Restauracja Vapiano

Wrocław

Opinie o Restauracja Vapiano

vapianistin 2009-11-04 17:26
Porażka... Nie idzie im... menagment sie [usunięte przez moderatora] i tnie po kosztach ...Nie polecam nikomu...Na poczatku bylo jakos wmiare bo kazdy myslal ze sie to rozkreci ale sie mylili... Mija juz pol roku...Fakt - bardzo dobra ekipa. Mlody team (pasta-pizza-salad-bar) Supervisorzy i Menager jak najbardziej w pozadku ( chociaz zdazaly sie jakies niedociagniecia) System wynagrodzen - stawka na godzine ( od 7zl do 10 zl) Premie w charakterze napiwkow ( kto ile sobie wypracuje tyle dostaje)
karolina 2009-12-05 17:20
Niech wasz dyrektor tnie po kosztach ale cen, bo ta pizza ktora serwujecie jest warta moze 5 zl a nie 20.

Obsluga tez jest tragiczna. Pewnie dlatego ze ludzie ciagle skladaja reklamacje na zarcie to kelnerzy chodza [usunięte przez moderatora].

Jedyne wyjscie - robcie dobre jedzenie, bo inaczej nikt do was nie bedzie chodzil.
Czarna kolezanka 2009-12-10 16:27
Nie ma kelnerow... / Sami pracownicy maja dosc tych ciaglych reklamacji itp ( nie dokonca z ich winy ) Jesli bedziesz jeszcze raz w tej "restauracji" zobacz ilu pracownikow ( kucharzy ) zostalo...nikt nie chce tyrac dla takich pajacy...Ma byc wszystko ok elegancja itp a sami nawet nam na to nie pozwalaja...nie daja nam mozliwosci zeby wszystko bylo jak nalezy...
r 2011-01-29 19:00
Nie polecam tam pracowac jak i odwiedzac ta restauracje.Menager ogolnie spoko ale jak jestes grzeczny i siedzisz cicho.Nie badz pewny przedluzenia umowy po 3 miesiach bo wola zmieniac personel i jechac ciagle na umowie zlecenie za 8zl.Co do jedzenie to sam bylem swiadkiem jak klient zamowil krolika a ze nie bylo to dostal drob.
black 2013-08-23 22:25
bzdury to co wypisujecie. teraz jest calkiem inaczej wszystko do dogadania z supervisiorami. wyrabiam od 160 naweet do 200h miesiecznie w zaleznosci od checi. dla chcacego pracowac polecam chociaz gastronomia czasem daje w kosc i ma sie dosc to lubie tam wracac i gotowac
xxx 2013-12-11 11:00
gdy trafiłem na rozmowe o prace do vapiano byłem zadowolony,ze zaczne tam pracować.przyzwoity wystroj,usmiechniete twarze na otwartej kuchni stwierdziłem będzie fajna praca bo widze zadowolonych ludzi.jednak rozcarowalem się bardzo od pierwszego dnia.na rozmowie uslyszalem stawke 9 zl na godzine + premia w postaci napiwkow pozostawianych przez gosci do podzialu na pracowników w zaleznosci od ich staran i przepracowanego grafiku.uslyszalem tez o szybkiej podwyżce bo te 9 miało być tylko na poczatke.podwyzka ma być po 3 miesiącach jednak wiem,ze jej nie dostane ponieważ tyle na pewno tam nie przepracuje.praca w vapiano polega na maksymalnym wykorzystaniu pracownika w minimalnych kosztach.grafik ruchomy po 6,10 i 11 godzin pracy w których nie przysługuje przerwa pracownicza na posiłek i odpoczynek.tzn przysługuje ale tylko w teorii ponieważ od każdego dnia pracy odejmowane jest 15 minut na przerwę i kazde zejście ze stanowiska pracy musi być zarejesrtowane w systemie.tak tak wiec możesz narobić się jak wół i przerwę pracownicza możesz sobie kupic bo tak to w praktyce wygląda.niby 15 minut to nie dużo ale zliczając to w skali miesiąca to już jakas sumka wychodzi.jednym słowem wyzysk bo obroty restauracji sa naprawdę duże a pracownik nie ma prawa nawet zjeść bez nerwow bo w tym momencie uciekają mu pieniądze.do tego patrzeć trzeba na zegarek bo nim dluzej odpoczywasz to więcej straconego czasu ci ucieka.chyba tylko wychodząc do łazienki nie trzeba się wylogowywac z systemu wiec vapiano jest tak łaskawe ze pozwala nam się wysikać za darmochę.ta premia w postaci napiwkow tez jest w teorii ponieważ kierownictwo caly miesiąc obserwuje i szuka tylko pretekstu żeby napiwki zabrać za jakies drobne bezsensowne przewinienia a ci co chodza przez caly miesiąc jak w zegarku dostają później super premie uznaniowa 20-30 zl.zenada.personel zmienia się z dnia na na dzień bo ludzie ciagle odchodzą (usunięte przez administratora)nie polecam nikomu tutaj pracować bo zarobić tutaj się nie da i udoskonalić swoich umiejetnosci tez nie
bfgh 2014-07-30 10:11
pozornie dobra organizacja pracy i usmiechnięte twarze na pierwszy rzut oka to w praktyce przepracowani, sfrustrowani, wykorzystywani maksymalnie ludzie, nierzadko na lekach uspokajających. Eksploatacja pracownika do granic możliwości, niszczenie nerwów, niepozwalanie na to żeby usiąść przez 12 godzin. Ale też "trafił swój na swego" - pracownicy donosiciele, dla pracodawcy potrafiliby zrobic wszystko, nie mają żadnej świadomości odnosnie tego, że w żadnym cywilizowanym świecie niedopuszczalne są takie warunki pracy za taką stawkę, w zwiazku z czym do głowy im nie przyjdzie przeciwstawic sie czemukolwiek, bo juz tak, polacy mamy - chłopi pańszczyźniani z dziada pradziada
wuksa 2015-01-03 20:25
Przychodzac do pracy myslalem, ze będzie swietnie. Z początku bardzo mi sie podobało. oferowali mi 9zł/h w pierwszym miesiacu w kolejnych juz 10zł.
praca z czasem stała sie monotonna, ciezka i meczaca psychicznie. smieszne napiwki 10-20zł MIESIECZNIE ktore i tak sa zabierane za byle [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i pod byle pretekstem jako proba zastraszenia za zle postepowanie w pracy. za przerwe faktycznie sie placi bo wylogowuja cie z systemu jak na nia idziesz, wiec przerwa w czasie pracy tak naprawde nie przysluguje. zadnej motywacji nie daja, mialy byc rzekome podwyzki co pol roku o smieszne 50groszy ale nawet tego sie nie doczekalam. czepiaja sie o wszystko i wykorzystuja na maksa. maja pretensje ze za kogos nie chcesz przyjsc bo ktos nawalil bo m aja w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ze chcesz odpoczac albo masz inne plany. jedynym plusem byly preferencje dni pracy ale i tak raz sie trafilo to co chciales, czesciej nie robia wielkie halo. faworyzacja niektorych osob to normalka. zenada. dobrze ze ucieklem. chora atmosfera pomiedzy pracownikami potrafila sie utrzymywac calymi dniami.
zuza 2016-05-12 10:00
w Warszawie Vapiano ma 3 restauracje. Studentów przyjmują również :) Pracuję tutaj od paru lat, studiując i uważam że da się pogodzić jedno z drugim :) wpadajcie na rozmowy kwalifikacyjne :)
fs 2016-07-01 13:03
hej @zuza a powiedz czy jest szansa na to zeby tu w Vapiano przyjeli na praktkyi albo troche dluzszy staz?
anonim 2017-01-02 21:02
Ja nie o pracy we Wrocławiu czy Warszawie a o pracy Łodzi!, nikomu nie polecam pracować w Vapiano Łódź. Praca jest niewolnicza kolokwialnie mówiąc, brak jakiejkolwiek przerwy, ciągłe pretensje przełożonych dosłownie o wszystko, brak etatów tj brak godzin i bardzo niska pensja.. miało być po 3 miesiącach 10 zł za godzinę to wszystko kłamstwo na oczy nie widziałam tych 10 zł a wymagają od pracownika, że będzie tyrał po godzinach.
Weronika 2017-03-06 13:57
@anonim jak długo już tam pracujesz?
MWM. 2017-03-15 14:05
PLUSY:
-miła atmosfera
-fajnie, że menagerowie organizują nam darmowe szkolenia
-możliwość podania preferencji grafikowych

MINUSY:
-brak uczciwości od tzw. GÓRY (pupilki Niemców), którzy TOBIE, jako pracownikowi mówią, że dostaniesz podwyżkę, ale jednocześnie każą menagerowi niwelować koszty i narzucają na niego wręcz swoją wolę, czyli brak podwyżek.
-żeby wyjść na przerwę musisz za to zapłacić, słyszałem, że nawet wychodząc na głupiego papierosa też musisz się wylogować z systemu (śmieszne).
-wszechobecny stres spowodowany ciągłym dowalaniem się przez GÓRĘ do pracy pracowników (Szanowni Przedstawiciele Lepszych Sfer, słysząc tylko część rozmowy wyciągają błędne wnioski i obwiniają pracowników o coś, co nie miało miejsca, odcinają im napiwki za coś, czego się nie zrobiło, albo zamiast powiedzieć wprost, co robią nie tak idą do menagera i uwaga: każą go zwolnić, albo nie dać podwyżki).
-GÓRA traktuje pracowników Vapiano, jak psy, jak coś gorszego, komentarze odnośnie naszego życia prywatnego na forum są niepoprawne i niemoralne. I oczywiście owe uszczypliwe obelgi kierowane do pracowników na oczach gości nie są traktowane przez GÓRĘ jako coś złego.
-strasznie ciężka praca, w której napierdzielasz nadgodziny i motywuje Ci tylko to, że im więcej h tym wiecej $$, to jednak 10-go każdego miesiąca jesteś załamany, bo nie masz nawet minimalnej średniej zarobionej. Kiedy zaczyna Ci się coś nie zgadzać, zaczynasz liczyć godziny i oczywiście co ? - nie zgadzają się z wypłatą, okazuję się bowiem, że system czasem się myli i pare dni pracujesz za darmo, bo nie było Cię w systemie i dochodzi do tego też to, że odbierają Ci z godzin przerwę, na którą i tak jest ciężko wyjść, bo nie ma Cię kto zastąpić.
-Naciąganie gości na koszty. Masz obowiązek polecać najdroższe rzeczy, dodatki, żeby restauracja zarabiała. I jeżeli nie masz serca, by wcisnąć komuś butelkę Coli (200 ml) za 8 zł, albo 50 gram kurczaka za 9 zł to nie nadajesz się do tej roboty.
-Jeżeli jesteś grzeczny i miły dla Szefostwa, a także robisz wszystko co Ci każą jest okej, jak nie to spotka Cię to, co mnie, czyli wszechobecny mobing (tak, jest to karalne) i zastraszanie, albo szantażowanie.

Chcesz tu pracować - pracuj, poznasz naprawdę świetnych ludzi, ale już na rozmowie radzę Ci przedstawić swoje warunki pracy, bo później, gdy się do czegoś doczepisz zostaniesz zniszczony/a.
Weronika 2017-03-17 14:05
@MWM. bardzo dziękuję za tak szczegółową ocenę. Pracujesz nadal w Restauracja Vapiano?
Mario 2017-03-29 20:38
W Vapiano siedzę od prawie 4 lat:). Wiele rzeczy o których tutaj czytam to jakiś śmiech na sali. Jesteśmy często ciśnięci przez górę, że trzeba sprzedawać dodatki, ale o tym się mówi od pierwszych dni. Często robię nadgodziny i faktycznie pracuję po 12 i więcej godzin bo nawalił jakiś młody chłopak czy dziewczyna, którym się nie chce przychodzić do pracy. Atmosfera między pracownikami spoko, kierownicy co wiedzą to mają wiedzieć a co nie to nie i też jest spoko:). Nie jest to praca dla ludzi, którzy lubią si [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Jestem palaczem... to fakt nie płacą mi za to, że stoję przed knajpą i palę;) ale ustawowa przerwa zawsze płatna. Jak ktoś chce pracować to znajdzie tu pracę na dłużej. Jak ktoś nie chce i nie umie zrozumieć na czym polega praca w sieci i zawsze będzie kombinował... to zdecydowanie miejsce nie dla niego.
Weronika 2017-03-30 09:57
@Mario, czyli ogólnie polecasz pracę w Restauracja Vapiano?
Mario 2017-04-06 20:28
Jak najbardziej, nadal pracuję:) Pozdrawiam Mario
Weronika 2017-04-07 11:10
@Mario, dziękuję. Oferty pracy możecie znaleźć na stronie internetowej firmy: http://pl.vapiano.com/pl/o-nas/kariera/pracuj-z-nami/
Zostaw swoją opinię o Restauracja Vapiano - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Restauracja Vapiano