Opinie o Pratt & Whitney w Kalisz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Pratt & Whitney. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Pratt & Whitney na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pratt & Whitney w Kalisz

Olek

Co by nie mówić to sytuacja nie jest dobra dla nikogo. Firma też chciałaby mieć takie dochody jak do tej pory a tu niestety wirus zawojował wszystkich.

Biura

Coś wiadomo o dofinansowaniu lub o zwolnieniach?

@Biura

Spółka złożyła wniosek o dofinansowanie. Jeszcze dokumenty nie są zweryfikowane. Zwolnienia pewnie będą ale po okresie dofinansowania rządowego (korzystając z tarczy nie można zwalniać pracowników).

@Worker

I 3 miesiące po dofinansowaniu

@Obserwator

Tego nie wiedzialem. Jeżeli tak jest to dobra informacja

torx
@Biura

nie dostali , mydlą oczy i już zaczęła się selekcja coś tam opowiadają że przejma robotę , kto im teraz odda prace . poza tym wiecie jaka sume musieli by dostać

@torx

Czy to pewna informacja?

@torx

Sciagaja robotę jaką się da żeby w jakimś stopniu zapchać "dziurę" jaka powstała w skutek spadku zamówień. Narazie komunikatu nie ma w temacie dofinansowania rządowego. Swoją drogą dlaczego mielibyśmy nie dostać. Chyba przeanalizowali sytuacje czy mamy możliwość starać się o te pieniądze z tarczy. Więc czekamjy i bądzmy pozytywnie nastawieni.

lutek

Firma jak firma zatrudniając sie w niej w 2001 przeskok płacowy miedzy miastem wynosił , że w Pracie jeszcze raz wyżej , teraz juz tego nie ma. trzy zmainy za niecałe 3000 na rekę to to nie jest szał ,a wymagania tez maja.

Będą nam zabierać 20% wypłaty, śmiech???? Dostają przecież pomoc od naszego zajebistego rządu???? Jeszcze na nas zaribią.

@Andrzej

Jeśli będziesz pracować 20% mniej to dlaczego mieli by tego nie robić?

@@Andrzej

Mogli by tego nierobić, gdyby nie wymyślili 4 dniowego tygodnia pracy.

@Andrzej

wolisz pracować 5 dni w tygodniu, ale 20% załogi do zwolnienia?

@@Andrzej

Nie wierz w bajki,.

@Andrzej

Nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć. Możesz rozwinąć swą myśl?

@Andrzej

maja zwalniac ponoc kontraktorów i pracowników PW

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.

Masz rację dyrektorow jest 10 niech dyrektorzy się sami zwolnią bez odprawy albo pracują za niższą pensję jak produkcja za tak nędzną pensję z powazaniem

Walduś

Ten O07 to podstawiony kolunio. Pisze co mu kazali. Napisz no jeszcze troszkę pochwał bo nam mało tego dobrego słowa :)

@Walduś

Chyba cię Budda opuścił.. pracowałem tam bagatela 6 lat i 88 dni temu rzygał mi pod blokiem operacyjnym Android w robocie kuchennym i co najważniejsze zdrowie uroda Sport pozostałe do utrzymania się w łóżku Owsiaka dała mu się kończyła na wale to jest to marzenie najpiękniejsze tu zaczynam i tu kończę w dupsku miejsce nierozłączne.

O07

Jerzy i inni..... Do nie "tajemnicza góra " wymyśliła ale takie jest prawo i regulamin PWK ale mamy wyjatkową sytuację i to też daje nam prawo wyboru. Pracujecie w prywatnej światowej firmie i warunki zatrudnienia w części ustala właściciel(regulanim). Ja zwoniłem się po 14 latach pracy - jezeli nie akceptujecie swojej sytuacji/warunkow to wstarczy rozwiązać umowę o pracę - nikt nie jest niewolnikiem. Na tym kończę moją obecność na forum.

@O07

I jeszcze jedno mianowicie osoby które mnie inspirują do pracy rodacy w domu rodziców na temat pizzerii nie wiem czy to leganes kiedy gra Roccat fan club to nie jest tak samo jak w przypadku braku tolerancji wobec zachodu na wschód słońca nad Morskim na wale Matejki Jana Pawła nie wiem czy to leganes kiedy gra Roccat fan club Agnes na wale Matejki Jana Pawła nie wiem czy to leganes kiedy gra w której jaskini lwa na raty od kardynała Wyszyńskiego byś nie ma żadnych komentarzy stasio na raty pamiętaj że możesz wypłacić ci e w robocie 3ee

Ciekawe, czy dyrektorzy też sobie zabrali 20% wypłaty???? Prawda taka, że bo tych 3 miesiącach i tak będą zwalniać, i to nie mało.

Antoni
@Marek

Pytanie czy jak się skorzysta z tarczy antykryzysowej to czy można zwalniać pracowników.Czy jest jakaś karencja albo zwrot dofinansowania .

@Marek

Wszyscy, dyrektorzy też, dodatkowo nie mieli podwyżek rocznych jak pozostali pracownicy

@Antoni

Nie ma żadnej karencji. Warunek tylko jeden. Nie mogą w czasie tego okresu dofinansowania zwalniać. W tym przypadku to jest 3 miesiące. Choć podobno rząd się zastanawia o możliwości wydlużenia tego czasu.

Jerzy

Nieźle to sobie wymyśliła góra Zwolnij się sam to zaoszczędzimy na wyprawach

Ja skorzystałem z kodeksu pracy i złożyłem wymówienie ( 2018) - to bardzo proste i nie boli. Nie ma znaczenia w jakim charakterze zdecydowałeś się pracować dla PWK. To tylko zależy od nas i od tego jakie nasz kwalifikacje, umiejętności a to na pewno wiemy, więc życze udanych decyzji.

Jerzy

007 chory tok myślenia, ale co może napisać (usunięte przez administratora) z biura Wy się tam przecież "szanujecie" Bo w biurze pracują ludzie a na produkcji motłoch BRAWO ????

O07

1. Firma nigdy siłą nie zatrzymywała zatrudnionych. 2. Zatrudniamy się po taka jest nasza decyzja. 3. Jeżeli warunki przestały nam odpowiadać - wystarczy złożyć wymówienie. A nie płakać i "biadolić" 4. To proste rozwiązanie Waszych problemów.

Masz rację firma wyłudziła od państwa gruba kase a my będziemy pracować za miskę ryżu niech zamkną tą śmieszna firmę trzeba rozglądać się za inna praca

Wpierw się pomódl, aby firma tę kasę dostała

Jerzy

Będzie powtórka z 2009 roku znajomki i rodzina zostaną, chociaż robi parę miesięcy i skończył edukację na szkolenie zawodowej Duża firma a jednak rodzinna

Stary

Wszędzie dookoła się słyszy jak to inne firmy pomagają szpitalom, a to com40, a to kraus czy nawet lokalni producenci warzyw typu Kaźmierczak, tylko nasz firma jest slepa na potrzeby spoleczne.

@Stary

Com 40 pomógł szpitalowi a dwa dni później zakomunikował pracownikom że zabierają część premi ( u nich to jest ok 30% miesięcznego wynagrodzenia). Teraz pomyśl kto sfinansował tą pomoc...

Operator

Od nowego roku 2020 -jest pełna inwigilacja niektórych maszyn na zakł nr 1

bolek
@Operator

Zgadza się. Jeśli maszyna stoi dłużej niz godzina, to masz przesrane. Nawet, jak masz sraczkę to nie ma że boli, albo idziesz do domu, albo walisz w gacie, żeby nie marnować czasu. Sie porobiło.

Szmodruch
@bolek

Zakład nr. 1 wiedział o fakcie monitorowania maszyn z tego co kojarzę, to że przez własną głupotę zostaliście złapani to tylko wasza wina. Nie pozdrawiam

@Operator

Inwigilacja?? To się nazywa optymalne wykorzystanie obrabiarki w czasie jej godzin pracy. Wyrobienie zrobione i plaża... tak to wygladalo do tej pory ale niestety dla niektórych będzie to się zmieniać. Są stanowiska gdzie trzeba się solidnie napracować na dniówke, a są też takie gdzie delikatnie mówiąc jest praca spokojna. Podobnie jest w biurach. Ja rozumiem przemysł lotniczy i bułeczek tutaj sie nie robi ale uczciwość jakaś musi być. Ale powinno to działać w obie strony

Co się martwicie czy zwolnią czy nie niema czego żałować tak zakłamanej firmy niech zamkną ten (usunięte przez administratora) wtedy dyrekcji i kierownictwu otworzą się oczy jak traktować ludzi na produkcji i czy jak kierownictwo stracą pracę znajdą tak platna prace

Kor...Pracownicy biurowi z pol

MAsz racje. co sie martwimy, firma nie dojrzała do faktu iż ich jestestwo zalezne jest od pracowników produkcyjnych, bez ktorych nie ma zysków, przychodów realizacji złożonych planów - a co za tym idzie menadżerków. nie wyobrażam sobie kierownika, dyrektora, menadzera na produkcji przy maszynie, tym barzdiej ze wiekszość z nich ma za sobą krotki okres pracy na stanowisku zwiazanym z zarzadzeniem jakoscią,.... ale maszyny tylko rpacowncy produkcji umieją obsługiwać

do Kor...Pracownicy biur
@Kor...Pracownicy biurowi z pol

Ii jak już wyprodukujesz tę część, to gdzie ją sprzedasz? Pójdziesz na ryneczek? Ktoś sprawy finansowo-sprzedażowo-zakupowe też musi ogarniać, więc nie piernicz jednostronnie, że tylko kadra jest zależna od operatorów. W drugą stronę też to działa.

Biurowy

Gdybyście produkcyjni wiedzieli jaka część roboty wykonują ci biurowi. Czy wy wiecie jeden z drugim ile to jest pracy przy przyjęciu nowego zamówienia przez opracowanie technologii do wdrożenia na produkcje? Jesteśmy elementem naczyń połączonych bez nas nie ma Was i na odwrót. Wzajemny szacunek to podstawa.

Olgiert
@Biurowy

Myślę że te nagonki na biurowych to jest taki stereotyp wykreowany w wielu firmach. Na przykład w Pracie, kiedy biurowi przechadzają się przez halę produkcyjną np. żeby coś tam załatwić albo żeby po prostu rozprostować kości to przez operatorów jest obgadany że ten zniwu łazi i nic nie robi, (usunięte przez administratora) go! A tak naprawdę to operatorzy łażą i nic nie robią, tylko narzekają, i robią to notorycznie.

Tk

Dajcie spokój. Firma jak firma trzeba gdzieś pracować.

No i stało się koronowirus w pracy Whitney Kalisz stał się faktem przez chciwość dyrekcji i kierownictwa żeby mieć wysokie premie za kwartał kosztem pracowników produkcji zamiast zamknąć zakład na początku 2 tygodnie płatne bo taką firmę stać na to a teraz dzwonią po domach żeby wziąć urlop z tego roku bo zamknęli zakład z powodu wykrycia koronowirus to jest nie zgodne z prawem nie podajac faktów gdzie są bhpowcy i BHP co firma się tak szczyciła nie polecam nikomu tej firmy i omijac tą firmę z daleka

Obserwator

Czy w tym czasie firma nie myśli o zwolnieniach grupowych??Wiecie coś

Obcy
@Obserwator

Zwolnienia bendą to inf. z dobrego zródła !!!

@Obcy

A wiesz na jaką skalę ile ludzi??

Zostaw merytoryczną opinię o Pratt & Whitney - Kalisz

• Jak się pracuje w Pratt & Whitney?

Zobacz opinie na temat firmy Pratt & Whitney tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pratt & Whitney?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 92, z czego 8 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 67 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pratt & Whitney?

Kandydaci do pracy w Pratt & Whitney napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pratt & Whitney