Opinie o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Robakowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - międzynarodowe firmy transportowe całopojazdowe i drobnicowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Robakowo

Daren

Beznadziejna firma. Czekam na paczkę za parę tysięcy od kilku dni. Według statusu, na ich stronie paczka jest od 5 dni w ich magazynie 40 km ode mnie. Nie mogę się do nich dodzwonić, nikt nie odbiera tel. Po wysłanym mailu z zapytaniem co z moją przesyłką – zmienili status „W dostawie” a następnie na status „Odbiorca nieobecny”!!! Bezczelni kłamcy - siedzę w domu kolejny dzień a od nich nie miałem do twe pory ani jednego maila, czy smsa o terminie dostawy. Zaproponowałem mailem, że sam podjadę do magazynu i odbiorę swoją przesyłkę. Mail pozostał bez odpowiedzi. Za ich niezrealizowane usługi zapłaciłem 120 euro. Nie wiem czy ta przesyłka kiedykolwiek do mnie dotrze. UNIKAJCIE TEJ FIRMY!

Iwonus
@Daren

Mam podobnie …. Słów mi brak na ta zrąbaną firmę…. Nigdy nikomu nie polece ….

Arturro

witam . od dłuższego czasu walczę o przyznanie mi reklamacji . był u mnie przedstawiciel firmy , przyznał że dachówka jest wadliwa i obiecywał gruszki na wierzbie . muszę przyznać że to kłamca i (usunięte przez administratora) . z resztą cała firma mnie olewa i nie podejmuje rozmów . piszę do nich i nikt nie raczy mi nawet odpisać. pamiętajcie nie ma gwarancji to pic a mój dach jest tego dowodem..

A jak jest w Rabenie oddział Łoziska Piaseczno?

Kolo

Jak jest w Opolu. Magazynier może tam zarobić? Jakie są zarobki w Opolu i kultura pracy,?

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
xXx

Firma z (usunięte przez administratora) wzięta i tyle przesyłka miała być dostarczona w piątek nadal jej nie dostałem. Pani z infolinię mówi że na 99% ja dostanę. Do tego chciał podać mi numer kierowcy ale nagle go nie miała. (usunięte przez administratora)

Xxx

Beznadziejna firma. Czekam na paczkę za pare tysięcy a status odbiorca nieobecny!!! Gdy siedziałam w domu cały dzień a na podjeździe nawet się nie pojawiło auto!!! Nie POLECAM

xXx
@Xxx

O widzę że sam nie jestem. Dzwoniłem wczoraj na infolinię pani powiedziała że na 99% będzie wysyłka dostarczona dziś sobota i nadal jej brak. BRAWO RABEN BRAWO HA TFU

Nik

Dziwnie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko biurowe. Dokładana analiza mojego CV od czasów szkoły(!). Brak informacji zwrotnej mimo zapewnień o takowej, bez względu na wynik procesu rekrutacji. Niemiła młoda pani z HR. Beznadziejny dojazd, firma położona na odludziu. Z mojej strony nie polecam.

Sławomir
@Nik

Skoro brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej, to mógłbyś napisać, czy pracodawca weryfikował w jakikolwiek sposób Twoją wiedzę i umiejętności? Niektóre firmy w trakcie rekrutacji przeprowadzają testy wiedzy, dlatego ciekawi mnie, czy w Twoim przypadku coś takiego miało miejsce.

DZIAŁ TRANSPORTU
@Nik

Witam, Kilka zdań do osób, które wahają się nad decyzją zmiany pracy na firmę RABEN (oddział Gadki). Zacznę od tego, że podjęcie pracy w tej firmie jest bardzo ryzykowne. Firma zatrudnia osobę do pracy i pozostawia ją na pastwę losu. Zero wsparcia w procesie wdrożenia nowego pracownika. Po tygodniu jak cię posadzą przy komputerze wymagają od ciebie tyle ile od pracownika z dużym stażem w tej firmie. Fatalna atmosfera nikt z kolegów / koleżanek nie ma czasu na spokojne wdrożenie, wytłumaczenie podstawowych zasad. Pracownik przychodzi na 8 godzin i praktycznie się wyłącza, myśli tak jak mu każą. Dodatkowo praca w tzw. otwartym biurze sprawia, że czujesz się jak małpa w zoo. Szczególnie jak widzisz „panią herbatkę” dokładającą banany do koszy z owocami. Rozmowa rekrutacyjna opiera się na samych kłamstwach. Umawiasz się na wynagrodzenie po okresie próbnym i myślisz, że będziesz bogatym człowiekiem. Po upływie okresu próbnego dowiadujesz się, że takich ustaleń już nikt nie pamięta. Nie chcą wysłać ustaleń z rozmowy na @ w celu potwierdzenia. Obecnie nie polecam tej firmy jako pracodawcy. Firma może fajnie wygląda ale ludzie (przełożeni) to porażka. Dziś jesteś za chwilę cie nie ma, a oni cię traktują przedmiotowo. Jesteś tylko numerem na liście płac i nikt się tobą nie przejmuje. Firma kłamie, (usunięte przez administratora) wyzyskuje. Atmosfera fatalna.

Jolanta
@DZIAŁ TRANSPORTU

Dziękuję Ci za tak obszerną opinię na temat pracy w Raben Logistics - zapewne nie tylko mnie ona pomogła. To niezbyt dobrze, że nowy pracownik musi tam sam wdrażać się w nowe obowiązki. A powiedz mi jeszcze, jaką posadę tam właściwie obejmowałaś?

aaa

jaka lokalizacja?

Janina
@DZIAŁ TRANSPORTU

Witaj NIK , Czytając twoja opinie to jest kopiuj wklej z mojego doświadczenia w pracy w Rabenie. Pracowałam w innych firmach transportowych ale to jak działa Raben od rektutacji po proces szkolenia wdrażanie pracownika to jest jakas porażka. Wszystko jest tak jak opisałeś wyżej mimo ze nie pracuje w Gadkach tylko na południu Pl widzę ze system jest w każdym oddziale ten sam . Dodam tylko ze nadgodziny są nie płatne na dok a nawet jak zostaniesz bo się nie wyrabiasz z praca bo tyle na ciebie narzuca ze się poprostu nie da bo robisz swoją robotę koleżanki która jest na urlopie i drugiej która akurat jest u klienta to nawet tych godzin nie możesz odebrać bo to twoja sparawa ze się nie wyrabiasz z robota... szkoda słów opisałeś dokładnie mój dzień w pracy w Firmie Raben a myslam ze to jestem wariatka widać to nie ze mną jest coś nie tak.. jeśli ktoś nie wierzy polecam przyjść popracować miesiąc i się wypowiedzieć pozdrawiam wszystkich ;)dużo zdrowia i cierpliwości

@Nik

Witam, Z perspektywy czasu teraz mogę powiedzieć więcej na temat pracy w firmie Raben. Firma może fajnie wygląda z zewnątrz, nowy biurowiec, teraz powstała bardzo nowoczesna hala magazynowa (jeśli chodzi o transport produktów świeżych to nr 1 w Polsce). Jak się idzie na rozmowę kwalifikacyjną to naprawdę robi wrażenie. Ale jak już się tam jest to myślenie odmienia się o 360 stopni. Z mojego doświadczenia to był bardzo słaby moment w życiu zawodowym. Zaczniemy od rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowa przebiegła całkiem spoko. Bez bzdurnych pytań o słabe / mocne strony, osiągnięcia zawodowe itp. Ale jak zaczęliśmy rozmawiać o wynagrodzeniu to robiono wielkie oczy ile chce się zarabiać. Poprosiłem o przesłanie ustaleń naszej rozmowy na @. Usłyszałem, że my takiej praktyki nie stasujemy. Był to ogromny błąd, że podjąłem pracę bez pisemnego potwierdzenia bo po okresie próbnym było wielkie rozczarowanie. Zupełnie inna stawka niż była wcześniej ustalona – żenada. Praca w tej firmie to wielki wyzysk. Nowy pracownik nie ma czasu na wdrożenie. Siadasz za sterami i starasz sam metodą prób i błędów płynąć na tym pokładzie. Brak jakiegokolwiek szkolenia. Ilość zadań nieodpowiednio dopasowana do ilości osób i czasu. Nadgodziny nie płatne. Brak możliwości przeprowadzenia luźnej rozmowy z kolegą / koleżanką ponieważ czas na to nie pozwala. Traktowany jesteś jak maszyna, która bezmyślnie klepie dane na komputerze. Brak wsparcia od przełożonego. Cały czas wydaje ci się, że robisz wszystko dobrze bo nikt nie zwraca ci uwagi tylko obserwuje i po pewnym czasie zaprasza cię po wypowiedzenie. Osoby, które myślą o podjęciu pracy w tej firmie proponuję się bardzo mocno zastanowić. Ja osobiście nie polecam. Jest wiele ciekawszych firm w tej okolicy (ROBAKOWO; KONINKO;). Ogólnie nie polecam.

@Janina

POTWIERDZAM Janina twoją opinie. W Rabenie trzeba być aby się przekonać ile cierpliwość i zdrowia tam praca wymaga. Przełożeni bez doświadczenia w adaptacji nowej osoby. W ten sposób nie zbudują sobie super zespołu.

juja
@były pracownik

zgadzam się tylko wyzysk w tej firmie

Malwa
@Nik

Uwaga na ogłoszenia, które Raben chętnie wstawia. Na jedno stanowisko szuka juz kandydatów od 3 lat. Szkoda waszego czasu na aplikacje.

Lech

dostałem od Raben wiadomość o dostawie przesyłki na dzisiaj, nie dotarła, sprawdziłem w systemie - odbiorca nie obecny przesyłka niedostarczona, a ja czekałem w domu. co to jest za firma krzak!!!!!!!

@Lech

Jak w tej firmie kurierzy maja po 20 punktow i pracuja po 12 h gdzie w konkurencyjnych firmach za lepsze pieniądze dostaje się połowę tych punktow, to sie nie dziw, ze kierowca nie przyjechał bo nie miał czasu, a zeby mu nikt nie zawracal glowy wpisal ze odbiorca nieobecny. Niedlugo bedzie tam tyle punktow co kurierzy na busach w dhlu lub dpd.

Jakie macie doświadczenia w Raben Lublin?

Franek

Firma zatrudnia magazyniera operator wozka i w ogłoszeniu podana płaca min 3400 oraz do 700 zł premi,ale to brutto czy netto? Moze ktos cos podpowiedziec?

@Franek

W ogłoszeniach podajemy zwykle kwotę brutto. To, jaką dany Kandydat dostanie propozycję, zależy od jego kompetencji i doświadczenia. Pozdrawiam.

Misiu
@Franek

Nie polecam Ci z całego serca, pójdziesz przekonasz się i uciekniesz daje słowo.

@krzysztofk hej i jak sytuacja ?

Krzysztofk

Przesyłka nadana 19.02.2021 (piątek) z Zielonej Góry do miejscowości pod gorzowskiej ok. 109 km, dzisiaj jest 25.02.2021 (czwartek) jeszcze do mnie nie dotarła z tego tytułu poniosłem już straty. FAJNA FIRMA

edi

Omijać szerokim łukiem. Pracowałem w dziale IT, spostrzegawczy domyślą się w jakim zespole. Bardzo toksyczna atmosfera, kopanie dołków pod sobą, zerowe wsparcie. Trudno mi sobie wyobrazić gorsze miejsce do pracy, zwłaszcza w branży IT. Jeżeli potrafisz napisać linijkę kodu to jest kilkaset lepszych miejsc w Poznaniu do pracy. Opcja dla zdesperowanych, zwłaszcza po ostatnich wymianach kadrowych.

Szofer

Bardzo dobra firma i szef wporzo.

Dawid
@Szofer

Zgadzam się - fajna firma i kierownictwo. Pracuję już tam kilka lat.

@Dawid

W jakim mieście pracujesz?

Lolek

Pracowałem w rabenie w zielonej górze i nie polecam tam omijać szerokim łukiem. Koordynator to istny (usunięte przez administratora) który wykorzystuje urlop pracownika rozpisując go na nadgodziny bez wiedzy pracownika. Brak możliwości chodzenia na przerwę zaganianie bo jest cały czas robota. Nie obchodzi to nikogo ze ktoś jest głodny masz po prostu zapiepapier. Ponadto obiecali premie na nadgodziny itp a (usunięte przez administratora) dostałem a dostałem zwolnienie.

Rancid

Raben to teraz korzysta na krysysie kosztem pracowników

Justyna
@Rancid

Napisałeś, że Raben czerpie korzyści z kryzysu związanego - jak się domyślam - z pandemią i robi to kosztem pracowników. Mógłbyś wyjaśnić, w jaki konkretny sposób to się dzieje? Podasz przykład? Będę wdzięczna za więcej informacji, dziękuję.

Basia

Trwa rekrutacja do spedycji morskiej w Gdyni. Możecie coś powiedzieć o zespole, przełożonym, warunkach pracy?

Pracownik woj. Wielkopolskie

Kierownik oddziału wybiórczo szanuję pracowników biurowych uważając, że tylko on jest inteligentny w tym oddziałe. Plotki, intrygi i obgadywanie to jego największe zainteresowanie. Ma magazynie trzeba uważać na wozkowych pod wpływem co jest tolerowane przez kierownika magazynu. Ogólnie firma ciekawa, dająca satysfakcję. Jednak szacunek i bezpieczeństwo mocno kuleje.

Mag
@Pracownik woj. Wielkopolskie

????

Mag
@Mag

Byłem też w innych. To samo bagno

Jak ocenicie pracę i zarobki na stanowisku specjalisty ds obsługi klienta w Sosnowcu?

APTIMA

NIGDY NIGDY NIGDY NIE KORZYSTAJCIE Z TEGO PRZEWOŹNIKA TO JEST CAŁKOWITY BRAK KOMPETENCJI I ODPOIWEDZIALNOŚCI. PO RAZ KOLEJNY OKAZAŁO SIĘ ŻE JEST TO WIELKIE (usunięte przez administratora) A NIE PRZEWOŹNIK.

Zostaw merytoryczną opinię o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. - Robakowo

• Jak się pracuje w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 2 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Raben Logistics Polska Sp. z o.o.