arvato Polska

Poznań

Opinie o arvato Polska

Over 2016-12-19 09:52:48
Witam czy mógłby ktoś ze strykow powiedzieć ile w tej firmie zarabia się netto na produkcij bo słyszałem już tyły wersji od znajomych ze niewiem komu wierzyć a się zastanawiam nad przyjściem
mały25 2016-12-19 13:28:34
Czy w strykowie można nosić nakrycie głowy tzn czapka z daszkiem ??
mały25 2016-12-19 13:31:28
Czy w arvato stryków można chodzić w czapce z daszkiem
w pracy 2016-12-19 17:20:59
no dziwne, że prawie wszystkich zwolnili, bo ja tu wciąż pracuje i tyle ludzi wokół mnie???
Robo - skąd masz te informacje? chyba nie jesteś pracownikiem, bo dobrze wiesz, że to nie jest prawda, więc albo piszesz z konkurencji albo nie wyrabiałeś się...
nmvg 2016-12-20 00:47:15
W Strykowie prym wiedzie Ukraina (o ile do samych Ukraińców nie powinno się mieć pretensji, tak sposób zarządzania zakładem pozostawia wiele do życzenia), która posiada niepisaną zasadę pierwszeństwa: pomimo faktu,że nie mają oni norm, to jedyna grupa, która zawsze ma zamówienia i stanowiska, podczas gdy dla Polaków na umowę notorycznie tych zamówień brakuje i nie ma miejsc do pracy (i trzeba tę pracę wymyślać i sugeruje się branie urlopów). Przy takim systemie, gdzie roboty jest jak na lekarstwo, wyrobienie normy jest niemożliwe, ale patrzy się na to jak "niewyrabianie się" przez pracownika. Pracy brakuje, człowiek czuje się zbędny i tworzy się napięcie. Dużo osób jest wyraźnie poddenerwowanych tą sytuacją i nie wie, czego oczekiwać. Parcie na zysk kosztem pracowników czuje się w powietrzu. Nie wiem, czy są jakiekolwiek realne szanse na przedłużenie umowy. Rzeczywistość mocno zderza się z obietnicami.
Młody 2016-12-20 09:31:49
Co za bzdura 100 150 sa wywieszone minimum 50 szt na h najwyższa premia jest za 90 szt na h
Brygadzista 2016-12-20 09:35:02
Też jestem ciekawa co to za brygadzista ??
Pracujacy w strykowie 2016-12-21 06:59:36
Zdrowego rozsadku wiecej. Wiadomo ze przygotowujemy sie do piku swiatecznego i za chwile bedziecie narzekac ze pracy jest za duzo i jestescie zmeczeni... Zysk kosztem pracownika? Czyli co? Za darmo pracujecie? Wołam o rozsądek. Pokaz mi magazyn gdzie nie trzeba pracowac? Rob swoje a jak uwazasz ze praca nie odpowiada to droga wolna..
ktoś 2016-12-21 09:27:53
Za chwilę napiszesz że jest tyle pracy że nie ma chwili wytchnienia, jeszcze się zdążysz narobić.
ktoś 2016-12-21 09:30:24
Nie, nie można nosić czapek. Nie można też nosić kapturów i innych nakryć głowy mogących przeszkodzić w identyfikacji w kamerach.
Over 2016-12-21 10:08:43
Młody może ty mi udzieliez odpowiedzi jakie są ta u was zarobki tylko realne bez żadnej premii
nmvg 2016-12-21 16:15:33
ktoś, o ta, zwłaszcza, że niektórym za kilka/kilkanaście dni kończą się umowy.

Pracujący w Strykowie, "będziecie narzekać": nie odpowiadam za resztę pracowników i czy będą czuli się zmęczeni czy nie, ani czy będą na to narzekać. Jesteś jasnowidzem? "Pokaz mi magazyn gdzie nie trzeba pracowac?" Yyyy, czy moja odpowiedź nie odnosiła się do braku pracy? W którym miejscu była mowa o tym, że jest jej za dużo? (a nie o tym, że nie ma czego robić). Trochę logiki i zdolności czytania ze zrozumieniem, bo nawet nie spróbowałeś ogarnąć, o co mi chodziło, a już się pienisz.

ktoś: "Za chwilę napiszesz że jest tyle pracy że nie ma chwili wytchnienia"
Numery do totka też potrafisz przewidzieć?

"to droga wolna.." a to ci argument.
Pola 2016-12-22 00:07:00
na ile czasu dają umowe po okresie próbnym w strykowie?
ktoś 2016-12-22 00:10:28
Brawo, jak tak dalej pójdzie to nikt nie bedzie chciał tu pracować...
Funky 2016-12-22 10:42:39
Gratuluję pomysłu pracy w święta, to jest poprostu paranoja. Najpierw mówicie że święta są dla chętnych a potem okazują się obowiązkowo. Nie przestrzegacie kodeksu pracy, magazyn to nie jest żadna służba mundurowa, typu straż czy policja żeby pracować w święta!!!. Do strykowa powinna wpaść inspekcja pracy i nałożyć wam karę że karzecie ludziom przychodzić w święta. Przez takie rozwiązanie, tracicie tylko pracowników, ale was to i tak za przeproszeniem g*wno obchodzi.
nmvg 2016-12-22 19:55:41
Zderzenie obietnic z rzeczywistością jest rozczarowujące. A szkoda, bo sama praca jest fajna. Gdyby utrzymali jakiś poziom organizacji i zarządzania, a ludzi traktowali poważnie, nie jak zestaw rotującego zestawu cyfr, byłoby bardzo w porządku.
Albania 2016-12-22 23:24:37
Nie chciej tych umów bo są śmieszne zarobki wiem co mówię pracowałam w arvato
Beata 2016-12-23 01:06:18
Widzę, że dużo osób rezygnuje, ale nie dziwie się.

Zadowolony z pracy w ARVATO 2016-12-23 23:49:45
Polskie prawo pracy
Stan prawny: grudzień 2016r.

CZAS PRACY

Rozdział 7 - Praca w niedziele i święta

Art. 151.10.
Praca w niedziele i święta jest dozwolona:
1...
2...
3.Przy pracy zmianowej
A przypomnę co na to kodeks pracy:
(...)praca zmianowa polega na wykonywaniu pracy według z góry ustalonego rozkładu czasu pracy przewidującego zmianę pory świadczenia pracy przez poszczególne osoby po upływie określonej liczby godzin, dni, tygodni - czyli ARVATO nie łamie prawa.

Poza tym czytaj dokładnie co podpisujesz - w liście intencyjnym masz wyraźnie napisane:
(...)zakład czynny 7 dni w tygodniu(...)okresowo w związku z harmonogramem zamówień na trzy zmiany; rekompensowanie pracy w soboty, niedziele i święta następuje poprzez udzielenie innego dnia wolnego w tygodniu.

Jedyną osobą winną jesteś tu Ty - sam nie wiesz co podpisałeś przyjmując tę pracę, a jak Ci nie odpowiada to się zwolnij :)
Zadowolony z pracy w ARVATO 2016-12-23 23:50:34
Na 33 miesiące
kami 2016-12-24 16:20:24
czyli dniówka + jakies 70zl netto
kamiii 2016-12-24 16:25:23
mi 10 stycznia styknie 3 miesiace i tez nie zamierzam tam zostać. Rozmowa kwalifikacyjna i szkolenie wcale sie nie pokrywają zupełnie inne zasady i tu i tam.... a brygadziści to nie potrafia nic! patrza sie krzywo i nie potrafią podstawowych funkcji w skanerze wyjasnić, obgaduja ludzi tylko w koszulach chodzą i mądrują się .... dramat
kamiiiii 2016-12-24 16:40:15
w sosnowcu pracujemy w 2 badz 3 weekendy miesięcznie czyli 3 soboty i 3 niedziele.
+ 1 i 11 listopad, 24,25,26, 31 grudzień i 1 stycznia cały czas do pracy .... a mówili że święta wolne ...
niektórzy pracuja po 8 badz 10 dni pod rząd z jednym dniem wolnym, a niektórzy 4 dni z 2 dniami wolnymi, badź 3 tygodnie na rano albo na popołudnie, bardzo niesprawiedliwe ..
Alan 2016-12-26 12:10:25
A jak tam radzi sobie nasz Krzysiu W nadal poniza ludzi?
M 2016-12-28 11:00:28
Taka prawda w Strykowie, podczas "przygotowan" do wylrzedarzy Polacy skladali pudelka i nie wiedzieli co ze soba zrobic. Podczas gdy Ukraina caly czas miala prace... Przykre. A potem mu powiedza, ze siedzialam i sie opierdzielalam i moze zwolnia.
l 2016-12-28 16:09:13
i tak was wszystkich zwolnią.
Kasia 2016-12-28 23:24:12
A ja tam dostałam umowę i jestem zadowolona :) Jeżeli pakujesz w granicach normy, nie chodzisz na zwolnienia to dają umowę
Dor 2016-12-31 10:53:23
Krzysiu W radzi sobie świetnie i cieszę się że jest moim kierownikiem.
Arvato żerniki 2016-12-31 13:00:07
Hej wszystkim, od stycznia mam zacząć prace w arvato żerniki. Czy ktoś ma info jak tam teraz wygląda, chodzi mi o atmosfere pracy. :)
kfkfkfkfkf 2017-01-02 19:06:18
Ciekawe ile zapłacą za 6 stycznia :)
iza 2017-01-03 10:31:58
co jesli ktos nie wyrabia normy?
Ewa 2017-01-04 17:59:24
Ciężko jest niewyrobić normy kobiecie jak nawet faceci ją wyrabiają..ale jak ktoś nie wyrabia norm w Arvato to może powinienem sobie poszukać pracy na linii produkcyjnej bo może do takiej pracy się nie nadaje..
czarna 2017-01-04 21:24:03
Arvato w Żernikach
Porażka!!!! Pracowałam tam tydzień i się zwolniłam.. Masakra, nie wiedziałam, że takie firmy jeszcze istnieją ;| totalny [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Nie można wnieść nawet butelki z wodą, przeszło 4 godz stoisz i napierdalasz przy taśmie bez picia !!! no oczywiście na magazynie jest woda, ale trzeba się wielce pytać o zgodę pani liniowej czy można podejść się napić, a ta z wielką łaską się zgadza "jak zdążysz to możesz" hahah chociaż w większości przypadków nie.. Z wyjściem do toalety podobnie.. Już nawet nie wspominając, że zimno strasznie, normalnie gorzej niż na dworze.. I nawet darmowych napoi nie ma, za wszystko trzeba płacić i w dodatku swoją kłódkę do szafki..Żenada.. Nie polecam! Chyba, że ktoś bardzo zdesperowany....
Studentkka 2017-01-05 11:37:17
Ewa Ty sie ciesz swoją normą i swoją pracą na magazynie , ale niektórzy mają większe ambicje, no ale trzeba było inwestować w wykształcenie.
Karolina 2017-01-05 11:38:34
Potwierdzam.
fffffffffffffffffffffffffffffffffff 2017-01-05 16:55:10
Czy ktoś wie jak na nazwisko ma Huber który tak dobrze obchodzi się z Hiszpanami, przeprowadza szkolenia z paka i pracuje normalnie w Zarze?
Wyksztalcona 2017-01-05 20:52:07
Taka opinią krzywdzisz wiele osób. Jestem wyksztalcona. To dobrze czy zle? Pozdrawiam studentkke, kiedy doktorat?
Ewa 2017-01-05 22:32:25
To co w takim razie robi tu "studentka" jak większość ludzi którzy się tu wypowiadają pracuje na magazynie?
Nie każdego stać na studia, niektórze nie mają tak dobrze jak Ty i mając rodzinę na utrzymaniu muszą iść zaraz po liceum do pracy na pełen etat.
ggggggggggggggggg 2017-01-05 22:36:23
Hubert to gej
W zernikach 2017-01-05 22:46:54
Na hali masz dystrybutory z woda. Dziwi cie ze trzeba zapytac zeby odejsc od lini pakujacej? A co gdyby 10 osob jednoczesnie chcialoby to zrobic? No pomysl. Temperatura w magazynie nie rozpieszcza, ale to magazyn przeciez.
nmvg 2017-01-06 04:32:19
Studentka, brakuje ci pokory. Gdybyś zechciała poznać ludzi, z którymi pracujesz, wiedziałabyś, że duża część z nich ma bogate życiorysy, najróżniejsze wykształcenie, pochodzą z kompletnie różnych miejsc, czasem pracowali w różnych miejscach na świecie i nie definiuje ich tylko wykonywana praca: do niej chodzi się wyłącznie po zarobki, żeby utrzymać siebie, czasem i rodzinę, dom, a nie po to, aby dawać świadectwo swoich ambicji. Wykształcenie w Polsce zdobyć zresztą bardzo łatwo i nie jest to powód do czucia się lepszym. Wnioskuję też, że raczej nie studiujesz biologii molekularnej, a tym samym nie jest pewne, że zaraz po odebraniu świstka papieru otworzą się przed tobą bramy do Nowego, Wspaniałego Życia, z dala od takiego plebsu, jak my.

ggggggggggg, daruj sobie takie wyjeżdżanie z prywatą odnośnie czyjejś orientacji, bo to jest po prostu słabe.

Do nmvg 2017-01-06 09:43:14
Nmvg popieram cie w 100%
Barbara 2017-01-06 11:11:05
jestem na piku ale wolałabym pakować, nie mam siły 8 godzin chodzic, juz nie ten wiek, nie te nogi. wole stać, czy mozna sie przeniesc?
pracujaca 2017-01-06 18:05:01
Zależy o którym Arvato mówisz.. jeżeli Stryków, możesz się przenieść bez problemu :)
Barbara 2017-01-07 13:42:52
O Poznaniu
MM 2017-01-08 20:10:21
Normy są wyznaczane z kosmosu. 1 osoba z liderów / kierownictwa. Bierze i robi
przez 1-2 godzinę a potem sapie :-) praca dobra dla studentów na start.
Zainteresowany 2017-01-09 23:54:53
O których normach piszesz? Na jakim procesie?
Kaśka 2017-01-10 07:02:37
Normę spokojnie da się wyrobić - nie wprowadzaj ludzi w błąd. Na paku masz chyba za 40 szt./h 400 zł do wypłaty, a są osoby co robią i dwa razy tyle - zależy też na co trafisz. Średnio spokojnie jesteś w stanie pakować 30-40 szt/h.
A jak nie? To znaczy że się po prostu nie nadajesz do tego typu pracy.
ŻerNick 2017-01-10 15:23:23
Też pracuję w Żernikach i nie narzekam. Swojej wody nie wniesiesz, bo tak zakłada regulamin, a co do dystrybutorów z wodą to nie musisz się "pytać" o zgodę, ale wypadałoby zgłosić liderowi, że chcesz pójść się napić. To jest taśma produkcyjna i jak jedna osoba musi na chwilę odejść to ktoś musi ją zastąpić tak żeby nie było przestoju w pracy. Tak samo z wyjściem do toalety. Temperatura na hali nie rozpieszcza to fakt głównie przez częste załadunki i rozładunki gdzie trzeba otworzyć rampę, ale tragedii nie ma. Zawsze można się trochę cieplej ubrać zwłaszcza teraz w okrasie zimowym. Jeśli chodzi o napoje to chyba nie myślisz, że wszystko będą Ci dawać za darmo, to nie Amazon, ale w sumie może to i dobrze :). Jeśli chodzi o swoją kłódkę do szafki to wydatek kilku zł także bez przesady. Są szafki dla pracowników, ale często przychodzą nowe osoby i ciężko by było na bieżąco ogarniać kto jaką szafkę zajmuje i jaki trzeba tej osobie wydać klucz. Podsumowując praca-marzenie to to nie jest, ale i tak lepiej niż w tych wszystkich Haemach i Amazonach :)
Zbyszek Pagaj 2017-01-12 14:39:04
Co wy piszecie za bzdury komórkę mam przy sobie cały czas nikt mnie nie goni normy nie musze wyrabiać piękne panie z Ukrainy umilaja mi czas Mówię wam ZŁOTA ROBOTA
Zostaw swoją opinię o arvato Polska - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie arvato Polska