ZG Janina

Libiąż

Opinie o ZG Janina

SUGowiec 2017-04-14 21:11
Jak tam po wypłatach na waszych oddziałach?
Hajerrr 2017-04-18 22:03
U mnie dobrze, 25 dni w tym 2 święta 3100 SUG 1. a u Was?
dsfdf 2017-04-20 04:49
A na jakim oddziale
Hajerrr 2017-04-20 09:07
Wydobywczy.
PinkiŁinki 2017-04-21 22:18
I ty to nazywasz dobrze ? oddział wydobywczy z 2 świętami 3100? buahaha śmiech na sali spoko masz standardy dajcie się dalej dymać...
Hajerrr 2017-04-22 09:30
Kolego, jak na SUG 1 to powiem Ci, że nawet nieźle, w porównaniu do kopalni, to wiadome, że ten 1000zł mniej, ale są ludzie w SUGU którzy nawet 2tyś nie zarabiają....
rgfd 2017-04-22 14:20
2200 po 5 latach na dole szkoda tutaj robić, trzeba innej firmy szukać.
PinkiŁinki 2017-04-22 15:49
Wcale mi nie szkoda tych którzy zarabiają mniej niż 2 tysiące pracując w sug. Nigdy w życiu nie zjechałbym za te pieniądze nawet pozamiatać, a Ci którzy robią na dole za te pieniądze to są skrajnie zdesperowani, albo jacyś niezrównoważeni psychicznie. Sam się nie szanujesz to kto Cie będzie szanował ? Góra się z takich śmieje, gdyby nie fakt że obiecanki cacanki "może niebawem przejdziesz pod kopalnie" to w tej firmie nikt by nie pracował
PinkiŁinki 2017-04-22 15:52
ale 5 lat na dole w sug czy ogólnie tyle masz dołu razem z firm? 2200? jaki oddział? jakie potrącenia oprócz ubezpieczenia
Hajerrr 2017-04-23 09:20
Kolego przestań moralizować, bo to do niczego nie prowadzi. Nikt nikogo nie zmusza do pracy pod ziemią nawet za takie pieniądze. Myślisz, ze pracownicy Tauronu Wydobycie zarabiają wiele więcej? Zdziwiłbyś się, czasy eldorado w kopalni się skończyły. Garstka ludzi pracujących pod ziemią zarabia w przedziale 4-5 tyś. Większość, duża większość zarabia 3-3,5 tyś, a wcale nie mało ludzi zarabia 2,5 tyś i mniej. Mam wielu znajomych którzy pracują pod kopalnią i długo nie zarobili więcej niż te 2,5 tyś, gdzie dobry pracownik SUGU tyle spokojnie zarobi. Różnica jest tylko taka, że oni mają dodatki socjalne w postaci 14stki, barbórki i talonów na węgiel, płatne niedziele do wybicia, wczasy pod gruszą platne 900zł,gdzie pracownicy sugu mają 800, także aż tak wielkiej różnicy nie ma jakby to się mogło wydawać.... A często gęsto brygady z SUGU 2 zarabiają w przedziale 3-3,5 tyś więc to nie są już takie drobne. Piszesz o szacunku na kopalni? Gdzie ty żyjesz, tam nigdy się nie szanowało, nie szanuje i nie będzie szanowalo pracownika.
dsfdf 2017-04-23 09:46
Czy wy nigdy nie pracowaliscie u prywaciarza? Jakby jeden z drugim poszli do pracy u prywatnego to byście dopiero zaczęli szanować kopalnie. Bo tu pracujecie 8h i do domu a i prywaciarza nawet 10-12h. A święta płacone tyle co czarne dni więc nie narzekanie bo chyba nie pracowaliscie w takich zakladach
Abcd 2017-04-23 18:40
Witam , wiecie kiedy bd organizowany kurs zatwierdzenia na górnika ? bo podobno jestem na liście osób na zatwierdzenie ale nie wiadomo kiedy będzie.
Janek 2017-04-24 09:36
Nie będzie przyjęć pod kopalnie w 2017 roku. Tauron zamierza kupić kopalnie Knurów od JSW i będą prowadzone alokacje pracowników pomiedzy poszczególnymi kopalniami. SUGU SUGU na otarcie łez.
Paweł1990 2017-04-24 13:30
Ciekawe skąd masz takie informacje. JSW sporo zainwestowała w ruch Knurów, a TPE musiałby zainwestować setki milionów w zakup części kopalni Knurów-Szczygłowice.

@dsfdf - pracowałem w kilku prywatnych zakładach (przez 4 lata przed górnictwem) faktycznie zmiany po 10 godz. niejednokrotnie się trafiały, do tego dochodził stały monitoring i bicie dyskietek na każdym kroku. 200 zł. brutto premii to było na prawdę sporo. Mimo to uważam, że do pracy w prywatnym zakładzie (hali produkcyjnej) nie ma co porównywać górnictwa! Na powierzchni jest przynajmniej: względnie świeże powietrze, brak zapylenia, wibracji, stabilny grunt pod nogami, znakomita widoczność, stołówka no i nie daleko na stanowisko pracy. Pod ziemią niestety takie przywileje nie istnieją...

@PinkiŁinki - SUG nie funkcjonuje od +5 lat.
dsfdf 2017-04-24 14:01
Przyjęci A będą jak zawsze ale pociotkow i tego się uniknąć nie da. A jak w sugu dalej tak bedzie no to za chwile zacznie brakowac ludzi bo kazdybedzie mial w nosie taką robote
gor 2017-04-26 18:02
Jak ktoś ma lepszą robotę lub taka mu się trafi to nie ma co się zastanawiać. Dopóki jednak tak nie jest to trzeba robić.
PinkiŁinki 2017-04-26 21:03
Panowie, którzy uważają że są sumienni i dobrze pracują, ew. są na "listach" jeśli teraz nie przejdziecie to chyba lepiej już będzie znaleźć inną robotę bo nigdy już chyba nie przejdziemy. Ja czekam jeszcze poobserwuje ten rok, umowę mamy przecież do końca roku i spadam bo już mi wiele razy obiecywano
Paweł1990 2017-05-01 11:06
Panowie, czy wy uważacie, że gdyby do kogoś zadzwonili choćby z KWK Piast to jakiś SUGowiec by się nad czymś zastanawiał? Już nie liczmy takich drobiazgów jak pisanie wypowiedzenia i najbliższy możliwy termin odwiedzenia Jaworzna.
Nawet osoby mieszkające w pobliżu swoich kopalń wolałyby dojeżdżać po +40 km i to nie tylko na kopalnie PGG, ale JSW również.
hej 2017-05-03 13:41
Niedawno jeden przeszedł z SUG-u na Piasta i sami mu nie robili problemów, bo zdają sobie sprawę ile ludziom płacą. Na siłę nikogo nie zatrzymają. Oby tylko więcej ludzi chcieili brac do PGG.
Kk 2017-05-04 22:32
kiedy będą wypłacane pieniądze za deput węglowy?
Poinformowany 2017-05-06 12:18
Przyjęcia spod SUGu na Janinę będą w pierwszej połowie 2017r. Więc wychodzi, że maj-czerwiec. Ma być przyjęte 20 osób.
jebaka 2017-05-06 17:29
ale 20 osób z całego sugu czy po 20 na kopalnie bo napisałeś o janinie
gor 2017-05-07 09:47
Ciekawe skąd taka informacja. Najpierw mówili, że będą przyjęcia w marcu, później, że na pewno kwiecień. Teraz piszesz o maju-czerwcu. Ja natomiast dowiedziałem się, że "przyjęcia są wstrzymane, bo kopalnia nie ma pieniędzy". Oni to celowo robią, żeby ludzie dalej ciężko pracowali licząc na awans. Tu chodzi o te kilka osób na oddziałach którym zależy na pracy i się sprawdzają. Nie przyjęli ich w grudniu, bo potrzebowali pociotków. Dlatego od razu w lutym była bajeczka i listy z nazwiskami o przyjęciu w marcu. Teraz będą to przedłużać dopóki będzie się dało. W pierwszej kolejności przyjmą i tak pociotków którzy teraz na listach nie byli. Dopiero jak zostanie kilka wolnych miejsc to kogoś wezmą. Tak robią cały czas. W wakacje oczywiście nikogo nie przyjmą, potem powiedzą, że musieli absolwentów szkoły przyjąć itd. Po co mają przyjmować skoro pracownik SUG-u robi za połowę tego co ten z Taurona (porównując PIT).
kkk 2017-05-09 18:06
jak tam po wypłacie ? SUGowcy ?
SUGowiec 2017-05-09 19:54
Trudno to jednoznacznie powiedzieć, szału nie ma, tragedii zresztą też. Apetyt na pewno był większy.
Trzeba nieco wziąć pod uwagę fakt, że miesiąc był dość krótki - zaledwie 19 dni roboczych w porównaniu do 23 w ubiegłym miesiącu (marcu).

Co do ewentualnych przyjęć - zarząd TWD gra na zwłokę, faktycznie padł termin maj-czerwiec, ale jeśli kogoś przyjmą to będzie to max kilkanaście osób i to nie tych na listach kierowników oddziałów kopalnianych, które tworzyli w styczniu (po 3-4 osoby z oddziału) a tak jak to było ostatnio - pociotki najważniejsze.
Tak tylko dodam, że Ci "szczęściarze" nie boją się potem np. chodzić na "wcześniejsze" bo wiedzą, że ktoś ważny się za nich wstawił i są nie do ruszenia... Dodatkowo morale osłabiają osoby, które poszły na kopalnię Piast-Ziemowit (lepsze zarobki, wysokie stawki na kartkach Sodexo, premie z zysków, węgiel, a w grudniu nagroda Barbórkowa).
Tak więc wychodzi na to, że SUG jest spółką szkoleniową nie dla Tauronu, a dla PGG.
Antyrządowy 2017-05-09 20:58
Gornik .Zawsze zarabiałem ze 3 tysie tak bez swiąt powiedzmy.Zaczne sie zastanawiać nad przejściem pod firme chyba bo komuś odpierdzieliło ! przerypałem miesiąc i 2500 mi dali ! 500-600 to gdzie ? Ktoś się buduje? na materiał poszło? czy na tych co po 8-9 godz rypią ?bo sie zgodzili.
guc 2017-05-10 08:46
skandal 1800 sa wyplaty ludzie nic nie robimy bedziemy czekac na co wiecej w kasie w biedronce zarabiaja
novy_119 2017-05-10 13:57
pracuje w Sug-u, jestem po urlopie, napiszcie ile czekaliście na wypłatę wczasów pod gruszą? bo pierwszy raz je otrzymam
PinkiŁinki 2017-05-10 14:43
W połowie wczasów jest przelew zawsze
Nick 2017-05-10 22:31
Wczasy przeważnie są wypłacane w ostatni dzień urlopu.
nowy_119 2017-05-11 16:22
ok dzięki, ale mi kazali złożyć wniosek o wczasy pod gruszą po zakończonym urlopie...
gor 2017-05-11 17:40
Wczasy pod gruszą są wypłacane nawet 3 dnia urlopu, ale jest początkowa data w roku od której dopiero są wypłacane. Niestety nie pamiętam jaki to dzień, ale chyba 1 czerwiec (w każdym razie jakoś przed wakacjami). Będąc więc, np. w lutym na 2 tygodniowym urlopie pieniądze dostaniesz po 1 VI. Idąc na urlop 1 czerwca dostać pieniądze możesz już 3 czerwca. Przeważnie najpóźniej dostaje je się do tygodnia od zakończenia urlopu.
Poinformowany 2017-05-11 19:55
Spora grupa pracowników Janiny nie rozumie, że miesiąc miał tylko 19 dni roboczych co odbija się na wypłacie. Jeśli uważasz, że zarabiasz za mało, to zmień oddział ;-) idź do ściany/przodka to zarobisz. Znam bardzo dużo ludzi z Janiny i wiem, że jak się chce to i się zarobi.
Szczęść Boże!
nowy_119 2017-05-12 13:47
dziękuję "gor" za odpowiedź pozdr
Klimi 2017-05-15 20:23
Panowie Kiedy będą przyjęcia jakieś do sug
waldek 2017-05-16 14:21
Najpierw będą pod kopalnie ,potem do sugu na uzupelnienie
Klimi 2017-05-16 15:44
Dzięki dziś dzwonili żeby jutro przyjść na rozmowe
dsfdf 2017-05-16 16:09
Ale rozmowa to rozmowa a uzupełnienia tak szybko nie będą. Pewnie po pierwszej połowie roku
dsfdf 2017-05-16 16:11
Jeśli w ogóle beda
Klimi 2017-05-16 16:35
Możliwe narazie mam pracę to mi się nie śpieszy A zarobki jakie tam som na początek ?
fhkfig 2017-05-16 17:48
1600-1800
Inżynier 2017-05-17 14:03
Przyjęli kogoś pod ta kopalnie??? czy będą dalej mydlić oczy chyba nawet pociotki maja problemy całkiem niedawno słyszałem ze piżdziernik lub listopad a maj lub czerwiec to już nieaktualne Emeryci chcą pracować dalej. Z przyjęciami do sugu to raczej nie powinno być problemu pracuje na piłsudskim i raczej słyszę że się zwalniają i idą do PGG, Linter lub hydrokop
dsfdf 2017-05-17 15:18
Pic na wodę fotomontaż. Trzeba innej roboty szukac
JAMES 2017-05-24 13:07
Panowie cdo wampolu chca przyjmowac slyszalem ze dobrze tam zarabiaja w myslowicach 40 osob chca nawet biora bez doswaidczenia slusarzy pod ziemia widzialem ogloszenie w pup jaworzno
Dawid 2017-05-24 17:02
Witam chciałem się dowiedzieć czy sug daje dodatki? Mam na myśli węgiel, kartki,Barbórka?
Rychu 2017-05-24 17:46
Jak chcesz tyrać jak wół a zarabiać jak cieć w markecie to jest to robota dla ciebie. Z dodatków to są kwartalne jak będziesz robił weekendy to taki dodatek wyrównawczy dostaniesz no i kartki żebyś z głodu nie padł w robocie.
xbcvnb 2017-05-24 18:44
Z dodatków to masz tylko bony żywnościowe i to jeszcze od niedawna zrównali na równo z kopalnią bo tak to były 8 zł . Nie ma węgla, nie ma Barbary, nie ma 14 kompletnie nic. Tyrasz jak wół, a wypłata jak u łaziennego
Paweł1990 2017-05-25 21:53
Tak jak koledzy wyżej napisali - nie ma kompletnie nic i nie zanosi się na zmianę. Nawet podstawowa pensja jest niższa w porównaniu do kopalnianej. W tym roku oczywiscie podwyżek nie było, tylko kartki trochę lepsze (realizowane w bardzo drogich sklepach).
Kwartalnie to wypłacają zaległe pieniądze za przepracowane weekendy (łaskę robią...).

Co jest najlepsze? Gdy górnik z SUGu gada o przywilejach z górnikami pracującymi bezpośrednio na kopalni to zaraz słyszy "wy młodzi/nowoprzyjęci to byście wszystko chcieli" nie dość, że oni gdy byli młodzi to WSZYSTKO mieli, to w SUGu nie ma kompletnie NIC.
Inżynier 2017-05-25 23:00
SUG to poprostu Smutny Ubogi Górnik " kopalnioki którzy pracowali w SuGu wiedza że jest cieżko przyżyć z zasiłku sugowskiego i innaczej traktują tych co pod SUGiem CIEŻKO FIZYCZNIE PRACUJĄ NIewolniczy oddział TAURONU KTO IM TANIEJ ZROBI JUŻ CHYBA nikt beda jeszcze błagać żeby nie odchodzic
Paweł1990 2017-05-26 10:16
Będą sobie mogli błagać, niech tylko Ziemowit dostanie koncesje na eksploatację złoża Imielin Północ to Ci mądrzy dyrektorzy z pyskatymi koordynatorami i ich parzykawami, nie wspominając o nadmiarze planistek będą sami fedrować... makulaturę, bo NIC innego nie potrafią!
Zostaw swoją opinię o ZG Janina - Libiąż
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZG Janina