Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. w Gliwice

Rafał

Jak wygląda sytuacjami z wyjazdami dla inż. elektryków eplanistów? Dużo jeżdżą czy wcale? Jak atmosfera w biurze w GL? i Czy znajomość standardów VASS, BMW itd. jest konieczna do aplikowania na stanowisko inź. elektryk?

@Rafał

Eplanisci jeżdżą zdecydowanie mniej w porównaniu do programistów PLC można powiedzieć że tak do 20%

Inz

Dobra praca dla ludzi mobilnych, którym nie przeszkadzają liczne delegacje.

Polecam jako pierwszą pracę. Projekty do wyboru do koloru. Praca w największych fabrykach na całym świecie, z nowymi technologiami i konkretnymi ludźmi.

bmwman

Warunki pracy jak wszędzie w branży - trzeba się liczyć z dużą ilością wyjazdów, ale w zamian można na koniec miesiąca oglądać dobrą wypłatę. Coś za coś. Ekipa spoko, z liderami też można się dogadać. Na początku nie jest łatwo się wdrożyć, ale później jest już z górki. Mogę polecić pracę w tej firmie.

Audimen
@bmwman

A ja nie polecam. 2 lata i ani dnia dluzej

Lukas
@Audimen

A ja z kolei polecam. Ile osób, tyle opinii.

vwmen
@Audimen

a co konkretnie się nie podobało?

Programista PLC

Rozmowa zaczęła się bardzo fajnie od opisu jak mniej więcej wygląda praca i jej organizacji w firmie. Od tego momentu poczułem, że jako programista PLC będę zobowiązany do rysowania E-planu.)) No dobra, jak jest. Ale dalej zaczęły się fikołki. Rekruterzy zaczęli osobie z doświadczeniem z zachwyceniem opowiadać o tzw. „delegacjach” i jak to jest dużo, że mój kitometr po prostu się złamał. Po takiej opowieści zapytałem, czy są dodatki do np. projektów w stanach, bo dieta w stanach jest bardzo mała w stosunku do cen, na co dostałem odpowiedź, że można nawet na 30 dolców na dobę przeżyć)). Na samym końcu padło pytanie, ile chciałbym zarabiać. Kiedy w tej kwestii odniosłem się do widełek, dostałem odpowiedź, że nie znają żadnych widełek. Czyli jak?) Zapraszają osobę i nie mają budżetu?) Bzdura. Dla mnie oczywistym jest fakt, że goście poszukują ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą ile kosztuje ich praca, czego dowodem jest fakt, iż mają ogłoszenia po całej Polsce. Moim zdaniem osobie z przynajmniej rocznym doświadczeniem nie ma co tam robić. Odradzam P.s. Oczywiście po dwóch tygodniach nikt ze mną się nie skontaktował

Co to są wejścia/wyjścia na sterowniku? Co wiesz o profinecie, profibusie itd. Co zrobić, żeby silnik zaczął się kręcić w drugą stronę?

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Nie ma idealnej pracy, ale tutaj czuję stabilizację i bezpieczeństwo. Pewnie - jest sporo rzeczy, na które często narzekam pod nosem, ale jeszcze nie pracowałem w miejscu, gdzie nie mógłbym się do czegoś doczepić. W Swiss-ie podoba mi się to, że nie myśli się o tym, co jest teraz, ani nawet, co będzie za rok, tylko plany i strategia wybiegają wiele lat do przodu. Z niczego nie biorą się te kolejne biura, oddziały i nowe kontrakty.

Marciniak

Niech ludzie mówią co chcą, ale dla mnie to zawsze będzie dobra firma. Nigdzie nie otrzymalem takich możliwości rozwoju jak w QT. Może to zbieg okoliczności, ale kiedyś potrzebowałem pilnie pracy, bo byłem prawie wypalony i dostałem szanse w Swiss. I tak, na przestrzeni kilku lat udało mi się awansować, a teraz zarabiam całkiem niezle pieniądze. Oczywiście nic za darmo, bo kosztowało mnie to wiele pracy, wyrzeczeń i nauki, ale zdecydowanie było warto.

sg
@Marciniak

Mogę się pod tym podpisać, z tym, że oprócz chęci rozwoju, trzeba mieć też w tej firmie dużo samozaparcia i stalowe nerwy.

Dawid

Ja w Swiss pracuję na tyle długo , że mogę sobie pozwolić na konkretną ocenę firmy. Są projekty, gdzie trzeba wyjść z totalnego chaosu, żeby móc w ogóle zrobić swoją robotę. Są też jednak projekty, które są zwykłą przyjemnością i wszystko podopinane jest na ostatni guzik - od logistyki, poprzez ekipę, fabryki, etc. O warunkach pracy niczego złego nie powiem, bo są bardzo dobre. Owszem, to praca w dużej mierze na delegacji, ale w tym fachu to nie żadne zaskoczenie. Dla mnie zdecydowanie OK.

Dwain

Pracuję tu jako robotyk od 3 lat. Dużo wyjazdów, ale i pieniądze niezłe, jak na polskie warunki. Byłem jakiś czas temu na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych i póki co żadna firma nie zaproponowała mi lepszych warunków niż Swiss Group. Jak to mówią, cudze chwalicie, swojego nie znacie.

Czy jest możliwość pracy w RW Swiss Automation Sp. z o.o. na część etatu?

Danek

Jest taka mozliwość, część osób tak pracuje.

Maślana

Dobre miejsce dla osób, które lubią spędzać czas w pracy i nie mieć innych perspektyw niż robota. Nie polecam pracy pracy z facetem, co gada, że zna odpowiedź na wszystko. (usunięte przez administratora) Dział IT fajne chłopaki, administracja wyrazy współczucia, że musicie tam pracować. Same zalety dla pracoholików. Ciężko odnieść wrażenie, żeby była dobra atmosfera. Zalety to na lokalizacja. Przynajmniej ludzie nie muszą na to patrzeć. Trzyma mnie tylko pieniądz i pazerność.

NANO

Solidny pracodawca. Wszystko zgodnie z umową i na czas.

Dejw

To na pewno trudny czas dla wszystkich firm, zwłaszcza związanych z branżą automotive. Jednak mimo to, uważam że w Swiss-ie decyzje podejmowane są bardzo racjonalnie i strategicznie. Wiem, że nie wszystkim pracownikom się to podoba, ale wiele osób docenia to, że firma widzi "big picture" i stara się bez większych turbulencji przejść przez te zwariowane czasy.

Kovalski

Firma jest w porządku, daje pracę dużej grupie ludzi i jako pracodawcy nie mogę jej zbyt wiele zarzucić. Osoby z inicjatywą i wolą do nauki oraz pracy, mają tu wiele możliwości rozwoju. Polecam.

Tomasz

Bardzo słabo, jeżeli chodzi o Szczecin. W innych miastach myślę, że jest podobnie. Podstawa mizerna. Wyjazdy są aż za często, praca w sobote i niedzielę na umowę zlecenie, a wolnego praktycznie nie ma.

Setoy

Bardzo ciekawa firma, a raczej grupa firm. Dużo wyzwań na projektach, czasem nawet zbyt dużo, ale to bardzo rozwojowe środowisko. Polecam, bo na polskim rynku to jedna z większych firm tego typu.

Ile średnio czasu trwa odpowiedź na przesłaną aplikację?

Dawid

Ja dostałem odpowiedź po tygodniu, ale to było jakiś czas temu. Pewnie to zależy od konkretnej rekrutacji.

Widze, ze szukacie robotykow online. Na jaka kwote bazowa mozna liczyc? 4000 brutto bedzie chociaz?

Hans89

Myślę, ze tak. PLC proponują (usunięte przez administratora)na start, wiec tutaj będzie podobnie. Szalu nie ma.

odpowiedź

średnia bazowa to 7000 brutto

rt
@odpowiedź

Na zarobki tu raczej nikt nie narzeka.

bryn
@rt

W tej branży to nie zarobki są prolemem, a ewentualnie wyjazdy.

@bryn

Ile trzeba jeździć?

Chan

2,3 tyg w miesiącu. Zależy od projektu.

Mlody

Firma ma otwarte podejście do ludzi. Atmosfera jest przyjazna i dostaję ciekawe zadania, przy których mogę się rozwijać jako robotyk. Myślę, że to bardzo dobre miejsce do rozpoczęcia drogi zawodowej.

Mrozek

Świetne miejsce z dużymi aspiracjami i potencjałem. Jednocześnie ciekawe projekty i wiele możliwości rozwoju. Polecam!

HunterD

Czasem bywa niepotrzebnie nerwowo przy okazji delegacji, ale generalnie jest ok. Można się dogadać z przełożonymi, warunki też są sensowne, porównując z konkurencyjnymi firmami, a nawet nieco lepsze.

Zostaw merytoryczną opinię o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 29 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 365 ocen.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.