Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. w Gliwice

Konstruktor

Zarobki dobre, trochę mało delegacji, ciekawe projekty.

yeti

Z tych wszystkich firm w Poznaniu, to najlepiej pracuje mi się właśnie w RW. Nic dziwnego, że ogarniają projekty VW.

kjk

Pieniądze są godziwe i na czas. Zarobek to zawsze jest indywidualna kwestia, każdy chciałby jak najwięcej, a nawet jak i wpada do portfela okrągła kwota, to i to z czasem jest za mało. Ja tam jestem zadowolony.

Damian

Robotykow na rynku jest całkiem sporo, ale żeby zarabiać dobrze, trzeba mieć za sobą jakieś doświadczenie i umiejętności. Jeśli jesteś nowicjuszem, nie oczekuj kokosow. Jeśli natomiast masz konkretne umiejętności i doświadczenie, zarówno RW, jak i wiele podobnych firm, będą dobrym miejscem do pracy.

Programista PLC

Rozmowa zaczęła się bardzo fajnie od opisu jak mniej więcej wygląda praca i jej organizacji w firmie. Od tego momentu poczułem, że jako programista PLC będę zobowiązany do rysowania E-planu.)) No dobra, jak jest. Ale dalej zaczęły się fikołki. Rekruterzy zaczęli osobie z doświadczeniem z zachwyceniem opowiadać o tzw. „delegacjach” i jak to jest dużo, że mój kitometr po prostu się złamał. Po takiej opowieści zapytałem, czy są dodatki do np. projektów w stanach, bo dieta w stanach jest bardzo mała w stosunku do cen, na co dostałem odpowiedź, że można nawet na 30 dolców na dobę przeżyć)). Na samym końcu padło pytanie, ile chciałbym zarabiać. Kiedy w tej kwestii odniosłem się do widełek, dostałem odpowiedź, że nie znają żadnych widełek. Czyli jak?) Zapraszają osobę i nie mają budżetu?) Bzdura. Dla mnie oczywistym jest fakt, że goście poszukują ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą ile kosztuje ich praca, czego dowodem jest fakt, iż mają ogłoszenia po całej Polsce. Moim zdaniem osobie z przynajmniej rocznym doświadczeniem nie ma co tam robić. Odradzam P.s. Oczywiście po dwóch tygodniach nikt ze mną się nie skontaktował

Co to są wejścia/wyjścia na sterowniku? Co wiesz o profinecie, profibusie itd. Co zrobić, żeby silnik zaczął się kręcić w drugą stronę?

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
MAciek

Po pierwsze, praca w tej branży, wbrew pozorom nie jest łatwa. Dużo wyjazdów, praca pod presją czasu. Pieniądze są całkiem dobre, ale trzeba umieć sobie poukładać życie prywatne i zawodowe. Jeśli ktoś potrafi to zrobić, to będzie mu się dobrze pracowało w RW i będzie zadowolony.

Siwy
@MAciek

Zgadzam się. Nie jest łatwo, ale przynajmniej wiesz, za co pracujesz.

Grawdoł

Czy w firmie warunki pracy konstruktora są ok? Zarobki adekwatne do umiejętności? Nadgodziny, soboty? Wisi oferta pracy i zastanawiam się czy warto aplikować. Pracuje w automotive 2 lata jako konstruktor

she
@Grawdoł

duzo zależy od oddziału. nadgodziny są i to dużo, soboty też zarobki mierne.

@Grawdoł

Zarobki całkiem ok. Nadgodziny są, soboty na projektach też. Chyba, że pracujesz w biurze, ale tam możliwości zarobienia nieco mniejsze.

Grawdoł
@Jjj

A co to znaczy ze „pracujesz w biurze”? Jest jeszcze inna opcja? Czym one się różnią?

@Grawdoł

Mialem na myśli akurat robotyków offline, którzy nie pracują w fabrykach. Nie wiem jak to wygląda w przypadku konstruktorów.

Hanna
@Jjj

@Jjj A, czy nadgodziny są dodatkowo płatne, czy do odbioru? Z góry dzięki.

@Hanna

Nadgodziny są dodatkowo płatne, więc to uczciwe podejście.

Julek

Witam, Kilka pytań do pracowników działu konstrukcyjnego: 1. Czy wynagrodzenie netto rzędu 4-4.5k dla konstruktora (CATIA) z doświadczeniem w branży automotive jest realne? 2. Jak często i jak długo trwają typowe delegacje? 3. Jak wygląda socjal? Pozdrawiam.

Wizz
@Julek

1. tak 2. 2-3 tygodnie 3. opieka medyczna, nauka języków, multisport, etc

she
@Wizz

1. zalezy od oddziału - po dwoch latach moze tyle bedziesz miał... 3. opieka medyczna jest platna od 50 do 90 zł w zaleznosci od pakietu, multisport płatny, jezyk chyba tez w zaleznosci od oddziału, u nas tylko dla unit liderów.

Zarówno zespół, jak i sama praca są ok. Rzeczowa firma. Umowa konkretna, wszystko jasno wyklarowane, z urlopami nie ma problemów.

Antoni
@Marcin

Czyli warto ubiegać się o pracę w RW Swiss Automation? Widzę, że jest umowa o pracę, a atmosfera niczego sobie, to już bardzo duży plus. Zdradzisz jaka podstawa? Są nadgodziny?

John

Pierwsza firma, która ogarnia sensownie temat PLC. Wszędzie indziej, gdzie pracowałem, albo ludziom się wydawało, że znają temat, albo odstawiali takie partactwo, że wstyd się było do nich przyznawać.

Jakie są mocne strony pracodawcy RW Swiss Automation Sp. z o.o.?

Trt

Stabilność firmy, nowe projekty, możliwości niezłego zarobku na delegacji.

MrQ

Witam, na jakie zarobki może liczyć absolwent bez większego doświadczenia na stanowiskach Konstruktor CAD / Inżynier Procesu?

Stas
@MrQ

Zalezy co realnie potrafisz, ale na dzień dobry nie spodziewałbym się topowych zarobków, jak zresztą wszędzie, jako nowicjusz.

Beata
@Stas

A wiesz może czy pracownicy firmy RW Swiss Automation Sp. z o.o. otrzymują premie lub benefity pozapieniężne? Jeżeli tak to czy obejmują one również nowych pracowników?

Aga
@Beata

Nowi też dostają. Ktoś już tu pisał o benefitach - m.in. prywatne ubezpieczenie, Multisport, nauka języków, etc.

Freelancer
@Aga

Ubezpieczenie w swissie to jedna z najgorszych ofert na rynku. A za multisporta płacisz sam, nie używałbym stwierdzenia, że ktoś coś dostaje.

@Freelancer

Nie przesadzaj, że to najgorsza oferta na rynku. A za multisporta dopłaca też pracodawca, tak działa ten system.

Tomasz
@Piotr

Ktoś wcześniej wspominał o nauce języków jako benefit. Czy mógłbyś napisać jak to przebiega? Nauka jest w firmie po godzinach, czy można zapisać się na dowolny kurs, a pracodawca pokrywa koszty.

Adash
@Tomasz

Nauka jest w ramach pracy, dotyczy jezyka niemieckiego.

Truck
@Adash

Tak jak (usunięte przez administratora) albo jak musisz się dogadać i szukać hotelu (usunięte przez administratora). Super nauka xD

BestMan

Ja lubię RW przede wszystkim za ludzi, którzy tam pracują. Z wieloma można swobodnie porozmawiać, wyjść po pracy na kawę, czy piwo i zawsze można na nich liczyć - zarówno w sprawach zawodowych i nie tylko. Nie zamieniłbym swojej ekipy na żadną inną!

Tomasz
@BestMan

Dobrze wiedzieć, że w firmie tej panuje tak dobra atmosfera. To na pewno ważna kwestia, która sprawia, że praca staje się przyjemniejsza. Mógłbyś mi pomóc? Chciałbym dowiedzieć się, czy nie mając doświadczenia zawodowego również można aplikować do pracy w firmie RW Swiss Automation.

Johny R

Czy jako robotyk na wyjazdach realne są zarobki rzędu 8-10 tys? czy raczej marzenia ściętej głowy?

BArt
@Johny R

Jest to realne, ale trzeba trochę godzin nastukać i znać się na robocie.

Bart

Na rynku zagranicznym firma praktycznie nieznana, w Polsce może aspirować do jednej z większych tego typu. Duża tu różnorodność - od fachowców do młokosów, którzy dopiero co uczą się fachu. Niemniej jednak, Swiss, ciągle rośnie, otwiera kolejne oddziały i zdobywa nowe projekty. Dla osób na poziomie mid i junior, to bardzo ciekawe miejsce.

kandydat

Ile się czeka na zaproszenie na rozmowę po złożeniu aplikacji?

kandydat
@kandydat

Pytam, bo nie wiem czy iść do innej firmy czy czekać jeszcze na odzew od Swiss :)

Moni

Ja polecam, zwłaszcza na pierwszą pracę. jak już przeżyjecie poczatki i się wdrożycie, to żadna praca nie będzie wam straszna. Wiem co mówię, bo miałam spory problem, żeby się przystosować na początku, ale się dało. pracuję już 2 rok i jest ok. Bywa czasem ciężko, stresująco, ale czy ktoś zna pracę lekką, łatwą i przyjemną?

Monc
@Moni

Ja znam. I nie jest to praca robotyka. Koleżanka pewnie jest specem od przekikiwania i jak widać to tez wymagało dłuższego wdrażania się .

bartosz

Pracowalem tu rok temu. Zespół okazał się w porządku, ludzie ok i pomocni. To, co trochę irytujące to fakt, że w firmie jest nieustanna zmiana, więc trzeba przywyknąć. Poza tym wszystko ok

Dawim

Nie jest tu idealnie, ale na pewno stabilnie i rozwojowo. Przychodząc po studiach, uzmysławiasz sobie, że tak naprawdę niewiele potrafisz, a w RW możesz się nauczyć wszystkiego tego, co jest obecnie cenione na rynku. Patrząc też na innych podwykonawców w fabrykach i ich wieczne narzekania, myślę że Swiss na ich tle plasuje się oczko wyżej.

Artur
@Dawim

Pisząc o rozwoju zawodowym masz na myśli doświadczenie, które zyskujesz podczas pracy, czy także kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe lub nowe uprawnienia w tej branży? Jeśli chodzi o stabilność to chętnie dowiem się jakiego rodzaju umowy pracodawca podpisuje z nowymi pracownikami. Liczę, że mi odpowiesz.

Dawim
@Artur

Przede wszystkim doświadczenie zdobyte na projektach, szkolenia także, ale w mniejszym zakresie. Standardem w firmie są umowy o pracę lub B2B z kontraktorami.

Artur
@Dawim

Pracownik sam decyduje jaki rodzaj umowy zawrze z firmą RW Swiss Automation? Jestem ciekaw, jak w przypadku tego pracodawcy wyglądają różnice związane z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę a współpracy na zasadzie własnej działalności gospodarczej. Czy w Twojej ocenie opłaca się współpraca na zasadzie B2B?

Jacek
@Artur

Nie ma tu chyba żadnego standardu. Nie wszystkie stanowiska mogą być na B2B, wszystko zależy raczej od rodzaju świadczonej usługi/pracy.

Witajacie. Chciałbym zapytać czy ta firma przyjmuje studentów ostatnich semestrów na praktyki/staż? Niedługo kończę studia i nie chciałbym iść do pierwszej pracy totalnie zielony. Mam niewielkie doświadczenie z plc Siemensa, robotami KUKA (online) i Process Simulate.

vvv
@Marcin

Składaj CV. Dla młodych-zdolnych zawsze się coś znajdzie :)

Danielo

Najmocniejszą stroną firmy są jej ludzie, którzy w dużej mierze trzymają mnie w RW. Rotacja ostatnio jest mała, więc chyba jest w miarę dobrze :)

Zostaw merytoryczną opinię o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 29 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 365 ocen.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.