Arvato Polska

Opinie o Arvato Polska

Najlepsza

A ty czym jesteś lepsza/lepszy opisując to wszystko na forum? Zajmij się swoim życiem prywatnym, a jeżeli coś ci nie pasuje to podejdź i powiedz to w twarz.

YX

Zaraz się poskarży kierownikowi :D I będzie się wypłakiwać dookoła. To ten typ co nie bierze sobie takich rad do serca żeby być bardziej powściągliwą personą :)

Johny
@YX

Już to zrobiła bo usunęli komentarz ha ha!

Xyz
@Johny

Ludzie ogarnijcie się -kogo interesuje co kto inny robi -zajmijcie się swoim życiem zeby nie czuć bólu ty łka bo ewidentnie macie problemy z własną osobowością a wasze życie jest szare i ponure skoro interesuje Was tak bardzo cudze życie- moze lepiej zamiast wyrażać opinie na temat innych bardziej pożyteczne okaże sie zajęcie się własnymi problemami i prywatnym życiem. Zamiast marudzić i knuc spiski czas zabrać się do pracy ;)

Klara
@Xyz

No właśnie przez takich ludzi nie można. To nie my się interesujemy życiem innych, tylko to ona ciągle wszystko opowiada. Bo przychodzi liderka i Ci 20 minut opowiada o życiu osobistym nie dając się dyskretnie spławić, pokazuje telefon wiedząc, że nam go np.mieć nie można i pokazuje kto jej co napisał. A cha msko się nie da jej odesłać bo kierownik je jej z ręki to Cię zaraz wypierdz ielą.

Johny
@Klara

A daj sobie spokój z tłumaczeniem :) widać, że już liderzy/kierownicy się w dyskusję włączyli i teraz będą tu na nią dobrze klepać żeby ją podbudować i żeby rozeszło się po kościach. Takim zawsze się udaje. Zrobi maślane oczka, połazi za kierownikami, ponarzeka im jak to jej się nie chce teraz nawet wstawać bo ona się tak strasznie stara, a ktoś tu takie bzdury pisze ..... "biedna, biedna! nie martw się. Pomożemy" :D To jest to o czym pisalem niżej. Że zrobił się podział na świente krowy (liderzy, kierownicy,operatorzy) i na produkcyjnych. Produkcyjni zasuwają, zero telefonow, przerwa 20 minut , a liderzy i kierownicy z kuchni i papierosa nie wychodzą. Dopóki góra czegos z tym nie zrobi bedzie gorzej

Dżony
@Johny

Jesteście żałośni, każdy na każdego gada a w pracy to cicho jak mysz pod miotłą. Tutaj potraficie napisać wszystko bo jesteście anonimowi ale żeby zachować się porządnie i powiedzieć to w twarz to już pełne gacie. Najpierw piszecie że nie możecie się na chwilę zatrzymać i pogadać a teraz że was ktoś zagaduje. Jak byście się zajmowali swoją pracą to nawet byście nie zwracali uwagi kto gdzie jest albo poszedł. Ale widocznie w pracy macie dużo czasu na kontrolowanie każdego kto gdzie chodzi i po co.

Qle
@Najlepsza

A co napisal ? Bo administracja usuneła

@Dżony

Bo ludzie boją się stracić pracę. I próbują anonimowo wywalczyć jakieś zmiany. I jeśli ktoś zagaduje Ciebie, a nie Ty kogoś - to chyba nie oznacza, że to Ty masz za dużo czasu... tylko Tobie go brakuje, masz normę do wyrobienia, a lider przychodzi i pokazuje zdjęcia co mu kierownik o szkoleniu pisze, jak ją komplementuje, albo pokazuje zdjęcia z weekendu.

Jonathan
@Johny

Sami twardziele i kozaki w necie a w świecie wiadomo... chodza ze spuszczoną głową. W życiu nic się nie osiągneło to się innych będzie obgadywać i ciągnąć do swojego poziomu, taka ta Polska mętalność... brak słów,.. Ale do szkoły iść albo na kurs się dokształcić i sobie polepszyć to ciężko bo jeden dzień weekendowy w miesiącu do pracy to już nie ma kiedy i ciągle czują się gorsi...

@Jonathan

"Polska mętalność" - dwa błędy w dwóch wyrazach. I kto tu pisze o szkole... ????‍♂️

Rockefeller
@Jonathan

Jaki wykształcony, elokwentny, patrzcie go. Ukończył pewnie jakieś studia, chodzi na nocki w niedziele do pracy i zarabia niebotyczne 3,5 bo się tyle tylko nauczył. Na 3,5 się wykształcił w weekendy. Ja popijam piwko w weekend a ty na nocke. Może weź się zwolnij i ukończ jakieś studia dzienne to za 3 lata będziesz mieć 4 xd

@Rockefeller

Nie rozumiem dlaczego szydzisz z ludzi pracujących w niedziele na III zmianę skoro sam pracujesz na magazynie i pewnie twój grafik przewiduje prace w sobotę… a podkreślenie tego że pijesz w weekend piwo w tej wypowiedzi jest zbędne ora pokazuje cel twojego życia czyli coweekendowe picie.

Pytam sie
@Jonathan

A dlaczego mam odrabiac dzien z weekendu w miesiacu jak od x lat nie musielismy tak pracowac ? Co sie zmienilo ? Pracy jest o wiele mniej, ludzi duzo, wydajnosci do gory a pracujemy niedzielami to o co tu chodzi ? Prosze o odpowiedz jakie czynniki o tym decyduja ?

Ona

Zmiany, zmiany! Diamenty mają z powrotem radio. Trzeba było rok o nie błagać, ale jak na ten magazyn, to i tak szybko... Szok!

Strykow

Reklamują się wszędzie i oferują benefity tylko jakie, pytam się? Bo żadnych nie ma. 3 tys jak zarobisz to jest dobrze.

Ola
@Strykow

Czy zarobienie 3 tysiący na magazynie to wyczyn czy na spokojnie można wyrobić normę i zarobić ?

Krystian

Poszukują pracowników na stanowisko Inżynier Logistyki. Pracował ktoś na tym stanowisku lub podobnych i może podzielić się opinią na temat warunków pracy, przełożonych, bo zastanawiam się nad aplikowaniem ?

Employee
@Krystian

Jeśli lubisz robić rysunki i diagramy w programach graficznych to praca dla Ciebie. Do Twoich obowiązków będzie należało zaprojektowanie procesów, ale i tak po tobie będa musieli poprawiać ludzie z SAP IT i Key Userzy.

Krystyna
@Employee

Skąd pewność że ktoś będzie po kimś poprawiać? Czy może zawsze się ktoś wtrąca w czyjąś robotę?

PW
@Krystian

Hej. Stanowisko pracy ciekawe i kreatywne. Pozwala się rozwijać i zdobywać ciekawe doświadczenie. Jeżeli lubisz tworzyć procesy, planować inwestycje, zarządzać projektem. Przy tym pracować w fajnym zespole. To warto aplikować.

Strykow

Arvato reklamuje się jako dobry pracodawca, ale naprawdę o wszystko trzeba walczyć. Co z tego że człowiek robi normę i tak słabo wynagradzają. Ukraina może robić co chce a Polacy muszą wysłuchiwać że trzeba robić normę. Autobus w tygodniu jest a w niedzielę nie zawsze. Zawiezie cię na 14 do pracy a o 22 nie masz czym wrócić.

Szczerze? Obserwuje od jakiegoś czasu komentarze jak i również to co dzieje się w arvato i mogę stwierdzić tylko jedno. Pisząc o molestowaniu czy gnojeniu przez liderów itp totalnie mija się z rzeczywistością już tłumacze. Zawsze pojawiają się jakieś wpisy typu sprawa w sądzie prokurator itp. Lecz kończy się tylko wpisem w gowork i nic po za tym. Kolejna sprawa to jaka tam niby zła atmosfera. Liderzy są bardzo pomocni i jak każdy z liderów jest inny charakterem. Nie spotkałam się z odmową jeśli pojawił się problem. Zarobki ? Porównajcie do zarobków sieciówek typu leroy auchan castorama biedronka czy dino a zdziwicie się iż pracując w arvato można zarobić. Wiadomo będąc na packu czy picku gdzie praca nie wymaga wielkiego kombinowania systemowego i załatwiania spraw administracyjnych to naprawdę nie jest złe Kolejna sprawa to JEŚLI TO CZYTASZ nowy bądź były pracowniku zrozum jedno, praca jak praca można ją lubić bądź nie trawić i isc dalej bo póki co mamy własną wole i swój WYBÓR wiec idź tam gdzie prowadzi Cię duma. Wymyślając wydarzenia typu molestowanie czy mobbing powoduje w Tobie albo jakąś radość bądź zaangażowanie w jakąś grę bo to nie jest normalne. Nie mniej jednak pamiętaj OSOBO, prawdopodobnie ty sam. Nic nie zmienisz, firma jak każda inna ma wady i zalety i ludzi fajnych i nie fajnych i masz prawo mieć własny wybór ale jeśli jesteś świadomy wpisów nie zgodnych z prawdą pamiętaj o jednym masz problem i proponuje udać się do psychologa bo to nie jest normalne. P.s Jeśli sprawy seksualne itp bo napewno to nie pierwsza taka sytuacja nie będzie miała żadnego zakończenia to ludzie czytając ten wpis będą znać prawdę czyli 80% wpisów to nic innego jak tylko frustracja człowieka, któremu albo coś nie wyszło ale ma problemy emocjonalne. Do kadry kierowniczej: proszę bacznie obserwować jak jest naprawdę i ile wpisów z gowork jest zgodne bądź mija sie z prawdą.

@Ania

Byłem mobbinogowany przez muszkietera, bardzo dużo widziałem. pozdrawiam

@Adriann

Zgłosiłeś? Czy nie? Bo jak nie to po co piszesz?

@…

Zgłosiłem maila dostał dyrektor, pisemnie tak samo góra z tym nic nie zrobiła :)

@Ania

Byłem(usunięte przez administratora), wysyłałem nawet list do dyrektora w formie pisemnej w dwóch kopiach :), mam dowody na romans jednego z kierowników względem koleżanki która mogła zostać spm, liderka na nią jechała potem jak kierownik zaczał ją faworyzować to nagle zaczeła się robić miła dla niej. Nie kłam tutaj prosze cię

Xyz
@Adriann

A do którego Dyrektora wyslales jeżeli można wiedzieć?

Arvato

Pracodawca ok, ale niektóre osoby zatrudnione na wyższych stanowiskach psują atmosferę - na grunt magazynu przy prostych pracach wprowadzane są najgorsze korporacyjne pomysły typu inwigilacja pracownika, patrzenie ile minut co robi, straszenie karami typu dyscyplinarka. Niektórzy „pracownicy” wyglądają jakby mieli płacone za szpiegowanie i donosy co kto powiedział albo źle zrobił. Jeden dzień rozmawiasz normalnie a następnego dnia cie po cichu obgadują za plecami. Firma dla odpornych na stres. Szkolenia Code of Conduct chyba nie pomogły lub nie wszyscy byli szkoleni.

@Arvato

Jaki magazyn masz na myśli?

@Ktoś

A który można mieć :D?, Ma rację co pisze 6 lat temu tam pracowałem widze że nie wiele się zmieniło tak czytając,

Pracując w arvato słyszałam tylko jedno słowo normy. Ale jak ludzie mogą wyrobić normy skoro skanery wywalają cię po jedną rzecz na koniec magazynu lub na początek jak ty jesteś gdzieś na środku. (usunięte przez administratora) na szafach gdzie ukraina dostaje najlepsze szafy od tego gościa który cały czas praktycznie je podaje bo jest na tym stanowisku co dwa dni. Klimatyzacja która nie wiadomo czy działa na dworze 35 stopni a na magazynie jak w piekarniku duszno nie da się czym oddychać. I normy które cały czas rosły gdzie i tak niektórzy mieli problem z ich wyrobieniem. Linie które cały czas się zapychały i ludzie musieli je odtykać gdzie to był obowiązek starszych pracowników a przynajmniej tak mówli liderzy. Płaca była na jak najbardziej na plus. Ludzie również mili. Ale jak nie wyrabiasz 100% normy to nie zastaje ci umowa przedłużona. I wszystko w biegu się wykonuje zazwyczaj a przynajmniej niektórzy ludzie tak robią.

Klimas
@Anonim

klimatyzacja to jest w pomieszczeniach administacji a na hali jak rampy nie otworza to wieje cieplym powietrzem , ale jak wiem to nic nie zrobia z tym bo nie ma na to pieniedzy. Miliardy koncern zarabia ale na nic nie ma pieniedzy. Palete na ziemie , na to kartony pietrowac i macie tanie ekologiczne nowe alejki bo karton drogi. Biedna firma

@Anonim

1. Nie trzeba mieć 100%, by przedłużyli umowę 2. Normy podnieśli, bo spokojnie dało się i da się wyrobić (nie trzeba biegać). 3. Klimatyzacji na magazynie nie ma, otwierają rampy - wystarczy powiedzieć i otwierają. Jestem zwykłym pracownikiem, nie mam żadnych układów, nie jestem i nie zamierzam być spm, naprawdę wystarczy się odezwać, ale jak widać dla niektórych to problem, swoje żale walicie napisać na forum niż zgłosić przełożonym czy kierownikowi.

A mi się podoba praca w arvato. Jak mam wolną chwilę to mogę iść sobie na proces. Fajnie że można tu się rozwijać. Nie mogę się doczekać żeby jeszcze myć toalety i kubki po kawie administracji. Pracą marzeń. Polecam każdej osobie, która zastanawia się nad pracą tutaj.

Waldek

Przestańcie pisać głupoty o tej firmie. Jest tyle firm dokoła Poznania, że dziś pracujesz tu, a jutro tam. Zawszę możesz podnieść swoje kwalifikacje i nie być robolem. A jak czujesz się zagrożony pracą Ukraińca to jakim Jesteś Polakiem? W swoim własnym kraju czujesz się gorszy? To wyjedź za granicę i tam bądź robolem. Arvato nigdy nie był dobrym pracodawca i nigdy nie będzie, a cięcia kosztów to nie są oszczędności firmy tylko zasługa rządu na którego kiedyś głosowałeś a teraz udajesz , że nie znasz. I na następne wybory też pójdziesz zagłosować,bo za 500 zł można Cię tak łatwo przekupić. Minusem kadry zarządzającej jest niskie doświadczenie w branży. Przychodzi młody i to nie jeden, bo aż 3/4 osób i chcę zaimportować, więc wymyśla głupoty, ale kiedyś zrozumie to w innej firmie. Narzekajcie dalej. Nikt nie bierze do serca waszych przemyśleń, tylko sami się nawzajem nakręcacie niepotrzebnie. Wszędzie trzeba pracować, ale jak to już wcześniej podkeśliłem - jest tak dużo firm dokoła, że arvato nie jest pępkiem świata, aby tu pracować.

Śmiech na sali Diam

Proponuje kierownictwu sprawdzić co robią KZO i liderzy, operatorzy ... siedzą pół zmiany na telefonach i dłubią prywatne tematy. Na ulicy Dia men towej w Komor. kierownicy cały czas klikają ! Od pół roku jest tylko coraz gorzej. Za to im płacicie? To przesiejcie o polowe kadrę i dajcie produkcyjnym więcej pieniędzy to i wydajnośc wzrośnie i rotacja spadnie. Na Instagramach, messengerach i whatsupach siedzą non stop! Wystarczy mieć kogoś w znajomych i wszystko widać, albo przejśc kilkanaście razy przy ich biurkach i widzieć jak się strzeżą do telefonów. Robią sobie sesje w firmie i wrzucają na portale społecznościowe w trakcie pracy, albo drukują i uwieszają po firmie! A potem, że norma spada, ludzie niezadowoleni, piszą donosy i się zwalniają, albo nie są ambitni, nic im się nie chce i kierownik na spotkaniu sobie żartuje i się śmieje pół spotkania jacy to my leniwi i norma mogłaby iść w górę... fajne podejście! A że nie ma komu zgłosić awarii, problemów albo prosić o pomoc bo biurka są puste to nieważne. A jak już siedzą przy nich to między sobą się śmieją, że dwie alejki dalej ich słychać. Chodzi potem zdziwiona dziewczyna od rozwoju i namawia na awanse, rozmowę z liderem i szkolenia, ale po co?!?!?! pracując w Arvato czuje się jak na studiach, w wieku 19 lat na licencjacie. Pół dnia w necie, opierdzielanie, i ciągła przerwa więc nie dziw, że nie chce się nic nikomu. Jeśli w firmie są poważni ludzie to i praca idzie inaczej. Ale jeśli pół dnia są "śmieszki", telefony prywatne, instagramy i zerowa dojrzałość itd to jak ma się komuś chcieć na poważnie do tego podchodzić? Oczywiście przerwa nie moja, tylko kierowników i liderów. Produkcja dostaje tylko polecenie, że ma zapierdzi lać z krótką przerwą i tyle. Bo nas niestety się rozlicza i z normy i z przerwy. Po co mi awans jesli nie pasuje mi taki styl pracy i środowisko. Nie chce pracować w atmosferze wysyłania sobie serduszek .... Potrzebuje pieniędzy bo mam rodzinę na utrzymaniu, a nie jak liderzy i kierownicy tylko zabawa i non stop imprezy albo nowe przechwałki, samochody itd. A my w upałach ciężko pracujemy itd. A operatorzy, liderzy i KZO siedzą w kuchni po 40minut w 10 osób i poją się zimnymi napojami i ciasta jedzą. Jedna z ukraińskich liderek dostała ostatnio od nas z zespołu prosto w twarz reprymende! Wróciła po 40 minutach z kuchni czy nie wiadomo skąd i pretensje, że co tak słabo nam idzie i moglibyśmy "podkręcić obroty".... a na hali prawie 40 stopni, zero przerwy przez 2 godziny i jeszcze butle puste! Jakby romansów nie urządzała z kierownictwem i była na miejscu to nie byłoby problemu. A kierowik razem z nią... dlaczego nikt z tym nic nie robi skoro tyle tu opinii się pojawia!

@Śmiech na sali Diam

Od kiedy na Diamentowej liderem jest Ukrainka bo nie kojarzę takiego lidera?

Pytanko
@Śmiech na sali Diam

Skąd wiesz że oni ciasta jedzą? Chyba że jadłaś z nimi i dostałas najmniejszy kawałek, albo w ogóle nie dostałaś Crying with laughter

Opos

Dlaczego na sycowskiej operatorzy chodzą na przerwy w całych grupach i to po pare razy dziennie ? Stety niestety są potrzebni dla nas bo często ktoś blokuje wózek skaner czy cokolwiek i musimy czekać na operatorów aż łaskawie wrócą z kawusi o 7 rano albo z papieroska ( wystarczy wycieczka do administracji żeby przekonać się co robią w tym czasie) a norma spada a liderzy wykładają ręce może oni tez powinni to umieć ? Albo spm ? Ktokolwiek kto zapewni ciągła obecność na miejscu a nie ze my musimy czekać i wysłuchiwać od innych ze szanowni państwo musza wypić kawę z automatu

Dasza
@Opos

Bo tylko jeden potrafi obsługiwać ekspres do kawy. Przecież to są nieudacznicy. O co się nie zapytasz to nie wiem, muszę spojrzeć w notatki, albo ciągle nie mam czasu. Sycowska to jeden wielki chaos. Współczuję kierownictwu mieć takich ludzi pod sobą. Tylko jeden operator jest ogarnięty ten co dzieci wrzuca do komina ( rebus ) Ja to bym wyrzuciła na pierwszej lepszej okazji tą parkę papużek nierozłączek z agencji fortuna co nic nie robią tylko stoją gadają, a jak przyjdzie lider to słodkie oczy i udają że pracują. Nie wiem po co arvato trzyma takich ściemniaczy, chyba że donosiciel to potrzebne stanowisko, albo ważne. Najbardziej mnie bawi to i w sumie zasmuca, że chodzą na górę na kawkę , ale do WC to już do nas.

Sycowska
@Dasza

Jeśli mamy być szczerzy to nie oszczędzajmy nikogo, bo jakość najgłośniejsza. Ciągle śmiechy, zbywanie pracownika gdy przychodzi z problem. Jakby sami nic nie wiedzieli. Też ciągle kawkują. A pracowników mają za nic i jak pracownik ma pomysł to nawet nie chcą go wysłuchać.

Pracownik DC14
@Dasza

Jesli chodzi o jakosc też ciągle kawka, a najgłośniejsi na magazynie, ciągle się śmieją i w ogóle nie przyjmują opinie jaka ma pracownicy vo do procesu. Gdy pracownik ma problem nie są w stanie pomóc. Nie wiem co oni tam robią ale najwięcej czasu poświęcają na plotki i śmiechy. Fajnie jakby ktoś też coś z tym zrobił, bo nigdy nie potrafią pomóc. Gdy podeszło się coś wyjaśnić to tylko się zaśmiali i powiedzieli ze tak ma być i koniec. Nawet Ukraińców juz tam przyjmują ciekawe czy jest tam jakas weryfikacja umiejętności.

Pracuś
@Pracownik DC14

Sama prawda. Jakość na tym magazynie to porażka, 'najgorsza' jest ich 'szefowa', która się śmieje przez pół dnia, Aż podziwiam jak liderzy siedzący obok to wytrzymują bo z perspektywy Pracownika słychać ja na packu czy na stocku!! Brak muzyki na hali i tylko ich słychać!! Ciągle śmiechy, plotki, kawki, gdzie akurat Lider zawsze jest na miejscu. Dział Jakości - do poprawki!! A jak pracownik zgłasza uwagi to jest olewany, zero konkretnej odpowiedzi!!

Pracownik DC14
@Pracuś

Nigdy nie spotkałam się z problematycznym operatorem czy lider. Ale do jakości boje się podchodzić

Ola
@Opos

Kierownictwo to wiadomo ,nie interesuje się niczym.Dramat to jest po prostu.

Zniesmaczona
@Sycowska

. taka prawda .Arvato idzie w złą stronę.

@Pracuś

Co się dziwić. Rejestracja mówi sama za siebie. PZ - Poznań zadupie. CWeL

@Ola

Kierownictwo przecież to same ideały nigdy nic nie wiedzieli i wiedzieć nie będą bo tylko graja.Kasa się zgadza to co tam ludzie.Dobrzy pracownicy albo już odeszli albo odejdą w najbliższym czasie i góra nic tym nie robi ale może jest tak dużo tych na stołkach że wreszcie zabiorą się za robotę w magazynach.

D14
@Zniesmaczona

Nie widzę problemu jak tu ci źle zmień pracę.

NN

Czy po nie przedłużeniu umowy można ponownie zatrudnić się w Arvato?jeśli tak to po jakim czasie?

Gerda
@NN

Jak norm nie wyrabiasz to idz na spma

Ciemno

w Arvato na Sycowskiej musimy pracować w półmroku, gdzie jest bhp. Na pewno są jakieś normy oświetlenia a tutaj czesc lamp jest wylaczona a reszta na 20% swieci, żenada mam nadzieje że firma dołoży się do okularów. Chytry dwa razy traci, zaoszczędzicie na prądzie a stracicie na okularach i karach

Dc14

Co Wy ludzie narzekacie na pracę na sycowskiej. Postawili Wam ławki żebyście usiedli na rozgrzanym słońcem deski, abyście nie musieli czekać na autobus na stojąco. Macie same luksusy

Abc

Kiedy rusza rekrutacja do Arvato Poznań?

MagaBa

Magazyn to jakaś porażka. Nie wiem kto tych ludzi zatrudnia. Tamta taka, tamten taki. Muzyka fajna np. "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz" itp. Pracowałam w innym odzieżowym magazynie nieopodal i nie było jakiejkolwiek muzyki.

Maniek
@MagaBa

A jaka ma grać muzyka ? Ten hip hop polo co (usunięte przez administratora) śpiewa dla patologi? Masz jakieś hobby poza instagramem?

mm
@Maniek

Najlepiej to Ukraińska! I piszmy po ukraińsku i mówmy po ukraińsku. Wojna wojną, ale bez przesady. To poszło w drugą stronę już.... Polacy są gorzej traktowani niż Ukraińcy

Lena

Mnie się tu podoba wszystko. Tylko chcem mieć spodenki bo mnie się pocą klejnoty niemiłosiernie

Obecnie na plus

Pracuje w Arvato na Diamentowej (Komorniki pod poznaniem - jakby coś, szukają cały czas ludzi :) ) prawie 3 lata. Studiuje. I na tym etapie to na prawdę fajna praca. Jestem zadowolona. Obecnie jestem liderem i faktycznie - możemy więcej niż pracownik produkcyjny (na tym stanowisku też już swoje zrobiłam więc wiem co z czym się je), nikt nas nie rozlicza z czasu spędzonego na przerwie, możemy wychodzić na papierosa czy korzystać z telefonów, dobrodziejstw kuchni i przestrzeni socjalnej - bo ważne żeby wyrobić plan. Nie ważne jak, ale praca ma być odbębniona. Liczy się norma - żeby nie było tyłów. W Arvato nie ma szefa, który stoi z kijem i mówi, że skoro robimy plan 100% w 4 godziny pracy - to róbmy 200% wobec tego, albo zwolnijmy część kadry, aby rozłożyć pracę na te 7-8 godzin i żeby nie płacić nam za siedzenie na przerwie. Jedynie co, to regulujemy ilość pracowników z agencji. I to jest plus/minut - zależy od punktu siedzenia. Z mojej perspektywy, gdzie chce przyjść do pracy, zrobić swoje i czuć fajną atmosferę bez spiny, parcia i bez jakiegoś wytężania mózgownicy - jest super. Mam wsparcie kolegów i koleżanek, a jak potrzeba to i z wolnym można bez problemu się dogadać. Trzeba znać podstawy Excela, są szkolenia różne, .... Fajnie. I z tego co wiem - koledzy i koleżanki mają podobne odczucia (oczywiście zdarzają się tacy co są niezadowoleni bo oczekują czegoś innego, ale w moim gronie jest raczej LUZ. Robić swoje i tyle. Choć mamy kilka osób, które robią 300% i spalają się zanadto, potem się denerwują, przeżywają i sprawdzają po nas coś dwa razy czepiając się i oczekując szczegółów dot.raportów, ale to raczej rzadkie i tyczy się dosłownie kilku osób w całej hali). Jest to niewątpliwie praca na "teraz". I myślę, że z tego wynika taka rozbieżność pojawiających się tutaj komentarzy ostatnio. Na dzisiaj / jutro / za miesiąc/ dwa. Do końca studiów i chwilę na odsapnięcie. Dlatego jest tutaj taka rotacja pracowników. Nie jest to raczej poważna praca gdzie można założyć rodzinę i ją utrzymać. Dorobić się. Miejsce bez większych ambicji, wymagań, możliwości rozwoju (można zrobić skok o jedno/max. dwa stanowiska w górę i to jeszcze jak ktoś odejdzie albo go wyślą na inny oddział więc chętnych jest kilku, a okazja jedna). Owszem - można wyciągnąć (usunięte przez administratora) tysiące na rękę, ale pytanie czy to dużo :) w Ecommerce, z dwoma językami obcymi, wykształceniem wyższym..... no nie :) ale jak wspomniałam - na czas studiów - jak najbardziej. Bez presji można zrobić swoje, zarobić i do domu. Ale jeśli ktoś szuka stabilnej, poważnej pracy, z możliwością awansów, rozwoju, z jakąś perspektywą i przede wszystkim ciekawą (Aravto to powtarzalność) - to raczej nie jest to dobre miejsce. Porównałabym to do Call center gdzie roi się od młodych ludzi na "starcie" żeby zdobyć te 2-3 lata doświadczenia i iść gdzieś dalej. Podsumowując - mi jest na dzień dzisiejszy okej, tego oczekuje na chwilę obecną od miejsca pracy, ale na pewno nie zostanę tu na dłużej.

Onaona
@Obecnie na plus

Ty to potrafisz wchodzisz w (usunięte przez administratora) i to bez wazeliny. Szkoda że pracownicy normalni nie mogą się czuć jak to ujełas w normalnej atmosferze. Było spotkanie na temat opinii tutaj w pracy i co dostałaś zadanie coś ładnego napisać, aby się lepiej pracowało?

DC
@Onaona

W sedno! Liderzy i kierownicy kawy pijają i świetnie się bawią "robiąc swoje" w 4godziny, a inni ciężko zasuwają żeby normy na nich wyrabiać! Bo liczy się plan i i wyrobienie normy - nie ważne, że część siedzi, a część ciężko pracuje. "góra" sprawdza ogólną statystykę więc im sie nie doczepi do (usunięte przez administratora) i dalej nic nie robią. Liderki dalej bajeruja, kierownicy dalej się dowartościowują że te im tyłki liżą, a my mamy robić tak - żeby tabelki były ok. A potem chodzą i pytają czy jestesmy w pracy zadowoleni i czy wiadomo kto może coś złego tutaj pisać....! Żenujące! Ja też pracuje na ul.kamieni szlachetnych w komornikach i mam zupełnie inne odczucia niż Ty koleżanko. I zapytany w twarz przez kierownika "co mi się ewentualnie nie podoba i czy jestem zadowolony" dziwne żebym miał powiedziec, że mój lider albo kierownik z danej zmiany i kręcić sobie bata ....więc każdy odpowiada, że nie no, jest spoko!

Hihihaha
@Obecnie na plus

Taaa... najlepsze są ukraińskie liderki. Te co mają pod sobą i polki i ukrainki... i polki dostają (usunięte przez administratora) packi do ogarniania, a ukrainki lepsze i ukrainki robią ponad 120% normy, a polki są gnojone bo ledwo wyrabiają. Super. I polkom dziękują za współpracę i nie przedłużają umów, a ukrainki zostają. Bo jak kiero jest na horyzoncie to robią słodkie oczka, pełne wdzięczności i udają robotę na 200%, w tabelkach faktycznie wydajność lepsza niż u polek - więc z perspektywy kierowników - ukraińskie pracownice są tam lepsze. Ale to, że ich liderka daje im lepszą robotę i nasze polskie dziewczyny narzekają na lewo i prawo - tego nikt nie slyszy!

??
@Hihihaha

A gdzie są kierownicy i liderzy…. Na przerwach i fajce bo im nikt nie sprawdza czasu ile tam siedzą. A gdzie kierownik oddziału ? W pokoju udaje ze nic nie widzi.. a czemu bo siedzi i nawet nie przychodzi na magazyn. Z każdym dniem jest coraz gorzej…

@Onaona

Dlaczego pracownicy nie mogą się czuć jak w normalnej atmosferze?

Diament
@Monika

Bo Ty musisz wyrabiać normę. A jak wyrobisz większą i cieszysz się na lepszą premię to wrzucają Cię gdzieś jako pomoc do zj* b* ane** o procesu gdzie norma Ci spada o 30% i dziękuje. Zamiast lepiej zarobić - nic więcej nie dostaniesz. Będziesz odwalać robotę jakości albo coś. Byleby Ci obniżyć wynik. A kiedy wszystkim zaczyna lepiej iść i norma idzie w górę to co robią? PODWYŻSZAJĄ JĄ. I znowu twoje stare 140% nagle staje się 120%. I kiedy Ty będziesz walczyć o tę normę, będziesz miała zakaz zabierania ze sobą telefonu komórkowego na halę, będziesz miała 20 minut przerwy - liderzy będą stali po 45minut na papierosie śmiejąc się spod rampy tak, że ich w hali słychać, albo będą żreć ciastka w kuchni i popijać je kawą. Bo oni norm nie mają.

@Diament

Czysta prawda i po okresie próbnym wypad bo za bardzo wydajna byłaś

Dżony z komor

Lepiej lizać(usunięte przez administratora) kierownikom, siedzieć na Insta, obgadywać kolegów i koleżanki, a jak na horyzoncie pojawi się kierownik to biec z zębami na wierzchu. Dodatkowo - a raczej obowiązkowo, 6 razy dziennie kuchnia + minimum 3 razy papieros. I wróżę sukces i awansik na lidera! To zloty sposób w Arvato. Nie jakość, nie dojrzałość, nie pracowitość, nie wydajność (ta jest tylko potrzebna jak się na żądanie weźmie, albo coś spartoli przypadkiem i miało się standardowy wynik to Was nie wywalą. A jak za niska norma by była to AUT), nie zaangażowanie. Tylko umiejętność podlizywania się i wykorzystywania zasług innych. Moja liderka ostatnio się chwaliła, że 'JEJ ZESPÓŁ.....' zrobił taki i taki wynik. A kto nas pochwalił?! NIKT. A ona zgarnęła od kierownika słowa uznania. Jaka to ONA jest super zarządzająca, super liderka (ta super liderka pół dnia na Insta dodaje jakieś g**a panowie).... a czy ona chociaż jedna paczkę załadowała?! Pomogła nam podczas wyprzedazy? Wspiera nas dodatkową parą rąk? Zakasała rękawy? No nie. Klepie tylko w monitor nie mając żadnych norm, a to MY pracujemy. Prawda jest taka, że to produkcyjni wyrabiają te wasze normy, nabijaja statystyki, fizycznie i realnie to robią własnymi rękami. To my mamy procedury, presje czasu i jeszcze w nagrodę 1/10 przerwy liderów. Wypier do liłbym wszystkich liderów. Po co oni? Niech ich kasę rozłożą na pracowników i dadzą po 100zł podwyżki. Wystarczyłoby polecenie kierownika i wszystko w temacie.

Wolność
@Dżony z komor

A w 2023 będą się chwalić jako najlepszy pracodawca w okolicy, bo zagłosowali sami liderzy. Czekamy aż Ukraina będzie wracać do siebie, to może w końcu zaczną szanować nas. Nie rozumiem tego jak można robić komuś pod górkę we własnym kraju. Jak można traktować lepiej Ukraińca. Nie jestem homofobem, ale wszyscy powinni być równo traktowani. Szkoda że kierownictwo nie weźmie do serca tego co się dzieje w arvato Poznań, Komorniki, Żerniki. Oni tylko potrafią kasować komentarze, albo na rozmowie o pracę mówią, że te komentarze są nie prawdziwe. Fakt jest kilka fałszywych, ale większość to prawda. ,, Wysyłamy pozytywne emocje " haha chyba między sobą, między kierownictwem ..znam osobiście dużo dobrych pracowników, którzy odeszli, bo umowa nie została im przedłużona, a normy miały dobre, ale widocznie nie przynosiły cukierków na urodziny na każdy proces ( mimo, za jest zakaz ) nie donosiły. To były normalne osoby, które przychodziły do pracy zarobić na chleb, a nie pojeździć na hulajnodze. Niech (usunięte przez administratora)wklei tutaj część regulaminu arvato, że część pracowników może mieć dodatkowe przerwy, i wyjście na fajkę. Jestem ciekawy, bo polskie prawo mówi, że jak ktoś ma pracę przy komputerze to należy się mu kilka minut przerwy, ale nie w celu spędzenia czasu na palarni, lecz znalezieniem innej rzeczy w ramach pracy. Ja bym liderów wszystkich nie zwolniła, bo jest kilka w porządku, ale w pierwszej kolejności bym zajął się działem jakości, który wymyśla głupoty. Przyjadą studencki bez wiedzy i doświadczenia bo im na uczelni zrobili pranie mózgu. Ciekaw jestem czy w domu też stosujecie 5S?

@Wolność

Masz rację całkowita .Też mam nadzieję że zaczną szanować Polaków bo chyba zapomnieli że wszystkim należy się szacunek .Zakazy tylko w pracy,zakaz biżuterii,zegarków,szok.

Była pracownica
@Wolność

Tak było Ukraina robiła co chciała siedzieli na stołach, dostawali lekkieprace , faceci z Ukrainy byli na zwrotach, a ja stara baba musiałam iść na przyjęcia nosić ciężkie kartony A jak zwróciłam uwagę liderowi że mi jest za ciężko No to już nie dostałam umowy kolejnej umowy .Ale co taki Lider może wiedzieć o życiu Przecież on ma zaledwie 30 lat i jeszcze w życiu się nie napracował Ciekawe jak swoją matkę traktuje.

Dżony z Komor
@Wolność

Te cukierki to jest żart! Jak ja widzę LIDERKE co biega jak po trz ask ana od osoby do osoby - oczywiście w godzinach swojej pracy "ja ma dzisiaj urodzinki" i rozdaje cukiereczki, a potem kawa z kierownikami 40minut.... nuż w kieszeni ....

@Dżony z Komor

Zastanawiam się, o kogo Ci chodzi... Chyba jestem (na szczęście) na innej zmianie... ????

Jagodowe
@Ktoś

Dżony weź się lepiej za robotę zamiast zagadywać te małolaty. Jest Was mało na DC9, więc bardzo łatwo rozpoznać kto piszę. Może czas najwyższy nosić inny kolor niż czarny ?

Dżony z komor
@Jagodowe

A niech wiedzą! 80% produkcji psiaczy! Operatorzy, liderzy i kierownicy niech się zabiora wobec tego za robote! Siedza i pachną, spijają kawę w kuchni i śmieją się, że ich dookoła sluchać. To przychodzą na chleb zarabiac do pracy, czy jesteśmy na uczelni, na przerwie między zajęciami gdzie wszyscy mamy się świetnie bawić? To niech wszystkim odpuszczą! Niech pozwolą wszystkim chodzić co godzinę na fajke, do kuchni, stac i gadac. Niech nam anulują normy jak liderom to nie będzie problemu. Ale skoro liderzy nie mają norm, siedza pól dnia i nic nie robią jak widac po licznych wpisach, a my na nich zasuwamy żeby w raporcie się zgadzały cyferki to sory. Jeszcze ten upał!!!!! One siedza przy biureczku z wodą, a my zasuwamy lewo, prawo, lewo, prawo, lewo, prawo ....

Tobi 15

Wracając do norm na Diamentowej dlaczego polak nie wyrabia dlatego że liderzy i operatorzy ustawiają to tak żebyś się narobił i dużo nie zarobił. A ukraincy np. Pik listy maja takie ze w godzinę zrobią normę i się nie nachodzą. Tak jest szanowany polak. Czekam z niecierpliwością zeby wojna się skończyła i pracodawcy zostali bez pracowników ukraińskich.

@Tobi 15

To prawda, Ukraińcy mają duże picklisty, Polacy małe. Ale nie wszyscy bo są pojedyncze wyjątki. Wiadomo, że chodzi o pieniądze. Im mniej normy wyrobisz tym mniej zarobisz + tłumacz się, czemu normy nie ma. My się nie liczymy jako ludzie a jako numerki. Nie ważne jak, nie ważne ile się nalatasz, co ma być zrobione przed czasem jest zrobione, czy na picku czy na packu. Paczki wyjechały na czas? Super, nie ważne że Polki z potem na 4 literach zasuwają, by te paczki wyjechały, podczas gdy "koleżanki" Ukrainki pakują to, co ma wyjechać na drugi dzień. Ukraińcy przed wojną byli traktowani lepiej jak my. Zawsze. Nie jest to sprawiedliwe, ale póki wszystko jest na czas to nikogo nie obchodzi jakim kosztem. Liderzy tez mają wszystko gdzieś, póki plany są realizowane na czas. Typowa korpo a my jako pionki do zastąpienia.

Zostaw merytoryczną opinię o Arvato Polska - Poznań

• Jak się pracuje w Arvato Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Arvato Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 368.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arvato Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 288, z czego 37 to opinie pozytywne, 156 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Arvato Polska?

Kandydaci do pracy w Arvato Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Arvato Polska