ZG Janina

Opinie o ZG Janina

asss 2016-11-01 10:57:30
Głos Chrzanowski
ggg 2016-11-01 19:11:04
"Głos chrzanowski" - bezpłatna gazetka. Rozdają ją m.in. na bramie do ZG.
Zainteresowany 2016-11-08 11:08:45
czy coś wiadomo o przyjęciach? W necie nie ma żadnych informacji,dodzwonić się do nich to jak trafić w totka,może komuś udało się tam dodzwonić lub coś wie
mechanik 2016-11-08 17:44:12
Ale głupoty piszecie ja skończyłem owe technikum nr 6 J-no z kolegami i wszystkich nas przyjęli ale to było parę lat do tyłu teraz wymiana pokoleniowa się skończyła i nie ma przyjęć i tyle
Gornik 2016-11-16 18:33:30
Chlopy to prawda ze za l4 odbieraja premie w danym miesiacu?
yeti 2016-11-16 18:58:03
Premia jest obniżana. Chorujesz 2 tygodnie, to dostajesz połowę premii. Zresztą jak weźmiesz 2 tygodnie urlopu to premia też jest mniejsza. Oczywiście mogą być wyjątki, ale premia jest za dni przepracowane.
Jan Osik 2016-11-17 11:50:26
APEL DO SUG-owców o SOLIDARNOŚĆ:

Panowie musimy wszyscy razem "pomóc" pracodawcy i niejako wymusić na nim dwie istotne zmiany:

1. Za przepracowane święta bezwzględnie należy się dodatkowe wynagrodzenie, a nie tylko niezapłacony dzień do wybrania - APELUJĘ O (kategoryczne i konsekwentne) NIE PODEJMOWANIE PRACY W DNI WOLNE DO MOMENTU OSIĄGNIĘCIA POROZUMIENIA W TEJ KWESTII ZE ZWIĄZKAMI ZAWODOWYMI

2. Jak najszybciej wręcz bezzwłocznie musi wzrosnąć stawka godzinowa - już teraz jak na warunki pracy pod ziemią jest śmiesznie niska, a co dopiero jak wejdzie mająca obowiązywać od nowego roku 12zł (powierzchniowa) stawka minimalna.

Chyba można na Was liczyć - bo chyba każdy z nas umie liczyć (nie tylko zarząd).

P.S.
przeklejajcie ten apel gdzie tylko się da - w jedności siła
Gość;)) 2016-11-19 11:12:00
Nie ma, nie było i nie będzie przejść z SUG pod kopalnię.
sugowieccc 2016-11-20 16:31:09
Jak najbardziej popieram inicjatywę tylko czy juz są podjęte kroki w tym kierunku?
asa 2016-11-20 17:31:32
od 31 stycznia sugowcy przechoda wszyscy pod tauron potwierdzacie?
PinkiŁinki 2016-11-20 21:16:21
Właśnie szkoda że po wstąpieniu do związków w SUGu zabierają Ci premię. Niezły myk bo wpaja się że SUG nie może przystępować do związków.
dscx 2016-11-21 15:16:51
Kto Ci takich głupot nagadał? Nikt premii nikomu nie wziął.
sugowiec 2016-11-21 16:17:16
nie opowiadaj głupot i nie strasz. nie prawda jest ze zabieraja premie za wejscie do zwiazkow, nikt ci nic za to nie zrobi. inna sprawa jest to ze nic z tego bycia w zwiazkach nie ma poza oplacaniem comiesiecznej skladki
PinkiŁinki 2016-11-21 20:20:53
A co Ty myślałeś że za kolesia z SUGu jakikolwiek związkowiec będzie nadstawiał dobre, dobre. No niby nic nie masz, ale gdybyś był z kopalni i chcieli Cię zwolnić to poleciałbyś jak rakieta do nich i wtedy by Ci nie było szkoda tych składek.

Osobiście w związkach nie jestem bo wiem że w SUGu to nic nie pomogą
PinkiŁinki 2016-11-21 20:27:24
Aha i druga sprawa związki nie są od dawania Ci "czegoś" tylko gdyby nie związki aktualnie pewnie nie miałbyś żadnych przywilejów płynących ze specyfiki pracy , pracowałbyś pewnie codziennie po 12 godzin bez przerwy i za najniższą , a twój pracodawca dymałby Cię w kakałko na każdy możliwy sposób. POczytaj sobie genezę i po co tak naprawdę są związki bo nie od dawania cukierków. A gdybyś zarabiał więcej niż ci "rzucają" nie żałowałbyś na składkę. Powtarzam jeszcze raz nie jestem zakochany w związkach bo są mi one neutralne ale patrzmy na sprawę z każdej strony
sługa 2016-11-23 18:26:50
Może nie pracujemy po 12 godzin i nie za najniższą krajową, ale jak porównam sobie to co otrzymuje mój kolega z Tauronu z tym co ja mam w SUG-u (za tą samą robotę, w tych samych warunkach i w tym samym czasie) to jak to nazwać?
Steryd!!! 2016-11-24 12:19:48
To może powinieneś kretynie za te "zasługi" Nobla dostać,ty jełopie!!!
Pracownik 2016-11-26 13:04:47
Nie orientuje sie ktos czy beda jakies paczki na swieta?
fxzc 2016-11-26 13:23:49
W tamtym roku były, w tym nikt nic nie mówi.
Klawisz 2016-11-26 19:14:53
Lepiej żebyśmy się nigdy nie spotkali,bo ......
ziomalek 2016-11-28 15:21:28
tak paczki i barbórke dostaniemy ale na koniec roku wiec spoko sug sie stara
ilovesug 2016-11-28 17:04:04
14-stkę też mamy dostać i podobno wyrównanie za ostatnie 3 lata jak obcięli pensje :)
sugowiec 2016-11-29 09:26:36
Barborka w sugu będzie wyplacana?
mmirek 2016-11-29 18:41:21
tak bedzie ale na koniec roku i duzo nizsza niz tauronowcy
Harpagan na robota. (Kubisty) 2016-11-30 11:03:05
Cześć Chopy !!!, pracuje aktualnie w rep. Czeskiej na kopalni w ścianie przy wydobyciu kasa jest w miarę dobra wiadomo mogła by być lepsza w tych czasach wszystkie firmy ciulają , mom 6 lat dołu , ukończony kurs górnika,kołowroty,taśmy,zgrzebłowe,kolejki podwieszane,spągowe, Szukom roboty bliżej domu,ponieważ nie chca mieszkać już na hotelu w Czechach bo to nie jest życie tęsknota za rodziną. Ważne pytanie dostana w SUG-u 3000zł wypłaty na rękę w przodku ?? dzięki za wyrozumiałość ,pozdrawiam braci górników :)
rtegfdbvc 2016-11-30 15:11:42
Nie dostaniesz, bardziej 2500 jak zrobisz święto.
realista 2016-11-30 15:16:40
Popytaj w centrali SUG-u w Jaworznie, a raczej ponegocjuj bo jednak trochę uprawnień masz.
Realnie zaś patrząc na dzień dobry dostaniesz na godzinę 16 (góra 18zł) brutto więc jak by nie liczyć wyjdzie z tego na rękę raczej jakieś 2200 (góra 2400 zł) - premia jest marna, brak branżowych dodatków i karty górnika oraz deputatu węglowego, a w święta nie dorobisz bo nie płacą dodatkowo tylko masz obowiązkowe wolne niepłatne do wybrania.
Spółka zatrudnia niejako w białych rękawiczkach - to ty zgadzasz się na te warunki (podpisują z nimi w desperacji umowę) więc niby wszystko jest zgodnie z prawem, a że już po wypłacie szlak cię trafi jak zobaczysz ile zarobiłeś Ty, a ile inny górnik (nie SUG-owiec) z którym pracowałeś to masz zagwarantowane (chociaż nie w umowie).
Harpagan na robota. (Kubisty) 2016-12-01 08:19:29
REALISTA ?Dzięki za wyjaśnienie sytuacji, tutaj w Czechach jest to samo jebiesz dwa razy ciężej od knedlów (Czechów), kasa jest dobra ale jak porównasz z Czeskim Górnikiem z OKD to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] chce cie szczeli [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] firmy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Jeżeli chce ktoś zarobić jest kawalerem albo potrzebuje kase i
ROBOTY SIĘ NIE BOI , to są przyjęcia na Czechy hotel jest za darmo firma płaci ,musisz mieć minimum młodszego górnika z dwoma świętami dostaniesz 4 tys. do ręki (netto) . Załąnczam linka. http://permon.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=32
Górnik 2016-12-01 08:53:42
Ty szukasz pracy? Czy jeleni do roboty w czechach, twój wpis śmierdzi autoreklamą na kilometr, u knedli już nikt normalny nie chce pracować, tylko desperaci i odpad wywalony za wódę z polskich kopalń.
mmmmn 2016-12-01 09:49:25
Czy wiecie cos o barborce w sugu??
cyk 2016-12-01 16:31:45
podobno ma byc wypłacona 5 grudnia, dla pracownikow którzy przepracowali cały rok.
rys 2016-12-01 18:03:54
przyjecia pod tauron juz na brzeszczach byly teraz trzeba czekac rok fajnie ze 18 osob i to jakie nazwiska są heh widzieliscie?
Harpagan na robota. (Kubisty) 2016-12-01 19:34:04
Pracy szukam chciałem być jakoś się zrewanżować za informacje , pracują normalni nie liczni ale pracują uwierz mi , no [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wyszło żadnej reklamy nie chciałem zrobić no ale wiesz 4 tys. ciężko zarobić w Polsce za fizola :/ dobra nie będziemy się roszczulać jeszcze ras dzięki!!! no a to prawda sami desperaci i alkoholiki element nr.1
Silva 2016-12-01 22:04:51
Janina Zarobki 2500/3000 oczywiscie ze świętami. Zależne od ilości świat, premi.
JO 2016-12-02 12:06:42
Co Ty bredzisz??? z jakimi świętami - jak póki co za święta nie płacą tylko musowo wybierasz je w tygodniu. Ci co robią w święta za darmowe wybicie to element bez urlopu - cała umiejąca liczyć reszta czeka aż zaczną wreszcie uczciwie płacić za te dodatkowo przepracowane dni.

APEL DO SUG-owców o SOLIDARNOŚĆ:

P.S.
przeklejajcie ten apel gdzie tylko się da - w jedności siła
Były 2016-12-02 15:34:52
Umiesz liczyć licz na siebie i zmień firmę na lepiej płatną
Obczajony 2016-12-02 19:15:06
Widzieliście Barbarę w SUGu jak świnia niebo. Zabrali trochę temu premie roczną która jest kilkakrotnie mniejsza niż Barbara a wy piszecie że SUG się stara. Jak wypłaci to pogadamy Fascynaci.
mirek 2016-12-02 20:37:48
nie ma barborki nie ma placenia za swiata i umowy maja byc redukowane na nizsza stawke fascynaci hahah warto sie przyjmowac do sugu naprawde i co dalej bedziecie robic w sugu za 1950 zl? a tauronowcy za dwa razy tyle prawie
sugcio 2016-12-03 13:15:01
Nie będzie żadnej redukcji stawki godzinowej. 12 zl serio? Co za idiota to napisał...od nowego roku ma być minimalna stawka godzinowa 13zl ale to tyczy każdego polaka zatrudnionego na umowie o prace lub umowie zleceniu. Przestańcie siać te brednie! Szczęść Boże!
sic 2016-12-04 12:15:16
kiedy będą barbórkę płacić w sugu???
yeti 2016-12-04 18:21:40
Jakimi Związkami? Przecież Związki od początku mają nas głęboko w d... Zresztą to związki wynegocjowały z Zarządem, że za zatrzymanie 14-stki zgodzą się na zatrudnianie nowych pracowników przez firmę na gorszych warunkach. Co do tej pory związkowcy zrobili dla pracowników SUG-u?

Niedługo odejdzie im kolejne 100 pracowników i stracą część wpływów, bo w SUG-u mało kto się do związków zapisał - bo niby po co?

Czy jakikolwiek ZZ zrobił z nami spotkanie informacyjne czy coś w tym stylu? Nie.

Każdy zajmuje się swoimi sprawami, a teraz najważniejsze dla nich są bony i Barbórka na koncie. Zainteresują się nami jak im wpływy od odchodzących pracowników się skończą.
Zzr 2016-12-05 08:49:40
Nie przejmuj się,przyjdą nowe barany.
Obczajony 2016-12-05 12:34:07
Nie będzie żadnej barbórki w SUGu, kto CI takich głupot naopowiadał? W sugu nie zobaczysz nigdy niczego oprócz wczasów zrozum to w końcu że jesteś tanią siłą roboczą i zgodziłeś się pracować bez niczego więc o wszystkim zapomnij.
stary 2016-12-05 16:58:00
sug 2016-12-05 21:22:28
zaczynaja sie,rozdaja skierowania na badania :):):)
... 2016-12-06 14:25:32
Na Brzeszcze przyjęli kilkanaście osób. Ale to po znajomościach...
Otis 2016-12-06 14:53:09
Witam wszystkich! chciałem się zapytać czy jest sens w moim wieku 37 lat, skończone technikum gornicze ( mam wyższe ale nie górnictwo) zaczynać pracę w spółce ? Czy będzie można później przejść pod kopalnie?
john 2016-12-06 16:57:34
a czy w ogole kiedys beda przejscia pod tauron z sugu czy to tylko bujda na resorach? to pic na wode czy faktycznie sa te przejscia chocby nawet po znajomosciach
denis 2016-12-06 17:46:49
Właśnie przyjęli kilka osób. Kilku którzy faktycznie znają się na robocie, a reszta ma ojców, wujków itp. Następne przyjęcia jak znowu zatrudnią czyjegoś syna i trzeba będzie go pod kopalnię wcisnąć. Wtedy znowu będzie szansa dla kolejnych kilku osób by dostać się za wykonywana pracę, a nie znajomości.
Paweł1990 2016-12-06 20:16:56
Te przyjęcia będą tak ubogie, że jeśli ktoś nie ma znajomości, czy też nie wie komu i w jaki sposób się podlizać to na 99% się nie dostanie, bez względu na rzetelność wykonywania obowiązków, uprawnienia czy staż pracy.
Zostaw swoją opinię o ZG Janina - Libiąż
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZG Janina