Opinie o Wartsila Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Wartsila Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Wartsila Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wartsila Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Wilk Morski

W tej firmie całkiem fajnie się pracowało. Niestety dział kadr pod wodzą całkowicie niekompetentnej osoby, promującej korpo bełkot to był największy mankament tej firmy. Zwykle działy HR pomagają pracownikom, tutaj było odwrotnie. Wiele osób nie było w stanie w tej konfiguracji funkcjonować i odeszło z firmy.

Man
@Wilk Morski

Jest tak jak piszesz! Tam kiedyś fajnie i z chęcia się pracowało. Teraz (usunięte przez administratora). Najwiecej to popsuł jeden po awansie społecznym. :) :)

Nicki

Pracuję w firmie od 7 lat. Czytając komentarze od razu widać, że większość historii jest zmyślona i mija się z prawdą. Firma przyjazna pracownikowi, fajna atmosfera, duża możliwość rozwoju i szkoleń oraz pracy z nowymi produktami. Nacisk na bezpieczeństwo w trakcie pracy.

JANUSZ BIZNESU

Tak jest. Firma robi rekordowe zyski, a (usunięte przez administratora)że nie będzie podwyżek meritowych, inflacja jaka jest każdy widzi, a koledzy dostali inflacyjną 4 procent. Każde próby rozmów kończą się na zasadzie "nie wychylaj się przed szereg". Szczęśliwy były pracownik.

W firmie Wartsila Polska Sp. z o.o. poszukiwani byli pracownicy na stanowisko Koordynator. Czy ktoś brał udział w procesie rekrutacyjnym? Jakie warunki zaproponowano?

@JAN

A kolega wcześniej pisał, że nikt w takie rzeczy, jak zniszczony ciuch nie wnika :/ A zmieniając temat poleciłbyś tu pracę osobie z niewielkim stażem pracy, która niedawno zawodówkę skończyła? Ponoć można brać udział w różnych szkoleniach? Inna sprawa, czy tu przyjmują zaraz po szkole?

Wiecie,czy praca na stanowisku 2-Stroke Operational Technical Support wiąże się ze służbowymi wyjazdami? W ogłoszeniu nie ma o tym mowy, ale wolę mieć pewność. Napisali za to, że chcieliby by kandydat był elastyczny i gotowy do pracy zmianowej. Ciekawe więc, jak ten system zmianowy jest ustawiony?

Szczery

Nie pracowałem ale odbyłem dwie rozmowy komedią stawką żart !!!!! Service inz 12 lat doświadczenia 12 brutto komedia!!! Szkoda czasu za pracę na statkach to 100 euro za godzinę niech kontraktorów zatrudniają

@Szczery

Długo czekałeś na odzew od nich po wysłaniu cv? Zależy mi na szybkiej rekrutacji, więc wolę dopytać. Co do stawki to może jest ona jednak do dogadania? Przedstawiłeś swoje oczekiwania? Tak myślę czy jeszcze jakiekolwiek negocjacje byłyby możliwe i spokanie się po środku. Oprócz stawki podstawowej proponują coś ciekawego przyszłym pracownikom?

Szczery

Zapomniałem Kompromitują się benefitami skoro 90 procent czasu jesteś na obiektach dla mnie istnieje tylko jeden benefit mój Excel musi być zielony i wszysko się zgadzać tylko kontrakt i jeszcze dobra rada dobre terms&conditions i to też musi być podpisane

Szczery

A tak kolego oczywiście masz rację, konserwy zupki i w ten sposób masz 50 euro nie opodatkowana dieta to źródło dochodu serio ta firma się kompromituje ja się ich pytałem czy pracownicy są na expenses i czy mają kartę firmową nie wiedzieli co powiedzieć . Odniosłem wrażenie że firma ludzi deleguje jak w latach 90. Oczywiście przyznaje Ci rację polskiego pracownika traktuje się jak zero najlepiej żeby na statku była Biedronka i Lidl.

@Szczery

Hejka, ale o co konkretnie chodzi z tymi benefitami? Kompromitują się, znaczy, nie ma dodatków, czy są tak słabe? Nie do końca rozumiem co ma do tego zielony excel. Może ktoś jasno napisze, czy sa takie rzeczy jak karta sportowa, pakiet medyczny, jakieś dofinansowanie wakacji?

Szczery

Proste widzę nigdy nie byłeś na obiekcie. Mam na myśli to że benefity są bezużyteczne dla ludzi bo ich nie ma w domu tylko są na statkach. Dla ludzi rozumnych liczy się kwota i to konkretna na koniec miesiąca w excelu. W tej pracy poświęcasz życie pracujesz 24\7 i swoje bezpieczeństwo. Jeźdź sprawdź, spróbuj i wyciągnij wnioski sam.

Szczery

Zapomniałem dam Ci przykład dla kogoś obiekcie to jest prawdziwy dodatkiem Np dodatek 100 euro dziennie, Odbiór dni za weekendy i dodatkowo płatne , Jesteś na wydatkach , płacisz za Wszysko dosłownie wszystko jedzenie też kartą, Dobry hotel, samochód, jesteś w PL do użytku prywatnego też , lecisz dalej biznes klasa dlaczego bo jako field to spędzasz masę życia na lotniskach to co napisałem porównaj z tym co oni dają i pomysl co Ci jest potężne multi sport czy to że koszty pokrywa firma np w Uzbekistanie

@Szczery

Czyli dobrze rozumiem, że za weekendy i płacą i dają wolne jednocześnie? Firma nie stawia żadnych limitów co do wyboru hotelu czy jedzenia, można dosłownie pozwolić sobie na wszystko?

Zejdz na ziemię :) ???? Nowy wpis

Na jedzenie masz dietę. Hotel często dziadoski od armatora. Jak jedziesz na wyjazd mowia ze potem będziesz miał wolne. Ale potem nikt nie pamięta. Praca gorsza od kontraktu na burcie. Praktycznie cały czas musisz mieć spakowana torbę. W każdej chwili telefon i już siedzisz w samolocie. Nic nie możesz zaplanować. Pretensje i straszenie jak Ci coś wypadnie i nie możesz jechać. Nie polecam

Boguś Nowy wpis

Jest świeża oferta na stanowisko Process Engineer. Piszą że praca hybrydowa. To zwykle ile dni w biurze ale ile na homme office. Pół na pół? Mnie zależałoby na jak największej ilości czasu (usunięte przez administratora) na zdalnym i ciekawy jestem jak tu jest?

Gdy Nowy wpis

Zatrudniają młode osoby bez doświadczenia, przykład kudłata, nic nie umie ale nosi się...

Rozmowę kwalifikacyjną w Wartsila Polska Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Process Engineer?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o stanowisku HSEQ? Widzę już drugi raz ogłoszenie o naborze i zastanawiam się czemu. Czy jest to spowodowane rezygnacja że stanowiska kolejnych osób?

Jak wygląda ścieżka kariery w Wartsila Polska Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Dostajesz więcej obowiązków i odpowiedzialności za tą samą stawkę - tak wygląda awans według Wartsila. I jak to mówili na szkoleniach - "samo satysfakcja z wykonanej roboty jest najlepsza zapłata".

Nuck

Podczas rekrutacji trzeba wypełnić formularze na stronie internetowej fimy, trzeba tam między innymi zaznaczyć oczekiwaną wysokość wynagrodzenia i czy j.angielski jest "fluent" w sensie mówienia i czytania? Dobry inżynier ze stażem 6-letnim w branży maritime lub oil&gas, znający język angielski w mowie i piśmie na poziomie zaawansowanym, myślę że ceni się tak na 18 000 brutto (mówię na swoim przykładzie). Ciekawe czy firma jest w stanie zaoferować taką stawkę? Zastanawiam się nad aplikowaniem.

Janusz
@Nuck

Jak będziesz robił 7 dni w tygodniu po 12h to może tyle zapłacą. Oczywiście po doliczeniu diety zagranicznej.

@Nuck

Co do tego formularza, to wiecie czy na każdy taki formularz odpowiada? Czy tylko do niektórych? Każdy kto wyśle zgłoszenie dostaje jakąś odpowiedź nawet typu, że nie są zainteresowani współpracą?

Goliat
@Nuck

Niestety ale firma proponuje stawki na statki ok 6 do 8 brutto i około 10 do 12 na power planty. Na statkach wyjazdy do miesiąca a na plantach do 3 miesięcy. Kilkakrotnie więcej bez odpowiedzialności i stresu można zarobić w Norwegi, Danii czy Szwecji… szukają inżynierów a płaca jak za (usunięte przez administratora)

Madzia
@Goliat

No to jest jakaś różnica w stawkach. A czy jest też jakaś różnica w umowach na tych dwóch stanowiskach? Chodzi mi o rodzaj umowy, czy na obu jest umowa o pracę, czy jakieś inne formy? A i te stawki powyżej, to są startowe stawki, a jak pracuje się dłużej, to rośnie, jak rośnie doświadczenie?

Bar

Jak dla mnie Wartsila to dobre miejsce do pracy. Atmosfera jest jak najbardziej na plus, zespół jest pracowity i przede wszystkim pomocny. Firma dba o swoich pracowników, mamy benefity i dość elastyczne warunki pracy, także ogólnie jestem zadowolony.

@Bar

Co do benefitów, to prócz takich popularnych, jak dofinansowanie zajęć sportowych, prywatnej opieki medycznej, czy grupowego ubezpieczenia znalazłem także w ogłoszeniu na QEHS Supervisora m.in. takie, jak fundusz wakacyjny i karta przedpłacona. Z jakiej więc co miesiąc kwoty na karcie można korzystać i jakie są zasady korzystania z funduszu wakacyjnego? Firma nie narzuca kiedy i jak długi urlop brać?

Jaś

Piekarz, murarz tynkarz czy akrobata. Dostają drelich z napisem Wartsia i cyk....... jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.... odrazu stają się mechanikami, super fachowcami. Potem jako prowądzacy dostajesz taka zgraje malarzy. Nie ceni się fachowości w tej firmie. Ludzie z olejem w głowię odchodzą. Firma nie ma pomysłu na ich zatrzymanie.

Firma zatrudnia nie doświadczone osoby, nie weryfikuje poziomu wiedzy co widać po nowo zatrudnionych osobach. Ogólnie nie polecam dla osób doświadczonych, szkoda zdrowia. Młodzi mogą się obijać i nikt z tego nic nierobi.

To na jakie kwestie zwraca się uwagę podczas rekrutacji? Są w ogóle jakieś wytyczne, które trzeba spełnić, aby mieć szansę dostania się do tej firmy? Wymień je. Możesz podać widełki, ile się tutaj zarabia? Bo piszesz ,że godne zarobki to już dawno temu się skończyły...

Oficialnie

Therefore, Wärtsilä plans to move Gas Solutions to the Portfolio Business in preparation for a divestment. To z oficjalnej strony firmy w necie.

Amy

Financial Accountant-chcialabym spróbować swoich sił na tym stanowisku. W ogłoszeniu nie ma przedstawionych żadnych widełek, pracował ktoś może i przybliży aktualnie oferowane stawki? Jak z atmosferą, wszystko pozytywnie? Chętnie się dowiem na temat jakiś plusów pracy.

Chciałbym napisać jak w moim odczuciu wygląda praca w firmie Wartsila. Jestem pracownikiem w tej firmie od 6 lat. Jest to korporacja, ale nie odczuwam tego na co dzień. Widzę tutaj i czuję rodziną, koleżeńską atmosfere. Zdecydowanie jestem zadowolony z pracymi z takimi ludzmi, w takim środowisku. Osobiście kilkukrotnie polecałem znajomych do złożenia tutaj cv.

Papa

W przeciągu kilku ostatnich lat zrezygnowała z pracy prawie połowa koordynatoròw, w tym kilku z kilkunastoletnim stażem. Ich szef odszedł chwilę wcześniej. Wszyscy pracują w innych firmach. Tak na marginesie, wkròtce po tych wydarzeniach jeden z działòw "stracił" połowę stanu osobowego.

Jarosław
@Papa

Jakiś pomysł, dlaczego tak może się dziać? Jak patrzyłem w interesujące mnie aktualne ogłoszenie na inżyniera serwisu, to widzę, że są dofinansowanie do wypoczynku, karty przedpłacone, dofinansowania szkoleń etc. W czym więc problem? Wiesz, ile na interesującym mnie stanowisku płacą?

Odyn
@Jarosław

Pytaj "Ahab" - taki zadowolony z pracy :) :) -zapewne kierownik piszący dobre opinie. A te dofinansowania to parę groszy na otarcie łez. Pozdrawiam.

@Jarosław

6-7 brutto. Pojedziesz, zobaczysz. Praca z bandą alkoholików ze stoczni, ludzie co są z tobą na projekcie wrzucą ci złom do walizki, koordynatorzy nie ogarniają, team leaderzy nie ogarniają (nie widzą że jesteś na wyjeździe). Są benefity - dowiesz się od kolegów z pracy, że trzeba taki i taki wniosek wypełnić. Od biura, nie. Kombinezony robocze załatwia były pies, co tnie koszty - po pierwszym praniu odchodzi firmowa naklejka. Gadają głupoty typu, że liczy się logo na plecach nie zarobki i żeby zamknąć się bo dostaniesz karny projekt. Jedź, zobacz sam - po pół roku czary prysły, sam się zwolniłem.

Joanna
@JANUSZ BIZNESU

I jak przyjęli Twoje odejście? Długo się czeka za benefitami od momentu wypełnienia wniosku? Podaj proszę co możesz dostać jeśli już to wypiszesz.

@pracownik
@JANUSZ BIZNESU

Jak to czytam, to widzę, że poziom frustracji janusza biznesu osiągnął apogeum. Wszyscy najgorsi; koledzy alkoholicy, przełożeni najgorsi, wszystko źle. Może wystarczy pochylić się nad sobą i poszukać odpowiedzi, że to z tobą jest coś nie tak ? Celowo napisałem o tobie z małej litery, ponieważ nie masz szacunku dla innych, Co do cięcia kosztów to kolejna bzdura - jak cokolwiek ulegnie zniszczeniu, zużyciu lub zagubieniu, niezwłocznie jest wymieniane bez zbędnych pytań i w potrzebnych ilościach. Po kilkunastu latach pracy w Wartsila Polska jestem zadowolony i nie zamierzam zmienić pracy.

Edzia
@@pracownik

A ile Ci płacą i na jakim stanowisku? Masz umowę na stałe skoro pracujesz tu tyle czasu? Co w ogóle najczęściej ulega zniszczeniu lub zużyciu?

@pracownik
@Edzia

z uwagi na naszą specyfikę prac, buty i kombinezony robocze, które mają kontakt z olejami, smarami oraz temperaturą, Na wytrzymałość kombinezonów wpływa również pranie w pralniach statkowych /90 st. C i suszarki / umowę mam oczywiście na stałe, zarobki jak dla mnie są ok. choć jak zawsze się mówi - mogłyby być wyższe :)

JAN
@@pracownik

Pracownik - janusz zapomniałeś dodać. Ze najpierw jest dochodzenie kto zniszczył lub zgubił. Winnych trzeba znaleźć choć by byli nie winni. Powodzenia w pracy. Nie pijcie za dużo w pracy.

@JAN

TakiJeden

Czy mógłby ktoś powiedzieć jak wyglądają widełki płacowe w biurze? Stanowisko inżynierskie lub poziom specjalisty?

Alutka

Ktoś aplikował na stanowisko Manager Product Warranty albo miał jakiś kontakt z tym stanowiskiem? Myślę, że spełniam większość ich wymogów i chciałabym spróbować, zabrakło mi tylko w tym ogłoszeniu czegoś o tym, co oni oferują od siebie. Powie ktoś, jakie są opcje rozwoju na tym stanowisku, benefity, etc.?

Field Service John

Firma stawia coraz więcej wymagań wobec pracowników co nie koniecznie wiąże się ze wzrostem wynagrodzenia. Niejasno napisany regulamin wypłacania szeroko pojętych dodatków za pracę za granicą sprawia, że interpretacja zostawia furtkę pracownikom biura do przyznawania lub nieprzyznawania bonifikaty finansowej. "Hej przygodo....!" to hasło które coraz częściej towarzyszy wyjazdom zagranicznym pracowników, nie mam tutaj na myśli zwiedzania egzotycznych rejonów turystycznych tylko brak wcześniejszego doprecyzowania warunków wyjazdu oraz zakresu prac. Kierownictwu jednak zdarza się doceniać osoby ambitne, pracowite i czujące się dobrze gąszczu zagadnień technicznych. Bogata oferta szkoleń zagranicznych na wysokim poziomie to okazja do podnoszenia swoich kwalifikacji. Międzyludzkie relacje także uległy pogorszeniu - (usunięte przez administratora) z zamiarem poprawienia pozycji w biurze.

Gabriela
@Field Service John

A te szkolenia zagraniczne o których wspominasz to płatne są czy nie?

Nicki

Gabriela
@Nicki

Ale mówisz o jakimś konkretnym dziale, czy tak ogólnie jest dobra atmosfera? A szkolenia często sie u was zdarzają? Można się ubiegać o podwyżki jak sie podwyższa kwalifikacje zawodowe?

Anetka

Czemu tak się zmieniła ta atmosfera na przestrzeni lat? Chodzi o ludzi, którzy aktualnie tu pracują czy o co? Szefostwo jest w porządku tak ogólnie? Doceniają jakos pracowników?

Wilk Morski

Irena
@Wilk Morski

Na czym konkretnie polegał ten problem z HR? W końcu to tylko dział wspomagający. Czy poza tym w firmie atmosfera jest ok? Pracownicy się dogadują?

Man

Zostaw merytoryczną opinię o Wartsila Polska Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Wartsila Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wartsila Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wartsila Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 5 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wartsila Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Wartsila Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wartsila Polska Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 23 ocen.
  • Twarda 12
    80-871 Gdańsk
  • NIP: 9570419574 REGON: 191120569 KRS: 0000165547

Wartsila Polska Sp. z o.o.