Opinie o Wartsila Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Wartsila Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Wartsila Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wartsila Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Bury miś

Ogolnie HR dbają jedynie o spięcie budżetu. Lata temu była to firma gdzie liczył się człowiek, a teraz liczą się tylko słupki. Wiem to bo pracuje w serwisie od kilku lat... zwłaszcza po zmianie team leaderów sytuacja jest coraz gorszą. Wynagrodzenie w serwisie kiedyś było naprawdę atrakcyjne, ale w ostatnich latach nie odbiega od zarobków na lądzie. Podejście korporacji jest takie że należy dziękować za każdy procent podwyżki i obowiązuje zakaz narzekania....

Urszula
@Bury miś

No to jak kasa nie jest najlepsza, to rekompensują to jakoś dodatkami, benefitami? W tym kierunku jest jakoś lepiej? Szczególnie mnie interesuje, czy firma oferuje jakieś dodatkowe ubezpieczenie?

Ahab

Jestem bardzo zadowolony z procesu rekrutacji w Wartsili. Konkretna i rzeczowa rozmowa. Pani ktora mnie rekrutowała wykazala się kulturą i uprzejmością. Pracuje na kontrakcie od dwoch lat. W czasie covidu straciłem zatrudnienie w innej firmie. Pracodawca miał mniej zleceń i zwalniał ludzi bez zadnych skrupułów. Tak działa każda firma. Nie ma w tym nic dziwnego

Przodownik

Beznadziejna firma. Miło jest tylko na początku. Jak masz dokumenty na pływanie tu napewno nie poprawisz sytuacji. Więcej na wyjazdach jak na kontakcie.

Rozmowę kwalifikacyjną w Wartsila Polska Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Process Engineer?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
B.W.

Pracuję w biurze od 6 lat i tylko o biurze mogę się wypowiedzieć. Firma, zależy od działu do którego się trafi, całkiem okej - sprzęt do pracy, biuro, ogólne wrażenie i organizacja - w moim przypadku - sam bardzo dobrze oceniam. Na minus za to: szczytowo korporacyjne podejście, nikomu nie zależy na utrzymaniu doświadczonych pracowników, dlatego większość po odpracowaniu odpowiedniego doświadczenia odchodzi. Najbardziej na uznanie zasługują skomplikowane, wielopoziomowe taktyki działu kadr, mające za zadanie płacić pracownikom jak najmniej, jednocześnie utrzymując zdolność wykonywania bieżących operacji.

@B.W.

6 lat to sporo, czemu tak jak wspominani poprzednicy sam nie myślałeś o odejściu, chyba że wciąż łapiesz to doświadczenie? Ciekawa w sumie jestem tej ich taktyki, o której piszesz. Opowiesz o niej coś więcej?

Ziomal
@B.W.

Co to znaczy: pracuję w biurze. W jakim biurze? projektowym, czy biurze serwisu.

@Ziomal

Może dla niego tu i tu jest tak samo? Ty masz odmienne zdanie, skoro taka wątpliwość?

Pozytywna atmosfera pracy

S. ENGINEER

Pracowałem w tej firmie przez 4 lata. Jak przyszedł kryzys Covidowy to zostałem zwolniony i to telefonicznie bez podania żadnej konkretnej przyczyny. Powołali się tylko na kryzys i, że tak musi być. Paru moich kolegów z pracy dostało informację i zwolnieniu będąc jeszcze w pracy poza granicami kraju. Mnie poinformowano o zwolnieniu jak tylko dotknąłem stopą płyty lotniska w Gdańsku. Dwójka dzieci i kredyt mieszkaniowy na karku. Pracodawcę poznaje się w czasie trudnych chwil. Nie polecam i nie pozdrawiam.

Mivhal
@S. ENGINEER

Dziadek do zwolnienia!!!! Jesteś już na siłach ?

mk
@S. ENGINEER

mozna prosic o kontakt mkoprowski@vp.pl

Ted

Jak wygląda kwestia struktury wynagrodzenia na stanowisku inżyniera serwisant a więc typowy dłuższy bądź krótszy wyjazd zagraniczny? Napewno podstawa a co dalej? Timesheet? Ryczałt? Czy inna forma? Nie pytam o wysokość wynagrodzenia bo to kwestia indywidualna bardziej o to co składa się na pensje;)

Jakub
@Ted

A do tej pory jak to miałeś liczone u siebie? I jak preferujesz?

Bocian

Kierownictwu zdarza się docenić największych lizusów - jak będziesz skakał z wyjazdu na wyjazd oraz wszystkie święta spędzisz na statku w pracy. :) to wtedy można liczyć na pochwale oraz jesteś stawiany jak wzór dla innych (godny naśladowania). Szybko jednak zostanie to zapomniane. Szkolenia zagraniczne są, i nawet ciekawe, jednak mocno branżowe i związane z Wartsila - przy zmianie pracodawcy można sobie z tych dyplomów i materiałów szkoleniowych zrobić ognisko - tyle są warte :) Firma płaci o wile za mało - jak na ich oczekiwania zaangażowana pracownika. Rozliczenia są skrupulatnie, czasami rożne wyniki im wychodzą z roku na rok mniej. Firma kasuje ogromne sumy w EURO za pracownika a z wielkimi wyrzutami płaci pracownikowi - w porównaniu ile pracownik zarobił dla firmy to są to śmieszne sumy. Ja osobiście jestem bardzo rozczarowany i zwiedzony tą firma. Nie polecam. Jest wiele innych pracodawców którzy potrafią Ciebie docenić. Wartsila się do nich nie zalicza..

@Bocian

A jak się jest cały czas na tym statku w pracy to dostaje się tą pochwałę, ale ona jest słowna tylko ? Czy można liczyć na jakieś pieniążki ?

Bocian
@Marta

Wg kierownictwa już samo stawianie za wzór oraz tak zwana "samo satysfakcja" jest należyta zapłatą dla pracownika. Nie ma extra dodatków. Jak pisałem - nie polecam.

Fredrick One Eye
@Bocian

Praca w serwisie wymaga częstych i czasami dłuższych pobytów na statku ponieważ taka jest specyfika tego stanowiska. Podczas rekrutacji jest to jasno zaznaczane kandydatom i decydując się na warunki myśle że każdy zdaje sobie z tego sprawę. Nikt z kierownictwa nie wypycha na siłę ludzi i trzeba przyznać że naprawdę starają się mimo dużej liczby osób uwzględniać odpoczynek po wyjazdach. Szkolenia są kierowane do wąskiej grupy specjalistów nie mniej jednak są rozwijające i dają wgląd w najnowsze rozwiązania. Sam fakt że Wartsila inwestuje w kapitał intelektualny swoich pracowników i docenia prawdziwie techniczne umysły to bez wątpienia wartość dodana - mało jest firm w tej branży traktujących temat szkoleń tak poważnie. A niby jakie maja być rozliczenia jak nie skrupulatne? Przecież i tak upraszczają temat rozliczeń do maksimum dając szereg narzędzi w postaci aplikacji itp. , które skracają czas na rozliczenia z automatu wyliczające diety za podróże służbowe. Ja z kolei jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Wartsila i mam nadzieje ze będzie sie układać równie dobrze jak dotychczas.

@Fredrick One Eye

Czadowo, że zautomatyzowali te rozliczenia, bo serio to może być ludziom pomocne. Ale ta aplikacja została napisana przez firmę czy wykupili do niej abonament?

Inżynier mechanik

Zastanawiałem się czy aplikować, teraz już wiem że nie warto. Dizęki GoWork!!!

@Inżynier mechanik

Serio myślisz, że nie warto? A ten komentarz wrzucony dzień po Twoim nie jest zachęcający jednak? Może brzmi odrobinę jak reklama, ale tak szczerze to zawsze w życiu będziesz kierował się opiniami innych ludzi? ;p Widziałam przypadki, że niektórzy na własnej skórze testowali i jakoś to wychodziło. Zaaplikowałeś w takim razie gdzieś indziej? Jak tak to gdzie?

Primator

Bardzo niepoważna firma, Zapraszają na rozmowę kwalifikacyjną z odgórnym terminem, bez zapytania czy pasuje choćby godzina. Po czym na rozmowie nie pojawiają się osoby organizujące spotkanie, tylko zmiennicy. Sam przebieg mało profesjonalny, przerywany ciągłymi problemami z łączem osób przeprowadzających wywiad. Po rozmowie bez względu na rezultat wypadałoby poinformować kandydata o decyzji (choćby odmownej), ale widać to zbyt wiele dla tak poważnej firmy.

Julia
@Primator

To rzeczywiście nieco mało poważne traktowanie pracownika. Chociaż jeśli chodzi o problemy z łączem, to raczej nie wynikają ze złej woli. Dawno temu była ta rozmowa? Bo może jeszcze dostaniesz odpowiedź - daj znać, jakby co.

Primator
@Julia

Dałem im trochę czasu :) Zero odzewu. I taka jeszcze wisienka na torcie, którą pamiętam z rozmowy. W trakcie rozmowy padło z mojej strony pytanie o perspektywy awansu / rozwoju w przyszłości. Odpowiedź "rekruterki": " No ale jak to. Przecież Pan składa aplikację na szeregowe stanowisko, a nie wyższego szczebla" :) Zazwyczaj z takiej rozmowy można dużo wynieść nt. osób pracujących w firmie i kulturze pracy. Wiem, że drugi raz nie złożę tutaj podania.

@Primator

Faktycznie widać, że czasu trochę dałeś, bo minęło 5 miesięcy... A co do tekstu rekruterki no cóż, nasuwa się przysłowiowe "XD". Czemu nie złożysz? Dawaj teraz złóż na wyższe, zobaczymy jaki tekst inny wymyśli. ;) A czy ktoś jeszcze spotkał się z tego typu zachowaniem podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Czy raczej w miarę wszystko było ok?

Inżynier

Parę dni temu w biuzre Gdyńskim było grupowe zwolnienie. Z dnia na dzień, firma niepoważna. Nie polecam, omijać z daleka - bardzo przykra niespodzianka. Zostali sami kierownicy i starzy wazeliniarze. Zwolnieni zostali ci co byli na urlopach (macierzyńskich) oraz młodsi stażem.

mechanik

Szkoda nerwów i czasu. Firma nastawiona aby wszystko wycisnąć z pracownika. Jak Biedronka za dawnych czasów :). Pełno wyjazdów, wszytko na wczoraj, non-stop pretensje od przełożonych. Stres 120%.

AAAAA

Dobra opinia o Wartsila jako pracodawcy dawno już funta kłaków warta. Brak kompetencji kadry kierowniczej. Pracownicy traktowani z góry jak smarkacze. Nie polecam - jak najprędzej szukam innej pracy.

Janusz

Dom wariatów. Donosi jeden na drugiego. Praca w zespole to tylko takie hasła nic nie warte.

Pozdrawiam

Praca tylko dla ludzi z kredytem lub co nie lubią albo nie mają po co odwiedzać domu. Dobre tylko na chwilę, trochę zarobić i uciekać. Na pewno nie na stałe. Buta i arogancja, traktowanie z góry. Nie dyskutować -robić. Nie polecam.

Sylwia
@Pozdrawiam

Ale wiesz, dla wielu osób wielkim atutem będzie to, że w WARTSILA można całkiem nieźle zarobić - nawet mimo kiepskiej atmosfery. No a co z umowami? Czy od początku można liczyć na stabilny jej rodzaj?

Pozdrawiam
@Sylwia

Powodzenia, Skoro dla kasy wszystko jest akceptowalne :) :) Tylko aplikować :) :)

Henry

Słyszałem, ze to bardzo dobra firma ale po lekturze opinii na forum mam mieszane uczucia, choć sytuacja nie jest łatwa nawet dla firmy!

Engineer

Pracodawca traktuje pracowników jak przedmiot, który można wysłać z roboty na rabotę. W trakcie Covidu poobcinali pensję pracownikom z których pracy żyje cała firma. To za pracę pracowników serwisu firma wystawia faktury. Za pracę pracowników biurowych - nie. Pracownikom serwisu obcięto pensję o 50%, pracownikom biurowym do 80%. Firma wolała pozwalniać pracowitych ludzi, zamiast zaryzykować obniżone wyniki finansowe i starać się o wsparcie Państwa Polskiego. Abstrachując od Covidu w firmie pracuje się z roku na roku coraz gorzej. Lekceważenie i pogarda biura dla pracowników serwisowych jest coraz bardziej widoczna.

s. mechanic

Mówią, że pracodawce poznasz, wtedy kiedy przyjdą ciężkie czasy. W dobie kryzysu, kierownictwo polskiego oddziału szukało oszczędności wśród grupy na niskich stanowiskach fizycznych, wielu zwalniając a reszcie obcinając pensję o połowę. Sami od siebie oddali niewiele - zaledwie tyle ile narzuciło im zagraniczne kierownictwo. Wszystkie cięcia pod płaszczem "solidarności" i "sprawiedliwości". Zapomnieli, że w normalnych czasach to właśnie ta najbardziej dotknięta grupa, swoją pracą utrzymywała większość stanowisk biurowych. Mój szacunek dla tego pracodawcy stopniał do 0. Nie polecam

admin

Co sądzisz o firmie WARTSILA Polska Sp. z o.o./Oddział w Gdańsku? Masz jakieś aktualne newsy na jej temat? Zapraszamy do komentowania.

Zostaw merytoryczną opinię o Wartsila Polska Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Wartsila Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wartsila Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wartsila Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 5 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wartsila Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Wartsila Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wartsila Polska Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 23 ocen.
  • Twarda 12
    80-871 Gdańsk
  • NIP: 9570419574 REGON: 191120569 KRS: 0000165547

Wartsila Polska Sp. z o.o.