Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. w Gliwice

Dariusz

Na plus: -> umowa o pracę - sensowne wynagrodzenie -> firma jest gotowa inwestować w pracownika -> można liczyć na podwyżki -> atmosfera w pracy jest raczej ok Na minus: -> przepływ informacji czasem szwankuje -> firma przechodzi sporo zmian i bywa, że wkrada się nieco bałaganu

SzS
@Dariusz

Które oddziały są tu na myśli? Bo miały być: Opole, Bydgoszcz, Rzeszów, nawet była mowa o Tychach, a nie otwarło sie nic.

Bartosz

QT jest całkiem ok. Patrząc na znajomych, pracujących w innych firmy, gdzie projekty w czasie pandemii wykruszają się jeden po drugim, to w Swiss wygląda to o niebo lepiej. Nie słyszałem, żeby kończyły się projekty, a co za tym idzie - jest po prostu praca dla ludzi. Można oczywiście grymasic, bo zawsze jest coś, co nas boli jako pracowników, ale w tym momencie najbardziej zależy mi na stabilności mojego miejsca pracy. I póki co, mam tą stabilność.

Ewelina
@Bartosz

Z Twojej opinii wynika, że firma świetnie poradziła sobie z obecną sytuacją, mam na myśli tutaj koronawirusa i pandemię. Napisałeś, że oferują stabilną pracę i zgadzam się, że teraz wielu osobom właśnie na tym zależy, zresztą nie ma się co dziwić. A jaką oferują umowę? Ciekawe, czy jest szansa na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Bartosz
@Ewelina

Umowa na czas nieokreślony jest raczej standardem dla osób, które pracują w firmie dłuższy czas.

@Bartosz

Potwierdzam, umowa o pracę jest na porządku dziennym.

@Ewelina

1 umowa 3 miesięczna, następne w 90% na czas nie określony

Czy pracownicy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Porucha

Oj tak, co często widać na zagranicznych projektach. Integracja przez duże "I" xD

Asdfghjkl

Przwz covid nie ma jeszcze możliwości organizavji takich imprez. Kiedys bylo cos takiego raz w roku.

StaryK

Czy 7k netto podstawy dla konstruktora z 5 letnim doświadczeniem to w tej firmie pensja średnia, wysoka, czy nierealna ? Czy konstruktorzy siedzą w biurze czy tez jeżdżą po Europie ?

@StaryK

Raczej nie bardzo na pierwszą umowę. Tez jeżdżą, jak chcą.

Programista PLC

Rozmowa zaczęła się bardzo fajnie od opisu jak mniej więcej wygląda praca i jej organizacji w firmie. Od tego momentu poczułem, że jako programista PLC będę zobowiązany do rysowania E-planu.)) No dobra, jak jest. Ale dalej zaczęły się fikołki. Rekruterzy zaczęli osobie z doświadczeniem z zachwyceniem opowiadać o tzw. „delegacjach” i jak to jest dużo, że mój kitometr po prostu się złamał. Po takiej opowieści zapytałem, czy są dodatki do np. projektów w stanach, bo dieta w stanach jest bardzo mała w stosunku do cen, na co dostałem odpowiedź, że można nawet na 30 dolców na dobę przeżyć)). Na samym końcu padło pytanie, ile chciałbym zarabiać. Kiedy w tej kwestii odniosłem się do widełek, dostałem odpowiedź, że nie znają żadnych widełek. Czyli jak?) Zapraszają osobę i nie mają budżetu?) Bzdura. Dla mnie oczywistym jest fakt, że goście poszukują ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą ile kosztuje ich praca, czego dowodem jest fakt, iż mają ogłoszenia po całej Polsce. Moim zdaniem osobie z przynajmniej rocznym doświadczeniem nie ma co tam robić. Odradzam P.s. Oczywiście po dwóch tygodniach nikt ze mną się nie skontaktował

Co to są wejścia/wyjścia na sterowniku? Co wiesz o profinecie, profibusie itd. Co zrobić, żeby silnik zaczął się kręcić w drugą stronę?

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
JD

Witam, na jakie zarobki można liczyć w HR?

Misiek

Pomimo kryzysu nie zdecydowałam się tam pracować. Stawka od zaproponowanej była niższa. (usunięte przez administratora)Unikać takich firm. Rekrutacja była ok, ale szefostwo jest dziwne, w szczególności z Niemiec.(usunięte przez administratora)Pierwsze wrażenie to bajerowanie, później realia, a na końcu fakty. Nie polecam!

Andy

Swiss idealne nie jest, ale idealnych miejsc pracy nie ma. Pensje są ok, zwłaszcza patrząc na całą branżę, która nie odzyskała kondycji sprzed pandemii. W Polsce firma powoli i konsekwentnie wyrasta na jednego z liderów w swoim segmencie, co chwila otwierając kolejne oddziały w większych miastach Polski.

Nn

Pracuje tutaj 4 lata i nie mam większych zastrzeżeń. Widziałem kilka burz, widziałem jak firma rośnie i otwiera nowe oddziały, wchodzi w nowe projekty i zawsze udawało się jej iść do przodu. Jestem wnikliwym obserwatorem i widzę, że nie wszystkim się to udaje, a w obecnych czasach nie wystarczy szczęście, ale potrzebna jest wizja i konsekwencja. A to w QT na pewno jest.

programista
@Nn

Witam, możesz powiedzieć coś więcej nt. warunków mieszkalnych na delegacjach i ile trwają średnio delegacje dla Programistów PLC ? Jakiego wynagrodzenia podstawowego można się spodziewać po okresie próbnym ? I w jaki sposób są wypłacane nadgodziny, 50% i 100% w weekendy czy w jakiś inny sposób ? Jest możliwość zatrudnienia B2B ?

Mista
@programista

Średnio 2 tygodnie - w zależności czy przypadkiem firma nie zawróci Cię do domu po 3 dniach, czy zostawi na 3 tygodnie. Warunki zależne od projektu, raz lepiej, raz gorzej, zależne co się „trafi” administracji. Podstawa to własny pokój i „dobra” cena. W tygodniu nadgodziny 1 do 1. W sobotę 150%, 200% niedziela. Wynagrodzenie w zależności czy masz doświadczenie. (usunięte przez administratora) Z tego co wiem to nie.

Kons

Hej, Na jakie zarobki może liczyć konstruktor z dwuletnim doświadczeniem? Znajomość CATIA oraz NX Jak wygląda z delegacjami wśród konstruktorow? Dzięki za odpowiedz

@Kons

Hej. Obawiam się, że to nie doświadczenie determinuje zarobki, a realne umiejętności. To takie wtrącenie z poziomu robotyka :). Powodzenia w uzyskaniu odpowiedzi :)

Student

Czy firma prowadzi staże/praktyki wakacyjne dla studentów? Jeśli tak to gdzie można aplikować?

Dawidzior
@Student

Najlepiej napisać na: rekrutacja@qt-swiss.eu - tam dostaniesz info z pierwszej ręki. Powodzenia!

Odyn

Jeśli robisz dobrze swoją robotę i dowozisz swoją część na projektach, to firma potrafi się odwdzięczyć. Oczywiście to kosztuje sporo wysiłku, ale to najlepsza inwestycja w samego siebie. Polecam.

mirek

benefity z oferty mają pokrycie w praktyce? Można liczyć na telefon albo kurtkę firmową?

Dawid
@mirek

Dają wszystko, co trzeba do pracy, a nawet trochę więcej, więc nie trzeba się niczym martwić.

nawr
@Dawid

Benefity są ok i to, czym się chwalą ma pokrycie w rzeczywistości.

zyx

Kto wiecej zarabia na wyjazdach robotycy czy programisci plc?

@zyx

W zależności od doświadczenia, zarabiasz tyle ile umiesz.

nowy7

Robotyk z 8 letnim doświadczeniem (ABB/KUKA/FANUC) na ile może liczyć na UoP? B2B jest możliwe?

ZnawcaTematu
@nowy7

Offline 4k, na obiekcie 8-12

Daniel
@nowy7

B2B do dogadania.

nowy7
@ZnawcaTematu

ale mówisz o podstawie czy z nadgodzinami i dodatkami? (chodzi o opcję na obiekcie) bo jak na podstawę to całkiem ładnie, jak z nadgodzinami i dodatkami to trochę słabo, bo 8-10 miałem jak znałem jeden typ robotów i dwa standardy 5 lat temu

xxx

Chciałem się dowiedzieć, czy więcej zarabia wyjazdowy robotyk czy wyjazdowy programista plc ?

wiki

ile jest w stanie wyciągnąć konstruktor?

Mariusz

Witam. Czy jako robotyk online z rocznym doświadczeniem (Fanuc/KUKA/BMW) jest w stanie zarobić 10 000 netto? Oczywiście ze wszystkimi dodatkami, dietami itd, pracując 3/1.

@Mariusz

Witaj :) Jeśli masz jakiekolwiek pytania dział HR chętnie udzieli odpowiedzi, kontakt hr@qt-swiss.eu. Proszę również o przesłanie CV na podany adres mailowy.

Darek
@Mariusz

Z odpowiednią ilością nadgodzin wszystko jest możliwe :)

Abc
@Darek

(usunięte przez administratora)My mówimy tutaj o normalnym etacie a nie bajerowaniu studentów nadgodzinami.

Majo
@Abc

To wskaż firmę, gdzie 'zwykły' robotyk dostanie 10 000 zł podstawy, pracując średnio 160h w miesiącu, mając polską umowę o pracę? Albo nie masz kontaktu z rzeczywistością, albo ocierasz się o manipulację.

Mintaj robotstudio
@Mariusz

Jeżeli masz tylko rok doświadczenia i to jeszcze na 3 robotach to znaczy że tak. na prawdę nie zdążyłeś nawet liznąć żadnego z nich :) Za 3 tygodnie pracy na delegacji np DE dostaniesz ok 4500 pln diety. (usunięte przez administratora)spokojnie 10k pęknie, za sam etat czyli 160h moze być różnie

Mintaj robotstudio
@Majo

Manipulujesz właśnie ty, zaniżając ludziom oczekiwania, czyżbyś był/była z HR ? :) robotyk który ma 2 ręce i 2 nogi i zna podstawy, pracując z dobrą firmą spokojnie wyciągnie ponad 10k miesięcznie, a przy b2b dużo dużo więcej.

@Mariusz

Na podstawie to może być bieda. Nie myśl, ze stacjonarnie dostaniesz dużo. Masz pracować, a nie siedzieć na miejscu. Tak jak kolega Ci napisał. Masz mieć dużo godzin to i pensja się będzie zgadzać. Wyślij CV to zobaczy sie czy się w ogóle załapiesz.

Mann
@Mariusz

Bez problemu tyle zarobisz. To żaden challenge w tej firmie, zwłaszcza biorąc pod uwagę te rzeczy, o których piszesz.

Aha
@Majo

Odejmując diety to coś koło 5 netto, poza realiami?

Danny
@Mariusz

Akurat w tej firmie bardzo dobrze płacą i nikt tu nie narzeka na pensje. 10 000 zł jest w zasięgu ręki robotyka.

Pytajnik

Witam jak wygląda rekrutacja na mechanika-montera? Ciężko się dostać?

Michail
@Pytajnik

Trudno powiedzieć, czy ciężko. Jak znasz swój fach i jesteś robotny, to nie powinieneś mieć problemów.

Ciekawy

Witam. Jak wygląda praca w delegacjach? Po ile godzin dziennie się pracuje? Jak wyglądają warunki zakwaterowania? Hotel? Każdy pracownik ma osobny pokój? Pozdrawiam

@Ciekawy

Każdy pracownik ma swój pokój. Z warunkami różnie bywa. Wiadomo im taniej tym lepiej.

Danny
@Pomarańczowy Szwajcar

Każdy pracownik ma swój odrębny, niezależny pokój, co akurat sobie bardzo cenię, bo w poprzedniej pracy upychali nas po 2, a czasem 3 osoby, co było dla mnie nieporozumieniem. Standard naprawdę w porządku, typowo bookingowy. Jest czysto, schludnie i wszystko, co potrzebujesz, masz pod ręką.

Paweł B.

Podstawa (usunięte przez administratora) + diety za delegacje zagraniczne. Dla bardziej doświadczonych jeszcze dodatek do każdej godziny na online, kilka euro.

abc
@Paweł B.

Zamiast nadgodzin umowa zlecenie. Już wiadomo że (usunięte przez administratora)

Piotrek

Są nadgodziny, którymi można nieźle podszlifować wysokość pensji, zdarzają się też premie projektowe, ale tutaj nie ma uniwersalnych ustaleń - wszystko zależy od projektu.

Zostaw merytoryczną opinię o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 29 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 365 ocen.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.