NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Piece

Tak potwierdzam z działu Piece to i już Ukraińcy nawet uciekają. Najgorszy dział jaki mogli zrobić w ngk. Najgorsze oceny tam wystawiają. Z pełnymi nadgodzinami ocena 3.6 to jest masakra. Więc jak my mamy cokolwiek dostać więcej z podwyżek. Nikt się tym jeszcze nie zainteresował. Temperatura wysoka ale jakoś da się przeżyć najgorszy w tym jest to że oceny tam mają tragedia. Jedynie czerwoni mają wysokie i te nędzne 240 zł bruto. Jak nic w tym kierunku nie zmienia to efekty sami zobaczą..

prawdemówiąc

Na badaniach okresowych wymienionych jest 30 czynników szkodliwych, z którymi możesz mieć styczność podczas pracy w NGK

Sprytne

Czyli w praktyce- 3 miesiące za 4500 (usunięte przez administratora) Nie wiem czy mail to prawda czy nie bo w sumie to leże na L4. Gdyby ktoś nowy miał się zastanawiać nad pracą tutaj: Premia zwykle nie wynosi 10% podstawy Zdarza się urywanie premii za okulary, nie chodzenie po ścieżkach czy też sprawdzenie godziny na telefonie. Na niektórych działach temperatura w lato to jakieś 42-45°c - w zamian może dostaniesz ciepły obiad. Zapylenie krzemionką - poczytaj czym różni się od pyłu węglowego. Praca monotonna, łatwa to wykonania - wiadomo trzeba uważać na produkt. W zależności od działu, brygady i czerwonych i białych jest gorzej albo lepiej. Tak, pracujesz 15 dni w tygodniu po 12 godzin. Dużo czy mało, zależy od miejsca na którym siedzisz. Z uwagi na ten system masz albo 13.5 dnia wolnego albo 17 (pod firmą) System 4 brygadowy - świątki piątki i niedzielę, zależy jak wypadnie. Wszystko pewnie zależy na jaki dział trafisz, znam ludzi co tam siedzą już x lat i im dobrze ale też znam takich co z pieców uciekli po pierwszych trzech godzinach.

Janusz

Czy w NGK są tzw. wczasy pod gruszą i jakieś dofinansowania dla dzieci szkolnych?

@Janusz

Jest tak jak we wszystkich zakładach w około z tym że dopiero wtedy kiedy przejdziesz pod firmę bo dla agencyjnych NIEMA socjalu.

Janusz

A jakiej wysokości jest taki fundusz socjalny?

Chce wrócić do ngk

A ja chciałbym się dowiedzieć czy dalej jest możliwość powrotu dawnych pracowników.

Josef Bratan
@Chce wrócić do ngk

Myślę że na piece bez problemu. Coraz więcej ludzi ma dosyć tego działu, oczekiwań co do operatorów, podczas gdy normy doszły do chorego poziomu. Dziwnym trafem od lat nawet w zimę jest ciepło na tym dziale. I słowo klucz temperatury i Ukraińcy. Gdy nadejdzie lato, to ci ludzie odejdą do innej pracy, bo z agencji dostaną bez problemu inną, ew. sytuacja gdy będą masowe pobory na front z zagranicy. Nagle się okaże że drastycznie nie będzie ludzi, i rzeczywiście z więzień będą brać. To każdy mówi już od dłuższego czasu że takie scenariusze, ale ci wyżej wiedzą lepiej. Załoga z zagranicy to bez problemu 30 procent. Pycha kroczy przed upadkiem, pazerny dwa razy traci, ale będzie za późno by to ratować.

Chce wrócić do ngk

A dlaczego miałbym nie chcieć wrócić tu wcale nie było źle co więcej z perspektywy czasu widze że tu było dobrze. Praca nie jest aż taka ciężka w porównaniu do innych zakładów, gdzie nawet na przerwe nie schodzisz tylko jesz na ławce przy lini bo masz 10 minut przerwy i w tym czasie masz zdąrzyć zjeść. Więc warunki pracy w ngk nie są złe w innych firmach nawet nie zjesz nic ciepłego bo nawet nie masz czasu pójść do kantyny żeby sobie odgrzać obiad, do toalety idziesz wtedy jak cie liniowy zastąpi. Idź sobie jeden z drugim np. do stellantisa to zobaczysz co to znaczy ciężka praca i w złe traktowanie pracownika to będziesz się prosił i błagał żeby Ci pozwolili wrócić do ngk. Ja już wole pracować na 4 brygadowce przy lżejszej pracy a przede wszystkim chce być traktowany jak człowiek, a w ngk akurat co do traktowania pracowników nie mam żadnych zastrzeżeń przerwy masz 20 minut jesz jak człowiek na stołówce do a tego praca nie jest aż ciężka dlatego chciałbym tu wrócić.

Chce wrócić do ngk

Odszedłem w 2019 roku jak 4 brygadówke wprowadzili bo mi nie pasował ten system. Teraz z perspektywy czasu widze że to był błąd bo tu nie było źle bo mam porównanie jak jest w innych zakładach. I z perspektywy czasu widze że jednak w ngk było dobrze czy to pod względem ciężkości pracy czy pod względem traktowania pracownika dlatego chce wrócić jak jest taka możliwość.

Zadowolony z pracy w ngk

Idź sobie w te dni które masz wolne zobaczyć jak wygląda praca choćby w magazynie lidla który masz na przeciwko ngk tam poszukują nawet do pracy dorywczej bo nikt tam robić nie chce.Przeżucisz od 20 do 25 ton towaru i to w szybkim tępie bo masz norme np 700 kartonów na godzine i zobaczysz co to znaczy ciężka praca. Po takiej lekcji docenisz lekką parace przy przekładaniu segmentów na taśmie w ngk. Masz jeden z drugim po 15 dni wolnego idź zobacz do innych zakładów jak wygląda praca a nie siedzisz w tym ngk od 15 lat przy lekkiej pracy którą wykonują nawet kobiety nie masz pojęcia jak wygląda praca w innych zakładach i najeżdżasz na ngk. Sam pracowałem w oplu i przy robotach drogowych do tego zaliczyłem jeszcze kirchoffa i jak przyszedłem do ngk to aż byłem w szoku że może być taka lekka praca. I pracuje tu już od 11 lat i jak na razie pracy nie zamierzam zmieniać bo tu mi się pracuje najlepiej. A jak taki jeden z drugim jesteś mądry to opel szuka pracowników, kirchoff, roca czy choćby lidl naprzeciwko ngk wiszą wszędzie takie piękne banery idź sobie tam jeden z drugim i zobacz jak wygląda ciężka praca to od razu docenisz lekką prace w ngk, bo praca tu nie jest tu ciężka do tego idzie przyzowicie zarobić są darmowe autobusy pracownicze i jeszcze jednemu z drugim źle. A że jest praca w stystemie 4 brygadowym to też nie jest aż takie złe jest te 15 dni wolnego teraz ide tylko środa i czwartek do pracy i mam 5 dni wolnego.

DPF
@Zadowolony z pracy w ngk

Za to w następnym tygodniu będziesz miał tylko 2 dni wolnego heh i nie zapomnij że nawet po 10 latach pracy masz tylko ok 17,5 dnia urlopu na cały rok,odlicz sobie urlop potrzeby na gruszę ,to ile ci tego zostaje? heh.

Nikola
@Zadowolony z pracy w ngk

Jeszcze jest aspekt finansowy, a jak wiemy NGK na tej płaszczyźnie to nie ma się czym pochwalić. Praca po 12 h w nocy na nogach przez weekend, no powiem Ci naprawdę super .

Zakładowy Beduin
@DPF

No jeśli by brać pod uwagę czas gdzie nie ma zetek to 10,5 dnia a w systemie 8 godz to 10 dni więc to i tak źle nie wypada przecież. A po drugie to w systemie 8godz też w przyszłym tyg będą mieć 2 dni wolnego. Nie rozumiem tutaj tych wszystkich czy nie może już nikomu się podobać ta praca?? Czy nie można mieć dobrego zdania o tym zakładzie? Jeżeli tej osobie się podoba to cieszmy się jego szczęściem dopingujmy mu żeby pracował jak najdłużej i był jak najdłużej zadowolony <3

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Typy

Mam do ciebie jedno pytanie. Już tyle tutaj nie pracujesz to po co wchodzisz i piszesz na tym forum. Jak ja bym zmienił pracę na inną to w życiu bym tu nie wchodził i zrobił wszystko żeby zapomnieć że tu tyralem.

Dsg

Nie o to chodzi. Fajnie,że znalazł coś lepszego, życzę mu wspaniałej kariery. Tylko tak jak ktoś wyżej wspomniał, zakończył tu robotę dawno i wchodzi na forum ,po co? Chwalić się i umniejszać innym,którzy tu pracują i z takich czy innych względów im to pasuje? Nie każdy potrzebuje zmian,rozwoju niewiadomo jakiego itd itp. A przegrywem jak to określiłeś jest ktoś, kto nie potrafi zadbać o siebie/rodzinę. Każdemu pracującemu uczciwie,w NGK czy gdzie indziej należy się szacunek.

Co z podwyżkami stawek Dojo?

???

A po co ci to dojo pół roku za darmo jedziesz w czasie wolnym na szkolenia wydając pieniądze na paliwo i marnujesz swój wolny czas w zamian dostaniesz 30zł do wypłaty kiedy ci się to zwróci po 5 latach ??? Prędzej się zwolnisz z tej firmy to jest absurd w tej firmie jak chcą szkolić pracowników to niech za to zapłacą bo nikt tam nie chodzi w celach charytatywnych do tej firmy a widzę że zarządowi to się już całkiem w głowach poprzewracało szkoda że związki nic nie robią jak zwykle może niech zaczną rozmawiać z Japonią a nie z polskim zarządem to wtedy będzie widać jakieś postępy.

Pecdn
@???

Tak z ciekawości, kto wie ile kosztują tzw. dni bezpieczeństwa ? Napiszę tak zaczynamy licytacje od 1000000 zł. Proszę o propozycje. Szkoda że te pieniądze nie trafią na konta ciężko pracujących tylko są przeznaczane na jakieś durnoty

JuRa

Masz na to dowody, że siedzą w kieszeniach zarządu? Gdyby nic nie robili, lub działali pod dyktando kierownictwa firmy, nie ogłosili by referendum. To także jeden z testów poparcia. Ważne dla "pomiaru" siły związku. Bardzo istotne dla organizacji związkowej, lecz także dla pracodawcy. Jak wyszło, wiadomo. Zwalanie winy na związek zawodowy, to usprawiedliwianie samobójczych zachowań części załogi. Spowodowane lękiem i wątpliwościami, będącymi efektem celowego działania przez kierownictwo firmy od szczebla podstawowego poczynając. Mam nadzieję, że Twój komentarz jest skutkiem tych działań, a nie celowym wpisaniem się w ową strategię. Mam taką nadzieję!

…..
@JuRa

Widzę że siedzisz w związkach bo ujawniacie się tylko wtedy gdy ktoś o was napisze to wielce się budzicie i robicie cokolwiek żeby tylko było nie chce mi się w sumie tu rozpisywać bo szkoda mi czasu ale za to ty możesz się wypowiedzieć i napisać mi tu czego dokonaliście w tym zakładzie i co zrobiliście dla pracowników słucham???

@…..

Nie siedzę w związkach. A raczej już nie siedzę. Działałem w NSZZ "Solidarność" w dużym zakładzie, oraz w jego strukturze krajowej w czasach, kiedy w miejscu dzisiejszego NGK było jeszcze kartoflisko. Działaliśmy także w okresie tzw. restrukturyzacji w latach 90-tych. A co najważniejsze, podczas szaleństwa zwanego "planem Balcerowicza" udało nam się uratować przed zwolnieniami dużą część pracowników. Mieliśmy wśród załogi duże poparcie, więc uratowaliśmy także zakład przed likwidacją. Jako sędzia - ławnik w Sądzie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych miałem do czynienia z wieloma sprawami na styku pracodawca - pracownik. Z niegodziwością ze strony tzw. pracodawców i traktowaniem pracowników, jako nisko opłacany dodatek do maszyn i linii produkcyjnych. Czasy wówczas były o wiele trudniejsze i co za tym idzie także do działalności związkowej, niż obecnie. Dzisiaj są o wiele lepsze warunki do zrzeszania się, lecz słabo wykorzystywane. Przyczyn jest wiele. Oprócz postawy roszczeniowej, lęk, obawa i zwątpienie. Często celowo podsycane. Oskarżanie natomiast związków zawodowych o działanie pod dyktando pracodawcy bez dowodów, jest nieuczciwe. To taki rodzaj szukania winy poza samym sobą.

JuRa

Dla jednych to sianie zamętu, dla innych pomoc w uświadamianiu praw pracowniczych i możliwości ich egzekwowania. Nikogo do niczego nie zmuszam. Czy pracuję, czy nie w NGK, nie ma znaczenia. Firma działa na terenie Rzeczpospolitej, podlega analizie i ocenie także zewnętrznej. Podstaw do tego nie brakuje również na tym forum. Natomiast lizusostwo, to raczej mało chlubna rola!

Do pewnego czasu to starzy pracownicy jakoś ciągnęli ta produkcję, bo nowi tj roczniki po 2000r traktują to po prostu jak kawałki gliny czy betonowe klocki, i trudno oczywiście im się dziwic. W mentalności starych o dziwo było,i dalej jest jakiekolwiek poszanowanie do tego produktu. Aczkolwiek po nieudanym referendum ludzie odgrażali się tutaj że mają zamiar w pracy być tylko ciałem, no i widać że to się dzieje. Takiej (usunięte przez administratora) jaka teraz jest produkowana to jeszcze nie było. W kółko zwrotki i szkolenia dla pracowników których to nie dotyczy bo główni zainteresowani albo już nie pracują albo zwolnią się za miesiąc po powrocie z l4. Powtarzam,w mentalności starszej ekipy jest jeszcze jakiś wpojony szacunek do pracy, jeśli będą odpowiednio traktowani to będzie się to kręcić. Ale odpowiednie traktowanie to nie jest szczucie, straszenie i stawki jak w kebabie

Wynagrodzenia w przedsiębiorstwach lecą w kosmos.Średnia podwyżka w styczniu w przedsiębiorstwach wyniosła 12,5%.No to NGK,jak będzie?

lololamido
@Tomek

Szukając pracy znalazłem przynajmniej kilka ofert gdzie na start dają 5300 +15% premii i oczywiście 3 zmiany ! Czyli mniej więcej tyle ile tutaj zarabia pracownik z 10 letnim stażem ! Tej firmie nie wiem, czy pomogłoby nawet podniesienie każdemu pensji o 1500 zł

Jojo
@Tomek

Człowieku co to znaczy jak będzie ? Będzie tak jak sobie ułożysz życie. NGK nic Ci nie da, tak jak tutaj piszą będziesz leciał na stawce niemieckiego zasiłku

@Tomek

Będzie jak rok temu. Średnia będzie wysoka. Nowi dużo a staży minimum ile się da.

Stara rura
@lololamido

Niestety widać że mamy zarząd rodem z PRL i brakami w edukacji. Przestarzały system zarządzania. Ci ludzie nie wiedzą że ,,wychowankowie są najlepszymi pracownikami '' lojalni wobec firmy i nie odejdą za parę złotych więcej. Ale niestety tak zajechać mentalnie i fizycznie tzw. ,,starych'' że Ci odchodzą jednocześnie zabierając ze sobą wiedzę. Młodzi to już nie to samo co pokolenia lat 70\80 gdzie im jeszcze się coś chciało..... Na szczęście to nie lata 90, więc pracy nie brakuje. Pozdro dla odważnych i kumatych.....

Henio

Jedynym ratunkiem dla naszej Firmy, żeby odbudować powoli jakość Zakładu, to muszą być takie podwyżki w kwietniu, żeby każdy pracownik z pobliskich firm na strefie chciał przejść do NGK. Jeżeli staniemy się bezkonkurencyjni zarobkowo, to szybko znów odzyskamy prestiż na Strefie. Obawiam się jednak, że ten Zarząd Beton, jednak ma inne zdanie na ten temat. Dobrze byłoby wymienić ten Zarząd, na nowy młody Zespół, z nowoczesnym modelem zarządzania, który sprzyja pracownikom, i rozumie, że tak na prawdę, to Operatorzy są motorem napędowym tej Firmy, i należy im się za to duży szacunek.

Wieniek
@Henio

Jak dadzą duże podwyżki to znowu doświadczony operator będzie w plecy, niestety wszystkim nie da się dogodzić

Hmmmm
@Henio

Żeby tak było to Ngk musiało by w tym roku przeskoczyć stawkę o jedną podwyżkę co do płac na strefie z tego względu że podwyżki są dopiero w kwietniu i z tego powodu ludzie stąd uciekają bo po co tam robić skoro w firmie obok mogą zarobić więcej od stycznia ale niestety na to w tej firmie nie ma co liczyć bo zarząd nie ma odwagi na taką rozmowę z Japonią bo boją się że za złe zarządzanie firmą mogą wylecieć za bramę a nie raz już udowodnili że nie są za pracownikami bo gdy Japonia chciała zrobić podwyżki a oni im powiedzieli po co tyle za połowę tego też będą pracować.Zakład idzie na dno dzięki ludziom zarządzającym tą firmą co widać po pracownikach uciekających z tej firmy i po tych kogo tu zatrudniają a dopiero co chcieli wyeliminować słabe ogniwa a życie ich jak zwykle zweryfikowało i mocne ogniwa odchodzą z tej firmy a słabe zostają i jeszcze słabsze przychodzą taka jest prawda ludzi do pracy nie ma a oni kolejnych czerwonych awansują którzy będą siedzieli i nic nie robili no chyba że mają zamiar wymienić tych starych co od tylu lat nimi są i nic nie umieją poza ściemnianiem w pracy i wprowadzaniem niezdrowej atmosfery na liniach wśród pracowników to tylko w tej firmie potrafią najlepiej.Co do nowych pracowników po co ich zatrudniać bez jakiejkolwiek weryfikacji skoro stary pracownik musi pracować i za niego i za siebie za te same pieniądze.

Zgadzam się w pełni. Do tej grupy dochodzą jeszcze odrzuty tych co nie chcą w pozostałych zakładach na strefie. NGK przyjmuje jak leci, sztuka jest sztuka.

Majstro

Powiem krótko tak parę minut po 17 wychodzisz z domu wracasz do domu po 8 rano zjeść, o 9 spać wstajesz o 16 nie zdążysz jedzenia ugotować, na spokojnie się ogarnąć, kawy wypić bo na zakupy już nie ma mowy i z kubkiem w ręku lecisz do roboty bo 17:30 trzeba wyłazić,szczerze, uczciwie za 4500 brutto nie warte ,uważam że jak zrobię w normalnej pracy zrobię zwykle 5 dni po 12 to już z 8 baniek wpada dodatku netto ,w czystym ,masz czas na normalne funkcjonowanie ,tutaj jesteś niestety Kunta Kinte (usunięte przez administratora) roboczy ,teraz na magazynach zarobisz za 8 godzin 4500 netto bez gadki

Majstro

Wypowiedzenie dawno złożone teraz idę do roboty 8 h i na wjazd podstawy 5400 brutto a nie za 12 h 4500 ????????????????

dwa1

Mało kto czeka na jakiś kwiecień.Ludzi nawet się nie zwalniają tylko uciekają i to masowo. Ale cie muszę zmartwić.Ciężko znależć pracę w której będą płacić mniej jak w NGK :D A nawet pracownikom ktorzy tutaj robia 10+ lat łatwo znależć prace za większa kase jaką maja w NGK.

wielki joł

Z tej firmy ludzie uciekają masowo. Nie potrafią uzupełnić braków osobowych w płci męskiej nawet Ukraińcami.Dlatego po raz kolejny zatrudniaja kobiety.A co to oznacza wszyscy wiemy :d

Hehe

Widzę że nie robisz na produkcji bo byś wiedziała że z normami jest problem wyrobić a co dopiero 110% tak to jest jak się tylko patrzy w biurze na słupki w komputerze a o produkcji się nie ma zielonego pojęcia automatyzacja i nowi pracownicy którym się nie chce zrobili swoje więc zastanów sie co za głupoty wypisujesz bo ludzie to czytają i mają z ciebie bekę ;D

Master
@dwa1

Większość pracowników z stażem 10 lat ma stawkę od 5000 do 5350 . Więc takie stawki dostaną wszędzie. A jeśli posiadają kursy na wózki suwnice to na start dostają 5700 do 6150 . Zgadza się że większość już nie czeka do kwietnia bo zdaje sobie sprawę że podwyżka i tak będzie marna. Sztuka to sztuka nie ważne ile lat pracujesz i co potrafisz.

Były operator

I pomyśleć że kiedyś to był najlepszy zakład na strefie w którym każdy chciał pracować i to nie tylko ze względu na dobre zarobki a teraz każdy stąd ucieka i nikt nie chce się tu już zatrudniać

FC_Barselona
@Hehe

Skąd ta pewność, że norma 100% na produkcji to nie jest 120% które są zakontraktowane przez klienta? Kiedyś też myślałem tak jak Ty, ale dzięki możliwością rozwoju wielu rzeczy się nauczyłem, dzięki temu w moich wypowiedziach nie ma tylu niezgodności co u Ciebie. Co do produkcji to ja osobiście realizując jedną z głównych zasad Jakości Naszej Organizacji - "Pełne Zaangażowanie" zawsze staram się nie marnować czasu i zrobić choćby kilkanaście sztuk więcej. Taka postawa sprawia, że mam uznanie u przełożonych i nie mam powodów do narzekań.

Kompetentny

Ta firma tak spadła na psy że w innych firmach(tzn większości na strefie) na start płaca więcej niż nie jeden tutaj który pracuje 10 lat+ Tak więc powodzenia na maszyningu,piecach czy finalu :d

Hehe
@FC_Barselona

A jakie niezgodności są w moich wypowiedziach sama prawda to raczej twoje wypowiedzi są wyciągnięte z bajki którą zarząd wciska pracownikom a teraz mają problem bo tak wyżyłowali targety że nie da się ich zrobić maszyny się sypią a automatyzacja obnażyła niekompetencję rządzących tą firmą ludzie mają już dość i zwalniają się nagminnie a NGK przyjmuje już wszystkich jak popadnie byle tylko zgadzał się stan operatorów na maszynie tylko to nie pomaga w zrobieniu targetu a o jakości to już nie ma co rozmawiać od jakiś dwóch lat pandemia obnażyła tylko niekompetencję ludzi zarządzających tą firmą od czerwonego, kierowników jak i inżynierów po sam zarząd który zapomniał że to ludzie tworzą firmę a nie sam zarząd ludzie nie przychodzą do pracy dla przyjemności tylko dla pieniędzy żeby utrzymać rodzinę i żyć godnie a za 4500 brutto to jedyne o czym pracownik myśli to jak najszybciej stąd uciec do innej pracy i zapomnieć o tym zakładzie bo jedyne co będzie pamiętał z tego zakładu to jak nie powinno się traktować pracownika i jak korporacje takie jak NGK łamią przepisy i kosztem pracownika ten zakład stanie i nie potrzebny będzie tutaj strajk taka jest prawda o firmie więc nie pisz głupot bo tylko ośmieszasz sam siebie (albo sama siebie) bo już się gubisz w pisaniu nawet jakiej płci jesteś w swoich wywodach tutaj i wychwalaniu tego zakładu po czym widać że ktoś tam z góry kazał ci tu siedzieć i wypisywać wspaniałe opinie o tym zakładzie a skoro tak robią tzn. że są już bardzo zdesperowani w tym co robią stać ich na płacenie takim ludziom jak ty co nic nie robią i marnują czas i pieniądze firmy więc powstaje pytanie czy nie lepiej zapłacić dobrze ludziom którzy dobrze wykonują swoją pracę i firma ma z tego zyski a nie zamęt w firmie wprowadzany przez takich ludzi jak ty czy góra jest aż tak ślepa że nie widzi ilu ludzi zatrudnia co nic nie robią i zarabiają nie małe pieniądze wystarczy przejść się po halach odrazu by ich wyłapali to nic trudnego mała podpowiedź z mojej strony czerwone koszulki powinny być rozliczane z tego co robią i powinny być zweryfikowane kompetencje za które im płaci firma nie małe pieniądze a nie robią nic nawet maszyny nie potrafią zwolnić do produkcji a co poniektórzy to nawet podstaw nie potrafią i nazywacie ich mistrzami liniowymi śmiech na sali…..

@Hehe

Nie piszesz prawdy gdyż napisałeś o jakiś 4500 zła ztąd uciekają osoby które maja grubo ponad 5-6 tys netto na produkcji .Menager pozwala na to żeby osoby z 15 letnim stazem 50-tka na karku które ledwo chodza były przenoszone na działy typu Maszyning.. To juz swiadzcy o tym jaka ta frima jest....Dosłownie zero szacunku dla ........ Menagerdo ........

Średnia krajowa wzrosła do 8000 zł.Ciekawe ci firma pokaże przy podwyżkach.

Natka
@Tomek

No właśnie a były jakieś zapowiadane ? Widzę że szukają na Gliwice Automatyk UR i zastanawiam się czy to wypada na rozmowie o pracę targować się jeśli chodzi o wynagrodzenie czy raczej oni na to źle patrzą ? Dlatego też ciekawi mnie czy wam też mówili że będą podnosić stawki?

mgr inż
@Tomek

A co ma pokazać ? Odbyło się referendum strajkowe i ponad 55 % jest zadowolonych z pracy w NGK skoro nie wzieło w nim udziału , z moich obserwacji wynika że najsłabszym ogniwem firmy sa pracownicy ze stażem powyżej 10 -12 lat bo nic im sie nie chce ale do podwyżek sa pierwsi , dlatego firma stawia na nowych i tam najniższa pójdzie w góre a ty po 10 latach będziesz po prostu zarabiał o 500 zł wiecej niz nowy musisz sie z tym pogodzić ...

.....

(usunięte przez administratora)podaj nazwę pierwszej, lepszej firmy, która daje na start 6,5tyś brutto ( wg. Ciebie) w systemie 8 godzinnym, żeby nie była to 4brygadówka, z chęcią się tam zatrudnię

Pp
@.....

Dzisiaj mi wyskoczyła oferta Purmo w Rybniku. Wg podanych danych 6-7.3tys brutto plus 13pensja za prace w systemie 8 godzinnym.

Norx
@.....

Brutto? Porozglądaj się nawet netto tyle zarobisz na starcie na strefie w Zabrzu :-)

Gicio

Magazyn kauflandu płaci na start 7500 brutto

Hmmm
@mgr inż

Podniosą nowym a ludzie co pracują trzy lata dalej będą zarabiać tyle samo co nowo przyjęty co nic nie umie i jeszcze każą nam ich szkolić śmiech na sali nie wspominając że na te śmieszne podwyżki musimy czekać do kwietnia czyli pierwsza pensja z podwyżką dopiero w maju a rachunki od stycznia za wszystko poszły już do góry w tej firmie nie ma przyszłości i nie ma na co czekać do kwietnia bo tylko wielkie rozczarowanie nas czeka w kwietniu jak to jest od trzech lat tam tylko górze się opłaca tutaj robić bo im podwyżki zawsze pasują tylko kto na nie będzie robił bo tu już nie ma komu robić ludzie hurtowo się stąd zwalniają bo po co tu czekać do kwietnia skoro w innej firmie zapłacą mi lepiej na dzień dobry niż w ngk po podwyżkach.Kompletna strata czasu i zdrowia taka jest prawda o NGK.

Hornet

Johnson batery 5700 brutto, Hirsch vogel to za płotem 5800, to tak patrząc z przystanku na fajce a jak się postarasz to znajdziesz i inne, flytronic 5500 a przypomnijcie mi ile jest w Ngk hahahh Weber Zabrze 5700 serwisant gaśnic Gliwice itd. a jak potrafisz coś więcej to i więcej zarobisz pozdro lebry

.....

Słuchaj zarabiam praktycznie tyle co Ty, z tą różnicą że ja tu pracuje rok a Ty pracujesz dziesięć :D

10tka tuż tuż
@mgr inż

Gościu odleciałeś szybciej niż co niektórzy po wypiciu Red Bulla. 1 część zgodna, ileś tam mordek zadowolonych. ale 2 kwestia to totalny bullshit z twojej strony. Obserwacja nie należy do twoich mocnych stron, to widać od razu. Najsłabsze ogniwa masz w przedziale 1-4, bo mają totalnie (usunięte przez administratora) i robią tylko tyle co im powiedzą i koniec. Pracownicy 10-12 lat to była zdecydowana większa grupa, która poszła głosować, niż Ci się wydaje. Ta grupa najwięcej traci z całej gromady, praktycznie w tym roku już nie jedna osoba z tym stażem zrówna się z typowym świeżakiem, który by przyszedł pracować bo stawka będzie na równo lub maksymalnie 100zł więcej, co w tych czasach nie robi różnicy.

Tomasz
@.....

Human Tower Chorzów,7200 jako kontroler jakości,(usunięte przez administratora)

@Tomasz

Idź zatrudnij się na B2B, otwórz działalność gospodarczą, zobaczysz wtedy 7000+ brutto. ;)

@Gicio

Magazyn Kauflandu od 4300 do nawet 7500, myślisz że na dzień dobry dostaniesz 7500? Pracuj po 8-10h dziennie 5-6 dni w tygodniu, norma wydajnościowa jest na tyle wysoka że rzadko kiedy można ją wyrobić, w ofertach pracy podają maks ile możesz zarobić co nie oznacza że tyle faktycznie zarobisz, czytajcie oferty z dystansem do tego co jest tam napisane...

Tomasz
@.....

Widzę że słabo się do informowałeś,bo na własną działalność gospodarczą płacą dużo więcej.

Bez obrazy

ALe w tej chwili liczy sie głównie płaca....i warunki pracy A skoro NGK płaci nędznie w najgorszych możliwych warunkach pracy(osobiscie nieznam firmy gdzie było powiedzmy ciężęj fizycznie,zapylenie,temperatury,brak klimatyzacji itp).. Mój mąż na kopalni ma lżej.Traktują ludzi jak (usunięte przez administratora) a po kilku miesiącach dzwonią i wręcz badają żeby wrócić....Bo frima potrzebuje......

Czy teraz już nikt nie weryfikuje nowo przyjętych? Bo po tym kogo teraz przyjmują to wydaje się że jakiejkolwiek weryfikacji brak.

lol
@Adam

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale już od ponad roku czasu nie wymagają znajomości języka polskiego w mowie i piśmie.

Offset
@Adam

Za takie pieniądze ? Przecież nikt normalny nie przyjdzie robić w weekendy po nocach

GPF
@Adam

Nie ma się co dziwić skoro wszędzie w koło płacą więcej,i tylko pozostają już tylko tacy kandydaci gdzie ich nie chcieli to pozostało im NGK,bo jak ktoś jest ogarnięty to bez problemu znajdzie pracę po 8 godzin i za większą stawkę.

@Adam

Jak by było z kogo to by zweryfikowali. To już nie jest atrakcyjny pracodawca. Ci młodzi co przychodzą to w większości osoby które zmieniają pracę jak rękawiczki z automatu.

Biedronka

Teraz ma być na start 5300 ale i to im nic nie da. (usunięte przez administratora)z resztą załogi nie potrafi pojąć,że największą wadą tej firmy jest system pracy i tu kasa nie pomoże. Ludzie mają już dosyć tych dwunastek. Taka prawda

Dzisiaj pojawiła się oferta pracy na stanowisko inżyniera jakości dostawców. Firma wymaga od pracownika dyspozycyjności i gotowości do odbywania delegacji służbowych na terenie UE oraz poza nią. Jak często mają miejsca te delegacje? I jak długo one trwają? Co do stałych godzin pracy, to od której do której się pracuje? ;) Będę wdzięczna za każdą informację.

Smutny

Strajku nie zrobisz bo jest za duzo pseudo specjalistów od niczego. Chodzą z aparatami po firmie że niby coś robią. Do tego większość czerwonych obrosnietych w piurka. Gdzie taki ci zagłosuje za strajkiem. Jest bardzo duże niezadowolenie w śród pracowników ale cały czas trochę brakuje.

@Smutny

Zapomniałeś o młodych pracownikach. Nie muszą nic robić bo nikt z kadry im nie zwróci uwagi bo się boją że się zwolnią. Taki za strajkiem też nie zagłosuje. Robi mniej jak stary pracownik a zarabia więcej bo płaci mniejszy podatek.

Księdzu

Już raz ktoś próbował zrobić to się połowa wystraszyła. Teraz możecie jedynie płakać w rękaw ukurzony krzemionką, bądź co bardziej odważni poszukać nowego pracodawcy. NGK to coś więcej niż zasiłek ale dużo mniej niż etat u innego plantatora

Agent
@Typy

Młodzi pracownicy nie mogli głosować bo są zatrudnieni pod agencją. Jedynie ci co pod firmą mogli głosować.

Pp

Coś w tym jest. Jak się rozmawia z ludźmi to wynika z tego to, że dużo ludzi z dłuższym stażem czeka na kwiecień. Na samej mojej brygadzie jest to przykładowo jakoś połowa ludzi to dajmy na to połowa z tego faktycznie odejdzie i na innych działach będzie podobnie to firma będzie miała problem ;)

Najlepsze jest to, że przyjdzie nowy nic nie umie,Ty go szkolisz bo wiadomo, trzeba pomóc.Idziesz na oceny i okazuje się ,że macie takie same(on ma 1 ocenę) bo on zrobił nadgodziny a Ty nie!!!Oceny porażka!Motywacja zerowa!

Po co…

Po co czekać do kwietnia ngk nie przebije innych ofert na strefie a nawet gdyby dali tyle samo to wolę iść pracować 8h i święta spędzać z rodziną a nie w tym pyle i mieć 26 dni urlopu a nie 17 po pięciu latach pracy zarabiam tyle co nowo przyjęty i nie zamierzam kolejny rok patrzeć jak przychodzi nowy i się śmieje że zarabia tyle co ja po pięciu latach to niech sobie zarząd wyszkoli tych nowych którym w większości nie chce się pracować i przyszłości w nich nie widać tak jak w tym zakładzie i po co czekać do kwietnia na niewiadomo jaką podwyżkę skoro mogę już teraz zarabiać więcej nie czekając na dwa kawałki pizzy od zarządu i resztki ze stołu które rzucą produkcji na pocieszenie NGK na dzień dzisiejszy nie ma żadnych argumentów żeby zatrzymać pracownika no chyba że praca w pyle,okulary które niszczą wzrok,12h system pracy w święta i weekendy czy praca pod firmą przez trzy lata a potem jeszcze dwa w ngk żeby dostać umowę na stałe czyli pięć lat a potem dowiesz się w ostatni dzień że umowy ci nie przedłużą do tego za śmieszną stawkę tą firmą nie ma nic do zaoferowania pracownikowi na dzień dzisiejszy taka jest prawda o tej firmie Polski zarząd pokazał jak się zabija kurę co znosi złote jaja i w tym roku sięgną dna nawet strajk w tej firmie nie jest potrzebny bo za chwilę ona stanie sama bo ludzie zwalniają się już grupowo z tej firmy.Tyle z mojej strony żegnam i życzę wszystkim powodzenia w nowej pracy nie w Ngk.

Dariusz

Human Tower Chorzów jako (kontroler jakości) 7200zł brutto miesięcznie na start.

lolo
@Po co…

5350 zł brutto + premie! w dawnym oplu

Fgh
@lolo

Na wózek 6150zl

….

A odejście 5 ludzi z jednego działu w tym samym czasie to nie jest masowe odejście ???

Oko

Grupowo może nie. Ale osobiście znam kilka osób z dużym stażem którzy się zwolnili. Najniższa krajowa tak szybko idzie do góry że zmiana pracy na podobna stawkę staje się bezproblemowa. To nie jest już tak jak kiedyś że ludzie czekają do kwietnia i po mino rozczarowania robią dalej.

lolus
@….

Tej firmy juz nikt nie traktuje poważnie. 40-50 osób miesiecznie które się zwalnia to już jest masowe zwolnienie.Są działy na których np piece,maszyning gdzie nie nadążaja nawet zatrudniać pracowników.Noxy to już w ogóle inna historia. W praktycznie każdym ogłoszeniu pracy zarobki są dużo wieksze jak w NGk.To naprawdę za niedługo będą tutaj więzniowie pracować w ramach odbycia kary.Zarząd pewnie już o tym mysli.

Złotówa
@lolo

Że tak kolegę poprawię , pracownik z NGK przeszedł do starego Opla 1 grudnia w dniu przyjęcia stawka 5300 (okres próbny ) , po miesiącu nowa umowa 5600 i w styczniu podwyżki aktualna stawka 6150. W NGK jakieś 14 lat tam niecałe dwa miesiące .

Święta prawda

Masz rację. Ja też czekam do kwietnia. Pracuję tu już naście lat i już się miarka przebrała. Czekam do kwietnia i jeśli nie otrzymam odpowiedniej podwyżki to good Bay...ngk. Wolę dostać nawet kapkę mniej a pracować po 8h i na miejscu. ps. ktoś tu fajnie napisał... Niedługo będą zatrudniać więźniów.... Haha Wcześniej zostali im jeszcze cyganie, hindusi, indianie. Dla tych co szukają pracy tutaj. Dajcie sobie na luz z tym adresem.

Johny Bravo
@….

Odejście 5 ludzi z firmy zatrudniającej 5000 pracowników to 0.1%. zwolnienia grupowe zaczynają się od 10%. Więc nie, to nie jest masowe odejście

…..
@Johny Bravo

Ty nawet nie wiesz ile ludzi pracuje w firmie i jeśli dla ciebie zwolnienie się 5 ludzi z jednego działu nie jest zwolnieniem grupowym to nie powinieneś siedzieć tam gdzie siedzisz bo na nie jednym z tego powodu dziale stają dwie linie produkcyjne więc pomyśl zanim coś napiszesz pomyśl bo to nie boli.

Nox
@Złotówa

Bo te podwyżki w ostatnich latach to jakieś kpiny z ludzi, zarobki w innych firmach tak uciekły do przodu że teraz żeby ngk było konkurencyjne i zatrzymało masowe odejścia to by co najmniej musieli dać po 1000 zł podwyżki + 500 zł dodatku za te warunki i ten system pracy !

Panowie i Panie warto sie zatrudniać w tym zakladzie? Czy lepiej szukac roboty w innym zakładzie. Slyszalem ze wszyscy chca uciekać z tego (usunięte przez administratora) Na strefie sa juz firmy co po 7 tyś płacą. Co robić?

DG

Cześć Dzieciaki . Co tam sie u was dzieje w tych Gliwicach ??? Pogotowie 3 razy na dobe przyjeżdża do omdleń ??? co wychodzi praca po 12 godzin , nocki ,weekendy, świeta i jeszcze na nadgodziny sie zapisujecie ??? Ludzie szanujcie sie troche dbajcie o swoje zdrowie , nikt oprócz was w Europie nie pracuje po 12 godzin fizycznie...

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.