logo WEGA-A Sp. z o.o.

WEGA-A Sp. z o.o.

Kalisz

Opinie o WEGA-A Sp. z o.o.

Luck 2017-05-25 19:49
Ja podbijam to pytanie Benka czy tylko Polska czy Europa też do jazdy?
xyz 2017-05-25 21:50
Z czego piszą na necie to jeżdzą po świecie. jak chcesz moge zapytać kumpla to tam robi i jutro napisze.
Luck 2017-05-26 11:41
Gdzieś ja o o tym też czytałem ale nie moge znaleźć gdzie. A powiedzcie czy ci co jeżdzą zagramanice to lepiej dostają czy to samo?
Luck 2017-05-26 11:43
Aha i jak jeżdzą to gdzie?????
andrejjje 2017-05-29 07:34
Orientujecie się czy nadal w wedze szukają? szukam czegoś właśnie z kalisza najlepiej, transport m-n, co to już bez takiego znaczenia.
Busik 2017-05-30 09:28
WEGA-A potrzebuje aktualnie kierowców C+E na autotransporter, może komuś pomogłem?
FanRozczochranego 2017-05-31 02:02
Drogi agitatorze...

Zapytam tak po ludzku, czy w nawale coraz większych obciążeń które spadają na kierowców, firma zmienia swoją politykę?

Tak na szybko wyliczę, może inni na tym portalu nie będą łykali propagandy, którą zajmują się ludzie z biura Wega-a (Tak, to nie żart... Mikołajowi już się pewnie laptop gotuje)

1. Pojazdy Euro 5 przez Austrię transportują się pociągami gdzie nieraz kierowcy tracą pół dnia jeśli nie cały (Firma nie zamierza kierowcy płacić za czas spędzony podczas tego procederu, więc chłopaki pracują wtedy za darmo)

2. Czy firma nie potwierdza na dokumentach iż stosuje się do Niemieckiej czy Austriackiej płacy minimalnej? chociaż stawka godzinowa zgodna z prawem odbiega od stawki kilometrowej którą praktykuje się w Wega-a?

3. Czy firma nie propaguje ujeżdżania kierowców na zabój? Te kwoty pensji którymi się chwali firma polecam podzielić przez 0,51gr z kilometra, nawet uwzględniając premię której już i tak nie dostajemy (no chyba ze firma musi coś zwrócić, to wtedy niby premię dostajecie), dyrektor chwalił się nie tak dawno że jakiś kierowca zarobił ok 9500zł odejmijmy od tego 1500zł premii zostaje 8 tyś zł to daje 15 686 km w miesiącu, i jeśli jakiś cudem dacie rade to wyjechać tylko na Gemini czyli platformie do przewozu aut ciężarowych, niestety na Gemini nie ma miejsc i niebawem firma będzie się ich pozbywać, dlaczego tylko na gemini? gdyż na tą zabudowę za dużo nie wejdzie i w momencie gdy wy musicie ładowac po 7-8 aut oni ładują 5 na płasko i z uśmiechem was mijają... A żeby wam pokazać jak firma ugania pracowników, wystarczą niedawne przypadki... Czy nie ściągaliście młodego chłopa, bo mu serce już nie wytrzymało tej gonitwy? Czy z sts nie zabierała w ostatnim tygodniu chłopaka karetka gdyż aby wyjechać kilometry, cały czas latał nocą aby uniknąć choćby najmniejszego korka? z tego przemęczenia spadł z zabudowy i nie wiadomo czy nie zostanie kaleką...

4. Czy firma rezygnując z badań Urzędu Dozoru Technicznego, wie na jakie ryzyko naraża pracowników? Zabudowa jako urządzenie specjalnistyczne musi przechodzić badania UDT, w Wega-A nie przechodzą, bo na tym firma szuka oszczędności ,auta są stare tak jak i zabudowy, w razie nieszczęścia każda ubezpieczalnia podważy prawo do odszkodowania.

5. Ile spraw sądowych wega przegrała z pracownikami, ponieważ próbowała wprowadzać w życie własną interpretację przepisów?

6. Czy firma rekompensuje przestoje? (brak ładunków, awarie, zakazy jazdy, weekendy) ? Czy nie mając poszanowania dla zwykłego człowieka zwyczajnie olewają płatność do której sa zobligowani prawnie

7. Czy firma nie wprowadziła dla nowych kierowców umowy lojalnościowej gdyż po pierwszym miesiącu /dwóch nie wyrabiała z ilością odjeść nowych kierowców?

8. Co do pasów, jeśli firma decyduje się na taki krok pasy powinny być wydawane a stare zbierane w miejscu postoju pojazdów czyli paczków/kleszczów a nie w siatkach wiezione do kalisza gdzie kierowcy dodatkowo muszą te pasy rozbierać oczywiście za darmo. Pisze Pan iż firma wprowadziła to z powodu zużycia nadmiernej ilości pasów... oczywiście wskaźnik ten spadł gdyż kierowcy po prostu ich nie wymieniają, mają stare poszarpane szmaty a nie pasy, a jeśli ktoś nie wierzy proszę zapytać ile aut zostało już wyrzucone z fabryki mercedesa w Kecskemecie nie tylko za pasy, ale i za stan techniczny zabudów? Ilu kierowców dostało z waszej winy zakaz wjazdu na fabryki należące do mercedesa... Hitem jest wydanie kierowcą sprejów do malowania zabudów (zabudowy są niebieskie a nam wydano spreje czarny i szary) i nakaz aby malować zabudowy.. znaczy rdzę na nich przed wjazdem na fabrykę, no gratulacje! pomalować rdzę sprejem, najlepiej aby papier ścierny lub druciaka kupował kierowca i oczywiście za darmo pół dnia lub również darmowy weekend szorował zabudowę.

Swoją drogą wiem co za debil wam ten pomysł podsunął i gdzie go zobaczyliście... Pewnie u tej samej osoby która jechała po was jak po burej suce w internecie a którą teraz przekupiliście aby pisała o was w superlatywach, ale już nie długo. Za moment już nie będzie waszym oczkiem w głowie filmowiec zasrany i ciekawe co powie kiedy klapki z oczu mu spadną, się trochę naczytacie. I nie próbuj pa zrzucić winy za złą opinię o firmie na starych kierowców, gdyż za to co w tej firmie robimy powinniście nas szanować a nie propagandą przykrywać prawdę jak wygląda praca w firmie.
Busik 2017-06-04 13:21
@FanRozczochranego Być może są jakieś mankamenty lub niedociągnięcia ale myślę, że ogólnie można dobrze zarobić.
AAAA 2017-06-06 18:23
narzekacie a za płotem Wegi na Zachodniej macie porządną firme, auta nowe, przyczepy ok, jak co to naprawiane na miejscu, pasów nie brakuje, wypłata ok. praktycznie co tydzień w domu, robota poukładana. szef sie nie czepia, zawsze można sie dogadać.
Hen 2017-06-09 10:31
watek dotyczy wegi a tu się konkurencja ładuje z wpisami..no ciekawe ciekawe:)
NIE dla wega a 2017-06-09 11:51
Pracowałem w tej firmie 2 miesiące. Na moje szczęście tylko 2 miesiące. Nie miałem żadnych wpadek na trasie, nie zniszczyłem powierzonego samochodu. Pracowałem uczciwie tak jak potrafiłem.
Miało być minimum 5 tyś. netto na rękę po przepracowanym miesiącu. Wypłacone zostało niecałe 1.600,00 zł na rękę za ciężkie 22 dni pracy za jeden miesiąc. Przejechane ponad 11 tyś. kilometrów. Nieporozumienie!
W drugim miesiącu niecałe 2 tyś. Przejechane ok. 9 tyś. km
Szkoda, ze dałem się oszukać. Po Sądach latać nie będę bo szkoda czasu.
Moim zdaniem kierowcy powinni omijać tą firmę dużym łukiem.
Polski kierowca na szczęście ma wybór. Ukraiński kierowca może już nie koniecznie, więc niech próbuje jeżeli chce pracy w tym podmiocie, bo trudno jest nazywać to firmą, która lepsze czasy ma za sobą. Podobnie jak właściciel, którego ta firma nie interesuje i nie patrzy na ręcę swojej kadrze.
było minęło 2017-06-09 22:18
Obiecanki cacanki. A prawda jest okrutna jak przychodzi wypłata:( smutne i prawdziwe. Kiedyś to była firma nowoczesna. Teraz to tylko namiastka tego co było. Niestety przespali moment na rozwój. Tych kierowców, którzy odeszli już firma nie odzyska. Ja też dziękuję za wszystko
Bruno 2017-06-12 09:13
@AAAA Skoro jest tak dobrze to w jakim celu piszesz do pracowników WEGA-A? Sądzisz, że ludzie nie myślą? Jeśli nawet są jakieś kłopoty to sprawę można zawsze załatwić a wrażeń nikt nie szuka. Tym bardziej po sąsiedzku, gdyby było tak dobrze to ludzie by poszli.
Hulll 2017-06-13 23:57
coś mi sie wierzyć nie chce tam na te 2 tysie za miesiac roboty...
Jan 2017-06-16 09:49
hehe no ja jakoś nigdy nie dostałem takiej kasiory wiec nie wiem skad w/w ma takie info.
Łobuz 2017-06-16 10:53
janek to wychodzili mi ze na kasie maja wiecej niz szybcy w trasie:D
Busik 2017-06-20 17:31
Wszędzie mogą zdarzyć się pomyłki, może być gorszy czas ale trzeba patrzeć w przyszłość i myśleć pozytywnie. Ręczę , że to pomaga a po gorszym okresie będzie lepiej. Nie ma co narzekać tylko trzeba solidnie pracować.
NIcker 2017-06-23 09:36
Robić swoje i tyle. Taka jest złota zasada czy w tej czy innej robocie.
Jurek 2017-06-24 22:06
WEGA-A to fajna firma i działa żeby zarabiać. Daje pracę ludziom ale reszta leży po stronie pracowników. Nam kasy jest zawsze za mało a firma chciałaby mieć małe koszty, tak było , jest i będzie. Takie życie.
FanRozczochranego 2017-06-27 23:02
Pracować solidnie, nie narzekać a w kontekście zarobków które są bezczelnym kłamstwem w porownaniu do obietnic to myśleć pozytywnie, i patrzeć w przyszłość bo kiedyś będzie lepiej... Co wy ćpacie w tym biurze? o_O PS: Jest robota w wedze, bilans ostatnich dwóch tygodni to 8 wypowiedzeń i to bynajmniej nie nowych kierowców ????
radek 2017-06-29 17:59
a skad ty wiesz o tych wypowiedzeniach? jezdzisz??
jesssy 2017-07-01 09:07
Siemanko - szukam roboty w okolicy kalisza/kaliszu i rzuciła mi się w oczy wega? rekrutują kierowców?
margun 2017-07-02 08:10
Oni cały często szukają przy tylu autach jest zawsze rotacja, chcesz na lohry uderzyć?
jesssy 2017-07-03 08:38
No właśnie myślę żeby tak zrobić - płacą chyba lepiej niż na drobnicy jednak... a tej już mam po dziurki w nosie :)
margun 2017-07-04 08:16
No to inna bajka trochę niż zabawy z drobnicówką krajową... dużo lepsza kasa jest zdecydowanie...
Piotrek 2017-07-04 20:38
Myślę, że niektórzy mają przyjemność w tym jak zasieją niepokój w pozostałych. To zwyczajnie podpuszczanie tylko nie mogę zrozumieć po co to ludzie robią? Wega to normalna firma bez szumu wykonuje swoją pracę.
NIE NIE NIE dla ... 2017-07-04 22:11
Umowa o pracę płaca minimalna brutto i 0,21 za przejechany km. Nie jest to prawda? Bo na pewno nie 0,51! Utnę tu, utnę tam.
Umowa sprytnie skonstruowana, że można robić kierowcę jak się chcę. Pani z działu jakości się śmieje w oczy i zrywa boki z kierowcy. Tu Pan miał odprysk, tam rysę. Z 0,51 za km robi się 0,21.
Z drugiej strony powinna płacona być już dieta dzienna a nie z km. Natomiast jest to sprytnie obchodzone.
NIE NIE NIE dla ... 2017-07-04 22:15
wg zasady brawo ja brawo ty:)
hmmm.... 2017-07-04 22:17
A Pan Piotrek to jeździ z prawem jazdy jeszcze czy nie? Bo Pan Paweł chyba nie? Przynajmniej jeszcze nie???
ha ha ha 2017-07-04 22:34
bez szumu to się spada chyba z autotransportera i rozbija po twardym podłożu
jesssy 2017-07-05 08:52
A możesz podpowiedzieć jak z umową o pracę itp ? wszystko jest na papierze ?
margun 2017-07-06 06:57
Jest normalnie umowa + do tego są diety. Kasa jest naprawdę niezła, bez porównania tak jak pisałem do drobnicy.
jesssy 2017-07-07 09:19
Przedzwonię tam i może uda mi sie podjechać na rozmowę jeśli to aktualne że szukają kierowców.
margun 2017-07-08 09:02
No najlepiej... jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział, jednym pasuje inni narzekają jak zawsze na wszystko, jak zaczniesz to sam ocenisz i tak jest najlepiej...
hans 2017-07-08 14:55
nie ma bata żeby z forum sie dowiedzieć jak sie gdzie pracuje...no sory ale taka jest rzeczywisto sć
jesssy 2017-07-09 09:40
Wiem widzę co ludzie wypisują, zobaczymy, w przyszłym tygodniu będę na miejscu i mam nadzieję że uda się coś załatwić sensownego.
Balonik 2017-07-13 09:35
Jaki jest powód takiej ciszy na forum? Myślę sobie, że gdyby było źle to z pewnością ktoś by pisał ale przy takiej ciszy pewnie wszystko jest w porządku i nikomu nie chce się pisać. Tym bardziej, że wakacje .
tatus 2017-07-15 14:02
Panowie prosze o prawdziwe info odnośnie zarobków w wedze na lohrach
Bartolomeo 2017-07-16 12:36
Ja również uważam, że najlepiej zacząć pracę w firmie i oceniać.
Krzyś 2017-07-21 23:06
tatus między 8 a 10 na łape. Tak mówią i tak jest
Bujany 2017-07-22 05:23
Nie ma tragedii i kasiurka jest na czas jak zwykle. Kwestia tego co kto woli i tyle
Bumbum 2017-07-25 17:08
Widzę, że WEGA-A potrzebuje kierowców. Czy może ktoś napisać jakimi samochodami dysponują ? Jakie trasy są obsługiwane przez firmę? Słyszałem dobre rzeczy o firmie ale na forum wiadomo, że nie będzie pozytywnych opinii bo tu piszą anonimowo to sobie pozwolić mogą.
ITP 2017-08-01 15:36
tak kontakt przez biuro@itupraca.pl
Ruki 2017-08-03 23:57
Podbijam pytanie kolegi wyżej o pojazdy w wedze? czym jeżdzą?
Maryjan 2017-08-04 15:03
na innych forum wyczytałem że mają być nowe mercedsy..ktos cos słyszał?
Autko 2017-08-09 22:18
Czy oferty pracy dla kierowcy z lipca są jeszcze aktualne? Interesuje mnie praca w Wega-a tym bardziej, że słyszałem dobre zdanie o firmie. Jakie mają samochody aktualnie? Bardzo dziękuje za podpowiedzi.
Blagos 2017-08-10 11:37
Scania, Mercedes, Renault, Iveco
a na kierowców zawsze jest popyt
Zapraszamy
Bonus 2017-08-15 13:06
Co nowego słychać w Wega-a? Dostaliście już te nowe samochody czy jeszcze nie? Tak cicho się zrobiło?
Tusz 2017-08-18 14:36
Ale te auta już są na placu czy jadą na plac?
Bartosz 2017-08-20 17:29
Czyżby zadowoleni pracownicy zapomnieli pochwalić się ?
Zostaw swoją opinię o WEGA-A Sp. z o.o. - Kalisz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie WEGA-A Sp. z o.o.