Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Tylko numer

Witam ktoś kiedyś pisał czy to prawda że work service wraca tak to prawda dzwonili do ludzi którzy nie wzięli L4 na koniec kariery. Najlepsze jest to że dzwonili z propozycją umowy 1g i umowa na razie na 3miesiace. Dla mnie to śmiech bo jak mnie zwalniali(nie przedłużyli umowy bo firma roku nie zwalnia ludzi) to miałem umowę 3g i duży staż. Kto normalny na to się zgodzi będziesz robił kolejne kilka miesiecy na lepszą stawkę i na końcu nara.

Pawcio
@Tylko numer

Do mnie nikt nie dzwonił a l4 nie brałem na koniec a nawet jak by zadzwonili to kto w tych czasach mając pracę stabilną podejmie takie ryzyko

@Tylko numer

Jeżeli faktycznie tak było to jest kpina i robienie z ludzi durniów do mnie jakby nawet zadzwonili z propozycją umowy na stałe i grupę 5g to bym podziękował nigdy więcej tego cyrku i nie polecam nikomu.

5g
@Adam

Kolego 5g to się dostaje po 16 latach pracy jak się ma szczęście i trochę oleju w glowie

@5g

Wystarczy rodzina i układziki. Współczuję tym ludzia co mają umowę do lipca bądź do października przyszłego roku jeszcze tyle miesięcy w niewiadomej żyć ja juz mam to za sobą dostałem dobra pracę. A co do przyjęć przez work to zawsze lepiej zwolnić kolesia na umowie tym. jak na "stałe" VW to są cwane chłopaki i wiedzą jak robić i co robić wszystko planują z dużym wyprzedzeniem

BLB
@Tylko numer

Nikt do nikogo nie dzwonił na razie. Bujdy jakich mało. Przyjęć póki co nie ma ale być może kiedyś się coś zmieni w tej sprawie. Dowiadywałem się.

Mm
@Tylko numer

A. Mi współczuesz? Mam do maja:) wuja kierownik :)))))

@Mm

Dla mnie możesz tam nawet mieć Maryjkę i Jezuska robiłem w tej firmie i wiem że tam na pierwszym miejscu zostają (usunięte przez administratora) i rodzina. Masz do mają to się ciesz.

Dronch

Muszę to napisac bo nie wytrzymam już więcej mając taką osobę między sobą a kierownictwem... Nie wiem jakim cudem M. chłopak dostał tam prace.. chyba za piękną buźkę albo za wchodzenie w (usunięte przez administratora) bo słyszałem ze w biurze nazywają go sunsiem. Słowa „nie wiem”, „za chwile się dowiem” „ zadzwonię za 5 min” są na porządku dziennym u tej osoby...

Młody

Witam. Panowie obecnie jestem na pierwszej grupie. Ile średnio lat muszę popracować aby awansować na wyższe grupy 3,4,5 czy wyżej? Z góry dzięki

Dożywotnią pracę będziesz miał i jeszcze do 5 grupy nie dojdziesz

BLB
@Młody

A skąd Ty się wziąłeś na 1 grupie? Przecież VW nie przyjmuje ludzi. A nawet jeśli to dostajesz przejrzyste zasady.

@BLB

Nie wiem czy przyjmuje.To moja trzecia umowa.Tym razem do lipca.Jeśli.chodzi o przejrzyste zasady to nie wiem o co chodzi?

Kowalski
@Młody

No to jak trzecia umowa to jak możesz być na 1 grupie?

Młody gdzie robisz ?

zmianowy z2
@124

a ty gdzie kolego robisz

@124

Września.Nie zdradze dokładnie gdzie bo będę na celowniku...

Norek

Po szkole jesteś ?

@Norek

Tak.. :-)

No to jak masz mieć 1 grupę . Ale kręcisz

Bono
@Młody

Dziesięć lat pracy i masz trzecią grupę.Kolejne dziesięć i masz czwartą. Głowa do góry....

@Bono

Z tą 4 grupą po 10 latach niebyłbym taki pewny.. ;-)

Na Z1 nocki są ?

Kiedy rusza nocka?

@321

Od 48 tyg

Abc

Nocek nie ma blacharnia,lakiernia i montaż,reszta bez zmian

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Leszno
Mk2

Witam, kiedy rusza 3 zmiana, bo wiele sprzecznych informacji na ten temat?

Luxus
@Mk2

To w antoninku nie idą 3 zmiany?

Iza
@Mk2

Jakie jest wynagrodzenie na montazu w vw?

@Mk2

47 tydzień ruszają 3 zmiany..

Mk2
@.

Dzięki za potwierdzenie, właśnie takie info jest w naszej apce. Ale chodziły słuchy że do końca roku już na 2 zmiany.

Bombka
@Mk2

Skoro jedziecie na dwie zmiany to gdzie teraz są ludzie z 3 zmiany?

trompka
@Bombka

Nie dostawali umów

Antoninek
@Bombka

W domu siedzą na urlopie......

Bombka
@Antoninek

To nie dostali umów czy na urlopie? Sądzicie że będzie zapotrzebowanie w VW w najbliższym czasie?

Paulo

Ciekawe czy będzie jakaś premia za rozruch caddy jak to miało miejsce wcześniej czy powiedza że nie ma bo kryzys

OG
@Paulo

Dostaniesz stary Keks który pleśnieje w niemieckich marketach na półce.

Z4

Co trzeba mieć w głowie żeby dobre froniusy i inne sprzęty z rozbieranych linek produkcyjnych (usunięte przez administratora) na zlom w oj w STENIE już cieszą mordki.

zp8

Co tam u naszej legendy Duńca?

irek
@zp8

ostatnio widziany jak niańczy dwa skrzaty

Gnany
@zp8

No robi porządek z BHP i erogonomią

Jachu

Coś wiadomo czy zamykają zakład ?

I
@Jachu

Nawet jeśli będzie lockdown to nie zamkna.To musi iść pełną parą

@I

Tutaj pojedzie nawet jak połowy ludzi nie będzie byle by premie za cyfre kierasy i mistrzowie odebrali!Krótko i na temat

Dzem

Ruszył już ten nowy Caddy? Ile sztuk na zmianę?

Hluup
@Dzem

No miało być 140 a jedzie 230 na 8 godzin i na pewno jeszcze będą płakać że MAŁO I jest kryzys!!!Żeby było bardziej śmiesznie to między świętami a nowym rokiem idziemy do pracy a Niemiec ma siedzieć w domu:)Tak się robi w niemieckiej firmie:):):)

He
@Hluup

No to chyba dobra informacja że w tak ciężkim czasie mamy pracę. Wolałbyś brak zamówień i brak pracy?

Brązowe usta
@Hluup

No i bardzo dobrze że tyle jedzie. Mam nadzieję że jak najszybciej pojedzie Miniumum 250 na zmiane

Has
@Brązowe usta

Od poniedziałku pełna parą

Mmmmm
@Has

No napewno pewne info pelna para :) ledwie nadarzaja robic ok 100aut a ty mowisz pelna para pelna para 250aut tak jak robilismy niema opcji nie nadarzaja z czesciami juz maja problem na 100aut do cady a gdzie tu 250 mowie tu o 100aut cady a gdzie ida t6 2na1 nastepny problem pojawia sie na poprawkach sie nie wyrabiaja elektrycy i wiele innych dzialow mysle ze w ciagu miesiaca firma stoi powid? Covid

Xxx
@Dzem

150+-

Dzem
@Xxx

Ale 150 samego C5? A razem z T?

strajk

popieramy strajk kobiet?

Kurczę ale pojechali!!!Nam się w komunikacie należą Brava a KOPERTY kto dostanie???Pewnie jak zwykle kierowniczki i majstrowie????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️

:-)

no a jak

@Gość

Jakie koperty zejdz na ziemie

@Monti

Nie wiesz jakie to niech ci majster albo kierownik powie jakie siano dostają za CYFRE za kwartał to się ździwisz!!!

@Gość

A skąd to wiesz, jesteś majstrem czy kierownikiem?

Mistrz
@Monti

Nigdy mistrzowie nie dostawali żadnych dodatkowych pieniędzy, ani za "cyfrę", ani mimo od lat krążących bzdurnych plotek za barometr.jezeli jest inaczej, to żądam spłaty wstecz z odsetkami.

Pewne info

Prawdopodobnie znów szykują się kolejne zwolnienia około 150 osób lub będą przerzucane na inne zakłady info od znajomej z biura

Kowalski
@Pewne info

Ile to już było tych "pewnych info..." Każda fake plota tak się zaczyna. No i info z biura.

Sid
@Pewne info

Dlaczego ludzi będą przezucać? Bo na Wrześni nie będą umów przedłużać a przyjdą ludzie z Antoninka ze stałymi umowami proste????

Zwror
@Sid

A są pracownicy, we Wrześni którym się umowa kończy jeszcze w tym roku?

darek
@Zwror

sa maj do grudnia

Monter
@Pewne info

Przejrzyjcie historię forum żadne tzw(pewne info) się nie sprawdziło.

Pewne info
@Monter

Mówię tylko co słyszałem może to nie prawda ale pisze wam tu wszystko się zmienia z minuty na minutę miejmy nadzieje ze będzie Ok i nikt nie zostanie zwolniony

C5

To C-y 5 to jakaś porażka jeszcze żadne nie trafiło do klienta wszystkie są zablokowane, za chwilę będą wozić do Wrześni bo już nie mają gdzie ustawiać wszystkie parkingi zajęte

Code

Ludzie z work będą wracać? Słyszał ktoś coś?

Ml2
@Code

Plotka ludzie ze spawalni przyjda zastapic tych ktorym sie umowa konczy jak narazie jest walka o stanowisko na lini :) pozdro nie ludz sie plotkami kolego %)

Były work
@Code

Myślę że przyjęcia będą jak C5 ruszy pełna para czyli od nowego roku ja osobiście chętnie bym wrócił

Były
@Code

Nikt nie będzie wracał do tego cyrku :)

Lider

W VW w Polsce będzie lepiej jak ZUS ostro weźmie się za tych wszystkich leserów, którzy tygodniami i miesiącami ściemniają na L4 i niepotrzebnie blokują etaty innym którzy chcieliby uczciwie pracować.

knypek
@Lider

A ilu pracowitych zostało wywalonych a leserom umowy w lipcu dali? na układy nie ma rady

Coś wiadomo o dniach między świętami Bożego Narodzenia ?

Jezus
@123

odbędą się.

Viper

Do wszystkich zainteresowanych pracą w VW...pieniądze może spoko ale tylko z nadgodzinami,socjal ok,ludzie na produkcji jak wszędzie sporo jest karierowiczów i "dwubiegunowych".Polecam tylko dla młodych na start,tam umowy na stałe się nie dorobicie."Miszcze" bo majstrami nazwać ich nie można nadają się jedynie do zarządzania polem kukurydzy, bez pojęcia o swoich działach i podwładnych,opierają się jedynie na tym co im Lider sprzeda.Panie w biurach pomocne i raczej kompetentne, chociaż bardzo lojalne wobec pracodawcy sami więc musicie dopytywac o pewne rzeczy. Dla mnie zmarnowane 6lat życia zawodowego. Napewno nie wrócę. Pozdrawiam.

CBA

Ludzie traktują vw jak styl życia

Hmm
@Viper

No i tu się zgodzę z tobą tylko nasuwa się pytanie kto w takim razie dał im takie stanowisko?? Lider musi mieć wiedzę aby jakoś funkcjonować a ,, miszcz'' to co? No i w takim razie jak firma szuka oszczędności to po co ich aż tylu spokojnie o 50% firma może zaoszczędzić

Heh
@Hmm

Spokojnie moga lidera tez przydzielic jakas dodatkowa prace czy usunac stanowisko lidera np co drugiego ale oni wola tobie wcisnac śrubkę dla oszczednosci a lider sie chowa po kątach i zbija bąki udajac ze cos robi proponuje zalozyc wszyskim zolte kamizelki i niech ktos ich obserwuje co oni robią tak naprawde

Hnm
@Heh

No lider to swoją drogą ale na, co tylu majstrow na firmie

@Hmm

Lider lepiej wyciera tyłek mistrzowi niż papier tak jest na spawalni 1 zmiana np. budyń

Klakson
@Nemo

I tak najlepszy duet wchodzących głęboko to liderzy z 400 i 300 L i S i na dodatek wszędzie jeżdżą razem na rowerach jak ojciec i syn

gaz
@Klakson

Lepiej wchodzi brygadzista z silników .

@Klakson

Znowu wykreślają opinię były otym pacjencie z 200 chyba zabolalo

@gaz

Najlepiej wchodzi lider zZP8. Wszyscy potwierdzą.

Kaczyński
@CBA

Nie ! To firma Wam narzuca styl życia a Wy musicie go przyjąć jako jedyną rację. I nie ma innej racji poza rację prezesa !!!!

Typ
@Emeryt

Czy ty masz na myśli sławnego buliego ? Nieroba z ZP8 ?

@Typ

Sekretara jest lepszy!

Kolo

VW w swoim stylu- wiesz, że będą zwolnienia i nie chcesz przyjść w sobotę/niedzielę? Nie ma ludzi i jakoś musimy sobie radzić. A przepraszam bardzo. Dlaczego brakuje ludzi? Dlaczego nie ma komu robić? Działania firmy do tego doprowadziły. Pozbyli się ponad 1000 osób a teraz płacz że ni ma.komu pracować. Trzeba było zostawić tych co chciało robić i robili sumiennie a nie teraz straszyć że jeszcze zwolnienia będą to trzeba robić 7 dni w tygodniu.

@Kolo

Spokojnie VW i S niedługo zabierze premie wakacyjna i ocenę od majstra i będziecie jeb.. Na 17 /18 zmian za (usunięte przez administratora) a nie pieniadz.... Ale VW najlepszy pracodawca ????

Magister
@Tylko numer

Się koleś nie obstaje zwolnili Cię i nie masz komu się pożalić Dobrze że VWP Cię zwolnili bo z takimi frajerów trzeba tępić haha Zaraz napewno zamkną zakład hahaha

@Tylko numer

Tobie to powinien saldo ujemne dać i jeszcze z konta potrącić za te brednie co wypisujesz. Po co jątrzysz? Skoro tak źle w VW to o co ten lament? Jest lepiej gdzie indziej to bierz tekę i pa pa.

Amel

100% prawdy...

Amel

Jak się pisze niewygodną prawdę o Vw. i solidarnośći to dziwnym trafem są kasowane komentarze żenada...

Picek
@Kolo

Nie dawajcie się rąbać bo VW to bezczelnie wykorzystuje . Nie wierzcie związkom tylko bądźcie solidarni między sobą

Ccc
@Picek

Niestety solidarności między pracownikami tutaj nigdy nie będzie bo każdy każdego jest w stanie sprzedać za wyższą grupę

Tylko numer

Już jeden napisał prawdę o $ i V i jak to się skończyło wszyscy wiem. Nikt nie chce mieć problemów z anty obrońca ludu a swoje zdanie może mieć każdy

Ktos

Wiesz co? Może to i jest trudny okres. Nie przedłużają części umów, to prawda. Jednak pare lat temu było nas około 7000 pracowników. W tej chwili około 12000. Wiec nie mów, że nie ma stabilności w tej firmie.nikt Ci nic raczej nie obiecywał. Ani pracodawca a tym bardziej Związek nie wziąłby na siebie odpowiedzialności za Twoją umowę.

Ktos

Nie gadaj bzdur. Pracuję tu 23 lata. Na różnych zakładach. Zreszta bardzo dużo jest takich pracowników.

@Ktos

Co ty pierdzielisz chyba żyjesz w matrixie jak pracujesz 23 lata to cofnij się o 3 lata i przypomnij sobie co mówili młodzi i co mówiono na zebraniach z pracownikami nikt nie mówił o zwolnieniach o przepraszam ta firma nie przedłuża umów zwolnienie nie jest medialne i VW nie mógłby być najlepszym pracodawca .Ten pracodawca to zwykły (usunięte przez administratora) i to tyle panie ktosiu.

@Ktos

I to jest właśnie wypowiedź solidarności. Właśnie tak gadają. A na rekrutacji gdy wciskają deklaracje to co innego (usunięte przez administratora) Jeszcze co najważniejsze jak to możliwe że związek solidarność takie matactwa robi byle mieć członków. Bo bez tego matactwa dzisiaj solidarność była by niczym. I niestety przewagę by miała natomiast inicjatywa pracownicza

Członek Solidarności
@Solidaruch

Ty to jesteś Megaloman. Ilu ma w kraju członków Inicjatywa? Około 5000? To w samym VW Solidarność ma więcej ludzi, którzy im zaufali.

@Członek Solidarności

A dlaczego ma solidarność tylu członków? (usunięte przez administratora) Właśnie że matactwa robi podczas rekrutacji pracowników. I nie chrzan glopot. Poprostu pomyśl zanim coś napiszesz. (usunięte przez administratora)

Solidarność donosiciel
@Członek Solidarności

A kto nominował i odebrał nagrodę najlepszy pracodawca roku? Niezła propaganda.

Mlody
@Markopolo

Ja sie zapisalem bo wierze w idee solidarnosci. Nie wyczuwałem tam zadnych matactw wiec takie twoje teksty wrzuc do kosza.

Trochę tu warzywniakiem zaleciało

Z4
@Markopolo

Masz rację na rekrutacji opowiadają bajki jak to jest dobrze być członkiem związku i posuwają papier do podpisania, a jak chceż się wypisać to nigdy nie mają druku.Juz czekam jak piotr O w grydniu będzie opowiadał ilu to on ludzi nie uratowal.

@Solidarność donosiciel

Z tego co wiem, to jest to nagroda kapituły na której czele stoi Prezydent Polski.

@Markopolo

Ciagle te same błędy z różnych nicków. Dysgrafia jak nic. Podpisuj się może Mariuszku z imienia i nazwiska.

Członek Solidarności
@Markopolo

Po tym twoim komentarzu stwierdzam, że użycie w mojej poprzedniej odpowiedzi względem ciebie „ buraku” było jak najbardziej trafione i najdelikatniejszym słowem z możliwych, jakie mogłem użyć. Miłego dnia.

Solidaruch

Oo proszę proszę Piotrek nie ma odwagi przyznać się!!! Poprostu jedna wielka brudna i śmierdząca szma..... Brak słów jeszcze trochę czasu i ciekawe co będzie ględzic na spotkaniu z pracownikami. Poprostu kłamca jest i tyle

Yogi
@Solidaruch

Poziom wypowiedzi Czarnych Kotów świadczy o ich poziomie. Jak wy cokolwiek chcecie załatwić pracownikom ? Z pracodawca też tak kulturalnie rozmawiacie?

Peugeot
@Solidaruch

Aż słabo sie robi jak sie czyta takie coś ! ten co to pisze to kompletne (usunięte przez administratora) a nie człowiek !!! zdajesz sobie z tego sprawę wypisując takie obrzydliwe rzeczy (usunięte przez administratora)????????

Qula
@Solidaruch

Myślę że musisz wziąć jakiś lek na uspokojenie. Policz do dziesięciu Peace and love

@Solidaruch

Twój poziom, to TOTALNE (usunięte przez administratora) Byłoby mi wstyd być w jakikolwiek sposób kojarzonym z Tobą czarny kocurze, bo to po prostu ŻENADA. Nie dziwie się, że cały zakład się z was śmieje bo po prostu jesteście zwykłymi prostakami z umysłem pawiana. Dziękuje dobranoc. CAŁE VWP z was leje GŁĄBY !

Mariusz.F

Mam wrażenie że to wy z Solidarności piszecie. Dajcie sobie spokój. My chcemy pomóc pracownikom, a nie bawić się w waszą propagandę.

adam
@Mariusz.F

a mi się wydaje, że zamiast pomagać tylko obrażacie drugi związek. nie jestem w "S", rozważałem zapisać się do was ale po tym co tu dzisiaj przeczytałem to chyba pozostanę nieuzwiązkowiony

@adam

Zapraszam pogadamy i zapisać się też można.powiedz kiedy i gdzie pasuje tobie żeby pogadać.

@adam

Nikogo nie obrażamy, ktoś próbuje się pod nas podszyć i nas zniszczyć. Pozdrawiam.

@Solidaruch

Nie wiem co chcecie od Piotrasa. Jest spoko chłop. Kulturalny i pracowity. Ci co mu tu jadą w tak niegrzeczny sposób to chyba wylewają swoje kompleksy i bezsilność bo nie maja takiego przebicia jak on i nic nie mogą.

Też tak uważam.

Nickzajetny

Gdzie są Ci ludzie którzy w marcu krzyczeli żeby zamknąć fabrykę z powodu virusa? Dziś prawie 5tys potwierdzonych przypadków i każdy se robi jakby nigdy nic śmiech na sali.

Sonic
@Nickzajetny

No zgdzadzam się z Tobą, na miesiąc nie mieliśmy pracy a teraz tyle zakażeń i wszyscy robią jak by nic

@Sonic

Co było w marcu? Inicjatywa pracownicza właśnie walczyła o to. A pracownicy jeszcze narzekali. Teraz też narzekają. Nie idzie wam dogodzić. Poprostu musimy to przejść bez tego nie ma opcji. Inicjatywa pracownicza zawsze robi dobrze a wy jeszcze narzekacie. Do tego solidarność pan Piotr O. Mówił wprost że inicjatywa pracownicza szkodzi pracownikom wtedy i co wy na to ludziska? Naprawdę proszę was weźcie sobie oleju do łba nalać. A (usunięte przez administratora) Głupoty. Niestety (usunięte przez administratora)otworzyć wprost nie potraficie tylko mruczycie pod nosem. A co najważniejsze jest jeszcze wszyscy się zachowujecie jak małe dzieci.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o