Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Mirek

Kopalnia uratowana będzie naszym kosztem bumech zapowiedział ze redukcja etatów biurowca zero przyjęć na dół same firmy i zabierają węgiel a kartki zmniejszają kwotę i zyski nie będą wypłacane super zakład będzie

Nike
@Mirek

Po obkładają swoimi ludźmi stanowiska a naszych out

T
@Mirek

Dobrze to już było ,tyle w temacie

K

Ale kto będzie robić za 3000 na dole śmiechu warte

Pracownik bumaha
@Mirek

Twoim zdaniem uratowana będziesz robił za najniższą żadnych dodatków. A jak nie to oni mają swoje firmy kolego . Łaski nie robisz . A z góry wszyscy że stołków poleca ;) bumech poczytajcie o nich opinie.cwspolczuje wam ;)

Ja będę emeryt
@K

Dlamnie bajka emerytura potem wypłata no i umowa o dzieło

CNC
@Mirek

I dobrze! Może w końcu ryle się kapną że kalendarz ma 12 miesięcy a nie mlask mlas barbureczka mlask mlask deputacik i kimono na siateczce mlask mlask.A kiedyś to byłoooo Panie jeszcze 13 pęsja! A teraz to nie ma... (usunięte przez administratora) górnictwo...

postronny
@T

Dobrze to było, ale co najwyżej za czasów Kompanii Węglowej, a może nawet NSW. Teraz PG Silesia to kopalnia dla tych, którzy albo mają zbyt daleko na inne kopalnie, albo po prostu nie zasługują na nic lepszego, ponieważ nawet CV nie potrafią napisać. Kto ma rok do emerytury ten jeszcze dotrwa, ale reszta ma... przerąbane? Trochę na własne życzenie, rok temu PGG brało z otwartymi ramionami, a etat w SiGu można było sobie wychodzić.

U
@Mirek

A co z 10 cio leciem co miała pg silesia płacić?

Alojz
@U

Nie będzie Kto ci to wypłaci

Andu
@Alojz

Będą, nie mogą tak od razu zmienić układu zbiorowego. A poza tym zanim oni to przejmą to też minie.

HAHA
@Andu

Wiesz co internet to kopalnia wiedzy wystarczy poczytac co moga a czego nie moga zrobic nowi właściciele a wiec nie (usunięte przez administratora) jakimś układzie zbiorowym bo oni nie kupili silesi razem z jakims układem

Lolek
@Andu

Ty masz glowe jak układ zbiorowy . Układ będzie jeden za3000 będziesz zap i e Rd ale ał

Haker

Ale (usunięte przez administratora)bedzue nowy układ zbiorowy Będą stawki godzinowa największa ma być 39 zł brutto za godz i karku w kwocie 6 zł

U
@HAHA

Półgłówek, matoł, (usunięte przez administratora) tyle w temacie

aaa
@Mirek

panowie spokojnie od tego jak bedzie wygladac kopalnia zalezy tylko od nas bez nas nie ma kopalni pamietajcie ze sila jest w jednosci nic o nas bez nas nie dajmy sie ogłupić zwiazkom.

Bolek tw
@aaa

Myślisz się do końca kwietnia 2021 straci prace w Czechach 2 tyś górników Polskich prawie 1400 to górnicy którzy mają do emerytury 5 lat więc oni za was będą pracować na silesi bo to ludzie tej firmy

Władza bume
@aaa

Zmień tabletki . Czy ty jesteś czy cię niema jest to bez znaczenia . Będą firmy i cię zaskocze pracują bez Barbórki i bez węgla i ile zrobią tyle zarobią . Także takich nieudolow jak ty nie potrzeba . Pozdrowienia z szczytu pionku

Pop
@Władza bume

Nie wiedziałem że silesia ma tylko (usunięte przez administratora) Przykro mi jesteś jednym z nich.

Koki
@Mirek

A gdzie to zapowiedział bo nic nie słychać...

Zyski

Jak tam koledzy zadowolenie zyskow? Ja mam 1700

TK

A ja mam 1300.

Ber

Miałeś l4 ?

Swoj
@Zyski

A jak się zwolnilem w sierpniu to mi się nie należy? Bo nie dostałem nic

Andy
@Zyski

To nie było za zyski, tylko za wydobycie. Bo ta kopalnia zysków przecież niema.

Inwestryl
@Andy

Tak jest, zyski ma tylko EP COAL TRADING

PG
@Ber

A ile było wogule tej premi

Szok

Ta firmę należy lepiej ogrodzić, wpuścić dinozaury(chociaż częściowo już tam są) i z tego skansenu zrobić jurasic park

Wal kilmer

Jest kasa na koncie nie ma tak źle paczki jak żeście mówili. Dostałem 540 zł.

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
rumak

sigal meczydu.. łeee łeee kiedy wypłata kiedy przelew kiedy barborka kiedy kartki łeee kiedy bony na nic wiecej go niestac

Górnik

Kiedy i ile płacą kasy za wydobycie za rok 2020 dzięki za info

rumak
@Górnik

w sigala sie bawisz?

York.

W pierwszym kwartale 2021r będzie zwolnionych 2 tys górników w Karvinie Czechy w 80 % to będą pracujący tam Polacy , wielu z nich będzie chciało dorobić na kopalniach do emerytury więc na pewno będą tacy którzy zgodzą się pracować za 3,5 tys zł . Tak że trzymajcie się tej kopalni bo za niedługo będziecie mieli dużą konkurencje . Powodzenia .

Kobielusz

Pewne info Związki działające w PG Silesia nic nie będą miały do powiedzenia u nowego właściciela Orace brdzue dalej tylko płacą godzinowa z tego co słyszałem to najwięcej będą oferować na godz to jest 36 zł brutto z kartkami za 6 zł bez węgla i barbórki itp

@Kobielusz

Fedrunek będzie tylko porządkowy czyli komorowy bez ścian więc będą wybierać koło szybu filary A info mam od kolegi który lata pracuje w tej firmie

G1
@Kobielusz

Powiedz koledze ze cie w (usunięte przez administratora) robi nie ma węgla blisko szybu

@G1

A właśnie jrst i to dokładnie 700 m w stronę goczałkowic

Bubel
@Kobielusz

To prawda że nie będzie żadnych przywilejów typu Barbórka czy deputat węglowy , co do kartek to nie wiem , po prostu przez 12 miesięcy będzie tylko goła wypłata więc szoku nie będzie.

Ludzie wam nie dogodzi, do likwidacji źle, kupi to ktoś źle. Żyjemy w takich czasach że mamy wybór. Jeżeli wam coś nie pasuje to do pokoju 111 złożyć odpowiedni wniosek i już was problem nie interesuje. Nowa praca nowe możliwości. A nie zalicie się na tym forum jak dzieci małe. Nikt nie wie jak co gdzie kiedy, ale ta grupa ludzi wie wszystko. Większość ludzi chce pracować bo mają zobowiązania, a nie tylko płacz i skomlenie. Jeszcze raz mówię nie pasuje wam coś to pokój 111 czeka,moze sie gdzie indziej odnajdziecie. Nara Beksy!!!

Prawda sama prawda
@Marek

Nic dobrego z tego nie będzie to pewne, miliarder oddał kopalnie za grosze, śmiało można powiedzieć ze za darmo a to info o wypłacaniu przez 2 lata ewentualnych zysków to tylko mydlenie oczu ludziom tutaj pracującym, info które daje do myślenia ze może jednak coś z tego będzie. Jedno jest pewne dali górnikom z PG trochę czasu, czas gdzie górnictwo stoi nad przepaścią jest bezcenny gdyz o prace w dobrej firmie górniczej nie jest łatwo ale macie dzięki Bumechowi trochę czasu i kto ma głowę na karku i kwalifikacje wykorzysta ten czas na znalezienie zakładu który da pewność dopracowania do emerytury za godziwe pieniądze. Na PG od 2021 roku będzie rownia pochyla. PG to była bardzo dobra kopalnia ale jej cza świetności już przeminął i czas górnicy zadbać o swoją przyszłość, emeryci i Ci którzy maja rok lub dwa do emerytury obstają, oni niech zostaną.

Prawda sama prawda
@Prawda sama prawda

I jeszcze jedno, przestańcie w końcu narzekać na związki zawodowe, nie narzekać tylko się wypisać!! Związki istnieją dzięki wam, jak się wypiszecie to związki same upadną a wy zaoszczędzicie na składce

Nie dogodzisz
@Marek

Ja to już pisałem i zostałem wyzwany od durni chlopie daj spokój tutaj z nikim nie pogadasz mentalność dzieci 5 letnich bo moja chrzesnica 7 letnia ma więcej w głowie niż ludzie tutaj co się wypowiadają.

Dober
@Marek

Dokładnie, jedne i te same półgłówki tu się wypowiadają. Ciekawe co teraz będą mówić? Było że pg pójdzie do likwidacji, później spalarnia, ktoś to kupił to co teraz będziecie bazgrolić? Że za miskę ryżu będziemy robić? Jak to napisał kolega 111 czeka na maruderów, nikt was tu nie chce płaczki.

Ryl

Kiełbasa to była w remagum kolego ludzie ci bzdury opowiadają.... A bumech to już inna bajka tam wypłata na 3 przelewy

111 czeka beksy!

Tak bedzie
@Wes

Zobaczymy czy jak ci pozabieraja wszystko i bedziesz robil za gołą stawke w weekendy bez barborki wegla dodatkow a zamiast kartek kielbasa a w zwiazkach ci powiedza ciesz sie ze robisz czy bedzie ci do smiechu

@Tak bedzie

Nie bec do 111 idź. Wiecznie beczycie tu. Mój syn 6letni nie beczy tak jak wy tu. Nie pasuje wiesz gdzie iść.

Blee
@Wes

Poczucie samozadowolenia z obecnej sytuacji jakie masz świadczy jedynie o tym że jestes człowieku oderwny od rzeczywistości ,brak Ci również szacunku dla innych jak i dla samego siebie .Myśle że nawet gdybyś zbierał puszki po śmietnikach tez bedziesz szcześliwy

@Blee

Ja (usunięte przez administratora) następny płaczek. 111 czeka. Nie pasuje to się zwolnij, a nie wylewaj łez.

Blee
@Wes

Synku ja odchodze na emeryture wiec nie muszę sie zwalniać i szukać innej pracy ,ale z racji że przepracowałem tych trochę lat na kopalni to szkoda mi moich kolegów i chciałbym dla nich jak najlepiej , a Ty wyglądasz mi na jakiegoś nawiedzonego szczyla z kilkoma latami w górnictwie łącznie z dojazdem albo napalonego związkowca itp itd .Ciebie nie żal mi ani odrobinę

@Blee

A co mnie to gdzie ty idziesz, przynajmniej jednego beksy będzie mniej.

@Wes

A co ty masz gościu z tym 111? Sam tam pracujesz?, mówisz beksy górnikom którzy lata przepracowali na tej kopalni, i w nieludzkim systemie pracy?, ty widzę jesteś z tych którzy mają z pół miliona kredytu na chałupę na 40 lat i będziesz się trzymał tej pracy rękami(usunięte przez administratora)

@Ryl

Wzruszyłem się tym co napisałeś. Pan psycholog się odezwał, ty się minąłeś z powołaniem, ale wiesz co ci powiem nie zgadłeś płaczku. Kolejna beksa się odezwała i ten od propagandy. Jesteś deb.l

@Wes

Akurat gdzieś mam Ciebie kretynie i ta twoja Silesię, szkoda tylko tych chłopaków i tyle

@Wes

Na jakim odcinku drogi pracuje twoja żona bo bym skorzystał z usług twojej żonki płace od ręki a ona weźmie do buzi

@Małolat

Japier...e ale masz dowcip, normalnie jajcarz z ciebie. Kurde żart roku. Hahahha, rozbawiłeś mnie. Dobrze że idę zaraz do pracy bo bym nie zasnął z tego kawału.

@Wes

Nie becz . To jest normalna sprawa ja płacę twoja robi nie ma co płakać kasa wam się przyda pozdrawiam płaczka

Wes

Hahahha, te wasze żarty mnie rozbawiają. Ale się uśmiałem. Normalnie lepsi od kmn. Załóżcie kabaret to wykorzystacie wasz potencjał. Hahahahahah. Dobra 22 się zbliża do łóżek bo mama was chce ucałować na dobranoc.

Jaga

O co tak naprawdę chodzi Bumechowi z tą Silesią? Gdzie tu jest hak? Co Bumech chce zrobić z kopalnią i załogą? Czy Bumech stać na utrzymanie kopalni z załogą? Kto za tym stoi? A co sie stało z Balamarą, która była mocno zainteresowana PG Silesią? itd, itp Same pytania, odpowiedzi brak... Ludzie mają się nad czym zastanawiać!

Rzeczywistość

A mogło być inaczej a teraz będziemy utrzymywać kolejnego bankruta! Pierwsze dotacje z rządu w tych czasach pójdą na wały do Bumechu w Katowicach... Silesia jest jak murzyn za czasów dawnej ameryki - będziemy robić dalej na kogoś a do tego będziemy dalej źle traktowani i wykorzystywani...A mogliśmy ze 2 ściany poświęcić i się spłacić ale w biurowcu każdy sobie rzepkę skrobie a związki to pasożyty i nie miał nikt mózgu z jajami by to wziąć a sami byśmy sobie dochody przynosili....

@Rzeczywistość

Ale nikt na poważnie ni chciał nas kupić bo pytałem sztygara tylko tajemnice były pytam dlaczego nie było oficjalnej oferty sprzedaży Silesi bo sam bym nas kupił bo akurat 10mln na start bym dał....

G

Ale to 10 mln PLN a ty masz ale boliwarów wenezuelskich

Adek
@Rzeczywistość

I na pewno nie da nam tego co mieliśmy u Czecha Ja teraz mam u Czecha na rękę 4700 zl po 10 latach pracy w tej firmie i ciekawi mnie czy tyle samo dostanę w nowej firmie

Były pracownik bumech

Bumechu niestac żeby utrzymać PG . Ale jak zabiorą węgiel i Barbórkę no to za 3000tak jak płacą bedzieci e tyrać to możliwe że kopalnia będzie istnieć

Pawulon

I dobrze robota będzie tylko dla emerytów bo nikt nie będąc emerytem gorniczym nie będzie pracował za 3 tyś zł

Ludz

19 mln w ratach na remont kombajnów chyba a nie kupno kopalni . No chyba że chodzi o19 mld . :P Inwestor haha :) Myślałem że mnie już nic nie zaskoczy w tym kraju :)

Lego
@Ludz

He he To remont łazni kosztował 11

@Ludz

Ja i tak jestem w szoku że ktoś dał kase za ten skansen . Bumech to kupił na allegro przez pomylke

Kuba.

J was nie rozumie wiecznie mało i mało kasy , ja miałem dziś przelew 5100 zł ze ściany więc na pewno nie będę narzekał . A wy jak leżycie po taśmach i po dziurach to póżniej łzy wylewacie że cieniutko z kasą , trzeba się wziąść za robotę .

On
@Kuba.

Trochę Cie poniosło kolego.

ryl
@Kuba.

już nie długo kolego , zwolnienia już sie szykują , kończycie ściany i baj baj , balamara ma zamiar zatrudniać firmy do wydobycia , jak w ogóle będzie balamara

@Kuba.

Kuba i Karol to na pewno ludzie z G1. Od tego chlania w robocie im się już w głowach poprzestawiało i robią się coraz bardziej bezczelni. Jak odstawicie kiedyś wódkę przynajmniej na te 7.5h co jesteście w pracy to zrozumiecie że nie wszyscy muszą pracować w G1. Każdy oddział jest potrzebny i ma swoje zadania do wykonania.

@ryl

Zgadza się ściany się kończą a wraz ze ścianami kończy się kopalnia i będzie baj baj dla wszystkich włącznie ze mną i tobą kolego .

Kuba

Zgadłeś z G1 i jak byś dalej pomyślał to byś wiedział że na ścianie na wydobyciu nie ma czasu nawet kanapki zjeść , a wielu ludzi z innych oddziałów wyjeżdża czysta wypoczęta a czasami wręcz wyspana , dziwi mnie fakt że ty tego nie widzisz albo nie chcesz widzieć bo do tej ekipy ludzi należysz .

@Kuba

Lepszej bzdury dawno nie słyszałem jeszcze teraz do ściany 331 przed wyjazdem scharfa musi być mechanik żeby mogły te święte krowy zajechać do ściany bo inaczej nie pójdą na nogach A jak chłopaki do przodka chodzili po 5 ,6 kilometrów codziennie dalej to wszyscy mieli wyje.... scharf musiał zawieść ścianę nawet jak mieli parę metrów także skończ pier... O tych kanapkach

Ryl z G1
@Janek

Tony są ze ściany, nic nie zrobisz.

@Janek

No faktycznie najbardziej przejeb..e to mają szarfiści bo wiozą ludzi do ściany i kurs z połowicami i dniówka więc ty przestań pier...ić .

Eda z Cieszyna

Trzeba było się uczyć

Gp
@Kuba

Słuchaj waflu pochwal się kontraktem . Stawka większa wiec trzeba machać łopatą żeby w przyrodzie była równowaga ale widzisz ty zamiast do szkoły to plecak do budy dla psa a teraz widzisz ty tyrasz jak niewolnik a pies leży do góry antena

Inwestryl
@Gp

Leniu z przewozu, w ścianie i tak za małe stawki są w porównaniu do waszych.

Gp
@Inwestryl

To się zwolnij jak ci nie pasuje

@Inwestryl

Problem jest taki że w ścianie jak Cię dali na jedno stanowisko to robisz jak w fabryce cały czas to samo A w przewozie każdy dzień jest inny dojazd do tej waszej (usunięte przez administratora).ściany też co dzień to inny bo (usunięte przez administratora)

dan5
@Inwestryl

Leniu z przewozu myślisz ze w przewozie taki miód gdyby nie przewóz to co byście zrobili na przodkach i ścianie bez źelaza siatek itp a ściana bez drzewa 2.9 filarówek itp.tak najeźdzacie na przewóz a (usunięte przez administratora) byście bez przewozu zrobili a to ze szarży się psują to nie wina szarfistów ani też ślusarzy tylko problem tkwi bardziej u góry. ......

Metaniol
@dan5

Prawda jest taka ze każdy odział jest potrzebny (usunięte przez administratora)

Blabala
@dan5

Brak przeglądów , wszystko zrobione sami wiecie jak . napędy w szarfach hamulce proszą się o pomstę do nieba . A nadsztygar siedzi na stołeczku ale już nie długo . Szarfy muszą jeździć. Trasy weksle a co tam dysponent zlewa wszystko nic nie głosi . Szczególnie ten z ranki , przesiedzi cała szychta w budzie i zadowolony , a tak naprawdę jest nikim . 124 ma ruszać już niedługo 300 299 Bedize wydobycie będzie za 3 tys na miesiąc

Aaaa

Masakra z tym bumechem czytałem opinie i panowie nie jest ciekawie, :-(

E tam.
@Aaaa

Napisz " jest nie ciekawie"

Aaabbb
@Aaaa

Przeczytaj opinie tego forum to chwycisz sie dopiero za głowę

Cyc
@Aaaa

Przestańcie pisać brednie wkońcu.

Pracownik PG

Nie żebym się nie cieszył bo się cieszę że będzie dalej praca Ale zastanawia mnie wartość PG kapitału to przeszło 1 miliard zł A sprzedają PG za 9 milionów

Adel

Bumech kupuje PG Silesię...

Gola
@Adel

Bedzuesz robił za 5 tyś brutto bez barbórki węgla itp

Tr
@Adel

Byłeś na melanżu ?? Dopiero wytrzeźwiałaś ?? Wiemy to już od wczoraj

Krtek

Ktoś tu niezły wał próbuje zrobić . Zakładając oczywiście że to co piszecie jest prawdą . To jak to jest ktoś wywala pieniądze na stół i zaczyna od obcięcia wynagrodzenia ??? Czyli na chłopski rozum porwał się z motyką na słońce ??? Bo przecież musiał liczyć się z kosztami wynagrodzenia pracowników . Czyli jednym słowem nie stać go na prowadzenie Zakładu Górniczego . Związki będą ściemniać że ratuje nam nam miejsca pracy . Czyli taki humanitarny Święty Mikołaj . Fajny ten inwestor

@Krtek

Niech sobie obcina tylko musi się sam przebrać bo ludzie za miskę ryżu pracować nie będą!!!!

ryl
@Chop

dozór zarabiający od 8 do 30 tyś zł to jest normalne ? sztygar w każdej polskiej kopalni zarabia tyle co przodowy nadsztyga może z 1tys więcej , nie wspomne o specjalistkach i ekspertach z z biurowca

@ryl

No i później goni taki sztygarek jak z twardym i cyk mają bata na ludzi. Później taki jeden łeb z drugim orają ludziskami, żeby robili więcej i więcej bo on ma matoł a szarak nie dość, że mniejsza pensja to musi barana słuchać!!! Zapraszamy cwaniaczków z dozoru, pokażcie barany jak wy to robicie!!!

@ryl

Ta kopalnia już ma taką zepsutą opinię, że aż mi jej żal!!!

To forum szkodzi na oczy
@Krtek

Jeszcze nie ogłosili oficjalnie czy jest inwestor i jaki a wy już wiecie że będzie obcinać wynagrodzenia i robić czystkę w biurowcu. Jeszcze niedawno pisali na forum ludzie że Barbórki nie będzie. Śmiechu warte. Wam ktoś płaci za taką dezinformację?

Chop
@To forum szkodzi na oczy

Że będą czystkę w biurowcu robić to chyba oczywiste bo kto narobi na nich wszystkich jak tam robi że 150 osób. Skończy się sielanka :-D

sadow
@ryl

tylko w PG ryl zwany przodowym zarabia więcej niż sztygar...

sadow

chociaż umieją pisać w przeciwieństwie do niektórych to osób....

@Krtek

Życzę wam pracownikom wszystkiego dobrego, ale po Bumechu bym się raczej za, wiele nie spodziewał, będzie robić za kasę jak firmie pewnie, dodatki wam zabiorą, a czy taka firma zainwestuje w pole Dankowice?, poza tym kupują za 9 czy 19 milionów, a sam kompleks ścianowy kosztuje ok 100, ale może jednak?

H
@Ryl

Kupują jeszcze w ratach

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1548.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1397, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 871 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA