Opinie o FM Logistic w Mszczonów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie FM Logistic. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie FM Logistic o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FM Logistic w Mszczonów

Antek

Nie polecam pensja mała pracujesz po 10 11 godzin o wszystko mają pretensje kradną więc proponuję uważać a kierownictwo kolega kolejki wkręcił co pojęcia o pracy nie mają

@Antek

To prawda pensja marna nie dbają wogole o pracownika woooogle tylko dokładają obowiązków złodzieji jest tam dużo więc pieniądze proponuję zostawić w domu pensja 2800 max hahah żart jakiś ale spokojnie są pewnie osoby wynajęte by dobre opinie pisały bo u ich to norma nie polecam

qulson

Pracował ktoś jako pakowacz i może się podzielić się opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

XXX
@qulson

Najniższa krajowa, cisną na ilość.

zen

jak teraz wyglądają rozmowy rekrutacyjne na stanowiska biurowe ? Jak kształtują się zarobki na stanowiskach najniższego szczebla?

@zen

Najniższa krajowa. Spotkanie jak spotkanie, zależy gdzie konkretnie aplikujesz.

Czy w FM Logistic jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Użytkownik

Nie. Przełożeni zamiatają wszelakie problemy pod dywan. :)

Przewoźnik

Kierownik transportu miła osoba ale myśle , ze nie powiedziała mi wszystkiego odnośnie pracy, Ze jej maja mało , ze nie traktują wszyskich przewoźników jednakowo. Są lepsi i gorsi nie chodzi tu o jakość wykonanej pracy co jej przydzielanie . W sumie zostałem oszukany , Do kierownika nie mam petensji bo jazdy chce pracować a on wykonuje polecenia góry i myśle ze sie żywym złe czuje , nue mówiąc prawdy . A kierownictwo FM rozpisuje sie w gazetach jacy to oni operatywni , maja pieniadze to inni piszą . Jak w platformie , no juz nie !

Pytań jaki takich nue było bi po zadaniu jednego czy maja pracy odpowiedział , ze tak ale są trudności , od czasu do czasu, mnie zależało na pracy, no jak od czasu di czasu to ok, a tu cały czas maja trudności , zganiają na klientów , ze FM za drogi jest bo np, z Anglii biorą ładunki po 0.69€ i to jest za drogo , Szkoda gadać , FM monopolista

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KRAJOWY KAT. C+E
Czatolin
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.

Na jakie benefity można liczyć w FM Logistic?

Użytkownik

Comiesięczne wpłaty na kartę my benefit, po roku pracy darmowy pakiet medyczny w najsłabszym wariancie. Premie uzależnione są od działu i od obrotów firmy, jednak z reguły założone plany miesięczne są nierealne do zrealizowania. Jeżeli nie aplikuje się na wyższe stanowiska, nie opłaca się tu nawet składać swojego CV.

Pracownik FM

Cześć jestem pracownikiem FM logistic od ponad 5lat na samym początku zajmowałem się rozladunkaki kontenerów wózkiem typu Frontal na Magazynie IKEA w Jarostach na rękę 2600vw systemie 2rano 2poludnie 2nocki i półtora dnia wolnego robilem 3kontenery palet tranzytowych na zmianę potem walczyłem o stanowisko specjalista do spraw wyjść magazynowych czyli za ładunki po roku czasu Pani Edyta Dyrektor zdegradował mnie do OWW i zmniejszyla mi wynagrodzenie o 1tys ... Firma FM to porażka obecnie jezdze retrakiem frontalem jestem uniwersalny a moje wynagrodzenie wynosi 2580na rękę. W tym momencie b zamknęli Magazyn w którym pracowałem i pracuje którym zajmował się M B (usunięte przez administratora) i R C (usunięte przez administratora) . W tym przypadku jestem na l4 i stracilelem pracę że względu na zmienienie przez zakład mojego miejsca pracy oddalonego o 20km od po przedniego magazynu wyliczają koszty paliwa dojazdu do pracy zarobki to 2600-2700 a na paliwo do pracy dostaje dodatek 49zl a wydaje 600na dojazd Do pracy. Mam umowę na czas jie określony ciągnę l4ile się da. Nie polecam pracy w FM tym bardziej że nawet Ukraińce nie chcą tam pracować w kiblach jest (usunięte przez administratora) firma dziad

jeszcze pracownik
@Pracownik FM

zapomniałeś dodać o ucinaniu premii i braku podwyżek ;) Na magazynie na 3 zmiany za 2800 podstawy haha.

Magazynier

W jaki sposób aplikować na stanowisko magazyniera w Jankach?

byly

fm nie wiele robi aby poprawić swoja sytuacje wizerunkowa firma zatrudnia ludzi bez doświadczenia życiowego kazac im robić rzeczy o których pojęcia nie maja

mixx

Witam pracował ktoś jako Specjalista ds. IT i może się podzielić opinią na temat pracy atmosfery ,zarobków.

zainteresowana

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej informacji o pracy jako specjalista planowania produkcji. Czy obecni i byli pracownicy mogą się wypowiedzieć o tym stanowisku? Jak atmosfera w pracy? Jakie benefity? Ścieżka rozwoju i kwestia podwyżek? Jaka płaca jest oferowana? Jak współpracownicy i przełożeni? Z góry dziękuję.

Adriann

Dział HR jest mega słaby. Porażka. Pani się zgubiła w latach 80, a udaje, że zna się na czymkolwiek nowoczesnym. Umiejętność włączyć laptopa - to nie osiągnięcie.

@Adriann

Hahaha, a ten zespół HR to się zna na czymś więcej niż robienie kawy ??;)

Nikomu nie polecam pracy w tej firmie. Na rozmowach rekrutacyjnych obiecują gruszki na wierzbie, przez co zachęcają i warunkami, jak również kwestią finansową. Niestety po podpisaniu umowy nie wywiązują się z niczego co obiecywali. Przerzucają pracownika na różne działy bez żadnego porozumienia. Robią to, co dla nich wygodne. Przerzucają pracowników na system zmianowy bez żadnej konsultacji- dodam ze aplikowalam na jedną zmianę ! A w z HR otrzymano odpowiedź, że jak mi nie odpowiada to mam wypowiedzieć umowę. FM to najgorszy pracodawca z jakim miałam styczność do chwili obecnej. Ludzie nie polecam współpracy z tą firmą.(usunięte przez administratora)

Maciej

Możesz napisać ,jakie warunki zaproponowano Ci na rozmowie kwalifikacyjnej, a jakie dostałeś?

@Maciej

Oczywiście, to co mi zaoferoali: - praca w młodym zespole - podwyższenie płacy po okresie 3 miesięcznym (po okresie próbnym rzecz jasna ) - system jedno zmianowy - przyjemna atmosfera i współpraca. A co otrzymałam? - wepchnięcie mnie do innego działu, bo klient którym miałam się zajmować jeszcze nie jest gotowy do współpracy(dowiedziałam się o tym w dniu przyjścia do pracy - pierwszego dnia). W tym dziale przesiedzialam prawie 5 miesięcy!!!!! - możliwość pracy w mlodym zespole ? Pewnie, gdyby nie to. ze nawet nie miałam możliwości poznać się z ludźmi bo co chwilę wrzucali mnie do innego działu. - przyjemna atmosfera i współpraca? Szczególnie z działem HR... Co do kierownictwa działów do ktorych trafiałam nie mam zastrzeżeń. - system jedno zmianowy na który aplikowalam przyciągał mnie do tej pracy ze względu na pozostałe obowiązki. niestety, bez żadnego porozumienia ze mną, przy kolejnej zmianie mi działu przerzucili mnie na system dwu zmianowy. Rozmowa z Panią z HR przebiegła bardzo sprawnie- jak Ci nie pasuje to się zwolnij. Mogłabym jeszcze pisać wiele ... Nie ładujcie się w to (usunięte przez administratora) w ktore weszłam ja.

Zawiedziony kandydat

Rekrutacja do HRu w Mszczonowie. W ogromnym skrócie - jestem w 100% zawiedziony postępowaniem firmy odnośnie kandydata. To będzie bardzo długi komentarz ZGODNY Z REGULAMINEM SERWISU GOWORK, więc nie należy go USUWAĆ, tak jak zrobiono to z wcześniejszym moim komentarzem oraz negatywnymi komentarzami innych osób, które były tutaj umieszczone. Osobiście udział w procesie rekrutacyjnym bardzo zniechęcił mnie do wystawienia pozytywnej rekomendacji firmie oraz udzielenia pochwały za przeprowadzony proces rekrutacyjny, dlatego zachęcam do ponownego zastanowienia się nad przesłaniem swojej kandydatury aplikując do centrali firmy w Mszczonowie. Pierwszy etap to rozmowa telefoniczna, z problemami technicznymi (rekruter w trasie, straszna jakość połączenia, ale tego nie będę się czepiać, rozmowa późną porą na moją prośbę; fajnie, że udało się porozumieć, więc odnośnie terminu - to na plus), podczas której dowiadujesz się o firmie, planach na to stanowisko, zadaniach i mówisz o swoich wrażeniach, czy jest to ok i w ogromnym skrócie mówisz czym zajmowałeś się dotychczas. Następnego dnia informacja, że zapraszają do drugiego etapu do siedziby firmy. Kolejny raz duży plus za elastyczność - możliwość spotkania o 07:00. Spotkanie fajne, w miłej atmosferze, tylko z przyszłym przełożonym z którym rozmawiałem tel. Rozmawialiśmy ponownie o obowiązkach, o planach, o wyzwaniach, benefitach (proponują dofinansowanie do karty MS, a LUX MED i ubezpieczenie na życie opłacany jest przez pracodawce - pakiet podstawowy, a kawa jest na żetony, lecz jest możliwość udziału w składce na kawę w pokoju????), ale też poświęcono więcej uwagi na moje dotychczasowe doświadczenie, (nie)lubiane obowiązki, jaką jestem osobą, z kim mi się dobrze pracuje, czy na pewno chcę opuścić pracę w stolicy i biurowce dla Mszczonowa i rekrutacji zdecydowanie innej niż dotychczasowej, jaki mam poziom języka angielskiego (FYI-sama moja deklaracja, bez weryfikacji, podczas całego procesu nie zweryfikowano mojego języka angielskiego, chociaż miało to być stanowisko na obszar CE). Szybki odzew (na plus!) i zaproszenie na ostatni 3 etap - wideokonferencja z Dyr. HR (protip - kamerka niepotrzebna, szefowa z niej nie korzysta, więc skoro jedna strona nie korzysta, to druga chyba także nie musi). Na spotkaniu p. Dyrektor zadawała pytania mocno nietrafione i odbiegające od obecnych standardów rekrutacyjnych. Jeśli pamięć mnie nie zawodzi, rozpoczęliśmy od pytania "czemu tak często zmienia Pan pracę" (dla rozwiania wątpliwości - nie, nie zmieniam pracy jak rękawiczek), następnie pytania podobne do tych z wcześniejszego spotkania (obowiązki, czemu zmiana, dlaczego to a nie coś innego itp.). Najbardziej spodobało mi się pytanie, w którym proszono o informację jak wygląda obecny EB firmy, skąd czerpałem informację by to ustalić; przyznam, że myślałem, że za szczerość odpadnę z miejsca (i nie jest to złośliwość z mojej strony!). A i na koniec czas na moje pytania, ale na zadane pytania nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi, a czas gonił, bo dyr. deklarowała następne spotkanie za chwilę. Dla mnie największy plus to to, że rozmowa trwała niecałe 30 min, więc niesmak, który mi towarzyszył, udało się przetrzymać, choć był to dla mnie pierwszy cringe rekrutacyjny. Jakość połączenia na strasznie niskim poziomie - mikrofon słabo reagował na głos, kilka razy prosiłem o powtórzenie, chociaż z tego co wiem, dyr. była już w biurze, więc warunki do rozmowy były sprzyjające (w przeciwieństwie do moich - rozmowa umówiona z podanymi 2 terminami, tym razem mocno niekorzystnymi, bo podczas godzin pracy, i wybierz kandydacie coś z tego, bo potem koleżanka ma urlop, więc nie wiadomo kiedy będzie następny termin). To miał być ostatni etap rekrutacyjny. Miał być, ale jednak - zmiana planów! Zapraszamy na kolejny, ponoć definitywnie ostatni etap w naszej siedzibie (termin na za 2 dni), by ponownie omówić czekające na Ciebie obowiązki i wstępnie ustalić ich podział + będziesz mógł poznać osobę z zespołu szkoleń, z którym współpracujemy. Człowiek myśli sobie "nie tak się umawialiśmy, ale dobrze - skoro tak, to niech tak będzie, chociaż wcześniejsze doświadczenie było złe". Istotna dla tej całej sytuacji jest terminowość.

Zawiedziony kandydat
@Zawiedziony kandydat

Ciąg dalszy: We wtorek po 16 wspomniane zaproszenie na spotkanie w czwartek. Informuję, że w środę potwierdzę, ale może być ciężko z moją dostępnością. W środę informuję, że z dnia na dzień nie dam rady wyjść wcześniej z pracy i przyjechać na spotkanie, więc proponuję przyszły tydzień. Cisza, więc domyślam się, że czwartek nieaktualny, spotkamy się w przyszłym tygodniu.Czwartek rano SMS o tym, by jednak spotkać się dzisiaj w Mszczonowie (pracuję w Wawie) o 16, nawet o 16:30, bo do piątku ma być podjęta decyzja w sprawie zatrudnienia. Szok i niedowierzanie - milion myśli w głowie pod tytułem "ale jak to?". Informuję, że nie ma takiej możliwości, nie przyjadę do biura, nawet nie mam fizycznie jak i w dodatku jestem dzisiaj bez samochodu do 17. Proponuję spotkanie w przyszłym tygodniu lub wideokonf. (choć sam nie wierzę w to co piszę, ale zależy mi na tej rekrutacji, jakoś dam radę rozmawiać z tel.). Zgoda od rekrutera, wideo jest w porządku, rozmowa o 16:15, link do spotkania dostanę. 16:12 - linku jak nie miałem, tak nie mam. Dzwonię żeby spytać czy wszystko w porządku - połączenie nieodebrane. Rekruter oddzwania, przeprasza, coś się przedłużyło, jasne spoko rozumiem, zaraz wyśle mi link do spotkania.  16:14 otrzymuje link - zaproszenie na spotkanie o 16:30, czyli 15 minut później, niż umawialiśmy się rano.  W tym momencie moja irytacja sięgnęła zenitu i nastąpiło olśnienie - ja jako kandydat "HRowy" (i osoba, która nienawidzi spóźnień), staram się doprowadzić do spotkania z moim przełożonym, a nie osoba, która potencjalnie chce mnie zatrudnić i umawia mi spotkanie przede wszystkim po to, by praktycznie podzielić między nami przyszłe obowiązki i poznać kogoś tam ze współpracującego zespołu. Zagryzam zęby, słowo się rzekło, wezmę udział w tym godzinnym spotkaniu bez większego zaangażowania.  Czy spotkanie wniosło coś nowego? Poza irytacją i zrozumieniem, że to nie ma sensu, oczywiście nic nowego nie dowiedziałem się. Obowiązki podzieliliśmy? Nawet nie podjęliśmy się tego zadania. Powiedziałem to samo, co za pierwszym i drugim razem? Powiedziałem to samo, więc wystarczyło tylko wprowadzić osobę, z którą nie rozmawiałem w temat. Jedyne co odróżniało to spotkanie, to to, że rekruterzy kładli większy nacisk na to, by sprawdzić mnie, czy na pewno nadaje się do zespołu (pytali np. z kim mi się dobrze pracuje, z kim wolałbym nie pracować, co jest dla mnie ważne w zespole itp.), czy odnajdę się w takiej strukturze. Rozmowa ponownie w strasznych warunkach, panował pogłos, bardzo często trzeba było domyślać się o czym mówią rekruterzy. Spotkanie godzinne, informacja zwrotna będzie jutro. Szkoda tylko, że to jutro trwało dosłownie 40 dni i nic nie zmieniło to, że samemu próbowałem dodzwonić się po feedback. Podsumowując: początek był dobry, ale im dalej w las, tym w mojej ocenie gorzej. Spotkania z Dyr. HR było czystym antywzorem rekrutacyjnym, spotkanie ostatnie kompletnie nic nie wnoszące dla mnie. Nie wyobrażam sobie nie mieć ukształtowanej struktury procesu rekrutacyjnego, który notabene prowadzę przez 4 miesiące, i podczas procesu wymyślać kolejne etapy spotkań. Poświęciłem na to wszystko na pewno ponad 5 godzin (z dojazdami). Jeśli zajmujecie się budowaniem prawidłowej polityki rekrutacyjnej i planujecie wartościowy candidate experience w firmie, to zacznijcie od dotrzymywania danego słowa, responsywności i udzielania obiecanej informacji zwrotnej kandydatom najlepiej w terminie. Nigdy nie obiecujcie czegoś, czego nie jesteście w stanie w żadnym stopniu zagwarantować. To drażni, męczy i powoduje niepotrzebne opinie, które pojawiają się na Wasz temat na tego typu portalach i zniechęcają do pracy u Was. A jak już to zbudujecie, to pomyślcie proszę o wymianie mikrofonów w Waszych laptopach w firmie. Ta opinia to jest właśnie candidate experience, który zbudowaliście.

Monia

Czy sa przyjęcia na dział gdzie pracują tez kobiety? Chodzi mi o magazyn nie o biuro jakieś

Przewoźnik

Tak właśnie jest, dramat

zawiedziony przez firme FM
@Przewoźnik

Dramat to jest delikatnie powiedziane Jedna wielka tragedia to współpraca z firmą FM

Straznik123

Pracowalem dla nich jako przewożnik kilka lat temu, liczylem na to, że bedą bardziej sumienni od spedycji z ktorymi wcześniej współpracowałem. POMYLIŁEM się, Dobili mi firme, od płatności po smieszne obciążenia......?!))) Zdecydowanie odradzam.

zawiedziony przez firme FM
@Straznik123

To co kolega wyżej napisał zgadza się nadal, W tej firmie nic się nie zmieniło - nadal chcą oszukiwać przewoźników, Odnosząc się do planowania tras - jedna wielka tragedia (brak wiedzy, o doświadczeniu nie wspomnę) Pozdrawiam, Wasz BYŁY przewoźnik

(usunięte przez administratora) Aplikowałem na stanowisko Regionalnego Kierownika ds. Sprzedazy. Rozmowa z Panią z Działu HR oraz RKS, o ile można nazwać to rozmową. Zostałem odpytany o doświadczenie, motywacje do zmiany, w sumie to byłoby na tyle. Po zadaniu pytania dotyczacego firmy (usunięte przez administratora)bardzo niechętnie i zdawkowo udzielił informacji. Rozmowa miała miejsce miesiąc temu, do dzisiaj brak odzewu, a mieli odezwać się z ciągu tygodnia. Pozostał niesmak.

@Kandydat

Wideokonferencja jest coraz popularniejszą formą przeprowadzania rozmowy rekrutacyjnej. Ale oczywiście rozumiem, że akurat Tobie mogła ona nie podpasować. Być może nie otrzymałeś odpowiedzi dlatego, że nabór na to stanowisko wciąż trwa. Może zadzwonisz do nich i po prostu dopytasz?

@Ewa

Forma rozmowy rekrutacyjnej jest jak najbardziej ok, nie podobał mi się natomiast sposób w jaki była prowadzona przez Panią z działu HR. Minął kolejny miesiąc - odpowiedzi brak. Jeżeli potencjalny pracodawca zobowiązuje się do udzielenia informacji o wyniku rekrutacji w ciągu tygodnia i nie wywiązuje się z tego, to bardzo źle świadczy i firmie. Oczywiście mógłbym zadzwonić i zapytać, ale szanuje siebie i swój czas, czego niestety nie można powiedzieć o Pani z działu z HR FM Logistic.

@Kandydat

Bardzo trafne stwierdzenie, jeśli chodzi o moją osobę co do dwóch pań mam takie same odczucia. Zero profesjonalizmu. Strata czasu. Nie polecam

Pracownik ochrony

Jestem pracownikiem ochrony tego obiektu zatrudnionym w Ekotrade, wcześniej w innej firmie i jeszcze wcześniej w innej. Żadna firma nie jest w stanie utrzymać kontraktu ponieważ tutaj nie chodzi o ochronę tylko o wyzysk pieniędzy za śmieszne niby błędy nasze.

Hanna

A jak w firmie wygląda ścieżka rozwoju? CY są organizowane konkursy lub rekrutację wewnętrzne dla pracowników, którzy chcą zmienić stanowisko? Jak to wygląda?

Zenek

Może firma nie jest idealna ale jeśli ktoś nie przeszedł rekrutacji pozytywnie to chyba jednak nie nadawał się na pracownika!!

Zostaw merytoryczną opinię o FM Logistic - Mszczonów

• Jak się pracuje w FM Logistic?

Zobacz opinie na temat firmy FM Logistic tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FM Logistic?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FM Logistic?

Kandydaci do pracy w FM Logistic napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FM Logistic