Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Niezna11

Narazie mi się tam świetnie pracuje , transport do pracy jest , itp ,ale produckja jest szkodliwa wdychamy chemię moim zdaniem powinna być większa pensja pracownika,wszędzie rośnie sklepy , rachunki, a zarobki takie sobie .qa

Markus

Zróbcie porządek z parkingami! Kart nadrukowanych wiecej niż miejsc parkingowych, a i tak stają gdzie komu i jak pasuje! Wiecznie ktoś zablokowany, wyjazd po 20min. ZGROZA.

Fifka

Ja jakoś nigdy nie miałem problemu z parkowaniem i wyjazdem . Podejrzewam że jakbym tam dziś zaparkował to też bym odrazu wyjechał :) aktualnie nie pracuje tam aż tyle osób jak w dawnych latach żeby było zatkane po sam korek a w okolicy są też inne parkingi .pozdrawiam :)

Fifka

Nie koniecznie 2 godziny . Ale jak lubisz siedzieć w aucie to nie widzę przeszkód :) ja dobrze wspominam parking na terenie . A jeśli komuś nie pasuje to można się pobawić w parkowanie na dziko tak jak to wygląda w innych zakładach pracy .

Fifka

Miałem P4/P5 . Fakt z porannej zmiany zawsze się robił korek ale nigdy nie byłem zastawiony innym samochodem .

Za pracę w godzinach nocnych powinien być dodatek w wysokości 200%. Godziny nocne to od 18.00 do 06.00

@Anonim

Nocna praca jest od 22.0 do 6.0 rano. Od zawsze.

Mario

Jest to prawda,że w tenneco nie można zapalić nawet na przerwie ? Poza nią to spoko przychodzimy pracować,a nie na dymka wychodzić ,ale co robię na przerwie czy jem czy palę to chyba mój wybór.

Pracownik zakładu
@Mario

Tak, to prawda. Absolutnie nie możesz iść zapalić nawet na przerwie. Ale jak widać w Tenneco co robisz na przerwie to nie Twój wybór.

@Mario

Tak, to prawda. Jest całkowity zakaz palenia na terenie całego zakładu. Z terenu zakładu nie wolno opuszczać w trakcie pracy.

Ona

Stara wyga.
@Mario

Ja nie palę od lat,ale uważam iż zakład powinien na przerwie udostępnić taką możliwość palącym.Przychodzą nowi ,dopiero na rozmowie o tym się dowiadują ,myślą że wytrzymają ,a niestety....Ja mam dosyć uczenia ciągle kogoś nowego i słuchania o tym ,że on /ona nie umie tyle godzin bez dymka wytrzymać.Tak ! Ludzie z tego powodu również rezygnują z pracy ( nam to mówią,nie wiem co w biurze przy zwolnieniu) .To tylko moje zdanie,ale człowiek dorosły jak chce na przerwie iść się truć ,niech idzie przynajmniej potem jest spokojniejszy .

Purtok
@Pracownik zakładu

Nie wolno palić. Masz ładnie siedzieć na stołowce , jeść i słuchać jakiś szkoleń itp.

@Stara wyga.

Nie palę od 20 lat a pracuję w TAP 23 lata.

Mario
@Purtok

Jakich szkoleń ? Już od dawna tam nie pracuję ,ale firmę i kierownictwo wspominam bardzo dobrze.To co teraz słyszę na jej temat muszę tu na forum pozostawić bez komentarza.

Ilona
@Obiektywny

A dlaczego jest całkowity zakaz palenia na terenie zakładu? Mają jakieś materiały łatwopalne, które stwarzają ryzyko? A czy za palenie na terenie pracy są jakieś kary dla pracowników?

@Ilona

Za palenie na terenie zakładu odrazu zwolnienie a dlaczego zakaz ?bo jak zapalisz to firma ma straty (chodzi o wydajnosc) bo materiałów łatwopalnych to raczej nie ma

DMK

Dokładnie, tak jak kolega napisał,wydajność, masz tyrać jak (usunięte przez administratora),i robić zawyżone normy,najlepiej jak byś się zgodził przypiąć łańcuchem.

Stary Pracownik

Niestety kiedyś na zakładzie był pożar, zapaliły się filtry spawalnicze. A powód? Spawacze wrzucali do odciągów zapalone pety. Starzy pracownicy może to pamiętają, ja tak.

@Stary Pracownik

Pamiętam tylko czy te filtry były wtedy odpowiednio serwisowane (czyszczone) chyba nie no i jakby wtedy były wydzielone miejsca do palenia raczej by do pożaru nie doszło

@Stary Pracownik

Pożar był w tym samym miejscu 2 razy . A można było tego uniknac wyznaczając specjalne miejsce dla palaczy.

Sławomir
@Fifka

No właśnie. Nie można wyznaczyć miejsca na palarnie alb zrobić na zewnątrz? Tylko czy można wychodzić z firmy czy za każdym razem trzeba odbijać się kartą i wiadomo ile kogoś nie ma w pracy?

Yno Row

@Purtok

Tak na przerwie nawet nie można spokojnie zjeść,odpisać na wiadomości,porozmawiać z kolegami.Tam człowieku nie masz nawet przerwy !!! Nawet Ukraińcy mają tego dosyć ...Ciekawe kto będzie im tam pracować ,bo chyba nie inteligentna osoba .Życzę wszystkim pracowniką Tenneco jak najszybszego znalezienia innej pracy.

Beata
@Michał

To nie ma przerwy śniadaniowej? Te przysłowiowe 20 minut każdemu się należy. To jak pracownicy wytrzymują 8 godzin bez jedzenia? (i bez palenia?)

Purtok
@Beata

Przerwa 20 min. jest, ale tylko żeby zjeść i napić się szybko kawy i wysłuchać jakiś szkoleń i spotkań . O paleniu można zapomnieć .

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

mariusz

wielu pracownikow teneco przymiera głodem i musi żyć z pomocy swoich dzieci i wnuków, różnież tych co mają te plusy; zapaść z służbie zdrowia; w zakładach pogrzebowych już mają kłopoty z miejscem w regałach bo zalegają urny z prochami zmarłych, bo wielu rodzin nie stać na pochówek (ja za pogrzeb mojej babci musiałem dopłacić prawie 10 tys. zł w Warszawie), bo zasiłek nie był waloryzowany, w 2006 r. wynosił 6 tys. zł a teraz 4 tyś zł. Współczynnik nędzy wzrósł w ciągu ostatnich 2-3 lat z 5% do 7,5%

Hanna

W marcu tego roku pojawiło się dużo ofert pracy w firmie Tenneco. Interesuje mnie oferta na stanowisko Program (Project) Engineer.Na jakie zarobki można liczyć? Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest przyczyna tak licznych ofert pracy? Czy jest to związane z rozwojem firmy? Ktoś pisał, że firma zaczęła oszczędzać. A może tak liczne oferty pracy związane są z rotacją pracowników? Chciałabym też zapytać czy ktoś mógłby rozwinąć co wchodzi w skład bogatego pakietu świadczeń? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

KWK

@Hanna

Rotacja kadry, sporo inżynierów ucieka z tej łajby. Są lepsze miejsca pracy.

@Hanna

Dużo ofert pracy bo Cię tam chlopie poprostu wykończą ludzi się traktuje tam jak (usunięte przez administratora) więc Ci co mają trochę oleju w głowie to odchodzą zostają Ci już psychicznie wyprani

Stary Pracownik

Dokładnie tak jak piszesz. Niestety presja jest straszna. Wiele bym napisał, bo trzeba odróżnić presję od (usunięte przez administratora). Do tego niestety brak szacunku u wyższej kadry managementu. Przykre to bo powinniśmy być jedną ekipą. Trzymać się razem, wspierać. A tak wygląda jakby to był (usunięte przez administratora). Nieustanny pośpiech wysokie normy produkcyjne powodują niestety wybraki,buble i produkty not ok.

Hajer
@Stary Pracownik

Teraz to się stało korporacją, kiedyś za innego szefa, faktycznie coś w tym bylo że było rodzinnie, jedna ekipa jedna bramka. A teraz średni "managment" to jak dzieci we mgle, na palcach jednej ręki da się zebrać paru ogarniętych i wiedzących co robią w tej firmie, reszta szkoda pisać..

Sławomir
@Stary Pracownik

Piszesz o presji na zrobienie normy. To pracuje się na akord czy po prostu targety są tak wysoko ustawione ze trudno je zrobić? Czasem trzeba zostać po godzinach żeby się wyrobić czy tego się tu nie praktykuje?

@Sławomir

Często się zostaję po godzinach albo np. Przychodzi dwie godziny wcześniej.

@Stary Pracownik

Co ty człowieku dupisz? Nie ma czegoś takiego jak zostawanie lub przychodzenie szybciej bo nie zrobiłeś normy. Jeśli Chcesz to możesz zostać po 2 zmianie do 2 w nocy nadgodz.lub przed 1 zmiana przyjść na 2 w nocy. Wszystko 100% płatne.

Lidia
@Obiektywny

Ale jak się nie chce, to nie ma presji, tak? No i jeśli się nie zrobi tego, co trzeba było, to nie ma potem jakichś konsekwencji, nikt się nie czepia?

amsterdam

Rekrut

Dzień dobry! Chcę się przeprowadzić do Rybnika i jestem zainteresowany ofertą pracy w Tenneco jako inżynier ponieważ szukam stałej i dobrej pracy, dlatego chciałbym zapytać czy w tym roku (i latach poprzednich) w związku z szalejącą inflacją będą jakieś podwyżki inflacyjne? Na facebooku znalazłem informację że w lipcu ma to być podwyżka około 7% co przy inflacji 15% wydaje się być żartem :D zresztą będę mógł zacząć najwcześniej od czerwca więc pewnie się nie załapię...

Komoda

Witam czemu są normy coraz wyższe niż te co są w arkuszu pracy tych wyższych nie da się najechać i problem nawet jest żeby te niższe najechać a tym bardziej że ci chwilę kogoś nowego dają i masz nauczyć oraz spierdzielone maszyny które ciągle się psują albo źle spawają i przepalają bo na nowe Tenneco nie stać

Jan

Hej jak tam praca w tenneco?

Czy nowo zatrudnione osoby w Tenneco Automotive Polska otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Stary Pracownik

Oczywiście że tak. Na tzw. czas określony. Zapewne pierwsza umowa będzie na czas trzech miesięcy. Zresztą to dowiesz się od dziewczyn w kadrach albo od kierownika.

KWK

Dawno zrezygnowałem z tego typu prac i pracuję już w kopalni za konkretne pieniądze i w przyjemnej atmosferze. Przedewszystkim pracuję na swoją przyszłość i godziwą starość a nie na mercedesy prezesów. Pogardziłem pracą aż do śmierci i wybrałem pracę gdzie emerytura jest po 25 latach. Współczucia dla wszystkich, którzy dbają o swoich szefów, a nie o siebie.

Haha
@KWK

Pogardziles praca do smierci za prace w ktorej w kazdej chwili mozesz oddac swoje zycie ???????? gratulacje poswiecac sie za takie grosze w robocie gdzie dostaniesz pewnie pylicy, albo rok na emeryturze raka gardla, czy pluc ???? szacun pasujesz do tych ryli ????????

@KWK

Prywaciaki... Pan KWK ma 100racje Sam pracuje 5 lat na kopalni Kiedyś pracowałem w teneco w Rybniku tylko banda podlizusow... Wstyd kierownictwo działu logistyki... Nie będę wymieniał nazwisk..

@Haha

Na KwK Row jest mniejsza wypadkowość niż w Tenneco :) Możesz sprawdzić statystyki :)

@Haha

Nigdy tam nie byłeś i nie widziałeś to co piszesz jak my tam mamy? Robisz czysty hejt tyle w temacie...

Pppa
@KWK

Zrobiłem dokładnie tak samo. Również nie polecam. Normy, stres a jacyś(usunięte przez administratora)za 100zl podwyższają normy bele y dobrze zrobić prezesowi. Również wybrałem pracę na kopalnie. Praca jak praca trzeba robić i warunki nie są za fajne ale atmosfera znacznie lepsza. Brak presji robisz swoje i jest ok. Nie jak w tenneco. (usunięte przez administratora)

Anal

Nie napiszesz Kaizena to nie dostaniesz podwyżki.

Jaka praca na stanowisku operator maszyn/Pracownik produkcji?

@Adam

Wszystko zależy od działu produkcji. Jedna nas łączy. Normy produkcyjne wyśrubowane na maxa.

Stary Pracownik

Początkowo nie jest tak ,że Cię cisną. Jesteś na tzw. Szkoleniowym. Nie ma czego się obawiać. Są strasi stażem pomogą, jedno jest pewne od ponad 24 lat hasło brzmi ,, Nie ma opierdalania,, Co do zarobków to indywualna sprawa.Na ten czas nie mam wiedzy na minimalną stawkę. Pozdrawiam serdecznie.

Iwonka

Ile można zarobić w dziale logistyki?

Patelnia

Witam, wypowie się ktoś na temat pracy na Polerni? Jestem ciekaw jak atmosfera, jak praca, i jak z zarobkami. Dziękuję

Byly
@Patelnia

Bardzo ciężka praca, łatwo o jakąś kontuzję. Atmosfera niby spoko, ale nacisk z strony brygadzistów straszny. Bardzo wysokie normy, które ciężko wyjechać

Elton

Czy będą w tym roku nagrody roczne ?

Ryl przodowy
@Elton

Raczyj ni, w zeszłym roku już były. Teraz szukają oszczędności.

Emil

Interesuje mnie praca w dziale ciągłego doskonalenia. Czy prawdą jest, że można tam wyciągnąć 8k netto?

Nie.To nie jest prawda.

Chyba w 2 miesiące.

Wielbny
@Emil

Oczywiście, w ciągu 3 miesięcy. :)

@Wielbny

Dokładnie tak.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 28 to opinie pozytywne, 110 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska