Opinie o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Banan

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są warunki pracy na stanowisku elektromontera?

Panowie otwórzcie umysły firma odkąd jest państwowa nie jest normalna, (usunięte przez administratora) który od 8 lat nie przyniósł ani złotowki zysku, wydajność pracy która spadła z trzy, czterokrotnie, ciągłe braki towaru. Znikoma sprzedaż pojazdów która napewno nie pozwala na bieżące utrzymanie firmy o takich kosztach. Zauważcie że kiedyś z tej firmy wyjeżdzał codziennie jakiś pojazd jak nie tramwaj to EZT, jak nie EZT to wagony, nie wspominając o przeglądach P3, P4, P5. teraz nic się nie opłaca. jedno ręczne sterowanie przez wieloletnich dyrektorów. Panowie rozwalili tą firmę. Ilość wygranych przetargów jest nie do wykonania w terminie i z marżą przy tym sposobie zarządzania. i nie zwalajcie na roboty, stanowiska pracy itp. Kiedyś było miejsca tyle samo i jakoś produkowało się miesięcznie nie wiem czy nie więcej jak teraz kwartalnie. Myślę, że następca Pana Zdziarskiego będzie miał nie łatwe zadania, karmiony bzdurami od wewnątrz, układy i układziki nie do przejścia jeśli sie nie jest z branży, firma od lat nie zarabia a ma do spłaty kredyt w PKO BP na ponad 1,7 mld zł z czego ponad 700 mln przypada do spłaty już w 2027 co oznacza konieczność wypracowania ponad 200 mln zysku rocznie. Nikt z partyjnego nadania tego nie opanuje. Powodzenie krętacze

Stary 2

Wszystko to prawda, pracowników produkcji traktuje się jak pionki - jeden tydzień robisz tramwaje drugi elfy a trzeci lokomotywy. (usunięte przez administratora) zastraszanie, wytykanie błedów przed cała brygadą to codzienność. Kto może to ucieka od tej (usunięte przez administratora)

Cześć, pytanie odnośnie też tego, co tu pisaliście o tej minimalnej :D że takie stawki, no inżynier konstruktor ds. układów biegowych to więcej ma pewnie, co? Jak ktoś wie to niech da znać, jakie tam zarobki są na początek w firmie u nich, bo ogłoszenie milczy niestety na stronie :P

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
krzyś

w firmie tej uciekli już prawie wszyscy normalni ludzie,jest tam deficyt na każdym z działów jednak patrząc przez pryzmat czasu powodem głównie jest kadra którą się nie edukuje i nie rozlicza podwładnych z ich poczynań .najgorsi są Brygadziści oczywiście nie wszyscy,lecz ich postawa brak zaangażowania i podejścia do pracownika jest porażająca,co niektórzy czują się na stanowiskach jak dyrektorzy dyktatorzy, nie mają na nich wpływu ani Majstrowie ani Kierownicy,swoją postawą wprowadzają zamęt i niechęć do pracy(co najgorsze ,że etyka mobingowania ludzi sprawia im przyjemność ,poniżanie ośmieszanie i zastraszanie). W tym zakładzie po dłuższej obserwacji zasady są jak w więzieniu jak wyczują ,że się dasz to wejdą ci na głowę i będziesz robił 3x więcej niż inni a jak się postawisz lub zwrócisz uwagę to jesteś traktowany jako wróg publiczny nr.1 wtedy czeka cię (najgorsza praca,straszenie dochodzeniem,ucięta premia,bo cię (usunięte przez administratora) na inny dział to będziesz posłuszny a jak nie to sam się zwolnisz i tym podobne sceny) moim zdanie Ci brygadziści powinni być czasami przemieszani,żeby nabrali rozumu i nie rozpasali się na stanowiskach jak tłuste koty: blondasek,ryba,garbus to święta trójca na tym zakładzie przez ich zachowanie lub niechęć do bycia wzorem (brygadzistą ) tylko (usunięte przez administratora) zwolniło się w odstępie czasu połowa produkcji i to tej lepszej .Co widać gołym okiem na tym tylko traci zakład który musi się borykać z deficytem pracowników i złymi opiniami o innych aspektach nie wspomnę .pozdro..dla Z1 i z4

Pracownik z 20 letnim stażem
@krzyś

Jestem ciekaw czy pracowałeś z osobami wyżej wymienionymi,bo ja tak. Ja pracując tyle lat na p4 czy p6 nigdy nie miałem zwróconej uwagi od Brygadzisty czy Majstra, wystarczy pracować, jak Ci się nie chce to się zwolnij, brygadzista czy mistrz jest rozliczany z pracy brygady,jak nie pracujesz to nie jesteś dobrym pracownikiem,tylko nygusem.Dobrych pracowników mieliśmy 10 lat temu,Ci co teraz odchodzą to głównie firmy zewnętrzne,nie pracownicy z pesy, a firmy zewnętrzne patrzą tylko na godziny. Ryba jeden jak i drugi są za swoimi brygadami, pomagają ,widocznie jesteś słabym pracownikiem,który tylko przychodzi do pracy po to by być,potrafisz jedynie wyżalić się na forum, zacznij wypowiadać się w pracy,odwagi. Pozdrawiam

Por
@krzyś

Potwierdzam - Maciak to lider (usunięte przez administratora), nieomylny i wszechwiedzący dyktator. Mistrz montowania, demontowania i znowu montowania. Nikt nie potrafi nad nim zapanować. "Jego" ekipa ma (usunięte przez administratora)

Felek

Działa już wam ten PLM?

Drodzy pracownicy, a co może tu liczyć programista HMI? Pod względem warunków, wynagrodzenia, dodatkowych benefitów? Żywo się tu udzielacie, jestem nastawiony pozytywnie, że ktoś da mi znać jak praca wygląda i czy warto ubiegać się o stanowisko?:) Firma też jest duża, zatrudnia ponad 3000 ludzi z tego co wiem, to też mam większe oczekiwania względem warunków i zarobków. Czy słusznie?:D

Bydgoszczanin

Witam ja z takim zapytanie jak wygląda praca na trzy zmiany . W sensie w jakich godzinach są te zmiany

Johnny

Pesa to idealna firma dla ludzi o mentalności (usunięte przez administratora) który lubi być poganiany batem, ponizany i wyzywany przez przełożonych.. Wszystko we wspaniałej atmosferze więziennej, z mnóstwem prymitywnych i wulgarnych "kolegow", z których każdy sprzeda cie za paczkę zapałek.. Jeśli spełniasz powyższe wymagania - aplikuj do Pesy już dziś!!!

@Johnny

Kolego myślę, ze kilka miesięcy i skończy się udawanie , pozorowanie i kombinacje obecnej władzy, dyrektorów , kierowników. Na rynku pojawił się artykuł gdzie Pesa zostanie dofinansowana 500 mln zł i jej zdolności zostaną podwojone do 20-24 pojazdów miesięcznie. Panie (usunięte przez administratora)za prywatnego zarządu tyle ta firma wykonywała bez problemu i nie było robotów a jasny i zrozumiały sposób wynagradzania. Dzisiaj zatrudnieni pracownicy przez Pesa mają mniej jak ajenci z Ukrainy i to nie jest przypadek, dzisiaj ludzie troche udają prace po ludzie odpowiedzialni za produkcję nie potrafią zapewnić własciwej rotacji towaru pod pojazd, wydajność spadła w firmie co najmniej dwukrotnie od czasu przejścia w państwowe ręce. W(usunięte przez administratora)

@pracownik

Nie mam nic przeciwko ciężkiej pracy, wszędzie trzeba zasuwać.. Chodzi mi o atmosferę w zakładach, która jest tragiczna. Ludzie chodzą smutni, wszyscy podejrzewają wszystkich, co drugi donosi, nie można nikomu ufać, boją się nawet rozmawiać ze sobą.. To wina dyrektorów, mistrzów i brygadzistów, których umiejętności zarządzania ludźmi jest na poziomie zero - jedyne co potrafią to powiedzieć (usunięte przez administratora) To już nawet nie da lata 90te, to plantacje bawełny z XIX w. Wielki wstyd dla Zarządu, w 2023 r. żeby tak toksyczne środowiska pracy stworzyć..!!!

Wera
@pracownik

Ale jak to sobie wyobrażasz, że będzie jak z ciągnikami marki Belorus na Białorusi? Że produkcja szła całą parą, ale nie było komu sprzedawać. Samorządy biednieją, pamiętaj o tym, czasy prywatnej firmy mogły przypadać na większy zbyt, a na brak zbytu i prywaciarz nie poradzi. Zresztą, jak widzę, automatyk zarabia 9-12 K brutto. To źle?

Datazone

Witam jak wygląda praca magazyniera na paleciaku w Pesa? Jakie warunki?oraz czy to praca na jedną zmianę? Jak atmosfera? Do przeżycia czy (usunięte przez administratora) Pozdro i proszę i odpowiedź

Zniesmaczony

Oszalałeś , Najpierw muszą dostać dyrektorzy a jest ich teraz najwięcej od powstania tego zakładu ! Więc dla zwykłych pracowników nie starczy !!!

Mońka

Chodzi Tobie o to, że dziś jest dzień pracujący? A dadzą za to dzień wolny tak jak to w budżetówce jest robione, że np. wczoraj mieli wolne z racji święta państwowego wypadającego w sobotę?

@johnny

Ja już od pół roku pracuje w innej firmie. Zarobki 3500 na rękę plus premia (której nikt nie zabiera za rozmowy czy przerwę na papierosa). Przełożeni szanują ludzi, nikt tu nie usłyszy "ci..o zafaj...a". Nie bójcie się!! Normalnej pracy jest pełno..

@@johnny

Czyli tu tak mówili do pracowników? I serio zabierali premię za rozmowy? To była jakaś uznaniowa ta premia? A za wyniki pracy nic nie dawali?

Robert

Poważna firma ale brak parkingu dla dostawców towarów na produkcję /Auta ciężarowe /. Ochrona niesympatyczna a wręcz opryskliwa i chamska.

Joanna

Czy mógłby ktoś powiedzieć coś o pracy w administracji?

Hej i jak z tymi podwyżkami? Zmieniło się coś? Ktoś z aktualnych pracowników może się wypowiedzieć?.

Czy w firmie Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding są regularne szkolenia pracownicze?

On

Regularne szkolenia pracownicze? Kiedyś były owszem. Teraz jeśli zapiszą to długo musisz czekać,a i też nie masz pewności czy to szkolenie Ci zrobią A nawet jeśli zrobisz to zapomnij, że dostaniesz obiecaną stawke za zrobienie kursu czy szkolenia.

@On

Długo czekać? To znaczy ile? I mówisz o szkoleniach na jakim stanowisku? Widzę u nich na stronie ofertę pracy Inżyniera ds. konstrukcji nośnych i zastanawiam się czy jest szansa na dobre zarobki u nich i podnoszenie kwalifikacji właśnie poprzez szkolenia.

@Karolina

Liczysz na to, że po podniesieniu kwalifikacji dostaniesz podwyżkę? Chyba obowiązków. Nie można za dużo pokazać, że się umie,bo nie jest to doceniane. Obecnie bardzo dużo ludzi odchodź do innych firm

@Karolina

Ja czekałem na szkolenie 3 lata i się nie doczekałem. A to pandemia a to wysłali kogoś innego

Pixel

no moźna rozwijac się, brygadziści pomagaja jak mogą

@On

I czego dotyczyło to szkolenie? Rzeczywiście sporo z niego wyniosłeś czy w praktyce dostałeś tylko papier? Na szkolenie nie może jechać kilka pracowników na raz?

Leo

Pytanie odnośnie jubileuszów i dodatków stażowych czy zostaną podniesione ( i wyrównane wstecz?)tak jak to jest w firmach państwowych, zamrożone są od kilkunastu lat a tak nie powinno chyba być

@Leo

Lepiej zapytaj się co dała firma załodze na 170leci istnienia firmy .

Tyfus
@Leo

Oczywiście ze nie, firma ma wciąż straty przez produkcje wiec jakoś musi je wyrównywać a jak się nie podoba możesz zmienić firmę mnóstwo pracy jest.

@Tyfus

Straty są przez złe zarzadzanie, na P3 robota zatyka sie, etatowi mają brać urlop . Ukraińcy jak swięte krowy - są nie do ruszenia, przeciez w pierwszej kolejności należy ich wywalić. To jest biznes , zarabianie pieniedzy, nie ma sentymentów.

@Tyfus

Jak jest dużo zleceń to zatrudnia się pracowników z firm zewnętrznych (to nazywa się outsorcing) Jak jast mało pracy rezygnuje się z pracowników zewnętrznych. Zarząd pesy nie dostosowując ilości pracowników do ilości pracy marnotrawi pieniądze. Czy to jest celowe działanie czy nieumiejętność zarzadzania ? Ciekawe, co ?

Karton

Bajzel totalny, za chwile urlopy- ukraińscy specjaliści pokażą swoje umiejętnoisci. Aż dziwne że te pojazdy jeżdżą Wszystko spada na Serwis - ostatnie koło ratunkowe- należą im sie najwyższe uznanie Zwykle to sprzedaż najwięcej zarabia ale w tej sytuacji to serwis jest najwazniejszy Wygląda na to że statek o nazwie pesa znowu tonie

Serwis

Za produkcję powinni się zabrać. To serwis wszystko musi prostować bo inaczej te wszystkie pojazdy by stały w krzakach. Produkcja to w głowie ma tylko podwyżki, tylko za co ? Za tak nieprofesjonalne podejście do swojej pracy ?

@Serwis

Ogromna ilość fachowców z produkcji odeszła pracować gdzie indziej, teraz pociągi produkują Ukraińcy, którzy dopiero uczą się

Mila
@Pixel

Wiesz z jakiego powodu te odejścia z produkcji? Niskie stawki, czy jakieś wyśrubowane normy do wykonania? Wiesz, każdy się kiedyś uczył, tylko czy firma zapewnia odpowiednie przeszkolenie?

@Mila

Do pracy chodzi się głównie żeby zarobić na opłacenie rachunków, spłacenie kredytu, wychowanie dzieci itd Jeśli są oferty pracy z wynagrodzeniem większym o 50% to wybór jest prosty. Stąd masowe odejścia z Pesy.

Modełko
@Mila

Nikt ci nawet pożądnie nie wytłumaczy masz rysunek i się martw zależy z kim jesteś w paże pesę omijać wielkim łukiem a o stawkach nie wspomnę .

Zadowolony
@Modełko

Nie wytłumaczy bo Ci cop rozumieli rysunki odeszli. Jak będzie dokumentacja robiona w dwóch językach to Pesa stanie się potęgą albo i NIE. Może rozwiązaniem jest przeniesienie produkcję za granicę ? Wtedy Polaczki przestana narzekać.

Budyń
@Karton

Jak znaleźć pracę w swoim zawodzie, dobrze płatną, za granicą : wpisujesz : manpower.de lub randstad.de Jobsuche - wpisujesz po polsku : elektryk , mechanik , monter, technik , spawacz lub pracownik produkcji i wyskakują ogłoszenia w języku polskim język niemiecki : wystarczy roczny kurs niemieckiego

Mati

Monter wnętrz co powiecie o tym stanowisku? Warto aplikować? Jakie są zarobki

@PESA
@Mati

Zarobki nędza, najniższa krajowa. A jako młody pracownik to i premi długa całej nie zobaczysz bo (usunięte przez administratora) brygadzistów i majstrów ja dostaną. Powodzenia ;)

Mati
@@PESA

A ciężka robota? Co tam się dokładnie robi ? siedzenia montuje

@Mati

Kto zarabia na dużej ilości ukraińców w pesie, gdy brakuje pracy dla etatowych pracowników

@Pixel

Piku Piku 13.07.2020 07:11 Przejdź się o 13:50 dookoła z-3 a zobaczysz jak Ukraińcy z Hindusami ciężko pracują na pogaduchach i przy komóreczce... W 2023 niewiele zmieniło się- całe 8 godzin : łażenie na papierosa, przeglądanie komórek, rozmowy komórkowe, ogladanie filmów na komórkach, pogawędki, spacery niepotrzebne itd

XYZ

Znów problemy z Dartami. Czy Pesa wyprodukuje w końcu coś porządnego. Opieranie produkcji na Ukraińcach źle się skończy .Ale najważniejsze że tanio. To ciągłe cięcie kosztów skończy się upadkiem firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Zobacz opinie na temat firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 323.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 281, z czego 44 to opinie pozytywne, 103 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Kandydaci do pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding
3.9/5 Na podstawie 4804 ocen.
  • Zygmunta Augusta 11
    85-082 Bydgoszcz