Opinie o Picadilla Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Picadilla Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Picadilla Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Picadilla Sp. z o.o. w Wrocław

Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Czy w Picadilla Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Picadilla Sp. z o.o.?

Były Nowy wpis

Atmosfera wyjątkowo zła - nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego.

Ex Nowy wpis

Między działami QA/Programiści/Designerzy/Graficy bardzo dobre. Atmosfera między pracownikami a zarządem tragiczna.

P

Firma przy posiadaniu średnio 30 pracowników, traci pracownika co miesiąc.

Dawid
@P

Z czego to wynika? I czy ci nowi pracownicy zostają już na dłużej, czy może też szybko zmieniają pracę?

Minus
@Dawid

Wiadomo że część zostaje :)

Dawid
@Minus

Okej, a z czego to wynika? Skąd ta rotacja?

A
@Dawid

Wiele rzeczy się na to składa.

Antyminus
@Dawid

Z toksyczności środowiska, bardzo słabych zarobków i bardzo słabego rozwoju. Nie jest to też ciepła posadka, plusem firmy jest przyjmowanie juniorów. Nowe osoby, próbują zostać jak najdłużej żeby sobie nabić staż do CV i przy jakiejkolwiek ofercie uciekają.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Picadilla Sp. z o.o..

Stosują ghosting. Bardzo przykre, ze w 2020 jeszcze się to zdarza.

dr_who
@Kandydat

Na jakie stanowisko aplikowałeś?

Też Kandydat ale inny
@dr_who

Potwierdzam niestety, pracownik z działu HR nowy i chyba nie ogarnia, obiecują odezwać się w ciągu tygodnia i cisza. Nieładnie.

@Też Kandydat ale inny

dzięki za opinię :) Staramy się odpowiadać na każde otrzymane CV i być w stałym kontakcie z wszystkimi kandydatami zaangażowanymi w procesy rekrutacyjne. Mimo to, bierzemy pod uwagę, że przy dużej liczbie kandydatów może przydarzyć się nam przeoczenie. Jeśli więc spotkałeś się z brakiem odpowiedzi z naszej strony - przepraszamy i prosimy o kontakt mailowy z osobą, z którą byłeś/łaś w kontakcie lub wiadomość na adres: kariera@picadilla.com. Chętnie wyjaśnimy sytuację i udzielimy wszystkich potrzebnych informacji. Pozdrowienia!

kandydat
@Daria / Picadilla

No niestety, ale nie chodzi o odpowiedź na otrzymane CV, ale na zadania rekrutacyjne. Strata czasu i energii niestety.

@kandydat

Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację. Dokładamy wszelkich starań aby to się nie powtórzyło w przyszłości. Pozdrowienia! :)

Krzysztof H

Lipa. Nie polecam tracić czasu

@Krzysztof H

Dziękuję za Twoją opinię. Twoja wypowiedź jest dość lakoniczna, dlatego też ciężko jest się do niej odnieść. Napisz proszę, co konkretnie spowodowało u Ciebie wyrobienie sobie takiego zdania na nasz temat. Być może jest to kwestia nadal do rozwiązania, a jeśli nie to chętnie dowiemy się w jakich aspektach powinniśmy się poprawić. Do usłyszenia :)

Mateusz.P
@Krzysztof H

Mi do tej pory nie odpisali na zadania testowe które im wysłałem w pierwszym etapie rekrutacyjnym więc znam twój ból.

@Mateusz.P

Czy często w firmie Picadilla Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Daria / Picadilla

dzięki za pytanie! Jeśli decydujemy się na rekrutację wewnętrzną to najczęściej dotyczy to stanowisk managerskich - dajemy wtedy szansę członkom zespołu, którzy wykazują predyspozycje do zarządzania zespołem, mają wiedzę merytoryczną na zbliżonym do wymaganego na takim stanowisku poziomie i znają firmę od podszewki. Pozdrowienia!

Pracowałem w picadili kilka lat temu, zapamiętałem z niej głównie potworny micromanagement i nieprzyjemną atmosferę. Na plus mogę zapisać, ze technologie, jak na tamte lata, były całkiem nowoczesne. Na minus właściwie całą resztę.

GP

Firma idealna na start, żeby wbić się do IT. Po roku warto szukać sobie czegoś innego. Szefowie udają, że nie ingerują w pracę pracowników, gdy jest całkowicie odwrotnie. Rozmowy 1na1, przepychanie pomysłów, rozwiązań, blokowanie procesów czy mocna ingerencja przez szefów wykorzystując osoby, które ubiegają się o podwyżkę / nie są pewni swojej pozycji / pracują krótko. W firmie jest mega cicho i ludzie odzywają się do siebie przez czat - śmiech czy rozmowy nie są mile widziane na open space (szefowie potrafią wysyłać wiadomości co do "hałasów")

Krzysztof
@GP

Strasznie przykre to co piszesz. U mnie w pracy to nie do pomyslenia, ludzie po prostu robią swoje i jeśli mają potrzebę ze sobą pogadać to nikt ich z tego nie rozlicza. Nawet w Amazonie na Bielanach Wrocławskich pracownik ma większe prawa w takim razie. Taka grobowa atmosfera źle wpływa na samopoczucie, a bycie w ciągłym stresie również na zdrowie, a to wartości nie do przecenienia, nawet w przypadku dużych zarobków, których w Picadilla doświadczyć nie można, przynajmniej dopóki nie będzie 'sukcesu' i 'czym się dzielić'. Życzę zatem sukcesu, aby w końcu było się czym podzielić, materialnie jak i duchowo!

yo
@GP

Akurat ze wszystkich kiepskich postaw szefów, dbanie o ciszę na open space jest czyms profesjonalnym.

Kiedy narodowcy biorą się za stworzenie firmy, nie może z tego wyjść nic dobrego. Zdecydowanie odradzam. Co bardziej inteligentni ludzie mogą się dosyć intensywnie przejechać na wygłaszanych na forum publicznym poglądach politycznych zarządu.

Czy w Picadilla Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Daria / Picadilla

Nie :) od początku proponujemy umowę o pracę na okres próbny lub B2B. Pozdrowienia!

Zanim zaczniecie pracę w Picadilla, polecam zrobić porządny research (najlepiej wśród znajomych, albo znajomych znajomych), taki naprawdę porządny. Oszczędzicie sobie czasu, nerwów, a i przy okazji dojdziecie do wniosku, że lepiej jednak aplikować do konkurencji, bo w Picadilla dosyć dużo tematów jest zamiatanych pod dywan. Nie pomagają słabe zarobki i atmosfera. Polecam solidny research.

@Anonim

dzięki za podzielenie się z nami Twoją opinią :) Podpisujemy się rękami i nogami pod radą, aby zrobić porządny research zanim podejmie się pracę w jakiejkolwiek firmie i nasza nie jest tutaj wyjątkiem. Myślę, że wszyscy jesteśmy świadomi, że nie istnieje miejsce pracy, które spełniałoby w stu procentach oczekiwania wszystkich osób. My bardzo mocno się staramy, aby naszym pracownikom pracowało się u nas jak najlepiej - również dbając o atmosferę w całym zespole. Co do wynagrodzenia - jak pisałam w jednym z poniższych postów, na początku tego roku dopasowaliśmy oferowane stawki do kwot rynkowych. Wraz z rozwojem przychodów firmy, wynagrodzenia naszych pracowników będą rosnąć - dzielenie się zyskami jest częścią kultury Pica :) Pozdrawiamy serdecznie!

Czy firma Picadilla Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Daria / Picadilla

dzięki za pytanie :) zawsze bierzemy pod uwagę typ i potrzebę takiego szkolenia i jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to oczywiście finansujemy szkolenia dla naszych pracowników.

Znacznie niższe zarobki niż w innych firmach IT. Słaby rozwój. Bardzo duża ingerencja szefów w pracę pracowników. Bardzo duża rotacja ludzi, firma jest nieduża (>30 osób), średnio co miesiąc ktoś odchodzi.

@Marcin

dzięki za opinię i czas jaki poświęciłeś na jej napisanie :) Odnosząc się do powyższych zarzutów; w ostatnim czasie wprowadziliśmy zaktualizowane widełki płacowe i wyrównaliśmy wynagrodzenia zgodnie z tym co jest proponowane na rynku gier. Odnosząc się do polityki firmy - jeśli przychody firmy będą rosły, na pewno wzrosną też wynagrodzenia pracowników - chętnie dzielimy się wspólnie wypracowanym zyskiem :) Stwierdzenie "słaby rozwój" nie niesie za sobą żadnych konkretów, więc wybacz, ale niestety nie mogę się odnieść. Jeśli jesteś naszym byłym pracownikiem, przykro mi, że nie znalazłeś u nas szansy na rozwój. Pracując nad kwestią zarządzania zespołami oraz pracą indywidualną, staramy się badać potrzeby pracowników w kwestii rozwoju i na nie odpowiadać. Jak sam zauważyłeś, jesteśmy małą organizacją, która prężnie się rozwija również w zakresie tworzenia struktur, stąd obecne zaangażowanie właścicieli w pracę zespołów. W kwestii rotacji niestety mijasz się z prawdą. W br pożegnaliśmy się z dwoma osobami, z naszej inicjatywy i były to decyzje trudne, ale konieczne i podyktowane dobrem zespołu. Jeszcze raz dziękujemy za podzielenie się z nami Twoim punktem widzenia i daniem nam szansy na odniesienie się :) Pozdrowienia!

Wiecie czy jest jakiś numer kontaktowy do firmy? Chciałem zadzwonić porozmawiać o procesie rekrutacji i czy jest wg. sens składać CV. A nigdzie nie widzę nr kontaktowego nawet na sekretariat

@Zainteresowany

dzięki za pytanie i wskazówkę, gdzie musimy się poprawić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji - napisz maila na adres kariera@picadilla.com. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania :) Pozdrowienia!

Kamila

Słyszałam o praktykach w firmie. Podpowiecie coś więcej?

@Kamila

Praktyki organizujemy u nas kilka razy w roku - w zależności od możliwości naszej firmy i zapotrzebowania. Jeśli program praktyk jest aktywny, informujemy o tym w naszej zakładce "kariera" razem z pozostałymi ogłoszeniami :)

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Picadilla Sp. z o.o.?

Daria / Picadilla

Oferujemy umowę o pracę lub B2B w zależności od preferencji pracownika :)

Czy Picadilla Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Daria / Picadilla

Oferujemy umowę o pracę lub B2B :)

Oszukany

Zdecydowanie nie polecam! Zgadzam się w 100% z '' Mówię prawdę''

Radek / Picadilla
@Oszukany

Hej @Oszukany. Dziękuję za Twoją opinię. W Picadilla przykładamy się do tego, by każdy nasz kandydat i każdy pracownik miał jak najlepsze doświadczenia wynikające z naszej współpracy. Ty ewidentnie miałeś złe, bo czujesz się oszukany. Sprecyzuj proszę publicznie, w odpowiedzi w tym wątku - tak jak publicznie podnosisz za poprzednią osobą to odczucie - na czym to w Twoim przypadku polegało. Pomoże nam to zrozumieć na ile Twój sposób myślenia różni się od tych kandydatów, których dzięki ich świetnie zrobionym zadaniom, zaprosiliśmy na rozmowę. Intencją mojej odpowiedzi jest wyłącznie to, byśmy obaj się czegoś nauczyli. Będzie to albo coś, co Picadilla, lub ja, robimy źle i będziemy mieli szansę to poprawić, albo to, że żeby oskarżenie miało jakikolwiek sens, to musi być merytorycznie podparte. Tak czy inaczej wyjdziemy z tej sytuacji wygrani i my, i Ty - o naukę wszak chodzi. Zrozumiem doskonale jeśli mimo wszystko nie czujesz, że jesteś w stanie publicznie obronić tę tezę. Gdybyś z jakichś względów wolał uniknąć takiej dyskusji, to skontaktuj się ze mną za pomocą maila. Nie gryzę, przysięgam, chcę po prostu wiedzieć :). Raz jeszcze dziękuję za opinię i za to, że poświęciłeś swój czas, by ją zamieścić. Do rychłego usłyszenia!

Mówię prawdę

Gówno prawda. Picadilla to najprawdopodobniej jeden nerd przed kompem, mieszkający u swoich rodziców, albo kilku nerdów, którzy tylko udają prawdziwą firmę, a tym samym w ich "procesie rekrutacji", który z góry będzie negatywne oceniony, Picadilla kradnie pomysły na gry. Człowiekowi zależy na tym, żeby się tam dostać, a oni stawiają "kolejny stopień rekrutacji" typu "jaką grę stworzyłbyś, żeby dobrze prezentowała się w naszej firmie (opisz w miarę szczegółowo)". Po tym Ci piszą... co by (usunięte przez administratora) nie wymyślił, że zakańczają rekrutację i dziękują za Twoje starania. Ja (usunięte przez administratora) co za gówno. I ten nerd z Picadilli dobrze sobie wszystko ustawił, bo strona ma wyglądać profesjonalnie, content ma kusić (właśnie: prywatna opieka medyczna, multisport, angielski z lektorem w czasie pracy i inne gruszki na wierzbie), "firma" ma fejsa, twita i inne... Syf jednym słowem. Jak coś, to ostrzegałem, więc lepiej nie dawajcie nikomu takiemu swojego pomysłu na srebrnej tacy...

Radek / Picadilla
@Mówię prawdę

Cześć "Mówię prawdę" i dzięki za opinię. Wsłuchujemy się w każdą, nawet negatywną i cokolwiek niesprawiedliwą jak powyższa, i wyciągamy z nich odpowiednie wnioski. O nich za chwilę poniżej. Najpierw chcę rozwiać kilka wątpliwości: 1) Picadilla to nie jeden nerd przy komputerze. To blisko 30 osób, którzy codziennie dają wszystko z siebie, by dostarczać rozrywkę najwyższej jakości. 2) Czynisz zarzut z tego, że stawiamy 'kolejny' etap rekrutacji, tymczasem jest to zwyczajowa praktyka, która ma sprawdzić poszukiwane przez nas kompetencje. Nam zależy na tym, żeby choć trochę je poznać zanim się spotkamy i nie ma się tu o co obrażać. 3) Nie jest tak, że aplikacja z zadaniami jest z góry odrzucana. Poświęcamy czas na to, aby każdą wnikliwie sprawdzić i na tej podstawie zadecydować, czy będziemy rozmawiać w biurze. 4) Nie, nie jesteśmy też złodziejami kradnącymi pomysły jakie dostajemy na srebrnej tacy. Szukamy talentów, które je będą w Picadilla realizować. 5) Pytanie, które stawialiśmy w zadaniu jakie dostałeś, ma na celu opisanie koncepcji na grę, która jest zgodna z rynkowymi trendami i pasuje do tego co robimy w Picadilla. Spójrz czy nie podesłałeś czasem aby opisu gry na post-apo MOBA w kosmosie z zombie-nazistami ;). 6) Na koniec nie mogę nie zauważyć, że w tym wpisie zostawiłeś trochę negatywnych emocji. Rozumiem, że gdzieś po drodze poczułeś się niesprawiedliwie potraktowany, a Twoje oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością. Jeśli dobrze to czytam i odczuwasz potrzebę szerszej dyskusji na ten temat zapraszam na mail - Ty mój znasz. Teraz co do wniosków: 1) Twój przykład pokazuje nam, że powinniśmy razem z zadaniem tego typu wysyłać NDA do podpisania. Do tej pory oczywisty dla nas fakt niewykorzystywania idei jakie otrzymujemy był w dorozumieniu jako przedmiot dżentelmeńskiej umowy. Może to naiwność z naszej strony i niechęć do zbędnej, korporacyjnej biurokracji, ale wyeliminowałby poczucie jakim dzielisz się w swojej wypowiedzi. Jeśli jeszcze będziemy dawać takie zadanie, to zastanowimy się dwa razy, czy nie razem z draftem tego rodzaju umowy. 2) Myślę, że dzięki temu co napisałeś będziemy dodawać informację o tym ile jest etapów rekrutacji w samym ogłoszeniu. Ty taką informację dostałeś w pierwszej odpowiedzi mailowej na swoje zgłoszenie, a mogliśmy o tym opowiedzieć zanim zdecydowałeś się wysłać swój życiorys. Konkludując - dzięki raz jeszcze, że chciało Ci się zostawić opinię. Jakakolwiek by ona nie była, czegoś nas nauczyła. Nie sądź, że się o nią obrażamy. Wciąż będziemy kolegami, więc jeśli czujesz potrzebę merytorycznego porozmawiania odnośnie przedstawionej przez Ciebie koncepcji, bądź samego procesu rekrutacji, to pisz śmiało maila. Pozdrowienia! PS. Dzięki za miłe słowa odnośnie strony, sukcesywnie będziemy ją ulepszać. PS2. A propos gruszek na wierzbie, to mamy też wśród benefitów świeże owoce w biurze, w tym gruszki, w misce!

Zostaw merytoryczną opinię o Picadilla Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Picadilla Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Picadilla Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Picadilla Sp. z o.o.?

Picadilla Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Ofiar Oświęcimskich 17
    50-069 Wrocław