logo WEGA-A Sp. z o.o.

WEGA-A Sp. z o.o.

Kalisz

Opinie o WEGA-A Sp. z o.o.

MadToy 2016-07-07 23:28:32
Cały czas szukają, z tym że bez doświadczenia z tego co słyszałem od nowych w firmie chca podpisania lojalek na rok albo zwrot kosztów szkolenia 5000zl moge to zrozumiec nawet bo inne firmy zrobiły sobie z wegi darmową szkółkę kierowców, w myśl zasady jak ma podczas szkolenia robić szkody to lepiej u innych...
Inter 2016-07-11 23:23:10
Czekam na jakąś odp. jak coś będzie to dam znać.
Inter 2016-07-13 17:53:25
A skąd ja mam wiedzieć, czemu szukają kierowców:D? widocznie mają potrzeby:D
malinks 2016-07-14 07:49:09
Dla mnie duży pozytyw to to że kasa jest na czas a jak sporo km wychodzi w miesiącu to finansowo jest naprawdę git.
Inter 2016-07-16 11:39:02
No były ostatnio w necie ogłoszenia i to full...poszukaj...
Inter 2016-07-21 23:18:54
Mnie to te premie średnio interesują. Najważniejsze że płacą na czas...tak mi bynajmniej mówi kumpel co jeździ.
Luu 2016-07-22 11:55:22
Jak ktoś lubi być sam i co ważne pracować tez samemu to taka robota idealna. Poza tym kasa wcale nie mała jak ktoś się potraf gospodarowac
Ardel 2016-07-29 08:12:36
Jak na razie jestem pozytywnie zaskoczony bo kasa przychodzi na czas i stawki są naprawdę dobre trzeba przyznać a mam porównanie z paroma firmami już, poza tym można zacząć z niedużym doświadczeniem.
Homar 2016-07-29 23:09:05
najważniejsze w wedze jest to że płaci na czas!
Bodzio 2016-07-29 23:38:31
A ile płaci że tak spytam co??????
Homar 2016-07-30 00:55:28
stary no tyle ile wykrecisz za km. jak mało to dostaniesz na frytki, a jak dużo to z 8-9 tysi
wujaa 2016-08-02 11:10:31
A jaki jest system pracy?
FeakMan 2016-10-05 07:03:27
Dużo Obiecują stanowczo za dużo za przestaje nie płacą samochody do pracy tragedia ale jak będzie dostawać dobre auta i trasy tak potwierdzam idzie tu zarobić do 9700netto lepiej tu niż w De Rooy tam to dopiero masakra banda oszustów i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
Piotr 2016-10-17 14:12:38
Na koniec roku zawsze fabryki pracują na wyższych obrotach żeby wywiązać się z zamówień. Stąd też większą ilość aut do przewiezienia dlatego potrzeba więcej kierowców.
Po drugie w drugim półroczu są roztrzygane przetargi i może Waga podpisała parę kontraktów na obsługę i stąd zapotrzebowanie.
Ja pracuje w firmie która zajmuje się transportem nowych aut ale prowadzisz konkretnie dane auto na kołach.
Z tego co czytam Wega, to zaczynam też mieć ochotę do nich przejść..
MadToy 2016-10-21 11:43:08
Szukaja, bo przychodza, popracuja zobacza jak to wyglada naprawde i odchodzą... Ja piaty miesiac nie moge 12500km wyjechać... a siedze po 3 tygodnie zeby nadrobić, niestety jak nie przestoje, to dilerki po wegrzech (dwa dni stracone po tych wsiach) albo serwis firmowy ktory nie dość ze pie##### sie z naprawa 5 dni gdzie reszta robi to w jeden, to jeszcze nie naprawi a ty stoisz i czekasz za darmo... a jak pojdziesz o zaplate bo przeciez 4 dni przyjezdzales na firme bo mialo byc zrobione lub juz koncza to ci dyrektor powie ze przestoje to eyzyko zawodowe...
Wysoki 2016-10-28 15:54:22

Ze względu na fakt jak zostałem potraktowany przez firmę Wega-A z Kalisza postanowiłem na forum opisać swoja historię....
Wysoki 2016-10-28 16:13:29
A więc zostałem zwerbowany i zatrudniony przez kierownika transportu dnia 12/9/2016. Zaczęło się od 3 dni szkolenia za ktore dostałem 50zł brutto, a nawet nie do końca bo jeden dzień nie został naliczony w okresie rozliczeniowym. Czy zostanie wypłacony będę wiedział w przyszłym miesiacu. Nastepnie miałem zjawić się w pracy 12 wrześnie, ale 11 września zadzwonił kierownik, ze nie ma czym jechać więc mam czekać, czekałem do piatku i cisza. W niedziele dostałem telefon proszę przyjechać w poniedziałek, przyjechałem i cały tydzień spedziłem w kaliszu dystans na tacho około 120 km, oczywišcie bez ubezpieczenia bo firma po 6 dniach przypomniała sobie, ze trzeba zrobić przeglad, nie mowiac o tym, ze diagnostyka nie chciała zrobić przegladu ze wzgledu na zaległe faktury.
Wysoki 2016-10-28 16:34:19
W trzecim tygodniu po zatrudnieniu nareszcze znalazł sie samochod trasa z Pawłem, człowiek nie doceniany a jest jednym z filarów tej firmy jako szkoleniowiec. Nie pamietam ile wtedy zrobilismy kilometròw, ale moja pensja po 3 tygodniach to 1730 netto ze wszystkim. Zaznaczam, że to był okres szkoleniowy ale Łukasz kierownik, ktory obecnie nie pracuje obiecywał przy zatrudnieniu 3500 netto plus zwrot połowy paliwa za dojazdy dojeżdżalem ponad miesiac co tydzień 230 km w jedna strone i oczywiście nowy samochód po trzech miesiacach, dostałem łacznie 15 litrów ktore pokwitowałem przy Panu Ryszardzie
Wysoki 2016-10-28 17:27:41
Wracajac do paliwa miałem tankować obiecana połowe paliwa na stacji paliw w Kaliszu i brac faktury na Wega - A a kierownik obiecywał że mi je rozliczy. Kilka z nich jeszcze mam.
Kolejna sprawa to jest transport kierowcòw busami np. z Paczkowa do Kalisza, zawsze ale to zawsze był problem bo firma oszczedzajac paliwo wysyła tylko jednego busa więc kierowcy musza czekać kilka godzin, jaki problem byłby wysyłać busy jeden np. Po południu a drugi pod wieczòr. Już nie mówiac o tym że nigdy nie można było sie dodzwonić o ktorej ten bus bedzie a dwoch ludzi sie tym zajmowało Piotrek ktory nigdy nic nie wie i kierownik kłamca.
Kilka słów do panów z warsztatu, Panowie nie zapominajcie o tym, ze może Wy macie na wszystko czas bo macie stała pensje, ale kierowcy sa rozliczani z kilometra, wiec bardzo proszę uszanujcie to.
Kilka słów do logistyki i planowania-Panowanie wielokrotnie byłem świadkiem braku profesjonalizmu z waszej strony, jezeli planujecie trase nie stosujcie na milość boska google map i nie mówcie kierowca co sie da załadować a co nie bo to oni lepiej wiedza i jezeli juz gdzieś wysyłacie kierowce to zadajcie sobie trud sprawdzenia w jakich godzinach można sie rozładować lub załadować bo to wszystkim ułatwia prace.

Wysoki 2016-10-28 17:45:13
Nastepna sprawa odnośnie ostatniego spotkania z dyrekcja. Panie Dyrektorze z całym szacunkiem do Pana stanowiska, nie wiem w jakich czasach Pan zyje, ale czasy komuny się skończyły i wypodziedzi typu: "nareszczie dyrekcja ma okazje spotkać sie z klasa robotnicza" sa nie na miejscu, a jezeli to był zart to bardzo kiepski, bo ta klasa robotnicza jak ja pan nazwał to fachowcy pracujacy na to zeby Pan mògł brać duze pieniadze i siedzieć w ciepłym biurze, więc uważam, ze należy im się odrobina szacunku.
Wysoki 2016-10-28 20:18:32
Na tym samym spotkaniu usłyszałem, że kierowcy nie dbają o samochody, a prawda jest taka ze kierowca rozliczany z kilometrówki robi wszystko co może żeby sprzęt był sprawny, a bezcelowe jest zgłaszanie usterek, bo firmie szkoda pieniędzy żeby wysłać samochód na serwis bo to koszty, co mogę zrozumieć, ale zakaz zjazdu do bazy w Kaliszu, żeby samochód postawić na warsztat np. z parkingu w Paczkowie 120km nie potrafie zrozumieć. A potem kierowcy stoją w drodze lub wyprzedzają ich koła. Slyszałem, że firma dba o kierowców, że jak ktoś złamał nogę to wysłała samochod, ale jak inny kierowca dostał zawału musiała po niego jechać żona, tak przynajmniej słyszałem.
Co do usterek, można by przytoczyć kolejny filar firmy Paweł N. człowiek który zna się na tej robocie, a doceniony został jeżdżąc złomem z zabudową Leonardo. Paweł podziwiam Cię za Twoje umiejętności powinieneś dostać za to jakiś dodatek bo ten samochód nie powinien jezdzić. Dla nie wtajemniczonych tylny słupy podczas jazdy tańczą, kierowca żeby utrzymać samochód w pasie drogowym musi ciągle kontrować kierownicą bo samochód sam skręca to samo się dzieje podczas chamowania...
Pogłoski chodzą, że to kara za to że Paweł odszedł z firmy i pózniej do niej wrócił.
Jak już mówimy o filarach firmy kolejny przykład to Łukasz często nazywany sezonowym, człowiek na prawdę ma ogromne pojęcie o pracy a w dodatku ma talent to przekazywania swojej wiedzy młodym kierowcą, Paweł jeszcze raz dziękuję za Twój czas i wysiłek i czas i wybacz, że zepsułem Ci statystykę.
Wysoki 2016-10-28 20:49:15
Dziękuje, wszystkim kierowcą z którymi miałem okazję się spotkać, od każdego z Was czegoś się nauczyłem. Panowie zacznijcie mówić jednym głosem bo razem możecie dużo, a bez Was nie będzie tej firmy. Podziękowania dla ochrony przemili ludzie, do których zawsze można przyjść z prośbą i zawsze pomogą i wysłuchają, szczególne słowa do Pana Grzegorza, niech się Pan nie przejmuję tym co gadają do emerytury nie daleko i będzie Pan miał spokój chociaż szkoda będzie bo Pan także ma ogromne pojęcie o tej pracy.
Szanowny Panie Prezesie, podczas rozmowy potraktował mnie Pan nie w porządku, bo nawet nie chciał mnie Pan wysłuchać. A te głupoty jak Pan stwierdził opowiadali mi Pańscy pracownicy, czy to możliwe, ze nie wie Pan co dzieję się w Pana firmie?! Nikt Panu tego nie powie wprost bo każdy boi się o pracę, ale niech Pan pozwoli mówić ludziom szczerze, a zdziwi się Pan co Panu powiedzą, bo to chyba w ten sposób buduje się dobry zespół....
Mógłbym tak jeszcze długo pisać, ale to już nie ma sensu. Nie chciałem nikogo urazić, jeżeli tak się stało to przepraszam. Moim celem było uświadomienie ludziom i przyszłym pracownikom tego co się dzieje w tej firmie. Niech nikt nie wierzy w głupotę i kłamstwa na ogłoszeniach bo te obietnice dotyczą tylko elity.
Nikogo nie straszę, niech każdy spróbuje, ja tam byłem i się zwolniłem. Nie jest to praca dla mnie chciaż bardzo chciałem pracować i się uczyć ale dla tej firmy kierowca to nikt. Cytat byłego kierownika" jeżeli na 5 jeden zostaje to i tak mamy dobrą statystykę" cytat dyrekcji "jeżeli panu nie pasuje to wie Pan gdzie jest dział kadr"Co do kard przemiłe Panie serdecznie pozdrawiam.
Za błędy i literówki przepraszam....
Dziekuję za uwagę.
Młody kierowca
Wysoki 2016-10-28 21:18:26
Aha jeszcze jedno Panie Dyrektorze chciałbym zobaczyć jak Pan załaduje 8 Tiguanów w 45 minut jak to pan stwierdził jeżeli kierowca załaduje lore w 45 moze dołaczyć do elity i zarobić około 9000tys złotych, tylko co z tego, jak i tak dwa tygodnie duza większość kierowców dostaje długie trasy, a poźniej 2 tygodnie deliwerki i chocby lore ładował w pół godziny kilometrów nie zrobi. Pozdrawiam myślacych
Nicker 2016-11-04 14:21:48
kurcze z czego mi wiadomo to akurat płaca chyba nie jest w wedze określana wyłącznie przez km, ale przez inne rzeczy jak podstawa czy ekspoatacja...
nygus 2016-11-11 16:36:12
Panowie pracuje jakiś DŁUŻSZY czas w Wedze i wam wszystkim powiem tylko jedno DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z WEGĄ. Ja właśnie będę składał rezygnacje pozdrawiam
maer 2016-11-11 21:24:00
Dlaczego dac sobie spokoj wlasnie mam sie tam przyjac
Len 2016-11-12 13:08:13
No i bardzo dobrze. Ludzi robią w Wedze po 12 tyś km i jakoś to wszystko działa. No i płacą na czas.
Grygiel 2016-11-12 14:17:33
Hehe no to faktycznie:). Może kogoś poniosło i za dużo napisał:). Nie zmienia faktu, ze Wega jak tu kolega napisał - płaci a obecnie firmy mają z tym duuuuzy problem.
Oknex 2016-11-12 16:16:29
Czy ktos moze mi napisac jak tam ogolnie jest bo dostalem propozycje na przyuczenie za 3500zl
Grygiel 2016-11-18 13:07:58
wiesz co robot y za dużo w tym naszym pięknym kraju to nie ma, wiec ja bym poszedł. Idz, zobaczysz i sam zdecydujesz a tak to wszystko takie pitu pitu
Jongar 2016-11-23 08:18:12
Siemka - ogłoszenia są aktualne bo rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem z wegi i można łapać robotę na autotransporter.
Regips 2016-11-26 13:35:55
I powiedz koleżko jeno jaka kaska i przy jakim km? COś jeszcze do pensji dorzucają?
Gostek 2016-11-26 13:54:37
Generalnie powinieneś to mieć przecież na ogłoszeniu o pracę nie jako warunki brzegowe a później ew coś negocjujesz jak masz co;d
Regips 2016-11-26 14:27:26
No właśnie tylko z for wiem, ze szukają więc dlatego pytam..wiesz coś?
Gostek 2016-11-28 21:05:54
To poszukaj albo zadzwoń jak teraz jeszcze tego nie zrobiłeś i tyle. Innego źróda nie ma:D
Regips 2016-11-28 22:42:43
Puściłem tam do nich maila, bo w poszukiwaniu takich rzeczy to jestem raczej słąby. Wiesz coś o tym żeby dowozili do furmanek?
Gostek 2016-11-28 23:59:41
Ehehehe to żebyś czasami korzeni nie zapuścił w oczekiwaniu na odpowiedź:D. A tak poważnie to ludzie piszą jak to wygląda. Do aut z zcego wiem dowożą.
Regips 2016-11-29 21:42:41
NIe pozostaje mi nic innego jak poczekać. Najwyżej w next tygodniu się odezwe
Gostek 2016-11-29 23:09:22
Chyba bym jednak i tak zadzwonił:D. Warunki pewnie dostaniesz takie jak inni tu wyzej pisali ale daj i tak znać
Steper 2016-11-30 16:10:40
Gdzieś na forach przeczytałem ze są na placu nowe auta w wedze prawda to jest?
Regips 2016-11-30 16:26:16
Taaaa na etransporcie ktoś wrzucił takie info ale nie znalazłem potwierdzenia co do tego.
Steper 2016-11-30 16:32:08
jeśli tak to chyba dobry sygnał nie;d;d;d? Poczekam i zobacze :D
MadToy 2016-11-30 21:24:35
Ta nowe auta... Obca firma dzierzawi plac od wegi w kaliszu trzymaja toyote w kleszczowie opla, a wega nie ma nic do tego
KKSFan 2016-11-30 21:27:25
Czy to prawda że kierowca z wegi prowadzi blog? Ma ktos namiar?
CiekawyOst 2016-12-01 11:12:17
Czy to prawda że dyrektor Kuczyk zabral kierowcą w zeszlym mc całą premię za prędkość bo jeździli 87 zamiast 80 oczywiscie wczesniej ich nie informujac że maja jezdzic 80 ? A nieoficjalnie te 8-9tyś bylo przez moment aby nalapac brakujących kierowcow na przeszkolenie i podpisanie umowy lojalnosciowej na 5tys, a teraz gdy juz jest praktycznie komplet wega wraca do dziadowania?
ffghj 2016-12-01 15:58:21
Podobno nałapali kierowcow zeby sie pozbyc ukraińcow
Steper 2016-12-02 12:05:27
Serio tak by to rozwiązali z tym autami? ALe seryjnie czytałem na e transporcie o tym niusa
steper 2016-12-09 12:45:21
Gadałem z gostkiem z wegi i nic nie wie o żadnych na pzreszkolenie...ściema?
FanRozczochranego 2016-12-09 16:11:53
To albo nie jest kierowcą wegi, albo kłamie...
Steper 2016-12-10 11:09:58
No właśnie jest w Wedze, a znamy się kupę lat więc nie podejrzewam żeby łgał:D
Zostaw swoją opinię o WEGA-A Sp. z o.o. - Kalisz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie WEGA-A Sp. z o.o.