Opinie o Pilkington w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Pilkington. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pilkington o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pilkington w Szczecin

Don Szym

Witam,praca fizyczna,Mistrzowie potrafią tylko i wyłącznie chodzić na papierosy (oczywiście jak baby chodzą we dwóch) pracowałem w tym "zakładzie" 4 lata....przez 4 lata człowiek nabawił się zwyrodnienie kręgosłupa ponieważ liczyły się metry u Mistrza Dominika...nie pozwalał używać suwnicy,czy manipulatora...reszta mistrzów to u kierownika zbiera ryż z podłogi a kierownik ich.... odnośnie zarobków....22 brutto....premia 450 zł ...chcesz zarobić powyżej 4000 netto to musisz włazić w (usunięte przez administratora) Mistrzom,Tomek chcę żeby wycinać szkło "na lewo" żeby Szymek nie wiedział....przychodzą o 13.50 i pytają czy zostaniesz do 18...nie zgodzisz się to straszą brakiem przedłużeń umowy ... BROŃ BOZE PROSIC O KURS NA WÓZKI WIDŁOWE!!! BO lecisz od razu .... Najważniejsze...pani Kasia zawsze źle policzy nadgodziny czy soboty ....można zarobić zwyrodnień kręgosłupa i nic więcej!!!! Jeżeli ktoś czyta to proszę uważać na mistrza Marcina i Tomka W...lizusy kierownika smarują ..... ogólnie pracy nie polecam,Kierownik zastrasza pracowników...( Dowody nagrane) z pozytywnych spraw to wypłata zawsze na czas(pozytywne aspekty kończą się)

wojte dunos
@Don Szym

pewnie, że fizyczna a jaka jak produkcja/ jak ktoś pali to chodzi na faje-produkja też chodzi i nie ma za to kar jak robisz swoje byle byś nie palił na hali mimo, że jest całkowity zakaz ja robiłm prawie 8 i jak odchodziłem miałem 30 na godzine wiec nie zgadzam się ze 22 po 4 latach. ludzie pracują po kilka lat jak ja wiec gdyby było źle to by nie było tylu z tyloma latami pracy, ja wyjechałem za granice a tak pewnie dalej bym pracował i myśle już o powrocie na początek do pilkiego jak wezmą , mistrzowie mają ciśnienie na jakość i normeale to chyba ich rola- organizować prace i zastepstwa. byłem liderem wiec wiem jak ludzie kombnuja by nie pracowac. kadrowa robi swoje rozlicza i jak trzeba pokaże co i jak, kiero prod jak mistrzowie do dogadania r zgadza się wypłata na czas i przed czasem jak trzeba

Czy pracownicy w Pilkington dogadują się między sobą?

Gg

Zależy gdzie trafisz, zazwyczaj każdy na każdego zrzuca odpowiedzialność za jakość,szkła, błędy, opóźnienia, praca dobra jedynie na jakiś czas

Zapytanie

Chciałem się dowiedzieć ile można zarobić na dzień dzisiejszy jako pracownik produkcji? Czy są nadgodziny i jakieś dodatki?

stach
@Zapytanie

tera dają 24+ premia 20% (zawsze jest)+ 500 za obecność + nocny i po pól roku podwyżka +1-2 pln + co roku jakaś podwyżka zależna od twojej pracy i podejścia

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Pilkington?

Czy pracownicy w Pilkington dogadują się między sobą?

wuja

raczej tak, bo pracują na swoją premię jako brygada w 6-7 osób/ są czasami kwasy ale mistrz i kiero są na posterunku i szybko czyszczą takie kwasy. przesuwają ludzi między zmianami czy brygadami a jak trzeba to out duzó pracowników z zagranicy tez robi swoje co do podejścia ale z czasem jest zo raz lepiej bo początki były cięzkie a jeszcze covid robił swoje

Gg Nowy wpis

patrycjusz Nowy wpis

zarobki stabilne i na czas / mocno patrza na rece jezeli chodzi o jakosc ludzie do współpracy / duzo z ukrainy majstry i kierownicy równi i ok ale dla tych co chcą pracować i nie kombinują bo inaczej szybko konczysz tam prace dostajesz cala odziez za dużo nieobecnosci zwalniaja nawet z dużym stażem fajne paczki na swieta i dodatek 400 na swieta

Don Szym

Don Szum

Hartownia żyje swoim życiem....banany wychodzą krzywe z hartownia ale każą puszczać ..potem zespolenia w prasie pękają.... najlepiej w poniedziałek po "rutynach" prasa wyczyszczona po 4-hodzinnym sprzątaniu ,jedzie pierwsze zespolenie i hart pęka ???? rysy???? Na Szwedzie wszystko jedzie:-D wolą puścić badziewie niż płacić kare za brak dostawy w terminie:-) potem jest reklamacja na zespolenia i odpowiada za to linia bo jakiś gamoń puścił zespolenie porysowane,a nikt nie chce patrzeć na ogród z rysą w środku okna:-) o puszczaniu zespołem bez argonu/kryptonu aby zrobić normę 600m to już nie wspominam, pozdrawiam Wiesiu kolego z myjki;)

wojte dunos Nowy wpis
@Don Szym

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Ammega Poland Sp. z o.o.
Zapytanie

RRR
@Zapytanie

Na 1 stycznia 2023 wygląda to tak: - Zasadnicza 21zl/brutto. - do każdej godziny nocnej masz 6zl(22-6). - pierwsza premia motywująca 20% - premia produkcyjna (wypłacana od 2 miesiąca) W zależności od stanowiska premia się różni. Bardziej fizyczne = lepiej premiowane. Proste czynności które nie wymagają fachowej wiedzy. Każdego się przyucza na stanowisku. Stąd nie ma tutaj jakiś kokosów. Nikt nie da $ takiej jak dostaje operator który ma kilka certyfikatów (spawacz itp.). Robota spokojna. Atmosfera ok. Jak ktoś jest konfliktowy to lepiej omijać. Leserów szybko gonią. Widać że dbają tutaj o porządek i bezpieczeństwo.

Wanda
@RRR

Skoro podajesz kwotę za godzinę to macie tu umowy zlecenie? Czy coś innego? i na czym polega ta premia produkcyjna tak dokładniej?

RRR
@Wanda

Tylko umowa o pracę. Nie pamiętam aby były umowy zlecenie.

stach
@Zapytanie

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Pilkington?

Wystarczy że zaakceptujesz jałmużnę i jesteś pracownikiem. Nie polecam na różnych szczeblach bo to poniżenie za jakie pieniądze się tu pracuje.

@pracownik

ile pracowałeś, że mówisz jałmużna. początki z kasą są takie se ale później po 6 miesiącach jak ogarniesz maszynę i tempo jest ok. znałem tam ludzi, którzy pracują po kilkanascie lat i zaliczyli już trzy nagrody stażowe za 5,10 i 15 lat pracy. dostaje się 50%, 100%, 150% podstawy nagrody za staż ja wyjechalem za granicę bo tylko tam można lepiej zarobić a pilki płaci po kilku latach tyle, że nie znajdziesz lepszej w szcz. a co najważniejsze zawsze na czas a nawet czasami przed czasem jak idzie długi weekend czy święta bo płacą na koniec miesiąca

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Pilkington?

wuja

na potrzebne do pracy i zależy od stanowiska. odziez dla wszystkich i to na prawde ze zgodą kierowników dobra odzież a zwłaszcaza buty odpowiadam: miarki, mierniki powłoki, suwmiarki, miernik gazu, kątowniki, specjalne narzędzia do łamania szkła, chwytaki do szkła, ssawki, paleciaki, wozki specjalne do beczek, windy, drabiny , podesty, lusterka, latarki, halogeny i jeszcze kilka

Parobek

Pracowałem trochę na hartach , wszystko było by ok gdyby nie "mistrz" ...mały zarozumialy typek wiecznie na kacu , wysokie ego małe prącie :P tak to ok zarobki ale z nadgodzinami ale na nadgodziny tylko po znajomosci z owym krasnalem .Ogolnie nie polecam

Barbara
@Parobek

Tak mało nadgodzin tu wychodzi, że rywalizować o nie trzeba? wynika to z małych obrotów czy po prostu pracę tu mają dobrze zorganizowaną? Ile za nie płacą?

Mark

Wiemy o kogo chodzi ;D Niestety jeszcze pracuje ;( Szkoda gadać ... (usunięte przez administratora)

Barbara
@Mark

I nie ma w sumie z kim o tym właśnie pogadać, żeby coś z tym zrobić? bo brzmi to tak jakby większości to przeszkadzało w pracy

Mark
@Barbara

Niestety , "Miszcz" hartowni to kawał (usunięte przez administratora) lubi się wyżywać za swoje życiowe niepowodzenia na podwładnych .... sam kiedyś (usunięte przez administratora).teraz tylko tabelki i podliczanie kasy do swojej kieszeni , (usunięte przez administratora)

NICK
@Mark

Tak , to "Miszcz" z hartowni

@NICK

A na innych działach jest lepiej? Gdzie najlepiej aplikować, żeby mieć przyjazną atmosferę podczas pracy?

zdzisiu

Pracuje w zakładzie od kilku lat jako krajacz. Zarobki w zakładzie na kwiecień 2022. Krajacz 3500-3800 netto. Pozostałe stanowiska produkcyjne 3200-3500 netto. Wynagrodzenie takie dostaje się przy przepracowaniu całego miesiąca w tym jednej bądź dwóch sobót. Oczywiście jest to średnia roczna, czasem można i 4500 zarobić jak dobry miesiąc. Podwyżki co roku minimalne i z roku na rok gorsze. Dają tyle, ile trzeba by utrzymać kadrę. Na dzień dzisiejszy zatrudniają każdego. Kulawy, zezowaty, bez znajomości ani słowa po polsku to nie przeszkoda do pracy w tej firmie. Około 60% kadry to Ukraina. Praca na stanowisku Krajacza bardzo ciężka, 5-7ton szkła na zmianę przerzucasz ze stołu na stojaki. Duże niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu. Stanowiska i system pracy tak zorganizowany by utrudnić Ci życie. Absurdalny system układania formatek na stojaki - odwrotnie do kolejności rozkroju. Ciągły brak miejsca. Brak wolnych "seryjek" itd. Plusy: - wyplata zawsze na czas, - mistrz krajaczy spokojny i wyrozumiały (oczywiście jeśli jesteś normalny), - świat się nie wali jak czasem pójdziesz na L4 - jak ktoś lubi nadgodziny przełożony to zrozumie i da Ci zarobić - jako krajacz masz dużą swobodę na zakładzie. Wiadomo jest norma do wyrobienia ale jak chcesz iść do kibla czy na fajkę nikt Cię nie terroryzuje

Rogalik

Witam wszystkich. Na dzień dzisiejszy jestem pracownikiem firmy Pilkington. Ogólnie rzecz biorac firma schodzi na psy. Jak wspominał przedmówca, firma szuka oszczędności, zatrudniają Coraz więcej obywateli Ukrainy, o zgrozo, co najciekawsze z pewnymi kacapami wogole nie można się dogadać. Firma stawia na ilość, nie ma mowy o jakości. Nie szanuje się starych doświadczonych pracowników, mało tego, mobbing na porządku dziennym. Dyrektor podnosi normy produkcyjne, nie myśląc że plac firmy jest zbyt mały na tyle "materiału". Zapakowane szyby zabezpieczone tekturowymi przekładamy wystawiane są na dwór gdzie pada na nie deszcz, śnieg itp.. Zarobki może nie takie straszne, ale jako "krajacz" czy "myjkowy" dźwigać dziennie przez 8 albo 12 h kilkanaście ton szkła, po kilku latach siada kręgosłup, stawy i dostajesz wypowiedzenie, a na twoje miejsce przychodzi Jewgienij Czapajew z Ukrainy, i tak w kółko. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo bardzo goraco i głośno, grube ubranie sprawia że pot spływa po genitaliach, chodzisz zapocony i śmierdzi. Praca stojąca albo biegajaca non stop. Na koniec zmiany pytanie "zostajesz czy masz wy. Ebane"?. Księgowa która notorycznie zapomina czegoś doliczyć do wynagrodzenia, a tu kilka sobot nie policzy, albo nadgodzin, nie mówiąc już ze są przypadki w których premie wywial wiatr, ale to wszystko bo "tabelki mi się przesunely, system zawiódł, i ups, 500 zł masz mniej. Firma w której nikt nic nie wie, ucieka od odpowiedzialności i obowiązków. Co do poprzedniej wypowiedzi, o miłych kontaktach między pracownikami, chciałbym trochę sprostowac, bo z większością można pogadać tylko o robieniu laski, Libanie duży itp. Co w tym miłego zostawiam waszej ocenie

@Rogalik

Czy księgowa to nadal Katarzyna?

Laska
@Rogalik

Czapajew...dobre. A poziom?? Nie tylko gadają o robieniu laski, znajdują panią że Wschodu i dzieje się...Duma ich wtedy rozpiera. Nie WIEM, czy na całym świecie faceci, mężowie, ojcowie myślą o najważniejszym dla siebie...zaspokajaniu żądzy. A łatwe panie zawsze się znajdą. Od sąsiadów za wschodniej granicy.. Czekają, a to prezencik, zakupy, I powiem Wam polskie kobiety, żony matki One nie mają żadnych skrupułów. To tyle w tej kwestii. To nie wina pracodawcy, że ją takich wyzutych z uczciwości ludzi. Ale zakład przykłada rękę zatrudniając TAKIE kobiety. One walczą o polskie pochodzenie i dobrą przyszłość.

Ukr

Katarzyna poszła już na emeryturę a teraz księgowa jest Piotrek Huninik

zespolenie
@Ukr

Hujnik na księgowość ? on za uczciwy chłopina

3d
@Laska

Bo taka prawda . I zaraz będzie kraj polsko- ukraiński. Panie przyjdą do pracy i nie tylko. Jesteśmy jedynym krajem w Europie który pomaga na taką skalę i za to zapłacimy.

ScienceLesson.
@3d

To na 1000 % nie klepie ( nie pisze ) tu prawdziwy Polak !.

Tiger Bonzo

Zostaniecie wszyscy namierzeni .Właśnie namierzam wam komputery i wam je zablokuje tego typu.Myślicie ze co hejterzy ze możecie tak obrażać Pilklinton i Dyrektorów i miszczow i liderów i tego chłopaka z myjki i wyśmiewać się ze ma on cycki jak Pani Stasia z zakrzepicą krwi i tarczya O toz nie tego typu Pluje na was stfuuu Zobaczycie jacy będziecie mądrzy jak zablokuje wam zaraz komputery i zabierze was policja tego typu Nie ma cię się co popisywać bo to jest śmiech na sali Szymon biedy chłop raka ma oka i twarzy a wy co hejterzy ?’ Tak na niego tu mówicie tak go oczerniacie ,w lipcu 2021 zalaliscie mu mieszkanie i utopiliscie jego auto w powodzi ,myślicie ze nie wiem ze to wasza sprawka Ale zostaniecie za to ukarani tego typu i słończy się to wszystko .Właśnie was namierzam i przyjedzie po was policja i wojsko i antyterorysci . Jesteście skończeni tego typu

brak szacunku do pracownika....

Oxana
@Adam

Chwała Ukrainie - kto wie czy jak by Ukraina była niepodległa czy nie dziś my byśmy się bronili sercem z wami dzielni Kozacy Ukraińcy Chwała Ukrainie !..........

Pilkjoke

Unikać z daleka tej firmy. W ogłoszeniu dają stawkę 24-28 brutto/h podkreślając, że 24 dostaje się już w pierwszym miesiącu a na rozmowie o pracę babka wyskakuje ze stawką początkową 20zł brutto. Dalsze podwyżki po okresie próbnym oczywiście zależne od wyników. Premia 20%? Zależna od wyników indywidualnych jak i całego zespołu. Wszystko zależne od wyników i kierownika. Zwykła ściema i oszukiwanie ludzi.

xD

Zacznij zaspokajać swojego męża to nie będzie się oglądał za paniami z Ukrainy.

Kolega
@xD

Niech się sam zaspokaja. ????

Kolezanka
@xD

Sam sobie zrob dobrze.

Nowy.

Witam. Jak to jest, jak ludzie, jak zarobki, kierownictwo i czy naprawdę jest tam pogrom wschodu??? Od stycznia mam zacząć pracę, niby pieniądze ok bo dodatki (zachecaja) ale zobaczymy wszystko w trakcie tqkze piszcie, jak tam ludziska

Sasza
@Nowy.

Wschód to siła Pilkingtona .

Jak szefostwo w Pilkington traktuje ludzi?

haha

A jak ma traktować?Chujowo - (usunięte przez administratora) na produkcji, latasz ze szkłem. Aha, żeby kogoś nie kusiła wzmianka,że "mile widziane uprawnienia na wózki". Mimo, że posiadam uprawnienia na wózki to ani razu przez okres dwóch miesięcy nawet nie miałem okazji na nich pracować xF. Robota przejściowa, na miesiąc czy parę miesięcy jak ktoś wytrzyma.

masa nie dosycha

Marian dzisiaj wypił flaszki dwie jak wałkuje szybę lekko buja się nikt mu dzisiaj nic nie powie choć nietrzeźwy, to pracuje ta chłopina dziś do pracy ludzi nima

Będą robić łaskę. Może nie zupełnie za darmo. Ale zaraz pojawi się nowa chętna. Nie radzę korzystać. Mogą być kłopoty.

piotras

Bydgoszcz pozdrawia Szczecin... Was też dyrektorek robi w bambuko, "róbcie więcej, ale o podwyżkach to nie chcę słyszeć" ?? Masa też nie schnie... ale tak to jest jak szuka się wszędzie oszczędności...

Waldemar

Pytam odnośnie prac w dni wolne, a konkretnie SOBOTĘ, dostajecie dodatkowe pieniądze za pracę w ten dzień?? Dodatek typu 150 zł za przyjście do pracy w sobotę?

Lost

Witam. Panowie jak wygląda aktualnie atmosfera w pracy? Jakie średnie zarobki na linii produkcyjnej?

Zostaw merytoryczną opinię o Pilkington - Szczecin

• Jak się pracuje w Pilkington?

Zobacz opinie na temat firmy Pilkington tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pilkington?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pilkington?

Kandydaci do pracy w Pilkington napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pilkington