NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Dziewczyna z p4

Każda czerwona koszulka dba aby niebiescy mieli wysokie oceny bo i morale wtedy większe oraz wypłaty, lubię mojego czerwonego bo to swój chłop i daje wysokie noty, chciałbym aby kiedyś awansował na białego bo ja bym wskoczył na czerwień i byśmy ogarniali razem ten cały ramen który tu jest :)

Rak

Omijać szerokim łukiem, chemiczny (usunięte przez administratora) w powietrzu taki że można się udusić ale na papierze normy jak w sanatorium. Kpina z ludzi. Jedyne czego się tutaj dorobisz to choroby nowotworowej.

Niebieski

Praca bardziej jako przystanek w życiu osobiście nie polecam. Nowi przychodzą na chwilę czyt. Kilka godzin kwestia kilku dni praca w systemie 12h jednym pasuje drugim nie. Co do ludzi z którymi się pracuje to zależnie jedni w porządku pomocni drudzy bardziej traktują cię jako chwilowego pracownika i za nim zamieni się z nimi słowo już wiedzą więcej o twoim życiu niż ty sam.... Płaca jak na pracę w tym systemie gdzie trzeba chodzić soboty-niedziel i święta by mieć 2 dni wolnego w tygodniu i co 2-drugi weekend wolny jest średnia, atmosfera jest poniżej średniej. Są duże braki w ludziach więc trzeba być wyjątkowym żeby się nie dostać biorą jak to się mówi "z ulicy"

Witam mam pytanie jakie są zarobki netto w NGK w systemie 12h na początek?Jakie działy są w firmie.Zatrudnienie jest przez agencję?Dzięki z góry za odpowiedzi ????

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Glonojad

W tej firmie jest jeden wielki (usunięte przez administratora) Ludzi przenoszą jak chcą i gdzie chcą. Nie obchodzi ich to czy z kimś i skąd dojeżdża Kobiety wysyłają siła na noxy a za jakiś czas spowrotem przenoszą na dpfy. Normalnie tragedia jest tutaj pracować. Pracuje tu już 10 lat, ale moja cierpliwość się kończy dla tego zakładu.

Nox

Może się zarząd wypowie co z liniowymi co poprzechodzili ze starej fabryki ? Są to osoby w nadstanie. Niby mają się szkolić ? Ile ? Okres szkolenia trwa 3 miesiące a co dalej ?

Hmmm

Tobie to widzę to dobrze się ulał a tak dla twojej wiadomości już lecimy robić targety chyba nie zauważyłeś a to pewnie dla tego że z biura nosa nie wystawiasz ewentualnie spod biurka jeśli wiesz co mam na myśli patrząc na ilość zatrudnienia obcokrajowców i nagle zatrudnianie kobiet to coś z twoja teorią jest nie tak a do tego zwalnianie się już przeszkolonych pracowników że stażem nie ma miesiąca żeby ktoś nie rzucił wypowiedzenia więc nie pisz głupot bo się ośmieszasz tylko ;)

Żona

Długo się zastanawiałam jak i co dokładnie tutaj napisać by wyrazić moją szczera opinie na temat tej firmy. Jestem żoną pracownika, który pracuje już w tej firmie X lat. Na początku nie było źle. Dobra wypłata przebijająca rynek, spokojna praca polegająca na zrobieniu swojego i wyjściu do domu. Brak zabierania pracy ze sobą. Praca w systemie 3 zmianowym od poniedziałku do piątku z możliwością przyjścia na nadgodziny w weekend jak ktoś miał oczywiście na to ochotę i chęci. Z roku na rok firma schodzi na psy. Najpierw wprowadzając system 12 godzinny (7-19,19-7) i mówiąc, że ten system jest "pro rodzinny". Ten, kto pracuje w tym systemie sam powie, że to (usunięte przez administratora) a nie system dla rodzin. Pracując w tym systemie mając tylko dziewczynę/narzeczona nie widzisz się z tą osobą. Pamiętam czasy, gdzie pracowałam a męża widziałam tylko jak np śpi albo jak wrocil z pracy na 2h, gdzie w tym czasie musiał iść przecież pod prysznic po pracy, zjeść no i szedł spać bo już była 22 a rano musiał wstać bo był wykończony po 12h stania na nogach. Nie muszę mówić, że jak już są dzieci to system jest jeszcze bardziej nie rodzinny, gdyż w 5tygodniowym systemie pracy żony i dzieci nie widzisz nic! Wychodzisz, dzieci śpią, wracasz, dzieci śpią a po nocce widzisz je znowu 2/3h godziny, gdzie w tym czasie też musisz się przecież wyszykować do pracy. Osobiście znam żony pracowników, które leczą się na depresję z przemęczenia i braku męża tyle godzin w domu. Biura powiedzą " no ale pracownik ma potem pełne dni wolne". Jakie pełne dni wolne? Ok, po dniach pracownik ma wolny cały dzień ale rozumiem, że on na zapas ma odpocząć, pobawić się z dziećmi bo potem znowu np cały weekend (piatek-niedziela) będzie całe 12h w pracy? A przepraszam. Zapomniałam do tego wszystkiego doliczyć dojazd 1h by być wcześniej na hali i odebrać sobie prawidłowo zmianę co nie jest zgodne z kodeksem pracy a Ci z biura tego wymagają. Pracownik może pracować maksymalnie 12h a wiem, że pracownicy wchodzą 15-30 minut już na swoje stanowisko pracy. Wracając jednak do "odpoczynku" w dni wolne. A po nocce? W dzień co teoretycznie jest dniem wolnym jeszcze 7h trzeba pracować no a po nocce wypada się wyspać. W domu jest około 8. Szybko wziąć prysznic, zjeść coś, zawieźć dzieci do przedszkola, szkoły i o 9 powiedzmy, że śpi. By mieć coś z tego dnia nastawia budzik na 13 (to są tylko 4h snu), więc ja się pytam, gdzie są te dni wolne? Zaraz ktoś powie "dobra ale w dzień jak ktoś idzie na nockę to ma cały dzień wolny". Zacytuję tutaj mojego tate. Dzień wolny jest wtedy, kiedy możesz w spokoju napić się piwa. Czy dalej uważasz, że to jest dzień wolny? No już nie ;) Dziwne, skoro góra tak mocno popiera ten system a sama w nim nie pracuje tylko poniedzialek-piatek 7-15. Kolejnym absurdem jest karanie pracownika za L4. W jaki sposób? Ma zabierane wszystkie dodatki i premie. Dodatki rozumiem takie jak dodatek do nocki ale premia? Premia kwartalna? Potem pracownicy chodzą z gorączką do pracy bo nie chcą stracić to co im się należy. Pamiętam jak mąż chodził w grudniu do pracy z temperaturą 38stopni bo nie chciał już wtedy stracić premii rocznej! Jak bym pewnie głębiej pogrzebała to bym pewnie znalazła pisma, że tego typu działania podchodzą pod mobbing. Żeby tego było mało. Urodzenie dziecka w tej firmie też jest karane zabieraniem premii. W jakiś sposób? Branie URLOPU ojcowskiego też jest traktowane jak L4 z czego konsekwencją jest zabranie pieniędzy, które pracownikowi się należą. Kolejnym absurdem okulary ochronne. Każdy, kto wchodzi na halę ma obowiązek posiadać założone poprawnie okulary ochronne. Dobra, firma dba o bezpieczeństwo a może to kolejny pretekst do urywania premii? Maz często mi opowiada jak to ktoś z wyższego stanowiska robi naloty w środku nocy i sprawdza, kto ma okulary na nosie albo chowa się specjalnie za ścianą i obserwuje przy drzwiach czy jak ktoś wchodzi to czy założy okulary. Już nie wspomnę, że te same osoby potrafią siedzieć na kamerach i obserwują komu tu zabrać coś z wypłaty. Przypomnę tylko, że kamery służą do celow bezpieczeństwa i higieny pracy a nie jako łapanka na pracownika by uwalić za przeproszeniem premie. Mogła bym tak pisać jeszcze nie wiem ile ale każdy nowy pracownik, który to czyta niech lepiej wystrzega się tej firmy bo tylko straci czas i nerwy. Każdy kto to czyta zapraszam do pisania w komentarzu dalszych absurdów firmy. Być może ktoś z zewnątrz zainteresuje się co się dzieje w firmie.

@Żona

Przedstawiasz bardzo ciekawy punkt widzenia jednak jest w nim dużo niezgodności. W pracy w systemie równoważnym wiele zależy od tego jak pracownik jest zorganizowany. Jeśli wszystko sobie dobrze zaplanujesz i poukładasz to niedogodności o których piszesz nie będą występować. Wystarczy zacząć od kilku prostych kroków. Prysznic? Śniadanie? Te proste czynności można wykonać na terenie naszego zakładu i tym samym zaoszczędzić dużo czasu po skończeniu pracy. Faktycznie praca po 12h może sprawiać wrażenie, że nic nam nie zostaje z dnia, ale to już osobiste odczucia. Wszystko zależy od samoorganizacji. Ja przykładowo zdrowo się odżywiam i regularnie uczęszczam na zajęcia z Jogi. To sprawia, że potrzebuje o wiele mniej czasu na regenerację a tym samym po pracy mogę więcej zrobić w domu lub mieć czas dla siebie. System premiowania za brak absencji jest jasny i klarowny. Zatwierdzony przez Zarząd i podany do publicznej wiadomości. Takie są zasady i już. Jeśli piszesz o okularach ochronnych jako narzędziu do zabierania premii to jest to duża niezgodność z Twojej strony. Okulary służą zapewnieniu bezpieczeństwa na każdym etapie produkcji. Ich wprowadzenie zostało poprzedzone wieloetapowymi testami i badaniami. Trudno mieć pretensje o to, że pracodawca dba o bezpieczeństwo pracowników.

@Żona

Dodać można jeszcze zmniejszanie obsady na linie,brak czasu czasami na przerwy czy do toalety bo nie ma kto zmienić.Brak chętnych ludźi do pracy tutaj ,bo góra ciągle analizuje co tu zrobić żeby zachęcić nowych pracowników a tych z dłuższym stażem no cóż jak to mówią "jesteś tylko numerem".

milllusia88
@Żona

A ja tam jako kobieta chwale sobie system taki jaki jest. Ciężko pogodzić prace z wychowywaniem dzieci. Przy pracy od pon do pt bym musiała niani oddać część swojej wypłaty by dzieci do przedszkola odprowadzała a tak to 2-3 razy w tyg. Dni wolne co drugi trzeci dzień a nie po 5 dniach dopiero. Ja jakoś we wolne ogarniam wszystko i mam czas na odpoczynek tak jak i odbiór dzieci. Mąż przychodzi o 16 więc też się widzimy. Jedyne co jest mega minusem to że w święta poza Bożym N. chodzi się normalnie do pracy i jest normalnie płacone

Zadowolony
@FC_Barselona

Ja byłem u 5 kardiologów z kołataniem serca i jeden z nich powiedział że to nie musi być powiązane z pracą po 12 godzin w nocy więc nie jest też tak, że to na pewno źle wpływa na zdrowie

@FC_Barselona

Głupoty piszesz z tymi okularami pokażcie atest że te okulary są okularami zerówkami i kolejny atest że po każdym przetarciu ich dalej są okularami zerowymi pić na wodę na nie testy robiliście ludzie od chodzenia w nich boli głowa a o chodzeniu w nich 12 h nawet nie będę wspominał (i nie pisz mi tu że można porysowane okulary iść wymienić na nowe bo musieli by je wymieniać co dwa dni)skoro cały zakład ma w nich chodzić to tak samo ludzie w biurach jak i czerwoni przy biurkach bo te biurko stoi na hali ale niestety w tej firmie są podziały ludzi na gorszych i lepszych tych co mogą wszystko i tych co nie mogą nic powinni w nich siedzieć nawet ludzie którzy robili szkolenia bhp twierdzili że to absurd który nie powinien w ogóle wprowadzony ale przekonacie się za dwa lata jak ludzie nie będą przechodzić badań lekarskich tylko pytanie czy wtedy zakład wypłaci im odszkodowanie za utratę częściową wzroku i pokryje koszty leczenia,chyba że to jest celowe działanie firmy żeby pozbyć się starych pracowników tanim kosztem bo to oni mają już problemy z wzrokiem a chodzenie w nich 12h doprowadzi do tego że za chwilę nie przejdą badań ale to wam chyba na rękę….

Bożena
@milllusia88

I bardzo dobrze, takich nam potrzeba. Mało tego może chcesz wskoczyć na nadgodziny ? Bo są braki w kadrze.... ciekawe czym spowodowane hmmm

P0
@Haha

Podobnie z przymusowymi maskami podczas oszołomstwa c19 które nie zabezpieczały przed niczym, nawet producent na opakowaniu informował że nie zabezpiecza ale musisz nosić i wdychać CO² bo tak każemy. dLa tWoJeGo zDrOwia

@Haha

Na każdych okularach - najczęściej na oprawkach - masz numery stosownych atestów, poczytaj zanim się ośmieszysz kolejny raz. Są przygotowane specjalne stacje, akcesoria i instrukcje jak czyścić okulary żeby ich nie zniszczyć - to, że nie rozumiesz co jest w nich zawarte świadczy jedynie o Tobie. Ja swoje obecną parę mam już ponad pół roku i nie mają żadnych uszkodzeń. W naszej firmie nie ma podziałów na lepszych i gorszych. Noszenie okularów obowiązuje w ściśle określonych strefach - głównie w strefach produkcji. Biura znajdują się poza tą strefą, podobnie jak stanowiska brygadzistów, były na ten temat specjalne wiadomości - znowu nie potrafiłeś ich przeczytać więc pretensje możesz mieć jedynie do siebie. Zgodnie z Kodeksem Pracy środki ochrony indywidualnej oraz miejsce ich użytkowania leżą w kwestii pracodawcy, to on określa co, jak i gdzie używać, a Ty podejmując pracę się na to zgadzasz. Bardzo prosta sprawa.

Lager
@FC_Barselona

Prosta sprawa, dlatego przychodzi nowy, zobaczy jak to wygląda i ucieka na przerwie do domu hahaha

Delicje
@FC_Barselona

Skoro tak super, dlaczego chętnych do pracy w raju BRAK ??

ny
@Żona

Jako pracownik z wieloletnim stażem tutaj, stwierdzam że jest to jeden z najmądrzejszych postów tutaj, jeśli nie najmądrzejszy. Mimo że nie pracujesz,to trafiasz w samo sedno. Osobiście sam się zgodziłem na taki system, i życie mam już pod niego ułożone,więc zmiana na 8 nie wchodzi w grę. Ale nie da się zaprzeczyć że spanie po 4h to standard, albo dwa dni wolnego po nocy,gdzie jeden odsypiasz,drugiego przedstawiasz się na funkcjonowanie w dzień, żeby potem znowu iść na noc

mlody

Niby taki światły Pan z biura, takie banalne pytania zadaje. Pozwól ze Ci odpowiem, i fajnie jakby ten post został przypięty, bo pytanie "czemu się nie zwolnisz" jest tak głupie i banalne że wstyd tłumaczyć. Otóż jeśli pójdę do innej firmy, w której rzeczywiście będzie (usunięte przez administratora), to pewnie nie dlatego że zarząd stwierdził "od dziś będziemy najbardziej spoko firma w okolicy!" , tylko dlatego że zostało to wypracowane w drodze jakichś negocjacji, kompromisów a może nawet strajku. Zauważ że twoja i wielu innych rada, "nie podoba się to nara", jest tak bardzo ma topie, że 90% nowych,jak i część starych się do niej stosuje. Możesz udawać że to nie ma negatywnych skutków, ale zatrzymywanie linii, mieszanie działów,ściąganie obcojęzycznych pracowników, przekupywanie zatrudnionych do werbowania nowych to jest fakt i z tym nie dyskutuj. Uważasz że to jest dobre dla firmy na dłuższą metę? Pewnie nie,to skoro jesteś taki pro firmowy,to czemu nie chcesz jej dobra ? He?

@mlody

Kolejny raz mijasz się z prawdą. W Twoich wypowiedziach jest dużo niezgodności. ----> Zmiany wypracowane w formie negocjacji, strajku itp. Jak wszystkim dobrze wiadomo odbyło się referendum strajkowe, które zostało przeprowadzone niezależnie przez Związek zgodnie z wszelkimi standardami prawa, demokracji i dobrych obyczajów. Jak się okazało większość załogi jest przeciwna strajkowi. Takie są fakty. Pamiętaj, że jesteś wolnym, dorosłym człowiekiem i jeśli chcesz się rozwijać w innej organizacji to nikt nie może stanąć Ci na drodze. Może zamiast działać impulsywnie i składać wypowiedzenie skorzystaj z możliwości rozwoju w NGK? Kursy Dojo są bardzo dobrym rozwiązaniem aby zrobić Krok Do Przodu. Zapytaj swojego przełożonego o szczegóły,

Hmmmm
@FC_Barselona

Człowieku a ty się dobrze czujesz bo po tym co tu wypisujesz to powiem ci że ty nie masz własnego życia albo jest tak nudne że próbujesz błysnąć w internecie ale ci nie wychodzi ale to jest właśnie NGK dajcie ni kawałek władzy a ja wam pokaże jak się ludzi ustawia pamiętaj firmę tworzą ludzie a nie firma ludzi….

@FC_Barselona

Tak. Było referendum strajkowe... ale każdy, kto ma trochę oleju w głowie, wie dlaczego się na nie nie zgodził. Między innymi dlatego, że nie zgadzało się z przepisami prawa pracy i podpisami pod innymi ustaleniami. Między innymi by dzień wolny był liczony 1 do 1. Pracując 12h niestety tak prawo pracy nakazuje by brać 1.5 dnia urlopu (dlatego pisałam wcześniej, że lepszy był system 8godzinny). Dwa. Parę lat temu firma podpisała umowę i zmieniła system dawania premii i to podpisała ze związkami zawodowymi. Tego też nie mogli zmienić. Nie chciałam Ci nic odpisywać, ale przeczytałam wszystkie Twoje komentarze pod postami i myślę, że jesteś pracownikiem biura, która ma utrzymać średnia ocen na 2.5 ale mniejsza z tym. Dalej nie rozumiesz tego, że system niszczy ludzi i życie rodzinne. Mój mąż akurat nie siedzi z "żubrem" w fotelu czekając aż skończy się dzień. Jest to człowiek aktywny, dbający o swoje zdrowie i życie rodzinne. Niestety system jaki preferuje firma bardzo niszczy to życie rodzinne. Większość pracowników jak by tylko miała taką możliwość by się zwolniła ale kredyty, staż w pracy ich blokuje po prostu, ze względu na wypracowane stażowe. Jeżeli jednak nie jesteś pracownikiem z biura bardzo Ci współczuję, że spędzanie czasu z rodziną i patrzenie jak Twoje dzieci rozwijają nowe umiejętności jest ważniejsze niż praca. Mam nadzieję chociaż, że NGK da Ci za to jakaś podwyżkę za takie zachwalanie firmy. PS: Po ostatnim wypadku w Dąbrowie skończy się brania prysznica w czasie pracy. Miej to na uwadze ;)

@FC_Barselona

Prysznic na terenie zakładu ? no to ja ci coś opisze. DPF pracujesz na pierwszej hali, szatnia na czwartej hali. Startujesz z gongiem, czas start 20 minut na to żeby dojść na 4 hale rozebrać się i umyć masz 10 minut, potem z pod tego prysznica lecisz się wysuszyć i ubrać, wylatujesz w zimę rozgrzany na plac gdzie jest -5C i biegniesz do busa bo ci zostało 5 minut. Angina gratis. Masz gadki jak w biurze.

@FC_Barselona

Większość ludzi zagłosowało na nie w referendum? 180 osób brakowało żeby strajk się odbył. Jak policzyć ile ludzi nie mogło zagłosować bo przełożony kazał im się zastanowić czy napewno chcą głosować, tak, dokładnie dobrze czytasz, manipulacja załogą jak za (usunięte przez administratora)co już świadczy że była panika w biurach i tym że ktoś był na L4 lub poprostu nie miał czasu to strajk by był.

Pan
@FC_Barselona

Okulary ochronne nosi tylko połowa fabryki !!! Reszta ma korekcyjne które ochronnymi nie są więc gdzie tu bezpieczeństwo?

Kubek
@Pan

Nie ma bezpieczeństwa, to tylko szopka. A ludzie masowo składają wypowiedzenia, to już nie jest problemem. (usunięte przez administratora)

Były pracownik ngk

Bo za takie grosze jak oni proponują to nikt normalny w systemie 4 brygadowym czyli świątki, piątki i niedziele i to jeszcze po 12 godzin robić nie będzie i to za 4500 brutto bo tyle nowym pracownikom płacą, gdzie wczoraj na lidlu widziałem plakat że szukają do pracy i płacą 4800 brutto do tego pewnie jakąś premie dadzą soboty pewnie za setki i praca po 8 godzin w czystych warunkach i do tego niedziele wolne a nie harówka po 12 godzin w świątki piątki i niedziele za gołą wypłate w zapylonym ngk. Dziwie się wogle że się na takie warunki godzicie jest wszędzie tyle pracy po 8 godzin i to od poniedziałku do piątku z wolnymi niedzielami a sobotami za setki a wy trzymacie się tego ngk jak pijany płotu rozumiem gdyby tu się dało jeszcze zarobić tak jak kiedyś że soboty i niedziele były płatne za setki a nie robicie teraz w niedziele za zwykłą dniówke i to jeszcze po 12 godzin.

Master
@Żona

Pracuje już 10 lat i większych głupot i kłamstw to nie czytałem . Skoro jesteś żoną to wypowiadaj się na pudelek lub inny portal , a nie ciśnij kitów. W systemie 8h i to w tych czasach pracując tylko normę starczy tylko na opłaty , nawet z dzieciakami na lody nie pójdziesz ,a o wakacjach przy tych cenach zapomnij. Więc soboty i niedziele w robocie na setkach . System 4 brygadowy uratował stanowiska pracy i przy tych zamówieniach inny nie wchodzi w grę. Większość z biur pracuje do 15:30 lub 16:00 a nie od 7-15.(usunięte przez administratora)

JuRa
@Master

To, że pracujesz już(?) 10 lat, nie znaczy wcale, że pozjadałeś wszystkie rozumy. O kulturze nie wspominając, bo: po pierwsze - każdy w trosce o bliską osobę ma prawo wyrażać swoją opinię. Platforma (nie mylić z wiadomą partią) jest otwarta, a czasy cenzury,(usunięte przez administratora)dawno minęły. Co do inflacji i cen, radzę się obudzić. Po drugie - system pracy obowiązujący w NGK w produkcji, nie jest systemem 4/bryg. To chimera stworzona z mieszanki różnych systemów. W pierwszej kolejności ma na celu zapewnić maksymalizację zysku, z jak najmniejszym, ujemnym udziałem funduszu płac. Kosztem zdrowia pracowników na linii. Dziwnym trafem dozór średniego i wyższego szczebla unika tego rozwiązania, jak ognia. Względy zdrowotne, czy raczej nikły udział w procesie produkcji? Stawiam na jedno i drugie. O motywacji piszących peany pod adresem firmy, nawet nie wspomnę. Wstyd!

Tomasz
@FC_Barselona

Co ty będziesz ,dojo krok do przodu? Znam takich co od 7lat nie dostali się na żaden moduł dojo choć jak tylko była możliwość to się na takowy zapisywali,to co, gdzie ten krok do przodu?

Król Maciuś
@Żona

Zgadzam się w 1000% że ten kto twierdzi że ten system jest prorodzinny to dlaczego sam w nim nie pracuje ,tylko 5 dni , weekend dla rodziny ,jak można aż tak zniszczyć opinie fabryki , która kiedyś była jedną z najlepszych,ludzie otwórzcie oczy ,nawet ankiety do Was nie przemawiają ,bo wolicie tego nie widziec , zapraszamy kadrę zarządzająca na dwa miesiące próby ,zobaczymy wtedy Wasza prorodzinna firmę

FC_Barselona

Nie jest prawdą to co piszesz. 180 osób brakło aby referendum było ważne. Nie wiesz jakby te 180 osób zagłosowało. Matematyka nie kłamie - ponad połowa pracowników nie wzięła udziały w referendum czyli strajku nie popierała. Jeśli dodać do tego osoby które głoaowały na NIE to wyjdzie że prawie 3/4 pracowników było przeciwnych strajkowi. Tak pokazują liczby - to prosta matematyka i może ją każdy policzyć. Za chwilę będzie temat Premii Świątecznej i kolejny raz będzie można usłyszeć "Jak nie dostanę 2000 to się zwalniam". Czas kupić zapas popcornu :)

Pp

Może przeanalizuj moją wypowiedź jeszcze raz. Napisałem, liczba osób za strajkiem była bliżej połowy załogi w przeciwieństwie do Twojego twierdzenia, że 3/4 było przeciw. Nawet Twój wywód, że ponad 400 osób za dowodzi, że tej liczbie bliżej do połowy niż 1/4 (250 osób).

@Pp

Osobliwe podejście do matematyki i szukanie nieprawidłowości tam, gdzie ich nie ma nie sprawi że fakty ulegną zmianie. Fakt jest taki że PONAD połowa załogi opowiedziała się przeciw strajkowaniu i już. A Twoje wymysły co by było gdyby...to gadanie typu "Jakby nie słupek, jakby nie poprzeczka, jakby trafił to byś my wygrali" Ludzie nie chcą strajkować bo widzą że mają stabilną dobrą pracę i dużą porcję benefitów.

@FC_Barselona

Ile z tej wiekszej polowy to pracownicy biur, inzynierowie,kierownicy, menagerowie, specjalisci do tego dolicz "czerwonych" + i większość liniowych i zrozumiesz ze ponad 90% operatorów bylo za strajkiem :)

@służbista
@Żona

Jak Wam tak źle to zawsze mąż może zmienić pracę. System 12h jedt stosowany w wielu zakładach i jakoś ludzie z tym żyją.(usunięte przez administratora)Pracując w systemie 8h nigdy nie miałem tyle wolnego co teraz pracując po 12h bo jak chciałem trochę więcej zarobić to zasuwałem wszystkie soboty żeby lepiej żyć więc zostawała mi niedziela.Wyajzd na wekend lub jakikolwiek 2-3 dniowy wykluczony a teraz bez problemu.Co drugi tydzień 2 dni w pracy,od czasu do czasu można oddać krew albo wziąć 2-3 dni urlopu i cały tydzień wolnego..Co do premii i dodatków: czy to co masz między uszami ogarnia te pojęcia premia to jest "coś za coś" I tak samo z dodatkami .Firma może to zabrać wogole i nie złamie żadnego kodeksu czy prawa.(usunięte przez administratora)

Biurokrata
@@służbista

Teksty z podstawówki bierzesz (nie podoba się to zmień pracę ) jak byś nie zauważył 15 dni masz usunięte z życia bo spędzasz czas w pracy z dojazdami 14 godz 8 snu haha 2 godziny by sobie zrobić kanapkę na następny dzień w pracy zapomniałeś już o długich weekendach przy 8 godzinnym czasu pracy o wolnym czasie po pracy też pewnie nie słyszałeś na 12 robisz od wolnego do wolnego zero świąt tylko praca i praca i proszenie się o urlop ale ty całujesz pracodawcę po rękach bo dzięki niemu zaoszczędzisz na paliwie na dojazdach do pracy śmieszny jesteś ale tak jest jak ktoś skończył podstawówkę i się ciesz z takiej pracy bo tylko NGK do ciebie zadzwoniło.

@Biurokrata

Czy planowanie tak dużej ilości dni urlopu przez firmę, jest zgodne z prawem pracy ????

Biurokrata

Zgodnie z art. 163 kodeksu pracy plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Pracodawca nie jest związany wnioskami pracowników, lecz decyzja o udzieleniu urlopu nie może być dowolna i dokonana wbrew woli pracownika.

@FC_Barselona

Człowieku ośmieszasz to się ty tym co tu wypisujesz i patrz co piszesz bo ja cię nie obrażam od razu widać że pracujesz w biurze i przydzielili ci funkcje obsługi go worka typowy styl ludzi zarządzających w tej firmie próba zrobienia (usunięte przez administratora) z pracownika w stylu nie przekraczających prawa chociaż patrząc na produkcję pip dawno powinien was pozamiatać pod dywan i pamiętaj jedno obrażanie w internecie daje prawo obrażanemu oddać sprawę do sądu i wtedy nie będziesz już taki mądry.Dotyczy się też do go worka który dopuszcza takie wpisy.

Hmmm

Tak samo zgodne z przepisami nakaz wybrania urlopu starego do maja (tylko jakoś góra się boi napisać to w oficjalnym mailu)żeby się nie podłożyć.Tak samo jak informowanie pracownika w ostatni dzień pracy że umowa nie zostanie mu przedłużona.Tak samo jak przerzucanie pracownika na inny dział informując go o tym dzień wcześniej a lista jest już od miesiąca wcześniej można by tu tak pół dnia wypisywać.

@Haha

Zupełnie nie rozumiem Twojego ataku na moją osobę. Nikogo i nigdzie nie obrażałem. Jeśli nie potrafisz przyjąć prawdy do świadomości i to Cię obraża to są już Twoje osobiste odczucia. Ad. PIP - zgodnie z prawem możesz zgłosić każdą niepokojącą Cię sytuację do odpowiednich instytucji, które gwarantują Ci anonimowość. Jeśli zauważyłeś nieprawidłowości i łamanie prawa to nie zgłaszając tych zjawisk przykładasz do tego rękę. Ad. Sądy i pozwy. Przemawia przez twoją osobę bardzo duża frustracja...aż chce się zacytować klasyka "nie strasz, nie strasz..." :D Kończę nocną zmianę i z uśmiechem wybirram sie do domu. Tobie życzę Ci abyś najbliższy czas poświęcił zadumie i odpoczynkowi.

Michal
@Król Maciuś

Ja pracuję 10 lat i mi ten system pasuje wcześniej był system 8 godz i gdym nie chodził w soboty i czasami w niedzielę do pracy to bym mial słaba wypłatę teraz masz zetki i dodatek 12 godz największą porażką to są okulary jeśli chodzi o ludzi to wszędzie jest z tym problem a nie tylko u nas moja żona robi w Agata i tam za wzięcie urlopu na żądanie traci się premie

Mariusz
@Michal

Bo to jest (usunięte przez administratora)tego kraju, dlaczego firma nam narzuca termin urlopu, to też jest niezgodne z prawem. Dalej masz człowieku słaba wypłatę biorąc pod uwagę jaki procent swojego życia przeznaczasz na pracę. Więcej czasu poświęcasz pracy to masz kilka stówek więcej. Najniższa krajowa w Niemczech od stycznia to 10 tys złotych. A Ty pewnie masz połowę z tego i mówisz że dobrze zarabiasz to tak dla przypomnienia że jesteśmy krajem (usunięte przez administratora), szkoda że ludzie tracą tego świadomość

Expert L4

Żeby nie było że praca w NGK to same minusy, bez przesady są też plusy np. mając stała umowę na czas nie określony można 4, 5, 6 razy w roku symulować tygodniowe L4 bo i tak nikt tego nie sprawdzi jedynie inni będą mieli więcej roboty ...

Niby ja
@Expert L4

W sumie by się zgadzało, zapomniałeś dodać że niektórzy tak jak u nas na p0, jak weźmiesz l4 to + zaraz Ci daje po ocenie, czemu? Bo dla niego l4 nie istnieje więc czemu ty masz z niego korzystać? Szkoda ze nikt nie zauwazyl że jak jest audyt to ten sam + który umie Ci uwalić ocenę bierze czystym przypadkiem urlop. On może, sila stanowiska.

Tomek DPF

Od stycznia NGK będzie firmą, w której się zarabia najmniej na całej Strefie.

7-15 weekend wolny
@Tomek DPF

Niestety dzieciaki które pracuja w NGK dały sie zastraszyć i nie poszły na referendum , ja na miejscu zarządu obciął bym wszystkie dodatki i premie dzieciakom a jeśji chodzi o podwyżki to symbolicznie 50 zł brutto i co ktoś zaprotestuje ????

Cześć, szukają tu do was do zespołu Automatyka UR. Czy ktoś z was miał styczność ze stanowiskiem, wie, z czym praca automatyka w firmie się je? Prosiłbym o obiektywną i szczera opinie, bo widzę, że dużo się tu dzieje we wpisach, ale trochę mnie dziwią niektóre sprawy. Np. piszecie o zarobkach, że w tym roku premia świąteczna ma wynosić 1000 zł, i że to śmiech na sali. Nie rozumiem, co jest nie tak z kwotą? Kiedyś były większe? Jakie widełki są możliwe na start? Czy proces rekrutacji jest trudny? Jak weryfikują umiejętność programów PLC? Jest rozmowa techniczna, czy test? Rozwinie ktoś co mają na myśli dokładnie pod stwierdzeniem atrakcyjne świadczenia socjalne oraz benefity? Podobno istnieje program szkoleń indywidualnych, korzystał ktoś z tej możliwości? Jak to wygląda?

...

Słyszeliście, że z nowego budynku Noxów, mają przejść 24 osoby na inne działy? Widać ratują się jak mogą...czyżby brak zainteresowania z zewnątrz? Mnie to nie dziwi...

Nox
@...

Tak ludzi przenoszą jak rzeczy. A na trzymanie na dwóch zmianach trzech liniowych mają pieniądze.

Noxy
@...

Przyjęci kilka miesięcy temu chłopacy na Noxy zmieniają brygady po kilka razy. Rekordzisci mają już zaliczone wszystkie brygady. To nie wygląda na braki tylko na celowe pozbycie się pracownikow.

Z dłuższym stażem

Potwierdzam. Dajcie sobie spokój z tym zakładem. Będziecie przerzucani z działu na dział 2 razy w miesiącu. A na końcu i tak skończycie na piecach.

Kola

Swiateczna premia 1000zl brutto od 18lat Jak tu pracuję śmiech na sali poprostu mają ludzi w (usunięte przez administratora)

Jan

Czas szukać nowej roboty.Po wielu latach pracy zarobki jak dla nowo przyjętych.

???
@Jan

A byłeś na referendum??? Pracownikom w tej firmie pasuja zarobki więc o co halo???

Mariusz

Z tego co się orientuję to pracodawca nie może narzucać terminu urlopu ? Dlaczego przez tyle lat zmusza się ludzi do wykorzystania swojego wolnego w wyznaczonym terminie ??

Pp

Nie wszystkim się podoba kombinowanie z parkowaniem i rewia mody 1 listopada więc cmentarze odwiedzają na przykład dzień prędzej. Po za tym dla większości pracujących tutaj to święto jak każde inne i są przyzwyczajeni, że pracują w ten dzień za ekstra stawkę. Gdyby nie ustawowo wolne w handlu to Bieda by była na bank otwarta.

Zasada
@Pp

1 listopada komunikacja miejska jest BEZPŁATNA w całej Polsce, ale taki typ jak ty najlepiej parkowałby obok grobu w sumie dobrze se są chętni (usunięte przez administratora) do pracy w tak ważny dla każdego Polaka dzień więcej powietrza jest na cmentarzu...

Kaktus
@Pp

Masz rację, rodzinę też ściągnij do (usunięte przez administratora) to jeszcze dostaniesz 1500 brutto za każdego męczennika. Tacy jak Ty są tanią siłą napędową tej firmy. Jak się przyjąłem 15 lat temu też było 2 tys na święta, nic się nie zmieniło jedynie te dwa tysie są duuuuużo mniej warte. Ale udało się skończyć to i owo i nie muszę po nocach się męczyć. Życzę każdemu kumatemu żeby uciekał bo idą ciężkie czasy firmy ale o tym ciszaaaa

prb
@Zasada

Dla mnie nie jest ten dzien zbyt wazny,bo nikt na szczescie bardzo bliski mi nie umarl.Mozna sobie isc w inny dzien zapalic znicz,a nie wtedy kiedy ktos sobie wymyslil i isc ze wszystkimi.Poza tym co ciebie obchodzi jak ktos sobie spedza 1 listopada?Zajmij sie soba i zostaw innym wybor,poradza sobie bez twoich zlotych rad :)

Młody

Nawet za mniejszą niż zwykła. Weekendy i święta w dobrych firmach są ekstra płatne.

Wie ktoś czy będąc na wypowiedzeniu firma wypłaca premie normalnie?

Reft

Z tego co czytałem trzeba być w zatrudnieniu na dzień wypłaty premii, ale w tej w firmie zasady zmieniają się od pogody, więc pewnie jak dużo osób bedzię się zwalniać może się to zmienić na korzyść firmy,

Mocny

Cześć, jak wygląda sprawa przeniesienia na inny dział, z kim trzeba rozmawiać, jestem z forming nowej fabryki

Z DG dało wypowiedzenie ostatnio 24 osoby na jeden strzał.

Optymistka

W koło pełno pracy ????. Tylko gdzie? Ja przez parę miesięcy z koleżankami szukałyśmy pracy za w miarę dobre pieniądze i nic????. Może tutaj nie jest idealnie, zresztą nigdzie nie ma super chyba że pracujesz sam dla siebie i to też nie zawsze jest ok. Przestańcie narzekać, jest powiedzenie Że wszędzie jest dobrze tam gdzie Nas nie ma????. To tak w skrócie, bo nie chce mi się denerwować ????

jp2023
@Optymistka

Warunki pracy a zarobki to zupełnie inna sprawa. Nie wiem czy wiesz ale u mnie w biedronce a nawet w lidlu dają wiecej na start jak w NGK

P0
@Optymistka

Jak chcesz odpowiedzi na to i wiele innych pytań to idź do góry na P0 do gościa Johan. Ten to nawet Ci powie skład glebowy księżyca pomimo że nigdy tam nie był xD on to jest taki mądry, że nawet na tematy medyczne ma odp, a zabieg Ci zrobi beż użycia rąk xD. Kolega imennik to poprze i odp gotowa :) z takimi to aż miło pogadać, od razu człowiek staje się mądrzejszy i to bez używania słów "--"

Hmmm

Popatrz na oferty pracy z fabryk obok które powstają to zrozumiesz dlaczego ludzie uciekają z Ngk plus wymysły ludzi zarządzających tą firma mówi samo za siebie niestety polski zarząd robi wszystko żeby zniszczyć tą firmę.

Świeżak

Jest to mój pierwszy zakład pracy w którym liniowy nie robi kompletnie nic na linii produkcyjnej. Żeby było jeszcze śmieszniej taki stan rzeczy istnieje w czasie kiedy firma ma problemy z uzupełnieniem kadry.

Ja trochę zmienię temat z pracy na produkcji, okej? W jakich godzinach pracuje Specjalista ds. Logistyki? Da się określić przedział zarobkowy na tym stanowisku dla osoby spełniającej wymagania?

Zombie

Najgorsza praca, w której pracowałem - człowiek pracuje jak ROBOT. Wykonuje się jedną czynność przez 12h stojąc w miejscu. Nie wiem, jak komuś może to odpowiadać. Niektórzy "niebiescy", z którymi pracowałem byli spoko, ale były również takie okazy, z którymi nikt nie chciałby pracować. "Czerwoni" potrafili całą zmianę przesiedzieć i nic nie robić.(usunięte przez administratora). Jak znaleźli się na takim stanowisku? Nie wiem. Jedyne co robili to pytali się przed końcem zmiany czy target wyrobiony. Oczywiście ich (usunięte przez administratora), który był niebieskim i latał ciągle za nimi (usunięte przez administratora), również nic nie robił przez całą zmianę. Byłem w szoku, jak czerwony z innej zmiany przyszedł na nadgodziny i normalnie pracował na linii produkcyjnej na naszej zmianie. Stanowczo nie polecam pracy tutaj na produkcji, nawet na miesiąc, żeby sobie dorobić, a jak ktoś jeszcze pracuje na piecach, to szkoda człowieka. Lepiej znaleźć sobie coś innego. Odczłowieczająca praca.

3 umowy i cześć...
@Zombie

Trafny w 100% komentarz, faktycznie duża ilość osób samych się zwalnia po paru tygodniach lub miesiącach pracy , od siebie tylko dodam ze BARDZO DUŻEJ GRUPIE pracowników nie przedłużają umowy na czas nieokreślony a płacą 1500zł za polecenie nowego pracownika , czyli firma nastawiona na ROTACJE PRACOWNIKÓW mimo że brakuje im ludzi do pracy , dziwna polityka jak w jakimś spożywczym z ziemniakami...

Przepracowany
@3 umowy i cześć...

Robią tak ponieważ mają świadomość tego że za kilka miesięcy produkcja znacznie spadnie i łatwiej będzie się pozbyć ludzi z umowami czasowymi niż tych ze stałymi a do tego później wprowadzą system czterobrygadowy po 8h zabiorą dodatki i tym samym zarobimy dużo mniej i tak pozbędą się starych z dużymi stawkami bez konieczności dawania odpraw

@3 umowy i cześć...

To wcale nie jest tak jak opisujesz. Nasza firma ze względu na duży stopień zaawansowanych technologii stawia na najlepszych operatorów, nie każdy ma predyspozycje do takiej pracy i dlatego można odnieść wrażenie o dużej rotacji pracowników. Jeśli wykazujesz pełne zaangażowanie oraz chęć wkładu w rozwój organizacji nie masz powodów do obaw w sprawie umowy. Dokładnie tak było ze mną. Czterem moim kolegom nie przedłużyli umów bo zwyczajnie się obijali, ja jestem nieustannie zaangażowany i dostałem umowę na czas nieokreślony.

Były operator
@FC_Barselona

Ciekawe jakie trzeba mieć predyspozycje do przekładania segmentów na taśmie przecież taką robotę to nawet ludzie upośledzeni umysłowo by potrafili wykonać. I ciekawe jaki wkład w rozwój tej organizacji może mieć zwykły robol od przekładania segmentów na taśmie przecież Ty tam jesteś nikim jesteś tylko numerem w komputerze i jak zajdzie taka potrzeba to Cie zwolnią bez mrugnięcia okiem. I wiem co pisze bo sam pracowałem w ngk 8 lat najpierw 5 lat pracowałem przez adecco a potem jak zmieniły się przepisy że można max pracować 18 miesięcy pod agencją pracy to dali mnie pod ngk a ludzie pracowali i po 8 lat przez pośrednictwa pracy. Następnie po 33 miesiącach pracy bezpośrednio pod ngk nie została mi przedłużona umowa a miałem dostać umowe na czas nieokreślony co za dziwny zbieg okoliczności. Przez 5 lat parcy pod agencjami pracy byłem takim dobrym pracownikiem że każda umowa była mi przedlużana a na początku przez pierwszy rok pracy miałem umowy miesięczne potem na pół roku i zawsze mi przedłużali umowe. A jak miałem dostać umowę po 8 latach pracy na czas nieokreślony to umowa nie została mi przedłużona tylko dlatego że jak mi mój plus w zaufaniu powiedział że nie dostane umowy tylko dlatego że mieli by za dużo ludzi z umową na czas nieokreślony tak mi pięknie firma podziękowała za 8 lat pracy i nie tylko mi bo wtedy sporo ludzie nie dostało umowy na czas nieokreślony. W tej firmie możesz się angażować, robić komplet nadgodzin przychodzić chory do pracy i tak tego nikt nie doceni jesteś tylko numerem w komputerze i nikim więcej.

@Były operator

Jeśli wykonywałaś swoje obowiązki z takim podejściem i zaangażowaniem jak opisujesz to pretensje o negatywny wynik weryfikacji możesz mieć jedynie do siebie. To nieprawda ze tą prace mogą wykonywać nawet ludzie upośledzeni - wręcz przeciwnie. Firma stawia na najepszych operatorów ze względu na duży stopień wysokich technologi. Jaki można mieć wpływ na rozwój orgranizacji? To proste! Ja zawsze chętnie się udzielam w akcjach typu Dni Bezpieczeństwa, Tydzień Hiarichato, piszę wnioski Kaizen oraz wnioski Hiarihato i wiele innych. Za chwilę kończę nocną zmianę i mam głowę pełną kolejnych pomysłów, które pomogą w pracy mnie i moim kolegom. Do pracy przychodzę z dobrym humorem i pełnym zaangażowaniem dlatego dostanie umowy na czas nieokreślony to była formalność. Pamiętaj, że jest program powrotów pracowniczych i jeśli przemyślisz swoje nieprawidłowości NGK z pewnością pozwoli Ci wrócić.

@FC_Barselona

Ty to chyba poza firmą nie masz życia osobistego a w pracy pewnie przy biurku siedzisz bo zwykły operator nie ma na to czasu gdy nie ma pełnej obsady na linii powstaje tylko pytanie jeśli nie ma ludzi do pracy dlaczego czerwoni nie pracują na liniach tylko siedzą jak święte krowy przy biurku na telefonach w Dąbrowie czerwony zasuwa na linii jak każdy inny operator a u nas nie robią nic a nawet to co mają robić zlecają swoim pupilkom nie wspominając o tym że jest ich zdecydowanie za dużo zwykłym operatorom nie dadzą umowy na stałe a takich trzymają z takimi stawkami a firma szuka oszczędności jak zwykle tam gdzie nie powinna więc może zarząd pochyli się nad tym tematem i zagoni ściemniaczy do pracy bo ludzi brakuje nowi przychodzą i odchodzą a starzy pracownicy mają już dość zasuwania za dwóch patrząc na czerwonych siedzących przy biurku na telefonach firma idzie na dno a zarząd nic z tym nie robi nadzieja tylko w Japonii że ktoś się tam obudzi w końcu i przyjedzie i zrobi porządek z rządzącymi tą firmą.

@FC_Barselona

Nie bądź śmieszny zatrudniają teraz wszystkich jak leci bo nikt tu nie chce pracować taką renomę zarząd wyrobił firmie poza tym system 4 brygadowych to czysty wyzysk pracownika i wcale się nie dziwię że nikt tu nie chce pracować w innych firmach za tą samą stawkę pracuje się po 8h więc wybór jest bardzo prosty gdzie pójdzie pracownik tyle w temacie co do tych pozytywnych opinii o tej firmie tutaj to piszą je ludzie z biur czerwoni co nic nie robią oraz ich koledzy spod biurka którzy zamiast robić na linii (usunięte przez administratora)więc nowym chcącym się tutaj zatrudnić proponuję dobrze się zastanowić.

@Haha

Jeśli chodzi o równoważny system pracy to ciężko mówić o wyzysku jeśli pracujesz mniej dni w miesiącu niż osoby pracujące w systemach 8 godzinnych. Nie mówiąc już o pełnych dniach wolnych w tygodniu lub weekendach, które można poświęcić na załatwienie spraw np. w Urzędach, na poczcie lub przeznaczyć na rozwój osobisty i rekreację. Moi znajomi do dzisiaj nie mogą wyjść z podziwu, że wystarczą mi dwa dni urlopu aby mieć 7 dni wolnego.

Yyyyy

Agencje mają 1 do 1 urlop, więc tracą 2 dni urlopu, żeby mieć tydzień wolnego

Lolka
@FC_Barselona

Cześć, czyli polecasz przyjąć się tutaj za operatora? Czy sam kurs wystarczy, czy jednak firma oczekuje od kandydata czegoś więcej? Pracujecie na jednej maszynie, czy na różnych w trakcie jednej zmiany? Co z podwyżkami, jeśli ktoś jest ambitny i angażuje się w pracę (jak ty, z tego co wywnioskowałam:P) to może liczyć na podwyżkę?

@Lolka

Polecam jak najbardziej. Pracujesz na jednej lub kilku maszynach. Wszystko zależy od specyfikacji technologicznej działu. Firma oczekuje od Ciebie podstawowych umiejętności. Niemniej jednak oferuje bardzo dużą ilość możliwości rozwoju: podnoszenie kwalifikacji zawodowych na kursach DOJO, platforma do nauki języków, dni bezpieczeństwa to tylko te najważniejsze. Czy skorzystasz z tych możliwości zależy jedynie od Ciebie i tego czy masz ambicje być kimś więcej niż Operatorem. Pełne zaangażowanie, sumienność oraz samodoskonalenie zawsze ma wpływ na większą podwyżkę i szansę na awans.

Upierdliwy
@FC_Barselona

Ale wiesz, że pracujesz rocznie 160 godzin Więcej w tym super systemie?

Ciekawe….
@FC_Barselona

Haha co ty człowieku piszesz nowa technologia to jest zwykle druciarstwo na trytytkach a nie nowa technologia co linia to inna gdzie ta standaryzacja jest wiecznie przerabianie maszyn bo się okazuje że pierwszy projekt powinien wylądować na śmietniku a nie na produkcji od kiedy Polacy przejęli władzę w tej firmie firma idzie na dno szkoda tylko że Japonia tego nie widzi.

@FC_Barselona

Naprawdę nie widzisz jakie głupoty wypisujesz równouprawnienie pracownik z agencji ma urlop 1na1 a pod NGK 1.5 za 1 policz sobie ile godzin siedzisz worach w skali roku a potem coś napisz bo się ośmieszasz.

Ten taki
@Upierdliwy

Ale wiesz że za te godziny są dodatkowo płatne ?

nick
@Yyyyy

Ale ziomek chwalił się dwa razy umowa na stałe,więc nie mówimy o agencji

mortbi
@FC_Barselona

Hehe.. nie każdy nadaje się na operatora dlatego cały czas brakuje załogi i dobierają z kadry ukrainskiej... faktycznie przemyślany system. Pracownicy zatrudnieni poprzez agencję, rotacja po miesiącu + ukraina. To dobrze oddaje poziom firmy z profesjonalnymi operatorami

Tomasz

W dodatku masz tylko 17 dni urlopu na cały rok nawet jeżeli masz przepracowanych ponad 10 lat bo zabierają ci 1, 5 dnia urlopu za 1 dzień

Jo
@Tomasz

Święta prawda z tymi 17-ma dniami urlopu na cały rok.

Michal
@Upierdliwy

Wiem za to mam większą kasę robiłem w NGK po 8 godz i musiałem dorobić do wypłaty w soboty a czasem w niedzielę dlatego wolę system 12 godzinny

Pawel
@FC_Barselona

Piotrek na umowę zlecenie dorabiasz broniąc tutaj polityki NGK? Ja wiem ze z poziomu HR praca wyglada świetnie ale z poziomu produkcji już nie bardzo.

*Ragnarok*

Do Zarządu Związku Zawodowego "KONTRA". Raz jeszcze pomyślcie nad ponowieniem referendum strajkowego,tylko pomyślcie nad komunikacją i łatwością oddania głosu przez wszystkich pracownikow... OPERATORZY chcą zmian i to bardzo!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 941, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 494 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.