Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Majkel

Stabilne zatrudnienie lansowane przy okazji zatrudnienia na 16tą i 17tą zmianę oraz otwieranie nowej fabryki Craftera. Na tamten czas okej faktycznie się tak zapowiadało ale na okres 3 lat i właśnie on mija. To jest fabryka i tutaj liczą się liczby i zapotrzebowanie. Starajcie się być potrzebni a może będziecie dalej pracować. Nic nie jest pewnego tutaj i nie będzie. Starajcie się tak by nie mieć do siebie pretensji, głowa do góry i do pracy. A co będzie czas pokaże. Szkoda jedynie, że niby najlepszy pracodawca itp itd a ludzi którzy się sprawdzają to "zmusza" do pracy na kolejną okresową umowę i kolejne 8 miesięcy niewiadomej. Ludzie chcą pracować i oddali by to z nawiązką, może nie wszyscy ale większość jeśli wcześniej by dostali umowę na nieokreślony. No ale to jest fabryka tak jak pisałem, korporacja tutaj liczby się liczą nie człowiek.

szok
@Majkel

Robić swoje 8h i do domu! Ja się starałem (stanowisko "biurowe") a nic z tego nie mam - kilkukrotnie zostałem (usunięte przez administratora) przez swojego kierownika i na pewno tak tego nie zostawię!!!

Spawalnia

Nie rozumiem tego skowytu. Podpisałeś umowę o pracę. Do Twojego obowiązku należy tę pracę wykonywać z należytą starannością. Sam mam niebawem wylot i nie upoważnia mnie to do tego, żeby partolić robotę. Nagrywam sobie kolejne zajęcie po skończeniu tej pracy. Takie ujadanie tylko zepsuje Wam nerwy i zdrowie. Dbajcie o siebie ale nie utrudniajcie innym. Nie ma sensu kopać się z koniem. Myślicie że, narobicie szumu i coś się zmieni? Bzdura. Wchodzi nowy model Caddy i będzie on budowany przez roboty, nie przez ludzi, czy Wam to się podoba czy nie. Nie macie na to wpływu. Ogarnijcie się i szukajcie pracy, żeby mieć płynność finansową. Tyle w temacie.

Cube
@Spawalnia

Podpisuję się rękami i nogami, polać mu! ile ja sie tutaj naoglądałem obijactwa u NIEKTÓRYCH (większośc jest naprawdę ok, ale jednostki - one psują ogólny obraz wszystkich....) to głowa mała. A prawda jest taka że jakby każdy był sumienny i dobrze podchodził do pracy to nie byłoby żadnego problemu. no, ale... lepiej dolki kopać...

malin
@Spawalnia

W koncu! Ktoś mowi prawde. Mimo calego tego szajsu ktory jest w vv. A kazdy wie, ze nie jest to firma idealna, to jednak daleko jest niejednemu prywaciarzowi daleko to tego - jak to mówicie: (usunięte przez administratora)!!! Jestem ciekaw jak wasi uczciwi szefowie poradzą sobie jak wejdzie nowa pensja minimalna!!!

zwolniony
@malin

ja też zaliczam wylot nie mam pretensji do nikogo wiem zawsze mogli wybrać TEGO DRUGIEGO co zrobić! TYLKO dzięki temu że własnie robilem w vv to dostałem nową po tygodniu nawet za ciut wieksze siano co prawda bez dodatkow a jak sie pytali czy wylecialem to powiedzialem ze NIE! wymyśliłem legendę o dojazdach i że za daleko. HA! co najlepsze na to miejsce bylo jeszcze 3 innych. mnie wybrali tylko dlatego ze robilem 2 lata w vv. wiec poplaca

Synek@

Urb, ba, niak, lider jesteś(usunięte przez administratora) Nygus! W odpowiednim czasie się spotkamy, pozrowienia dla tych którzy się nie dali zdominować przez pseudo fachowcow którzy oprócz okablowania nic dobrze zrobić nie umia.

synuś

Odpowiada wam praca na okrągło po 6 dni w tygodniu?

Ciekawy

A Kto tak pracuje, ile godzin w tygodniu? Norma jest średnio 40 w tygodniu

Norm
@synuś

Na okrągło to by chyba było 7 dni w tygodniu?

synus
@Norm

Jeśli po 6 rankach pójdziesz na 6 nocek to masz tylko 32 godziny weekendu.

Ciekaw
@synus

A w innych tygodniach ?

Licz
@synus

Jezeli po rankach schodzisz o 6 i w niedziele na 22 to masz 40 godzin przerwy.

@synuś

Nie odpowiada. Tyle, że nawet jeżeli będę pracował 6 dni w tygodniu to VW musi to zbilansować w następnym okresie, prawda?

Ziomek
@synuś

Przecież jeśli komuś nie odpowiada to droga wolna

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Podobno

Podobno od nowego roku ma by. 16 zmian +1 czyli soboty popołudniowe mają iść na odrobki bo przewidywany jest jakiś mega długi postój w wakacje. Ktoś coś słyszał?

Kasper
@Podobno

Póki nie ma oficjalnej informacji to nie ma co rozprzestrzeniać plotek pls

Lulek
@Podobno

Ja słyszałem że ma być 18 zmian ale solidarność się nie zgadza bo mają zatrudnić dodatkowy personel a potem ich zwolnić w sierpniu ale nie jest powiedziane że tych nowych??? Zamówienia na Caddy 4 wracają będzie ful roboty w pierwszej połowie roku!!!

@Podobno

Znów będziemy zasuwać cały tydzień. Wolę jednak pracować więcej i zarobić niż zastanawiać się jak pokryć wolne tak jak w tym roku.

@Lulek

Też o tym słyszałem !!!! Oby to była nieprawda bo krążą plotki ze zatrudniają nowych żeby nas zwolnić jestssmy jest elastycznosc volswagena :((((

Też ktos
@Ktoś

Teraz zasuwać na pełnych obrotach 7 dni w tygodniu a w lipcu kopa w ... Bo już niepotrzebni. Wszyscy co dostajemy umowy do lipca to odwleczenie wyroku. To już przesądzone. Wielu z nas zatrudniając się w VW slyszało, że to stabilny pracodawca na lata. Zapomnieli dodać, że tylko na 3-4 lata.

leon
@Też ktos

mają nas za .............. zresztą na z4 w szatni było pokazane za co nas mają :-))))

@Też ktos

Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Taki jest ten przemysł. Wszystko może się zdarzyć do tego czasu. Całe szczęście, że Solidarność nie ma tak (usunięte przez administratora)pomysłów jak kociarstwo. Jakby znieśli systemy to nawet lipca byśmy nie doczekali.

ktoś 2
@Ktoś

oj człowieku solidarność w vw poznań wiesz co może. może tyle na ile pozwoli jej zarząd żeby nie było nie jestem ani za jednym ani za drugimi.

Też ktos
@Ktoś

Wiadomo, że na niektóre rzeczy czy sytuacje nie mamy wpływu. Chodzi tylko o to, że pewnie znowu będziemy słyszeć jacy to jesteśmy wspaniali wyrozumiali oto, że to dla dobra firmy. Ok. Nie ma.problemu ale firma niech też będzie w porządku do nas a nie takie myślenie oczy. Jesteśmy wspaniali ale tylko do lipca. Skoro jedni oczekują czegoś to duszy też mają prawo mieć oczekiwania. Chociażby rozsądne umowy a nie kilkumiesięczne.

@ktoś 2

Moje doświadczenie jest całkiem inne ale każdy ma prawo do swojej opinii.

Wyradło
@Rumcajs

Ale po co rozprzestrzeniacie plotki skoro nie jest to potwierdzona informacja? A potem płacz że jest dezinformacja i nikt nic nie wie

Geniu
@ktoś 2

Jak by nie było solidarności w vw to pracował byś już od dawna na okrągło bez dodatków, brak produkcji do domu a potem odróbek!!! Przerwa 15 minut a nie 30 minut płatne. I majstrowie którzy by pracownika karali naganą za byle co.A jak komuś nie pasuje praca to droga wolna, personalny się ucieszy jak podpiszą z każdym marudą porozumienie stron.Miłego weekendu.

alfa i omega

Nie jest ciekawie ale myślę ze za rok dwa ruszy z buta , tak jest zawsze. Prośba do kocurów dajcie sobie spokój. Co to za grupa , która chce zejść z 17 , wtedy mamy do zwolnienia kolejne osoby .Widać , że mózgi nie ten tego.......Liczę że Solidarność coś powalczy o ludzi , jakoś dają radę z różnym skutkiem ale chociaż coś robią.

....
@alfa i omega

No i prawda jest taka że to jest własnie glowny problem vw- niekotrzy ludzie i ich pomysly...............

Amigo
@....

Też tak uważam. Niestety, ale tyle osób sieje tu ferment i rozsiewa ploty - gdyby nie to wszystko byłoby bardziej klarowne, nie byłoby dram itd. No cóż. Praca spoko ale niektórzy ludzie....

Kocim

No cóż, dzięki takim osobom dzieje się jak dzieje. moim zdaniem

Mietek

Co to bylo w szatni na czworce? Serio takie akcje tam macie co chwile?

Z4beduin

Wchodze na rano do szatni, troche zamulony, wchodze w rajke sie przebrac I co widze? Piekny wystrzal kału na laweczke I podloge.pare kleksow na szafki ale to szczegoly. Jeszcze czegos takiego nie widzialem naprawde. Poszedl ostro. Ale kultura bo sie podtarł na miejscu. Ludzie no jak juz was tak cisnie to rąbać w pory lub pod afo. Pozdrawiam serdecznie

Szatniarz

Osoba która dziś zrobiła kupę na szatni nr.1 proszona jest o zgłoszenie się do obsługi w celu odebrania nagrody pieniężnej. Pozostałych zachęcamy do naśladowania takich szlachetnych zachowań. Z wyrazami szacunku oraz uznania szatniarz.

Dziad
@Szatniarz

Jak dobrze mieć szafkę w drugiej szatni hahah PATOLOGIA

walter
@Szatniarz

szkoda ze na forum nie można wklejac zdjec było by zabawnie hahaha

zatwardzenie
@Dziad

też tam dojde

Rumcajs

Czy to prawda, że po teraz zatrudniają, żeby po połowie roku zwalniać ? Mi się akurat kończy umowa 31 lipca :(((( powiedzcie, że to nie prawda !!! Bo pozatrudniają nowych w nasze miejsce...

Jjj
@Rumcajs

Ja pracuje prawie 5 lat i też mam umowę do 31 sierpnia. Trzeba się przygotować na najgorsze :((

@Jjj

Ja staram się zabezpieczyć maxymalnie !!!! Robie nadgodziny, nie choruje nie zamieniam szarakow. Majster dał mi ocenę 2100 wiec nie wierze ze mnie wytypuje. Ale nigdy nie wiesz ? Robie co mogę żeby buc bezpiecznym. No i jestem w solidarnosci. Wiara na nich psioczy ale pomagają ludzią. Ostatnio kumpel mi opowiadal ze stażem dużym ze mu pomogli mega. Ale i tak się boje :(((

Ziomek
@Rumcajs

Co to zobaczy ocena 2100 ???

hue
@Rumcajs

NIe prawda. Zawsze zatrudniali na określoną. Wylecieć możesz tez zawsze. Nawet przed 31.07.

Tarpaniarz

Powiem krótko i na temat. Niepamiętam takiej sytuacji jak robie prawie 23 lata. zawsze były chmury ciemne i mgla ale teraz na prawdę jest zle. Widzicie jacy kierownicy chodzą osr..i ? Kalendarz na przyszły rok ma buc jeszcze gorszy !!! Podobno mamy zejść z systemów niżej ? Ja mAm w (usunięte przez administratora) bo robie swoje nadgodziny szarpie niechoruje. Ale młodych chłopków co wzięli krechy na mieszkania mega mi szkoda ? Co biedaki zrobią jak nieprzedluzą im umowy ? A cwierćinteligenty z kocurow rozdaja ulotki i chcą zejścia z 17 zmianowki i obniżenia tempa linii. To kretyni mysla ze będziemy robić 50 aut na zmianę i nadal zatrudniać 11000 ludzi ? Wy polglowki, czy nie widzicie ze podcinacie gałąź na której siedzicie ? Tak panie maly szczurze z montazu, trochę się zastanów co ty wyrabiasz !!!!!!!

vw
@Tarpaniarz

Mi 17 zmian odpowiada, dzięki możliwości pracy w sobotę do 22 i starcie w poniedziałek o 6 rano nie muszę oglądać baby.

żuk

Potwornie wysoka frekwencja na barometrze!!! Czyli wszystko w porządku z firmą, można odetchnąć z ulgą!!

Balon
@żuk

Jeśli się pracowników straszy, to frekwencja zawsze będzie, co za (usunięte przez administratora) wy tam macie w tym wieśwagenie!

Balon

To zrób za rok inaczej niż w tym roku, nie wypełnij barometru , dopiero zobaczysz!

Adrian1982

Żegnam wszystkich na tym forum emocje jakie mi towarzyszyły udzielając się i czytając wpisy były niesamowite !!! Od dziś jestem spokojny życzę wszystkim umów na stałe pozdro ????

A no
@Adrian1982

Jak długo robiłeś?

BLB

Nie przedłużyli?

Cali

Czy california będzie miała postój od 20 grudnia ???zadnych informacji .nigdy nic nie wiadomo ..dajcie wkoncu jakies info

Fake
@Cali

Tak, podobno do stycznia

Euro

Cześć wszystkim. Czy może któż z was orientuje się na jakich stawkach pracują majstrowie?

Luluś
@Euro

Od stycznia ich stawka początkowa zaczyna się od 6G (obecnie 5G). Wiadomo, że żaden z nich na takiej stawce nie pracuje.

Dojazd Kórnik- Antoninek VWP

Szukamy osoby z własnym autem do wspólnych dojazdów Śrem- Kórnik- Antoninek lub Kórnik- Antoninek VWP. Od 25.11 zmiana popołudniowa. Kontakt damcio1@wp.pl

No Nick

Osobom, które narzekają na zarobki w VW proponuję zapoznać się z ofertą na największym portalu ogłoszeń o pracę. "Stażysta w dziale Rozwiązań Klienckich" na dzień dobry dostanie powyżej 4695 zł. Dla IT, to faktycznie niewiele, ale mowa o osobie, która zaczyna swoją karierę zawodową, bez doświadczenia. Być może jeszcze studiująca.

???
@No Nick

ale co ty w ogóle porównujesz? XD totalnie inna branża, co ma piernik do wiatraka?

żuk
@No Nick

na większość stanowisk biurowych w firmie wystarczy 3-miesięczne przeszkolenie i jesteś samodzielny... tylko każdy wokół siebie robi otoczkę jak ciężko pracuje nad trudnymi zadaniami - to jest gra, tylko gra nic więcej, takie jest życie

aha
@No Nick

nie licz, że otrzymasz tutaj jakieś spektakularne podwyżki - to co dostaniesz na starcie praktycznie zostaje do końca chyba że masz plecy

Ciekawe kto robi za Olbrysia, Bolka, Kopytka i resztę bandy z Solidarności? Oni też robili w lini. Jedni mogą, a drugim się wytyka. Gdzie tu sprawiedliwość?! Taka sprawiedliwość jak w całym zakładzie. Mniejsi i słabsi nie mają racji bytu.

Zwykły pracownik
@Marek

O widać ze nierób z inicjatywy poczuł się urażony ze tych kilku gamoni z inicjatywy nic nie robi tylko łazi po palarniach albo zalatwia swoje prywatne sprawy jak ich koledzy musza za nich ciężko pracować. Ci koledzy których nazwisk pozwoliłeś sobie Marku użyć zostali wybrani w demokratycznych wyborach, reprezentują załogę i maja całe etaty zgodnie z ustawą a nie jakieś tylko godziny związkowe wiec nikt nie musi ża nich pracować.

Kopytko
@Marek

Mareczku jak jesteś mały i słaby a jesteś członkiem Solidarności to przyjdź do dużych i mocnych to może też będziesz kiedyś taki i nie będziesz sam w tak dużej firmie???

Kolega
@Marek

Oni chociaż znają przepisy i potrafią się wypowiedzieć a nie jak te gnoje z tego pseudo związku IP :-)

Haha
@Marek

tempo? a jakie ma być. niech ci twoi koledzy co te argumenty wymyślają powiedzą ile mają godzin związkowych. znam chłopaków z ekipy(usunięte przez administratora). tego faceta nie ma tygodniami. i kto wtedy za niego robi. Ciekawe kto jest związkowym trollem!

BLB

Antoninek czy Września?

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o