x-kom sp. z o.o.

Opinie o x-kom sp. z o.o.

Pracownik magazyn

Firmy x-kom nie polecam nikomu. Atmosfera, która panuje na magazynie staje się nie do wytrzymania. Odkąd pozmieniali liderów, jeden chce być mądrzejszy od drugiego, co przejawia się chamstwem, wyższością nad drugą osobą i brakiem szacunku do pracownika. Chcą aby każda osoba jak najwięcej potrafiła, zachęcając do tego wyższą premią (którą i tak później zabierają za byle co), a później wykorzystują Cię i rzucają gdzie popadnie bo akurat na swoim stanowisku nie ma pracy. Żeby cokolwiek załatwić z liderem, trzeba pójść do niego co najmniej 3razy i przypomnieć o sprawie. Z urlopami też nie jest kolorowo. Kierownictwo potrafi anulować urlopy, które były już potwierdzone miesiąc wcześniej z powodu "nagłego wzrostu zamówień". Tak było w weekend majowy. Z dnia na dzień powiedzieli ludziom, że jednak jutro muszą przyjść do pracy nie zważając na to, że ktoś może już mieć plany od miesiąca. Takich sytuacji można wymieniać nieskończoność. A z dnia na dzień firma zaskakuje coraz głupszymi i beznadziejnymi pomysłami. Takimi jak np. są zmiany 11-19. NIE POLECAM

Nikt

Aplikowane na staż. Test wykraczał poza wiedzę na stanowisko. Był zrobiony dla osób z doświadczeniem. Po dwóch miesiącach przyszła odpowiedz o odrzuceniu mojej kandydatury (bez żadnego uzasadniania, ale rozumiem, że hr jest za bardzo zabiegany) oraz wyniki testu. Odpowiedzi, które powinny być prawidłowe, były błędne (test został skonsultowany ze znajomymi z branży, do której było aplikowane). Już nie wspomnę o tym, że w ogłoszeniu żadnej informacji na temat znajomości języka angielskiego. Zaproszenie na test oraz odpowiedz rekruterki przyszła właśnie w tym języku. Wychodzi na to, żeby dostać się na STAŻ w x-kom trzeba mieć kilkuletnie doświadczenie w projektach. W takiej sytuacji to już lepiej iść na juniora w normalnym korpo.

@Nikt

A w tym teście o czym były pytania? ;/ I w takim razie na jakim poziomie języka angielskiego należy być ?

@Marta

O technologie, których używają. Z takich ogólnych pytań (podstawy teorii) było niewiele. Na jakim poziomie języka trzeba być, to już trzeba do hr napisać. Tego w ogłoszeniu w ogóle nie było oraz w jakich technologiach pracują. Staż już pewnie miał obsadzone osoby, które doskonale znały pytania, żeby móc odpowiedzieć na 100%.

@Marta

W ogłoszeniu nie było nic na temat technologii w jakich pracują oraz poziomie języka angielskiego. Pytania na teście dotyczyły właśnie technologii. Pytań z ogólnej wiedzy było bardzo mało. Co do angielskiego to pewnie min. B1, żeby móc swobodnie czytać dokumentację. Tylko w ogłoszeniu w ogóle nie było o tym mowy. Pytania pewnie znały konkretne osoby, żeby mieć 100% i dostać się na staż ;) Taki pic na wodę z rekrutacją. Typowy januszex, gdzie na staż trzeba mieć doświadczenie...

@Nikt

Rekrutację do programu stażowego rozpoczęliśmy z zapasem czasu, aby na spokojnie przeprowadzić wszystkie rozmowy i dać szansę wszystkim zainteresowanym. Po zakończeniu procesu mogliśmy przekazać informację zwrotną. Program stażowy jest przeznaczony dla osób, które są skoncentrowane na danym języku programowania lub są zainteresowane konkretną technologią. Chcemy zatrudniać geeków, ludzi z pasją i zajawką. Od kandydatów na staż nie wymagamy żadnego doświadczenia, a jeśli ktoś takie posiada, wybranym proponujemy zatrudnienie na stanowisku juniora. W ogłoszeniu był link do strony z wszystkimi informacjami o naszym programie stażowym wraz z informacją, w jakich technologiach będą pracować stażyści: https://lp.x-kom.pl/a/staz2022/. Test był bardzo przekrojowy, aby zweryfikować aktualną wiedzę, ale również potencjał kandydatów. Wyniki testów są również dla nas istotne, aby zaplanować odpowiednie szkolenia na stażu. Co do samych pytań, korzystamy z ogólnoświatowego narzędzia, które specjalizuje się w technicznej weryfikacji kandydatów. Przy konstrukcji testów korzystaliśmy z bazy pytań i zadań dostępnych na platformie. Sami również weryfikowaliśmy każde zadanie i według nas nie ma w nich żadnych błędów. Test przeprowadzony był w języku angielskim, ponieważ każdy początkujący programista uczący się programowania, potrafi wykorzystać język angielski, aby bez większych problemów zrozumieć dokumentację. Według nas dla każdego programisty znajomość języka angielskiego na pewnym poziomie jest niezbędna i jest to oczywiste.

@x-kom sp. z o.o.

Mój test był przeprowadzony w języku polskim, a nie angielskim. Chyba samo już nie wiecie, co wysyłacie. Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną nawet do mnie nie dotarło. Na pytania o technologie, które zostały wpisane w CV, zostały udzielone poprawne odpowiedzi. Sami w linku (o którym była mowa w odpowiedzi), pisaliście, że dla Was ważniejsze jest spojrzenie na dany temat niż 100% poprawnych odpowiedzi. Język angielski w IT jest ważny dla PROGRAMISTÓW, ale rekrutujecie na staż, a wymagania macie jak na juniora. Mimo iż w ogłoszeniu żadnych wymagań nie było. Technologii w jakich pracujecie nie było podanych w ogłoszeniu, to jaki test przekrojowy, z czego? Ze studiów? To powiem szczerze, że na studiach większości rzeczy z testu nie bylo. Studia na politechnice, żeby nie padł komentarz o „gorszej” uczelni. Tak jak wyżej. Test został skonsultowany z kolegami z branży. Zawierał błędy. Sprawdźcie go sobie kilka razy wraz z odpowiedziami. Ps. Nie ratujcie sobie tutaj PR. Jesteście typowym pracodawcą, co na STAŻ wymaga doświadczenia. Staż jest dla ludzi, którzy chcą go zdobyć. Inni idą na juniora :)

Stażysta
@x-kom sp. z o.o.

Dużo ludzi na grupach o wsparciu dla początkujących w IT wypowiadało się na temat testu na staż, porównali go również do stażu w konkurencyjnych firmach. Wystarczy trochę pogrzebać w internecie i może sami pracownicy x-kom wyjdą ze swojej bańki informacyjnej. Osobiście złożyłem na kilka staży. Mam swoją własną opinię. To co zostało opisane w tym poście jest prawdą. Nie rozumiem, czemu x-kom zamiast przyjąć słowa krytyki, próbuje się na siłę wybielić. Dotarłem do etapu rozmowy rekrutacyjnej, gdzie byłem przepytywany z testu oraz wiedzy. Do dzisiaj nie wiem jakiej, przecież aplikowałem na staż, nie na juniora. Przecież chcieli znać moją opinię, a nie wiedzę. Przebrnąłem trochę przez testy i rozmowy na staż. W x-kom obie te rzeczy były najgorsze. Zdecydowanie lepiej iść do ich konkurencji. Test łatwiejszy i rozmowa dużo przyjemniejsza.

Gapa
@Stażysta

x-kom nigdy nie przyzna się do błędów. Już ktoś przede mną pisał, że co by tu nie zostało napisane, to x-kom i tak odpowie Ci, że to tylko Twoje (oczywiście mylne) wrażenie. Przecież nawet pracownicy dostali sugestię, by nie pisać opinii na gowork... Firma niestety stałą się bardzo niefajna, jeśli chodzi o podejście do pracownika. Pracowałem w biurze w Czewie i odszedłem do konkurencji akurat jak zaczęła się równia pochyła... A staż lepiej zrobić w innym miejscu - czasy, gdy x-kom był w pewien sposób kojarzony z prestiżową marką już się skończyły. Teraz to sklep z elektroniką jak wiele innych. Różnica polega na tym, że wciąż im się wydaje, że są marką premium...

Gigachad
@Nikt

Kiedyś z ciekawości też aplikowałem w x-komie na stanowisko Stażysty - programista .Net, trochę się zdziwiłem kiedy podesłali jako zadanie wykonanie API do zarządzania (chyba?) eventami, kupowanie biletów, odwoływanie etc. Przyznam z początku myślałem że to żart lub jakaś pomyłka ale zobaczyłem termin realizacji na 3 dni i jasno zaznaczone stanowisko :D Nie wiem kto tam ma takie pomysły ale zrobiło się ciekawie

Wuja

Długo rozmyślałem nad znalezieniem innej pracy, pewnego dnia się przełamałem i wysłałem CV chociażby do x-komu, otrzymałem e-mail ze jestem w 1 etapie rekrutacji i wkrótce się odezwą, pomyślałem „Ok, nie ma co, musza nazbierać kandydatów i wybrać najlepszego”, minęło pół roku do dziś nie usłyszałem podziękujemy Panu, mamy kogoś lepszego czy cokolwiek. Już nawet nie chodzi o samą pracę bo takich firm jest wiele ale kulturę firmy. Szacunek do kandydatów obrazuje odzwierciedlenie w tym jak mniemam pracowników po poniższych opiniach .

Zzz

To fajna redukcja etatów w firmie. Ile osób w sumie pozwalnialiście z dnia na dzień?

@Zzz

Jeszcze się paru znajdzie... Do wywalenia.

ciekawy
@Zzz

A zwalniają też tych, którzy psują a wręcz niszczą x-kom od środka? Czy tylko tych, którzy pracują sumiennie i rzetelnie?

Trag
@Zzz

Tragedia. Najgorsze miejsce pracy z jakim miałem do czynienia.

@ciekawy

Chyba jak leci. Chociaż szkodniki dalej są więc wychodzi że tych normalnie pracujących.

Yyy
@ciekawy

Tylko tych, którzy mieli "czelność" wyrazić swoje zdanie na temat nielogicznych działań firmy, czy tych, którzy pracowali zdalnie (bo i tak też zostali zatrudnieni), a nie mogą dla cudownej atmosfery jeździć do biura generując sobie większe koszty. :) Dlatego wedle x-komowej wartości "jak w rodzinie" z dnia na dzień wręczono im wypowiedzenie nie podając żadnego sensownego uzasadnienia.

@Trag

Kiedyś było lepiej. Chociaż i ładnych parę lat temu byłi pracownicy i tacy od hm...spaceringu. Rzetelna praca czy też dobrze wykonywana nie jest w tej firmie mile widziana. A wciąż jest paru osobników uważających się za święte krow...

Brak pojęcia odnośnie pracy z sprzętami komputerowymi przez rekruterów. Nastawienie na winiki nie na opinię klientów. Liczą się słupki i ilość wciśniętych usług niż miłe podejście do klienta. Pani która je zadawała nie miała bladego pojęcia co z czym się je, natomiast obok niej był w miarę doświadczony człowiek, potrafił wskazać błąd w montażu, lecz co ma na sucho gadanie o montażu bez widocznych części. Oczywiście jak później się dowiedziałem było to kierownictwo jednego z salonów, na rozmowie z kandydatami pili sobie kawę. PS jak chcesz pracę w xkom powiedz że będziesz pracował za najniższą bo jak powiesz wyższą kwotę sory ale na to miejsce jest inny kandydat co godzi się za najniższą krajową pracować. kolejnym aspektem jest brak informacji o benefitach nie chcą wgl o tym mówić, lecz dowiedziałem się od pracowników że benefity sa lecz trzeba za nie płacić firma dofinansowuje grosze a reszte płacisz ty xD co było inną informacją podczas rozmowy, a i najlepsze benefity z dofinansowaniem możesz otrzymać najwcześniej po roku i dobrym sopie (ocenie przez przełożonego) więc jeśli będziesz robił tak zwanego louuuuda to masz pracę w miłej atmosferze, jeśli raz się nie zgodzisz z głupotą przełożonych np. przy wykonywaniu bezsensownej czynności twój soop ucierpi. Ogólnie kandydacie szukaj innej pracy, lepiej zarobić mniej i nie mieć burdel(usunięte przez administratora)łowa niż więcej i potem leczyć się od mobingu :)

Czy do każdego komputera można włożyć pamięć RAM? Moja odpowiedz, tak do każdego lecz trzeba odpowiednio dobrać parametry. I tutaj było zdziwienie Pani od rekrutacji.

zainteresowana

Jestem zainteresowana pracą w marketingu. Proszę o informacje jaka jest atmosfera, warto aplikować? Zależy mi na rozwoju i elastycznych godzinach. Spotkałam się z wypowiedziami, że praca tylko stacjonarna, ale ogłoszenia mówią o możliwości pracy zdalnej (a jestem w trakcie przeprowadzki z Warszawy do Łodzi). Proszę pracowników o odpowiedź. Dziękuję.

Były
@zainteresowana

Nie ma co liczyć na pracę zdalną zwłaszcza w marketingu, zarządzający chcą by ten dział pracował domyślnie wyłącznie z biura także uciekaj ;)

Pinki
@Były

Dojeżdżam z Warszawy, znam ludzi dojeżdżających z Łodzi czy Katowic. Pandemia minęła, także na pracę zdalną już bym nie liczył, może też się okazać że najpierw się zgodzą, a potem każą przyjeżdżać do biura.

erudyta
@Pinki

Jak dojeżdżasz z Wa-wy? Codziennie, raz w tygodniu, miesiącu?

Pinki
@erudyta

Raz w tygodniu i zostaję w Częstochowie na te 3 dni, no bo jak to u nas mówią, będzie fajnie...

Mikołaj
@Były

Mnie pasuje praca stacjonarna i nawet lepiej jak nie ma już zdalnej. Powiesz czy teraz przyjmują nowe osoby? Bo chętnie wysłałbym CV.

Info
@Mikołaj

Tak na magazyn na 3/4 etatu. Zapraszamy!

@Info

A to teraz nie było jakiś redukcji, że są zatrudnienia nadal? Jak w ogóle pracuje teraz magazyn, wyszłam z pracy koło 17, a parking prawie pusty...

zigzag
@Mikołaj

Jest robota na magazynie tak słyszałem.

@zigzag

Taaa... Praca na wakacje ci najwyżej. Co kto lubi. Atmosfera za to skisniala jak stare ogórki. Może na moje miejsce wskakujesz? Powodzenia i dobrej zabawy.

@Pik

Praca jest. Na telefon. Czekasz aż łaskawie ktoś zadzwoni. Taki robił na zawołanie. Januszex częstochowski pełną gębą ten nasz X-kom. Nawet po mydło się nie trzeba schylać żeby cię w...

@Magazyn

Biznesowo nieźle, jest robota pracownik robi, nie ma roboty firma nie płaci :D

@Kę

Nie przeczę, na pewno na plus dla M. Szkoda tylko ludzi tu pracujących, prawda? Tak to jest jak myślano że będzie wielki rozwój rozbudowano się, połączono różne magazyny ludzi od groma a później klapa. Dobrze chociaż że automat do bani bo wymaga więcej ludzi obsługi niż trzeba by bez niego.

tadek

Hej, mam pytanie odnośnie działu marketingu. widzę nowe rekrutacje, ale to chyba stare, które się powtarzają. Czy jest w dziale marketignu duża rotacja? Jak się tam pracuje? Prosze o jakieś opnie.

jajonasz
@tadek

ponawiam pytanie - wie ktoś, skąd ta rotacja w marketingu bez przerwy?

Plebs
@jajonasz

Przyczyna jak wszędzie - wymagania z kosmosu, pieniądze słabe.

$$$$$
@Plebs

To idź na swój zawód i tam sobie negocjuj swoje umiejętności jak masz kwalifikacje i staż pracy w swoim zawodzie. A tak to jaka praca taka pracy. Masz zawód do tej firmy???Oferta na Twój zawód??? Nie ???To za co chcesz te pieniądze???

Ziutek
@$$$$$

A jeśli ma kwalifikacje, wykształcenie zawodowe, doświadczenie i dobre wyniki to co mu powiesz? Że się nie zna? Czy może przyznasz rację, że wypłaty szału nie robią? Po sposobie wypowiedzi widać, że chyba sam masz problem z wykształceniem albo nieleczony kompleks, dla swojego dobra nie kompromituj się takimi komentarzami.

@Ziutek

Pewnie jakiś rozżalony nieuczony...

Na jakie benefity może liczyć pracownik (praca w centrali/biuro)

Info
@Kandydat

Żadne. Owszem, jest podana informacja pod hasłem "benefity", że oferują prywatna opiekę medyczną czy kartę sportową, ale nie płacisz za to symbolicznie tylko grube kwoty. W takim wypadku nie jest to benefitem.

@Info

No i dopiero po roku pracy i jak dobrze wypadniesz na ocenie pracowniczej :P

Elżbieta
@Pik

Serio? A ta opieka lekarska to porządna chociaż? Rodzine można dołączyć?

@Elżbieta

Jak dopłacisz to tak. W wariancie minimum nie ma takiej opcji. Porządna... Trudno powiedzieć nie korzystałem, wolę prywatnie iść i płacić gdy jestem chory a nie przez 12 mięs.doplacac za nic.

Damian

Pracuję w x-kom od trzech miesięcy i właśnie podpisywałem nową umowę, która zakłada moją obecność w firmie na 2 następne lata. Jeszcze zanim zacząłem pracę otoczono mnie niezwykłą opieką. Później dochodziły szkolenia w bardzo luźnej atmosferze, skupiające się na firmie i mojej pracy. Okres próbny zleciał aż miło. Poznałem w dziale marketingu wiele wspaniałych osób, spoza parę również. Jestem szczęśliwy, że udało mi się tutaj zostać pracownikiem, bo nie mam nikomu ani niczemu nic do zarzucenia. Mało tego, mam przed sobą fajną dla siebie drogę rozwoju, którą zdaje się x-kom wspierać. Czas pokaże, co jeszcze będzie, ale ten czas dotąd jest dla mnie nawet bardziej niż zadowalający. Mam nadzieję, że współpraca nadal będzie się tak układać. Długo błądziłem bez pracy i ufam sobie, że jest to miejsce, którego potrzebowałem. Ufam też, że nie jest takim tylko dla mnie. Do zobaczenia na czatach. :)

@Damian

Miło nam czytać takie słowa. Cieszymy się, że tak dobrze rozpoczęła się Twoja przygoda z x-komem i wierzymy, że z czasem będzie tylko jeszcze lepiej! Życzymy niegasnącej motywacji, energii do działania i dalszego rozwoju kariery, oczywiście przy naszym pełnym wsparciu. Do zobaczenia! :)

@Damian

Brawo brawo!! Ile ci zapłacili za ten tekst? Jesteś copywriterem?

Magazyn już nie
@Damian

Hm możliwość rozwoju jest zwykle zamknięta dla pracowników magazynu, raczej trudno przeskoczyć z pracownika logistycznego na magazynie do biura, a stanowiska liderów są obsadzone przez kolesi kolegów. Oczywiście możesz aplikować na kadr stanowisko ale hm... Podarować sobie można z góry. No chyba że masz zawód do tego stosowny, ale w takim razie co robisz na magazynie? Haha. Ot paradoks. Nie. Nie ma możliwości awansu. Tyrasz i się ciesz jak będą nadgodziny to zarobisz trochę więcej... Ale czy naprawdę warto? Nie. Nie dla tej firmy. ps. Atmosfera też dobra nie jest. Chyba że sobie to wmowisz.

@Magazyn już nie

Tak jak pisze @pablos, możliwości rozwoju są jak najbardziej możliwe dla pracowników magazynu. Takie przypadki regularnie mają u nas miejsce od wielu lat. Oczywiście przejście do innego działu w firmie nie odbywa się automatycznie po upływie jakiegoś określonego czasu. W ten sposób wyróżniani są Ci pracownicy, którzy wykazują się największym zaangażowaniem, zgłaszają zainteresowanie dalszym rozwojem oraz biorą udział w naszych rekrutacjach wewnętrznych. Dlatego bardzo zachęcamy do tego, by zgłaszać do przełożonych chęć dalszego rozwoju zawodowego, dzięki czemu będą oni mogli pokierować dalej i określić, jakie kolejne kroki należy podjąć.

@Damian

niemozliwe ze osoba pracujaca w tej firmie tak uwaza

Magazyn

Na głowę upadłeś bez urazy... Odpowiem tak, słyszałem ze jest możliwość pracy w firmie sprzatajacej w xkom, to też jakaś forma rozwoju. Ależ oczywiście że można brać udział w "konkursach" i nawet wygrać, jednak wybacz to akurat dla mnie nie jest awans- praca w teleporadach to najgorszy badziew jaki jest na rynku pracy, nie dziwota że Ci dali szansę, spoko jeśli uważasz że to spełnienie twoich marzeń, powodzenia i szczęścia.

Magazyn

Słabe. Wiem kto awansował z magazynu do biura więc nie musisz mi tu wyliczać. Nie chce mi się o tym gadać bo to temat rzeka. Może nie jestem stworzony do pracy w tym miejscu, proste. Nie moja bajka nie moja piaskownica. Kto chce wierzyć w ten xkom dream niech wierzy.

Bzdury piszesz niestety.

Pracownik magazynu

Pracuję w firmie już 6-7 rok i sytuacja w firmie się pogarsza , kierownictwo samo nie wie co się dzieje na ich własnym podwózku . Godziny pracy nie do zaakceptowania na wysyłkach paczek od 10-18 14-22 nocki oczywiście i mają pomysł żeby jeszcze dać zmianę 12-20 . Realizacji pracy to w sumie nie ma wszystko jest robione w chaosie i nieporządku . Liderzy są w sumie nie potrzebni tylko spacerują i popychają pierdoły nie potrzebnie podnoszą głos , każdy z pracowników doskonale wie co ma robić wiec pośpieszanie czy dziwne uwagi są niepotrzebne . Masa nowych pracowników flexi takich na telefon a dużo ludzi została zwolniona którzy mieli doświadczenie i umowy nie patrzą na nic wywalają za byle pierdołe . Każdy wie że temperatury są ogromne niestety dostaliśmy małe wiatraczki a wentylacja na magazynie jest znikoma , porządną klime ma tylko biuro , produkcja i serwis a magazyn ma się udusić ja po godzinie pracy fizycznej jestem cały mokry a tu jeszcze 7h pracy . Można by spokojnie książkę napisać o negatywach pracy na magazynie ale jak to mówią za coś trzeba żyć :( .

Witam Na jakie zarobki netto można liczyć aktualnie na magazynie? I kiedy szykują się jakieś przyjęcia? Pozdrawiam

@Zainteresowany

Aktualnie to możemy liczyć tylko na zwolnienia. Przyjęcia są tylko w formie 3/4 etatu, elastyczny czas pracy (narzucony przez pracodawcę oczywiście). Na przyjęcia na full etat nie ma co się szykować, a wynagrodzenie dla nowych pracowników z tego co wiem to najniższa krajowa.

@pracownik

Świetna oferta! A jaka satysfakcja z pracy w najlepszej firmie w regionie! To nic że ledwo zipie bo zarząd nie ma pomysłu jak ciągnąć ten wózek. Grunt że pracownicy zadowoleni i szczęśliwi.

@Magazyn

To po akcji robienia liderami i kierownikami ludzi ze stażem, a nie predyspozycjami... a teraz nikt nie ma jaj żeby to ogarnąć... proponowałabym jakąś ankietę oceniającą przełożonych, którą ktoś by przeczytał i zaczął działać, na ten moment tylko wypełniamy, a rezultatów brak.

@Pik

Oj tak pamiętam te ankiety. Już były. Najpierw je sobie lider czyta i usuwa negatywne. Haha.

W X-KOM jest teraz taka atmosfera napięta (jak baranie jaja) że idzie ją ciąć nożem. Zwalniają ludzi pod byle jakim pretekstem i zatrudniają ludzi którzy chcą pracować na telefon praca na 3/4 etatu. Nie polecam tej Firmy nikomu że jak chcesz być traktowany jak (usunięte przez administratora) Tylko pogratulować takiego kierownictwa i co niektórych liderów. Kierownicy z łapanki z innych firm pozwalniani za głupie pomysły w organizacji pracy co nie mają pojęcia o tym co się dzieje na działach a X-KOM .przygarną ich z otwartymi ramionami. Gdzie indziej im nie wyszło to teraz swoje głupie pomysły tu wprowadzają. Liczą się tylko statystyki i tabelki a nie ludzie. Mogę tylko tyle powiedzieć że tam pracują fajni ludzie na produkcji. NIE POLECAM TEJ FIRMY I PRACY.....

Thane

Czy zmieniło się coś w kwestii wynagrodzenia na stanowisko doradcy klienta z językiem niemieckim? Rok temu, jak aplikowałem kwota zaproponowali mi 3000 zł na rękę + 1000-1500 zł premii za wyrobioną normę xD

Pracownik Magazynu

Dzień dobry chciałbym opisać Państwu sytuację na magazynie a więc były podwyżki ja otrzymałem 3800 brutto i dużą premie tylko myk jest taki że za byle pierdołe mogą ją uciąć lub jak krzywo się spojrzysz na liderów lub po prostu powiesz za dużo . Liderów 4 na zmianie a ogarnia tylko jeden reszta łazi i popycha pierdoły z pracownikami tak zwanymi dupolizami. Kierownik zmiany w sumie jest tylko po to żeby pośpieszać i rozdawać polecenia liderom , a tak to siedzi na różnych stronach lub słucha muzyki ,nawet bezdomny ogarnoł jego fuche.Maszyna samo pakująca ha i tu jest myk bo od kiedy została kupiona to albo stoi zepsuta albo grzebią coś w programie i poprawiają błędy w kodzie , maszyna źle docina karton .... zawsze coś. Uwaga osoba umiąca pracować na wszystkich działach zasuwająca jak wuł ma takie samo wynagrodzenie co osoba przy biurku wrzucająca listy na motorole która siedzi sobie wygodnie i traktuję Ciebie jak kogoś gorszego bo pracujesz fizycznie.Negatywów jest o wiele więcej serio.

Ble
@Pracownik Magazynu

Chyba przejdę na magazyn, pracuję w biurze za 3200, a przełożeni robią wszystko żeby premia była jak najmniejsza... presja, stres i śrubowanie targetów non stop.

Hmm

Noo pewnie, tylko co z tego, skoro czas spędzony w tym pomieszczeniu jest traktowany jako przerwa w pracy i potem muszę zostać dłużej. To już lepiej nie odpoczywać i wyjść z pracy po 8 godzinach..

chętny

Jakie tam zarobki są na start ? założmy jako sprzedawca obsługa klienta ? minimalna ?

@chętny

Doradca klienta 3.5k brutto + premia

Bania
@.

Później możesz zostać jeszcze Starszym Doradca i Ekspertem. Oba awanse sa związane z wyższymi podstawami, ale i tez sporo więcej od Ciebie wymagają. Sama premia tez potrafi bym wysoka, jeśli dobrze sobie radzisz z wciskaniem ubezpieczeń czy akcesoriów. Czasem jednak jest to loteria zależna od tego na jakiego klienta trafisz. Od strony finansowej nie jest tak źle, dużo gorzej jest od strony organizacyjnej i decyzyjnej.

@Bania

po jakim czasie można liczyć na taki awans?;)

Bania
@Marta

Z tego co pamietam to o Starszego można się ubiegać po roku od czasu podpisania zwykłego umowy (na okres próbny się nie liczy), do tego trzeba mieć odpowiednie wyniki sprzedażowe akcesoriów i ubezpieczeniowe. No i pozytywna opinie kierownika. Na eksperta trzeba poczekać chyba kolejne dwa lata, ale żeby kim zostać, to już trzeba mieć regularnie naprawdę dobre wyniki, ogarniać wszystkie procedury bez problemu, wykazywać się umiejętnością rozwiązywania problemów i samodzielnością oraz wychodzić z inicjatywa. To stanowisko dużo trudniej dostać niż Starszego. Kierownicy tez musza mieć co do Ciebie pewność, ze się ma eksperta nadajesz. Ekspert pełni tez role kierownika zmiany pod nieobecnośc kierowników. Ciężki kawałek chleba, spora odpowiedzialność, ale tez i niezle pieniądze (chyba 3200-3300 podstawy na rękę + te wszystkie premie).

Макс

Чи є вільні місця на складі чи в офісі?

Nie nie ma.

@Макс

We are hiring now. At this time, we are looking for people for the following positions: junior / mid / senior: - Graphic Designer: https://xkom.me/designer-graphic - Product Manager: https://xkom.me/product-manager - .NET Developer: https://xkom.me/net-developer - iOS Developer: https://xkom.me/ios-developer - Front-end or JavaScript Developer: https://xkom.me/ios-developer - Manual tester: https://xkom.me/manual-tester - Trade marketing manager: https://xkom.me/trade-marketing-manager - UI Designer: https://xkom.me/ui-designer - UX/UI Designer: https://xkom.me/uxui-designer - Salesforce Interaction Studio Specialist: https://xkom.me/salesforce-interaction-studio-specialist - Salesforce Marketing Cloud Specialist: https://xkom.me/salesforce-marketing-cloud-specialist - Remote work or work at our office in Częstochowa. If you live in Kraków, you can use our office in Kraków. - Salary depends on your skills and job experience. We are open to your expectations. - Languages: you should know English or Polish at minimum of B2 level - The employment contract is for a minimum of 1 year. For more details, please check the links above. Prowadzimy rekrutacje i z chętnie podejmiemy współpracę. Lista ogłoszeń (ofert) z odnośnikami do ogłoszeń jest powyżej. - Oferujemy pracę zdalną lub pracę w częstochowskim biurze. Jeśli mieszkasz w Krakowie, możesz skorzystać z naszego krakowskiego biura. - Wynagrodzenie zależy od Twoich umiejętności i doświadczenia. Jesteśmy otwarci na poznanie Twoich oczekiwań podczas rozmowy rekrutacyjnej. - Od kandydata oczekujemy znajomości języka angielskiego lub polskiego na poziomie B2. - Zapewniamy umowę o pracę na minimum 1 rok. Więcej informacji na temat ofert znajdziesz w powyższych odnośnikach.

Макс
@x-kom sp. z o.o.

Чому б вам не написати по-нашому? Я не розумію.

Ольгерд
@Макс

Привіт. Чи є можливість безкоштовного проїзду на роботу, субсидій чи безкоштовних обідів і, звісно, ​​допомоги на житло для нас, біженців з України?

Mona

Dzień dobry, Pojawiło się ogłoszenia na dyrektora działu B2B. Orientuje się ktoś nt tego stanowiska? Jaka atmosfera w dziale? Jak duży jest to dział? Pracuję jako kierownik w dziale sprzedaży B2B i nie wiem jak wymagające jest to stanowisko.

@Mona

Dział B2B nie jest duży (kolejne osoby tak jak ja składają wypowiedzenia więc coraz mniejszy), ale pracownicy są strasznie sfrustrowani bo walczą od roku o podwyżki, zarabiają gorzej niż ich koledzy na słuchawce czy w salonach. Tu potrzeba kogoś kto załatwi narzędzia do pracy i godne zarobki. Jeśli masz siłę powalczyć to aplikuj.

Nikki

@Mona

Kandydowałem na to stanowisko, z moim doświadczeniem (aktualnie jestem dyrektorem w jednej z dystrybucji) po 4 min dostałem odpowiedź z automatu o odrzuceniu mojego CV. Nawet nikt go nie przeczytał bo przeczytanie tych 4 stron zajeło by więcej niż czas w którym dostałem informację o odrzuceniu kandydatury. To ogłoszenie to zwykła ściema. Po zasięgnięciu języka do znajmych twarzy z x-kom dowiedziałem się, że to stanowisko to "gorący kartofel" więc szkoda czasu... dla poważnych ludzi.

paweł
@Nikki

cześć, mona jaki jest powód składania kolejnych wypowiedzeń?

Karl
@paweł

Bez zbędnych emocji i po szczerości? Bardzo proszę! Sprawa wygląda tak: Pracownicy pracują za takie stawki że salony i CC zarabiają więcej niż pracownicy w B2B. Zaprosili mnie na rozmowę proponując awans czyli przejście z CC do B2B i w związku z tym „awansem” zaproponowali mi 300 zł mniej podstawy - bo tyle się zarabia w B2B. Taki awans to jest AWANS!! Klimat w dziale grobowy bo ich dyrektora zwolnili szukają nowego ale podobno nikt nie chce objąć tego stanowiska. Dyrektor działu B2B w tej firmie to tylko posłaniec bez prawa głosu przyjmuje dyspozycje zarządu i świeci oczami przed pracownikami. Trudno się dziwić że nikt nie chce takiego stanowiska. Dział biznes jest słabo opłacany ma targety z kosmosu a obecny brak dyrektora jest zarządowi na rękę. Zawsze można pracownikom powiedzieć, że jak będzie nowy dyrektor to pogadamy o podwyżkach, a kiedy będzie tego nikt nie wie. Ja przyjdzie nowy dyrektor (desperat, albo trafi tu ktoś przez pomyłkę) to powie pracownikom, że jest nowy i że wrócimy do tematu podwyżek za jakiś czas i tak minie kolejne kilka miesięcy. - brawo dla zarządu za świetną strategię!! Najgorsze jest okłamywanie przyszłych pracowników już na etapie oferowania pracy. W ogłoszeniu na pracuj.pl jest oferta pracy na stanowisku sprzedawcy na salonie, x-kom chwali się benefitami w postaci: Game room / Chill room – tak, w centrali w Cze-wie - no na salonach to takich rzeczy nie ma – może zarząd o tym nie wie Zajęciami językowymi – tylko dla wybranych stanowisk (bardzo niewielu – na salonie zapomnij) Prywatną opieką medyczną lub dofinansowaniem zajęć sportowych - dopiero po 1 roku pracy i na dodatek do wyboru jedno z nich Spotkaniami integracyjnymi – tak, jak się umówimy po pracy na piwo i jak sobie za nie zapłacimy Szukam obecnie innej pracy więc i na oferty x-komu zdarza mi się trafić i łezka mi zawsze pocieknie jak poczytam sobie tych kłamstw. Firma na ostatnim spotkaniu z zarządem wprost powiedziała: że pracownika wyciskamy jak cytrynę, wykorzystamy jego najlepsze pomysły energię i doświadczenie ale tu cytat z prezesa: „nie będziemy nagradzać za dobre pomysły” no pewnie no bo po co? Wycisnąć z frajerów co najlepsze i zgarnąć sałatę dla siebie. Obecnie x-kom to ostatnie korporacyjne (usunięte przez administratora) bo prawdziwe korpo wyciska jak cytrynę - ale daje zarobić a tutaj pracujesz za grosze. Na koniec dodam tylko że x-kom jest najbardziej żenującą firmą w jakiej pracowałem, bo jak można robić szkolenie z „zapobiegania prokastynacji” – x-kom lubi trudne słowa, skoro każda decyzja w tej firmie twa pół roku? Może dodatkowe zajęcia z „zapobiegania prokastynacji” dla zarządu? – pracownicy na takie szkolenie dla Was chętnie się zrzucą, nawet z tych ochłapów które nam płacicie.

Hm hm
@Karl

Dodam tu że prywatna opieka medyczna lub dofinansowanie do siłowni (głównie) dostępne do wyboru mają sens tylko jak sobie jeszcze dopłacisz do tego extra benefitu. W formie podstawowej to chyba NFZ jest lepszy...

Zażenowany pracownik
@Karl

Najlepsze było szkolenie, w którym Przemek Ladra mówił, że multitasking to bzdura i nie istnieje, a następnie każą nam jednocześnie ogarniać zamówienie, odpisywać na maila i być gotowym na odebranie telefonu od sfrustrowanego klienta, bo znowu sprzedaliśmy coś, czego nie mamy... Ta firma to jest dno. Wprowadzają jakiś korporacyjny bełkot, ale nawet w korpo ze złą opinią zarobisz lepiej i masz większe szanse na sensowny awans niosący za sobą podwyżkę, a nie jak w x-złom, że "awansujesz" do innego działu i zarabiasz tyle samo lub nawet gorzej xd Doją pracowników z energii i pomysłów, a następnie doprowadzają do rychłego wypalenia. W każdym dziale, każdy pracownik myśli o odejściu.

stażowe

hej, jakie jest wynagrodzenie za staż? :) Pozdrawiam!

St
@stażowe

Z tego co wiem, nic nie płacisz :D

Pracownicy Magazynu

HR, czy ankiety 360 na magazynie były anonimowe czy liderzy wiedzą jak byli oceninani?

SzukamPracy

Medialnie są super pracodawcą, a jak już się zatrudnisz to… mamy Cię!! Poprzednicy mają rację w sprawie game roomu i chill roomu – faktycznie są one głównym biurze w Cze-wie i na dodatek, żeby tam iść musisz… odliczyć sobie ten czas z czasu pracy. No nie na tym polega wspieranie kreatywności, to raczej powinno wyglądać „zrób swoje, a ile odpoczniesz to Twoje”. Benefity – no cóż po 1 to po roku pracy, na rozmowie kwalifikacyjnej tego nie powiedzą - bo po co?? Po 2 Może jak mieszkasz w Warszawie to masz z czego skorzystać tu w Cze-wie i tak nie ma gdzie z tego skorzystać. Ścieżka kariery – mówili na rozmowie kwalifikacyjnej – ścieżka jest taka że albo wchodzisz w (usunięte przez administratora) przełożonemu albo kisisz się, aż dojdzie do Ciebie, że czas odzyskać szacunek do samego siebie i odejść. Firma chwali się, że jest otwarta na pracowników, że niby z nimi rozmawia, ale zależy kto co rozumie przez rozmowę, bo przekazywać ciągłe uwagi, niezadowolenie i coraz wyższe cyfry do zrobienia - ja bym tego komunikacją nie nazwał. Firma zabiega o pomysły pracowników – drogi zarządzie pomysły to są w tych czasach cenniejsze niż zwykła codzienna praca. Co mi z tego, że firma na moim pomyśle zarobi, albo zaoszczędzi? W normalnych korpo to się za pomysły wynagradza, ale tu się nawet uczciwie nie wynagradza za pracę, więc co tu więcej mówić. Smutne jest to, że wszystkie te wiadomości zarząd czyta – pozdrawiam !! – i oczywiście nic z tym nie robi bo kasa się zgadza to i po co coś robić. Pracownicy mojego działu szukają pracy, kto przyjdzie to albo ucieka w nadziei że w innym dziale jest lepiej, albo szuka innej roboty. Jak tak czytam te komentarze i dorzucę do tego moje własne doświadczenia z 6 lat pracy to tylko tak się zastanawiam… co ludźmi kieruje że tu przychodzą do pracy?? Ja pamiętam czasy jak było tu całkiem fajnie, ale teraz to trzeba nie mieć planu nażycie, żeby tu aplikować. P.S. Szukam pracy w obsłudze klienta - jestem otwarty na propozycje, jeśli jesteś pracodawcą co uczciwie płaci za dobrze wykonaną pracę i docenia kreatywność to zapraszam do zostawienia kontaktu w komentarzu. Wyznaję zasadę uczciwa praca – uczciwa płaca.

Gamer
@SzukamPracy

To i tak masz chłopie farta że ci jeszcze tego wpisu prezes nie zmoderował (czyt. usunął). Chyba że wylali wlasnie kogoś z HR i nie ma komu forum ogarnąć. Co mają w zwyczaju robić bo płacą za taką możliwość w GoWorku. Tak tak. Szanujcie się ludzie,.polski prywaciarz zawsze zostanie prywaciarzem badylarzem że straganiarskim podejściem do biznesu i folwarcznym stylem zarządzania.

@Gamer

To się nazywa Januszex Czestochowski- niestety ale w tej miejscowości modne jest wyciskanie pracownika jak cytrynę i obiecywanie złotych gór które okazują się góra (usunięte przez administratora) Pracowałem tam parę ładnych lat ale zmiany na Bojemskiego były nie do strawienia i ciągła zmiana kierow i ich nowe wspaniałe pomysły... Cóż kto chce pracuje dalej w tej dziwnej firmie.

Guggg

Nie no Kraków to jest coś Bonarka obsługa i sprzedaż, zamówieniami, ekipą pracowników zarządzają jakieś dziwolągi klijentowskie grubaski z smartfonami w ręku dobrze że nie sprzedają zhakowamych lapków nie?

zdziwiony
@Guggg

Nic z tego nie zrozumiałem. Nie wiem co wnosi ta opinia. Człowiek, który to pisał chyba ma problemy ze sobą.

Zostaw merytoryczną opinię o x-kom sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w x-kom sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy x-kom sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 184.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w x-kom sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 126, z czego 9 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy x-kom sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w x-kom sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

x-kom sp. z o.o.