Luxoft Poland Sp. z o.o.

Opinie o Luxoft Poland Sp. z o.o.

Robert O

Zacząłem pracę w Luxofcie w lipcu z bardzo małym doświadczeniem. Obecnie mam przed sobą jasną ścieżkę kariery i doświadczonych kolegów i koleżanki w pracy, od których można się nauczyć bardzo wiele. Super atmosfera, duże możliwości rozwoju i przede wszystkim wspaniali ludzie :)

Kremówka

Na czym polega praca jako Data Review / Annotation Specialist? Z opisu oferty niewiele wiadomo. Jakie są możliwości rozwoju?

inhalator88
@Kremówka

Zobacz filmiki na yt z CVAT annotation, to dokładnie na tym polega praca. Niestety bardzo mało rozwijająca musisz po pracy uczyć się czegoś innego bo w adnotacji mało się zarobi i nie jest za dużo ogłoszeń ( przynajmniej w POL)

NIck
@inhalator88

brak rozwoju za marną stawkę. Oglądanie filmików z USA. Jak nieco ponad 3 tys do ręki ciebie satysfakcjonuje to śmiało....

I have been working here since 2 months and i am very satisfied - People are very nice, recrutation went very well, i got answers to all my questions. I love going to the office, because i feel very welcome here. I have never had a such a good job. I feel like i will stay for a long time :)

Working in Luxoft for a few years and received a lot of experience working with different projects and cases. Luxoft is very flexible company with verry good atmosphere. Manager and team members are supportive.

Account Manager

Rekrutacja miała bardzo dużo kroków, wiele z nich mogło być przeprowadzonych przez jedną osobę nie przedłużając procesu. Najpierw napisał do mnie rekruter na LinkedIn z informacją o stanowisku gdzie przedstawione były wszystkie obowiązki, zadania i oczekiwania. Później gten sam rekruter zadzwonił jeszcze raz tłumacząc to samo co w ogłoszeniu. Później zadzwonił kolejny rekruter spytać o oczekiwania finansowe i sprawdzić moją znajomość angielskiego. Kolejno miałam rozmowę z managerem, który również tłumaczyć obowiązki na stanowisku i znowu pytał o oczekiwania finansowe i ostatnia rozmowa była ze wspomnianym managerem i jeszcze jedną osobą odnośnie pytań technicznych.

- Oczekiwania finansowe (3 razy) - Okres wypowiedzenia - Opisanie obecnie pełnionego stanowiska i obowiązków - Wymarzona praca

Recruiter

I am very happy to work in this company. I started as a Researcher and from the very beginning I had the support and tools I needed to work and learn. There is a development path in the company and I was promoted twice within 1.5 years. I have a supporting team and a supporting manager. Despite the fact that luxoft is a corporation, it has a relaxed atmosphere. Luxoft offers freedom at work, they approach each recruiter individually. I highly recommend working with this company.

Shreya

I have had great work life balance after joining the company. Got to work with finest and high skilled professionals. The scope of learnings is immense. Colleagues and team members are supportive.

Piotrek

Pracuję tam od 3 lat jako programista. Praca daje możliwości rozwoju. Jak wszędzie, Covid-19 wyrzucił wiele doświadczonych osób z biur, lecz pomimo tego jest dostęp do wiedzy. Wielonarodowe środowisko pracy, jeśli ktoś nie lubi języka Szekspira nawet na wewnętrznych spotkaniach, to niech poszuka gdzie indziej. Luxoft to firma, która narodziła się w Europie Wschodniej, więc jest osadzona dobrze w obecnych realiach. Nie jest lekko, nic nie ma za darmo, ale nie ma nudy. Jest to firma inżynierska. Nie ma kultury pracy po godzinach, ale jest kultura wyrabiania się w terminach. Więc jak chcesz kilka miesięcy przebimbać i iść gdzie indziej to nie jest miejsce dla Ciebie bo Cię szybko ustrzelą. Dlatego praca tutaj daje mi satysfakcję, bo zasady pracy są klarowne i uczciwe a zaangażowanie doceniane. Plusem jest to, że jeśli masz dość, to dość łatwo być przypisanym do innego projektu i klienta. We Wrocławiu bardzo pomocna ekipa.

AdrianK

W Luxoft pracuję już prawie 6 miesięcy. Obecnie jako Kierownik Projektu odpowiadam całościowo i wyłącznie za zespół, jego utrzymanie i poszerzanie. Warto mieć na uwadze iż w firmach Outsourcingowych jak Luxoft Kierownik Projektu często nie odpowiada za faktyczny produkt/software i jego dostarczanie lecz często za ludzi pracujących na danym projekcie czyli szeroko rozumiany People Management. W Luxofcie lubię dużą elastyczność i niezależność oraz wiele inicjatyw szkoleniowych a także rozwojowych (szkolenia z zarządzania, językowe, techniczne, HR itp). Warto pamiętać iż te szkolenia są dostępne tylko dla pracowników na UOP. To czego nie lubię w Luxofcie (lecz zapewne występuje to w każdej większej firmie) to brak głębszej relacji z firmą gdy jesteś na projekcie dla zewnętrznego klienta łatwo zapomnieć kto Cię zatrudnia, poza tym brakuje większej integracji ze specjalistami z tej samej dziedziny pracujących dla innego klienta czyli lepszej wymianie wiedzy. Ostatni minus to nieprzewidywalność zmian, bywa iż klient redukuje zatrudnienie, zmienia plany i trzeba szukać innego projektu dla siebie bądź członków swojego zespołu.

Teti

Dobra firma jak na start kariery tak i na jej rozwój. Ma bardzo dużo projektów z przeróżnych brąż: motoryzacja, bankowość, e-commerce, telco i t.d. Mają wewnętrzny program zmiany projektów - Internal Mobility, króry też wspiera przeprowadzkę do każdej części świata. Polecam.

Justyna M.

I am with the Company for over 3 years now and I can describe my working experience very positively. Good projects that I am working on, great relationship with the management and I can always develop my skills further. Company provides with many courses and it is up to us how we can use the possibilities that are given to us. Overall, I am happy with Luxoft and would recommend to everyone!

Obecny pracownik

Jestem bardzo zadowolona z firmy. Zaczynałam z niewielkim doświadczeniem, niekoniecznie na stanowisku moich marzeń, ale później zmieniłam je w ramach naszego wewnętrznego programu Internal Mobility i jestem mega zadowolona. Rozwijam się, uczę ciągle nowych rzeczy, pracuje z fantastycznymi ludźmi. Mieliśmy w tym roku imprezę firmową, były podwyżki, mamy bardzo bogaty pakiet w Luxmedzie (wraz ze "Swobodą Leczenia", która upoważnia do kwartalnych zwrotów za leczenie, oraz pakietem dentystycznym, dzięki czemu udało mi się zaoszczędziś sporo kasy). Także podsumowując: jednym Luxoft będzie się podobał, innym nie, bo wszystko zależy na jakich ludzi (zespół, projekt) się trafi, ale dzięki Internal Mobility można to zmienić (szczególnie jak już pozna się ludzi, firmę i zorientuje się, w jakim kierunku chce się iść dalej), bez konieczności zmiany pracodawcy. Także ja szczerze polecam. Jedyne co mogłabym zasugerować to, żeby bardziej doceniać osoby z dłuższym stażem pracy (czyli np jakiś dodatkowy benefit dla tych co pracują już 5-10 lat).

Emma

Hi! I was wondering if Luxoft is willing to do paperwork for work permit for a foreigner who lives and studies in Poland and is applying for a position. I know a lot of companies still prefer not doing that and will only take people who already have a valid work permit.

Victoor
@Emma

Hey Emma, where are you from?

Employee

Pracuję tu od 5 lat, od osoby nie posiadającej praktycznie żadnego doświadczenia stałam się pełnym wiedzy pracownikiem na stanowisku seniorskim, bo firma zapewnia narzędzia do rozwoju. z benefitów jestem mocno zadowolona - zwłaszcza z pakietu Luxmed z dentystą, dzięki któremu zaoszczędziłam kilka tysięcy złotych

Xyz

(usunięte przez administratora) Na stanowisko juniora QA zachwalana praca zadaniowa w praktyce wygląda tak, że raz nie masz co robić, a raz jesteś zawalany zadaniami, które mają być skończone i nikogo nie obchodzi, że jest to praca na 50h w tygodniu, a nie na 40. Siedzisz wieczorem lub w weekend, bo zadanie ma być zrobione, inaczej masz pogadankę ze zmęczoną życiem managerką, której wiecznie coś nie pasuje. Jak masz 110% jakości, to źle, bo przecież możesz mieć 120, itd. Za nadgodziny oczywiście nikt Ci nie zapłaci - przecież masz pracę zadaniową ????. Co z tego, że praca jest prosta, jak jest czasochłonna Do tego śmieszne pieniądze.

Czekoladova

Jak dla mnie firma jest serio w porządku. Dużo się dzieje (o ile ktoś obserwuje oficjalne kanały komunikacji i czyta maile), jest bardzo fajny program lojalnościowy dla pracowników, co jakiś czas pojawiają się nowe fajne akcje. W firmie jest duża różnorodność, ale każdy jest traktowany na równo - oceniam to bardzo na plus.

Nieznany

Rekrutacja w Luxoft stoi na żenująco niskim poziomie, jak potencjalny pracownik ma czuć, że prawdopodobna praca w Luxoft to dobry ruch skoro już na starcie spotyka się z niefachowością rekruterów ? Byłem parokrotnie kontaktowany o pracę gdzie okazywało się: 1. Stanowisko docelowe dla kandydata zmieniło się (nazwa lub nawet obowiązki) co uważam za nieprofesjonalne. 2. Rekruterki z bardzo ogarniczoną wiedzą ws. danego stanowiska. 3. Brak informacji o etapach oraz terminach. Nie polecam kandydować.

Bronisław
@Nieznany

Dzięki za ostrzeżenie. Chyba coś z tą rekrutacją jest na rzeczy, bo parę osób już o tym pisało, zwłaszcza o niesłowności i braku odpowiedzi. Jak uzasadnili fakt, że zmienili Ci stanowisko, na które aplikowałeś?

@Nieznany

Cześć, prosimy, skontaktuj się z nami na @ recruit.me@luxoft.com – chcielibyśmy wyjaśnić sytuację, aby nie powtórzyła się w przyszłości. Pozdrawiamy, Luxoft Poland

@Nieznany

Warto dodać, że potrafią też wciskać kit i zachwalać firmę czy stanowisko nie wiedząc co dokładnie będzie się robić

Nick T
@Nieznany

Niestety potwierdzam, sami się kontaktują, proszą o CV, czyli jakby nie było o udostępnienie danych, później jeszcze parę wiadomości i cisza, bez żadnej konkluzji. Myślałem, że to jest dobra firma, ucieszyłem się nawet, że się kontaktują, ale chyba zwykle, hurtowe korpo, gdzie człowiek jest towarem.

frydman

I started in 12.2021. After 10 months I still like this place. Nice people in team, communicative managers, ability to be awarded for a good job. Benefits are very nice: Luxmed + Mybenefit (it may be changed to Multisport) + private insurance. Workstations are also sufficient for resource-intensive operations.

kandydat

Firma ma problem z uszanowaniem mojej prośby odnośnie usunięcia moich danych personalnych zgodnie z dyrektywą RODO po zakończeniu procesu rekrutacyjnego. Uważajcie, zanim wyślecie tam jakiekolwiek CV. Moje inicjały: SM. Może ktoś to przeczyta i się zainteresuje ignorancją rekruterów (a w zasadzie takiej jednej Iryny).

Pracowałem u nich za śmieszne 4000 brutto i to po okresie próbnym... Nie polecam. Brak możliwości podwyżki bo "budżet projektu" itd

Widziałem ogłoszenie w Luxoft na stanowisko Finance Manager Europe. Czy ktoś może doradzić, czy warto oraz jakiego wynagrodzenia można się spodziewać? Dziękuję

Zostaw merytoryczną opinię o Luxoft Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Luxoft Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 255.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 202, z czego 165 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Luxoft Poland Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Luxoft Poland Sp. z o.o.