arvato Polska

Poznań

Opinie o arvato Polska

kondi 2016-09-09 15:03:49
może ktoś wie z pracowników firmy jak wygląda u was kwestia premii uznaniowej przyznawanej przez kierownika ? jak to działa i czy ona jest ?
lalallala 2016-10-01 15:07:01
Witam, czy jest ktoś kto już pracuje w Strykowie? Słyszałam że jest narzucona norma nie do wyrobienia. To prawda?
lalallala 2016-10-01 15:34:49
Witam, czy jest tu ktoś kto pracuje w Arvato w Strykowie? Doszły mnie słuchy że jest tam norma nie do wyrobienia to prawda?
STRYKÓW 2016-10-02 14:07:41
Co do pracy na nowo otwartym magazynie w Strykowie. Warunki jakie proponują: umowa o pracę na okres próbny (3 miesiące) bezpośrednio z firmą (potem dalsza współpraca jak się sprawdzisz) praca dwuzmianowa, dwie soboty w miesiącu pracujące, darmowy dojazd autobusem (oczywiście po uzbieraniu pewnej puli osób autobus wtedy ruszy) , darmowe napoje i posiłki, karta sportowa bądź karta prywatnej opieki medycznej (do wyboru), wynagrodzenie podstawowe 2 tys. brutto + dodatek za soboty (2 soboty = 200 zł brutto) plus premie w zależności od wyrobienia normy. Z tego co wiem, magazyn już jest otwarty. Czy pracują jacyś ludzie już, nie wiem. Nie wiem jak wygląda sytuacja z normami. Słyszałem że normy są takie jak w okolicy na magazynach, dość duże i nie do wyrobienia i że po miesiącu mogą zwolnić za niewyrobienie normy. Jeśli ktoś może to potwierdzić, niech się wypowie.
Pracujacy w strykowie 2016-10-04 10:34:05
Na razie urzadzamy sie w magazynie, wiec informacji o normach nie potwierdzam.
Sylwia 2016-10-04 11:41:20
W Strykowie takie warunki jak opisane wyzej z tym ze co drugi caly weekend pracujacy i doplata po 50 zl za 1 dzień czyli 200zl w miesiacu. Niedziele tez sa pracujace.
krysia 2016-10-04 20:02:49
wypowiem się na temat innego ich magazynu.
ciepłe posiłki to zupa pieczarkowa z automatu lub barszcz.
dodatek za weekendy to 200 zł, ale za dwie soboty + dwie niedziele (50 zł za dzień)
Pracujący w Arvato Stryków 2016-10-04 20:04:14
Norm w Strykowie jeszcze nie ma bo magazyn czeka na zatowarowanie , ale jeżeli jesteście ludźmi którzy normalnie przychodzą do pracy pracować, a nie chować się po kątach to spokojnie wyrobicie normę która tam będzie.
Do krysi 2016-10-05 19:06:20
W Strykowie mamy kanapki, bulki lub slodkie drozdzowki.
fheeeeee 2016-10-11 11:17:27
To 50 zł dodatku (za dzień) w weekend to kwota brutto czy netto?
Dopłata 2016-10-11 21:31:33
Doplaty sa w brutto, wiec miesiecznie mozesz miec tulko z tego tytulu 200 extra.
norma 2016-10-12 20:32:11
Jak wyglądają normy w innych magazynach? Są ciężkie do wyrobienia?
pytanie 2016-10-13 10:57:02
Jak wygląda praca w święta? Czy po pracy w weekendy dostaje się dni wolne na tygodniu? Jak z normami?
odpowiedz 2016-10-13 23:23:15
Normy są takie, że można je wyrobić i zgarnąć wysoką premię nawet co miesiąc. To nie jest tak, że masz cel, którego nie jesteś w stanie osiągnąć, ale musisz swoje zrobić.
Praca w święta przypada tylko podczas pików na wysyłkach, ale zawsze jest wolne do odebrania w tygodniu. Czas pracy musi się zgadzać z przerwami odpoczynku dobowego i tygodniowego.
Kasa - dostajesz tyle ile zarobisz :)
pytanie 2016-10-14 16:22:07
Dzięki za odpowiedź :) idę do pracy wraz z moją żoną i będzie problem byśmy np na tygodniu mieli wolne w tym samym dniu lub bycie na jednej zmianie? Standardowo robicie po 8 godzin czy różnie? I ile macie przerwy w ciągu pracy?
ZdezorientowanA 2016-10-17 12:23:37
Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do arvato w Komornikach na stanowisko pakowacz-pracownik magazynu. Czy ktoś może mi powiedzieć czy warto tą pracę podjąć i ile płacą ?.

Po przeczytaniu opinii obcym że w rzeczywistości zamiast 8 godzin pracujesz 12 i oddają ci to w dniach wolnych. Do tego że to ciężka praca itp a za małe pieniądze, mam mieszane uczucia
Odpowiedz 2016-10-18 21:51:00
Jak idziecie do pracy razem to jest tak że do polowy kazdego miesiaca kazdy zglasza swoje preferencje co do grafiku. Wiec mozecie zglosic swoje czasy gotowosci do pracy tak zeby wam zagralo. Ogarniecie temat tylko trzeba dogadac sie.
Pytaj dalej 2016-10-18 21:53:59
Anka Nikt ci nie poda konkretnych kwot. Chyba zartujesz sobie...
pracuję w komornikach 2016-10-18 23:29:36
Wynagrodzenie brutto na umowę na okresie próbnym to minimalne wynagrodzenie , czyli 1850, potem 2200. Jeśli przez cały miesiąc nie chorujesz to masz dodatkowo 75 brutto. Za pracujący weekend (sobota i niedziela) dodatkowo 100 brutto. A z premią za wydajność to różnie bywa. Zazwyczaj musisz się nieźle nabiegać jako picker lub napakować jako pacer, żeby dostać 150 brutto. Zazwyczaj jest praca 8 godzin, w okresie wyprzedaży letniej i zimowej po 12 godzin- to jest tragedia. Nie płacą za to tylko dają wolny dzień. Na wyprzedaźach pracujesz od 6-18 lub 18-6 codziennie.
Patrycja 2016-10-19 02:07:58
Czy jest to praca przy taśmie produkcyjnej?
treleleeelele 2016-10-28 16:12:20
Nie jest to praca przy taśmie produkcyjnej :)
Poszukująca 2016-11-02 12:50:00
Czy ktoś może wie czy w Strykowie w Arvato pracuje sie również w święta?
dwfn 2016-11-04 01:30:24
Tak, pracuje się w święta. Magazyn jest czynny niemal non stop. Czy ktoś może się już wypowiedzieć, jak wygląda praca w Sosnowcu jako order picker? Nie chodzi mi o warunki umowy, tylko realia.
Takie realia 2016-11-08 13:05:51
@Poszukująca
Święta są dla chętnych. Jednak dużo ludzi przychodzi w święta pracować :)

@dwfn A jak ma wyglądać? Masz skaner, dostajesz zamówienie na kartce, skanujesz kod zamówienia i skaner prowadzi Cię w poszczególne alejki i lokalizacje i zbierasz towar. Normy nie ma na tę chwilę. Obiło mi się o uszy że ma być norma ok. 100-150 sztuk na godzinę. Norma będzie na pewno (za jakiś czas). Póki co u nas są Hiszpanie i to od nich wszystko zależy. Można sobie wyrobić dużą premie na picku. Robia to tak że np. cały miesiąc nie robisz nic innego tylko pickujesz, wyliczają Ci średnią z całego miesiąca i wyliczają Ci premie, ale jak, nie wiem. Szczerze powiem Ci tak, idąc tam do pracy nie wybierasz sobie stanowiska na którym chcesz być, wybierają Ci liderzy i kierownicy. Każą Ci iść pickować to idziesz pickować, każą Ci iść pakować to idziesz pakować, każą Ci robić audyt to robisz audyt. Codziennie możesz robić coś innego, ba.. w ciągu dnia możesz robić kilka rzeczy. Nie ma że idziesz do pracy i tylko pickujesz. Musisz być przeszkolony na inne stanowiska również. Co do paku to już nie jest takie łatwe.
Może nowa 2016-11-09 06:53:26
Za pracę w weekend (sobota niedziela)100 zł czy plus 100 zł do 16 h wyrobionych w te 2 dni ?
Takie realia 2016-11-09 13:22:19
Za pracę w 1 weekend (sobota+niedziela) masz DODATKOWO 100 zł brutto. Czyli normalna dniówka + 100 zł dodatkowe
pracujący 2016-11-11 18:10:42
Za pracę w weekend masz wynagrodzenie jak za każdy inny dzień. Dodatkowo jest dodatek za obecność w dzień weekendowy w pracy 100 zł brutto. Czyli za cały weekend dodatkowo masz 200 zł brutto.
kiki 2016-11-16 11:42:32
Witam. Rozmowa kwalifikacyjna nie pokrywa się z realiami pracy w Strykowie. Możesz pracowac nawet 10 dni pod rząd. Normy już są i to naprawdę duże bo przy magazynie o długości około 300m zapitalasz w obie strony. Nie mówiąc o bieganiu między regałami. To jakieś 19 km. dziennie. Wytrwają najsilniejsi. Na picu norma najniższa to 67 a najwyższa 120 (na listopad potem będzie więcej). Na pacu 40. Masakra. Zobaczę do końca miesiąca jak to będzie. Po tych trzech miesiącach to około 10% dostanie zatrudnienie. A najgorsze jest to że brygadzistą zostaje się tu z biegu i to takie osoby co nie mają zielonego pojęcia o tej pracy. Kompletnie nie potrafią odpowiedzieć ani pokazać co i jak. A przecież brygadzista jest od tego.
kiki 2016-11-16 11:43:34
Lider Stryków 2016-11-16 19:57:13
Napisz Kiki co to za brygadzista bez pojęcia, a obiecuję Ci że zrobimy z nim porządek i wyszkolimy tak że dostaniesz odpowiedz na każde swoje pytanie :)
I skąd taka informacja że zostanie tylko 10%? Jak sama widzisz niektóre panie jak i panowie zupełnie się nie nadają do tej pracy więc to normalne że nie dostaną umowy, a osoby którym chce się pracować na pewno dostaną umowy - nie pozbędziemy się wartościowych pracowników.
xxxx 2016-11-17 14:16:33
Mam pytanie, co jeśli ktoś studiuje zaocznie?
Kasia 2016-11-17 14:22:42
Czy to jest praca stojąca przez 8 godzin?
I czy ciężka fizycznie?
Do kiki 2016-11-18 04:54:42
Kiki, umowe o prace dostajesz od razu na starcie, wiec nie wiem skąd te błędne informacje? Jesli chodzi o normy to magazyn jest w okresie rozruchu wiec wszystko na dotarciu, ale jedno jest pewne: zadna norma nie jest wyssana z palca, wszystkie sa do wyrobienia. To kwestia raczej tego komu bardziej sie chce i zalezy ten wyrobi swoje. Magazyn jest duzy, to prawda, nikt nie mowil ze to blaszak 10 x 10...jak jestes na picu to faktycznie w nogach czujesz.
Pracowac mozna nawet i 10 dni pod rzad, wszystko zgodne z kodeksem pracy, sprawdz sobie. Ja pracowalem ostatnio przez 8 dni i dostalem 5 dni wolnego, taki maly urlop.
Kiki, wiele opinii musisz sobie sama przefiltrowac i zachowac zdrowy rozsadek w ich ocenie. Ja tu jestem od poczatku i da sie. Powodzenia
inspektor 2016-11-19 16:28:02
Prawda jest taka że jak ktoś nie chce to nie musi robić 10 dni norma tygodniowa to 40 h i nikt nie zmusi pracownika by pracował więcej co do niedziel zgodnie z prawem każda osoba może od mówić pracy w niedziele bo niedziela to św do tego wszyscy katolicy nie powinni pracować w niedzielę bo to sprzeczne z naukami kościoła . Więc nie wierzcie w to co wam liderzy tam mówią że trzeba nawet 10 dni pod rząd robić bo nie trzeba kodeks jest po stronie pracownika co sprawia że macie wygraną w sądzie gwarantowaną
Do Inspektor 2016-11-20 15:54:31
Kolego Inspektor, zanim zaczniesz dawać rady to poczytaj dobrze KP, w szczególności o równoważnym systemie czasu pracy Art.135 KP. Bo to co teraz piszesz to bzdury. Norma 40h, tak ale możesz sobie zrobić w 1 tygodniu 56, a w drugim 24.

Inna sprawa że KP faktycznie stoi po stronie pracownika, a myślę że taka korporacja jak ARVATO nie pozwoli sobie na łamanie KP i ryzyko znalezienie się w sądzie pracy. KP faktycznie zezwala na pracę 10 dni pod rząd, ale przeglądając grafik i rozmawiając z ludźmi to raczej wyjątki. W zamian masz potem kilka dni wolnego. Dopóki rząd nie zabroni w pracy w niedzielę będzie jak jest. Pretensje do ustawodawcy, a nie do firm które bazują na prawie.

Co do pracy w Arvato w Strykowie, to Ci normalni wiedzą że firma dopiero ruszyła i cały czas jest w fazie startu. Z tego co widzę Liderzy i Kierownictwo dwoją się i troją aby usprawnić nam pracę. Z każdym tygodniem bęxize lepiej. Norma moim zdaniem nie jest wyśrubowana, tylko faktycznie na Picku trzeba się nachodzić - darmowy trening zamiast bieżni :) W tej chwili nie ma u nikogo kto pracuje dłużej niż 3 miesiące, więc i norma wydaje się duża. Na plus dla firmy że wprowadziła inną normę na każdy miesiąc, tak by dać czas na naukę i obycie.

Pozdrawiam normalnych.
tereleaaaa 2016-11-23 12:08:39
Wszystko zależy od działu, na picku dużo chodzisz, na pacu dużo stoisz przy kompie.. Czy ciężka fizycznie? Zdania są podzielone, nie dźwigasz nic ciężkiego. Dużo się nachodzisz albo nastoisz, ale to jest kwestią przyzwyczajenia, nogi trochę bolą.
obecniepracujewstrykowie 2016-11-23 12:22:52
Pracuję w Strykowie. Magazyn jest nowy i jest wszystko w fazie rozruchu. Co tydzień przychodzi nowa grupa pracowników, z tego co wiem rekrutacja na tę chwilę jest zakończona. Owszem trzeba się nachodzić na picku i nastać na paku, ale to nie jest korpo gdzie siedzisz 8 godzin przed biurkiem. Ludzie godząc się na pracę na magazynie MUSZĄ MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ że nie będą siedzieć, tylko dużo chodzić lub stać w zależności od stanowiska na magazynie. Kolejną rzeczą są normy. SĄ NORMY i BĘDĄ NORMY ! Każdy magazyn ma normy. Jest tyle i tyle zamówień które mają wyjść danego dnia i to trzeba ogarnąć. Normy są jakie są. Każdy z nas się wdraża w to wszystko i nabiera tempa. Poza tym jest u nad wiele osób z Hiszpanii i to oni narzucają warunki. Norma na paku 40 szt. na godzinę nie jest naszym wymysłem tylko wymysłem Hiszpanów. Oni tak chcą i tak ma być. Kolejną rzeczą jest grafik. Póki co ludzie dochodzą, grafik się zmienia. To że ktoś pracuje 10 dni pod rząd.. znam tylko jedną taką sytuację. Ale jeśli coś się z grafikiem nie zgadza idzie się z tym do kierownika, a nie robi aferę na cały magazyn zamiast iść i powiedzieć w czym problem. Kierownik też nie zapamięta wszystkich osób kto i jak i z kim, kiedy, dlaczego itp. To jest naszym obowiązkiem żeby pilnować grafiku i jeśli się coś dzieje to zgłaszać nieprawidłowości. Co do brygadzistów, obecni którzy są nie zostali brygadzistami "z biegu którzy nic nie wiedzą" tylko zostali bo sobie naprawdę świetnie radzą. Nie ma tam ludzie którzy pracowaliby więcej niż 3 miesiące a brygadzistów jest potrzeba bo jest dużo pracy.
Nie wiem jak sytuacja będzie wyglądać jak niektórym skończy się umowa po 3 miesiącach, wiem że niektórzy zrezygnują bo męczy ich system równoważny i wiele innych rzeczy np to że w weekend muszą iść do pracy... ale, na rozmowie była mowa o tym, o dwóch weekendach i o systemie równoważnym. Poza tym nie znam ludzi którzy poszliby do pracy jakiejkolwiek i by nie narzekali. Wszędzie coś ludziom nie pasuje. Tutaj też. Więc wyluzujcie.
Kate 2016-11-23 21:45:27
Ja też Stryków. To 3 duża firma w jakiej pracuje i wszędzie są takie osoby co narzekają. Zawsze się znajdzie ktoś komu nie pasuje. Ludzie to jest magazyn! Na każdym magazynie są normy i w wielu pracujące weekendy. Taka branża. Jak się nie podoba to idźcie do innej branży - tylko że np. w handlowej będziecie pracować już każdy weekend. Mi tam pasuje. Atmosfera jest naprawdę fajna. Nie czuć ciśnienia jak w innych firmach. Nikt za tobą nie biega z kijem i w słuchawce nie krzyczy ZA WOLNO jak w Azymucie. Wszyscy polacy na umowie o pracę od razu. Gdzie tak jeszcze jest że od razu umowa w Strykowie? Oczywiście są tacy co już po tygodniu na L4... ciekawe jak szybko przez takich skończą dawać umowy od razu.

Dostałam wypłatę za październiki i jestem zadowolona. Jak w kolejnych będzie premia wydajnościowa to już w ogóle będzie super - porównując do innych magazynów. A ja normę wyrabiam. Pewnie że chciała bym zarabiać więcej, ale na najniższych stanowiskach tak jest. Ostatnio było wielkie oburzenie że firma błędnie wypłaciła weekendy, jak dostałam pasek to poszłam do kierownika i on spokojnie wszystko wytłumaczył co za co na pasku. Wszystko było okej, tylko źle to zrozumiałam. Więc ludzie jak macie jakieś dylematy to pytajcie, a nie wyżalacie się na forum i po kontach.
Zobaczysz,a sie przekonasz. 2016-11-24 16:54:34
Żadnych napojów,nie ma za darmo.
Nie słuchajcie,ludzi co mówią.
Powiem,wam co mówi Agnieszka J,to ściema.
Na 8godzin jest tylko 20min przerwy.
Za weekendy nie jest płacone nic.
Norma to taka wyjebana że można się
pożegnać z premią,norma to 135 szt/h.
yopp 2016-11-24 17:46:25
Nie wiem jakim są pracodawcą ale na targach pracy w Łodzi rozdawali popsute słuchawki do mp3
Yoka 2016-11-24 22:26:53
Taka norma jest na rozkładaniu. Na innych działach są inne normy. 135 na rozkładaniu to nie jest nie do osiągnięcia. Jak są dostawy po 10 szt w lokacji to tylko 13 lokacji. To jest 5 minut na lokacje. Robiłam już dwa razy tyle na godzine czasmi, więc nie gadaj głupot. Jak ktoś jest leń to i 10szt/h nie zrobi.

Weekendy są płacone. Tobie może nie zapłacili bo żadnej nie robiłeś. Wisi legenda premii na stołówce, ale żeby ją odczytać trzeba umieć czytać. Tam się dowiesz czy miałeś/ałaś zapłacone za weekend bo na pasku jest błędna nazwa.

Napoje faktycznie nie są za darmo, ale słyszałam że nastepnym tygodniu mają dojechać dodatkowe automaty z kawą/herbatą za free. Chyba że kolego liczyłeś na darmowe redbulle albo piwo?

Co do przerwy to są firmy gdzie jest 15 minut. Większość firma ma 20 minut. Ile byś chciał? GOdzinę? Tu Cie chociaż nie rozliczają z wyjść do toalety czy właśnie na przerwę.

Minus, to sporo chodzenia. Ale zawsze można się zgłosić na pakowanie. Tam się stoi. Jak się nie podoba to się zwalniaj, anie psioczysz w necie i do tego piszesz nieprawdę.

Pracujacy w strykowie 2016-11-25 21:10:41
Co do norm to faktycznie prawda, sa do wyrobienia dla tych ktorym sie chce.

Kazdy weeked jest placony, masz watpliwosc to wez pasek od wyplaty i sprawdz. Trudno oczekiwac zaplaty jesli sie nie pracowalo. Logiczne raczej.

Napoje sa za darmo na stolowce! A kawa herbata i mleko to co? Samo z nieba spadlo? A ze niektorzy biora do domu to brakuje. Automat z napojami za free wkrotce bedzie czynny, potwierdzam.

Przerwa 20 minut na 8 h, zgodnie z kodeksem pracy. Ktos jeszcze chce dyskutowac? Niedowiarkom polecam sprawdzic sobie.

A teraz kluczowe zdanie: w pracy trzeba pracowac, a jak sie nie ma ochoty to nikt tutaj nikogo na sile nie trzyma. Jak sie nie podoba to zmiencie sobie na lepsze. Koniec i kropka.

Do yoppa 2016-11-25 21:16:22
Do yopp: nie ma to jak z igly robic widly. Stary jak ci zalezy na sluchawkach mp3 to napisz do nich zeby przyslali ci nowe. Proste co? Ale ze nie wpadles na to?
Kasia 2016-11-26 03:51:43
Dziękuję :)
Oczywiście rozumiem, że nie jest to praca łatwa ale po Twoim komentarzu mogę stwierdzić, że chyba dam radę.
Miałam doświadczenia , z pewnymi firmami, gdzie ludzi traktowano jak bydło, i wytrzymałam max 2 dni.
Tutaj mam nadzieję, że podołam normom. :)
Do zobaczenia w grudniu :))
Do narzekajacych wiecznie 2016-11-26 07:16:44
Nie dogodzisz wszystkim. Jak w pracy trzeba stac i chodzic to beda narzekac ze nogi bola, jak trzeba siedziec 8 h za biurkiem to powiedza ze plecy bola a jak kaza ci lezec przez 8 h to powiedza ze d...boli od lezenia. I tak zle i tak niedobrze...ludzie to nie przedszkole, badzcie dorosli.
World 2016-11-27 11:47:51
Do kierownictwa w STRYKOWIE
Zabranianie noszenia telefonów komórkowych to się nazywa dyskryminacja.
Zabranianie noszenia znaków religijnych to też nazywa się dyskryminacja.
Gdzie jest Code od Conduct ?
Jestem ciekaw kiedy dowie się o tym Poznań ?
Co wtedy zrobicie?
dwfn 2016-11-27 19:47:38
Nikt nikomu nie zabrania noszenia znaków religijnych- było wyraźnie powiedziane, że można nosić zarówno obrączki, jak i krzyżyki itp.

Co do telefonów:

,,Jeśli pracodawca uzna, że wykonywanie prywatnych rozmów telefonicznych uniemożliwiłoby właściwe wykonywanie obowiązków przez pracownika, dezorganizowałoby pracę zakładu albo negatywnie wpływało na pełne wykorzystanie czasu pracy, może wprowadzić do regulaminu pracy ograniczenia dotyczące prywatnych rozmów telefonicznych.

Nie może ich jednak bezwzględnie zakazać, ponieważ mogłoby to naruszyć konstytucyjne prawo do wolności komunikowania się. Poza tym zatrudnieni mają prawo do przerw w pracy, które mogą dowolnie wykorzystać. W tym czasie powinni mieć prawo do korzystania z prywatnych telefonów komórkowych."

Na przerwie każdy telefonu może używać, na magazynie są też telefony liderów, których numery można podać rodzinie i znajomym w wypadku jakichś sytuacji awaryjnych.
malezja 2016-11-29 10:02:42
Lubię pracę w Arvato!!!!!!!Jest fajnie...a Ze trzeba stać lub szybko chodzić to normalne w magazynach. Praca siedząca tylko w biurach. Atmosfera super brygadzistki ok liderzy świetni a kierownictwo dokształcone....Pozdrawiam wszystkich w Arvato Strykow.
można? można! 2016-12-01 18:00:52
o proszę jak pozytywnie :)
Mona 2016-12-02 15:52:45
Czy ktoś pracuje w Arvato studiując zaocznie?
Bo nie wiem czy da się to pogodzić.
Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o arvato Polska - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie arvato Polska