NEMAK POLAND sp. z o.o.

Opinie o NEMAK POLAND sp. z o.o.

Gmkia

Firma była bardzo dobra jakieś kilka kilkanaście lat temu. Pracownik miał co jakiś czas podnoszoną grupę płacową plus wysługę do tego posiłki, soki, mleko itd itp. Ogólnie dobry tzw. social. Dobrze płatne nadgodziny, dodatkowe plusiki za niedzielę i święta Obecnie firma nie wyróżnia się jakoś szczególnie na rynku pracy jeśli chodzi o płacę, zwykły pracownik w innych firmach może zarobić podobnie a nawet lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o pracowników zatrudnionych do ok 15 lat bo tacy już rzadko mieli podnoszone grupy i są na najniższych., wprowadzenie systemu 4 brygadowego to też kolejny cios w pracowników najmniej zarabiających, wcześniej dorabiali do pensji przynajmniej weekendami. Niestety największe są dysproporcje między starszymi pracownikami a tymi młodszymi których w żaden sposób nie da się przeskoczyć a ludzie pracują na tych samych stanowiskach a często Ci młodsi wykonują o wiele większą i lepszą robotę niż Ci doświadczeni. Obecnie chodzi po zakładzie mit że jakaś firma bada płace żeby coś z tym zrobić ale wszyscy wiemy że starszym pracownikom pensji ani grup nie obniżą i analogicznie młodszym nic nie podniosą ani nie dodadzą.

Gumiok
@Gmkia

Niech firma lepiej zbada jak bardzo nie opłaca się system 4-brygadowy i ile już stracili dobrych pracowników, a to nie koniec. Więcej strat niż zysków.

Były były

A słownika poprawnej pisowni i ortografii nie mają na magazynie??

Gabriela

To może warto żeby inspekcja BHP zrobiła z tym porządek?

Iiiibbbb
@Gabriela

Pip bhp i wszystkie inne źródła z poza zakładu tak żeby wyszła grupa o tym nie wiedziała i zrobiła porządek z uczestnikami linu i innymi krawaciarzami (usunięte przez administratora) Nemak teraz chce się dostosować z nowym dyrektorem do innych zakładów roboty coraz więcej umysłowych coraz więcej ciepło się robi to w klimatyzowanym pomieszczeniu siedzą a jak jest w miarę odpowiednia temperatura na polu to wychodzą jak mrowki do roboty z podp....... Czas żeby tak jak inne zakłady aby normisci kierownicy majstrzy (usunięte przez administratora) Z leanu i BHP chwycili się roboty podobno firma stoi słabo z zarobkami to na hu. Za darmo kasę biorą za głupoty

Umysłowy
@Iiiibbbb

Szczerze was ludzie nie rozumiem. Unarzekacie się na tym forum, a jakoś nikt się nie zwalnia.... dojrzała osoba zmienia coś w życiu, jak jej uwiera. A narzekanie na forum, anonimowo, to reakcja na poziomie dojrzałości szkoly podstawowej... a o edukacji mówiąc i co do umysłowych, krawaciarzy czy tam innych... Jak uważacie, że to takie proste to proszę bardzo. Aplikujcie na stanowisko umysłowe w Nemak czy w innej firmie. Czemu tego nie robicie? Będziecie mieć krawat, biurko, kawę i klimę. Czy jednak może braki w edukacji są, co? Bo jak inni uczyli się nocami, aby zdobyć wykształcenie to się pod blokiem browarki trzepało i ziólko odpalało? No jak jest? Ma ktoś na tym forum jaja aby się do tego przyznać?

@Umysłowy

Ja mam odwagę ponieważ też się uczyłem i wysyłam CV do tych z góry ustawionych aplikacji w których wymagania ustawione są pod konkretną osobę która ma być przyjęta więc pisanie by aplikować kiedy się chce graniczy z hipokryzją. A na marginesie osobiście znam dwie nie młode osoby które już się zwolniły i co ty na to ......... głupio co........... nie każdy czeka co będzie

Umysłowy
@321

Gratuluję odwagi. :) No cóż... 2 osoby na 1200. To pokazuje rzeczywiście tą ogromna skalę niezadowolenia. No strasznie mi głupio teraz XD. Założyłem, że ktoś użyje tego bezpodstawnego argumentu o ustawionych rekrutacjach dlatego z góry zaproponowałem aplikowanie na stanowisko umysłowe również w innych firmach. I jak Ci idzie na tym polu? Czy może wszystkie firmy w okolicy tak manipulują? A odnośnie jeszcze teorii ustawionych rekrutacji/aplikacji. Jak któryś z kierowników decyduje sie na konkretnego pracownika, to się go po prostu przesuwa (lub awansuje). To jest normalna praktyka w każdej firmie. W tym wypadku nie trzeba żadnej rekrutacji. I uwierz mi lub nie, ale nikomu nie będzie się chciało spędzić godzin na fikcyjnych spotkaniach rekrutacyjnych, jeśli się ma już wybranego kandydata. To nie jest logiczne.

HR
@Umysłowy

Czytając Twoje mądrości nie czuć tego wręcz mitycznego - w nocnych potach zdobywanego - wykstałcenia

John Wick.

Jeszcze za życia starego dyrektora(usunięte przez administratora) było dobrze. (usunięte przez administratora)Przejęliście piękne dziedzictwo a zmierzacie ku zakładowej (usunięte przez administratora) sondowanie opinii pracowników przez rozsiewanie plotek, rozwalanie zgranych ekip zmianowych, dyscyplina jak w wojsku to nowa rzeczywistość tej firmy która od nastania epoki tej niegodnej trójki stała się faktem. (usunięte przez administratora)Dobrze, się żyje jak w firmie na każdym kroku robi się wały a pośrednicy dają Wam koperty(narzędziownia, ciągłe przepłacane remonty i zamówienia najdrobniejszych rzeczy). Szkoda, że zamiast (usunięte przez administratora)nie mamy jakiegoś dyrektora z Niemiec przynajmniej skończyłby z korupcją w zakładzie. Koszta które firma płaci na pośredników/kolegów za wykonane usługi są tak horrendalne, że nie dziwmy się, że wprowadzają 4brygady. Nieudolni inżynierowie pracują nadliczbowe nawet w weekendy, kto na to dalej pozwala?. Związki nie mają przysłowiowych jaj: jeden emeryt zamiast powalczyć przed emeryturą o lepsze warunki to wykłada wiadomo co na ludzi, a drugi może i też by wyłożył ale mu tego brakuje. Mam nadzieję, że związki niczego nie podpiszą i będą dążyć do protestu. (usunięte przez administratora)przegrywacie przetarg za przetargiem, mobingujecie pracowników, promujecie na stanowiska zarządzających ludźmi podobnych sobie. Podsumowując, brakuje wam jaj, chcecie oszczędności na najbiedniejszych pracownikach, nie potraficie zarządzać firmą i jeśli macie trochę godności to odejdźcie póki zakład jeszcze prosperuje. Nikt Was tu nie chce, wszyscy wymiotują na wasz widok. Czterozmianowy system pracy to wasz gwóźdź do trumny. Uderzyliście w to co mamy najcenniejsze czyli rodziny pracowników. Zapłacicie za to szybciej niż myślicie. Siła i solidarność dalej są w ludziach. Będziemy protestować, aż dopniemy swego. Jeśli związki zdradzą to założymy nowy związek zawodowy. Czas powstać z kolan i pracować za godną pensję w godnych warunkach.

Zdrada
@John Wick.

Związki już zdradziły.

4brygady

Tak

I co nemakowcy? Wprowadzają u was czterobrygadówkę? I bardzo dobrze! Zarabiacie tam gigantyczne pieniądze, szczególnie za weekendy. A ja pracowałem przez agencję za grosze i jeszcze byłem przez was poniżany. Karma wraca! Brawa dla nowego Dyrektora! Trzeba ciąć koszty bo idą ciężkie czasy! Nie pozdrawiam nikogo z nemakowców.

Michael666

Obyś zawsze rypał przez agencje! Szach mat ????

VIP

Musiałeś być nie złym leserem ze Cię do Nemaka nie przyjeli

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy NEMAK POLAND sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Specjalista ds. Personalnych (Kadr)? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Nemak_love

Jak się Wam nie podoba to zmieńcie sobie jednak na inną firmę i tyle a nie narzekajcie. Robole z produkcji i inni mogą tu dobrze zarabiać i bić kasę w porównaniu z innymi zakładami licząc nadgodziny i szereg innych premi przez cały rok. LENIE, CHYĆCIE SIE LEPIEJ ROBOTY!

Czesiek z poczty

A pracownicy produkcji nie robią nadgodzin?? Jeśli tego nie widzisz to powinieneś iść jeszcze raz na badania, z naciskiem na okulistę... Pozdrawiam

Czesik z hasioka ....
@Czesiek z poczty

To jak walą tyle nadgodzin produkcyjni to co narzekają na kasiore .... Czesać i bic godzinki do kasiorynki ...

@Czesik z hasioka ....

Cześć Czesiek ???? Też chciałbym to wiedzieć czemu narzekają.. czemu wypominają innym gdy sami też robią nadgodziny... No ale... Nigdy nikomu nie dogodzisz.. jak były nadgodziny to źle bo za dużo ... jak nie ma to też źle , a nawet jak są teraz to i tak jest problem... I tak w kółko.. Pozdro

john

Guzik wiesz a sie wypowiadasz, bo biurowi zazwyczaj zostaja bo musza a nie zeby sobie kapse dopchac. Dowod? Prosze bardzo! Bardzo czesto te nadgodziny sa do wybrania, nie sa placone. Taka prawda. Czesc biurowych ma tez nienormowany czas pracy, wiec niezaleznie ile nadgodzin mogliby miec - nie sa placone. Wiec nie oceniaj kogos jak nie wiesz jak sytuacja naprawde wyglada. To, ze ktos zostaje po godzinach nie oznacza, ze firma mu za to placi do wyplaty cos wiecej. Na marginesie, ciekawe ile produkcyjnych pracownikow zgodziloby sie zostac po godzinach na takich warunkach?

Tru
@john

Zgadzam się z tym :) Spokojnego dnia wszystkim.

Do roboty!
@john

Koleżko ale jak mają nienormowany czas pracy to też inne pieniążki czy się stoi czy się leży dycha się należy

Czesiek z poczty

A nie robią?? Przecież robią więc o co ci chodzi ?? Nie jest to samo co kiedyś ale robią... Co na Blokach czy Transmisson to się nie wypowiadam bo to nie moja bajka. Wiadomo że jak są weekendy to jest lepsza kasa, jest to rzecz oczywista. Nawiąże jeszcze do jeden z wypowiedzi z którą się zgodzę, że pracownicy biurowi nie raz przychodzili do pracy w sobotę i musieli to wybierać... i nie robili z tego powodu problemów, nie jechali po forach że Nemak taki zły... tylko przyszli normalnie do pracy.... Natomiast na produkcji nie przypominam sobie żeby miała miejsce taka sytuacja, że któryś z pracowników przychodził ale do wybrania....przy sobocie roboczej jest wielki płacz że trzeba przyjść, a jakby mieli robić kilka sobót do wybrania to by dopiero było.... A co do posiłków to nikt nikogo do nich nie zmusza, nie pasuje.. nie jedz proste.

john
@Do roboty!

Tylko zazwyczaj sie jednak nie lezy, pomimo ze to sie wlasnie probuje wmowic pracownikom umyslowym.

Czesiek z poczty

Twoja wypowiedź mówi jakim jesteś człowiekiem, dlatego nie będę już więcej tracił czasu na odpowiedzi... A to, kto gdzie był i co widział to ty wiesz najlepiej... Można by wiele rzeczy przywołać z przed iluś tam lat... Ale ludzie tu się wypowiadają o rzeczach bieżących a ty bawisz się w znawcę historii zakładu i nawiązujesz do czasu gdy jeszcze nie było SC. A jak jesteś taki Kozak to idź i powiedz to w oczy tej Pani której tu nazwisko przywołujesz, pokaż jaki z ciebie mężczyzna a nie płaczesz na forum jak dziecko któremu lizak spadł na ziemię... Swoją drogą jak się na przykład w domu z kobietą nie dogadujesz to idziesz do niej pogadać o tym żeby znaleźć jakieś rozwiązanie, czy może siadasz do kompa i jedziesz na forum jak to ci źle w domu co? Dorośnij w końcu... Miłego weekendu dzieciaku

Cudanakiju
@Czesiek z poczty

(usunięte przez administratora) bo były sytuacje że trzeba było przyjść w sobotę odrobić wolne w tygodniu, jak to produkcja musiałem (usunięte przez administratora) nockę w sobotę żeby mieć innym razem wolne pozdro

Neutral

Widac tez pisEsz o rzeczach ktorych nie wiesz byla do wybrania co 3 sobota wiec nie szalej

@Nemak_love

Co to znaczy chyćcie bo nie łape?polska jezyk trudna jezyk widac

nasa
@john

Jakim cudem tej firmy jeszcze nie zamknięto? Nie płacenie nadgodzin i niemożność wyegzekwowania tego przez państwowe przepisy pracy ukazują jak hujo*we jest polskie prawo pracy oraz jak słabe są związki zawodowe. (usunięte przez administratora)

@nasa

Ciekawe. Nie zauważyłem aby coś było nie tak z wypłatą. Wypłata i nadgodziny wypłacane zawsze na czas.

@nasa

Jeśli się już NASA zainteresowała praca w Nemak no to cieszę się że pracuje w tak rozpoznawalnej firmie . A tak serio to nigdy nie było problemu z wypłatami czy nadgodzinami odkąd pamiętam a pracuje tu długo. A jeśli się znasz tak dobrze na prawie pracy w Anglii czy Niemczech no to teraz pewnie pracujesz za Euro w którymś z tych krajów.. Pozdrów proszę ekipę z NASA i pomachaj nam z rakiety jak będziesz przelatywał nad Bielskiem :)

to jest prawda - na karuzelach w dziurawych rękawicach pracują ludzie i odlew trzymają w rękach przez dziurawe rękawice..... ile ma stopni taki odlew... nie wiem ale zalany był chwilę wcześniej metalem o temperaturze powyzej 660 stopni a kokila ma powyżej 800 stopni ... więc ręce poparzone. taki odlew ma temperature (usunięte przez administratora)jakbyś chwycił gołą ręką to ręki nie masz .... i awantura codziennie o rękawice.. i cała reszta co nasa napisał też prawda .... bhp nie istnieje w tej firmie a każdy pracownik żyje 15 lat krócej od wdychania oparów itd .....ile tam płacicie teraz pewnie 10 pln ... brutto - szaleństwo

@pracownik

No to jak czegoś nie jest się pewnym to nie powinno się zabierać głosu tak? Co innego jest pracować w dziurawych rękawicach i odbierać odlewy jeszcze gorące i można się Faktycznie poparzyć.. a czym innym jest praca w dziurawych rękawicach i dotykać odlewów o temperaturze 600-800 stopni, bo po takim kontakcie to ręce są spalone dosłownie do mięsa.. dwa, warunki na kokilowni są ciężkie to się zgadzam... Ale jak ktoś mówi że jest płacone 5 czy 10 zł na godzinę... No to ktoś żyje w całkiem innym świecie lub zatrzymał się w latach 2000 .. jeśli masz kogoś znajomego który pracuje w Nemak to zapytaj go o stawkę a się dowiesz czy jest to 10 zł... tak że jeśli już przekazujecie informacje to w miarę żeby one były zgodne z prawdą..

Ziemianin

Widać że z tobą nie ma o czym gadać... Jak ty masz takie pojęcie o stawkach to aż mi cię żal...serio.... poczytaj sobie ile wynosi minimalna krajowa i przelicz to na godziny i wtedy napisz czy wyszło ci 5 zł ok? jeszcze strajki zakładowe doszły do tego... ;) Szacun stary za wyobraźnię... to już z ziomkiem z NASA gadka się lepiej kleiła :) Pozdro

@Ziemianin

w 2005 roku na kokilowni tekisd aluminium poland zarabiało się 5,5 brutto i piecowy też tyle miał.... strajki były ... więc zejdź na ziemię To teraz jest 17 pln/h rozumię tak? Dlaczego usuwacie posty ze stawkami , cenzura jak w korei ...pranie móżdżków ,, brak wolności słowa pozdro

Gryh
@Nemak_love

Zmienić to SB możesz skarpetki z ranna jak się umyjesz a jak żeś taki mądry i ambitny to pochodź trochę po wydziałach i spróbuj pracy na każdym wydziale a nie tylko dobre oceny dajesz matole

Mark
@nasa

Ciekawe skąd masz informację, że nie płaci się u nas nadgodzin? Pracuje tu już prawie dwadzieścia lat i nie słyszałem o przypadkach "bezpłatnych" nadgodzin. Mało tego - praca w dni wolne jest nagradzana dodatkową premią (poza normalnymi nadgodzinami)! Nazywają to "plusikowe"

CBA
@Nemak_love

Święta prawda co ludzie piszą o tej firmie. Pracowałam tam rok i wyszłam z tej firmy zniszczona psychicznie. (usunięte przez administratora) chyba największy w kraju. Kolesiostwo, kumoterstwo Wszystko co złe to Nemak. Też wiązałam przyszłość z tą firmą ale jak już tam przyszłam pracować to zmieniłam zdanie. Byłam traktowana jak czarna owca bo miałam najlepsze CV z całej załogi i wszyscy się bali że stołki odjadą od (usunięte przez administratora) Ci ludzie z którymi miałam niestety okazje się spotkać kiśnie już pewnie na emeryturach a ja gdybym chciała walczyć o swoje to pewnie zrobiliby ze mnie wariatkę. Jak nie liżesz (usunięte przez administratora) i nie masz rodziny tam to Twoja wiedza i umiejętności nie są ważne. Oni nie potrzebują ludzi z wiedzą tylko (usunięte przez administratora). Same tępe dzidy tam pracują... Dla ludzi wykształconych nie ma tam szans rozwoju. Teraz pracuję w międzynarodowej firmie zarabiam 5 cyfrową wypłatę w euro mam dom i piękny samochód Pozdrawiam Kadry i Dział Kontroli Jakości

Dam.
@Nemak_love

Pewnie zrób dwa miesiące w miesiąc to zarobisz w każdym zakładzie pracy.Idz do Lavo to zarobisz ????

Nik
@Nemak_love

Bo wypowiada się jakiś pajac z biura a nie pracownik.

@Nemak_love

Hehe jakie te premie chyba tam w biurze i wyżej napewno nie na linii produkcyjnej i obróbki. A teraz 4 brygadowka na 3 i gdzie te nadliczbowymi zrobi a dodatku tyle że śmiać się chce

Eryk

Serio chcą wprowadzić 4 brygadówkę? Tego nie wiedziałem . Kurde to by będzie kicha w takim razie.. szkoda..

Rf
@Nemak_love

Zapewne pan z biura się odzywa albo człowiekz, który nie ma rodziny i poza pracą nie ma innych "pasji"..

Toznowuja

Shrek, Tanos zwał jak zwał wiadomo o kogo chodzi. Człowiek się nie nadaje na dyrektora, na nawet na kierownika. Na takim stanowisku chodzić po wydziałach i brudy z za szafek wyciągać? Skoro to lubi, to powinien w piaście się zatrudnić, wszystkim by to wyszło na dobre.

Uuuuiuu

Zakład idzie w stronę 4 brygadowki żeby nie płacić ludziom za weekendy bo oszczędności jeden wydział już ma 4 brygadowke i nie mają teraz roboty i gdzie są te (usunięte przez administratora) Związki czemu nie walczą o dobro pracownika trzeba tych skurw...... Wypier...... Z tych związków bo (usunięte przez administratora) Robią i nie są dla ludzi fizycznych a ale są za to dla ludzi umysłowych fizyczny na 4 brygadowe a ped.. Umysłowy normalnie przychodzi w weekend za dobre pieniądze kiedy chce to urlop i podwyżka (usunięte przez administratora) Ten zakład

Kocham Nemak
@Uuuuiuu

Co za problem zostań umysłowym i będziesz miał tak fajnie jak my....uwielbiam to biadolenie robili...ale jakby miał głową pracować to by się pogubił.

@Kocham Nemak

Młotku trochę szacunku do ludzi pracujących fizycznie nazywanie nas "robolami" mówi wszystko na temat twojego poziomu intelektu i empatii, zapraszam na kątówkę na LTH jak machniesz teraz prawie 300 sztuk g30 na zmianę to nie będziesz taki (usunięte przez administratora) (jeszcze w lecie jak na dworze jest co najmniej 30°C) Bierz jeszcze pod uwagę, że jak po wprowadzeniu czterobrygadówki około 30% tych jak to ty nazwałeś "roboli" się zwolni to kadra inżynierską też zostanie zredukowana. Jeszcze jedno zostać umysłowym w Nemaku graniczy z cudem bez znajomości lub rodzinki. Podsumowując Szacunek przede wszystkim a po biadolić każdemu wolno

@321

Dzień dobry :) Zwracasz uwagę komuś w temacie szacunku do innych, a 98 % komentarzy tutaj to są wyzwiska l obrażanie liderów , mistrzów, czy inżynierów wiadomo przez kogo... Po drugie nazwał pracowników robolami, w ten sam sposób co niejednokrotnie sami się tutaj tak pracownicy nazywają, więc w czym problem?? Dlatego pisanie tutaj o szacunku szczególnie przez osoby które praktycznie ciągle innych obrażają jest delikatnie mówiąc..bez sensu ... I jeśli chcesz stać już na straży szacunku to zwracaj wszystkim uwagę, a nie tylko wybranym... Miłego dnia :)

Gabriela
@Eryk

W pracy też się tak obrażacie i jest taka kiepska atmosfera jak na forum ?

@Gabriela

Cześć, w pracy nikt nikogo nie obraża.. nie przypominam sobie takiej sytuacji.. spięcia się zdarzają jak wszędzie, ale bez obrażania się nawzajem.. A na forum jak na forum, zawsze znajdzie się ktoś kto ma do kogoś jakiś żal którego z różnych powodów nie potrafi powiedzieć w cztery oczy... A na forum potem jest wylew tego wszystkiego... A jak byś poczytała to 99 % wyzwisk jakie tu lecą to na liderów, kierowników, mistrzów itd. nie spotkałem tutaj sytuacji żeby liderzy, kierownicy czy mistrzowie jechali tu po pracownikach produkcji, nie ma czegoś takiego..na jak tylko ktoś odpisze że nie nie zgadza to zaraz jest jazda... Więc sama widzisz jak to wygląda i co można o tym myśleć...

@Eryk

Powiedz po co liderzy mistrzowie czy kierownicy mają jechać tu na pracowników fizycznych przecież jadą po nas w pracy (a jadą bo sam zostałem wyzwany przez lidera w niewybrednych słowach) aaaaaa jak nie śpią na nockach ale .... jak to już ktoś pisał na tym forum taka specyfika pracy. A co do mówienia w oczy to chyba żartujesz trzeba by było od razu pracy szukać bo u nas liderzy mistrzowie a zwłaszcza kierownicy są bardzo ale to bardzo mściwi

9pppphhjkmnb

Kolego Bez nerwów trzeba szukać innej roboty i tyle w tym temacie firma Nemak oprowadziła teraz oszczędności do perfekcji więc nawet najgorsza firma zarobkowa bd teraz lepsza niż ta firma bo bd się robiło na 2 i 3 zmiany podwyżki bd a nie walenie w dziada na tych nie robow wykształconych co pod biurkiem Marszałkowskie berlo pieszczą

Oburzony

Czy oni nie widzą że zakład istnieje tylko dzięki tym ludziom co (usunięte przez administratora) na okrągło? To jeszcze im trzeba dokręcić srubę i od rodziny całkiem oderwać. a tylko czekać jak się pojawią nowe auta tzw "SŁUŻBOWE"

Teraz rodzina
@Oburzony

Pracownik fizyczny to "numerek" - pracując ciągle, słupki rosną. Rodzina? Jaka rodzina? To nie przedszkole. :) Ważne, że umysłowi mają dobrze i zarabiają na naszym wysiłku, gdy przychodzimy pełno weekendów, żeby godnie żyć.

@Oburzony

Samochody już są BMW

@321

Dla ludzi z logistyki w pomocy żeby nauczyli się mylić i liczyć żeby przez nich ten zakład nie upadł

@778888

Przepraszam słownik nie mylić a myśli

Maria
@Teraz rodzina

Dostajecie chociaż jakąś lepszą kasę za to że przychodzicie w weekend czy nie bardzo?

UJEK dAREK

Ujek w + Kani + Balowal Ujek w Kani + balował? apotem potedo + gfilo + gooo ' balował Ujek dupcy i piepdoli Merekessa glin8ik boli.

Xxxl

Jako były pracownik powiem tak. Szacunku dla robola, zero !!!!!! Za mało inżynierów procesu , to na pewno , więcej brygadzistów i liderów . Robiło się w miarę fajnie ale ludzie na wysokich stanowiskach którzy potrafią być tak fałszywi i zakłamani....no trochę nie bardzo. Dlatego do nowych pracowników , czy tam trafisz przez agencję czy nie to się zastanów. Będziesz i tak nikim , a jak będą chcieli kogoś wyp....ć to polecisz pierwszy.

Stary wiesz że wogóle nie skumałeś że Xxxl napisał ironicznie że trzeba więcej inżynierów ?? Czyli że nie trzeba... A twoja opinia z tyloma rzeczami z wiadomych powodów "usunięta przez administratora" nic .. ale to nic nie wniosła... A ty się tak rozpędziłeś....

Były pra....

Jak nie masz znajomości to jesteś nikim tu liczy się tylko kolesiostwo i rodzina . Szwagier szwagrowi zawsze robotę dobra znajdzie ????????????????????

Kocham Nemak
@Były pra....

Haha to pisze napewno jakiś (usunięte przez administratora) bez szkoły....haha. A wykształcenie i papiery jakie masz to co myślisz, że się nie liczą??

Halny

Niespełna rok temu nasz nowy derektor oraz przedstawiciele związków chodzili i prosili żebyśmy pracowali w weekendy i tak było. A teraz związki pokazały czego są warte.

I888
@Halny

Hehe dyrektor prosił zastraszał chyba ludzi 4 brygadowkowa i zwolnieniami nie (usunięte przez administratora)..... Śmiechem na tym forum a teraz jak większość ludzi chce się zwolnić to co mamy poszukać człowieka na swoje stanowisko ady podobno każdego zwerbuja i bd robił z ludzi

TTY
@I888

Decyzja o 4-brygadówce już zapadła - słyszałeś o jakichś zwolnieniach? Fajnie się mówi, ale jak przyjdzie do czynu...

@TTY

Moim zdaniem jak się zwolni parę osób to będzie maks. Większość z tych którzy mówią że się zwolnią to zostaną.. chociaż nie zmienia to faktu że system pracy 4 brygadowy jest do bani.. w sensie takim że musisz przyjść w większość weekendów do pracy gdy żona i dzieci mają wolne.. druga sprawa to odpadnie duża część godzin nadliczbowych .. fajnie dla zakładu bo zaoszczędzi hajs, ale ludziom w tych ciężkich czasach będzie tych pieniędzy brakować..dobrze by było żeby korzyść z tego systemu jak już wchodzi była dla obu stron... W końcu każdy chce zarobić żeby żyć.. a życie z dnia na dzień jest coraz droższe... Pozdrawiam u życzę wszystkiego dobrego

G609
@123

Ten zakład teraz cały czas od jakiegoś czasu oszczędza na ludziach była pandemia covid w weekendy robili tylko wybrańcy teraz wchodzi 4 brygadowka tylko wybrańcy bd normalnie pracować także brawa dla tego zakładu ze tak wali w (usunięte przez administratora) Z innymi

Iii
@G609

Ale teraz dobra wyplate bd mieli Shrek super kot bezdomny w szybkich butach i smoczya

"Nemak firma przyjazna rodzinie" Tak pisali w swojej gazetce a teraz będą je rozbijać. Firma cofie się do lat 80

Pozdrawiam środkowym palcem tych co obrażali na tym forum starego św Pamięci dyrektora za wybranie tak super doskonałego nowego co zadyszki dostaje żeby odpowiedzieć pracownikowi dz... Do... Ale do zastraszania ludzi jest 1 aż dziwię się ze tego zadbanego dyrektora z Niemiec jeszcze nikt nie podał do sądu za zastraszanie o zwolnienia s i tak nie prawnie to wprowadza i dalej myśli że bd zastraszał ludzi typowy Shrek

Operator

Panie i Panowie, a jest jakaś szansa, że na zwykłe stanowisko fizyczne zapłacą ciut więcej niż 18,30 zł/h? Szukam czegoś, gdzie wyjdę ciut więcej niż 2500 na rękę... na razie załamuję ręce, bo wszędzie max. te 19 zł brutto dają/godzina. Słyszałem, że Nemak więcej płaci. Ja roboty się nie boję i ciężko już nie raz pracowałem.

@Operator

Tak, jest szansa ale najlepiej złożyć CV i poczekać na zaproszenie. Tutaj nikt Ci nie powie jakie są stawki. Z pewnością będzie to więcej niż 18,5 zł /h. Pozdrawiam.

Warszawiak
@Operator

Przyjdź zobacz się dowiesz jak jest w rodzinnej firmie gdzie ręką rękę myje a batem poganiają .... I straszą że kierownik w camery patrzy ....

@Warszawiak

O jest ! Pojawił się ! Tylko czekałem na komentarz tego typu .. Gość który narzeka na firmę w której pracuje.. :) prawda jest taka że nie jest źle... A te przekoloryzowane opinię jak to jest źle, to na nie trzeba wziąć duuużą poprawkę... O kasę w zakładzie się nie martw, ludzie też są wporządku, chyba że trafisz na narzekacza goworkowego :) przyjdź, jak się dostaniesz popracuj... I zobaczysz czy ci odpowiada, praca czy ciężka? Zależy na jakie stanowisko i wydział trafisz... Ogólnie na plus

@123

Noooo czy ty 123 się słyszysz stanowisko ? wydział? chłopa wepchną gdzie będą mieli braki, zawsze tak jest a co do zarobków to kwestia ustaleń z podwykonawcą. A co do pracy to się zgadzam jak masz znajomości, rodzinę ( lub miękki jęzor) będziesz miał się jak bułka w maśle. P. S. 123 roz.... lasz mnie widać że to twoja praca mażeń bardzo szczęśliwy pracownik któremu nic nie przeszkadza nic tylko brać wzór z "kolegi" . Każdy na coś narzeka a " kolega " nic wszystko cacy tylko ONI są sobie winni ONI to bo ONI tamto zastanawiające dla fizola ????

@Operator

Chłopie zawsze jest szansa tylko CV zostaw i nie słuchaj komentarzy czeka Cię raczej ciężka praca, a z tego co piszesz znajomości ani rodziny w firmie nie masz , nawet inżynier bez rodzinki ( brat, wujek) szans nie ma na jakiekolwiek stanowisko????

@321

A czy ja napisałem na jakie stanowisko pójdzie?? Czytaj ze zrozumieniem, odpisałem na pytanie czy praca jest ciężka "to zależy od stanowiska".. A czy trzeba mieć znajomości i rodzinę żeby tu dłużej pracować lub iść na wyższe stanowisko ?? Nie, nie trzeba.. to jest kolejny wymysł zazdrośników.. dużo ludzi pracuje na stanowiskach fizycznych czy też umysłowych już dużo lat nie mając znajomości w zakładzie... Więc bez przesady... A jeśli nie mam na co narzekać to co?? Tak cię to boli??? Dobrze mi się tu pracuje więc czemu mam narzekać?? Wiadomo że może coś być do poprawy ( każdy by chciał zarabiać trochę więcej :) ale to nie jest temat żeby pisać na forum bo tutaj tych spraw się nie załatwi.... A i w każdej firmie może się coś znaleźć do zrobienia ale znowu bez przesady... A jeśli faktycznie jest problem to może zgłoście to do związków?? Albo może najlepiej poprostu porozmawiać z kierownikiem co ? Jest dużo rozwiązań niż forum w necie które tak naprawdę nic nie załatwi... Miłego dnia

dda222

22,36/h + 15% + 200 brutto frekwencyjnej Tyle dają na start

@dda222

Tak tyle dają w Nemaku ale w spółkach może być różnie a do Nemaka nie przyjmują od razu czy tu też się mylę panie wszechwiedzacy 123 ?

Yyuuu
@123

Hahahaa kolego nie rozśmieszaj mnie związki już dawno są przekupione a kierownictwo i BHP ma (usunięte przez administratora) na ludzi NEMAK to już nie ta sama firma co parę lat temu teraz się liczą ludzie uprzejmie donoszący i gwiazdy nie ujebanr od roboty

@Yyuuu

Masz jakieś dowody na to że związki są przekupione?? Czy poprostu oskarżasz bez żadnych dowodów???

Możesz mnie uświadomić... Nie mogę się doczekać .. dawaj :)

@123

No miałeś uświadamiać kolegę? a jednak g... wiesz ale cóż normalka przy tobie a teraz zadaj sobie jedno ale naprawdę (usunięte przez administratora)ważne pytanie kto płaci wypłaty prezesów związków ?

@123

"A czy trzeba mieć znajomości i rodzinę żeby tu dłużej pracować lub iść na wyższe stanowisko ?? Nie, nie trzeba.. to jest kolejny wymysł zazdrośników.. dużo ludzi pracuje na stanowiskach fizycznych czy też umysłowych już dużo lat nie mając znajomości w zakładzie... Więc bez przesady.." Jak napisałeś dużo ludzi pracuje wiele lat bez znajomości tak lecz dużo to nie wszyscy znaczna ilość umysłowych jest rodziną lub znajomymi, piszesz zazdrośnicy nie nie jestem zazdrosny raczej zawiedziony polityką naszej firmy, kiedy syn LEADER a dostaje intratne stanowisko mimo braku szkoły a brat inż. z PDC zostaje inż. procesu mimo ukończonego dopiero pierwszego roku studiów a to są tylko dwa przypadki z którymi miałem osobiście do czynienia. Więc proszę cię nie wyjeżdżaj mi z zazdrośnikami którzy wynurzają się na forum ja tylko opisuje jak jest faktycznie wiem że tu nic się nie załatwi ale nie wprowadzajmy potencjalnych pracowników w błąd fizol ma prace raczej ciężką ( nie narzędziownia) uwzględnioną w wyśrubowanych normach, w zależności od wydziału praca jest mniej lub bardziej szkodliwa. Co do umysłowych wiem że też mają swoje obowiązki lecz niektórzy z nich bez koneksji nie mieli by swoich posadek.

@321

No z czegoś muszą pobierać swoje pensje, więc to akurat mnie nie dziwi i o tym wiem... Ale ty mówiłeś o przekupstwie więc...??? A powiedz mi ty jesteś zapisany do związków czy nie jesteś??? Bo jak znam życie należysz do tej grupy która najeżdża na związki, ale jak przychodzi do podwyżek to pierwszy lecisz się dowiedzieć ile zostało wynegocjowane... po bilety do kina i paczkę czy bon na święta też lecisz szybciutko i pierwszy w kolejce stoisz :) :) a jak masz taki problem ze związkami to może chodź sobie co roku indywidualnie załatwiaj podwyżkę zamiast brać tą którą związki wynegocjują co ? Panie (usunięte przez administratora) ...

Ok, to w takim razie czy dasz radę odnieść się do tego co napisałem dalej? Czy jednak wymiękniesz bo to prawda i wolisz milczeć..? No chyba że wrzucisz temat zastępczy jak TVP i temat cuchnie :D

@123

Tak należę do związków po bilety nie chodzę wcale ( przeważnie jak się kapne jest za późno) paczki jak dają to biorę a co do podwyżek to jak były negocjacje to przyszedł do nas koleś że związków i straszył że jak się nie zgodzimy na ustalenia to g... dostaniemy i prawdę mówiąc jako jeden z trzech na około dwudziestu na zebraniu zgodziłem się z ustaleniami po czym gościu zgłosił że jednogłośnie dana zmiana przyjęła ustalenia i co ty na to ja się nie krępuje i nie wymyślam zastępczych tematów , na TVP i ten rząd żygam a jak już pisałem kolesiostwo i rodzinki w firmie odczułem na własnej skórze więc nie mów mi że nie ma a zawód na takie traktowanie jest straszny jeszcze ci po wszystkim powiedzą żeby nie brać tego personalnie porażka.

@123

Jeszcze jedno z jaką kolwiek sprawą się zwróciłem do związków docelowo na wydziale miałem jeszcze bardziej prze....ne od LEADERa najgorszą jaka może być robota nadgodzin zero i tak przez miesiąc więc przestałem bo nie ma sensu

@321

Ok, przyjąłem do wiadomości to co napisałeś.. To proszę powiedz w takim razie równie szczerze co trzyma cię w tym zakładzie że tu jeszcze pracujesz? Bo z tego co piszesz to dzieje się dużo złego, więc co cię tutaj w takim razie trzyma.. powiedz mi proszę..

@123

Wiek ☹ niestety i finanse 18 lat pracy = 13 lat stażu a co do pensji to firma działa bez zarzutu. Już się pogodziłem z tym jak jest, ale nie mogę słuchać gościa, który o "kolegach" mówi w osobie trzeciej twierdząc że jest pracownikiem fizycznym a umysłowych broni i tłumaczy specyfiką pracy. P.S. Ostatni raz na nockach spałem jak jeszcze był TEKSID.

@321

W kwestii finansowych zgadzam się z tobą, bo to fakt. Tylko gdyby przejrzeć te wszystkie opinie tu wystawiane to jedyny wniosek jaki się nasuwa to wszyscy od Lidera w górę to albo po rodzinie, albo mają znajomości, albo mają stanowiska bo donosili... Nie wydaje ci się że jest to trochę przesada i pakowanie wszystkich do jednego worka?? Serio, nie ma tu mistrzów, Liderów, technologów, kierowników, inżynierów którzy są ok? Którzy dobrze wypełniają swoje obowiązki i dogadują się z pracownikami??? Przez tyle lat pracy nikogo takiego nie spotkałeś??? Idąc dalej tym torem to pracownicy produkcji są nieskazitelni tak? Nie wolno złego słowa na nich napisać bo cokolwiek by tu ktoś nie napisał w ich kierunku to zaraz była kontra i atak na liderów itd. i jak by nie patrzeć to że wszystkie negatywne opinie jakie tu się pojawiały to były z produkcji na liderów itd. nigdy na odwrót... A nie mów mi że nie byłoby czego napisać, bo pracując tu 18 lat nie jedno pewnie widziałeś co się działo i czasem jeszcze dzieje na produkcji. Co do związków to prawda jest taka że nie jednemu w zakładzie (usunięte przez administratora) uratowały i nie raz stawały po stronie pracownika więc najeżdżanie na związki też nie jest do końca wporządku... Spróbuj sobie wyobrazić że w zakładzie nie ma związków i jak by wyglądała sprawa choćby podwyżek.. każdy indywidualnie by chodził sobie stawkę negocjować, oczywiście musiałby jeszcze mieć podstawy żeby ją otrzymać... czy może znalazłby się jeden z pracowników który chodziłby negocjować w imieniu pozostałych... I to jest jedna z wielu rzeczy które związki ogarniają... Tak że tutaj trzeba patrzeć trochę szerzej na to co się dzieje, a nie tylko gadać że wszyscy źli... Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

@123

Osobiście to nigdy się nie spotkałem z awansem za donoszenie, wiesz nikogo nie (usunięte przez administratora) i nie wiem czy mnie ktoś (usunięte przez administratora) Wiadomo nie wszyscy to pociotki lub znajomi ale spokojnie 20% kadry ma kogoś gdzieś , osobiście znam niewiele osób zarządzających które naprawdę są fer przykładem może być kokilownia jeden gościu zostaje LEADERem odlewania jest super sprawiedliwy zna się na robocie w praktyce nie tylko technologii, z drugiej strony drugi gościu był miernym brygadzistą rdzeniarni swego czasu kolejki do związków na skargę na niego chodziło za hamskie traktowanie oraz ordynarne odzywki ( wystarczyło żeby ktoś kilka razy poszedł na L4 od psychiatry pod kontem pracy a gość by za (usunięte przez administratora) poleciał) co zakład zrobił za karę ? awansował jełopa na LEADERa odlewania (nie odlał ani sztuki) Wracając do tematu z jakiego powodu LEADERzy mieli by pisać coś na produkcyjnych jak u nich " słowo ciałem się stało" jak powiedzą tak sie robi , Pisałeś żeby zgłaszać jak nam coś nie pasuje kierownictwu, po co żeby potem miesiąc zap...lać na kątówce ( bo cięższej roboty nie ma) taka specyfiką pracy. Co do związków fakt jak przyjdzie młot jeden z drugim na bani do roboty to od dyscyplinarki go uratują ( nie odniosłeś się do gościa ze związków w moim wcześniejszym poście) ale szczerze nie wyobrażam sobie Nemaku bez związków. Nemak jest chyba jedynym w Bielsku zakładem tak bardzo przypominającym (usunięte przez administratora) zakłady z mojej młodości. Co do NAS fizoli też nie JESTEŚMY niewinni każdy chce trochę umknąć przed robotą zwłaszcza przy tych normach i kontroli NORISa szczególne widząc na nocce ziewającego LEADERa z czerwonymi oczami nad ranem. Oki już dość bo jak się ktoś kapnie kto się tak wynurza online to będę miał (usunięte przez administratora) do kwadratu. Cóż w Nemak tak jest jak ktoś się dowie co myślisz masz (usunięte przez administratora)

BLACKBIRD
@Operator

Polska kraj cudów tyle ci powiem ,wyjedź z kraju bo tam się w życiu nie dorobisz tragedia pozdrawiam tych co zapitalaja za 25 brutto gdzie wGermani Mam 15 euro i jeszcze starym rowerem ale życie jest piękne i nie ma tej PL mentalności haaaaa HAAAAAAA yhaaaaa

@123

123 jakie związki słyszysz się to biuro turystyczne które Głowno robi od dłuższego czasu dziwię się że jeszcze istnieją powinny być zewnętrzne niezależne związki

Hehe śmiechu warte robota wstrzymana na weekendy znowu żeby ludzie nie zarobili a w biurach oczywiście pełno bo się nie odrobili z robotą szacunek dla nemaka za pracę dla nich a tylko sprubujcie przyjść z Kartkę na weekend to zobaczycie co usłyszycie od normalnych ludzi chcecie oszczędności to je bd mieli

Witam. Perypetie życiowe wymusiły zmianę miejsca zamieszkania i szukam pracy, wobec tego weryfikuję komentarze. Czuję, że odszukam rzetelne informacje o pracodawcach z okolic Bielsko-Białej. Proszę, dajcie znać jak pracuje się w firmie NEMAK POLAND sp. z o.o.? Czy warunki pracy są dobre? Czy jest kantyna z tanimi obiadami? A może firma załatwia posiłki z dofinansowaniem pracodawcy? Nie mam dzieci więc nie gotuje w domu. (usunięte przez administratora)

TN Master

tak. i do tego mamy każdego miesiąca bony na festiwal golonki sa sarnim stoku wraz z rachunkiem open w lokalnym browarze, we wtorki kupony na 90% upustu w lokalnej kebabowni słynącej z przypalonego mięsa a na weekendy przed zakładem rozwija się stół szwedzki firmowany przez największego producenta sałatek rybnych!

NIE

Szukasz pracy czy stołówki

Xoxo

Daruj sobie ten zakład, to już nie ten nemak który był kilka lat temu

Woźny

szumne otwarcie stołówki z 1 marca zostało przeniesione na 1 kwietnia prima aprilis 2028 roku - obecnie będzie organizowana zbiórka na kartongips, farby i nowy sufit ::-) po zatrudnieniu zostanie Ci kolego pudełko z porcyjką, dobroć żonki, 43300 lub mięsny w społem :-)

Wiesław

Tak mamy turasa co kręci darmowy kebab pod zakładem, warzywne czwartki gdzie można dostać ćwikłę z chrzanem za darmo. Lub jeśli lubisz pajda ze smalcem też się znajdzie.

Mr.President

Znowu zaczęły się płacze i lamenty.. i do tego jeszcze wyzwiska... Sprawa jest prosta... Jeśli komuś nie pasuje miejsce pracy i warunki powinien poszukać innej pracy, a nie męczyć się i płakać jak przedszkolak ... Sorry ale dorośli Faceci" a wylewają swoje gorzkie żale w internecie... Śmieszy mnie takie coś, wielcy Mężczyźni... A jedyne co robią w poprawie warunków pracy to płacz w internecie... Sorry ale tak to wygląda... Bierzcie swój los w swoje ręce i szukajcie pracy takiej która jest dla was wymarzoną pracą i nie mówię tego złośliwie, ale jak by mi praca nie pasowała to bym szukał innej.. aha i ciekawe kto taki przychodzi z biura do pracy w weekendy żeby robić za pracowników na linii... Niezła fantazja... Pozdro

@Mr.President

Nie kolego niech ludzie wiedzą przed popełnieniem błędu przyjęcia się do tej firmy na co się piszą ale podejrzewam że taka pala życiowa jak ty usunie te komentarze

Nr.President
@00000066

Hahaha Pała to cię wiesz.... Pluszaku :) Jesteś tak zacofany umysłowo że nawet nie masz pojęcia o tym że osoba pisząca tutaj opinie nie bardzo chyba może usunąć swój komentarz.. no ale czego wymagać od kogoś na takim poziomie rozumienia... Odpal lepiej jedyną słuszną telewizję i obejrzyj... wchłaniaj... informacje idealne dla ciebie.. pała to ty jesteś.. je ze swojej pracy jestem zadowolony i nie narzekam więc kto jest pałą....? Miłego

Hook
@Nr.President

Hehe Herkulesie (usunięte przez administratora) do roboty a i no się poskarżysz na coś to dostaniesz w pysk za brama tak wyglądają wasze emaiile szkoda brudzić rąk na prace

Nr.President
@Hook

Te... Idź zjedz Snickersa bo gwiazdorzysz... Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to lepiej siedź cicho, bo takie straszaki to możesz ziomkom w piaskownicy opowiadać... Może ci uwierzą... No chyba że cię znają :)

NEMAK POLAND sp. z o.o. poszukiwała kogoś na stanowisko Specjalista ds. Dokumentacji Technicznej. Czy komuś udało się dostać tę pracę i mógłby powiedzieć więcej o tym, czego można się nauczyć? Zależy mi na informacjach o zakresie obowiązków.

9999bbb

Jak masz kolegę albo znajomego wysoko postawionego nie mówię o fizycznym bo nawet nie wiem czy teraz byś się trafił pod firmę nemaka jak nie bd pod...... Ludzi bo takich teraz ten zakład szanuje ludzi parę lat temu polecił bym ta firmę każdemu ale teraz nawet najgorszemu wrogowi bym powiedział szczerze zeby szukał innej firmy jesteś osobą nowa fizyczna jesteś tylko na okres zatrudniony jak ta firma potrzebuje albo dostaniesz się do firmy albo za bramę inne firmy co chwilę mają podwyżki i itp a tutaj liczy się kasa dla biurowych teraz ludzi zaztraszaja 4 brygadowka gdzie w nemaku ciężko o wyszła stawkę czy urlop chyba że uda Ci się iść do biura wtedy możesz pracować zdalnie bo teraz tacy są ludzie potrzebni w tej firmie tylko ciekawe jak ich zabraknie co wtedy zrobią najlepiej jakbyś był pod(usunięte przez administratora)

Uuiiii
@9999bbb

Lepiej (usunięte przez administratora)...... Z tego chcą 4 brygadowki bd sb sami (usunięte przez administratora) na produkcji razem z pasożytami że związków skończy się im siedzenie jak pasożyty na zdalnym i branie hajsu za nic nawet w obronie ludzi nie umieją stanąć (usunięte przez administratora) ten zakład za takie zarobki to lepiej na zmywaku w Macdonaldzie robić

Pracownik 1
@Uuiiii

Każdy młody bez wysługi i zobowiązań kredytowych poszuka innej pracy. A Ukraińcami to się jeszcze najedzą, obudzą się z ręką w nocniku. Oby przejrzeli na oczy za wczasy i wycofali się z wprowadzania takiego nieludzkiego systemu pracy.

@Uuiiii

Coś w tym jest, związki coraz mniej patrzą na dobro pracownika.. coraz częściej to widać, nawet ci którzy są na wydziałach jakby zapomnieli o swojej funkcji i patrzą tylko swojego dobra, żeby potem w razie czego na nich zagłosować... Kiedyś było lepiej w tej kwestii choćby lat dziesięć temu jak pamiętam.. O pieniądzach nie będę się rozwodził, bo jak by nie było to zawsze będzie mało, ale faktem jest że praca jest ciężka a zarobki już nie tak atrakcyjne jak kiedyś.. żeby ludzie chcieli tu zostać to trzeba dać im zarobić, konkurencja jest duża a ludzi do pracy coraz mniej...

@123

Co ty mówisz o pieniądzach skoro w biurach teraz jest więcej nierobow niż fizycznych kiedyś był jeden majster i kierownik i wystarczało robota zawsze jest i bd zrobiona a teraz kasa idzie na tych (usunięte przez administratora) Co nic nie potrafią prócz robienia zdj i pod...... Ten zakład upadnie

Hahaah
@123

A po 2 nie pisz o wszystkich wydziałowych ludziach że związków bo jak jest fizycznym to (usunięte przez administratora) Na hali to skąd ma mieć czas na to co się dzieje teraz bez układów i (usunięte przez administratora)

@9990099

Tak, tak... Kiedyś było inaczej... Oczywiście.. tylko nie wiem czy zauważyłeś jak bardzo zmienił się zakład i i ile doszło nowych procesów których wcześniej nie było. Trochę słabo by to wyglądało gdyby jeden kierownik czy mistrz zajmował się odlewaniem , spawaniem, metalem, CNC, obróbką cieplną itd... myślisz że dałbyś radę sam jako mistrz to ogarnąć ??? Z Drugiej zaś strony nigdy nie słyszałem żeby któryś z mistrzów/kierowników narzekał że ma za dużo ludzi i żeby kogoś zwolnić... A na ilość osób w biurze wiecznie ktoś się przywala że jest za dużo ... Co ty na to? Jesteś w stanie odpowiedzieć na te pytania?

@Hahaah

Po pierwsze nie wszyscy przedstawiciele związków pracują na produkcji.. Po drugie z tego co się orientuję to jak są zebrania związkowe, to pracownicy którzy pracują na produkcji i są delegatami to uczestniczą w takich zebraniach.. Po trzecie jeśli już ktoś jest związkowcem, nie ważne czy jest na produkcji czy w biurze to jego obowiązkiem jest informować ludzi co jakiś czas co się dzieje w zakładzie .. czy też przejść po wydziale i porozmawiać z ludźmi, bo napewno mają coś do powiedzenia... Bo taka ich funkcja że są dla ludzi tak?? No chyba że się mylę to mi powiedz

Iiii888
@123

Hahahaa ale za to są ludzie z leenu normisci którzy zamiast się zajmować swoją robota to szukają na wszystkim oszczędności a wgl nie mają chce i ani nie spróbowali ani jednej roboty gdy nie było weekendów ludzie chcieli zarobić to oni pierwsi byli na liście na weekend i do podwyżki a dla robola (usunięte przez administratora) Prawda boli bd jeszcze bardziej bolała jak wejdzie to co chcecie wprowadzić

NNN

Błagam! Używajcie interpunkcji. Chcialbym dowiedzieć się czegoś o zakładzie, wchodze i czytam, a tu słowotok dziwnego slangu.

@Iiii888

Nie żebym kogoś tu bronił, ale takie jest właśnie zadanie pracowników leanu. I oni właśnie w ten sposób zajmują się swoją robotą, bo taką właśnie mają... A czy pracownicy leanu byli pierwsi do podwyżki czy do pracy w weekend to tego nie wiem

@123

Od kiedy pracownil Lean jest od ustalania norm ? Oni powinni zajmowc się standaryzacją stanowiska pracy poprawą ergonomii a nie mierzeniem czasu cyklu na poszczególnych maszynach

@321

Tak masz rację, standaryzacja i ergonomia to ich główne zadanie. Ale jeśli dostaną odgórne polecenie że mają tak robić no to muszą się do tego dostosować. Nie mogą sobie sami ustalać czym się będą zajmować, tylko ktoś im przydziela zadania jakie mają zrobić.

@123

Nie wiesz o czym piszesz

@123

I po tym jakie masz pojęcie co do zadań poszczególnych komórek naszej firmy wiem że nie jesteś nikim z biura ewentualnie ustawiacz lub jego zastępca (gdy jest potrzeba ) ponieważ czasów wykonania poszczególnych czynności pracownikom Lean potrzebne jest do wprowadzenia do standardu pracy ( co ile trwa ) a do ustalenia norm potrzebne jest charmonogramowanie czasu pracy lub "Fotografia dnia roboczego"

@123

Chyba już wiem kim możesz być i nikomu nie powiem ponieważ ci biurowi mają gdzieś broniących ich jełopów a fizole mogli by cię uszkodzić :-)

Zostaw merytoryczną opinię o NEMAK POLAND sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w NEMAK POLAND sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NEMAK POLAND sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 113.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEMAK POLAND sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 13 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

NEMAK POLAND sp. z o.o.