Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. w Gliwice

Kocian

Firma sprawiała wrażenie bardzo przyjaznej i pro-pracowniczej. Po kilku miesiącach pracy tutaj jako inżynier robotyk, mogę szczerze powiedzieć, że się nie zawiodłem.

@Kocian

Jak wygląda plan rozwoju dla robotyka i z jakim wzrostem wynagrodzenia się to wiąże?

Byly

Online? Od 6,5k do 11k w przeciągu kilku lat z liniowym wzrostem. 80-100% delegacji, duży rozwój, bo pracy wiele. Nie ma pracy to jedziesz do domu. Rzadko zdarza się nuda, co ma swoje plusy i minusy

@Byly

Delegacji sporo, ale brzmi sensownie!

BB
@Byly

Warto dodać, że wzrost wynagrodzenia wiąże się ze wzrostem skillsów. Im szybciej wskoczysz na wyższy poziom i będzie Ci się chcieć, tym szybciej znajdzie to odbicie w Twoim wynagrodzeniu.

Kamil
@BB

To prawda, choć czasem zajmuje to trochę czasu.

Dejw
@Kocian

Można się tu dogadać i pod tym kątem firma jest elastyczna, aczkolwiek początki nie są łatwe i trzeba się odnaleźć w tak dużej organizacji. Nie oznacza to, że jest tu jakich chill, bo to trudna i wymagająca praca, ale w tej branży to norma

@Byly

Oczywiście jest to kwota po uwzględnieniu zwrotu diet zagranicznych i premii projektowych.

Plc

Pytam oczywiście o podstawę bez diet i dodatkow

Elwis

Ostatnio jest oferta pracy na stanowisko księgowego. Może ktoś coś może więcej napisać, interesuje mnie np. jaki mają program księgowy, jak z nadgodzinami i czy duży dział to księgowość?

N
@Elwis

Hej, dział cały czas się rozwija i obecnie jest tam 7 osób. Nadgodziny zdarzają się sporadycznie, a jeżeli już są, to są płatne. Ze swojej strony mogę polecić pracę w księgowości. Zespół jest naprawdę fajny!

@N

Możesz napisać coś o zarobkach? Jestem początkującą księgową dopiero stawiającą kroki na rynku, mam już jakieś małe doświadczenie.

Kwiatek
@Justyna

W firmie są stawki rynkowe i na pewno mniej niż w biurze rachunkowym nikt Ci nie zaproponuje. Ale oczywiście duża tu rola Twoich umiejętności negocjacyjnych :). Życzę powodzenia!

@Kwiatek

Dzięki za rzetelną odpowiedź :) a powiedz czy dział księgowy jest duży, ile osób w zespole?

gman

Obecnie 8 osób.

@gman

To dosyć dużo, myślałam że może ze dwie osoby... Jak oni się tam ze sobą dogadują?

Czy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Magnez

Nic takiego nie ma. Zarówno w grudniu jak i na Wielkanoc.

Ołów

Za to są dodatki za pracę w święta :P

@Magnez

Wielka szkoda.... a rozmawialiście o wprowadzeniu czegoś takiego? To przecież super sprawa. Połączyć jakąś integrację z paczkami :)

Swieta
@Justyna

Firma ma już tyle lat, ludzie pracują w świątek, piątek i niedziele... z tego tytułu nie ma żadnych premii (rocznych, projektowych, motywacyjnych, inflacyjnych, co tam jeszcze na rynku istnieje) czy nawet paczki z czekoladą na koniec roku. O czym my dyskutujemy :)

Nbn
@Swieta

Sorry, ale nie sądzę, żeby paczki z czekoladą były jakimkolwiek benefitem - chyba że dla dzieci z przedszkola. Pracuje tu już 4 lata i pamiętam czasy, gdy firma co roku w grudniu robiła ogromną imprezę w lokalu z cateringiem, napojami i muzyka dla pracowników. Przyszedł covid i od tamtej pory temat imprezy jest zawieszony. A co do premii, to w firmie funkcjonują tzw. premie projektowe i to odkad pamiętam.

Mbm
@Nbn

"Sorry", ale na święta szanujące się firmy wypłacają premie albo nagrody, a nie robią jedyną w roku imprezę integracyjną, na którą i tak nie możesz przyjść, bo jesteś w delegacji zagranicznej. Co to za benefit? Tzw. "premia projektowa" to inaczej euro, dwa do godziny spędzonej na obiekcie za granicą (usunięte przez administratora) Nie sądziłem, że ktoś traktuje to jako premię. Myślałem, że to inna forma wypłaty/podwyżki, bo jaki szanujący się człowiek pracowałby za granicą za takie pieniądze? 4 lata w delegacji, to może już przekroczyłeś średnią krajową za te swoje "skillsy"?

Engineering
@Swieta

Jak nie ma premii? Chyba mówisz o innej firmie. Ja dostałem dobrą premię roczną (kilka tysięcy zloty) za wynik firmy i to w czasie COVID. Dla mnie to sensowny układ.

@Justyna

Przed covidem, na koniec każdego roku, była wielka integracja na wspólnej imprezie. Wiele osób tęskni za tamtymi czasami.

Johny
@Engineering

Potwierdzam - są premie projektowe. Za Tajlandię ja też dostałem dodatkową kasę.

Pablo
@Johny

Premie były i są. Jeśli ktoś nigdy nie dostał, to musiał się naprawdę bardzo postarać.

@Marek

Wierze wam że tęsknicie bo to super sprawa. Może w przyszłości firma do tego wróci, jak myślicie?

Programista PLC

Rozmowa zaczęła się bardzo fajnie od opisu jak mniej więcej wygląda praca i jej organizacji w firmie. Od tego momentu poczułem, że jako programista PLC będę zobowiązany do rysowania E-planu.)) No dobra, jak jest. Ale dalej zaczęły się fikołki. Rekruterzy zaczęli osobie z doświadczeniem z zachwyceniem opowiadać o tzw. „delegacjach” i jak to jest dużo, że mój kitometr po prostu się złamał. Po takiej opowieści zapytałem, czy są dodatki do np. projektów w stanach, bo dieta w stanach jest bardzo mała w stosunku do cen, na co dostałem odpowiedź, że można nawet na 30 dolców na dobę przeżyć)). Na samym końcu padło pytanie, ile chciałbym zarabiać. Kiedy w tej kwestii odniosłem się do widełek, dostałem odpowiedź, że nie znają żadnych widełek. Czyli jak?) Zapraszają osobę i nie mają budżetu?) Bzdura. Dla mnie oczywistym jest fakt, że goście poszukują ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą ile kosztuje ich praca, czego dowodem jest fakt, iż mają ogłoszenia po całej Polsce. Moim zdaniem osobie z przynajmniej rocznym doświadczeniem nie ma co tam robić. Odradzam P.s. Oczywiście po dwóch tygodniach nikt ze mną się nie skontaktował

Co to są wejścia/wyjścia na sterowniku? Co wiesz o profinecie, profibusie itd. Co zrobić, żeby silnik zaczął się kręcić w drugą stronę?

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Wojtek Cz

(usunięte przez administratora) No tak ta firma musi byc super.

Inżynier planowania procesu - czy mógłby mi ktoś przybliżyć tą pracę w kontekście obowiązków, atmosfery pracy, specyfiki pracy oraz zarobków?

Micky

Główne obowiązki sprowadzają się do kontaktu z klientem, tworzenia i omawiania koncepcji projektu (media/elektryka/hydraulika/pneumatyka), optymalizacji procesu, sporządzaniem odpowiedniej dokumentacji i analiz ryzyka. Atmosfera w zależności od projektu i ekipy, ale generalnie jest ok.

Ponowne
@Micky

A jakie zarobki / widełki?

qwerty

Jak aktualnie wygląda sprawa z osobami niezaszczepionymi i wyjazdem na delegacje? Można robić testy czy trzeba być zaszczepionym?

@qwerty

Kwestię szczepień i testów regulują przepisy poszczególnych krajów, do których delegowani są pracownicy na projekty. Także firma nie ma na to żadnego wpływu.

NIE DLA PRACY W ADMINISTRACJI

Nikomu nie radzę pracować w dziale administracji - zarobki naprawdę słabe jak na ilość obowiązków jakim trzeba sprostać, gdzie odpowiedzialność jest ogromna np. za czyjś pobyt za granicą i jego zakwaterowanie, które trwa miesiącami, a przy tym często samemu trzeba sobie radzić, bo wdrożenie jest niedokładne, praktycznie prowadzone "na kolanie". Nadgodziny to jest norma (usunięte przez administratora) Pracownicy zupełnie nie szanują administracji(usunięte przez administratora) Naprawdę, lepiej szukać szczęścia gdzie indziej!

A.
@NIE DLA PRACY W ADMINISTRACJI

Ja akurat sobie chwalę pracę w administracji. Faktem jest, że wymagana jest duża odpowiedzialność i dobra organizacja pracy własnej, ale było to otwarcie komunikowane w ogłoszeniu i na rozmowie. Zresztą każda praca wymaga dziś odpowiedzialności. Obowiązków jest nie tyle dużo, co jest szeroki ich zakres i nie jest to typowa "papierkowa", biurowa praca, jeśli ktoś wyłącznie tak kojarzy pracę w administracji. Osobiście, nauczyłam się tu naprawdę sporo i zdobyłam mnóstwo ciekawego doświadczenia.

M
@NIE DLA PRACY W ADMINISTRACJI

To nie tak, że pracownicy nie szanują administracji. Pracownicy czasem się denerwują, że np. dowiadują się w piątek o 16, o delegacji na którą jadą następnego dnia(usunięte przez administratora) Także, może jest Was za mało? Co do reszty - nie zaprzeczam, nie pracowałam w administracji.

Olo
@NIE DLA PRACY W ADMINISTRACJI

Moze nie nadajesz się do tej pracy ? Z tego co wiem ambitne i ogarnięte osoby zarabiają bardzo dobrze w tym dziale, sam czasem im zazdroszcze i próbuje namówić żonę do pracy tutaj. Każdy leniwy pracownik narzeka na swoją pracę, bez względu na to kto jest Pracodawcą. Może 3 razy widziałem po 16:00 kogoś z Administracji w pracy, więc proponuje, abyś zastanowił się nad sobą z jakiegoś powodu na poprzednich stanowiskach również nie odniosłaś sukcesu

@Olo

Ja akurat bardzo cenie pracę Administracji. Co więcej, jestem pełen podziwu dla dziewczyn, że wszystko naprawdę nieźle ogarniają. A to, że jeden czy drugi grymasi, bo chciałby hotel pięciogwiazdkowy z all inclusive - pominę milczeniem :). Z tego, co wiem, rotacja w Administracji nie jest szczególnie duża, więc wnioskuję, że nienajgorzej się tam pracuje. Ode mnie jeszcze raz wyrazy uznania dla całego działu Administracji - robicie świetną robotę!

Krych
@Andrzej

Ludzie, ogarnijcie się. Zamiast psioczyć na administrację, to doceńcie istnienie takiego działu w firmie! W zasadzie o niczym nie musicie myśleć, jadąc na projekt, bo całą logistykę załatwia właśnie administracja. A to tylko jedno z zadań działu. Jak na tak nieliczny dział, porównując do ogólnej liczby pracowników, to absolutny szacun za to, co i jak robią osoby tam pracujące.

Magnes
@Olo

Nie widać dziewczyn po 16:00...zajrzyj na ich biurka, rzadko na którym leży laptop...wiem, że pracują po godzinach z domu i wiem, że bardzo czesto charytatywnie, bo jest od górny przykaz dla nich, aby nie robić nadgodzin, ale wyrabiać się z obowiązkami.

@Krych

Administracja to akurat jeden z bardziej wydajnych działów. Wszyscy korzystają z efektów jego pracy, choć nie zawsze go doceniają. Wizy, delegacje, loty plus masa rzeczy biurowych i firmowych same się nie robią.

emmma

Czy może ktoś doświadczenie na stanowisku Inżynier Elektryk-projektant ePlan?

StaryK

Czy obecnie 7k netto podstawy dla konstruktora z 5 letnim doświadczeniem to pensja średnia, wysoka czy nierealna ? Czy konstruktorzy siedzą w biurze czy tez jeżdżą za granicę ?

pracownik1
@StaryK

Raczej nierealne, nawet dla osób prowadzących projekty, a na pewno nie szybko. Pewnie zależy też od miasta. Pracuję jako konstruktor prawie 3 lata i nie miałem okazji jeszcze wyjechać na delegację.

danny
@StaryK

Jako podstawa to może być trudno, ale wliczając wszystkie dodatki, to można wyciągnąć znacznie więcej.

zaciekawiony
@danny

jakie dodatki masz na myśli? diety wyjazdowe?

Mikoszka
@zaciekawiony

- diety zagraniczne (żadna łaska, są obowiązkowe dla osób delegowanych), np Niemcy 49€/dzień - premie x€/h jak już coś potrafisz - nadgodziny, bo rzadko kiedy robisz w takiej firmie 160h ;) raczej 180-200 lub dużo więcej

Dramat
@danny

Traktujesz nadgodziny jako formę dodatków? To jest jakaś łaska ze strony pracodawcy, że robisz nadgodziny w niemieckiej fabryce za 25 zł/h?

Żenada
@Dramat

Cała prawda o tej firmie - nie umieją planować zadań, zarządzać nimi i jeszcze chwalą się, że nadgodziny to super dodatek! No ręce opadają...

M&M
@Żenada

Jeśli robisz nadgodziny, to normalna rzecz, że dostajesz za nie dodatkowe pieniądze. Ja nie zauważyłem, żeby firma chwaliła się nadgodzinami jako super dodatkami. To po prostu norma, jak wypłata, czy urlop i tyle.

Pomocnik Paruchy
@M&M

Nie, tutaj temat nadgodzin to nie jest normalna rzecz, normalna rzecz jest jak są rzadko lub bardzo rzadko lub jak są dobrowolne. W firmach tego typu, nadgodziny to praktycznie przymus i nie masz na to wpływu, a zawsze mówiąc o pracy czy zarobkach podaje się wielkie kwoty i gdzieś małym drukiem że w tym dieta, premia, nadgodziny :)

Maciej
@Pomocnik Paruchy

Jeśli nie chcesz nadgodzin, szukasz spokojniejszej pracy offline, w biurze. Tak to wyglada w tej branży i to nie tylko w QT.

John

Cześć. Jak wyglądają warunki hotelowe na wyjazdach? Jest opcja zrobić sobie jakieś jedzonko (czy jest dostęp do kuchni) czy bardziej trzeba żywić się na mieście?

Parucha
@John

Wszystko zależy od projektu i tego kto załatwia noclegi (wiadomo że zawsze szuka się jak najtańszych). Raz się trafi fajny domek lub pokoje ze wspólną kuchnią, pokój z mini aneksem kuchennym, a raz bieda pokój w motelu gdzie nic nie ma. Warto rozmawiać wcześniej z liderem i dziewczynami, i ew dawać szybko info do biura jak jest lipa lub coś nie gra. Czasem zdarzy się że jak jest bardzo źle to poszukają czegoś lepszego, a czasem po prostu musisz wytrzymać. Nie ma reguły

Darek

Stabilna firma i to się ceni, zwłaszcza w czasach, kiedy duzi gracze z tej branży potrafią zniknąć z rynku z dnia na dzień. Jak każdy, mam ambicje zarabiać więcej - i małymi krokami osiągam kolejne cele. Cieszę się, że od kilku lat mogę to robię pod skrzydłami jednej organizacji - wbrew pozorom, to spory komfort psychiczny.

FreedfromDesire

Czy pracując jako inżynier robotyki offline zdarzają się delegacje czy jest to tylko działka robotykow online ?

Aro

Pracowałem w QT ponad 2 lata, wiec uwazam, ze moja ocena ma solidne podstawy. Jest to przede wszystkim rozwojowa praca, gdzie realizuje się dużo projektów. Zarobki okej, atmosfera przyzwoita. Miejsce dobre do rozwinięcia skrzydeł, mnie dużo pomoglo.

Enek
@Aro

Możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia to chyba najlepsza rzecz, którą można zyskać w QT i tu się w pełni zgadzam!

M&M

Firma ma potencjał, pracuje tu wielu specjalistów, choć są też i tacy, co minęli się ze swoim zawodowym powołaniem :). Pracując tu, mam poczucie, że cała firma pracuje na ostateczny wynik organizacji i to na pewno jest fajne.

njm

Praca, jak praca - nie jest to sielanka, ale pozwala na całkiem godne i sensowne życie. Chodzę od czasu do czasu na rozmowy kwalifikacyjne do innych firm - tak dla treningu - i póki co, to żadna firma na Śląsku, czy w Małopolsce nie zaproponowała mi lepszych warunków niż QT.

Zbyszek

Zaproponowali mi bardzo dobre warunki, rozmowa byla bardzo przyjemna i w sumie te dwa aspekty przesądziły o tym, że postanowiłem się podjąć tej pracy.

Konkretna i wyczerpująca informacja o możliwości zatrudnienia. Rzetelne i profesjonalne podejście do potencjalnego pracownika.

PLC

Witam, mogę prosić o opinię na stanowisku Programista PLC w Poznaniu ? Chodzi mi o atmosferę, możliwość rozwoju i wynagrodzenie jakiego można oczekiwać w miarę wzrostu doświadczenia ? W jaki sposób są rozliczane nadgodziny, czy są jakieś premie projektowe ?

Nan
@PLC

Stanowisko wymagające, ekipa jest w porządku, na atmosferę też nie narzekam. W firmie jest ustandaryzowany proces rozwoju i związany z nim poziom wynagrodzenia. Im więcej umiesz, tym więcej możesz zarobić - tak to mniej więcej wygląda. Kiedyś ktoś z hr pokazywał mi taką ładna tabelę, gdzie dokładnie było to rozpisane. (usunięte przez administratora)Premie projektowe się zdarzają, ale to raczej uznaniowo. Tyle na szybko. Powodzonka!

PLC
@Nan

@Nan a jak wyglądają wyjazdy w rzeczywistości? 3 tygodnie (delegacja) na 1 tydzień (w domu)? Czy jakiś inny stosunek wyjazdów do pobytu w domu? Nadgodziny wypłacane jako umowa zlecenie, dużo wychodzi średnia miesięczna nadgodzin ? PS: Dzięki za odpowiedź

@PLC

Pracownicy są darzeni dużym zaufaniem, godziny pracy są elastyczne. Oddział poznański zbudowany jest ze zgranego zespołu, nadającego na tych samych falach. Wynagrodzenie jest adekwatne do umiejętności, rozwoju i chęci nauki każdej osoby. Nadgodziny są rozliczane co miesiąc. Premie projektowe są uzależnione indywidualnie od każdego projektu i jego atrakcyjności.

Zadowolony PLC
@PLC

Długość delegacji uwarunkowana jest różnymi czynnikami: w Europie są to ok. 3 tyg. za granicą / 1 tydzień w domu, poza Europą np. USA/Chiny delegacje bywają dłuższe min. ok 6 tyg. W tej chwili jest aktywna rekrutacja na to stanowisko, myślę, że najlepiej zgłosić swoją chęć rekrutacji, podjechać nawet osobiście. Na miejscu można podpytać o wszystko.

Bmw
@Nan

Warto spróbować swoich sił, bo firma jest ciekawa, rozsądnie zarządzana i ma sporo projektów, co oznacza, że pracy w najbliższym czasie na pewno tu nie zabraknie.

SzS
@PLC

Jeśli chodzi o biuro w Poznaniu, to różne są opinie, raczej negatywne. Polecam Szczecin i Katowice.

programista

Dzień dobry, Jakie są warunki mieszkalne na delegacjach i ile trwają średnio delegacje dla Programistów PLC ? Jakiego wynagrodzenia podstawowego można się spodziewać po okresie próbnym ? Czy nadgodziny są płatne 50% i 100% w weekendy ? Chodzi mi o oddział w poznaniu

SzS
@programista

Warunki zależą, od opiekunki projektu, ogarnięte dziewczyny załatwiają dobre kwatery.

Zostaw merytoryczną opinię o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 29 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 365 ocen.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.