ZG Janina

Libiąż

Opinie o ZG Janina

waldek 2017-02-13 13:29
Czy ktos slyszal na temat przyjec pod kopalnie w marcu?Podobno lista juz jest!
Hajerrr 2017-02-13 16:16
Od kogo wiesz, że podobno lista już jest? Związki w tamtym tyg. mówiły, że kierownicy oddziałów jeszcze nie dostali cynku o robieniu listy pracowników, których chcieliby przejąć z SUGU...
kk 2017-02-13 16:46
czy były juz przelewy 14???
jo 2017-02-13 18:41
Podobno listy z oddziałów już poszły. Po trzech z każdego oddziału. Czy to jest w 100% pewne nie wiadomo, bo różne ploty teraz po kopalni chodzą.
2palceWnatalce 2017-02-13 23:23
jakie 14 koleś czytaj wcześniej że w tej firmie nie ma niczego oprócz kartek teraz po 12 zł i wczasy pod gruszą raz w roku 700 zł
Gornik285 2017-02-14 19:14
Górnik 21 dni roboczych 2300 zł
yuio 2017-02-14 19:41
Forum dotyczy ZG Janina, a nie tylko SUG-u. Więc pytanie można uznać za zasadne.
fgh 2017-02-19 17:23
Ostatniego dnia umowy z SUGiem będzie już czekała na mnie kolejna w Jaworznie? na jaki czas jest kolejna umowa po okresie próbnym ?
rtfghbv 2017-02-19 19:14
Do końca 2017.
Midla 2017-02-19 21:40
Jak tam panowie 14 ???
ala 2017-02-20 18:07
Dobrze :)
dsfdf 2017-02-23 21:18
Na kursy w sugu można się samemu zapisać czy na jakiej zasadzie to jest?
cenTauron 2017-02-24 17:59
Najlepiej popytaj (o konkretne) tych pracowników co już mają kursy za sobą.
Niestety SUG jest chyba tak biedny, że kieruje zasadniczo raczej na uprawnienia zgodnie z wymogami na danym stanowisku pracy (zalecenia PIP oraz BHP) z innymi kursami czasem zwleka (związanymi ze wzrostem wynagrodzeń), a niektórych wręcz wcale nie organizuje (traktując je jakby to było jakieś widzimisię pracownika). Lepiej (dużo taniej wychodzi) jak pracownicy załatwiają sobie większość uprawnień we własnym zakresie, sami za nie płacąc, a dodatkowo jeszcze nie trzeba im wtedy przecież dawać wolnego na prze-szkolenie.
bbbb 2017-03-01 11:56
Ile kopalnia placi za 8 ton za talony?
ruchoma premia 2017-03-01 23:24
Od czego tak naprawdę zależy premia w SUG?

Czy też tak macie, że im więcej dodatku nocnego tym niższa premia uznaniowa?

Czy manipulowanie przy premii uśredniające, a raczej zaniżające zarobek jest w porządku?

Przeanalizujcie kwitki i napiszcie czy i u Was premia za przepracowane miesiące (bez chorobowego) różni się aż tak bardzo?
Anna 2017-03-03 22:29
Kochana to uważaj bo Pani Rusin męża nie ma. Więc może skakać z kwiatka na kwiatek nie patrząc na nic.
hajeeeerrr 2017-03-04 14:56
Witam panowie pracuje w Sugu na Brzeszczach u nas z tego co widze zarabia sie wiecej niz u was górnik bez swiat w zaleznosci od dni zarobi od 2500 do 2800 a jak zrobisz ze 3 swieta to ponad 3 zawsze jest :) I nie chcac was wkurzac teraz mowie o kopalni na Brzeszczach ludzie pod kopalnia maja wybitki za sobote i niedziele a nie wiem czemu u was daja tylko za niedziele pozdro
riki 2017-03-05 19:57
Wiecie coś o przejściach pod kopalnię? Miały być w marcu i lista z oddziałów poszła.
Kamil 2017-03-06 08:36
Nie wiem jak w SUG ale pod TAURONEM na Brzeszczach dostaje się dodatek za metan.
miliard 2017-03-06 20:08
Podobno na Brzeszczach miały być, ale nic na razie nie wiadomo co będzie. Możliwe, ze czekają aż się ściany rozhulają. Może ma ktoś jakieś info lepsze na ten temat?
fsaf 2017-03-07 16:44
Jaka lista z oddziału? Zostna przyjeci jak zawsze po znajomości a reszta to niech sobie myśli co chce jakie umeijetnosci i papiery :) Kto ma znajomości ten sie dostanie proste nie pierwszy i nie ostatni raz na kopalni wujek tak będzie :)
waldek 2017-03-07 20:02
Prawdopodobnie czeka kopalniana z przyjeciami na zamkniecie kwartalu.Po podliczeniu beda wiedziec ile ludzi moga przyjac.
albert 2017-03-07 20:03
Masz rację, ale nie do końca. Znam kilka osób bez znajomości które były teraz wytypowane przez kierowników. Pytanie tylko czy to oznacza przyjęcie czy tak jak piszesz to tylko taka ściema, a przyjmą kolejnych parkieciarzy. Jeśli będą przyjęcia to ktoś normalny ma zawsze szansę się prześlizgnąć pomiędzy pociotkami. Z tego co wiem to po 3 osoby z każdego oddziału miały być wytypowane przez dozór.
juniorrrrrr 2017-03-08 21:33
Na brzeszczach tez po 3 niby i listy tez sa a dalej robie w Sugu a Sciana to kolejna bajeczka po co przyjmowac pod kopalnie skoro mozna do Sugu no ludzie pomyslcie wolisz wiecej wydac na taka sama pizze co mozesz miec za mniej ?
znachor 2017-03-09 17:27
Zdziwiłbyś się gdybyś wiedział ile kopalnia płaci SUG-owi za przepracowaną dniówkę wynajętego pracownika. Ktoś uknuł niezły biznes na pracy ludzi w SUG-u.
weree 2017-03-09 20:53
wszyscy znaja ta bajke ile to nie placa sugowi moze to i prawda ale i tak to wychodzi duzo taniej niz pracownik tauronu ktoremu trzeba dac barborke wegiel i 14 pozdro
Antek 2017-03-15 17:58
Gdy kończy się umowa to ile przed zakończeniem dają znać o przedłużeniu następnej i od kogo zależy przedłużenie umowy
waldek 2017-03-21 14:13
Co z tymi przyjeciami pod kopalnie?Mialy byc w marcu.Wiektos cos ,kiedy coa ruszy konkrety.
john 2017-03-22 16:51
no ok.. wszystko sie zgadza ale nie mowili ktorego roku:)
pacynka 2017-03-23 14:29
Podobno w czerwcu 2017!
stary sugowiec 2017-03-23 16:46
Obiecali przyjęcia, bo dużo ludzi do PGG złożyło podania. Musieli jakoś rozładować sytuację i obiecali wielu dobrym pracownikom zatrudnienie, żeby nie odeszli. Łatwiej też teraz o pracę, a trochę ludzi odeszło z SUG-u i to kolejna przyczyna. Jak popracujecie trochę w SUG-u to zrozumiecie na czym polega to zjawisko. Oni nawet potrafią wam co miesiąc mówić, że "podobno mają być niedługo przyjęcia" itp. Może w końcu kiedyś to będzie prawdą dla kilkunastu osób, ale póki co to bajki i po prostu zwykła ściema.
waldek 2017-03-28 19:29
Panowie beda przyjecia.Jak mowi stare przyslowie w marcu koty w kwietniu psy a w maju my
dsfdf 2017-03-30 15:28
Jestem ciekaw co trzeba zrobić żeby w ogóle prZejść. Bo co tego że jest się sumiennym jak i tak nie przyjmują. Chyba trza na pgg iść
dsfdf 2017-04-04 14:08
W sugu nie płacą już nawet za soboty i każde święto do wybicia. Normalnie masakra
Piter 2017-04-06 14:30
Na waszym miejscu bym zmienil prace jak tak slabo szkoda siedziec i narzekac. LEpiej zarobicie w innych zakladach niz tam sie meczyc
SUGowiec 2017-04-14 21:11
Jak tam po wypłatach na waszych oddziałach?
Hajerrr 2017-04-18 22:03
U mnie dobrze, 25 dni w tym 2 święta 3100 SUG 1. a u Was?
dsfdf 2017-04-20 04:49
A na jakim oddziale
Hajerrr 2017-04-20 09:07
Wydobywczy.
PinkiŁinki 2017-04-21 22:18
I ty to nazywasz dobrze ? oddział wydobywczy z 2 świętami 3100? buahaha śmiech na sali spoko masz standardy dajcie się dalej dymać...
Hajerrr 2017-04-22 09:30
Kolego, jak na SUG 1 to powiem Ci, że nawet nieźle, w porównaniu do kopalni, to wiadome, że ten 1000zł mniej, ale są ludzie w SUGU którzy nawet 2tyś nie zarabiają....
rgfd 2017-04-22 14:20
2200 po 5 latach na dole szkoda tutaj robić, trzeba innej firmy szukać.
PinkiŁinki 2017-04-22 15:49
Wcale mi nie szkoda tych którzy zarabiają mniej niż 2 tysiące pracując w sug. Nigdy w życiu nie zjechałbym za te pieniądze nawet pozamiatać, a Ci którzy robią na dole za te pieniądze to są skrajnie zdesperowani, albo jacyś niezrównoważeni psychicznie. Sam się nie szanujesz to kto Cie będzie szanował ? Góra się z takich śmieje, gdyby nie fakt że obiecanki cacanki "może niebawem przejdziesz pod kopalnie" to w tej firmie nikt by nie pracował
PinkiŁinki 2017-04-22 15:52
ale 5 lat na dole w sug czy ogólnie tyle masz dołu razem z firm? 2200? jaki oddział? jakie potrącenia oprócz ubezpieczenia
Hajerrr 2017-04-23 09:20
Kolego przestań moralizować, bo to do niczego nie prowadzi. Nikt nikogo nie zmusza do pracy pod ziemią nawet za takie pieniądze. Myślisz, ze pracownicy Tauronu Wydobycie zarabiają wiele więcej? Zdziwiłbyś się, czasy eldorado w kopalni się skończyły. Garstka ludzi pracujących pod ziemią zarabia w przedziale 4-5 tyś. Większość, duża większość zarabia 3-3,5 tyś, a wcale nie mało ludzi zarabia 2,5 tyś i mniej. Mam wielu znajomych którzy pracują pod kopalnią i długo nie zarobili więcej niż te 2,5 tyś, gdzie dobry pracownik SUGU tyle spokojnie zarobi. Różnica jest tylko taka, że oni mają dodatki socjalne w postaci 14stki, barbórki i talonów na węgiel, płatne niedziele do wybicia, wczasy pod gruszą platne 900zł,gdzie pracownicy sugu mają 800, także aż tak wielkiej różnicy nie ma jakby to się mogło wydawać.... A często gęsto brygady z SUGU 2 zarabiają w przedziale 3-3,5 tyś więc to nie są już takie drobne. Piszesz o szacunku na kopalni? Gdzie ty żyjesz, tam nigdy się nie szanowało, nie szanuje i nie będzie szanowalo pracownika.
dsfdf 2017-04-23 09:46
Czy wy nigdy nie pracowaliscie u prywaciarza? Jakby jeden z drugim poszli do pracy u prywatnego to byście dopiero zaczęli szanować kopalnie. Bo tu pracujecie 8h i do domu a i prywaciarza nawet 10-12h. A święta płacone tyle co czarne dni więc nie narzekanie bo chyba nie pracowaliscie w takich zakladach
Abcd 2017-04-23 18:40
Witam , wiecie kiedy bd organizowany kurs zatwierdzenia na górnika ? bo podobno jestem na liście osób na zatwierdzenie ale nie wiadomo kiedy będzie.
Janek 2017-04-24 09:36
Nie będzie przyjęć pod kopalnie w 2017 roku. Tauron zamierza kupić kopalnie Knurów od JSW i będą prowadzone alokacje pracowników pomiedzy poszczególnymi kopalniami. SUGU SUGU na otarcie łez.
Paweł1990 2017-04-24 13:30
Ciekawe skąd masz takie informacje. JSW sporo zainwestowała w ruch Knurów, a TPE musiałby zainwestować setki milionów w zakup części kopalni Knurów-Szczygłowice.

@dsfdf - pracowałem w kilku prywatnych zakładach (przez 4 lata przed górnictwem) faktycznie zmiany po 10 godz. niejednokrotnie się trafiały, do tego dochodził stały monitoring i bicie dyskietek na każdym kroku. 200 zł. brutto premii to było na prawdę sporo. Mimo to uważam, że do pracy w prywatnym zakładzie (hali produkcyjnej) nie ma co porównywać górnictwa! Na powierzchni jest przynajmniej: względnie świeże powietrze, brak zapylenia, wibracji, stabilny grunt pod nogami, znakomita widoczność, stołówka no i nie daleko na stanowisko pracy. Pod ziemią niestety takie przywileje nie istnieją...

@PinkiŁinki - SUG nie funkcjonuje od +5 lat.
dsfdf 2017-04-24 14:01
Przyjęci A będą jak zawsze ale pociotkow i tego się uniknąć nie da. A jak w sugu dalej tak bedzie no to za chwile zacznie brakowac ludzi bo kazdybedzie mial w nosie taką robote
Zostaw swoją opinię o ZG Janina - Libiąż
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZG Janina