OKNOPLAST Sp. z o.o.

Opinie o OKNOPLAST Sp. z o.o.

Z takim takimi zarobkami wątpię ze ktoś zostanie na dłużej w tej firmie pierwsza wypalają okazała się porażka na rozmowie kwalifikacyjnej obiecują fajny zespół dobre zarobki a co się ukazuje to większość którzy tam pracują to pracownicy z Ukrainy którzy nie chcą pomagać a żeby podnieść swoje kwalifikacje z A do B trzeba się prosić min rok????

Matiz

Za niedługo będzie w tej firmie więcej kierowników i brygadzistów jak pracowników,już nie mówiąc o biurze,w którym siedzą jeden na drugim z czego z 5 osób jedna pracuje... porażka

Stary

Nie licz na większa tutaj jest prosta kalkulacja bez większej umowy nie zarobisz więcej No chyba że grosze przy tych normach to nie ma co liczyć na duża premie jakościową tylko zmiana umowy na B lub C da Ci lepsza wypłatę i to tez bez szału

NickFury
@Stary

Nawet zmiana na B czy C dużo nie zmieni. Młodzi przychodzą i mają to samo co starsi dobrzy pracownicy a róznica w pracy znacząca. Wystarczy zobaczyć że do 26 roku życia młodym nie odbiera się składek i już wychodzi parę stówek róznicy na ich +, czyli praktycznie to na co starszy pracował parę lat.

Śmieć

Swoboda wypowiedzi nie oznacza, że można publikować informacje nieprawdziwe, pomówienia i oszczerstwa znieważające pracowników. Za swoją nieudolność organizacyjną obwiniają pracowników.. (usunięte przez administratora)

Od kiedy?jestem Rencistą mogę zarobić max 5200 brytto

Proszę od odpowiedź 534200127 Kazek

Ukulele

Zastanawiają mnie kompetencje osób zarządzających tą firmą. Przy wprowadzaniu 12h zmian nieoficjalnie mówiło się o tym że chodzi o niepłacenie nadgodzin. Oficjalna wersja to "by praca szła bez przerwy" natomiast efektów ani jednego ani drugiego podejścia nie widać. Na 3 sektorach gdzie wprowadzono 12h zmiany jest więcej ludzi (więc firma musi więcej płacić) by zapchać 4 zmiany, mniej dobrych ludzi z chęciami do pracy, wyniki ilościowe są podobne lub słabsze, jakościowe są gorsze bo przecież normalne że po 12h w nocy człowiek jest nie tylko zmęczony fizycznie ale i psychicznie i popełnia więcej błędów (tzw bandy na kolorach czy źle naprawiane maszyny przez UR) a co najlepsze firma dalej proponuje nadgodziny na tych działach więc wychodzi na tym gorzej niż na 8h. Panowie z góry, gdzie tu widzicie sens wprowadzenia 12h zmian? Dodam tylko jak osoby poniżej, nowi "pracownicy" przychodza do pracy z chęciami równymi 0, pracują jakby byli po 48h nieustannej pracy lub pod wpływem jakichś substancji, bo ich zaangażowanie jest tragiczne. Podobnie jest z przebywaniem ich na stanowiskach, częściej widzi się takie osoby "łażące" niż pracujące. Co najlepsze takie osoby są zostawiane bo trzeba ludzi do pracy, natomiast reszta osób na liniach musi pracować ze zdwojoną siłą by wyrobić normę.

Mm
@Ukulele

Nic dodać nic ująć może tylko jedno można dodać iż starzy pracownicy są traktowanie jak by pracowali od wczoraj nikt nie widzi ze to na nich spoczywa cala brygada bo młody powie ze nie umie a brygadzista staremu powie idź zrób to jest szacunek dla starszych pracownikow kompletnie są niedoceniani tylko sie nimi wysługują zero dodatku stażowego kompletnie nic wiec sie im nie dziwie że mają gdzieś zaangażowanie i pomoc innym w normalnej firmie są dodatki stażowe a tutaj nic tylko masowa produkcja tylko ilość i jakość a każdy dobrze wie ze to nie idzie w parze pracownik żeby sie zaangażował musie wiedzieć że będzie coś z tego miał

Niestety tak jest na każdym dziale. Żółte koszulki mało co angażują się w pracę. (usunięte przez administratora)Oczywiście mają jakieś obowiązki ale przy tych pieniądzach które biorą a my na nie zapieprzamy są znikome. Niestety oni są na równi z kierownictwem.(usunięte przez administratora)

Bartol

Witam, mam pytanie czy w oknoplast posiada busy pracownicze??

@Bartol

Coś tam jeździ, głównie na hutę.

Auuu

Polecenie pracy w sobotę , super :-) brawo robi się fajnie

@Auuu

Dziwi Cie to czy jak? Nowy w firmie? Od 2-3 lat jest to stosowane tzw "odrobki". Dawniej był sens bo np był odrabiany dzień by pracownik miał długi urlop, obecnie po to by zwabić pracownika na sobotę a za parę miesięcy dac mu wolne jak będzie mniej pracy.

XXD

Czy ktoś podpowie jakie są zarobki na stanowisku doradca techniczny z jęz. francuskim?

Ogólnie sytuacja w firmie robi się coraz gorsza cele coraz wyższe które coraz ciężej wykonać, zarobki natomiast spadają brak możliwości aby sobie dorobić chodzi o prace w sobotę do tego coraz więcej ludzi którzy z produkcja okien maja coś wspólnego są tak zwanymi statystami są byle by być na liniach pracuje coraz więcej ludzi ale co z tego jak oni nie maja chęci jakiej kolwiek do pracy co przyczynia się tym iż przyjmują byle kogo bo ktoś kto coś umie za takie pieniądze nie będzie pracował natomiast to sprawia ze firma produkuje coraz gorszej jakości byle by te okna wypchać. Kiedyś natomiast może się to przyczyni do zmniejszenia sprzedaży ale kto na to patrzy większość osób ma to gdzieś a to jest firma europejska jesteśmy w środku Europy większość okien idzie na rynek zagraniczny zarobki nie długo będą na równi z Ukraina. Kiedyś jak ktoś się nie nadawał do pracy po prostu się go zwalniało teraz szuka mu się miejsca.

@okno co to oznacza ?

Okno

Czy to prawda że wprowadzają 4 brygadowke do oknoplastu?

Okk
@Okno

Tak wprowadzają powoli na każdy dział produkcji.

Ukulele

Taa, a od marca /kwietnia pójdzie reszta działów. Oczywiście za "zgodą i porozumieniem" pracowników czyli jak Ci nie pasuje to szukaj innej pracy. Zastanawia mnie jedynie fakt kto to wymyślił, skoro na zachodzie odchodzą od 8h do 7 czy 6 bo zauważyli poprawę wydajności pracowników w takim okresie pracy a u nas ciągle ciemnogród i myślenie że po 12h pracownik będzie wydajniejszy i mniej zmęczony psychicznie i fizycznie "bo w końcu ma 15 dni wolnych", co tam że połowę będzie odsypiał po nocnej zmianie a drugi dzień będzie próbował przyzwyczaić organizm do kolejnej zmiany.

Stary
@Okno

Tyś widzioł 4 brygadówke ! Normalnie robimy na 3 zmiany na plastiku A profile po 12godzin

SIARA
@Okk

Kurła wróżbita się znalazł. Z kim piłeś pod sklepem że wiesz jak będzie?

Maszyna
@Okno

Taaa... Od poniedziałku, zrób se herbatę w termosie, cztery kanapki zamiast dwóch i śpiwór.

@SIARA

Wystarczy pogadać z kierownikami by się dowiedzieć że po świętach cała hala przechodzi na 12h. Więc prędzej czy później cały zakład będzie pracował w tym systemie.

Gal anonim

Witam. Jak wygląda praca na dziale aluminium, Aluhaus? Atmosfera, Zarobki, Social?

Alek

Witam, Panowie jak wygląda robota na produkcji /montaż PVC?

Czo
@Alek

Admin dlaczego ciągle usuwasz odpowiedź? Jest ona merytoryczna i daje wiele do myślenia. Ogarnij sie

Super

W końcu dobra informacja. Pa pa MS.

Old worker

Kolejny , idzie nowe . Zobaczymy :-)

Pop

Brak podwyżek dla pracowników normy w górę płace w stagnacji wstyd !!!

Anonim z wieliczki

Witam. Chciałbym przedstawić teraz sytuację z dnia dzisiejszego. Na terenie całego zakładu zostały wstrzymane nadgodziny po kontroli inspekcji pracy. Pan z inspekcji pracy ( inaczej go nie nazwę aby nie używać wulgaryzmów) po swojej kontroli spowodował wstrzymanie nadgodzin, ponieważ stwierdził, że ludzie nie chcą za swoją dodatkową pracę otrzymywać dodatkowego wynagrodzenia w postaci 100% normalnej dniówki tylko stwierdził, że pracownicy chcą otrzymywać dzień wolny. Cała ta sytuacja jest zupełnym nonsensem, ponieważ nadgodziny w firmie Oknoplast były bardzo fajnie wypłacane i stanowiły nie mały zastrzyk dodatkowej gotówki do wypłaty. Co warto podkreślić pieniądze były w pełni legalne tzn. Odprowadzane były od nich normalne podatki i nie były to pieniądze "pod stołem" . Więc ja się pytam czemu w czasach kryzysu gdzie ludzie tracą stałe źródła dochodu są zamykane firmy jakiś nie do końca rozgarnięty umysłowo pracownik z inspekcji pracy zabiera pracownikom dodatkowe LEGALNE źródło dochodu? Co warte podkreślenia nadgodziny były dobrowolne i nigdy nie było przymusu przyjścia na dodatkowe godziny.

Perth
@Anonim z wieliczki

To jest chore, trzeba być mocno walniętym w czółko aby stwierdzić że ludzie wolą odróbkę za zapłatę. U mnie w dziale za "setki" zgłosiło się do pracy ok 25 osób a za odrobek 0. Takie 0 jak ten gość z IP.

iks
@Anonim z wieliczki

Trzeba było pana inspektora wywież na taczkach

@Anonim z wieliczki

Inspektor inspektorem ale z tego co wiem to nie ma nigdzie zakazu nadgodzin a przecież tutaj 3 czy 4 soboty miesięcznie to był standard od wielu lat i żaden IP tutaj się tym nie interesował. Po prostu firma nie chce płacić nadgodzin tylko woli nakazać darmowe soboty w ramach odróbek albo zmienić system pracy gdzie nadgodziny nie będą potrzebne.

Czy w OKNOPLAST Sp. z o.o. panuje luźna atmosfera?

dandiego

Na twoje głupie pytanie jest jedna odpowiedź. Jak może panować luźna atmosfera przy takiej ilości osób? Nawet nie określiłeś o jaki dział chodzi.

Kod

Oknoplast - firma super ! Ostatnia podwyżka 2 lata temu, premia świąteczna 300zł. Bez soboty zapomnij o 3000 na rękę i to w systemie 3 zmianowym. Jednocześnie poza obowiązkiem noszenia maseczek totalne lekceważenie pandemii np. otwarta stołówka pracownicza gdzie wydawane są obiady przez cały dzień dla setek osób siedzących po 4 osoby przy stoliku bez maseczek pomimo zakazu ( gdzie sanepid), czy kończenie pracy tak by zmiany kończąca i zaczynająca pracę stykają się w szatni i przebierają się w ścisku i tłoku . Podziękowania od wdzięcznych pracowników!

dandiego
@Kod

Zgłoś do sanepidu, a nie narzekaj, telefon Ci podać?

Fokus

Tak samo mądrze jak za dawniej , teraz tylko więcej tajemnic ;-)

Magik
@Fokus

Księga tajemnicza

Zostaw merytoryczną opinię o OKNOPLAST Sp. z o.o. - Podłęże

• Jak się pracuje w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OKNOPLAST Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 182.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 133, z czego 25 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OKNOPLAST Sp. z o.o.