Opinie o Pratt & Whitney w Kalisz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Pratt & Whitney. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Pratt & Whitney na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pratt & Whitney w Kalisz

Anna L

WItam. cz ktos widział ostatnie rekturacje na stanowiska cos wizualizacja/analitka? warto? czy to jedno stanowisko diw erekrutacje bo wiece ludzi wiekszy wybór czy nie waarto? na pierwszej rekrutcji wymagania wyciagniete jakby ktos oszalał kto to pisał/ albo miał nierówno pod sufitem co sadzicie Warto? Ps pracuje w jednym z działów ale chce cos zmienic bowie uwazałam zawsze ze firma super ale okazuje sie ze do wielkiego D

Kristof
@Anna L

masz racje. firma (usunięte przez administratora) waroto zmieniac stanowiska by przetrwac agonie i wydluzyc czas na szukainie czegos nowego. powodzenia

Hihaho
@Anna L

Z powiatem nie wygrasz. Powiat jest wszędzie. Jednego załatwisz, dziesięciu przybędzie :)

Hihaho
@Anna L

A tak na poważnie. Jak chodzi o ocenę stanowisk pracy to korpo nie docenia realnych wartości,, natomiast przy rekrutacji to wtedy są wymagania że hoho. Za niedługo obowiązkowa będzie znajomość japońskiego na poziomie min B3

Cal
@Anna L

Rozumiem, że słownik w telefonie podpowiada różne rzeczy, ale sorry Twojego komentarza nie da się czytać. Mam wątpliwości, czy to nie jest kolejna prowokacja obok ostatnich komentarzy,poniewaz nie sądzę, żeby ktokolwiek pisał pod swoim imieniem i literą nazwiska wskazującą jednoznacznie na daną osobę. Przy tym jeszcze takie błędy, jakby pisała to osoba, dla której szczytem możliwości jest ukończenie podstawówki. Tak więc wątpię w autentyczność. Żeby nie było, że bronię tej firmy, ponieważ, co by nie było, nigdy w życiu nie zmienię negatywnego zdania o niej. Po prostu dla mnie powyższy komentarz jest zwykłą złośliwością, robieniem sobie kpin i prowokowaniem niczego nieświadomych ludzi do wylewania żalu.

@Anna L

Po składni zdań to widze, że problem masz nawet z ojczystym językiem, a gdzie tu jeszcze do analityki...

Łysy z WFL

jestem w terytorialsach, a do tego dostałem specjaliste, nie ma co ukrywać jeste najlepszy na moich maszynach natgodzinki moszna robić stafka wielka

Fryzjer
@Łysy z WFL

No i co Ci po tym wszystkim jak nie masz włosów ????

DYDOL69

ja tam nie narzekam na prace w naszej pięknej korporacji, nadgodzin pełno człowiek po 13 godzin może nawet Pozdrawiam was moi Kochani

Samozwańczy Kierownik
@DYDOL69

Kogoś zżera zazdrość, gratuluję (usunięte przez administratora) pomysłów.

LiderZbyszek

Cześć jestem lider Zbyszek może nie mam wykształcenia, ani umiejętności, właściwie doświadczenia też nie mam ALE za to potrafię perfekcyjnie wylizac czekoladowe oko, dzięki temu zyskałem stanowisko lidera i teraz pławię się w luksusie

Leszno

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Pratt & Whitney?

Wojażer

Młotek i imbusy

Rip van Winkle

Ciekawe. Logika nakazywałaby myśleć, że na te linie, które stoją głównie starą, najbardziej chodliwą produkcją z Z1 i Z2. Zdziwieniom może jednak nie być końca, bo czyż wszystkie decyzje dyktuje zdrowy rozsądek?

AntyTroll

Naprawdę mnie rozwalacie. Mamy już nawet swoich prattowskich troli, rozsiewających newsy z (usunięte przez administratora) Jakie przyjęcia 40 pracowników?

Jeleń
@AntyTroll

Koleś sobie żarty robi i podpisuje się jeszcze moim nickiem i jeszcze z błędem, a wy łykacie wszystko :) po adresie ip można przecież bez problemu każdego dojść kto wstawia wiadomość, także dla własnego siebie lepiej czasami uważać co wypisuje się na forach :)

Worker

Nikogo nie zatrudnili choc nad tym juz sie zastanawiają

@Worker

Dzisiaj miałem rozmowę i test jakiś. Wszystko zdałem i dali skierowanie na badania. Jutro badania i w piątek startuje pierwszy dzień.

@Kamil Bumbul

Test to moze miales, ale na koronawirusa... :)

Radzio
@Kamil Bumbul

Gościu, ty przypadkiem nie udzielasz się na każdym forum w okolicy? Na comforty czy correct jesteś jednym z bardziej aktywnych. W ilu firmach w końcu pracujesz??

Jerzy

Przecież w Kaliszu nie ma konkurencji dla UTC ,PRZYPADEK Nie to jest poto żeby można było zwalniać i przyjmować jak się zewnie podoba

RS
@Jerzy

Kalisz blokuje!! ponoć wszystkie firmy przemysłu lotniczego pragną otworzyć zakład w tej metropolii.

kapral Bernstein

"Panowie, jest nieźle... Mówią, że cesarz abdykował... A ktoś z Wiednia przyniósł wiadomość, że cesarz zwariował!" Co tam? Żadnych ploteczek z rynku transferowego?

Rozbawiony

Ja już po rozmowie i badaniach jutro startuje . Przyjęli mnie na stanowisko "frezer termoluxa" . Czy ktoś pracował na tym stanowisku? Stawkę dostałem 3800 brutto + premia. Mam nadzieję że będzie dobrze. Wcześniej robiłem w śledziach na wrocławskiej. Zawijalem rolmopsy w słoikach i bigos z beczek wykładałem .

@Rozbawiony

Te badania to w psychiatryku...? ;)

Rozbawiony

Zapomnialem dopisac ze to wpis Kamila Bambula w Portosie.

Jeleń
@Rozbawiony

Jakiś czas temu czytałem artykuł jak pracodawca założył sprawę użytkownikowi że wypisywał nieprawdziwe informacje na temat danej firmy na portalu gowork, więc (usunięte przez administratora)

Stęskniony za Pratem

Orientuję się może ktoś kiedy mniej więcej będą przyjmować spowrotem i czy będą dawać taką samą stawkę co się miało wcześniej ? Czy warunkiem przystąpienia do pracy w tej firmie będzie szczepionka ?

Ktoś co zna kogoś co coś wie
@Stęskniony za Pratem

Obawiam się że czas oczekiwania będzie długi gdyż w kolejce czekają już smakosze śmietany i kakao , latorośle świeżo po ukończonej edukacji ( z odpowiednia grupą krwi ) no i my czyli Ja i Ty . Pozdrawiam i cierpliwości życzę .

@Stęskniony za Pratem

Zrezygnowałem z pracy we Winiarach i jutro mam rozmowę w pracie. Czego się można spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej? Chce się przygotować solidnie bo słyszałem wiele dobrego o firmie.

Jp
@Kamil Bumbul

Może weź poczytaj komentarze, a nie zadajesz pytanie, na które odpowiedzi już dawno zostały dodane. Jakoś pół com40 i coliana to ludzie, którzy zwolnili się z pratta. Niektórzy wyjechali za granicę. Ci ludzie zwolnili się, a nie, że zostali zwolnieni. Ciekawe dlaczego odeszli?

@Kamil Bumbul

w pracie noe ma obecnie zatrudnień, a w niedziele nikt rozmów nie przeprowadza

@ja

Przyjęli mnie na stanowisko "obróbka skrzydeł". Robię badania i w poniedziałek startuje. Czy jest ktoś kto pracuje na tym stanowisku? Czy praca jest.lekka i przyjemna? We Winiarach pracowałem długo bo 4 miesiące i powiem że ciężko było na palecie układałem majonez i owijalem skreczem.

No co Ty
@Kamil Bumbul

Jak obróbka skrzydeł to chyba dostałeś się do ubojni drobiu a nie do korporacji .

Pan Michał

Dzień dobry. Wiem, że firma na razie nie przyjmuje nowych pracowników, ale jeśli tak będzie ja jako nowy pracownik, jakie mam szansę, żeby awansować na kierownika albo jeszcze wyżej. Mam takie plany, że jakby mnie zatrudnili, to porobię trochę na maszynie( max pół roku) a pożniej będę już chciał wyżej. Mam ukończoną szkołę wyższą, i uczyłem się pilnie. Interesuję się sportami wodnymi i lubię układać puzle.

@Pan Michał

firma juz przyjmuje, mozna aplikowac do HR

Pan Michał

Dziękuję.

Najlepiej
@Pan Michał

Jak byś miał skończoną szkołę typu rzeźnik, piekarz lub technik mleczarstwa /jak ostatni dyro tools department/. Wtedy będziesz zauważony, bo jeśli jesteś inż po kaliskiej polibudzie to pewnie zrobią z ciebie suwaka do posuwania roboty /codziennie po kilkanaście spotkań i pytań typu, kiedy to będzie, na jakim jest etapie/.

Waldemar

Pamiętajcie, jesteśmy jak jedna wielka rodzina! Musimy sobie pomagać i nawzajem się wspierać. Tylko w ten sposób osiągniemy cel.

Aureliusz

Przez prawie rok była cisza z wyrobieniem i godzinami bazowymi. Teraz ostro się za to biorą. No i skończą się panie i panowie czasy jednomaszynowe, a co za tym idzie skończy się relaks w pracy.

@Aureliusz

Zawsze się tak biorą jak jest mniej roboty na wydziałach, a dwa czasy w dużej mierze są nie adekwatne do faktycznego czasu trwania operacji, a nikt go nie dołoży.

Worker

Witam, Jak Wam sie podobały wczorajsze odpowiedzi zarządu na pytania pracowników?? Moim zdaniem całkowicie wymijająco i bez konkretów przynajmniej w tych pytaniach które były wg pracowników najbardziej istotne

Chłodny Orzeł
@Worker

Tu musi się teraz ukazać nasza mądrość, jak poukładać, uelastycznić procesy, dostosować się, by tę samą pracę, uprzednio rozłożoną na większą liczbę pracowników, wykonać teraz w okrojonym składzie personalnym (dotyczy biurowych). Czy oznacza to, że nakład pracy uległ zwiększeniu? Oczywiście, że nie. No jakby mi ktoś napluł w twarz. Tak się czuję. Albo to: za dużo pracy zdalnej? Kiedyś chcieliście więcej to macie, i co, już nie pasuje? Albo pytanie o widełki? Jeśli nie mieszczę się w dolnej granicy widełek? No jakoś nikt nie narzeka, gdy przekracza górną granicę. Doprawdy, złotouści i myśli ich gromowładne. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale.

@Chłodny Orzeł

zaraz będzie nakaz wybierania urlopów i pomniejszony w RESTRUKTURYZACJI sklad osobowy bedzie musial wykonać tę samą robotę w jeszcze mniejszym składzie i to wszystko dzięki madremu zarządzaniu kierownictwa, poniewac tego wymaga korporacja. rzygać sie chce.

@Chłodny Orzeł

Te odpowiedzi to bylo naplucie w twarz pracownikom. Ciekawe czy powicinaja to z nagrania, które jak bylo powiedziane, będzie dostępne w rym tygodniu. A wcześniej prezes Darecki tak pięknie mówił o nowych zaszeregowaniach...

Wojtuś
@Worker

Czego oczekiwać, gdy wciąż Władcą HR jest wciąż Garbaty Sęp... Jak ktoś taki jest w stanie spojrzeć w lustro... Zero moralności. Zero uczciwości. Ponoć właśnie dlatego go wykopali z poprzedniej firmy...

@Worker

Oni wszyscy pięknie mówią zawsze a co do czego przychodzi to wychodzi inaczej... a prezes PWP to chyba pomylił się z powołaniem i powinien zostać lekarzem bo w każdym ze swoich blogów od conajmniej marca-kwietnia nawija tylko caly na temat szczepionki...

Pyzio
@Dyzio

Prezes niech idzie na emeryturę !!! Wczesniej niech się zaszczepi.

C
@Worker

Szkoda , nie podeszli poważnie do tematu , chyba ich zaskoczył .

@Worker

dokładnie, dużo słów mało treści

Adinus

Czytaliście ostatniego maila PWK news odnośnie szczepień? Chcą wyszczepic wszystkich i to jak najszybciej, kto jest chętny? ????

Do Adinus
@Adinus

Nie mają prawa nikogo zmuszać. Pytajcie o podstawę prawną. Z tego co wiem to lekarze sami zbyt chętnie do szczepienia nie podchodzą. Jest jeszcze Państwowa Inspekcja Pracy bądź Sąd Pracy.

Maurycy
@Adinus

Trzeba się cieszyć że firma dba o zdrowie swoich pracowników i chce jak najszybciej wszystkich szczepić, w prywatnych firmach nie ma czegoś takiego jak darmowe szczepionki na grypę dla pracowników itd. Wiele innych firm innych podejrzewam że znacznie później wdrażać szczepionki lub nawet wcale.

Ha Ha Ha
@Maurycy

Wszystkich zaszczepić ??? Ja nie chce być królikiem doświadczalnym. I nie będę się szczepił.

@Ha Ha Ha

To się nie szczep. Nikt cię nie będzie zmuszał. Głupota to nie przestępstwo. Masz do niej prawo. Wiele rzeczy mi się w firmie nie podoba, ale jeśli chodzi o Covid, to stanęli na wysokości zadania.

@Adinus

Prezes jest chetny :) Narazie to moga nas pocalowac... szczepienia sa dobrowolne

Zyzek

Już zaczęli szczepienia biegnij do szpitala może dadzą Ci bez kolejki. Tylko niech pielęgniarka nagra telefonem jak Cię szczepią , teraz takie modne.

Ja i tylko Ja

Ty Maciusiu będziesz pierwszy w kolejce , zatem nie prowokuj : }

Stachuuuu
@Ja i tylko Ja

Witam. Kto obsrał sedes i zostawił dnia 04.02.2021 tj czwartek? Myślałem że puszczę Pawia. (usunięte przez administratora)

M
@Stachuuuu

A bo to pierwszy raz? Ile razy już ktoś zostawił zawartość jelita w muszli (kiedyś nawet na weekend) i sobie poszedł. Albo mieliśmy sytuację, że dzień w dzień w damskim WC oblana była dosłownie cała deska. Znajoma opowiadała mi z kolei, że u nich w damskim WC była właśnie zawartość jelita dzień w dzień. I to dzieje się m. in. wśród pracowników biurowych. Aż strach pomyśleć, czy chociaż myją ręce po wyjściu z WC, jeżeli stosunek pewnych osób do sprzątania po sobie w WC jest, jaki jest. I później podają innym ręce albo dotykają tych samych rzeczy, z których korzystają inni. O jednym przypadku to akurat wiem, kto to zrobił, bo korzystałam z toalety po niej i musiałam sobie odgruzowac muszlę. Podejrzewam, że to ta sama osoba zostawiała po sobie brud w toalecie, z której korzystała moja koleżanka, bo ta kierowniczka, która nie umie po sobie spłuknąć, przeniosła się wtedy na jej piętro. Szpilki na stopach, a zostawia brud w WC i pewnie z higieną osobistą tak samo. I to są rzekomo ludzie na poziomie. Na jakimś na pewno... Tak więc przytoczona powyżej sytuacja nie dziwi mnie kompletnie.

J
@M

Niepojęte. Aż trudno uwierzyć.

Miro
@M

Zrobiło się trochę miejsca po nieuczciwych zwolnieniach to inni zaznaczają teren niczym zwierzyna...

M
@Miro

Tylko widać, jaki poziom co niektorzy ludzie sobą reprezentują. Z wielu toalet korzysta ograniczona ilość osób i robią takie rzeczy? A później podejrzewani są wszyscy, czyli np. z 10 osób. Sorry, ale ja nie chciałabym być posądzana o zostawianie takich rzeczy, kiedy dla mnie normą jest zostawianie toalety i wszystkiego innego w stanie, w jakim było przed moim korzystaniem. Widać nie wszyscy to rozumieją. Były już afery i przepytywanie, kto zostawił k..ę w muszli. Litości. To jest tak żenujace. No i co z tego, jak wszyscy mówią, że to nie oni, jak wiadomo, że ktoś musiał to zrobić. Czasami to ciężko uwierzyć, że takie rzeczy robią ludzie niby po studiach i niby na stanowiskach. Niestety prawdą jest, że człowiek zachowuje się często gorzej niż zwierzę. Czasami to wydaje mi się, że robią to ludzie po złości, dla śmiechu, bo podejrzenie i tak nie padnie na te wylakierowane, wyperfumowane perfumami za 400-500 zł paniusie i one mają ubaw z tego tytułu, że jest aferka i ludzie patrzą na siebie podejrzliwie. A kiedyś to pamiętam, ktoś znalazł w miejscu publicznym zużytą wkładkę higieniczną i nie było to WC. No sama nie odkleiła od majtek i nie upadła na ziemię. Cały dzień było o tym.

XYZ

Team super, przełożeni różnie - układy jak za komuny tj. mało ważne czy się zna, grunt żeby swój. Dobre pakiety socjalne i premie, ale tylko dla pracowników firmy, bo z tego co wiem agencyjni nie mają dostępu do niczego co oferuje firma. Płace szeregowego pracownika słabe, liczą się znajomości a nie umiejętności. Przejrzysty system zliczania czasu pracy, dbają o bezpieczeństwo.

Byly
@XYZ

To nic nowego zawsze tak było pracownik miał płacone za znajomości a nie za wykonywaną pracę i wiedzę i tego nikt nie zmieni bo przełożeni kierownictwo i dyrekcja to ludzie wyrachowani

Wielki roman

Za te nocki to nie długo się wezmą jak za tych policjantów z Koźminka...

Balon
@Wielki roman

No niestety w wielu zakładach tak jest że godzina 1-2 w nocy i światła gasną na hali i wszyscy idą spać, ale noc jest w końcu od spania a nie od roboty.

Wojażer
@Balon

Dostałem cynka że dyrektor ma przyjeżdżać na nocki i z latarką świecić po oczach i budzić.

Zyzek
@Wojażer

Nie musi zrywać się w nocy i chodzić z latarka... Ma wszystko podpięte pod system monitoringu obrabiarek, zresztą kamer też jest coraz wiecej, a i lojalnych ogonów też nie brakuje...

pwk

Wesołych Świąt misiaczki! A wszystkim zgorzkniałym maruderom życzę więcej życzliwości w Nowym Roku. Pamiętajcie, karma wraca.

Naga prawda

W skrócie o zwolnieniach : to był zwykły przekręt . Przynajmniej w przypadku produkcji i okołoprodukcji . Ze względu na kończące się umowy z dniem 30 września większości zwalnianych pracowników , przesunięto w czasie zwolnienia biurowych. Wiecie dlaczego ? Dlatego żeby po wygaśnięciu umów o pracę można było wstawić część pracowników biurowych w miejsca zwolnionych . To jest prawdziwe etyczne oblicze Korporacji . Szkolenia , spotkania , vlogi , dialogi to dla Was . Decyzyjnych to nie dotyczy , a szkoda . Pozdro dla wszystkich zdrowo myślących i tych co jeszcze się łudzą .

gadanie
@Naga prawda

niby kto z administracji trafił na produkcję na wymianę za niesprawiedliwie zwolnionego pracownika produkcji??? (usunięte przez administratora)o szopenie

Naga prawda
@gadanie

Rozejrzyj się , a sam się zdziwisz .

@Naga prawda

Jeśli chodzi o zwolnienia pracowników produkcyjnych i okołoprodukcyjnych w sierpniu to też podobne sytuacje miały miejsce, w niektórych działach zwolniono więcej osób, a z innych działów przenoszono osoby do tych działów gdzie były zwolnienia, nie są to niestety uczciwe zagrania.

@Dyzio

Jeśli pare tygodni/miesięcy wcześniej pracownik awansował np. z operatora na programistę lub konstruktora to w przypadku restrukturyzacji maja go zwolnić z pracy czy przesunąć na jego poprzednie stanowisko, na którym pracuje nowy pracownik? Co tu jest nieuczciwego?

@ja

A jeżeli z kontroli jakości zwolniono kilka osób którzy bardzo długo pracowali w kontroli jakości a i w ich miejsce poprzerzucano ludzi z wydziału, którzy nigdy wcześniej nie pracowali w kontroli jakości, lub innych młodszych pracowników z innych kontroli w miejsce starych pracowników, to czy to jest uczciwe ?

@Dyzio

Wszystko zależy. jak pracowali. Wiem ze to kontrowersyjne ale nikt nie ma umowy za kombinowanie. Jeśli markujesz prace i masz 15 lub więcej lat stażu to masz być traktowany ulgowo? Dla mnie to dobrze ze "święte krowy" poleciały.

@ja

No właśnie tak się składa że znam akurat troche tych osób którzy odpadli i robotę wykonywali bardzo dobrze, nie mieli żadnych nagan itd., a w ich miejsce trafili młodsi, słabsi. Tak jak ktoś napisał wcześniej w jednym poście że powodem mogły być stawki, Ci z mniejszymi stawkami zostali, dobry sposób jak zredukować koszty...

Zostaw merytoryczną opinię o Pratt & Whitney - Kalisz

• Jak się pracuje w Pratt & Whitney?

Zobacz opinie na temat firmy Pratt & Whitney tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pratt & Whitney?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 92, z czego 8 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 67 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pratt & Whitney?

Kandydaci do pracy w Pratt & Whitney napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pratt & Whitney