Opinie o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy ZG Janina. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ZG Janina o rekrutacji.

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

To by było na tyle

"Pracownicy spółek Grupy Tauron otrzymają wyrównanie inflacyjne w wysokości 7 tys. zł brutto. Świadczenie zostanie wypłacone w dwóch transzach"

Okrutna prawda
@To by było na tyle

Prosze jak tauron szybko znalazl pieniądze a przeciez tyle co mowili ze nie ma na to pieniedzy !!!!ciekawe ile pgg wywalczy

Lol
@To by było na tyle

No to nas wydymali jak zwykle zamknąć gębę i rypać za (usunięte przez administratora)A co z wypłatami rozmowy w IV kwartale (usunięte przez administratora). PGG się nie poddaje to wywalczą więcej a u nas podpiszą co im dadzą pod nos.

@Lol

A co z deputatami ja się pytam???

Nic
@Jan

Dadza jednorazowki i znow 3 miesiace beda slave dniowki i premie zeby sie odkuli

Wnp
@Nic

Właśnie o to chodzi że teraz zarobimy 3 tyś netto oni to sobie odkują w wypłatach i wyjdą na swoje.Lepiej zarobić co miesiąc godziwe pieniądze a nie jednorazówki.

Pytam
@Jan

A co z kartkami żywnościowymi???

@Pytam

Właśnie. Co z kartkami? Co z deputatami? Co z nimi ja się pytam?

On
@Pytam

Dokladnie co z kartkami zaraz inflacja bedzie 20% a cena kartek bez zmian!!!nie wspomne ze ceny w pkt.gdzie mozna je zrealizować sa zawyrzone!!!!!w Pgg da sie zeby pracownicy mieli na karte u nas oczywiescie sie nie da!!!!!!!!zwiazki zamiast wywalczyc cos wiecej w tym protescie bo jest popyt na wegiel przystali na co dali prezesi!a wiecznie sie slyszy nie ma pieniędzy wegiel byl nie bylo komu sprzedac teraz mamy gdzie sprzedac to i tak nie ma pieniędzy!!!!!

s
@On

SuG też dostanie to wyrównanie jest w piśmie:) A tauron miał 910 mln zysku za pierwsze 3 miesiące roku.

Bercik
@Jan

A to u Was na Janinie nie było dzisiaj masówek?Na Brzeszczach była.Odnośnie kartek i podwyżek będą rozmowy we wtorek.

@Bercik

No właśnie. Kartki i deputaty. To teraz są ważne tematy do poruszenia i tak dalej

@Bercik

A to jeszcze ktoś zacofany pali weglem szok że w Polsce tacy ludzie mieszkaja

fsd
@Jan

Zamiast podnościć karkti na 50 zł niech podniosą na 45 ale na KARTĘ! Jak w PGG, bo w tych sklepach co z Tauronem maja umowe, ceny wzrosły masakrycznie. Związki tak powinny to załatwić.

Jan

Co z kartkami i deputatami proszę państwa, ja się pytam ?

Przewóz

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że spotka się ze związkowcami w 3. dekadzie lipca Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w środę, 13 lipca, że wierzy, iż w ciągu najbliższych dni uda się wypracować kompromis z protestującymi górniczymi związkami zawodowymi. Jak dodał, spotka się ze związkowcami w 3. dekadzie lipca. - W 3. dekadzie lipca spotkam się z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, a do tego czasu postaramy się wypracować szereg kompromisowych rozwiązań. (...) Wszystkie nasze działania muszą służyć obniżeniu ceny i presji cenowej - stwierdził Morawiecki na konferencji prasowej w Boronowie (Śląskie). Jak zaznaczył, w środę rozmawiał już z wicepremierem Jackiem Sasinem, któremu - jak przypomniał - podlegają spółki górnicze. - Ustaliliśmy, co trzeba w najbliższym czasie robić - oświadczył szef rządu. - Pierwszy element dotyczy mechanizmu rozliczeń między górnictwem a energetyką. Kontrakty to jedno, a bieżące ceny, które uległy gwałtownemu zaburzeniu na rynkach, to druga rzecz, którą trzeba uwzględnić. Uzgodniliśmy z kierownictwem ministerstwa aktywów jak to ma być organizowane w najbliższym czasie - powiedział Morawiecki. Odnosząc się do żądań płacowych związkowców, premier stwierdził, że zwrócił się do kierownictw Polskiej Grupy Górniczej i Taurona o zwiększenie wydobycia. - To się wiąże z wytężoną pracą, ze zmianą organizacji pracy, za to powinna być nagroda, premia, wyższe wynagrodzenie. Sytuacja jest nadzwyczajna i w dialogu należy wypracować nadzwyczajne rozwiązanie - powiedział Morawiecki, dodając, że więcej polskiego węgla to większa korzyść dla Polski. - Bardzo nam zależy na tym, żeby chociaż te pół miliona ton więcej węgla wydobyć, ponieważ ściągamy go z całego świata. (...) To dziś towar deficytowy. Im więcej go wydobędziemy na Śląsku, tym mniej będziemy musieli go importować - stwierdził szef rządu. Górnicze związki rozpoczęły w poniedziałek okupację siedziby PGG, domagając się rozmów z przedstawicielami rządu o inwestycjach w zwiększenie wydobycia węgla w kopalniach, zatrudnieniu nowych pracowników, cenach węgla dla energetyki oraz sprawach płacowych. Chodzi m.in. o wyrównanie wynagrodzeń w związku z inflacją. W środę, z udziałem wiceministra aktywów państwowych Piotra Pyzika, ruszyły rozmowy protestujących z zarządem spółki. We wtorek związkowcy z grupy energetycznej Tauron - w strukturach której są kopalnie węgla - nie doszli do porozumienia z zarządem spółki w sprawach płacowych i rozpoczęli okupację katowickiej siedziby firmy.

Gnu

Jedynie Staszek Kłysz coś może załatwić

@Gnu

Resztę niepotrzebnych nierobów wywieźć na taczkach..

Górnik

Ile pracowales na dole? Ja mowie ze wogule a prezes do mnie,pojdziesz do sugu 2 tam zarobisz i nauczysz sie pracy w trybie przyspieszonym. Flachy nie mialem bo nie wiedzialem???? a szkoda bo dostalem stawke 22zl/h a pewnie z flacha wiecej by bylo tak mi chlopaki mowili. Szkoda ze janina jest zaniedbana bo praca po 2 tygodniach sie podoba

Palisz? To uwazaj bo kara jest ktora podpisales. Nie pracowales na kopalni to wiecej pytan nie mam. Wyjdzie na dole co potrafisz

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
Górnik

Jutro wyjazd w odwiedziny do prezesa do Katowic 7.30 z zajezdni autobusowej im wiecej ludzi tym lepiej

Jozek
@Górnik

Oo widzę ze końcu związki sie wzięły do roboty chyba boja się o posadę trzeba sie zebrać w (usunięte przez administratora) i jechać tam pokazać jaja a wolne załatwią związki w takim wypadku jeśli to organizują

Solidarnosc jest DAREMNA

Solidaruchy narobily larma ze autobusy jada spod kopalni a teraz jak ludzie urlopy pozalatwiali to odwolali wyjazd. Typowa zagrywka. Pewnie wypili flaszke z prezesem rzuca po 500zl na zamknięcie gemby.

Fekalny Yeti

Jeśli do przyszłego tygodnia nie dojdą do porozumienia to biorę l4 bedzie jednego kombajniste mniej straty mozemy im pokazać jak zaklady staną na tydzień lub dwa , ja się chętnie w basenie na ogrudku bedę pluskał a nie w tym szambie na Eł się taplał . Do boju!

Górnik

TAURON to maszynka do finansowania i sponsorowania wszystkiego oprócz górnictwa, z którego ssie najwięcej kasy nie patrząc na przyszłość kopalń, tylko na wyzysk! Brak inwestycji, brak modernizacji sprzętu, najmniejsze płacę w górnictwie są właśnie w TAURONIE! Prezesi TAURON Polska Energia zgarniają miliony na rok a w przodkach nie ma podstawowego sprzętu, oszczędza się na czym tylko można, kosztem bezpieczeństwa i ludzi, którym płaci się ochłapy. Finanse stanęły tutaj na poziomie z lat 2010-2012

Wodnik
@Górnik

Jakie inwestycje. W przodku przewalają się zamki, rozpory, śruby. Teraz macie pretensje o brak narzędzi.

Jancia
@Górnik

Tauron to największe zło jakie mogło się przytrafić tej kopalni,obcięli wszystko co było do obcięcia,(usunięte przez administratora)firma

Xyz

To co się dzieje jest szalone... elektrownie mają rekordowe zyski ...my nie wypracowujemy zysku bo cena węgla jest sztucznie bllokowana i zaniżana dla energetyki ,i co ciekawe wszyscy to wiedzą i co ...i nic ,brak słów

Maniek
@Xyz

Bo taka prawda wszystko do gory z wegla wyrzsze zyski a tylko wladza zarabia a Ci co na to robia fizycznie na dole nie maja nic .

@Maniek

Bo się tak dajemy robić w bambuko, jesteśmy cały czas zastraszani..

@Maniek

A po co ty na tej kopalni siedzisz nie pasuje ci to się zwolnij mi wypłata pasuje 5 z przodu żona w zusie 4 tys 1 dziecko i spoczko

Górnik

tegoroczna nagroda w KGHM była jeszcze wyższa, bo wyniosła ok. 35 tys. zł.

Ślusarz
@Górnik

Związkowcy z reprezentatywnych organizacji związkowych działających w Tauron Polska Energia rozpoczęli we wtorek, 12 lipca, protest okupacyjny w siedzibie koncernu w Katowicach - poinformowała śląsko-dąbrowska Solidarność. Powodem akcji jest brak zgody zarządu spółki na realizację postulatów płacowych strony związkowej. – Rozmowy były toczone na posiedzeniu Rady Społecznej Tauron Polska Energia. Nasze żądania nie są wcale wygórowane. Jaka jest inflacja, nikomu nie trzeba tłumaczyć.Zaproponowaliśmy 5,5 tys. zł netto jednorazowego wyrównania pracownikom za całe pierwsze półrocze i gwarancji rozpoczęcia dalszych rozmów płacowych w sierpniu.

@Ślusarz

Nareszcie się coś dzieje, bo ile to można wytrzymać...

Edek
@Ślusarz

Czyli zarzad wlasnie pokazal im ile znacza. Powiedzial pocalujcie sie w dupe i teraz nie wiedza co maja zrobic. Bo strajkowac sprzedawczykom pisowskim nie wolno

Ślusarz

- Protest będziemy prowadzić do skutku, czyli do realizacji postulatów, które na razie przedstawiliśmy zarządowi. Jeśli nie będzie na nie reakcji przez najbliższy czas, to będziemy żądać spotkania na wyższym szczeblu, uznając, że zarząd nie jest kompetentny do podejmowania decyzji w tej sprawie - tak skomentował w rozmowie z portalem netTG.pl rozpoczęcie protestu okupacyjnego w siedzibie Tauron Polska Energia w Katowicach Stanisław Kłysz - wiceprzewodniczący Solidarności w spółce Tauron Wydobycie, a jednocześnie szef „S" w kopalni Brzeszcze. Akcja rozpoczęła się we wtorek, 12 lipca, po zakończonych fiaskiem rozmowach z zarządem. - Nie zrekompensowanie pracownikom realnie utraconych zarobków w związku z inflacją i innymi kwestiami, to jest nieodpowiedzialność. Nie możemy jako pracownicy płacić za skutki nieudolności zarządu czy rządu - dodał związkowiec. Przyznał, że już do tej pory odbyło się kilka tur rozmów i obecnie strona społeczna czeka na ruch zarządu.

Panowie. Czy to prawda że ludzie masowo odchodzą z związków dołowych(zzpd) ?

WYDOBYCIE
@Adam

Fake news!! Wręcz przeciwnie!! Jedyne ZZ Które rosną i są za NAMI GÓRNIKAMI !!

Bolo

Andrzeju nie denerwuj sie

Olejnik, nie płacz

@Adam

Już raz odpisywałem, ale cenzura usunęła mój wpis... Nie ma się co dziwić, że ludzie nie chcą być w związku gdzie przewodniczy damski bokser, który siedział za to w więzieniu.

Łowiec
@WYDOBYCIE

Rosną oj rosną zaniedługo będą musieli wymieniać fotele

Makaron

Witam panowie jakie zarobki w przodkach i na ścianie.?? Proszę o konkretne odpowiedź

Dystrybutor
@Makaron

Ok 3700 netto ale warto obserwować ściemniaczy i lebrów potem przekazać gdzie trzeba i ma się gratisy urlop jak chcesz wybitke i kasa kasa kasa ja to robię bez skrupółów mialbym do wyboru doniesć na najlepszego kolege a nie oplacic pradu to wiadome co wybiore ;)

Do ryla
@Dystrybutor

Masz rację na tej kopalni cza tylko podjebac i kasa jest ja bez świat 4 tys 500

Maniek
@Do ryla

14 lat pracy dołowej, 3500 zł netto. Porażka

Widocznie tak pracujesz to i tak dużo dla ryla na kopalni ja bym dał 3 tys

Górnik

Protest związkowców w PPG. Od 7 rano grupa związkowców ze wszystkich trzynastu central, w tym NSZZ Solidarność i "Sierpień 80" prowadzi protest w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach. Domagają się uporządkowania rynku handlu węglem. - Niech nam ktoś wytłumaczy dlaczego mamy być kotwicą inflacyjną - mówi nam przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność".W proteście bierze udział trzynaście central związkowych m.in. Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80'", Związek Zawodowy Górników w Polsce, "Kontra", "Solidarność 80'", Związek Zawodowy Pracowników Dołowych, Związek Zawodowy Maszynistów Wyciągowych, "Kadra" oraz "Jedność". - Walczymy o wzrost wynagrodzeń, jednocześnie także o zwiększenie zatrudnienia w Polskiej Grupie Górniczej oraz inwestycje. Tak naprawdę bez inwestycji zjadamy własny ogon, a staramy się wydobywać więcej, więc ten harmonogram został zaburzony i trzeba go zweryfikować - mówi nam Roland Zagórski przewodniczący ZZG w Polsce na kopalni "Wujek". - W naszym kraju brakuje węgla. Brakuje i brakować będzie. Tu nie mówimy o energetyce. Ludzie w Polsce palą węglem, Ekogroszek osiąga ceny astronomiczne. W Zakopanem kosztuje już 3 tys. zł za tonę, gdzie Polska Grupa Górnicza sprzedaje go za tysiąc złotych - dodaje.Protestujący żądają także rozmów z ministrem aktywów państwowych, Jackiem Sasinem. - Jest zapowiedziany Piotr Pyzik, natomiast dotychczas wszystkie rozmowy kończyły się finalnie na tym, że przyjeżdżał wiceprezes rady ministrów Jacek Sasin i zawsze tak to się kończy. PGG to firma, której właścicielem jest skarb państwa i widocznie zarząd nie ma takiej mocy decyzyjnej, żeby bez zgody strony rządzącej cokolwiek zadecydować - wyjaśnia Roland Zagórski - Nie zapowiedział się jeszcze, dlatego tutaj się zjawiliśmy. Nie zareagował na listy, które wysłaliśmy i nie było odpowiedzi ze strony ministerstwa - dodaje. Katowice. Związkowcy będą protestować do środy. Jeśli nie dojdzie do porozumienia będą kolejne protesty Związkowcy podkreślają, że na razie są jeszcze cierpliwi. Planują czekać na dalszy ciąg rozmów do środy. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, całkiem możliwe, że w kopalniach rozpoczną się wzmożone protesty.

zawiedziony

Tauron Wydobycie 6% podwyżki w 2022 , inflacja na chwilę obecną prawie 15% Tauron Dystrybucja podwyżki cen prądu 200 % Węgiel z TW dalej po 300 zł za tonę do elektrowni a my jak ostatnie (usunięte przez administratora) musimy sobie kupować gumiaki w sklepach nie mówiąc o wypłatach któregoś związkowca za jadra powieszę na hakach i mogę iść siedzieć mi wszystko jedno już.

Do pracownika
@zawiedziony

To spoczko podwyżki 6 procent

Odbytor

Niech związki coś zaczną nieroby coś robić w tym kierunku a oni tylko rozkładają ręce i wycieczki. Powinniśmy również dostać solidną premie, znając życie dadzą 600 zł na odczepke.

@Odbytor

Jak ci nie pasuje to się zeoln i wyjedź do Niemiec nikt za tobą nie będzie płakał

@Do pewniaka

Jeszcze chwila i polski nie będzie Polska jest tak zadurzona że Niemcy kupią nas za darmo razem z rylami kopalnie i wtedy oni zaczną zadzic

Janusz

Za darmo to dobra cena.

rimmer
@Odbytor

Nie dajmy się przekupić jakimiś śmiesznymi 600zł czy 1200zł. JSW moze dostać 19k brutto, PGG walczy o swoje a my co?

@rimmer

A nasi tańczą jak im dyrektor zagra. Na związki nie ma co liczyć

Do pracownika
@Adam

Na pompę ciepła cza czekać 2 miesiące takie zapotrzebowanie i duże dotacje daje rząd

Przewóz

Górnicy powinni otrzymać jakaś część zysku, bo to oni - w najbardziej bezpośredni sposób - go wypracowali WYDOBYCIE WZROSŁO CENA WĘGLA TEŻ WIĘC POWINNISMY RÓWNIEŻ OTRZYMAC JEDNORAZOWE WYPŁATY CZY NASI GÓRNICY SA GORSI OD JSW?CZY MY GORZEJ PRACUJEMY?CZY MY NIE WYDOBYWAMY? CZYM JESTEŚMY GORSI???

@Przewóz

Bez GT, bez przewozu kopalnia nie pojedzie! Jeśli ścianie i przodkom dobrze, to chwała Janinie za to. Kiedy i gdzie zebranie Panowie! Zobaczymy ilu nas jest. Jak nie chcą dawać kasy, to niech dają węgiel, sami go sobie sprzedamy. Jakie jest dzisiaj wytłumaczenie? Nie ma wydobycia czy zbycia? Jest jedno i drugie!

Ryl
@wow

Jest wydobycie i zbycie ale nie ma mocnych na kolesiostwo i układy na tej kopalni. Choćbyśmy fedrowali najwięcej w Polsce to i tak pieniędzy dla nas nie będzie. Niestety Janina przypomina zlepek drużyny piłkarskiej-przedstawie to bardziej obrazowo. Drużyna nie jest ze sobą zgrana, są tylko indywidualności, gwiazdy, którzy nie patrzą dobra klubu tylko swojego. Ma sie zgadzać hajs i tyle. Tak samo jest z naszymi związkami i władzą, nie patrzą żeby drużyna lepiej grała i sie zgrywała, ludzie lepiej zarabiali itd, patrzą tylko żeby utrzymać sie na ławce trenerskiej i trzepać hajs. Tak jest i bedzie i tego już nikt nie zmieni dopóki nie wymieni sie całego zarządu na nową świeżą krew dla których bedzie ważniejsze dobro drużyny niż swoje priorytety i chore ambicje.

@Przewóz

We wszystkim jesteście gorsi duże macie zaniżenie w państwie narazie spłacie a o premi zapomnijcie komuś nie pasuje drogą otwarta i tak ma być w tauronie wydobycie duże zwolnienia

@Do pewniaka

Lepiej wyjechać za granicę co sobota niedz jestem w domu pracuje w niemcz 15 tys na miesiąc a Polaków o kopalnie m jak większość Polaków ma głęboko w d...e teraz w Polsce jest wielkie bum na pompy ciepła

@Do pewniaka

No lepiej i twoja tam ładnie muszą pukać. Pompy to szmelc , zaraz gwarancja przepada i trzeba krocie płacić za naprawy. Węgiel wraca!

@Pewniak

Węgiel w Polsce nie jest potrzebny jest sprowadzany z Afryki

RYL
@Pewniak

No tą " do pweniaka " już wali kilku kolesi z fajami po kolano , wiem bo ja też to robię i jest ona bardzo zadowolona ,że nie ma jej frajera w domu tylko klepie bide na sachsach !!!

Walka o swoje

Około 7 rano, w poniedziałek, 11 lipca do siedziby Polskiej Grupy Górniczej weszła grupa związkowców. Chcą rozmawiać z rządem o sytuacji branży oraz renegocjacji umowy społecznej, która ich zdaniem jest nieprzestrzegana. Związkowcy domagają się m.in. wyrównania płac w związku z inflacją. Zapowiadają protest do skutku. Przypomnijmy, że piątkowa (8 lipca) runda negocjacji pomiędzy zarządem Polskiej Grupy Górniczej a przedstawicielami związków zawodowych nie przyniosła żadnych konkretnych ustaleń. Związkowcy do niedzieli wieczorem czekali na odpowiedź od wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina w sprawie spotkania.

Bercik

Podobno jutro ma być jakieś spotkanie

Pamietam

Panowie a czy pamietacie dlaczego bylo ostatnie lipcowe jak dobrze pamietam przebudzenie zalogi? Ja wam powiem bo sciany nie jechaly i brygady ze scian dostali po tysiac mniej wyplaty raz potem drugi raz i sie obudzili!!!!odwarzyl sie chyba kombajnista i powiedzial a ni (usunięte przez administratora) nie zjezdzamy dzis i tak sie zaczelo!!!a teraz poki sciany jada sa dodatki nikt sie nie wychyli!! to znaczy ze zarobki sa ok!!!

@Pamietam

kopalnia to nie tylko ściany i przodki. Bez reszty załogi mogą sibie jechać... na wakacje!

Do wow
@wow

Oczywiscie ze tak!!!nie podlega to dyskusji!chodzi o to ze to ludzie ze sciany zaczeli i poszlo !bo bez scian nie ma kopalni! Aha panowie kto wziol kwitek wyplaty to wie ze podatek byl 12% nie 17% a jakos na wyplacie tego nie widac!!!

Lol
@Do wow

Ten podatek to jest od 1 lipca a wypłatę miałeś za czerwiec więc nie obowiązuje i tak z tym podatkiem to jest cxuj bo zyskasz może 100zł netto na wypłacie więc nie podniecać się i nie liczcie że wam dadzą 500zł netto przez zmniejszenie podatku do (usunięte przez administratora) Z POPISU KRADNĄ ALE COŚ TAM DAJĄ. CXUJ Z TEGO BO ZA WSZYSTKO PŁACISZ DRUGIE TYLE WIĘC ZAOSZCZĘDZIĆ JEST TRUDNO.

@Pamietam

Tą kopalnią powinna rządzić Pani, która przejęła stołówkę. Myślę, że poradziłaby sobie lepiej, niż nasza władza.

Paul
@Lol

To sobie popatrz na kwitek. Za czerwiec już masz podatek 12%. Ulga zmalała z 425 na 300zl. Idź weź kwitek i porównaj sobie z kwitkiem za miesiąc maj. Wypłata czerwcowa już jest naliczana na nowym opodatkowaniu

Brat
@Lol

Ale jesteś tępy.Wypisujesz jakieś mądrości życiowe a w pierwszym zdaniu się mylisz.

Wow2
@wow

Stołówka odżyła, a obiady są rewelacyjne!

Następni

Robi się gorąco na kopalniach. Związki żądają 19 tys. zł na głowę. Bo inflacja jest za wysoka Rząd mocno ryzykuje, bagatelizując żądania górników z PGG. Ci powoli tracą cierpliwość i ostrzegają, że tym razem nie dadzą się zbyć. Dają czas na podjęcie rozmów do najbliższego poniedziałku (11.07). Potem ma zrobić się gorąco. Żądania górników znane są od kilku tygodni. Podwyżka pensji miałaby wynieść 14 proc. i zgodnie z życzeniem górników powinna obowiązywać w wstecz – od 1 stycznia 2022 r.Związkowcy przekonują, że wcale nie chodzi o podwyżki, a bardziej o urealnienie płac o wskaźnik inflacji. Dalsze bagatelizowanie ich apeli może odbić się rządowi czkawką. Pracownicy kopalń nie chcą czekać w nieskończoność i wyznaczają ekipie Morawieckiego konkretny termin. Czas mija w najbliższy poniedziałek (11.07). I potem może zacząć być jeszcze bardziej nerwowo. Górnicy bowiem nie zamierzają grzecznie czekać na łaskę od rządu. Jeśli do poniedziałku nie dostaniemy żadnej odpowiedzi, to przyszły tydzień będzie bardzo gorący w górnictwie. Rozpoczniemy akcje protestacyjne, najpierw pikiety, a następnie poważniejsze działania – zapowiada Rafał Jedwabny, lider Sierpnia 80 w PGG.19 tys. zł jednorazowej premii inflacyjnej Górnicy z PGG nie są jedyną grupą, która domaga się dodatkowych pieniędzy od rządu. Żądania przedstawili właśnie związkowcy ze Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Też chcą podwyższenia pensji ze względu na znaczący wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych, co powoduje istotny spadek płacy realnej. Dlatego zatrudnieni w SRK postulują o podwyżkę pensji o 1000 zł netto od 1 sierpnia 2022 r. Ale to jeszcze nie wszystko. Chcą też półrocznej rekompensatyZasadne jest, aby również wszystkim pracownikom SRK S.A. będącym w stanie zatrudnienia na dzień 31 lipca 2022 r. została wypłacona w dniu 22 sierpnia 2022 r. jednorazowa rekompensata (a nie nagroda) w wysokości 19000 zł – czytamy w piśmie do zarządu SRK S.A. z 7 lipca. I tutaj też pada ostrzeżenie. Jeżeli władze spółki zignorują te postulaty, to związkowcy będą zmuszeni 15 lipca wszcząć spór zbiorowy.

Zostaw merytoryczną opinię o ZG Janina - Libiąż

• Jak się pracuje w ZG Janina?

Zobacz opinie na temat firmy ZG Janina tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1164.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZG Janina?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1080, z czego 271 to opinie pozytywne, 123 to opinie negatywne, a 686 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZG Janina?

Kandydaci do pracy w ZG Janina napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZG Janina
3.6/5 Na podstawie 2723 ocen.

ZG Janina