Mobica.Com (Mobica Limited Poland)

Opinie o Mobica Limited Poland

Nie rozumiem, dlaczego tak trudno jest wam dać znać kandydatowi, że jednak się na niego nie decydujecie... Ludzie oczekują na jakąkolwiek odpowiedź, bo zależy im na pracy. Wam na pracownikach i pozytywnych opiniach chyba nie za bardzo...

zwolniony pracownik
@Gość

nie zależy ani na pracownikach ani na opiniach

Adrian
@zwolniony pracownik

Po Twojej nazwie użytkownika mogę przypuszczać, iż jesteś osobą, która pracowała w firmie Mobica Limited Poland, ale została zwolniona. Będziesz tak uprzejmy i podzielisz się z nami swoją opinią dotyczącą tego miejsca pracy? Chciałbym wiedzieć przede wszystkim, co było powodem tego, że pracodawca zdecydował się pożegnać z Tobą? Chyba że Twoja nazwa użytkownika sugeruje zupełnie co innego, wtedy proszę o sprecyzowanie, co konkretnie chciałeś nam przekazać.

Voytek
@Gość

Widze ze nie bylem jedynym - pozostanowionym w ostatnim czsie bez odpowiedzi. Ufff ulzylo mi. Na moje - zmarnowany czas, przestrzegam przed marnowaniem. Oni chyba saduja rynek..

śmiały

Wydaje mi się, że to już koniec. Proces przygotowywania do sprzedaży przebiega bardzo chaotycznie! Najważniejsze osoby, zarówno z managmentu jak i techniczne opuściły pokład (bądź zostały zwolnione). A te, które pozostały ciągle mówią o swoich wynikach rozmów kwalifikacyjnych w innych firmach. Dział podróży już poszedł do wyoutsourcowania, za chwile zapewne księgowe, administracja, HR i PR/marketing. Bardzo głupie ruchy, bardzo.

Bert
@śmiały

Może nie koniec, ale widać, że bez względu na konsekwencje podejmuje się słabe decyzje. Zwolnienia, oddanie działów na zewnątrz. Brak line and site managmentu. Znam pare firm, które takie głupie ruchy doprowadziły do skraju upadku. Obym się tu mylił.

on
@śmiały

Mam podobne wrażenie, że to kwestia tygodni. Tej ruiny nawet sprzedaż nie ocali. Szkoda ludzi z działów supportujących, tych co już odeszłi jak i tych którzy zostaną zwolnieni kosztem zew. vendorów. Dział "podróży", następnie ksiegowość, zapewne rekrutacja i potem HR/EB. Szkoda bo część tych zespołów i ludzie z nich - mieli potencjał.

Voytek
@śmiały

Chyba masz racje - wydaje sie, że to koniec. Okręt opuścił ostatni oficer. Dziś ogłoszono jego odejście.

Sgt. Oddball

Don't hit me with them negative waves so early in the morning

Witam, zastanawiam się nad podjęciem pracy w tej firmie na stanowisku support specualist. Mam już doświadczenie w takiej pracy, na jakie można liczyć zarobki ? Czy są jakieś benefity dodatkowe, szkolenia ? Pozdrawiam

Mike
@Zainteresowany

Zarobki ciut poniżej rynkowych, średnio w zespole pracuje się ca. rok. Poprzednia CIO narobiłabigosu i ponad połowa członków IT opuściła firmę w ciągu roku. Z tego co wiem teraz poszła do Atosa - to tam nie idź :]

Współczuję

W Mobice to chyba już niewiele osób zostało. Widzę u siebie w pracy jakiś masowy (by nie rzec hurtowy) napływ ludzi właśnie z Mobice. "Mówio", że ostro tam zwalniali (w tym nawet z obowiązku świadczenia pracy). Współczuję pracownikom.

Joanna

Wiadomo coś o nowych zatrudnieniach w firmie Mobica Limited Poland? A może któryś z obecnych pracowników tej firmy udzieli nam informacji o aktualnych postępach tego pracodawcy? Najnowsze informacje na pewno będą tu bardzo przydatne dla innych użytkowników forum!

domyslny_krystian
@Joanna

Wez juz w koncu przepadnij. Po co portalowi pracownicy co sztucznie probuja rozkrecac watek. nieczaje...

Wieść niesie że w B. pojawił się nowy gracz, ex pracownik. Ludzie, zrobicie co będziecie uważali za stosowne, ale byłem u niego w grupie. Chyba, nie dacie sobie za parę % odebrać godności, co? myślę, że Ci którzy mieli okazję z tym lewusem być w projekcie - wiedzą o czym mówię. No, ale zobaczmy, czy na pokrycie kosztów pracy - chociażby dla pierwszych dwóch - na kwartał - starczy.. nie pieniędzy, a uczciwości.

Mikael
@anonymous

Chyba kolego wykrakałeś, bo EX pracownik właśnie wypluł płuca..

Dojść tendencyjną opinią wśród pracowników jest, że Mobica dobra jest "na start". Niestety potwierdzam tą opinię gdyż firma w dużej mierze stawia na mało doświadczonych pracowników, którzy jak tylko zdobędą nieco doświadczenia to zmieniają firmę w poszukiwaniu lepszych zarobków. Dzieje się tak, gdyż Mobica jest firmą outsorcingową i ogranicza swoje koszta niższą stawką dla pracowników. Oczywiście nie brakuje bardziej doświadczonych osób, ale te zwykle dołączają na dużo lepszych warunkach niż kiedykolwiek zaproponują osobie chcącej wspinać się po szczeblach tej korporacji od początku. Mobica nie ma najwyższych stawek na rynku ale dla osoby, która szuka ciekawych projektów i mało korporacyjnej atmosfery może okazać się ciekawym wyborem. Mobica pomimo, że jest już kilka lat na rynku to wciąż jest mocno niedojrzała lecz pracuje nad swoimi procesami. Oczywiście nie zawsze trafimy na projekt marzeń a o płatnych narzędziach możemy pomarzyć ale mimo wszystko polecam Mobice, głównie ze względu na atmosferę i ludzi, z którymi przyszło mi pracować.

Joanna

@Kordian co daje Ci możliwość rozwoju w firmie? Z czego wynosisz największe korzyści zawodowe? Czy pracodawca organizuje jakieś szkolenia, bierzesz udział w ciekawych projektach? Jeżeli możesz, to opowiedz na ten temat coś więcej.

Kordian

To dobrze, że jest w Bydgoszczy firma która dobrze płaci i Ty masz tam pracę. Dla mnie Mobica to firma z perspektywami, tu można się rozwijać, nie zawsze tylko kasa się liczy. Ambicja każe mi pracować tam gdzie mogę się rozwijać. Pracę tu można polecać!!!!!

Ar

Czy mobica zatrudnia kogoś do web developmentu czy tylko c, c++, asm?

Mobicanin
@Ar

"tylko c, c++, asm"?? Skąd masz takie informacje :) Jest dużo Javy, w tym Android, jest iOS i oczywiście jest także frontend.

@Mobicanin

Widze po ich ofetach na stronie mobica.com

@Mobicanin

Widzę ich ofety na stronie mobica.com i nie wygląda to zbyt ciekawie. Jak na polskie warunki zatrudniają kogoś do trudnych rzeczy jak programowanie niskopoziomowe za stawki które spokojnie pracownik fizyczny za granicą dostanie z pocałowaniem ręki :) To taka moja drobna sugestia.

@Ar

A nie wpadłeś na to, że za granicą (zakładam, że domyślnie "na zachodzie") po prostu zarabia się więcej?

Milenia

Świetna firma tylko czy trudno jest się dostać tu do pracy?

@Milenia

A skąd wiesz, że świetna, skoro nie wiesz, czy trudno się dostać (czyli zakładam, że w niej nie pracujesz)?

@zdziwiony

Mi nie chodzi o to, że na zachodzie zarabia się więcej bo się zarabia i to jest oczywiste i się na pewno nie zmieni. Tylko taka firma jak mobica powinna te zarobki ruszyć do przodu i zrobić jasne widełki jak np na grupach na facebooku czy stronkach typu justjoin.it . Póki co chyba są skazani na pisanie do gazet w stylu: mobica szuka 100 programistów (oferuje świetnie warunki), lecz tych świetnych warunków to nikt nie widział pewnie zreszta nawet podczas rozmowy rekrutacyjnej. Taką ciekawostkę dam, że nawet małe agencje (5-15 osób) na niektórych stronach nie wstydza się, że zatrudnią programistę za powiedzmy 2-4k na b2b. Mnie jako studenta informatyki i technika informatyka w ogóle nie zachęca taka firma do spojrzenia na ogłoszenie (chociaż miałbym do niej 30minut jazdy autobusem) bo niestety w tych czasach firma która na umówie umieszcza zakaz podawania zarobków jest w totalnej niszy wśród ofert z jasnymi widełkami i ofertami pracy :) Pozdrawiam.

@Ar

"lecz tych świetnych warunków to nikt nie widział" - ja pracuję na świetnych warunkach. Jestem pewien (bo sprawdziłem szukając pracy), że takich nie uzyskałbym od żadnej innej firmy w Bydgoszczy (i wielu poza Bydgoszczą).

Mila

Szukam pracy na wakacje i właśnie znalazłam w sklepie w Gdańsku. Czy ktoś pracował już tak? Można otrzymać kilka wskazówek jak to załatwić? Jak tam można zarobić?

Mila

Fajnie, że Mobica Limited ma tyle różnych robót.

M

@Ciekawski Nie. Ale żeby tam nie trafić musi naprawdę słabo Ci pójść. Na telefonie są raczej podstawy. @Mila dodatek socjalny? poważnie? ;) to nie firma państwowa żeby takie rzeczy. Praca jak to w outsourcingu. Projekty są lepsze i gorsze, zależy jak trafisz. Masz 50% szans że będziesz zadowolona z projektu, ale każdy sie kiedyś kończy. Atmosfera jest OK, nie narzekam. Jest dużo wydarzeń socjalnych (kręgle, dni dziecka i takie tam).

Mila

Generalnie napiszcie proszę jaką firmą jest Mobica Limited. Czy warto startować? Jaka jest atmosfera w firmie? Czy jest jeszcze dodatek socjalny do pensji?

CzekamCzekam

Ile w przybliżeniu czeka się na odpowiedź po spotkaniu w rekrutacji na staż wakacyjny?

Morgan

Myślę, że Mobica Limited dobrze radzi sobie z pozyskiwaniem prac jak i pracowników a to świadczy o ich prężności w pracy.

Ciekawski

Jak to jest później z tym zapraszaniem na rozmowę do siedziby? Zapraszani są wszyscy, którzy się zgłosili czy ta pierwsza rozmowa telefoniczna służy do odsiewu jakiejś części potencjalnych kandydatów?

@Ciekawski

Rozmowa telefoniczna to pierwszy etap rozmowy rekrutacyjnej, zaproszenie do biura to drugi etap. Proces dośc przyjazny w porównaniu z innymi wieloetapowymi asessment centrami w innych firmach.

Ciekawski
@Marek

Czyli do 2 etapu przechodzi każdy kandydat?

Zostaw merytoryczną opinię o Mobica Limited Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobica Limited Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Mobica Limited Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobica Limited Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobica Limited Poland?

Kandydaci do pracy w Mobica Limited Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobica Limited Poland