ZG Janina

Libiąż

Opinie o ZG Janina

b 2017-08-28 20:04
Jeden kurs (upoważnienie) ile daje do stawki ? w SUGu?
ghjk 2017-08-29 04:43
Nic
Dyzurny 2017-08-29 12:41
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to tak jak poprzednik napisał nie ma żadnej opieki medycznej ubezpieczenie głownie to jest od wypadkow jakis operacji pobyt wszpitalu no i urodzenie dziecka, czy zgon członka rodziny. Praca system 3 zmianowy 8 godzinny na powierzchni. Jeżeli chodzi o nadgodziny to jest śmiech na najniższej grupie na dyżurnego gdy trzeba zostać 4 godz więcej jest płacone w tygodniu za 1 i 2 godzine 3.66 zł brutto następne 2 godziny 7.36 wiec wychodzi 23 zł brutto za 4 h nadliczbowe nie ma zadnego dodatku ani kartki ani nic. Oprocz tego są kartki żywnosciowe po 13.29 do wybranych sklepow gdzie ceny sa astronomiczne.
Izabela78 2017-08-31 07:28
Czy ktoś z Tychów dojeżdża na kopalnie?
Izabela78 2017-08-31 07:29
Znacie kogoś z Tychów kto dojeżdża na kopalnie?
Izabela78 2017-08-31 07:32
Znacie kogoś z Tychów kto dojeżdża na kopalnie?
Górnik 2017-08-31 10:37
Odpuśćcie sobie prace w tyn zakładzie. Pracuje tu banda [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] począwszy od władzy a kończąc na pracownikach. Normalnych ludzi jacy tu pracują jest mała garstka. Chamstwo i gburstwo jest tutaj na porządku dziennym. Każdy was sprzeda za czapkę gruszek, wypłaty z każdym miesiącem coraz niższe. Najgorzej jak się sprzeciwisz żeby nie przyjść w sobote i niedziele, to w najlepszym wypadku wezmą całą premię, a w najgorszym będą was gnębić na każdym kroku. Mobbing na każdym kroku, decyzje z kapelusza, ubliżanie pracownikom, traktowanie pracowników z SUG-u jakby byli jacyś inni - gorsi. Nie łakomcie się na barbórki, 14-stki, węgiel czy kartki. Lepiej znaleźć pracę w innym zakładzie, gdzie zarobicie o wiele większą kasę, a suma sumarum zarobku na rękę wyjdzie wam za rok większa niż tutaj na kopalni wliczając w to barbórkę i 14-stkę. Górnik w ścianie, staż 7 lat zarobek rzędu 3000 zł to jest kpina. Znajomy u prywaciarza zarabia bez świąt pracuje od 8 do 16 i wyciąga 4500. Cały ten zakład ZG Janina zszedł już dawno na psy. Miało być lepiej a jest z każdym rokiem coraz gorzej i nie widać żeby zapowiadało się na lepsze czasy. Jak chcecie być zdrowi psychicznie, fizycznie to omijajcie ten zakład szerokim łukiem bo tutaj się wykończycie.
izi pizi lemon sqizi 2017-08-31 18:42
dodam coś od siebie . Kiedyś pracowałem na Piłsudskim i robiłem po zmianach, zapytałem się kiedyś komu zgłosić UŻ gdyby mi coś wyskoczyło na 3 i 4 zmianie bo ani to na markownie sug nie dzwoni nie wiadomo do kogo tak późno zgłaszać a różnie bywa czasami trzeba, to dostałem odpowiedź " nie zgłaszajcie uż-tów bo was zwolnią...." tak, do była odpowiedź na moje pytanie... to sobie wyobraźcie, oni potrzebują ludzi którzy boją się odezwać, odmówić weekendów, urlopów będą powiewać jak te chorągiewki na wietrze, w którą stronę wieje, tak latają.
Sug 2017-09-01 14:58
Co z tymi przyjeciami?
izi pizi lemon sqizi 2017-09-01 17:30
no to co zawsze, nie będzie
padaczka. 2017-09-01 22:31
Bedą 10 tylko dla wybranych ...
Sug 2017-09-02 13:22
10 tego? Czy 10 osób?
ryl 2017-09-05 23:09
zarobki na tej kopalni to jakas kpina (w firmie nie zarobisz i pod kopalnia tez)PARODIA
robs 2017-09-06 15:06
Właśnie trwają. Elektrycy i ślusarze.
Sug 2017-09-06 20:42
A górnicy?
robs 2017-09-07 20:20
Tu właśnie nie wiadomo. Słyszałem, że górników w tym roku już nie przyjmą. Z drugiej strony jednak była oferta dla górników. Może więc jednak przyjmą. Dziwne tylko dlaczego nie teraz? Może pojawi się jakaś bardziej konkretna informacja w przyszłym tygodniu.
Elektryków i ślusarzy musieli przyjąć, bo oni pracę mogą znaleźć wszędzie (kilku już odeszło). Górnicy tylko na kopalni i jest ich pełno.
Kartki 2017-09-08 14:50
W jakich sklepach przyjmują kartki
emeryt2 2017-09-08 18:56
z sugu? podobno wykaz masz w biurze gdzie i jak...na kazdej kopalni...podobno najkorzystniej w intermarsche
Mocarny 2017-09-09 16:37
po kursie (zatwierdzeniu n górnika) jaka jest stawka ? i kiedy ona się ,,liczy" już ?
Hajerrr 2017-09-11 11:27
Co z tymi przyjęciami? Podobno były już jakieś telefony.... Dzwonili do Was?
Rylscianowy 2017-09-11 15:33
Jakie telefony człowieku?
Na co liczysz na przejście pod kopalnie hahahaahah ja mam wszystkie kursy uprawnienia i staż pracy sięgający prawie 4 lata i obiecują mi co roku przejście. Już nikomu nie wierzę bo każdy tylko pierdo.i głupoty i obiecuję. Niestety muszę gdzieś pracować bo taka sytuacja rodzinna a nic innego robić nie potrafię...
evrybady 2017-09-11 17:09
Panowie. Dzwonili do mnie z SUG'u. Rozumiem że to pośrednik. Jakie są zarobki u nich bez doświadczenia w górnictwie?
gor 2017-09-11 18:48
1850 - 2100 zł plus kartki za każdy dzień pod ziemią 13,29 zł. Z biegiem czasu (lat) można dojść do 2500 zł netto (bez świąt).
Paweł1990 2017-09-11 20:28
Ewentualne 2100 zł to bardzo optymistyczna stawka, nie zdziw się jak zejdziesz poniżej 1800 zł.
Socjalu górniczego takiego jak Barbórki, 14-stki czy węgiel nie ma, tak więc nic Ci tej wypłaty nie podciągnie, nie licząc tak trochę śmieciowych kartek.

Nie licz też na ewentualne przyjęcie pod kopalnię, chociaż na rozmowie kwalifikacyjnej możesz zadać pytanie "kiedy przejdę pod Tauron?" po czym podzielisz się z nami tą dobrą nowiną.
Dodam, że ludzie z na prawdę dobrymi uprawnieniami i kilkoma latami w SUG-u nadal czekają.
Novy 2017-09-12 01:03
Dostałem telefon i nie wiem czy wogóle iść na rozmowę po tym co przeczytałem. Zarobki na początku faktycznie są takie dramatyczne? Kasjerka w lidlu zarobi wiecej:/
Paweł1990 2017-09-12 18:23
W ramach podziękowania za informacje możesz się przejść na rozmowę, wysłuchać bzdur o tym jak to dobrze będziesz zarabiać czy też, że jest szansa na awans pod Tauron - zapytaj kiedy i nam powiedz.

PS: Zarobki nie tylko na początku są "takie dramatyczne" - po 3 miesiącach niewiele się zwiększą tym bardziej jak nie posiada się górniczego wykształcenia.
literat 2017-09-12 18:32
Zależy jaki masz zawód i co chcesz w życiu robić. Jeśli nie masz szkoły górniczej czy kursu to nie zrobią ci zatwierdzenia górnika i będziesz robił na najniższej stawce. Jeśli jesteś elektrykiem lub ślusarzem to możesz tą pracę potraktować jako szkolenie, ale chyba lepiej poszukać czegoś lepszego. Jeśli jesteś jednak zapaleńcem górnictwa i spodoba ci się na dole to możesz przejść do SUG-2 (zbrojenie ściany) i tam są trochę lepsze pieniądze, ale również bez dodatków typu węgiel czy barbórka. Minusem jest to, że możesz wylądować na Brzeszczach czy w Jaworznie jak będzie taka potrzeba. No i odległości jakie codziennie trzeba pokonywać żeby dojść na stanowisko pracy. Obecnie nie wolno jeździć taśmami, bo są w fatalnym stanie. Z poziomu 350 m idziesz na 700. przez jakieś 6-7 km. Albo jedziesz, ale musisz uważać na wyższy dozór (oni sami nieraz jadą, albo ich wywożą, bo im ciężko). Jak lubisz trudne warunki, błoto i ciepło to sobie poradzisz. Przodki i ściany mają dalej. Ogólnie ludzie robią i to różni ludzie i każdy jakoś sobie radzi. Na pewno kokosów w tej pracy nie zarobisz, a zdrowie łatwo zniszczyć. Możesz mieś szczęście i dostaniesz jakąś łatwiejszą pracę. Dużo zależy na jaki oddział trafisz. Najgorsza jest świadomość, że kolega spod kopalni z którym robisz ma dodatkowy urlop zdrowotny, węgiel, barbórkę, 14-stkę i inne dodatki, a i tak bardzo narzeka, że jest źle i kasa mniejsza niż przed rokiem. Co ty masz mu powiedzieć? Jak nie masz pracy to zawsze możesz się przyjąć i samemu się przekonać. Pierwsza umowa jest na 3 miesiące, a ogólnie wszyscy mamy umowy do końca 2017 roku. Od stycznia będą nowe - chyba? Musisz być przygotowany, że przez rok lub więcej zarobisz średnio ok. 2000 - 2100 zł. Pomijam skrajne przypadki, bo w SUG-u dużo zależy od premii uznaniowej. Masz L4 to nie dostaniesz premii. Praca w SUG-u to ciężki kawałek chleba i mało kto poza sugowcami zdaje sobie z tego sprawę. Poza tym na kopalni wszechobecny jest mobbing, wyzysk, cwaniactwo i temu podobne. Oczywiście różne jest ich natężenie. Taka Polska w miniaturze - chamstwo rządzi. Jednak jakoś kilka tysięcy ludzi tutaj pracuje (niektórzy tylko się odbijają - lenie z układami zarabiają najwięcej) i żyje. Na koniec dodam, że nie ma w SUG-u pracownika który nie chciałby zmienić pracodawcy. Wszyscy chcieliby przejść pod kopalnię, ale jak do tej pory udało się to grupie pociotków i kilku szczęściarzom którym się udało przy nich prześlizgnąć. Teraz mają przyjąć kilku ślusarzy i elektryków, bo zaczęli im się zwalniać. Jak masz czas to idź na rozmowę, bo to zawsze się może przydać. Jak masz dobrą pracę to idź i zapytaj się o zarobki. Zawsze możesz ich wyśmiać prosto w oczy - marzenie sugowca :) Zrób jak uważasz. Pzdr.
Miner 2017-09-13 12:17
Panowie co to za nowy Biały?? Podobno ma być dyrektorem?
Hajerrr 2017-09-13 14:15
Jaki biały nowy, w SUGU? Jak ktoś wie, niech coś więcej napisze.
Miner 2017-09-13 18:58
Nie w sugu tylko na kopalni, to przecież forum zg
dul 2017-09-13 20:04
Przecież już chyba od 2 tygodni jest nowy dyrektor. Na razie ruszył armię białych zza biurek na dół. Codziennie spacerują panowie w czystych ciuszkach. BHP też się wykazuje. Po kolei dyrektor odwiedza rejony kopalni. Na stronie przełomu jest artykuł ze zdjęciem.
Paweł1990 2017-09-13 20:05
Macie na myśli Damiana B.?
Ten łun. 2017-09-15 07:51
A pan Damian podobno ma być KRZG ale czy tu czy na brzeszczach to nie wiem
Sugowiec 2017-09-15 11:05
Tauron dzwoni na rozmowy a rozmowy wyglądają tak żeby na legalu przepchnac tych którzy mają się dostać,a reszta ludzi którzy się łudzą że zostaną przyjęci są tylko po to żeby ukryć ten wałek niby sprawiedliwych przyjęć.I oczywiście zatrzymać ludzi w sugu żeby się nie zwalniali i dalej liczyli że się dostaną heh te rozmowy które się odbywają nic nie wnoszą do selekcji każdy kto jest normalny odpowie na pytania tej komisji więc wnioski wyciagnijcie sami
Paweł1990 2017-09-15 16:48
Aha, czyli już dzwonili po ludziach, tak? Jesteś po specjalności górniczej?
Czy z góry Ci powiedziano, że nie masz szans na przejście pod Tauron, czy też po prostu dano Ci to do zrozumienia?

A co do Damiana B. - był jeszcze miesiąc temu głównym inżynierem na Silesii. Powiem tylko, że lepiej mu nie podpaść.
mówMisiampek 2017-09-15 23:25
Zgadzam się z Sugowcem, wiecie jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna ? jakie "fi" mają rury najczęściej kręcone na kopalni i jakie śruby (mega zaufane źródło z kopalni) I to wszystko. Ja pracuje już dobre kilka lat i zawsze tak jest, zaczyna się spektakl pod tytułem "przejścia" które wyglądają tak że: przechodzą pociotki, ci co mają i mieli pochytane już od dawna. Z kolei pracownicy sugu myślą sobie " o kurde są przejścia w końcu" i znowu się starają wypruwają żyły i robią za 3 w imię "przejścia". Przechodzą ci co wiadomo mieli przejść, może kogoś tam wrzucą przypadkowo dla odmiany i to wszystko, potem przychodzi szkoła i po zatrudnieniach. A pracownik sugu znowu myśli "kurde, jak nie teraz to na pewno następnym razem". I tak w koło Macieju. To jest stara śpiewka, zwykła gra. Panowie ja to obserwuje co jakiś czas, zawsze to wygląda tak samo.

p.s. nie wierzcie w żadne głupie listy, wymyślone właśnie by wspomagać ten cały dom wariatów i dzięki takim zagrywką ludzie robią, świątki, piątki i niedziele za wolne bo myślą że to coś zmienia. Nawet jeśli istnieją takowe listy to przed nimi są wszyscy co mają pochytane czyli z listy nigdy się nie dostaniesz uwierz
Sugowiec 2017-09-20 10:02
Dano do zrozumienia że jesteśmy tam za figurantów,a i tak przyjmą tych co mają przyjąć,jestem po specjalności górniczej,jeśli ktoś z was ma jakieś spostrzeżenia po rozmowie to polecam wam się wymienić informacjami.Ludzi tam było sporo a nikt nic nie pisze
Dżon 2017-09-20 16:38
Dla mnie wręcz niewiarygodne jest to, że wiedząc co to jest SUG ,ludzie mimo to interesują się nazwijmy to " firmą" .
Brzeszcze 2017-09-20 21:25
Jakie pytania zadaja
Sugowiec 2017-09-21 10:25
Ogólne związane z gornictwem i bhp,przekrój pytań był dosyć spory więc ciężko wskazać konkretną dziedzinę
pablo 2017-09-21 11:32
Panowie dzwonili do was o przyjecie na stanowisko Operatora maszyn i urzadzen przeróbczych na powierzchni bo doszly mnie suchy ze juz dzwonia
Pracownik 2017-09-22 17:46
Gdzie tak słyszałeś?Juz dawno po rozmowach jest.I to wzieli tylko osoby z zewnatrz.W [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] maja caly sug i ich pracownikow.
mówMisiampek 2017-09-22 21:19
to samo słyszałem, Hahah nie na darmo wystawili oferty pracy (górnik, ślusarz, elektryk) na oficjalnej stronie tauronu bo nie chcieli brać z pod sugu. Lepiej zabrać z ulicy a Ci co już (na ich nieszczęście) zgodzili się pracować w czymś takim jak sug niech pracują dalej bo ze świeczką szukać ludzi którzy zgadzają się za 14.90 (brutto)pracować pod ziemią nieraz wykorzystanych do najgorszych robót. Motyla noga, 14.90 to troszkę powyżej minimalnej bo ta wynosi 12 hahahaha no gdzie, powiedzcie mi gdzie ! takich ludzi znajdą! to po co ich zabierać ze spółki córki :D cyrk normalnie cyrk
Miodek 2017-09-23 09:24
Prawdę PiS,szesz prawdę ,taka prawda lepiej nie będzie , bazują na tym heh że jeszcze sezon pracy się kończy pod tytułem że jesień i zima idzie, więc po kiego się będziesz zwalniał jak roboty nie znajdziesz a tu w tej wspaniałej firmie około robotniczej będzie robota za murzyna , więc proszę powiedzieć i zadać sobie pytanie co pani premier i prezesostwo miało na myśli .....
pablo 2017-09-23 10:47
no na jaworzno sobieski beda rozmowy we wtorek na przeróbke jestem na 100% bo ide na rozmowe
Pracownik 2017-09-23 11:09
Jestes z sugu czy zlozyles aplikacje z zewnatrz?
SUGUS 2017-09-23 13:13
Na ktora masz godzine bo ja na 9:00?
mówMisiampek 2017-09-23 18:04
kolega z sugu ? czy z zewnątrz aplikowałeś i czy pisałeś że chcesz na przeróbkę
mówMisiampek 2017-09-23 19:49
A ty ile pracujesz w sugu ?
SUGUS 2017-09-23 20:14
Od lutego 2017
Zostaw swoją opinię o ZG Janina - Libiąż
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZG Janina