Opinie o Fibar Group S.A. w Wysogotowo

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Fibar Group S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Fibar Group S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fibar Group S.A. w Wysogotowo

Beekeeper

Polecam. Negatywne wpisy o tej firmie są mocno nieaktualne. Fajna atmosfera, ciekawy projekt, dobrze płacą. Pracowałem jako programista przez 7 miesięcy w oddziale w Zielonej Górze. Rozstałem się z Fibaro z żalem i tylko ze względu na to, że dostałem ofertę, która była mi bliższa technologicznie i pozwala na w pełni zdalną pracę. Życzę wszystkim by ich pracodawcy też byli tacy jak w Fibar Group. Pozdrawiam zespół BUI :-)

Amebon
@Beekeeper

Negatywne wpisy dotyczą w większości sytuacji w fabryce w Wysogotowie. Podział na równych i równiejszych uwidacznia się szczególnie tutaj. Dwa budynki które dzieli 10 metrów a mentalnie 10 kilometrów. "Plebs z produkcji i piękni ludzie zza biureczek". Kasy na podwyżki dla pracowników na linii nie ma ale jest na nowe służbowe skody i żałosne wydarzenia organizowane przez HR, byle tylko zająć plebs aby myślał że całkiem dobrze ma w tym dołku. Ostatnio pojawił się nowy dyrektor zakładu produkcyjnego (poprzedni najwyraźniej nie wytrzymał) ciekawe czy wie że z tej mąki chleba już nie będzie.

@Beekeeper

Bo pracowałeś w Zielonej. W Poznaniu panuje całkowicie inna sytuacja...

Developer
@Beekeeper

Jestem podobnego zdania. Polecam. Zwlaszcza dla osób technicznych fajne miejsce na rozwój

kuchnia vel kantyna

Firma "Fibaro" działa na rynku już od ponad 10 lat i zatrudnia specjalistów najwyższej klasy.

BYŁY pracownik

Fibaro od ponad miesiąca jest w trakcie masowych zwolnień. Jeszcze zanim zaczął się wirus firma kiepsko stała, teraz jest to równia pochyła. Zwalniani są wieloletni pracownicy, z dnia na dzień, z wszystkich działów, ale głównie z R&D. Zwolnionych zostało już kilkadziesiąt osób, a to jeszcze nie koniec. Zarządowi obecna pandemia jest bardzo na rękę bo po cichu można zrobić czystki, większość ludzi z biur pracuje na Home Office i nie ma takiej wymiany informacji.

Rozwinięty kłębek
@BYŁY pracownik

Jedna gwiazdka mówi wszystko a i tak to zbyt wysoka ocena. Powinny być ujemne. Najgorsza firma, najgorszy dział R&D w jakim przyszło mi pracować. Manager wyjątkowo niekompetentny, braki kompetencyjne nadrabia uśmieszkiem i budowaniem układzików z równymi sobie. Brrrrr, ciarki przechodzą. Kolesiostwo, podkopywanie dołków, itp. na porządku dziennym i to niestety już zaczyna się na poziomie zarządu, dotyczy głownie tych zasiedziałych. Jeden to wręcz kariera typu dyzio. Każdy kolejny miesiąc to odcięty kupon. Brrrrr, ciarki przechodzą. Do współpracy szukają głupszych od siebie, ale nawet i z tym mają problem, brakuje takich na takim poziomie. Bardziej kompetentni są przeszkodą, szybko się takich pozbywają. Pozostali siedzą od lat z podwiniętymi ogonami bo wiedzą, że w każdej innej firmie nie mają szans, bo są po prostu słabi. Przyszło nowe, więc była nadzieja, niestety ... równia pochyła. Najwyższy czas na duże korekty panie prezesie, ale na właściwym poziomie w strukturze tej firmy. Życzę odwagi i powodzenia.

Potwierdzam
@Rozwinięty kłębek

Potwierdzam powyższe wpisy. Seria zwolnień (włącznie z członkami zarządu, dyrektorami, kierownikami i specjalistami) zaczęła się na długo przed epidemią. Od dłuższego czasu wiadomo o kłopotach firmy. Likwidowane są z dnia na dzień całe działy, z których zwalniane jest 50 - 100 % zespołu. Wiele pracujących jescze osób złożyło wypowiedzenia i też niedługo znikną. Nowy zarząd nie poradził sobie z sytuacją.

zadowolona
@Potwierdzam

O grozo. Minął blisko rok i powyższego za bardzo nie można potwierdzić. Jak każda firma przechodzi zmiany. Po roku można oceniać je tylko pozytywnie względem poprzednich lat. To co udało się osiągnąć w ciągu 1roku to sukces całego zespołu, który zaufał firmie i wspólnym wysiłkiem doprowadził do tego. Trzymam kciuki, za kolejne lata, bo muszą teraz utrzymać ten poziom. Maruderzy byli i będą zawsze. Może czasami ktoś ich skrzywdził, czasem pewnie sami są sobie winni... Każdy indywidualnie podejmuje decyzje... Widać cyklicznie wpisy tych samych osób, które są/były czymś rozczarowane. Czy na wielkość firmy i lata funkcjonowania to dużo, niech każdy sobie sam oceni, albo niech po prostu sprawdzi na własnej skórze. Okres próbny jest dla obu stron... Firma ma wiele działów i obszarów. Trudno oceniać wszystkie naraz na podstawie jednego pracownika/stanowiska.

Smells like a rat
@zadowolona

xD (usunięte przez administratora) komentarz

Philips

To firma, która oferuje wyłącznie mało użyteczne i nikomu niepotrzebne gadżety.

Wróbel
@Philips

Czy ja wiem. Ułatwiają życie, nie nazwałbym ich mało użytecznymi. Jasne, że da się bez nich żyć, ale jak ktoś już spróbuje i przyzwyczai się do komfortu, to potem ciężko sobie wyobrazić bez nich życie. Grunt, że użytkownicy są zadowoleni.

sony
@Philips

gdyby były mało użyteczne i niepotrzebne to nikt by tego nie kupował, a firma by się nie utrzymała i zniknęła z rynku. Jednak nadal jest i dobrze prosperuje , a więc bez sensu był ten komentarz ;p

Google
@sony

Dobrze prosperuje? Nie masz wiedzy albo pracujesz w marketingu i każą Ci to pisać. Zatem warto to napisać.(usunięte przez administratora) Mniejsza o to. Czekam, aż mnie spłaca i daleko od tej firmy. Nie polecam współpracy. To nierzetelny płatnik.

@Wróbel

Użytkownicy nie są zadowoleni... Generalnie panuje przekonanie, że Fibaro ma produkty, które nie działają. A nowa aplikacja mobilna pozostawia wiele do życzenia.

Sikora
@Jastrząb

A czy kiedyś widziałeś w sieci zadowolonego klienta :D Pewnie zrobiłeś niezły research skoro stawiasz taką :) Ja mam urządzenia kilka lat i o dziwo działają. Skoro jest tak źle to kto je kupuje ?:) Pewnie tajemniczy inwestor

@Sikora

Tak, widziałem pełno zadowolonych klientów w sieci. Nie są to jednak klienci tej firmy! :D A ludzie przestają to kupować. Z tego co wiem to zarząd ogłosił, że firma już wychodzi na prostą. W tym samym czasie kiedy Fibaro stało przez ostatnie dwa lata uwalone w pandemii konkurenca poszła mocno do przodu... Wytarczy popatrzeć na oceny aplikacji w app store i google play. Gdyby było podobne miejsce poza forum kontrolowanym przez fibaro dla centralki i aplikacji przeglądarkowej opinie byłyby zbliżone... 1.7 i 2.4 odpowiednio dla apple i android.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card

Jakie są mocne strony pracodawcy Fibar Group S.A.?

zadowolony

Przede wszystkim możliwości rozwoju w różnych obszarach (zwłaszcza technicznych). Jak ktoś siebie na widzi na obecnym stanowisku to jest możliwość poszukania innych opcji w ramach organizacji.. (znam co najmniej kilka takich przypadków) Nie kojarzę innej firmy w okolicy, gdzie jest tyle różnych możliwości. Nie zawsze każdy od razu trafi w stanowiska marzeń, fajnie że jest szansa zmiany. Oczywiście możliwości możliwościami, ale głównie zależy i tak od pracownika, co chce i czego oczekuje...

Ahh i ohh

W końcu po długim wyczekiwaniu,rozmowach,zwodzeniu i unikach pojawiły się zmiany wynagrodzen i to nie byle jakie;) osoby ktore stoją niech lepiej usiada bo kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy,mianowicie po rozmowach z dużą częścią innych pracowników srednia"podwyzka" wyniosła pewnie cos ok (usunięte przez administratora).Dla zarzadu moze licza sie ludzie,ale nie ci z Polski.Zal bylo mi tylko osób które musiały to przekazać i dac dokument do podpisu,bo na pewno było im głupio i chcieliby zeby bylo inaczej bo wiedzą jak to u nas wyglada i jak pracujemy

Jeśli miałbym być szczery to jedyne czego mi brakuje to ekipy i atmosfery na produkcji. Niczego poza tym. Pozdro dla Was ziomeczki i gratuluję wytrwałości.

Game over

.. a miało być tak pięknie ! Ponad 2 lata zwodzenia ze coś się zmieni, zwalanie na poprzedni zarząd, covid i kolejny stek kłamstw od prezesa jaki to ważny jest pracownik. Kolejny kłamca który ma w nosie ludzi i liczy tylko cyferki. Zniszczycie super grupę ludzi którzy tworzą firmę na własne życzenie ! 2% stażowego po 7 latach pracy to jest hit na skale światową !!! Jak wam nie wstyd tak się ośmieszać ?!?!?! Pensja po 6 latach pracy jest niższa niż na kasie w biedrze. Teraz to już tylko Fibaro daje tak niskie stawki. Dodatkowa informacja dla ludzi z agencji: jeżeli ktoś wam obieca umowę to jest to kolejne kłamstwo ! Czas opuścić ten (usunięte przez administratora) bo będzie tylko gorzej.

Wtf

To co od jakiegoś czasu dzieje się wzgledem pracownika jest niesmacznym żartem.Firma od kilku lat obiecuje podwyżki i premie ale nic się nie zmienia,co roku na okres jesień-zima czyli czas wzmożonej pracy obiecywane są zmiany wynagrodzen tylko żeby pracować jak najwięcej i nie narzekac,tylko na tych obietnicach się konczy i w momencie gdy już jest mniejsze zapotrzebowanie produkcyjne temat się konczy.Nie liczę oczywiście premii ktora została przyznana na początku roku mianowicie "stazowe" najlepsza zasada tego dodatku jest ,że aby go otrzymac i tu uwaga trzeba mieć przepracowane 7 lat na umowie o prace i wynosi bagatela 2% od miesięcznego wynagrodzenia:D:D także wszystkie osoby ktore w ostatnim czasie podjęły pracę musza uzbroić się w cierpliwosc,a pewnie się nie doczekają bo nie dostaną umowy o pracę.Noo chyba ze uznamy za premie mozliwosc pracy od czasu do czasu w nadgodzinach ,bo pewne osoby moga traktowac to jaka swego rodzaju premie co jest poprostu smieszne.Generalnie najniższe jeżeli chodzi o branżę zarobki oraz brak perspektyw jeżeli chodzi o umowy oraz rozwój sprawiają że ludzie zaczynają szukać innej pracy,nawet doświadczeni którzy spędzili tutaj kilka lat bo i tak na start w innej firmie dostaną lepsze warunki.Jezeli myslisz w przyszlosci o pracy tutaj radzę się jeszcze raz porządnie zastanowic

Henry

Słyszałem, że w styczniu spółka przejęła inne firmy , powiedzcie coś więcej o tej sytuacji.

Black

Ten "yntelygentny Inaczej" włazidupiec słodkopierdzący swoim przełożonym "Piotruś pan" jeszcze tam pracuje czy może za swoje "wybitne osiągnięcia" poleciał na trawkę albo może koronka go dorwała.

Czy ktoś wie co dzieje się w firmie że pracownicy sami się zwalniają?

Były
@Nowy

Przychodzi się do firmy, odchodzi od szefa. Mierny poziom zarządzania, brak szans na rozwój. Marazm

Programista

A może ktoś się wypowiedzieć o pracy jako programista w Zielonej Górze?

Jaka atmosfera jest między działami w Fibar Group S.A.?

wektor

nooo nie wiem, wydaje mi się że całkiem normalna, nie ma jakis dziwnych akcji czy coś, jakby nie patrzac wszyscy pracujemy na wspolny sukces

Niezgorsza ;)

jbl
@Poppy

ale żeście reklamę firmie zrobili. Jak dla mnie bardzo spoko, chociaż co prawda nie oczekuje nie wiadomo jakich przyjaźni w firmie, bo wychodzę z założenia, że do pracy idzie się pracować, jednak naprawdę fajnie tutaj być z takimi ludźmi, bo różnie można naprawdę trafić i już mi się niestety zdarzyło o tym przekonać.

@jbl

Ja nie z marketingu, żeby reklamę robić. Poza tym - nic złego o firmie nie powiedziałem. ;)

jbl
@Poppy

nie mówię, że powiedziałeś coś złego, tylko tak bardzo neutralnie, ze nie wiadomo co myśleć, ale spokoo

@jbl

Moim zdaniem wiadomo, ale ok. Nie ma co robić burzy w szklance wody ;)

ander
@Poppy

racja, jest po prostu w porządku też nie miałbym nic więcej do dodania

Były

Słaba. Silosy. Zero współpracy. Każdy każdemu udowadnia że jest "gorszy".

Czy w Fibar Group S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

No chyba sobie kpisz! :D

No chyba sobie kpisz! :D Oczywiście, że nic takiego. Z tego powodu wszyscy odchodzą z tej firmy. W ciągu ostatnich dwóch lat z większości działów programistycznych poodchodziły osoby z wiedzą domenową i doświadczeniem. Pozostali też już myślą o ewakuacji. Fibaro niestety to tonący okręt. :/

HC3
@No chyba sobie kpisz! :D

Jeżeli chodzi o ludzi, którzy stworzyli firmę i oferowane obecnie produkty to przez ostatni rok poleciało lub odeszło: - 100% kierownictwa - 100% zespołu designu - ok 60% działu inżynierów wsparcia produkcji - ok 50% działu software - ok 50% działu hardware - ok 30% działu inżynierii produkcji - znaczna część działu mobile Poza uzupełnianym jako tako działem hardware pozostałe zespoły są okrojone lub zlikwidowane. Opinia neutralna, same fakty.

Lola

Znam kilka dobrych osób, które starały się na różne stanowiska w Fibaro. Mimo zapewnień rekruterów nie udzielają feedbacku i unikają kontaktu od tych osób - rekruterzy nie odbierają telefonów ani nie odpisują ani na maile, anie na smsy. Szkoda czasu na nich

Zwolniony

Nie ma mnie tam od ponad 3 lat, ale widzę ze Fibaro trzyma swój "poziom" :)

Jestem studentem, czy Fibaro organizuje staże wakacyjne?

Pinokio

Biuro firmy znajduje się w tym samym miejscu gdzie produkcja, czy są inaczej zlokalizowane?

@Pinokio

Też się zastanawiałem, bo tutaj podany jest adres Poznań ul. Lotnicza, a w google Wysogotowo ul. Serdeczna

@Irek

Czyli jakby że są działy różnie rozlokowane? czy jest jakiś błąd w adresach

Bandicoot
@Adam

Nie, to jest po prostu nieaktualny adres. Obecnie zarówno siedziba jak i fabryka mieszczą się w Wysogotowie.

@Bandicoot

aa no to wszystko teraz jasne, po prostu nie zaaktualizowali info. Dzięki wielkie

Bandicoot
@Irek

Chwilę temu to juz było, więc GoWork mógłby zaktualizować informację, ale wystarczy zasięgnąć wiedzy w google i wątpliwości znikają.

@Bandicoot

widocznie im nie zależy żeby informacje były aktualne jak widać, a szkoda szkoda ;p

Kpt

No i teraz patenty żeby bezdotykowo wszystko działało jest idealne

Tony
@Kpt

Takie działanie zasługują na uznanie ;p jakkolwiek to brzmi

Karol
@Tony

dobrze brzmi, jeśli ktoś potrafi to docenić :) nie doceniają Ci, którzy chyba nie mają pojęcia co się dzieje w niektórych firmach w Polsce

Zostaw merytoryczną opinię o Fibar Group S.A. - Wysogotowo

• Jak się pracuje w Fibar Group S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fibar Group S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fibar Group S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fibar Group S.A.?

Kandydaci do pracy w Fibar Group S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fibar Group S.A.