x-kom sp. z o.o.

Opinie o x-kom sp. z o.o.

pracownik x-kom

Jako wieloletni pracownik firmy myślę, że mam do powiedzenia to i owo. Zacznę może od tego jak było a było bardzo dobrze. W firmie panowała przyjazna atmosfera, ludzie dobrze się ze sobą dogadywali, współpracowali, czuli się ważni i byli doceniani. Jest to nie tylko moja opinia ale również wielu innych kolegów i koleżanek. To były czasy przed pandemią. Wtedy o pracy w x-komie można było mówić z dumą. Jednak w czasach pandemicznych sytuacja zmieniła się diametralnie, istna równia pochyła. Z racji niesamowitego rozwoju firmy związanego z wymuszonym przejściem wielu firm na pracę zdalną zapotrzebowanie na sprzęt elektroniczny było ogromne. Wiązało się to z zatrudnieniem masy nowych pracowników i niestety znacznym spadkiem jakości pracy. Ilość popełnianych błędów zarówno po stronie pracowników jak i zarządzających stale rosła. Z firmy, która mogła pochwalić się rodzinną atmosferą, szybko x-kom stał się fabryką pracującą na najwyższych obrotach. Pracownik z każdym dniem tracił na znaczeniu za to wykresy i tabelki w excelu musiały się zgadzać. I się zgadzały. Ale do czasu. Obecnie można zaobserwować spadek popytu na sprzęt elektroniczny względem tego co było chociażby 1-2 lata temu. Zaczęło się cięcie kosztów, optymalizacje procesów, restrukturyzacje poszczególnych działów i inne ładnie brzmiące frazesy. W praktycznie zaczęto zwalniać ludzi, stale podwyższać wszelkie targety i czepiać się nawet najdrobniejszych szczegółów. Wszystko ma działać jak w zegarku a przerwy zgadzać się co do sekundy bo inaczej kara w postaci potrącenia części premii. Dodam, że pomimo stale rosnących kosztów życia firma ma w nosie podwyżki dla pracowników czy coś na kształt dodatku inflacyjnego. Obecnie morale w firmie są fatalne. Pracownicy niejednokrotnie zgłaszają swoje niezadowolenie a w zamian otrzymują od swoich przełożonych teksty, że obecnie nic się nie da zrobić i jak komuś się nie podoba to nie musi tutaj pracować. I mają rację, nie musi ;) Sytuacja wygląda tak, że wiele osób składa wypowiedzenie lub w krótkim czasie je złoży jeśli nikt nie raczy podejść do nas po ludzku, okazać choć odrobinę zrozumienia, empatii i zaproponować jakiegoś rozwiązania. To co mogę powiedzieć przyszłym potencjalnym pracownikom to przemyślcie sobie dobrze czy chcecie pracować w takim miejscu. Bo na rozmowie rekrutacyjnej wiadomo jak to wygląda, miłe Panie z HRu, uśmiechnięte twarze, mnóstwo pustych obietnic i "przejrzysta ścieżka rozwoju zawodowego". W praktyce wszystko wygląda zupełnie inaczej. Przykro mi pisać o tym wszystkim bo osobiście z x-komem mam wiele wspaniałych wspomnień, poznałem tutaj świetne osoby i spędziłem kawał życia. Nie mogę jednak przejść obojętnie obok tego co się aktualnie dzieje. Tak się po prostu nie traktuje ludzi. Mam nadzieję, że sytuacja kiedyś się odmieni i pracownicy znów będą mogli czuć się ważni i odpowiednio wynagradzani za swoją pracę. Jest jeszcze wiele rzeczy o których mógłbym się rozpisać ale myślę, że w mojej wypowiedzi zawarłem najważniejsze informacje. Pozdrawiam wszystkich byłych i obecnych pracowników. Podzielając taki sam los, łączę się z Wami w bólu. pracownik x-kom

@pracownik x-kom

Jest was tam chociaz z 1000 osob?

Kate
@pracownik x-kom

Czy @xkom może się wypowiedzieć co do tych uwag? Czy to prawda? Może obecni albo byli pracownicy są w stanie coś dodać?

aan

Ciężko powiedzieć, bo zarząd podaje stare dane

@Kate

Jako już były pracownik mogę to wszystko potwierdzić w 100%. Nie ma w tym wpisie ani jednego kłamstwa czy niezgodności. Firma zmierza w kierunku nieznanym dotąd, kiedyś ludzie liczyli się chociaż trochę. Obecnie nie liczy się człowiek w żadnym stopniu.

@pracownik x-kom

To prawda. Ja przyszedłem do x-komu w trakcie pandemii, a i tak widać jak w ostatnim czasie zmieniło się na minus i to bardzo. Pracowników traktuje się tylko i wyłącznie jako rubryki w excelu. Każdy ma pracować szybciej i wydajniej, ale sam prezes powiedział, że na podwyżki nie ma co liczyć. Przełożeni też nie są zbyt chętni do ich dawania, ale za to chętnie utną premię kwartalną, bo coś im się nie spodoba. Spada też wskaźnik zadowolenia pracowników, a ostatnio nawet nie przeprowadzono ankiety (ciekawe dlaczego? nie wiem, ale się domyślam). Pomijając ostatnie masowe zwolnienia, od kilku miesięcy było widać, że ludzie sami się zwalniają i dalej to robią, biuro pustoszeje, w Krakowskim biurze, wystawiono stanowiska pracy na wynajem. Wiele osób, które znam szuka nowej pracy, sam przy najbliższej okazji stąd odejdę. Dla tych, którzy się zastanawiają nad pracą tutaj - odradzam, przynajmniej w najbliższym czasie, dopóki firma nie zrozumie, że nie tędy droga (o ile kiedykolwiek zrozumie). Na rozmowach będą wam mówić o super atmosferze, możliwościach rozwoju, premiach, docenianiu zaangażowania i benefitach, ale nie liczcie na cokolwiek z tego. Wycisną was jak cytrynę, każąc pracować za dwóch, dając niskie wynagrodzenie, ze słabymi perspektywami na podwyżkę, bez możliwości pracy zdalnej i z małą ilością benefitów, za które samemu sobie trzeba zapłacić.

Cała prawda
@pracownik x-kom

Niestety jest to prawda. Mogą ukrywać ilości zwolnień, ale już po samym Linkedinie widać, że co chwilę któryś z pracowników albo szuka nowej pracy albo informuje, że zaczyna pracę na nowym stanowisku. Smutne, że firma się tak zmieniła na niekorzyść.

Dzień dobry, pracowałem w salonie. Niestety odradzam zainteresowanym ubieganie się o stanowisko handlowca ("doradcy klienta"). Pieniądze na jakie można liczyć nie są złe, ale presja psychiczna wynikająca z konstrukcji systemu premiowania jest ogromna. W systemie premiowania (lwia część wypłaty, jeżeli nie większa niż podstawa) możecie zarówno tracić jak i zyskiwać, owocuje to tym, że nie zależnie jaką premie wyrobicie możecie stracić jej bardzo dużą część. Nie akceptowalnym jest żeby handlowiec tracił pieniądze, które już zarobił, tutaj tak jest. Co więcej obecnie nie ma komu pracować, system sprzedażowy nie działa i macie coraz mniejszy wpływ na swoją premie, i większą szansę na jej utratę z powodów całkowicie od was nie zależnych.

Mariusz

Widzę że nic się nie zmieniło nadal najniższa krajowa pomimo doświadczenia w innych marketach. Z najnizsza to można wszędzie pracować i Nie posiadać presji kierowników itp. 3500 brutto przy stawce za wynajęcie mieszkania pokoju ok 1500 zl. Naprawdę śmieszne. Oczekujecie doświadczenia ale za tym nic nie idzie.

?
@Mariusz

Jeno że xkom to nie market. Tak tylko chciałbym zauważyć...

MARIUSZ
@?

Wiadomo o co chodzi typu media Markt itp. ;)

xxx1

Witam Doradca w sklepie stacjonarnym na jakie zarobki może liczyć ? na start minimalna ? czy coś więcej ?

Oneks
@xxx1

na więcej niż ~ 3 / 3,2 nie licz ;) welcom rynek pracy w czewie ....

pracuś

ciekawe jak to możliwe przy najniższej 3490zł brutto :) realia są różne, zależnie od salonu i pracownika. Podstawa na doradcy dziś najniższa (3500 brutto). Z premiami średnia to około 5500. Najlepsi wyciągają podobno dwukrotność.

xxx2
@xxx1

Można zarobić bardzo dużo ponad minimalną wszystko zależy od chęci.

Ki
@pracuś

W innych działach na umowie podstawa jest poniżej najniższej krajowej, oczywiście z premią nie może to być niższa kwota, no ale tak to wygląda. Pytanie czy opłaca się pracować na premię w takich sytuacjach.

pracuś
@Ki

odpowiadałem odnośnie sklepów stacjonarnych - te realia znam. Jak jest w innych działach - nie wiem.

Brak pojęcia odnośnie pracy z sprzętami komputerowymi przez rekruterów. Nastawienie na winiki nie na opinię klientów. Liczą się słupki i ilość wciśniętych usług niż miłe podejście do klienta. Pani która je zadawała nie miała bladego pojęcia co z czym się je, natomiast obok niej był w miarę doświadczony człowiek, potrafił wskazać błąd w montażu, lecz co ma na sucho gadanie o montażu bez widocznych części. Oczywiście jak później się dowiedziałem było to kierownictwo jednego z salonów, na rozmowie z kandydatami pili sobie kawę. PS jak chcesz pracę w xkom powiedz że będziesz pracował za najniższą bo jak powiesz wyższą kwotę sory ale na to miejsce jest inny kandydat co godzi się za najniższą krajową pracować. kolejnym aspektem jest brak informacji o benefitach nie chcą wgl o tym mówić, lecz dowiedziałem się od pracowników że benefity sa lecz trzeba za nie płacić firma dofinansowuje grosze a reszte płacisz ty xD co było inną informacją podczas rozmowy, a i najlepsze benefity z dofinansowaniem możesz otrzymać najwcześniej po roku i dobrym sopie (ocenie przez przełożonego) więc jeśli będziesz robił tak zwanego louuuuda to masz pracę w miłej atmosferze, jeśli raz się nie zgodzisz z głupotą przełożonych np. przy wykonywaniu bezsensownej czynności twój soop ucierpi. Ogólnie kandydacie szukaj innej pracy, lepiej zarobić mniej i nie mieć burdel(usunięte przez administratora)łowa niż więcej i potem leczyć się od mobingu :)

Czy do każdego komputera można włożyć pamięć RAM? Moja odpowiedz, tak do każdego lecz trzeba odpowiednio dobrać parametry. I tutaj było zdziwienie Pani od rekrutacji.

PrzyjeciaMagazyn

Witam wszystkich. Najlepsze co się mogło stać to że w końcu zdegradowali pseudo lidera z przyjęć. Nie miała pojęcia jak się pracuje z ludźmi i faworyzowała swoich . Teraz jest jeszcze gorzej bo rzadzi alto. Ale może i im się podwinie noga i wtedy to będzie szansa dla pracowników tego działu by mieć w końcu szanse awansować.

Cegła
@PrzyjeciaMagazyn

No i dobrze ze robia porzondki mam nadzieje ze na rozkladaniu tez tak bedzie bo tam jest to samo.

pracownik 1
@Cegła

Na jakim dziale pracujesz docelowo ?

F_Y35
@Cegła

Zgłaszałeś/aś co Ci nie odpowiada do kierowników?? Próbowałeś/aś zrobić konfrontacje?? cokolwiek co mogłoby coś zmienić ?? Wydaje mi się, że nie bo pewnie jesteś pracownikiem, który nie spełnia założonych norm dlatego oczernia liderów z przyjęć i rozkładania bez podania konkretnych przykładów bo pewnie nie dali ci urlopu.Na codzień siedzisz pewnie jak mysz pod miotłą i za wiele nie masz do powiedzenia. Pracuje i z liderami przyjęć i rozkładania i nie mam im nic do zarzucenia, robią to co góra im każe. I tak na koniec pisze się porządki a nie porzondki :)))

Magazyn byly
@PrzyjeciaMagazyn

A kto był?

Cegła
@F_Y35

Teraz nie wiadomo kto tutaj jest kierownikiem i liderem bo co chwilę się coś zmienia. Normy,normami widać że masz spraną głowę przez te gadki o wynikach. Pod miotłą to siedziała ta pseudo liderka ciągle przy swoim biurku. Na rozkładaniu to już dawno powinni wymienić tą liderkę. Nareszcie w końcu coś się zmienia i jest lider facet.

riso
@Cegła

No jak będziemy mieć takich liderów jak ten "facet" to ta firma szybko upadnie. Pracownicy robią co chcą, nad niczym nie ma kontroli. Jedyne co potrafi to założyć karton na głowę albo iść na godzinę na kawę ze swoimi kumplami.

@Cegła

Niestety takimi wypowiedziami sami udowadniacie że nic się wam nie należy i że niewiele jesteście warci. Niestety aż przykro czytać. Porzondki? To już chyba w podstawówce uczą pisac- jasne dysortografia etc ale w telefonie masz korektę! Uważam tak jak ktoś napisał, jesteście mocni w gębie, ale jedynie na forum, bez podpisu własnym imieniem. Pracowałem w xkom i znalem takich- marudzili wiecznie, ale siedzieli jak przyklejeni w firmie, jednocześnie włażąc komu można w t...byleby tylko dostać 5 PLN więcej. Jacy ludzie takie miejsce pracy- sami je tworzycie. Taka prawda niemiła.

Nic więcej do dodania

Ono - nick nieprzypadkowy.. pewną parę ewidentnej boli degradacja ukochanego.. no cóż, teraz czekać tylko aż się zwolni xd tak jak poprzednim razem przy degradacji z kierownika cd na kierownika zmianowego. Dziwne, bo w sumie jak kogoś degradują to powinien się zastanowić nad powodem degradacji, jeszcze w tym przypadku podwójnej ???? no ale czego się spodziewać po kimś kto musi się uzewnętrzniać na go worku po tym jak nie podołał na stanowisku i jedynym ,,argumentem’’, który może rzucić w stronę kogoś kto dobrze ogarnia temat, to słaba uwaga dotycząca wyglądu.. ale jak się nie ma co zarzucić to się sięga po komentarze godne rynsztoku. Współczuje niskiego poczucia własnej wartości. Btw. prawda jest taka, że Wam drodzy pracownicy firmy x-kom (oczywiście nie wszyscy, ale tego normalnym ludziom tłumaczyć nie trzeba) nigdy i niczym się nie dogodzi. Choćby Wam (usunięte przez administratora) miodem smarować to i tak będzie on albo za gesty albo zbyt rzadki ????????‍♀️ życzę więcej luzu i więcej zaangażowania w życie prywatne, a zobaczycie, ze praca to tylko dodatek do życia, a nie jego sens.

Nic więcej do dodania

Ono - nick nieprzypadkowy.. pewną parę ewidentnej boli degradacja ukochanego.. no cóż, teraz czekać tylko aż się zwolni xd tak jak poprzednim razem przy degradacji z kierownika cd na kierownika zmianowego. Dziwne, bo w sumie jak kogoś degradują to powinien się zastanowić nad powodem degradacji, jeszcze w tym przypadku podwójnej, ale czego się spodziewać po kimś kto musi się uzewnętrzniać na go worku po tym jak nie podołał na stanowisku i jedynym ,,argumentem’’, który może rzucić w stronę kogoś kto dobrze ogarnia temat, to słaba uwaga dotycząca wyglądu.. ale jak się nie ma co zarzucić to się sięga po komentarze godne rynsztoku. Współczuje niskiego poczucia własnej wartości. Btw. prawda jest taka, że Wam drodzy pracownicy firmy x-kom (oczywiście nie wszyscy, ale tego normalnym ludziom tłumaczyć nie trzeba) nigdy i niczym się nie dogodzi. Choćby Wam (usunięte przez administratora) miodem smarować to i tak będzie on albo za gesty albo zbyt rzadki.. życzę więcej luzu i więcej zaangażowania w życie prywatne, a zobaczycie, ze praca to tylko dodatek do życia, a nie jego sens.

Ono
@Nic więcej do dodania

Nie wiem jakie masz problemy z innymi w tej firmie ale mnie to nie interesuje. Ja podaję tylko fakty . Pracuje już tutaj trochę czasu i widzę co się dzieje. I twoje słowa że ktoś dobrze ogarnia temat nie pasuje do wymienionej osoby. Pełno tutaj osób które udają że pracują na dziale gdzie rządzi alto.

Potencjalny pracownik

Chciałbym zacząć prace w salonie. - polecacie? Jak z premiami i w ogóle z kasa i przed wszystkim atmosfera / wymagani

Moreliusz

Widze że w xkomie też krucho, ale spoko, morele też dokonały olbrzymich zwolnień:D

@Moreliusz

Opowiedz coś więcej ????

BigJohn

Czy to prawda, że xkom zwalnia teraz pracowników? Dochodzą do mnie słuchy, że około 200 osób ma zostać zwolnionych w najbliższym czasie. Niektórzy sami już zaczęli odchodzić. Proszę o potwierdzenie lub zdementowanie od @x-kom lub obecnie pracujących.

@BigJohn

Potwierdzam zwolnienia, co do liczby to chyba jeszcze nikt nic nie wie i po prostu wyjdzie w praniu.

ABC

Tak

@BigJohn

A gdzie tam. To po prostu reorganizacja. W x-com nie ma miejsca dla czegoś takiego jak masowe zwolnienia. Absurd.

@BigJohn

Chcemy odnieść się do obecnej sytuacji z zatrudnieniem. Nasza grupa to, w skali polskiego rynku, duża organizacja. W każdej takiej firmie pracownicy regularnie przychodzą i odchodzą. Powody rotacji są różne – zmiany w prowadzonych projektach, decyzja pracownika czy czasem, niestety, niewystarczające zaangażowanie i wyniki. Wszyscy wiemy, że żyjemy w niespokojnych czasach. Świat i branża szybko się zmieniają. Dlatego jak każda rozsądna firma stale analizujemy i dynamicznie dostosowujemy naszą strategię. Czasem prowadzi to na przykład do zmian w zakresie obowiązków. Zależy nam na tym, żeby w x-komie pracowały zaangażowane osoby, które chcą rozwijać siebie oraz pomagać w rozwoju całej firmy, i działają zgodnie z naszymi wartościami.

Kłamstwa
@x-kom sp. z o.o.

Nie zależy wam. W dziale marketingu zwolniliście ludzi tylko dlatego, że pracowali zdalnie. A leserów i obiboków to tam nie brakowało, ale najważniejsze, że dojeżdżają do biura, gdzie mogli udawać bardziej, że pracują niż pozostali. Kolejna wydmuchana wypowiedź w obronie zwyczajnego obrzydliwego korpo.

5S
@BigJohn

Najpierw zatrudniają tłumy ludzi przed okresem świątecznym, mamią jakimiś mglistymi perspektywami zatrudnienia na dłuższy okres, a po świętach - do widzenia. (usunięte przez administratora) zrobił swoje, (usunięte przez administratora) może odejść. Nic się zmieniło.

Ma Yun
@x-kom sp. z o.o.

duża organizacja rozsądna firma stale analizujemy zależy nam ;)

Black
@x-kom sp. z o.o.

Ta wypowiedź ma się nijak do hurtowych zwolnień pracowników. Wiadomo, że niektórzy odchodzą bo chcą, wiadomo że trzymać pracowników którzy się obijają też nikt nie będzie bo psuje to tylko atmosferę i wkurza tych co faktycznie coś robią. Ale w tej chwili mamy zwolnienia związane z cięciem i optymalizacją kosztów, m. in. przez likwidację wielu stanowisk których obowiązki muszą przejąć ci którzy zostają. O podwyżkach oczywiście też nie ma na razie mowy. Nic dziwnego, że wiele osób odchodzi samych, lepiej odejść na własnych warunkach niż z dnia na dzień zostać zoptymalizowanym, o czym przekonało się już wieeeele osób. A w sumie to współczuję, bo wiesz jak jest, a musisz pisać tutaj te bzdury. Można przecież usunąć wszystkie negatywne komentarze i byłby kolejny obszar zoptymalizowany.

Black
@Kłamstwa

Jak widzę tych obijających się ludzi w biurze przy kolejnych kawach, to moim zdaniem lepiej żeby siedzieli w domach i tam chociaż pranie wstawili czy porobili coś pożytecznego. Swoje obowiązki najprawdopodobniej i tak zrealizują, bo gdyby tego nie zrobili to wiadomo gdzie są drzwi. Jednak jeśli ktoś ogarnia i realizuje swoje obowiązki np. w 6 a nie 8 godzin, to udawanie że się coś jeszcze robi bardziej męczy i bardziej wypala. Niestety do formy w stylu pracuj gdzie chcesz i ile chcesz byle wszystko było ogarnięte jeszcze firma nie dorosła i raczej się to nie zdarzy.

Obibok
@x-kom sp. z o.o.

Ile osób obecnie pracuje w X-kom? Ile osób pracowało w najlepszym okresie? Czytałem że było to ponad 2000. Chcę poznać skalę problemu, z którym boryka się X-kom.

bzdura
@x-kom sp. z o.o.

bzdura, mozna pracowac dobrze, zawsze w pracy, zawsze na czas, ale tez dostac piekne podziekowanie za prace, bo firmie oplaca sie placic mniej za pracownika z agencji, znam osoby z biura i sam prezes ma niewiele pojecia o tym co dzieje sie w firmie, dyrektorzy mamia mu oczy nie polecam firmy

@x-kom sp. z o.o.

Papka PR. Ilość dobrych reakcji odpowiada prawcownikom HR.

idylla
@bzdura

Mit biednego pana prezesa, który nie wie, co się dzieje w jego firmie, wiecznie żywy. Otóż nie. Doskonale wie, bo sam obstawiał stanowiska osobami, które wpasują się w jego wizję. Pracowałem tam kilka lat. Nigdy od pana prezesa nie usłyszałem dobrego słowa, choćby pod adresem całego działu bądź zespołu. Jak były porażki, to wina wszystkich pracowników, bo się nie przykładają. Sukcesy to natomiast zasługa wyłącznie świetnego zarządzania i brawurowych decyzji managementu - jak podczas pandemii (to nic, że rynek się zmienił i wzrosło zapotrzebowanie na elektronikę użytkową). Może niektórzy tu obecni pamiętają, w jaki sposób jeden z prezesów ogłosił całemu światu swoje pandemiczne wielkie triumfy. Radości nie było końca. I tak się życie w x-komie toczy. Kłamstwa, toksyczne relacje, wykorzystywanie najsłabszych i obfite premiowanie tych, którzy w oczach zarządu i managerów są użyteczni.

anonim - biuro
@Obibok

według prezesa, na stan z listopada jakieś 1800-1900 (nie pamiętam dokładnej liczby, bodajże 1884, ale głowy nie dam sobie uciąć), przy czym zaraz po świętach wypowiedzenie dostało kilkadziesiąt osób mimo, że 2 tygodnie wcześniej mówiono im, że wszystko jest super, a redukcje wciąż trwają

@BigJohn

Mnie się wydaje ze zwolnienia to tylko kwestia czasu

kii
@anonim - biuro

Nie ma to jak w styczniu podać zatrudnienie na listopad, teraz to może być zdrowo o kilka stówek mniej.

Magazyn

Jak wyżej pisano to jedynie reorganizacja. Zwolnienie jako pojęcie nie występuje w słowniku xkomowego HR. Kopnąć (usunięte przez administratora) tych co pracują a wziąć z agencji 2,3 osoby i dalej się opłaca. Rentowność Panowie! Wskaźniki! Sprzedaż! 3M! ARPU! YOY! YTD!

A czy powody tych wypowiedzeń są znane? Te umowy zostały wypowiedziane czy po prostu wygasły? Ciekawa jestem czy faktycznie trzeba się martwić

xD
@Anna

Mnie wypowiedzieli umowę bez powodu, a innym, którym należało ten powód podać, zwyczajnie go wymyślono (np. zaburzanie atmosfery). Taka oficjalność x-komowa. W rzeczywistości to redukcja.

Smutek
@Black

Tak się już dzieje od połowy zeszłego roku i niestety mimo zapewnień w odpowiedzi firmy, zwalniane są również zaangażowane osoby.

Elyta
@Anna

Jeśli pracujesz w x-com to chyba wiesz czemu i jak są zwalniani. Jeśli nie to po co ci ta wiedza? Trzeba zwolnić że 100 pracowników to wtedy starczy na pensje i premie managerów osiągających imponujące wyniki.

Manam
@Anna

Są znane, nic się nie martw, pracuj sobie spokojnie :)

5S
@xD

Mam podobne doświadczenia.

Merytoryczny

Patrząc na ostatnie trendy - x-kom pakuje (usunięte przez administratora) kasy w reklamę jaki to nie jest pro a moim skromnym zdaniem ostatnie redukcje etatów + kolorowanki w BI -> https://businessinsider.com.pl/biznes/michal-swierczewski-x-kom-i-rakow-od-wlasciciela-sklepiku-do-szefa-giganta/q6tsc5c ( płatne of cors ) tylko pokazują jak szybko można robić kroki w tył bo w momencie chwały chełpili się zarobkami i osiągnięciami nie patrząc kto tego dokonał . Smutek i żal moi mili co z tego że obsługa miła a poruszcie temat ( jak dobre kontakty macie ) jakie nastroje panują w firmie . Wnioskuję że Pan M zaczynał od zatrudnienia 3 i na tylu może skończyć ;)

@Merytoryczny

Największym problemem tej firmy to ludzie, którzy piastują stanowiska od lat. Brak jest świerzej krwi, która chciałaby zrobić porządek z tą uśmiechniętą enklawą. Ci o których pisze, robią wszystko aby wyciąć, zwolnic ludzi, którzy chcą zmian wielokrotnie na lepsze. Największym kukułczym jajej jest magazyn i każdy który miał okazję pracować wie o czym pisze. Jedyna cwana osobą, która wiedziała że trzeba uciekać to Pani A pseudonim 'szczena'

Siostra

Szczena była słaba i dlatego uciekła.

W życiu

tu nie wrócę

@W życiu

Ja odszedłem, nie wróciłem i nie żałuję. Coraz większy chaos niejasne sposoby wynagradzania premie nie wiadomo jak i na jakiej podstawie, słowem uciekać póki można. Chyba że komuś pasuje.

Que
@Magazyn

Spokojnie, ostatnio są masowe zwolnienia, a sporo ludzi odchodzi zanim zostaną zwolnieni, także ta łajba już tonie..

były
@Que

Tonie, tonie i utonąć nie może, od 1.5 roku czytam to samo, sam byłem świadkiem wywalania ludzi pod byle pretekstem a wciąż jednak się trzymają. Dopóki w tym mieście nie zabraknie desperatów, którzy za ten psi wuj popracują tam parę miesięcy, żeby było co do gara włożyć, tak ta firma będzie dalej funkcjonować.

@były

Lada moment otworzy się centrum logistyczne przy castoramie :)

Leon
@były

Jak każde tego typu miejsce. Im gorzej na dole tym większe zyski.

Czewa
@były

pomału (usunięte przez administratora) częstochowskiego rynku pracy się wykrusza miasto małe wieści idą więc polecam zakupy u konkurencji bo i taniej ;) a to i dobry sposób co by się nieco odgryźć jeśli kto ma potrzebę ;))))

Gość :)

Czy wiadomo coś na temat kobiet które są w ciąży bądź na macierzyńskim czy dostaną podwyżkę ?

Gość :)
@Gość :)

Dziękuje w ogóle za odpowiedz :)

Leon
@Gość :)

Hm tego typu pytanie to już najlepiej do działu HR. Tu nie uzyskasz takiej informacji.

@Gość :)

To mają być podwyżki? Dla wszystkich w firmie?

Halina
@Leon

tzn jeśli dostają najniższą to muszą chyba? a co, na innych stanowiskach też będą jednak podwyżki tu dawać? w jednym z wątków pisali, że nie bardzo. Macie nowsze info?

Jestem pracownica x kom od pół roku bardzo chwałę sobie pracę pracownicy są bardzo życzliwi zawsze pomogą podpowiedza liderzy są bardzo pomocni zawsze rozwiązać problem na czas bardzo chciałabym zostać tam na stale

Magazyn

Odradzam. Odejdź teraz. Póki nie poznasz gorzkiej prawdy. Zachowaj dobre wspomnienia.

@Magazyn

Można wiedzieć dlaczego mam się zwolnić i jaka gorzka prawdę poznam???

DR

Taką że takie posty śmierdzą kłamliwym HRem na kilometr. :)

Magazyn

Jak jest naprawdę. Ot i tyle. Po co od razu nerwy? Nie zwalniaj się. Absolutnie. Pasujesz tu jak ulał.

Żeni

Firma niczego mnie nie nauczyła. Woli zwolnić pracownika, który spełniał wymagania przy procesie rekrutacji, niż rozszerzyć jego kwalifikacje i wiedzę na potrzeby i tak drobnych zmian w dziale.

Halina
@Żeni

można z ciekawości dopytać o jak drobne te zmiany mogło chodzić? co takiego wprowadzono, że szkolenie byłoby potrzebne? o który dział chodzi?

Darek

Ktoś wie czy w styczniu są planowane podwyżki/obniżki wynagrodzenia dla pracowników? Czy tylko kopacze ekstraklapy dostaną podwyżki?

DR
@Darek

Od nowego roku wzrasta najniższa krajowa tak więc będzie podwyżka. :)

Man
@Darek

Podwyżki najpewniej będą, ale tylko dla tych z najniższa, no bo najniższa krajowa idzie w górę. Podwyżek dla osób z wyższym wynagrodzeniem najpewniej nie będzie, no bo po co. Więc spodziewałbym się kolejnych zwolnień doświadczonych pracowników, bo robić za wynagrodzenie nowych to średni interes.

anonimowo

Pracuję dla x-komu od niedawna, ale już widzę, że pracują tu fantastyczni ludzie. Każda osoba jest chętna do pomocy i bardzo uczynna. Atmosfera pracy sprzyja do efektywności i zaangażowania. W firmie dzieje się mnóstwo interesujących i innowacyjnych projektów, które mogą przyczynić się do, nie tylko sukcesu firmy, ale też pracowników. Generalnie polecam :)

@anonimowo

Witamy w naszym gronie i dziękujemy za Twoją opinię. Zależy nam, aby każda zatrudniona osoba mogła się w naszej firmie szybko odnaleźć i cieszymy się, że Tobie się to udało. Życzymy samych sukcesów w codziennej pracy.

Xxx
@anonimowo

Jaki dział i jakie zmiany?

Projekt nr 1 jak (usunięte przez administratora)pracownika za free

Niedowiarek
@anonimowo

Boże, co za korporacyjno-HRowy bełkot. Nikt normalny nie napisze takiej opinii. Z daleka widać, że to zlecony wpis kogoś z kierownictwa albo właśnie HRu. Zero wiarygodności.

@anonimowo

Jesteś z HR czy AAS? No nikt o zdrowych zmysłach tak pracując w X-kom nie napiszę....

Milli Vanilli
@Niedowiarek

Podpisuje się po tym obiema rękami.

Aktualizacja
@anonimowo

Przypięli by bardziej aktualną opinię, bo już koniec 2022, więc już prawie 2 lata ma ta opinia A w tym czasie mnóstwo się zmieniło. Na gorsze niestety.

Usunęliśmy powyższy komentarz z portalu z powodu nieodpowiedniego, wulgarnego języka. Rozumiemy, że w takich chwilach emocje biorą górę, ale skoro mówimy o szacunku, starajmy się go zachować także w wypowiedziach. Niemniej, zgodnie z prośbą, treść tego komentarza została przekazana do naszego działu HR.

Krystek
@x-kom sp. z o.o.

Ciekawy jestem czy był faktycznie wulgarny czy skasowaliście go bo był wam nie na rękę. Bo do takich posunięc to wy zdolni jesteście. A kłamać to umiecie profesionalnie. Jako Klient sklepu x-kom częstochowa kilka razy udało mi się wam to wytknąć na gorącym uczynku. Co w brąrzy którą się zajmujecie jest niewybaczalne i nazywa sie oszustwem.

Ciekawe
@x-kom sp. z o.o.

Oho, a co my tu mamy? Cenzurę jak na intranecie, kiedy kazano wszystkim wrócić do biur i zostaliście zasypani rzeczowymi argumentami? :)

jim raynor

Witam, Zdecydowanie nie polecam pracy w X-kom Częstochowa. Pracowałem jako magazynier, odpowiedziałem na ogłoszenie o pracę dodatkową/sezonową. W treści ogłoszenia zaznaczone było że możliwa jest praca w weekendy. Od samego początku zaznaczałem, iż mogę pracować tylko w weekendy (na tygodniu mam pracę na etacie 8h więc nie mam jak przychodzić na którąkolwiek zmianę). Podczas pierwszej (wstępnej) nie było z tym problemów, podczas drugiej rozmowy (podczas której potwierdziłem chęć pracy i umówiłem się na szkolenia bhp itp i podpisanie umowy) dalej zaznaczałem że mogę tylko pracować w weekendy, nadal nie było z tym problemów. Zostałem poinformowany o tym że umowa jest zawarta do końca roku z możliwością przedłużenia w nowym roku. Tak czy siak umowa miała trwać do końca roku. Podpisałem umowę na zlecenie pod koniec października. Według zapotrzebowania firmy byłem w pracy dwie niedziele i jeden cały weekend. Kilka dni po pełnym przepracowanym weekendzie dostałem telefon od "miłego" Pana z X-komu wg którego "za rzadko

Aplikowaliście do pracy w firmie x-kom sp. z o.o.? Jak oceniacie proponowane warunki? Zarobki oferowane na stanowisku Laborant są korzystne?

Praca

Na pewno świetne, ale chyba pomyliliscie nazwę stanowiska. Nie ma takiej oferty i nie bardzo wiem gdzie miałby laborant pracować w xcom.

Ja wiem

Laborant to kiepsko. Ale kolaborant - to już fajne premie mogą być.

@Praca

Ogłoszenie dotyczy pracy w Prochem, a nie x-kom.

Hm hm
@The

Rozumiem, że to ten sam właściciel ale forum jest xkomowe.

@Hm hm

Ja też tego nie rozumiem :D

Zasmucony

Widzę po opiniach, że z firmą jest niestety chyba coraz gorzej :( Wiem, że zazwyczaj tak jest, że piszą głównie niezadowoleni a Ci, którym się dobrze pracuje nie czują potrzeby pisania na tego typu portalach, ale mimo wszystko ilość negatywnych opinii w ostatnich latach zdecydowanie wzrosła. Widać, ze firma nerwowo zareagowała na covid i odbija się to na pracownikach. Co gorsza podobne opinie słyszę tez od pracowników salonu, więc problem musi dotyczyć nie tylko centrali. Kilka lat temu pracowałem pracowałem w xkomie, ale były to dla mnie miłe lata, wspominam je dobrze. Najwyraźniej wszystko się posypało i firma kombinuje jak może, żeby utrzymać się na powierzchni. Prosperity i dobre czasy dla niej najwyraźniej minęły. Widać to też po prasie jaką ma xkom (co jakiś czas jakaś awantura albo aferka) i zdecydowanie wyższych niż u konkurencji cenach. Szkoda, bo swego czasu xkom był wzorem innowacyjności i jednocześnie inne firmy mogły się od niej uczyć podejścia do klienta.

@Zasmucony

Na wstępie bardzo dziękujemy za Twój komentarz. Cieszymy się, że jako były pracownik dobrze wspominasz pracę u nas. Oczywiście czas pandemii był trudny pod wieloma względami, jednak zapewniamy, że wyszliśmy z niej obronną ręką. Niemniej niepewność związana z sytuacją gospodarczą i ekonomiczną w obliczu wojny, rosnącej inflacji i skutków covidu w Polsce zmusza nas do rozważnego podejmowania decyzji. Jednak mimo niesprzyjających warunków zawsze bardzo zależy nam, żeby zapewnić poczucie bezpieczeństwa obecnie zatrudnionym pracownikom. Chcemy też podkreślić, że firma jest w bardzo dobrej kondycji. Cały czas prowadzimy rekrutacje, jak również wiele osób zmienia swoje stanowiska wewnątrz firmy, co jest ich naturalnym rozwojem. Oczywiście, że zdajemy sobie sprawę z obszarów wciąż wymagających poprawy i pracujemy nad tym. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wiele takich działań wymaga czasu. I na koniec, jest dokładnie tak, jak piszesz. Zdajemy sobie sprawę z tego, że portal GoWork jest miejscem, na którym przeważnie wylewane są żale. Ubolewamy nad tym, gdyż chcielibyśmy, aby każda osoba, omawiała swoje potrzeby bezpośrednio z przełożonym, a nie publicznie. W firmie są także (cały czas udoskonalane) kanały do tego, żeby zgłaszać wszelkie uwagi. Często anonimowe wypowiedzi na portalu GoWork nie pozwalają nam na precyzyjne zlokalizowanie problemów, a co za tym idzie skuteczne ich rozwiązywanie. Wierzymy jednak, że kiedyś to się zmieni i cały czas nad tym pracujemy.

Aha
@x-kom sp. z o.o.

"Oczywiście czas pandemii był trudny pod wieloma względami, jednak zapewniamy, że wyszliśmy z niej obronną ręką." Może wy wyszliście, ale pracownicy zatrudnieni podczas pandemii i po niej zwolnieni już nie.

Delan
@x-kom sp. z o.o.

To jest jakiś żart XD Firma w świetnej kondycji, zastanawiam się jak ma się to do tłumaczeń waszych przełożonych przy zwolnieniach pracowników - każdy jeden twierdzi, że to wina słabej kondycji firmy XD Ja proponuje zmienić te generyczne teksty, bo to już nawet śmieszne nie jest

kocio krakers

Przepracowałam w xkomie rok jako pracownik magazynu, praca niewymagająca, bezstresowa. Czasem trzeba trochę podźwigać, ale jest to praca fizyczna, więc na magazynie nie powinno to nikogo dziwić. Jeśli ktoś pracuje i chodzi do pracy raczej nie ma na co narzekać, żadnych problemów, pretensji ze strony przełożonych. Minusem dla wielu może być umowa zlecenie, niektórzy nawet przez dwa lata siedzą na śmieciówce, firma przed zatrudnieniem informuje o późniejszej możliwości przejścia na umowę o prace, jednak w rzeczywistości ciężko jest ją dostać. ;) Co do opinii o kierownikami to z niektórymi ciężko się nie zgodzić, kierownik chodzi i obgaduje pracownice do innych, traktuje pracowników i podwładnych z góry. Ostatnio było dużo zwolnień, bo firma przechodziła mały kryzys, z xkomu zrobił się duży pracodawca, więc duża rotacja na magazynie jest nieunikniona, tak jak zgrzyty z kierownikami również. Generalnie polecam prace na magazynie, bardzo miło wspominam tego pracodawcę. Podsumowując praca idealna dla studentów. Kaska zawsze na czas i tyle ile trzeba.

Zostaw merytoryczną opinię o x-kom sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w x-kom sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy x-kom sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 184.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w x-kom sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 126, z czego 9 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy x-kom sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w x-kom sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

x-kom sp. z o.o.