Opinie o Pilkington IGP w Białystok

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Pilkington IGP. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Pilkington IGP o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pilkington IGP w Białystok

Edyta

praca jest ciężka, fatalnie wynagradzana, zmianowa, dlatego zabrakło odpowiedniej liczby pracowników z Białegostoku i okolic. Firma jest więc zmuszona do zatrudniania obcokrajowców z krajów o taniej sile roboczej. I tyle! CO W TYM DZIWNEGO!?

Iza

Polski rynek nigdy nie potrzebował żadnych innych nacji....to polscy janusze biznesu w poszukiwaniu taniej siły roboczej ściągają tu tych ludzi. Na szczęście Ukrainiec też zna swoja wartość i nie będzie pracował za miskę ryżu. PS na wszelkie wypociny typu załóż firmę i zobaczymy odpowiadam ....jeśli nie umiesz robić biznesu uczciwie płacąc pracownikowi to zamknij firmę i na kasę do biedry.

Kandydatttt

dlaczego są tak NISKIE zarobki?

Saab
@Kandydatttt

Jak będziesz naginał z sobotami i po 12 h to da się szarpnąć grosza hehe .Tylko, że szkoda zdrowia psychicznego i fizycznego dla tej firmy moim zdaniem

Lili

Przyjmują jeszcze kobiety do pracy?

Olga
@Lili

EWA
@Lili

tak, ze Wschodu.

TAK BYĆ POWINNO
@Olga

obcokrajowcy pracują poprzez agencje!?

@TAK BYĆ POWINNO

też mnie to ciekawi!

Talasz
@TAK BYĆ POWINNO

Nie tylko

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Pilkington IGP? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Opiekunka lub opiekun seniorki w Niemczech
Białystok
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.
logo firmy Trener/Szkoleniowiec: Kurs Księgowości
logo firmy Medyczny Przedstawiciel Handlowy
IDALIA LUDWIKOWSCY SPÓŁKA JAWNA
AM

Trudno powiedzieć czy dziś zachęcę kogoś do pracy skoro stary i nowo zatrudniony pracownik ma taką samą stawkę, zatrudniają ludzi z ulicy bo brakuje pracowników, ceny paliw i biletów poszły okropnie w górę i w portfelu można odczuć, że z miesiąca na miesiąc jest mniej. Przeliczniki zmieniono jakiś czas temu i ukrywa się ten fakt, a jeszcze zaczynają podnosić normy, mało tego robisz docinki za darmo, zamiast na akord. Masowe zwolnienia lekarskie zaczynają się sypać.

silny

Slyszalem ze nawet dobra firma ale jak czytam teraz o zarobkach to tragedia jakaś 2500zl na rękę do 3000zl z nadgodzinami ? xd. Taka płaca to porażka i kpina. Czy moze da sie wiecej wyciagnac >? Sa jakies premie ?

@silny

Tyle to z premia się zarabia...

@silny

Z premią na start jest 20,4 brutto więc wcale nie tak źle. Tym bardziej, że są gwarantowane podwyżki po ocenach.

@silny

Tak jest w 1 miesiącu, a potem jest zmiana stawek. Oceny są po 3 miesiącach, 9 i 15 Więc wynagrodzenie rośnie :)

@Anonimka

Jak długo pracujesz w pilkingtonie czy dopiero będziesz zaczynała swoją "karierę"?

FACHMAN
@Anonimka

to Unia Europejska,czy Bangladesz??

@Anonimka

A Ty zajmujesz się rekrutacją, czy co?! Bo takie pierdoły piepszysz, że aż nie chce się tego czytać!

@Anonimka

dobrze jest może biorąc pod uwagę koszty utrzymania na Białorusi, bądź Ukrainie! Uwzględniając polskie koszty utrzymania zarobki są przerażająco niskie!

Irakus
@Anonimka

cały czas jest żenująco niskie!

On
@Irakus

Ej a gdzie lepiej płacą i są lepsze warunki? Bo czytam że tu, to nie zabardzo ale może wiecie gdzie jest lepiej w Białymstoku?

@Marcin

Na szczęście nie. Myślę że jak ktoś chce pracować to pracuje. Jak by było źle to ludzie pewnie by nie pracowali tyle lat. Ale może ja się nie znam. Jak znacie lepsza firmę produkcyjną to poproszę o namiary ;)

@Anonimka

jedni tyle lat, a inni rezygnują po kilku dniach, prawda? Zarobki są bardzo niskie, a praca ciężka.

@Paweł

Jak wszędzie... Ale tych po "kilku dniach" to ja mało kojarzę, wydaje mi się że nie ma takich dużo.

@Anonimka

to napiszesz w końcu jakie są na start zarobki?

@Anonimka

to za mało, za mało, za mało!

Klaudia
@Anonimka

ceny też stale rosną. Zarobki w tej firemce są żałośnie niskie!

@Klaudia

Ci, którzy ustalają wynagrodzenia w tej firmie raczej nie mają problemu z rosnącymi cenami żywności, opłat itp. Szaraki cisną aż kurz leci a mają z tego wielkie G. Góra natomiast raczej się nie przejmuje tymi na hali oferując stawkę na poziomie 20 zł/h brutto za ciężką fizyczną pracę na trzy zmiany. Kasa się zgadza, metry lecą a ludzie niech sobie radzą. Wystarczy wmówić, że koronawirus i firma notuje spadki a w rzeczywistości pozyskać klientów, którzy najwyraźniej są bardzo opłacalni (tym wyżej) i bardzo wymagający (co niestety czują tylko ci niżej). Takie realia.

ZUPA PODANA

kolega mówił, że dużo.

Yh
@ZUPA PODANA

20 złotych brutto za godzinę to dużo?

ZUPA PODANA
@Yh

20 zł brutto to bardzo mało. Napisałem, że kolega mówił, że mnóstwo ludzi szybko rezygnuje z tej pracy/

Pawełłłł
@On

Polmos, Kompania Piwowarska. I prace zdecydowanie mniej obciążające kręgosłup.

POWIEDZIAŁEM!
@Anonimka

powiedziałem koledze, pracującemu w Holandii, jakie są zarobki w tej firemce....ŚMIAŁ SIĘ PÓŁ GODZINY!

Gladiator
@Anonimka

jak wszędzie w słabych firmach! To prawda!

KANDYDAT
@Anonimka

chyba, ze go nie przyjmą..

Irakus

Polski pracownik trzy razy tańszy niż średnia w strefie euro. I przepaść rośnie Płace w Polsce rosną, ale to wcale nie oznacza, że doganiamy pod tym względem najbogatsze kraje strefy euro. Przepaść nawet wzrosła w ostatnich latach. Nie dziwmy się, że bezrobocie mamy najniższe w Europie. Polski pracownik jest bardzo tani. (usunięte przez administratora). Tyle płaci pracodawca w większych firmach pracownikom w Polsce To prawie jedna trzecia średniej płacy w strefie euro. Co gorsza, przepaść do Zachodu zamiast być zasypywana, to tylko rośnie KRÓTKO PISZĄC- Z TEGO KRAJU, Z TYCH FIREMEK TAKICH JAK PILKINGTON TRZEBA UCIEKAĆ! TYLKO BIEDAKOM Z BIAŁORUSI I UKRAINY OPŁACA SIĘ TUTAJ PRACOWAĆ!

jacy beznadziejni jesteśmy
@Irakus

własnie dlatego Pilkington wybudował tutaj swoją fabryczkę, by korzystać z taniutkiej, pokornej, nigdy nie buntującej się polaczkowatej siły roboczej!

Gladiator
@jacy beznadziejni jesteśmy

słuszna uwaga!

POLAKKKKKKKK

firma ma 1,75 na 5....SERIO?! Ktoś dał więcej niż 1!?

APEL!!!!

działacie w Polsce! Podnoście pensje Polakom, zamiast ściągać tanią siłę roboczą ze Wschodu!!!!!!!!!

POLAKKKKKKKK
@APEL!!!!

też mnie to w......! CO MY MIESZKAMY NA BIAŁORUSI, CZY CO!?

OKOLLGAGAG

dominuje wschodnia tania siła robocza ?

Isi

rekrutacje w tej firemce są DZIWACZNE!!!

?
@Isi

Powiesz coś więcej na temat rekrutacji?

NIE WYBRALI MNIE TYLKO ICH:
@?

zapytaj Ukraińców,Białorusinów.

@NIE WYBRALI MNIE TYLKO ICH:

Ej, w Białymstoku chyba tylko Białorusini pracują, nikogo z Ukrainy raczej nie ma. Wiesz dlaczego Cię nie przyjęli? Podali powód? Chodzą słuchy, że roboty jest dużo więc i ludzie się przydadzą tym bardziej, że z taką lekkością firma rozstaje się z doświadczonymi pracownikami. Moje CV też poszło do kosza, chyba nie lubią ludzi, którzy głośno mówią to co myślą. Mam kilku znajomych w tym oddziale i w sumie to się cieszę, że stało się tak a nie inaczej.

Kumpel kumpla

jakie są na start zarobki? Kumpel mówił, że w ostatnich latach zbliżyła się do nich najniższa krajowa, to prawda?

@Kumpel kumpla

jak za to żyć?

Piszący na klawiaturze

skromnie

JA TYLKO PYTAM

czy pracujący w zakładzie obcokrajowcy z państw o taniej sile roboczej mają umowy bezpośrednio z firmą, czy przez agencje pracy tymczasowej? JA TYLKO PYTAM

@JA TYLKO PYTAM

Szkoda czasu na dyskusję. Zajmij się czymś pożytecznym i przebolej tą porażkę. Pytania stricte kadrowe kieruj do dyrektora zakładu.

@Burgundy

czyli pracownicy z krajów o taniej sile roboczej mają inne warunki pracy niż Polacy? Tak zrozumiałem Twoją wypowiedź.Słusznie? A jeśli tak, czy jest to zgodne z prawem? Czy tą sprawą zajmowała się Państwowa Inspekcja Pracy? W Kodeksie Pracy jest coś takiego. Art. 183a. [Zakaz dyskryminacji – definicje] § 1. Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, zatrudnienie w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy. JA TYLKO PYTAM. Odpowiesz?

@JA TYLKO PYTAM

Skoro tak zrozumiałeś moją wypowiedź to czas wrócić do szkoły podstawowej i powtórzyć czytanie ze zrozumieniem. Jesteś strasznie upierdliwym osobnikiem, który nie może przeboleć iż firma wybrała kogoś innego w procesie rekrutacji. Nie dociera do Ciebie, że każdy pracuje na jednakowych zasadach, warunkach i jest równo traktowany. Swoją drogą skoro tu nie pracujesz to w jakim celu szukasz dziury w całym? Zajmij się sytuacją w swojej obecnej firmie. Natomiast jeśli nadal masz jakieś pytania to zadzwoń do kadr pilkingtona i dopytaj o nurtujące Cię kwestie odnośnie przestrzegania prawa pracy.

@Burgundy

odpowiedź na na te pytania: JA TYLKO PYTAM:Czyli potwierdzasz, że firma korzystająca z POLSKICH inżynierów, POLSKIEJ infrastruktury, z POLSKICH podatków (np wydawanych na POLSKIE uczelnie) zatrudnia Białorusinów,Ukraińców, tak? Czyli raptem się okazało, że np. J A, moi POLSCY RODZICE, DZIADKOWIE, CZŁONKOWIE RODZINY itp płacimy podatki na Pilkington (powyżej opisałem w jaki sposób), który M N I E nie zatrudnił, a zatrudnił Białorusinów! Jest tak? czy Białorusini pracują przez agencje pracy? Czy też przechodzą identyczną rekrutację jak Polacy? Są maglowani przez kilkanaście minut? Też najpierw mają umowy na okres próbny i przechodzą taką samą ścieżkę zawodową jak ludzie stąd? WSZYSTKIE wymogi zawarte w ogłoszeniu spełniłem. A później się dowiedziałem,że firma ma problem bo Białorusini wyjechali na weekend do domu i z powodu pandemii muszą przebywać na kwarantannie. Jak to usłyszałem, to aż mnie zatkało! Zarobki -jak na Biedastok- zaproponowali dobre, to niby jakim sposobem mają problemy ze znalezieniem ludzi z Białegostoku i okolic?! Ja tylko pytam. i jeszcze jedno. Olga 28.07.2020 napisała coś takiego: A jesteś z Polski, czy Ukrainy? Firmie płacą się, wynająć obcokrajowców z agencji pracy. o czym pisze Olga? Pisałeś,przecież, że tania siła ze wschodu ma identyczne warunki pracy jak Polacy, a Olga coś pisze o agencji pracy..... ps. i jeszcze jedno. Po to jest ta strona aby zamieszczać swoje opinie i zadawać pytania.

@JA TYLKO PYTAM

Już odpowiedziałam na te pytania. Nie znam żadnego obcokrajowca pracującego w Białostockim oddziale, który jest zatrudniony przez agencję. Uważasz, że gdyby było inaczej to Białorusini dostawaliby w PL kredyty hipoteczne na zakup mieszkań? Nie sądzę. Pracują normalnie, rozmowy trwają tyle samo co w każdym innym przypadku, umowy są zawierane kolejno na 3,12 miesięcy a później na czas nieokreślony. Jeszcze masz jakiś problem? Po Twoich wpisach można wywnioskować, że lubisz dyskryminować inne narodowości a to już jest karalne.

@Burgundy

znalezione w Internecie: Kiedy możesz zatrudnić cudzoziemca Możesz zatrudnić u siebie cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pracę, jeśli na lokalnym rynku pracy nie ma zarejestrowanych bezrobotnych, których mógłbyś zatrudnić (polscy bezrobotni mają pierwszeństwo przed cudzoziemcami). Sprawdzi to powiatowy urząd pracy. W teście rynku pracy urzędnicy zweryfikują, czy wśród osób bez pracy nie ma kogoś, komu mógłbyś dać pracę. Jeśli nie uda im się znaleźć nikogo takiego, starosta wyda informację o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych twojej firmy na lokalnym rynku pracy. TAKIE JEST PRAWO!!! TO NIE ŻADNA DYSKRYMINACJA, LECZ PRAWO.Wiesz o tym? Polacy mają pierwszeństwo przed Ukraińcami, Białorusinami, Nepalczykami itp! CZY PILKINGTON zatrudniający tanią siłę roboczą spoza UE przeprowadził taki test? A jeśli nie czy jest to karalne? A po drugie o czym pisze Olga, która wprost stwierdziła, że firmie opłaca się wynająć obcokrajowców z agencji..... MOIM ZDANIEM JEST TO PRZERAŻAJĄCE. A TWOIM?

@JA TYLKO PYTAM

Moim zdaniem przerażające jest to co sobą reprezentujesz. Kompletnie nie dociera do Ciebie co piszę. Człowieku czy Ty myślisz, że międzynarodowa firma robi coś wbrew prawu? To nie jest mała prywatna firemka zatrudniająca na śmieciowe umowy za mniej niż najniższa krajowa, w której szef robi sobie prywatny folwark. Uczepiłeś się tych Białorusinów, że aż żal czytać. Nie bierzesz pod uwagę faktu, że każdy obcokrajowiec może mieć polskie obywatelstwo. Pomijasz argumenty i mielisz w kółko te same brednie. P.S. Dobrze Ci idzie dawanie ocen pod swoimi i moimi wpisami. Temat kończę a Tobie kolejny raz proponuję telefon do siedziby głównej w Sandomierzu, tam uzyskasz odpowiedzi na wszelkie pytania i zarzuty.

@Burgundy

a w jakim niby języku z Białorusinami i Ukraińcami są przeprowadzane te rozmowy? :P A z drugiej strony skoro mogą pracować w Polsce przez pewien czas to jakim sposobem niby dostają umowy na czas nieokreślony? :P TEN CO PYTA zadaje bardzo mądre pytania. Też mi się nie podoba, że zamiast podnieść pensje ludziom stąd, rozmaite firmy (nie tylko Pilkington przecież) ściągają masowo biedaków ze wschodu. I to nie jest kwestia żadnej dyskryminacji! Skoro polscy kapitaliści mają prawo troszczyć się o własne interesy, to polscy pracownicy także!!!! Zarobki polskich pracowników w Polsce to tragedia!!!! Samochód 10 letni, mieszkanie na 30 letni kredyt! Mój super kolega wziął właśnie kredyt na mieszkanie na 30 lat! Koszmar!!! Nie dziwie się, że pracowników trafia szlag gdy dana firemka ściąga do ich firmy obcokrajowców tym samym pozbawiających ich presji płacowej! Gdy wybuchła pandemia to ciągle w mediach mówiono o problemach przedsiębiorców! A o pracownikach cisza!!! A my nie mamy problemów!? Przedsiębiorcy mają prawo godnie żyć, ale my-pracownicy-także! W państwach europejskich ( Polska nie jest państwem europejskim) wygrywają wszyscy i przedsiębiorcy i pracownicy! Burgundy, zrozum to!

@Burgundy

A czy ja coś napisałem o łamaniu prawa? A poza tym uważasz, że tylko małe firmy łamią prawo? HA HA HA Serio? To wpisz w google: amazon łamie prawa pracownicze. AMAZON JEST OGROMNĄ MIĘDZYNARODOWĄ FIRMĄ. ps. na żadne z moich pytań nie odpowiedziałeś.

@Ewa

po 1989 roku stworzono kraj tylko dla kapitalistów, pracowników traktując jak g.... :(

Koko dzambo
@Paweł

Ty ch. ju szanuje cię a jak ci nie odpowiada zaproś !!! Wiec wiesz co to jaja !!!

@Ewa

Ta dyskusja jest bez sensu, narzekaniem w sieci coś zmienicie? Wolne żarty. Składajcie CV do pilkingtona i walczcie o swoje prawa a nie szczekacie tutaj. Od zawsze rodaków bolało, że Białorusini pracują w polskich firmach a tego, że w np w Norwegii, Londynie, Niemczech, Austrii, Włoszech itp jest pełno Polonii to już nie widzicie? Nie dziwne, że panuje o nas taka a nie inna opinia na świecie. To jest mentalność Kalego w czystej postaci. Burgundy wspomniała o posiadaniu polskiego obywatelstwa i jak łatwo się domyślić zapewne pracownicy je mają.

Zbigniew

Po 1 nie od zawsze, bo jeszcze kilka lat temu mieliśmy w kraju Polaczków masowe bezrobocie.. Wykorzystywali to kapitaliści zatrudniając ludzi na śmieciówkach za 6 na godzinę. Jesteś zwolennikiem utrzymywania w Polsce pensji na kilka razy niższym poziomie niż na Zachodzie? Bo porównanie zarobków USA, Niemczech itp, do kraju Polaczków jest zabawne, nie uważasz? Najpierw osiągnijmy poziom Zachodu, a dopiero wówczas ścigajmy pracowników z 3 świata. Co biorąc pod uwagę wzrost pensji w Polsce nastapi gdy ludzie obecnie wchodzący na rynek pracy, będą na emeryturze. W Pilkingtonie za tak ciężką, zmianową pracę, zarobki są na żenująco niskim poziomie! ps. ile kosztowało wykształcenie za pieniądze polskich podatników specjalistów na polskich uczelniach pracujących na rzecz tej firmy?

brak perspektyw w Polsce

Składajcie CV do pilkingtona i walczcie o swoje prawa a nie szczekacie tutaj. jak radzisz walczyć o swoje prawa?

@Burgundy

popierasz nie podnoszenie w Polsce pensji dla Polaków i ściąganie na nasze miejsce taniej siły roboczej spoza Polski?

@ŻYJEMY W POLSCE!!!

Z wpisów burgundy nic takiego nie wynika. Natomiast co do zatrudniania Białorusinów, według Was kogo firma ma zatrudnić jak nie ma chętnych Polaków do pracy? Sytuacja w kraju i na świecie jaka jest każdy widzi, większość boi się zmieniać zatrudnienie w tych niepewnych czasach. Jeśli przychodzi komunikatywny, spełniający wymogi Białorusin z polskim obywatelstwem i ukończoną szkołą w PL to dlaczego ma nie zostać przyjęty? Bo nie jest rodowitym Polakiem? Wolne żarty. Co do podwyżek i innych kwestii finansowych to możesz wierzyć lub nie, ale to właśnie nasi rodacy milczą i przyjmują wszystkie "migania" się pracodawcy. Jak takie sierotki godzą się na wszystko. Możesz pomyśleć, że koledzy zza granicy są roszczeniowi i będziesz mieć w tym trochę racji, ale w sumie wychodzi to wszystkim na dobre.

@NoMercy

Jeśli przychodzi komunikatywny, spełniający wymogi Białorusin z polskim obywatelstwem i ukończoną szkołą w PL to dlaczego ma nie zostać przyjęty? to tacy Białorusini pracują w Pilkingtonie?! Burgundy jest fanatycznym zwolennikiem utrzymywania pensji pracowników na jak najniższym poziomie! Jego zadaniem firmy są tylko dla ich właścicieli! Taką ma ten p a j a c mentalność. Mentalność niewolniczą! I jest z niej dumy! ps. Polacy są chętni do pracy, ale nie ciężkiej pracy, za miskę ryżu na 3 zmiany jaką oferuje ta fabryczka!

Joe
@NoMercy

przywozi, czy jest przywożony przez agencję pracy tymczasowej?

@ŻYJEMY W POLSCE!!!

Niech będzie Twoja racja. Widzę, że jesteś zorientowany w obecnej sytuacji firmy. Proszę, bądź tak miły i napisz jakie obecnie stawki proponuje pilkington w Białymstoku? Ciekawi mnie ile wynosi ta wspomniana "miska ryżu".

@Joe

Zabawne jest to jak bardzo wierzycie, że zatrudniani są przez agencję pracy. Nie mam pojęcia skąd takie wnioski, ale już ktoś tu wspomniał, że gdyby tak było to nie mieliby szans na kredyty hipoteczne a je dostali. Weźcie też pod uwagę, że Polacy w Norwegii czy innym kraju to też tania siła robocza a jakoś nikt z Was nad tym nie ubolewa tylko po powrocie do kraju "puszy się" ile to on zarobił, zapominając że np taki Norweg za stawkę Polaka nie poszedłby zbierać kapusty czy szparagów. Co do stawek pilkingtona to obecnych nie znam, ale z tego co pamiętam to nie są tajne i zawsze możesz zrezygnować z podjęcia pracy w trakcie rekrutacji jeśli uznasz, że to za mało. Białystok to specyficzne miasto i większość ogłoszeń (czy to sklep, fabryka a nawet specjalista HR) są za najniższą krajową bądź ciut więcej (ale wtedy podana stawka jest już z premią). Żeby coś zmienić to potrzebna jest prawdziwa rewolucja bo zawsze znajdzie się ktoś kto jest w ciężkiej sytuacji i taką pracę podejmie. Nie mam na myśli Białorusinów bo przecież nie jeden Polak za takie pieniądze pracuje i się cieszy, że ma cokolwiek.

Małgorzata
@Burgundy

to jak to? Firma nie przyjęła do pracy Polaka, a przyjęła Białorusina?! To zgodne z POLSKIM prawem?! Przypominam, że tu jest POLSKA!!!

@NoMercy

znalazłem coś takiego w Internecie: Informacja starosty o lokalnym rynku pracy Chcesz zatrudnić cudzoziemca spoza UE? Przed złożeniem wniosku o zezwolenie na pracę musisz dostać od starosty potwierdzenie, że tej pracy nie może wykonywać bezrobotny zarejestrowany w powiatowym urzędzie pracy. Zobacz, jak to zrobić. Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi Kiedy możesz zatrudnić cudzoziemca Możesz zatrudnić u siebie cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pracę, jeśli na lokalnym rynku pracy nie ma zarejestrowanych bezrobotnych, których mógłbyś zatrudnić (polscy bezrobotni mają pierwszeństwo przed cudzoziemcami). Sprawdzi to powiatowy urząd pracy. W teście rynku pracy urzędnicy zweryfikują, czy wśród osób bez pracy nie ma kogoś, komu mógłbyś dać pracę. Jeśli nie uda im się znaleźć nikogo takiego, starosta wyda informację o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych twojej firmy na lokalnym rynku pracy.

@NoMercy

pracujesz w kadrach? Jeśli tak to napisz ile wynoszą stawki i jak ma się to do najniższej krajowej. Przypominam, że w przypadku umów o pracę wynosi ona 2800 zł brutto, a śmieciowych 18,30 brutto na godzinę.

Małgorzata
@NoMercy

czyli zgadzasz się, ze możliwość ściągania przez Pilkigton pracowników z krajów o o bardzo taniej sile roboczej (PKB na głowę Ukrainy jesdt na poziomie państw afrykańskich), blokuje wzrost pensji dla polskich pracowników?

@Burgundy

to jeszcze zaraz napiszesz pa ja c u, że firma nie zatrudniła wcale taniej siły roboczej zza Unii Europejskiej, bonie chciała powalczyć o pracowników STĄD podnosząc nam pensje?!

Polakkkk

Burgudny pracuje w kadrach, czy w PR?

@NoMercy

WSZYSCY Polacy zabiegający o pracę w Pilkingtonie są do pracy przyjmowani?

@Polakkkk

@Olo

Nie pracuję już w pilkingtonie także nie odpowiem na pytanie. Chociaż nie ukrywam, również mnie ciekawi jaka obecnie jest stawka. Ktoś tu twierdzi, że tyle co "miska ryżu" :P ale wzoru na wyliczenie ile to konkretnie to nie podał ;)

@NoMercy

to dlaczego zatrudniani są Białorusini?! Przecież zgodnie z prawem na dane stanowisko można przyjąć obywatela spoza UE, gdy nie ma chętnych pracowników z UE.

@NoMercy

to napisz ile płacą. Przypominam, że najniższa krajowa w 2021 to 2800 brutto w przypadku umów o pracę, a śmieciowych 18,30 na godzinę.

@NoMercy

czyli co? Nie przyjmują do pracy Polaków,a przyjmują ludzi spoza UE- z Białorusi?! CO TO MA BYĆ?!

@Polakkkk

Czytaj proszę ze zrozumieniem bo zaczynam mieć wrażenie, że masz jakieś braki lub jesteś zwykłym "pieniaczem", który ciągnie temat nie zważając na nic. Powtarzam po raz kolejny NIE PRACUJĘ W PILKINGTONIE, więc nie odpowiem ile teraz pracownicy zarabiają. Już dotarło? Mnie również ciekawi jaka jest obecnie stawka na start i ile wynosi przysłowiowa "miska ryżu".

@Katarzyna

Gdzie zostało napisane, że nie przyjmują Polaków?

@NoMercy

tutaj: Jak to wszyscy? Jeśli firma (jakakolwiek) szuka 4 pracowników a zgłosi się 15 to jasne, że wybiorą tych, którzy wg osoby rekrutującej najbardziej się nadają. Nie da się zatrudnić wszystkich.

@Katarzyna

Ty tak serio? Gdzie tu jest wzmianka o zatrudnieniu Białorusina zamiast Polaka?

@NoMercy

przecież potwierdziłeś, że firma nie przyjęła do pracy Polaków, a pozatrudniała Białorusinów. Co to ma być do cholery?! To zgodne z prawem!?

@NoMercy

A dotrze w końcu do ciebie, że na dane stanowisko Pilkington może zatrudnić Białorusina, Ukraińca, Gruzina bądź Nepalczyka, ale pod jedynym warunkiem, że nie ma chętnego obywatela UE! Firma nie ma prawa zatrudniać ludzi spoza UE, gdy ma chętnych z UE!

@Katarzyna

Raz jeszcze pytam GDZIE W MOIM KOMENTARZU PADŁO TAKIE STWIERDZENIE? Konkrety poproszę a nie twoje urojenia.

@NoMercy

1. część zabiegająca o pracę w Pilingtonie Polaków nie została do pracy przyjęta 2. firma pozatrudniała ludzi spoza UE. jest tak, czy nie?

@Katarzyna

Ad 1Wyobraź sobie, że masz mały sklepik spożywczy, twoja pracownica zaszła w ciążę i poszła na L4, szukasz kogoś na jej miejsce. Dysponujesz jednym wakatem a chętnych osób masz 10 i co robisz? Zatrudniasz wszystkich? Już jaśniej się nie da wytłumaczyć. Ad.2. Owszem podczas mojego zatrudnienia w tej firmie byli również Białorusini. Zaznaczam, że ŻADEN obcokrajowiec nie był zatrudniony przez agencję i wszyscy mieli obywatelstwo polskie. Wszystko jasne?

@NoMercy

uważam ciebie za cwaniaczka, który bezczelnie i cynicznie ł ż e.Jesteś zerem. Wszystko jasne?

@Katarzyna

Uhuhu, jaki pocisk! Brawo, brawo. Nie ma to jak się popisać brakiem logicznego myślenia i udowodnić wszystkim, że z kulturą osobistą również ma się niewiele wspólnego. No cóż, niektóre mniej inteligentne osobniki jak nie mają argumentów to zaczynają obrażać. Baw się dobrze, mi szkoda już czasu na tak bezsensowne gadki z człowiekiem nadającym jak zdarta płyta.

@NoMercy

a co jest logiczne? Firma potrzebuje 4 osoby. Zgłasza się 15, przyjmuje 4. Po jakimś czasie potrzebuje kolejnych 3. Nie dzwoni więc do 3 z listy, która zajęli kolejne miejsca, lecz ściąga Białorusinów? Niech w firmie korzystającej z polskiej infrastruktury, polskich inżynierów itp, pracują Białorusini, albo Ukraińcy, a Polacy albo niech siedzą na bezrobociu, albo pracują gdzieś indziej za niższe wynagrodzenia. Choć to akurat jest trudne- w niewielu miejscach płacą mniej niż w Pilkingtonie. Tak to wygląda?!

TakATak
@Katarzyna

Jeśli wśród wszystkich, którzy się zgłoszą znajdziesz kilka osób z predyspozycjami do wykonywania danej pracy to cud. Ludzie czasami się nie zastanawiają nad tym czy dadzą radę w konkretnej firmie tylko składają CV i dobrze jeśli na rozmowie da się wyłapać, że konkretna osoba się nie nadaje. W innym wypadku jest problem. Ostatnio szukałam dziewczyny na stanowisko stylistki paznokci i uwierz mi, że na 10 chętnych 8 nie wiedziało jaka jest budowa paznokcia, jakie są rodzaje materiałów do przedłużania itp. Więc podejrzewam, że w pilkingtonie (nadal) jest podobnie. Połowa chętnych nie wytrzyma miesiąca... Mogę Ci jeszcze napisać, że mam styczność z wieloma osobami z Białorusi i są to ludzie posiadający obywatelstwo polskie więc nie ma mowy o agencjach pracy. Pozdrawiam.

@Burgundy

zgodzisz się, że firma trzyma się kurczowo 2 zasad?: Pracownicy mają być tani i ma być ich jak najmniej?

Katarzyna

a co myślisz o napisaniu do PIPu?

@NoMercy

Pilkington schodzi na psy?

@TakATak

czyli potwierdzasz, ze firma nie przyjęła do pracy Polaków, a przyjęła Białorusinów?

TakATak

Widzę, że kultury z domu nie wyniosłaś. Nie wiem co spowodowało taki wybuch chamstwa w Twojej wypowiedzi, ale przynajmniej widzę z kim mam do czynienia. Najzwyczajniej w świecie stwierdziłam, że wielu Białorusinów posiada obywatelstwo polskie co powoduje, że fakt pochodzenia w kwestii zatrudnienia w pl przestaje być istotny. Nadal czegoś nie rozumiesz?

Janek

Praca jest bardzo ciężka, zmianowa, w ogromnym pośpiechu, za żenujące stawki dlatego zabrało ludzi STĄD i(usunięte przez administratora) OT I JEDYNA PRZYCZYNA PRACY W FIRMIE LUDZI Z BIAŁORUSI I UKRAINY!

Borsuk

ilu obcokrajowców pracuje w tej fabryce opartej na taniej sile roboczej? I czy są to Białorusini, czy także Ukraińcy? Bo na opiniach dotyczących innych oddziałów ludzie narzekają na pracę z gigantyczną liczbą niekomunikatywnych Ukraińców. :(

Borsuk
@Borsuk

Oleg

bardzo ciężka praca, odradzam!

Świder
@Oleg

a Ty Oleg jesteś z Ukrainy czy z Białorusi?

JA TYLKO PYTAM

znalezione w Internecie: Kiedy możesz zatrudnić cudzoziemca Możesz zatrudnić u siebie cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pracę, jeśli na lokalnym rynku pracy nie ma zarejestrowanych bezrobotnych, których mógłbyś zatrudnić (polscy bezrobotni mają pierwszeństwo przed cudzoziemcami). Sprawdzi to powiatowy urząd pracy. W teście rynku pracy urzędnicy zweryfikują, czy wśród osób bez pracy nie ma kogoś, komu mógłbyś dać pracę. Jeśli nie uda im się znaleźć nikogo takiego, starosta wyda informację o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych twojej firmy na lokalnym rynku pracy. CZY PILKINGTON zatrudniający tanią siłę roboczą spoza UE przeprowadził taki test?

ponawiam pytanie.

Sylwia
@Marek

i mnie

Popppppooo

Kolega mówił,że w firmie straszna rotacja... ludzie przychodzą, szybko rezygnują z pracy... to prawda!?

Popppppooo
@Popppppooo

ciężkie szkło trzeba taszczyć?

Izabelka

ściągają obcokrajowców, aby nie podnosić pensji!

wiele firm tak robi:(

sTAN

pewnie, że tak! ! !

taka prawda!

Zostaw merytoryczną opinię o Pilkington IGP - Białystok

• Jak się pracuje w Pilkington IGP?

Zobacz opinie na temat firmy Pilkington IGP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pilkington IGP?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 1 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pilkington IGP