logo WEGA-A Sp. z o.o.

WEGA-A Sp. z o.o.

Kalisz

Opinie o WEGA-A Sp. z o.o.

Wysoki 2016-10-28 16:13:29
A więc zostałem zwerbowany i zatrudniony przez kierownika transportu dnia 12/9/2016. Zaczęło się od 3 dni szkolenia za ktore dostałem 50zł brutto, a nawet nie do końca bo jeden dzień nie został naliczony w okresie rozliczeniowym. Czy zostanie wypłacony będę wiedział w przyszłym miesiacu. Nastepnie miałem zjawić się w pracy 12 wrześnie, ale 11 września zadzwonił kierownik, ze nie ma czym jechać więc mam czekać, czekałem do piatku i cisza. W niedziele dostałem telefon proszę przyjechać w poniedziałek, przyjechałem i cały tydzień spedziłem w kaliszu dystans na tacho około 120 km, oczywišcie bez ubezpieczenia bo firma po 6 dniach przypomniała sobie, ze trzeba zrobić przeglad, nie mowiac o tym, ze diagnostyka nie chciała zrobić przegladu ze wzgledu na zaległe faktury.
Wysoki 2016-10-28 16:34:19
W trzecim tygodniu po zatrudnieniu nareszcze znalazł sie samochod trasa z Pawłem, człowiek nie doceniany a jest jednym z filarów tej firmy jako szkoleniowiec. Nie pamietam ile wtedy zrobilismy kilometròw, ale moja pensja po 3 tygodniach to 1730 netto ze wszystkim. Zaznaczam, że to był okres szkoleniowy ale Łukasz kierownik, ktory obecnie nie pracuje obiecywał przy zatrudnieniu 3500 netto plus zwrot połowy paliwa za dojazdy dojeżdżalem ponad miesiac co tydzień 230 km w jedna strone i oczywiście nowy samochód po trzech miesiacach, dostałem łacznie 15 litrów ktore pokwitowałem przy Panu Ryszardzie
Wysoki 2016-10-28 17:27:41
Wracajac do paliwa miałem tankować obiecana połowe paliwa na stacji paliw w Kaliszu i brac faktury na Wega - A a kierownik obiecywał że mi je rozliczy. Kilka z nich jeszcze mam.
Kolejna sprawa to jest transport kierowcòw busami np. z Paczkowa do Kalisza, zawsze ale to zawsze był problem bo firma oszczedzajac paliwo wysyła tylko jednego busa więc kierowcy musza czekać kilka godzin, jaki problem byłby wysyłać busy jeden np. Po południu a drugi pod wieczòr. Już nie mówiac o tym że nigdy nie można było sie dodzwonić o ktorej ten bus bedzie a dwoch ludzi sie tym zajmowało Piotrek ktory nigdy nic nie wie i kierownik kłamca.
Kilka słów do panów z warsztatu, Panowie nie zapominajcie o tym, ze może Wy macie na wszystko czas bo macie stała pensje, ale kierowcy sa rozliczani z kilometra, wiec bardzo proszę uszanujcie to.
Kilka słów do logistyki i planowania-Panowanie wielokrotnie byłem świadkiem braku profesjonalizmu z waszej strony, jezeli planujecie trase nie stosujcie na milość boska google map i nie mówcie kierowca co sie da załadować a co nie bo to oni lepiej wiedza i jezeli juz gdzieś wysyłacie kierowce to zadajcie sobie trud sprawdzenia w jakich godzinach można sie rozładować lub załadować bo to wszystkim ułatwia prace.

Wysoki 2016-10-28 17:45:13
Nastepna sprawa odnośnie ostatniego spotkania z dyrekcja. Panie Dyrektorze z całym szacunkiem do Pana stanowiska, nie wiem w jakich czasach Pan zyje, ale czasy komuny się skończyły i wypodziedzi typu: "nareszczie dyrekcja ma okazje spotkać sie z klasa robotnicza" sa nie na miejscu, a jezeli to był zart to bardzo kiepski, bo ta klasa robotnicza jak ja pan nazwał to fachowcy pracujacy na to zeby Pan mògł brać duze pieniadze i siedzieć w ciepłym biurze, więc uważam, ze należy im się odrobina szacunku.
Wysoki 2016-10-28 20:18:32
Na tym samym spotkaniu usłyszałem, że kierowcy nie dbają o samochody, a prawda jest taka ze kierowca rozliczany z kilometrówki robi wszystko co może żeby sprzęt był sprawny, a bezcelowe jest zgłaszanie usterek, bo firmie szkoda pieniędzy żeby wysłać samochód na serwis bo to koszty, co mogę zrozumieć, ale zakaz zjazdu do bazy w Kaliszu, żeby samochód postawić na warsztat np. z parkingu w Paczkowie 120km nie potrafie zrozumieć. A potem kierowcy stoją w drodze lub wyprzedzają ich koła. Slyszałem, że firma dba o kierowców, że jak ktoś złamał nogę to wysłała samochod, ale jak inny kierowca dostał zawału musiała po niego jechać żona, tak przynajmniej słyszałem.
Co do usterek, można by przytoczyć kolejny filar firmy Paweł N. człowiek który zna się na tej robocie, a doceniony został jeżdżąc złomem z zabudową Leonardo. Paweł podziwiam Cię za Twoje umiejętności powinieneś dostać za to jakiś dodatek bo ten samochód nie powinien jezdzić. Dla nie wtajemniczonych tylny słupy podczas jazdy tańczą, kierowca żeby utrzymać samochód w pasie drogowym musi ciągle kontrować kierownicą bo samochód sam skręca to samo się dzieje podczas chamowania...
Pogłoski chodzą, że to kara za to że Paweł odszedł z firmy i pózniej do niej wrócił.
Jak już mówimy o filarach firmy kolejny przykład to Łukasz często nazywany sezonowym, człowiek na prawdę ma ogromne pojęcie o pracy a w dodatku ma talent to przekazywania swojej wiedzy młodym kierowcą, Paweł jeszcze raz dziękuję za Twój czas i wysiłek i czas i wybacz, że zepsułem Ci statystykę.
Wysoki 2016-10-28 20:49:15
Dziękuje, wszystkim kierowcą z którymi miałem okazję się spotkać, od każdego z Was czegoś się nauczyłem. Panowie zacznijcie mówić jednym głosem bo razem możecie dużo, a bez Was nie będzie tej firmy. Podziękowania dla ochrony przemili ludzie, do których zawsze można przyjść z prośbą i zawsze pomogą i wysłuchają, szczególne słowa do Pana Grzegorza, niech się Pan nie przejmuję tym co gadają do emerytury nie daleko i będzie Pan miał spokój chociaż szkoda będzie bo Pan także ma ogromne pojęcie o tej pracy.
Szanowny Panie Prezesie, podczas rozmowy potraktował mnie Pan nie w porządku, bo nawet nie chciał mnie Pan wysłuchać. A te głupoty jak Pan stwierdził opowiadali mi Pańscy pracownicy, czy to możliwe, ze nie wie Pan co dzieję się w Pana firmie?! Nikt Panu tego nie powie wprost bo każdy boi się o pracę, ale niech Pan pozwoli mówić ludziom szczerze, a zdziwi się Pan co Panu powiedzą, bo to chyba w ten sposób buduje się dobry zespół....
Mógłbym tak jeszcze długo pisać, ale to już nie ma sensu. Nie chciałem nikogo urazić, jeżeli tak się stało to przepraszam. Moim celem było uświadomienie ludziom i przyszłym pracownikom tego co się dzieje w tej firmie. Niech nikt nie wierzy w głupotę i kłamstwa na ogłoszeniach bo te obietnice dotyczą tylko elity.
Nikogo nie straszę, niech każdy spróbuje, ja tam byłem i się zwolniłem. Nie jest to praca dla mnie chciaż bardzo chciałem pracować i się uczyć ale dla tej firmy kierowca to nikt. Cytat byłego kierownika" jeżeli na 5 jeden zostaje to i tak mamy dobrą statystykę" cytat dyrekcji "jeżeli panu nie pasuje to wie Pan gdzie jest dział kadr"Co do kard przemiłe Panie serdecznie pozdrawiam.
Za błędy i literówki przepraszam....
Dziekuję za uwagę.
Młody kierowca
Wysoki 2016-10-28 21:18:26
Aha jeszcze jedno Panie Dyrektorze chciałbym zobaczyć jak Pan załaduje 8 Tiguanów w 45 minut jak to pan stwierdził jeżeli kierowca załaduje lore w 45 moze dołaczyć do elity i zarobić około 9000tys złotych, tylko co z tego, jak i tak dwa tygodnie duza większość kierowców dostaje długie trasy, a poźniej 2 tygodnie deliwerki i chocby lore ładował w pół godziny kilometrów nie zrobi. Pozdrawiam myślacych
Nicker 2016-11-04 14:21:48
kurcze z czego mi wiadomo to akurat płaca chyba nie jest w wedze określana wyłącznie przez km, ale przez inne rzeczy jak podstawa czy ekspoatacja...
nygus 2016-11-11 16:36:12
Panowie pracuje jakiś DŁUŻSZY czas w Wedze i wam wszystkim powiem tylko jedno DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z WEGĄ. Ja właśnie będę składał rezygnacje pozdrawiam
maer 2016-11-11 21:24:00
Dlaczego dac sobie spokoj wlasnie mam sie tam przyjac
Len 2016-11-12 13:08:13
No i bardzo dobrze. Ludzi robią w Wedze po 12 tyś km i jakoś to wszystko działa. No i płacą na czas.
Grygiel 2016-11-12 14:17:33
Hehe no to faktycznie:). Może kogoś poniosło i za dużo napisał:). Nie zmienia faktu, ze Wega jak tu kolega napisał - płaci a obecnie firmy mają z tym duuuuzy problem.
Oknex 2016-11-12 16:16:29
Czy ktos moze mi napisac jak tam ogolnie jest bo dostalem propozycje na przyuczenie za 3500zl
Grygiel 2016-11-18 13:07:58
wiesz co robot y za dużo w tym naszym pięknym kraju to nie ma, wiec ja bym poszedł. Idz, zobaczysz i sam zdecydujesz a tak to wszystko takie pitu pitu
Jongar 2016-11-23 08:18:12
Siemka - ogłoszenia są aktualne bo rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem z wegi i można łapać robotę na autotransporter.
Regips 2016-11-26 13:35:55
I powiedz koleżko jeno jaka kaska i przy jakim km? COś jeszcze do pensji dorzucają?
Gostek 2016-11-26 13:54:37
Generalnie powinieneś to mieć przecież na ogłoszeniu o pracę nie jako warunki brzegowe a później ew coś negocjujesz jak masz co;d
Regips 2016-11-26 14:27:26
No właśnie tylko z for wiem, ze szukają więc dlatego pytam..wiesz coś?
Gostek 2016-11-28 21:05:54
To poszukaj albo zadzwoń jak teraz jeszcze tego nie zrobiłeś i tyle. Innego źróda nie ma:D
Regips 2016-11-28 22:42:43
Puściłem tam do nich maila, bo w poszukiwaniu takich rzeczy to jestem raczej słąby. Wiesz coś o tym żeby dowozili do furmanek?
Gostek 2016-11-28 23:59:41
Ehehehe to żebyś czasami korzeni nie zapuścił w oczekiwaniu na odpowiedź:D. A tak poważnie to ludzie piszą jak to wygląda. Do aut z zcego wiem dowożą.
Regips 2016-11-29 21:42:41
NIe pozostaje mi nic innego jak poczekać. Najwyżej w next tygodniu się odezwe
Gostek 2016-11-29 23:09:22
Chyba bym jednak i tak zadzwonił:D. Warunki pewnie dostaniesz takie jak inni tu wyzej pisali ale daj i tak znać
Steper 2016-11-30 16:10:40
Gdzieś na forach przeczytałem ze są na placu nowe auta w wedze prawda to jest?
Regips 2016-11-30 16:26:16
Taaaa na etransporcie ktoś wrzucił takie info ale nie znalazłem potwierdzenia co do tego.
Steper 2016-11-30 16:32:08
jeśli tak to chyba dobry sygnał nie;d;d;d? Poczekam i zobacze :D
MadToy 2016-11-30 21:24:35
Ta nowe auta... Obca firma dzierzawi plac od wegi w kaliszu trzymaja toyote w kleszczowie opla, a wega nie ma nic do tego
KKSFan 2016-11-30 21:27:25
Czy to prawda że kierowca z wegi prowadzi blog? Ma ktos namiar?
CiekawyOst 2016-12-01 11:12:17
Czy to prawda że dyrektor Kuczyk zabral kierowcą w zeszlym mc całą premię za prędkość bo jeździli 87 zamiast 80 oczywiscie wczesniej ich nie informujac że maja jezdzic 80 ? A nieoficjalnie te 8-9tyś bylo przez moment aby nalapac brakujących kierowcow na przeszkolenie i podpisanie umowy lojalnosciowej na 5tys, a teraz gdy juz jest praktycznie komplet wega wraca do dziadowania?
ffghj 2016-12-01 15:58:21
Podobno nałapali kierowcow zeby sie pozbyc ukraińcow
Steper 2016-12-02 12:05:27
Serio tak by to rozwiązali z tym autami? ALe seryjnie czytałem na e transporcie o tym niusa
steper 2016-12-09 12:45:21
Gadałem z gostkiem z wegi i nic nie wie o żadnych na pzreszkolenie...ściema?
FanRozczochranego 2016-12-09 16:11:53
To albo nie jest kierowcą wegi, albo kłamie...
Steper 2016-12-10 11:09:58
No właśnie jest w Wedze, a znamy się kupę lat więc nie podejrzewam żeby łgał:D
FanRozczochranego 2016-12-11 11:53:39
I wedle niego wega nie wprowadziła umów lojalnosciowych za szkolenie ma rok lub zwrot 5tyś zł? Bo po szkoleniu okazywalo się że obietnice wegi to bylo klamstwo i ludzie odchodzili? Wysoki wyzej napisal jak wega traktuje pracowników.
FanRozczochranego 2016-12-11 11:56:25
Dziwne jest to ze znajac kupę lat goscia z wegi, szukasz informacji w internecie... znowu jakiś wegowski biurowiec probuje zablysnac przed szefostwem?
Steper 2016-12-15 16:46:26
Chłopie...jaki biurowiec??? Roboty szukam to pytam! Od tego chyba są fora. A znasz Polaków - tam gdzie robi sam to wszystko jest cacy i pięknie. A jak odejdzie to nadaje. Czasami prawdziwie a czasami dla fanu.
Grudziol 2016-12-16 13:21:05
Logicznie żeś to panie wytłyumaczył:D. Też sie spotkałem z takimi sytuacjami i w jedna i w drugą strone:D. Info nigdy za dyuzo.
Steper 2016-12-21 16:25:44
No bo tak jest to co mam pisać...Szukam info o wedze po po nowym roku coś muszę z sobą zrobić, a ze mieszkam niedaleko to pierwsze co pomyślałem o nich
xyz 2016-12-21 23:45:59
To nie pytaj tylko sie zatrudnij na 1-2 miesiace i zobaczysz jak to wygląda faktycznie w firmie. A tak to ci każdy opowiada swoje.
Steper 2016-12-23 15:02:12
I taki mam zamiar, Papierzyska już wysłane. Mam nadzieje że sie jakoś szybko ogarną..
Rajkol 2016-12-24 08:15:56
widziałem że szukają kiero na autotransporter - ktoś może pracuje od niedawna i podpowie ?
marcin 2016-12-29 14:20:33
napiszcie jaki system pracy jest co weekend w domu czy co 2tygodnie
Pols 2017-01-01 11:35:24
Jedziesz na tydz zjezdzasz na wekend jedziesz pozniej na 2tyg tez zjezdzasz na wekend ale w praktyce wyglada to ze woza cie firmowym busem i max jestes 1dzien w domu bo zjedziesz w sobote popoludniu a z niedzieli na pon w nocy zawoza cie do auta
Barc 2017-01-07 18:42:10
No ale przy takiej jeźdezie to kasa chyba jakaś wyższa jest nie?
Pols 2017-01-08 17:41:07
No sa kierowcy raczej ta elita starych szoferow co jak nie dostaja dobrych rajek to strasza logistyke ze sie zwolnia i zarabiaja po 9tys na konto a ty dostajesz syf bo jestes mlodym kierowca i masz gowno do powiedzenia.
Barc 2017-01-13 14:37:15
Serio? Wega ma chyba dostyć duzo zmian ostatnio i myślisz ze ludziska za grosze by przychodzili?
Busik 2017-01-13 18:14:33
Czy są jakieś nowe przyjęcia do firmy ? Jaki jest system pracy i ile można wyciągnąć? Mam 15 letni staż . Czy to biorą pod uwagę? Dziękuje za informacje.
ptys 2017-01-15 22:58:23
Cześć, mam propozycje pracy od WEGI i obiecują 8 tys jest to realne i możliwe ? Poradźcie co i jak
Son 2017-01-20 22:57:59
Ludziska piszą że realne. Ja będe startował gdzieś w marcu jak mi sie teraz kaganiec kończy
Zostaw swoją opinię o WEGA-A Sp. z o.o. - Kalisz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie WEGA-A Sp. z o.o.