Opinie o Polcom Sp. z o.o. w Skawina

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Polcom Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Polcom Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polcom Sp. z o.o. w Skawina

Kacper

Który zawód w polcomie wybrać bo Informatycznych studiach magisterskich? Liczy się nie tylko dobra atmosfera ale i przyjemność i jak każdemu, pieniądze. Jest jakiś zawód z dobrymi zarobkami i pracy na serwerach? (Utrzymywanie stanu serwerów, naprawianie serwerów, utrzymywanie chłodzenia, programowanie serwerów, itd..)

Kacper
@Kacper

po Informatycznych studiach magisterskich*

Czy zdarzają się nadgodziny w Polcom Sp. z o.o.?

Na brak nadgodzin nie będziesz raczej narzekał

Krzysiek

Najlepsze rekordy bije Nr. alpaka z chiquoczento w holenderskim gazie

Xenon

Praca tu, od kawy do kawy, jedni pracują inni, leniuchują. Pieniądze adekwatne do jakości pracy. Kierownicy i managerowie co chwila są na kawie w celu objadania postępów realizacji "projektów", nie przekłada się to niestety na organizację pracy.

Beata
@Xenon

A jak oceniasz atmosferę w firmie Polcom Sp. z o.o.? Słyszałam, że niektórzy pracownicy uważają ją za zaletę pracy w firmie. Jak wyglądają relację między pracownikami?

Damian
@Xenon

@Beata Atmosfera w firmie jest bardzo dobra :-)

Mario
@Damian

Atmosfera jest dobra, ale kawa się popsuła ????

@Damian

Dzięki, że piszesz. A powiedz proszę, w jakich godzinach pracujecie i czy funkcjonuje system premii? Jeśli tak, to od czego jest on uzależniony?

Miecio

W którym dziale?

Maciej
@Xenon

Taka prawda, zwlaszcza (usunięte przez administratora). Wielki kierownik, znawca od 7 boleści.

Firma Polcom Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Architekt/-tka systemów. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Roney

Kiedy znajdziemy się na zakręcie, co z nami będzie? Świat rozpędzi się niebezpiecznie, co z nami będzie? nawet jeśli życie dawno zna odpowiedź, może lepiej gdy nam Prezes teraz nic nie powie... Nasz każdy pełen przygód rok, każdy miesiąc drogi nasz, Każdy nowy dzień jak szansa i każda chwila trwogi nasza, każdy zachód słońca nasz, każdy podniesiony ton, każdy naprawiony błąd, i czy musimy stracić to?!

Maciej
@Roney

Za robotę się się lepiej weź peto

Nowyy

Na jaką kwotę mogę liczyć na stanowisku recepcjonisty? Od jakiej zacząć negocjacje

@Nowyy

Wiele zależy od stanowiska i działu . Generalnie, tak jak kiedyś już pisałam to, na co głównie zwracamy uwagę w procesie rekrutacji, to doświadczenie oraz nastawienie do pracy. Zawsze bardzo zależy nam na tym, aby nowa osoba dobrze czuła się w zespole. Dlatego oprócz doświadczenia liczy się dla nas osobowość kandydata, cele jakie chce osiągnąć w pracy i poziom motywacji. Każda rekrutacja jest nieco inna, jednak schemat wygląda mniej więcej tak: Etap przedwstępny czyli kandydat wysyła swoją aplikację na adres: praca@polcom.com.pl Tutaj aktualne oferty: https://polcom.com.pl/kariera/praca Aktualnie proces rekrutacji u nas dzielimy na co najmniej dwa etapy ( choć wiele zależy od tego do którego z działów trwa rekrutacja :) I etap – w postaci testów merytorycznych połączonych zwykle z indywidualną rozmową z kierownikiem zespołu do którego trwa rekrutacja - na tym etapie szczególnie ważna jest wiedza kandydata i jego doświadczenie II etap – w postaci rozmowy z dyrektorem działu – do tego etapu zapraszamy wybranych kandydatów. W tym etapie głównie zależy nam na tym, żeby móc porozmawiać z Kandydatem i zobaczyć na ile będzie mógł dopasować się do całego zespołu. Zawsze staramy się kontaktować ze wszystkimi kandydatami, którzy poświęcili swój czas na rozmowę z nami – zazwyczaj mailowo, za pośrednictwem Pracuj.pl lub telefonicznie.

Nowyyy
@Natalia

Nadal nie uzyskałem odpowiedzi na jaka kwotę startową mogę liczyć na tym stanowisku

@Nowyyy

@Nowyyy dużo zależy od wcześniejszego doświadczenia, m. in. z tego powodu nie podajemy informacji na ten temat na publicznych forch. Najlepszym sposobem żeby sprawdzić jest złożenie do nas swojej aplikacji i wzięcie udziału w procesie rekrutacji. Wiem, że pewnie nie jest to taka odpowiedź na jaką Pan liczy, jednak spotkanie się podczas rozmowy jest najlepszą drogą :-).

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w Polcom Sp. z o.o.?

Alan

Wszystko zależy od zespołu, do którego chcesz pójść. Podejście raczej jest per osoba niż jakieś zabójcze pytania.

Spokój na forum również pozwala myśleć, że dobrze wam w firmie.

Panowi i panie jakie są zarobki w Polcomie na stanowisku elektryka lub ekektromontera?

Rychu
@Nowy

Jak reszty pracowników "technicznych", mniej niż na kasie w Lidlu.

Grześ
@Nowy

Takie jak sobie wynegocjujesz. Pytanie dość osobliwe w dobie RODO.

@Grześ

Istnieje możliwość negocjacji warunków zatrudnienia w Polcom? Proszę Cię o rzetelną wypowiedź na ten temat. Może okazać się istotna dla tych osób, które rozważają aplikowanie do tego pracodawcy.

ABI
@Grześ

Widać, że nie masz pojęcia co to jest RODO

Beata
@ABI

Faktycznie wypowiedź, do której się odnosisz, może nie do końca mieć związek z RODO, ale raczej nie to jest przedmiotem naszej dyskusji w tym wątku. Ciekawi mnie, czy pracowałeś w przeszłości bądź też pracujesz obecnie w firmie Polcom? Jeśli tak, to napisz proszę, jak oceniasz tego pracodawcę pod kątem oferowanych pracownikom warunków.

Miki

Bardzo się stresowałem na rozmowie, ale moje obawy nie były słuszne. Atmosfera bardzo na plus. Praca "bez spiny", z przełożonymi można zbić piąteczke, duże możliwości rozwoju, firma cały czas idzie do przodu. Polecam.

Robert
@Miki

Dobrze jest czytać opinie osób, które dzielą się swoimi zadowoleniem związanym z pracą w danej firmie. Napisałeś, że firma Polcom daje duże możliwości rozwoju zawodowego. Mam przez to rozumieć, że są możliwości, aby z upływem czasu awansować na wyższe stanowisko? Proszę o informację, jak to dokładnie wygląda.

Grześ

Pracuję w Polcomie od kilku lat. Firma cały czas się rozwija a co za tym idzie pozwala na rozwój pracownikom. Atmosfera jest świetna. Problemy, jak wszędzie, zdarzają się. No ale nie żyjemy w świecie idealnym. Polecam!

Tadek
@Grześ

a co rozumiesz poprzez rozwój? macie cykliczne szkolenia?

ka/p

Cześć Byłem w Polcom na praktykach, dwa razy. Dlaczego aż dwa ?? Bo to super firma w której można się rozwijać.

@ka/p

Napiszesz proszę coś więcej na temat praktyk oferowanych przez firmę Polcom? Czego konkretnie się z nich nauczyłeś? Czy praktyki są tam płatne? Interesuje mnie również to, czy po odbyciu praktyk istnieje możliwość zatrudnienia na stałe w tej firmie? Skoro podczas praktyk - jak wspominasz - można się wiele nauczyć, to z pewnością podczas wykonywania swoich pracowniczych obowiązków również.

A3on

Odradzam podejmowanie jakiejkolwiek formy współpracy z tą firmą, niskie zarobki w porównaniu z innymi firmami w regionie, próba poproszenia o już 5-10% do pensji kończy się wysiadką z prestiżowego korpo-pociągu. Osobiście zmarnowałem tam niemal rok i szukam czegoś innego. Od nowego roku, płaca minimalna będzie niewiele wyższa, niż bazowa stawka na wejściu do PC. Jeżeli liczycie na jakieś dodatki to ich nie ma, brak multisportu, brak ubezpieczenia dodatkowego etc. to dodatkowo obniża "wartość" pracy w tej firmie. Jedyne co można zaliczyć na plus to atmosferę w zespole, jednak tym rachunków nie opłacisz i rodziny nie wykarmisz. Jeżeli komuś po okresie próbnym dają mniej niż 3000 to w dzisiejszych czasach lepiej już szukać nowej pracy.

Bartek
@A3on

A3on czyli najpierw zaakceptowałes warunki finansowe i z jakiegoś powodu nie dostałeś podwyżki, a później zostałeś zwolniony ( co moze się wiązać z tym dlaczego nie dostałeś podwyżki) - wiadomo że jesteś rozgoryczony. Ale nie jest to bynajmniej powód to do tego żeby pisać nieprawde- z tego co piszą poprzednicy firma dopłaca do ubezpieczenia medycznego, zapewnia szkolenia i wyjazdy;)

Agnieszka

@A3on, wysokość wynagrodzenia zapewne została podjęta na rozmowie kwalifikacyjnej w Polcom. Mimo wszystko zgodziłeś się na rozpoczęcie zatrudnienia w tej firmie. Co w takim razie skłoniło Cię do podjęcia tego kroku? Może jednak jesteś w stanie wymienić jakieś pozytywne strony tego pracodawcy?

Idealnie to nie jest nigdzie. Czasami wydaje się, że wszędzie jest lepiej niż tu gdzie jesteśmy

Grzesiek

Myślę, że na forum piszą byli pracownicy, którzy nie potrafią pogodzić się ze stratą pracy w firmie!

Wiktor

Czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

@Wiktor

@Wiktor, tutaj aktualne oferty pracy u nas: http://www.polcom.com.pl/kariera/praca Jeśli specjalizujesz się w jakimś konkretnym obszarze, w którym nie ma teraz rekrutacji śmiało wysyłaj swoje CV na adres praca@polcom.com.pl - jest duża szansa, że odezwiemy się do Ciebie, kiedy będziemy szukać osoby z podobnym do Twojego doświadczeniem :)

Agnieszka

@Natalia, a jaka panuje atmosfera wśród pracowników? Jest ok? Ktoś jeszcze zna Polcom? Polecacie? Znalazłam kilka ofert pracy oraz stażu w firmie, podaję link http://www.polcom.com.pl/kariera Ktoś może opisać jak przebiega rozmowa rekrutacyjna?

Sergiusz
@Agnieszka

Cześć Agnieszka, Zacząłem niedawno pracę w Polcom’ie jako asystent działu handlowego i wydaje mi się, że z czystym sumieniem mogę co nieco Ci opowiedzieć o moich wrażeniach i o samym przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej jaką sam przeszedłem. Odnośnie atmosfery, zastanawia mnie skąd biorą się negatywne opinie, w firmie można poczuć się jak w domu. Ludzie są pełni energii, i mega otwarci. Jako nowy pracownik spodziewałem się, że będę raczej pomijany w rozmowach, jest zupełnie inaczej, ludzie zagadują chcąc Cię poznać. Ogólnie mówiąc współpracownicy, jak również przełożeni, są po prostu ludźmi i ze wszystkim można się do nich zwrócić. Jeżeli więc to nie jest dla niektórych dobra atmosfera, to właściwie nie wiem czego szukają bo dla mnie jest naprawdę okej:) Odnośnie polecenia? Jak najbardziej jeżeli szukasz czegoś na dłużej i na poważnie, w Polcom, można się bardzo wiele i bardzo szybko nauczyć wielu praktycznych rzeczy z branży, co chwile mamy szkolenia czy to wewnętrzne czy zewnętrzne. Odnośnie samej rozmowy, przede wszystkim wielkie zaskoczenie. Pierwsze pytanie rekrutera: „Proszę niech mi Pan coś o sobie powie”, standardowo, więc standardowo dyktuję całą formułkę o mojej karierze i osiągnięciach. Jednakże w pewnym momencie widzę brak zainteresowania, zapytałem więc czy coś nie tak? Okazało się, że pytanie dotyczyło mnie jako osoby a nie pracownika, rekruter po prostu chciał mnie poznać jako człowieka. Sama rozmowa trwała około 40 minut, przy czym atmosfera jak przy kawie z przyjaciółmi – zero sztywniactwa czy niepotrzebnego stresu. Kilka dni później dostałem telefon od osoby rekrutującej, że firma jest zainteresowana zatrudnieniem mnie, jednocześnie okazało się, że ten przyjazny rekruter jest tak naprawdę dyrektorem mojego działu :) Przechodząc do meritum, jeśli chcesz zdobyć trochę doświadczenia w renomowanej firmie, które otworzy Ci wiele drzwi w przyszłej karierze czuj się swobodnie, żeby podesłać do nas swoje CV:) ps. to prawda, mamy wspaniałą kawę :)

Mirek

Jeśli jest tak źle to zawsze można zmienić pracę!

Clemense

Płaca podstawowa na start bardzo niska, zarówno w dziale IT jak i dziale technicznym, jeżeli firma IT płaci swoim pracownikom mniej niż 3000zł brutto, to nie świadczy za dobrze. Po okresie próbnym zero wzrostu zarobków. Zamiast normalnych podwyżek, wymyślają testy lub "egzaminy" które zdają wybrani. Pracownicy z wieloletnim stażem zarabiają mniej niż 2500 na rękę jeżeli chodzi o stanowiska techniczne.

Zostaw merytoryczną opinię o Polcom Sp. z o.o. - Skawina

• Jak się pracuje w Polcom Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polcom Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polcom Sp. z o.o.?

Polcom Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 75 ocen.
  • Krakowska 43
    32-050 Skawina