Arvato Polska

Opinie o Arvato Polska

Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Arvato Polska odbywa się w siedzibie firmy?

Była Nowy wpis

Ja pracowałam. Praca ciężka. Byłam na piku. Duuuużo chodzenia. Bałagan i chaos w Black friday. Przepracowałam 3 miesiące i miałam dość. Dostałam umowę kolejna na 2 lata ale jej nie przyjęłam. Wypłata zawsze na czas.

Jak wygląda sprawa grafiku w Arvato Polska. Czy pracodawca idzie na rękę?

nieznanany Nowy wpis

4 nieobecności nieusorawiedliwione a mam umowę do sierpnia ?

Czy wypłata będzie 7 kwietnia czy dopiero 11 ? Bo 10 wypada w poniedziałek wielkanocny

Chcę powiedzieć, że warunki i normy dla Arvato to koszmar. Po ośmiogodzinnej zmianie nie czujesz rąk ani nóg. W poszukiwaniu innej pracy. I chcę zapomnieć Arvato jak zły sen.

Bezrobotna 50+

Pracowałam w Arvato 3 miesiące niestety nie przedłużono mi umowy ale normy były do wykonania i nawet ponad normę więc nie wiem dlaczego niektórzy piszą że są aż tak duże normy

Jakie są mocne strony pracodawcy Arvato Polska?

Mocne strony były kiedyś nie przy obecnych KO i super dyrektorku od siedmiu boleści zniszczyli wartości.kiedys ta firma była marką dziś trudno to nazwać czym kolwiek a już napewno nie dobrym pracodawcą.

Glos

Zgadzam sie. Nie ma mocnych stron, sa bardzo słabe. Zgadzam sie równiez co do dyrektorka .Arvato obecnie to porazka, powinni Niemcy przejac zarządzanie i zmienic zarzad.

Kosmita z kosmosu
@Glos

Czytam wasze opinie i widzę, że piszecie o tym że firma była kiedyś dobra a teraz to ruina. Szczerze mówiąc patrząc na wynagrodzenie, które oferują to wątpię żeby wasza firma była kiedykolwiek atrakcyjna. Ja zarabiam teraz 3 500zł na rękę a oni tam oferują 3 100 brutto więc to jakaś komedia. A co do Szkopów to oni nie przejmą zarządzania bo wiedzą dobrze o tym że Polaków najlepiej zdepta się używając do tego innych Polaków więc dadzą swoim pieskom 1 zł/h więcej i kamizelkę z napisem TEAM LEADER potem rzucą wam jakieś ochłapy i ludzie sami się będą zagryzać. Oni by chcieli żeby ludzie robili najlepiej za 1 500 zł i jeszcze lizali stopy przełożonym że w ogóle mają robote.

@Kosmita z kosmosu

Bo taka jest prawda

@Kosmita z kosmosu

Naprawdę tak jest teraz? Pracowałeś tam, że masz takie informacje? Bo praca za najniższą krajową to czysty wyzysk. Nie ma żadnych premii albo możliwości dorobienia poprzez nadgodziny?

Oder

Ja nie zauważyłem takich.

XYZ

Jak wygląda praca w administracji (zarobki, inni pracownicy, praca zdalna, itd.) ? Widzę, że pojawiła się oferta na specjalistę ds. Controllingu.

Jakie są warunki zatrudnienia w Arvato Polska?

Neska

Dają umowę o pracę na okres próbny, jeśli o to ci chodzi

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Arvato Polska?

Neska

Takie standardowe jak na każdej rozmowie o pracę

@Neska

No dobra, ale przydałoby się info o co konkretnie pytają . Jest test czy raczej luźna gadka i nie ma co się wcześniej stresować? Zawsze dają odpowiedź czy tylko tym co się dostali?

@Adam

Nie ma żadnego testu. Podstawowe pytania typu " Dlaczego Pan ubiega się o to stanowisko" itp. Mi po rozmowie powiedziano " skontaktujemy się z informacja zwrotna o zatrudnieniu lub jego braku". Sądzę że nadal tak robią

@Neska

i co? skontaktowali sie z toba i dali informacje czy sie dostalas czy nie?

@Karolina

Tak, tylko było to już sporo czasu temu. Dlatego napisałam, że sądzę że nadal tak robią

nic.tu.po.mnie

Arvato Plewiska pod Poznaniem to żenująca firma na żenującym poziomie określająca siebie mianem "profesjonalnej z 25 letnim stażem na rynku". W rzeczywistości kierownictwo patrzy wyżej niż sięga ich wzrok. Spektakularne przemowy, że pracownicy zachowują się jak dzieci, niestety w rezultacie sami są dziecinni i całe zmiany spędzają przed komputerem na facebook'u, jednakże gdy pracownik stanie choć na chwilę bądź z kimś porozmawia to natychmiast pojawiają się uszczypliwe uwagi typu: nie masz co robić? Nie za dobrze macie? A sami co chwila się śmieją i rozmawiają na tematy raczej mało związane z ich obowiązkami. Niby tacy dorośli i profesjonalni a pracownik po przyjeździe do pracy dowiaduje się, że nie ma pracy i musi wrócić do domu oczywiście na swój koszt- jest to ŻENUJĄCE. Tak ciężko oderwać się od Facebook'a i wysłać do pracownika sms bądź maila, że ma nie przychodzić - BĄDŹMY DOROŚLI. A pracownicy? Cóż, już teraz większość stanowią przybysze z Ukrainy, a w drodze podobno i Azjaci, także hasło firmy "poznasz obce języki" jak najbardziej prawdziwe. A co do stawek, hmm 16 brutto- jedna z najniższych jakie można zaproponować a wymagania jakby płacili kokosy. Cóż, jaka płaca taka praca. Nie polecam tej podupadającej firmy w Plewiskach. Szkoda czasu i zdrowia.

Oder
@nic.tu.po.mnie

No niestety potwierdzam. Pracowałem tam w 2007 roku i też nieraz przyjeżdżałem i dowiadywałem sie, że nie ma pracy. Ja akurat miałem blisko, bo mieszkałem wtedy w Plewiskach. Ale sam fakt, że nie potrafią powiadomić na czas pracownika, to brak szacunku dla pracownika. Stawki były też śmieszne, bo zatrudniali przez agencje pracy: Laudam albo Żak albo Feniks. Rzuciłem to w cholere, bo była zbyt duża niepewność zatrudnienia. Przeniosłem się do ochrony obiektu G4S było wtedy. Też grosze, ale umowa o pracę na stałe była i atmosfera świetna. Potem znalazłem pracę w firmie handlującej art. BHP w Skórzewie i to już były pieniądze na dobrym poziomie. Nie polecam Arvato, chyba, że ktoś chce być mrówką w mrowisku. Ja nie chciałem.

Jak długo trwa proces awansu w Arvato Polska?

Xxx

Coś takiego jak awans nie istnieje, jesteś zatrudniony(a) na konkretne stanowisko i koniec.

YYY
@Xxx

Niestety to prawda. Dlatego już tam nie pracuję. Szkoda mi straconego czasu na arvato.

Ktoś
@YYY

Jak to nie ma możliwości? Można zostać trenerem i uczyć nowe osoby czy starszym pracownikiem magazynu i zarządzać pracą innych. Trzeba tylko chcieć.

Hahaha
@Ktoś

Chyba trzeba sie podlizywac i byc ulubieńcem zadzących a nie miec chęci do pracy.

Oooo
@Ktoś

Nie pomyliłeś magazynów hehe u Was trzeba kablować wtedy sa profity i awanse.pracowalem więc wiem.Liderzy najchętniej to kawkę po godzinie Sącza a jelenie do roboty ,fakt jeśli lubisz być takim (usunięte przez administratora)to praca dla Ciebie ja mam wyższe aspiracje.

Plewiska to nie raj
@Oooo

Zgadzam się z Tobą nareszcie ktoś prawdę napisał.Dodalbym operatorów kawka to ich drugie imię. Właśnie jeśli ma się większe aspiracje niż być jeleniem i na nich robić to zmienia się pracę.Wiem to bo pracowalem i znam realia donosisz to masz życie ,jesteś normalny nie podlizujesz, się jesteś nikim .Kiedyś to był najlepszy magazyn teraz to ruina wiadomo kto tego dokonal ekipa L kto zna ten wie.

@Plewiska to nie raj

Zgadza sie. Ekipa L doprowadziła Plewiska do ruiny, a dyrektorek do tego reke przyłożył.

kasiaozorkow
@Ktoś

Ja tam pracuje do tej pory i jakoś nie narzekam.

Monica

Jakie sa swiadczenia socjalne? Czy jest pod grusza?

@Monica

Nie ma pod grusza

Renata

A jakieś inne benefity pozapłacowe w Arvato Polska funkcjonują? Pytam tu na przykład o rzeczy takie jak chociażby prywatna opieka medyczna lub dofinansowanie do karty sportowej. Ktoś może napisać?

princess
@Monica

pod grusza to sobie możesz poleżeć i nic więcej hehe pod warunkiem ze takie drzewko masz ;)

Apfel
@Renata

Czasami dają jabłka na kantynie lub jakiegoś wafelka.

@Apfel

Czy płacicie też podatek od tych jabłek i wafelków?

Młody
@Renata

Jest fundusz socjalny, dostajemy dodatki na święta: 600 zł na Wiekanoc i 1000 zł na Boże Narodzenie.

Jaka jest kultura pracy w Arvato Polska? Obowiązuje typowy dress code?

Polak

Prawda. Jak mówisz - trzeba chcieć.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Arvato Polska?

yo

tak taj Twoje pytanie. Czekasz i czekasz .....

@yo

Łatwiej maja osoby świeżo zatrudnione niz wieloletni pracownicy. Wieloletni pracownicy sa degradowani ze stanowisk, albo zwalniani. Tam nie ma sprawiedliwosci i szacunku

Nanus

Cześć wszytkim.Czy w Arvato jest agencja ?.

Krzysiek

Firma Arvato to moim zdaniem pracodawca który dużo wymaga a niewiele daje podstawowym pracownikom Jesteś traktowany ja człowiek do roboty - nie jako pracownik tej firmy. W magazynie w Strykowie ogólnie panuje BAŁAGAN Liderzy, starsi pracownicy magazynu nie ogarniąją tego wszystkiego za pozwoleniem kierownictwa Na magazynie jest brudno (usunięte przez administratora) kiła i mogiła Niektórzy pracownicy liderzy starsi pracownicy magazynu uważają się za "święte krowy" że mogą wszystko nawet nie pozwolić ci wyjść z pracy kiedy tego naprawdę potrzebujesz(usunięte przez administratora) Ładnie wszystko się tam mówi i pisze na bilbordach a rzeczywistość jest zupełnie inna. (usunięte przez administratora)

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Arvato Polska?

Zgrzewacz

Możesz powtórzyć pytanie?

Cobytu

Za dużo słów nie trzeba. Organizacja pracy a także sama praca liderów oraz "kierowników" to jakaś ściema. Tak jak ktoś wspomniał niżej wszystko jest zarządzane chaotycznie i bez pomyślenia. Odradzam. Do tego stawka i dodatki pozapłacowe, żenua dobre to było 10 lat temu nie dzisiaj.

Aaaa
@Cobytu

Przykład idzie z góry, a więc od Pana dyrektorka i zarządu. Oni tak działają i traktują ludzi bez szacunku. Porazka

Czasami mi przemyka autobus pracowniczy do Arvato w Komornikach (ale ja jestem z okolic Dopiewa). Gdzie mogę sprawdzić gdzie ma przystanki autobus pracowniczy? Albo czy ktoś może mi napisać? I czy ten autobus pracowniczy obsługuje lokalizację Plewiska czy Komorniki, a może to i to? Bardzo dziękuję.

Xxx

To i to

Patrycja

Pracowałam 7 miesięcy. Umowa o pracę, wynagrodzenie wypłacane na czas, wynosi 2200-2400 netto z premią.Atmosfera jest ok, super ludzie, z kilkoma osobami mam nadzieję, że zawarłam przyjaźń do końca życia. Oczywiście jest jedna czarna owca, (usunięte przez administratora), jest wredna, wszystkich obgaduję, donosi i się podlizuje kierownictwu, więc nowi uważajcie,bo to ona będzie was szkolić na procesach. (usunięte przez administratora) jest wymagająca, ale sprawiedliwa i wyrozumiała, mega ciepła osoba, niestety za bardzo jest wpatrzona w (usunięte przez administratora). Odeszłam, ponieważ znalazłam lepsza pracę i męczył mnie dojazd.

Mała Me
@Patrycja

Podpisuję się pod postem całym sercem. Pracuję kilkanaście miesięcy w Plewiskach. Większość załogi na duży plus. Zawarte przyjaźnie mam nadzieję przetrwają na lata. (usunięte przez administratora) bardzo pozytywna osoba, zresztą oprócz (usunięte przez administratora) wszyscy liderzy są ok. pozdrawiam pana Macieja z magazynu chociaż pewnie nawet mnie nie kojarzy a parę razy mi bardzo pomógł :) Niestety też złożę niedługo wypowiedzenie. Przyczyny są bardzo proste. Plewiska są lokalizacją gdzie odchodzi kluczowy klient i przyszłość jest bardzo niepewna. Nawał pracy i zawirowania z wyprowadzką kluczowego klienta generują stres i nadgodziny. Sic bardzo często niepłatne i oddawane jako wolne co generuje kolejne problemy. Kierownictwo nie zna procesów i cedują na liderów zadania przekraczające możliwości. Niedobory sprzętu, są pracownicy na zmianie dla których brakuje terminali np. Decyzje kierownictwa odnoszę wrażenie są podejmowane ad hoc, pod wpływem emocji, nie można zaplanować nic nawet jeżeli w piątek otrzymuję grafik to w poniedziałek mogę dowiedzieć się że jest już inny. Teraz jest za mało pracowników ale patrząc obiektywni po wyprowadzce (usunięte przez administratora) będzie nas za dużo - ponieważ mamy podpisane umowy na powiat poznański rozdysponują nas Komorniki i Żerniki??? Kierownik lokalizacji (usunięte przez administratora) w ogóle nie komunikuje się z załogą odnośnie bieżącej sytuacji, przeważnie jest wysyłany pseudo kierownik zmiany (usunięte przez administratora) jako goniec z "niewygodnymi" wieściami a królowa w tym czasie debatuje z przyjaciółką (usunięte przez administratora) o kolejnych ruchach. Inwestycje wstrzymane wszelkie bo klient odchodzi i nie wiadomo co dalej. pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się dawno nie pracowałam w tak fajnym zespole niestety nic nie możecie zrobić jeżeli "góra" jest zmurszała.

Aleksander
@Mała Me

Dziękuję za Twoją opinię. Dzięki Tobie wiem, że atmosfera, która tam panuje, jest bardzo dobra. Skoro przyszłość w tej firmie jest niepewna, to zastanawia mnie, czy przez kilkanaście miesięcy Twojej pracy na rzecz firmy Arvato Polska udało Ci się nauczyć czegoś, co może Ci się przydać w dalszej karierze zawodowej? Jestem ciekaw, jak oceniasz tego pracodawcę pod kątem wiedzy, którą przekazuje.

Zostaw merytoryczną opinię o Arvato Polska - Plewiska

• Jak się pracuje w Arvato Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Arvato Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arvato Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Arvato Polska?

Kandydaci do pracy w Arvato Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Arvato Polska