego, bo jeździłem z nimi przez 5 lat i w sumie żałuje, bo tylko mi zdrowia uszarpały, jak nie one, to z kolei Ci Niemcy. A te krótkie wypowiedzi w opiniach z serii: "polecam firmę Aterima-Med..." albo "nigdzie mi nie było lepiej..." to w 80% przypadków one same piszą w biurze żeby im ktoś jeździł w to dziadostwo, za 1300 euro, gdzie to jest mnóstwo godzin do opieki nad podopiecznym, ktory często nie śpi w nocy i jest wymagający, a oni udają że się pracuje przecież 6.5godz dziennie tylko a "czuwanie" lub siedzenie koło podopiecznego to nie jest praca przecież. (usunięte przez administratora) U nas też sobie można życie ułożyć, mimo drożyzny, coś trzeba pójść do szkoły itp.

@ATERIMA MED

Za późno już na jakiekolwiek refleksje z Państwa strony i próby wyjaśniania. Mieliście na to wystarczająco dużo czasu. Pracuję dla innej agencji, gdzie mogę spać spokojnie w nocy, mam trzy godziny przerwy w ciągu dnia i jeden dzień i noc całkowicie wolne, no i przede wszystkim tyle na koncie ile mi obiecano i o wiele więcej niż w Aterima Med. Po Waszej agencji niesmak pozostał i pozostanie.

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 328.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 298, z czego 229 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED