Mobica Limited Poland

Opinie o Mobica Limited Poland

damian28 2016-01-23 16:20:48
Mam pytanie do osób które pracuja w Mobica:

Dla stanowiska Project Manager (pełen, nie junior) zarobki w Warszawie kształtują się na jakim poziomie ? 5000 / 7000 / ok 10000 / wzwyż ? brutto

Dodatkowo - jakie składniki wchodzą w pakiet relokacyjny ?
damian28 2016-01-23 16:30:47
Witam,

Potrzebuję 2 informacji, które są niestety niedostępne w sieci, a potrzebuję ich, aby na poważnie przeanalizować zmianę pracodawcy - stanowisko Project Manager (pełen, nie junior) w Warszawie:

- pakiet relokacyjny - jakie są jego elementy składowe ?
- o jakim wynagrodzeniu mówimy w przypadku 4 letniego doświadczenia - brutto: 7000, 9000, ok. 10000, wzwyż ?

Proszę o informację, jestem realnie zainteresowany aplikowaniem do tej firmy.
unplugged 2016-01-25 01:51:41
Dobra ok, dużo robicie szumu w mediach, ale proszę teraz o konkretną odpowiedź - mogę liczyć na średnią krajową na juniorskie stanowisko lub na stażu?
Łuki 2016-01-25 18:51:06
Zachorowałem na nowotwór. Jestem z Bydgoszczy. Praktycznie natychmiast firma zaproponowała pomoc z dojazdem, zorganizowała mieszkanie dla rodziny na 2 końcu polski przy klinice w Lublinie. Stu procentowe wsparcie praktycznie w każdym znaczeniu tego słowa. Nie wiedziałem że tacy pracodawcy istnieją :) DZIĘKUJĘ!
damian28 2016-01-28 02:27:23
Witam,
Nie do końca znalazłem odpowiedź na moje pytanie w Twojej odpowiedzi,
pytanie dot. pakietu relokacyjnego - czynników składowych oraz ewentualnego wynagrodzenia na stanowisku PMa. Oczywiście za zainteresowanie dziękuję, kazda informacja cenna :-)
peanuts 2016-02-01 15:26:16
podejrzanie duzo szumu medialnego, wiec placa na pewno grosze. Nie ma co sie dziwic, oni nie wybrali Polski jako terenu dzialania zebysmy czuli sie wybrancami - tylko zeby jak najtaniej uzyc naszych devow.
Mobicanin 2016-02-19 19:22:45
Nie odezwali sie bo nie masz doswiadczenia. Mobica bardzo bardzo zadko zatrudnia ludzi bez doswiadczenia.

Odmawiajac wyjazdow tez sobie nie pomogles.
and 2016-03-11 19:26:19
Cześć, na ile mogę liczyć z 4-5 lat doświadczenia Java/JavaScript - Bydgoszcz?
Ciekawski 2016-04-06 22:13:50
Odnośnie programowania - czy w firmie programuje się w Javie (jeżeli tak to w jakiej wersji) oraz z jakich technologii korzysta się przy tworzeniu softu? Generalnie dążę do pytania: czy firma wdraża "nowości", czy raczej korzysta z jakiś przestarzałych technologii (również starych wersji danej technologii)?
stażysta 2016-05-16 17:07:34
A jak wygląda kwestia językowa? Czy w całym biurze językiem codziennym jest angielski, czy może rozmowy prowadzone po polsku? Pytam, bo dostałem info o stażu i chciałbym się wybrać, jednak wiem, że jak na pierwszą styczność z pracodawcą, to może być za dużo trochę , jeżeli będą wymagali od razu rozmowy w j. angielskim.
toni 2016-05-17 14:56:34
Czy dostał już ktoś informację o przyjęciu na tegoroczny staż? Jak wyglądała rekrutacja po wysłaniu CV?
Olek 2016-05-17 17:35:18
W teamie czesto rozmawiasz po polsku chyba że masz anglojęzyczny team co jest bardzo częste. Ogólnie bez angielskiego nic nie załatwisz. To ogólnie domyślny język korporacyjny. Rozmowa kwalifikacyjna też jest w języku angielskim. Powodzenia!
jh 2016-05-18 18:37:46
Czy rozmowa kwalifikacyjna na staż też jest po angielsku?
dzisiaj do mnie dzonili aby się umówic .
jh 2016-05-18 18:52:57
na staż też? :)
spc 2016-05-31 10:06:47
Ja słyszałem, że tak kolorowo tutaj nie jest. Mój kumpel dzwonił do nich o pracę (JEE DEVELOPER). Zaproponowali mu śmieszne warunki (nie takie jak ponoć się ogłaszają). To w innych zawodach fizycznych masz podobne stawki. Kiedyś, gdy faktycznie tych ludzi sporo potrzebowali (2013 rok) na gwałt płacili dobrze. A teraz mogą przebierać w ludziach to już olewają sobie .
Marek 2016-06-01 11:31:52
Chyba sobie żartujesz. Junior jusiał mieć naprawdę liche umiejętności i chaotyczne podejście. Chciałbym zobaczyć gdzie na fizycznym stanowisku dostaniesz te chociażby od 4-6 tys Gross. Taka firma nie potrzebuje byle kogo to logiczne że coś trzeba sobą reprezentować.
Wall-e 2016-06-01 13:20:20
Rozmowa na staż jest po polsku, tylko chwile rozmawiają po angielsku, żeby sprawdzić ogólny poziom.
do_Marek 2016-06-03 09:44:01
Gdzie 4-6 tys? chyba w Warszawie ale nie w BDG i to brutto.
Może mówisz o Warszawie , bo w BDG o takich zarobkach to możesz pomarzyć.
Ale zapewniam Ciebie, że w BDG jako typowy fachowiec zarobisz więcej.
Dodam , że Junior ma doświadczenie w dużym Kopro. Posiada projekty aplikacji webowych JEE(JAVASCRIPT,HTML,JQUERY,MYSQL ..itp). Nie jestem programistą , bardziej webmasterem ,dlatego tutaj
nie startuje. Mój brat pracuje jako fachowiec w BDG (fizyczny pracownik) i ma sporo większe zarobki niż mu tutaj zaproponowali i nawet większe niż ja jako webmaster. Rozumiem, że nikt nie dostanie na początku kokosów ale takie warunki ...nawet na staż słyszałem, że proponują tutaj gorsze stawki niż w innych branżach niż IT.
Gość 2016-06-08 18:25:43
Ja byłem na testach dawno temu, wszystko rozgrywa się o pytanie "ile chce Pan zarabiać"
4.000 brutto to się daje dzisiaj świeżakowi po studiach zielonemu jak szczypiorek.
Firma szuka po taniości, ale opowiada, że płaci dobrze. Piszę o Warszawie.
Większość ludzi, których spotykałem z tej firmy, jadała ze mną u chińczyka w Wawie (na wysokości metro Mokotów, nie pamiętam stacji - bliżej Ursynowa.)
Napiszę wprost - nie opłaca się już dzisiaj być programistą, uczyć w tym kierunku. Szkoda czasu, pieniędzy na kursy. Wszędzie wmawiają ludziom, że za mało umieją, ja nie raz umiem więcej niż kierownik, a mimo to zarabiam mniej a czasem mogę wylecieć, bo się sprzeciwie kierownikowi lub upomnę o swoje. Wszystko rozgrywa się nie o umiejętności tylko o pieniądze, uległość, gierki personalne, nie tylko w Warszawie.
Nie dajcie sobie wmówić, że za mało umiecie, to oni nas chcą oszukać. PiS robi z nimi porządeczek - jak masz dzieci i musiałeś pracować, już nie musisz, dostaniesz 500 na dziecko. To dopiero początek. To nie komunizm, to obrona przed wyzyskiem tych cwaniaków, mam nadzieje, że po bankach i marketach przyjdzie czas na cwaniaków z IT i innych dużych firemek, gdzie biurowy mortal combat więcej znaczy niż realne kwalifikacje pracowników.
do_Gosc 2016-06-10 15:55:43
Koleś wyciąłeś mi to z mowy.... Ludzie w dzisiejszych czasach są bardzo naiwni. Niech nawet spojrzą chociaż te 7 lat temu jakie były zarobki w IT jako programista a teraz.... Zarobki za te same kwalifikacje były większe a to przecież było 7 lat temu...Pamiętam pracowałem wtedy jako programista PHP (tylko to ogarniałem)..Miałem większe zarobki niż teraz , gdzie potrafię PHP(ZEND FRAMEWORK,SYMFONY,JAVASCRIPT itd). Zarobki oczywiście, że w IT wzrosły ale jako programista zmalały, porównując umiejętności..
znawca 2016-06-12 13:40:36
Mam brata programistę, bo Ja nie pracuje jako programista...tylko na obrabiarkach CNC. I muszę z przykrością stwierdzić, że informatycy w ogóle dzisiaj się nie szanują. Sami zniszczyliście sobie rynek i traktuje siebie jak szma...aty .Nie Chcę obrażać was...tylko podnieść. Bo dla mnie jest to przykre.
Mój brat sporo się uczy i uczył aby w ogóle pracować jako programista. Ma 4 lata doświadczenia jako programista C#. Zarobki słabe jak na to wiedzę. 4 tysiące netto podstawowej pensji (plus premie w zależności od projektów). Ja prawie taką samą pensje wyciągam na obrabiarkach CNC.
Gdzie w ogóle nie muszę się uczyć i mieć żadnej wiedzy. Wracam do domu i mam wszystko gdzieś.
Niestety uważam, że informatycy to grupa co się nie ceni i ma bardzo niskie poczucie wartości . Bo znam trochę takich. Nie chcę obrażać ale uważam , że informatycy to grupa naiwniaków, która się dała wrobić w balona.
Wierzą, że płacą im dobrze ale prawda jest inna. Romecko a jeśli chodzi o kierwców to masz racje. 4-5 tysiąca netto to zarabia początkujący. Praca także odpowiedzialna i wymagająca wysiłku ale napewno nie wymagająca wiedzy takiej jaką musi posiadać specjalista IT.
slim_shady 2016-06-23 13:06:35
Fajnie, że wciąż wisi wywiad z Panem Krawczyńskim który ponad rok temu z firmą się rozstał...

Dzisiaj z rana pozwalniano sporo (@Wawa). Co w innych biurach ?
andżelo 2016-06-23 18:44:04
Czy to prawda, że Mobica masowo zwalnia ludzi i nie warto tam startować?
dwa 2016-06-24 09:21:56
Zależy od "dedlajnow". Ale np obiad w galerii czy meczyk w game roomie w trakcie pracy to raczej rytuał :-)
Wojtek 2016-06-24 12:11:40
Wywiad jak wywiad, pewnie się lubią to i wywiad zostal. Podobno zwolniono kilkanaście osób, a jak widać po ogłoszeniach rekrutacja trwa nadal, więc to chyba naturalne?
javaSoft 2016-06-24 12:15:03
@andżelo - zwolnienia podobno jakieś były, ale nie masowe - kilkanaście osób na ponad 1000 pracowników - niepotrzebna panika. A startować zawsze warto - ogłoszenia wiszą, więc szukają ludzi dalej z tego co widac w każdym z oddziałów.
rafi 2016-06-28 16:42:01
Ile % macie zwolnienia za prawa autorskie
Kuba 2016-06-29 10:00:42
mi licza do 75% za prawa autorskie, wiec jest bardzo przyzwoicie. Pzdr
Jola 2016-06-30 13:13:31
Świetne miejsce :-) Zapraszam przekonajcie się sami.
NomenOmen 2016-07-03 00:57:34
@Zn
Każdego, kto się zadeklaruje, że zechce część swojego czasu poświęcić u klienta.
Im więcej tym lepiej - zapewne najchętniej wysłaliby Cię gdzieś daleko na 100% czasu.
Lechu 2016-07-07 22:32:48
Na razie sa zwolnienia brak projektow.
jah 2016-07-08 10:45:57
Co za bzdura, projekty są, sam jestem w nowym od jakiegoś czasu.
Lechu 2016-07-09 06:45:39
Są ale, nie dla wszystkich zatrudnionych. 23 czerwca 2016 zwolniono 13 osób w Lublinie.
terion 2016-07-10 22:42:52
Ile płacą seniorowi z doświadczeniem w Rzeszowie?
Kamil 2016-07-11 09:33:46
Pewnie wypada znać się na rekrutacji i mieć trochę doświadczenia, podejście do ludzi tez ma duże znaczenie - to taki typ zawodu. A umowy o prace standardowe - zawsze na początek okres próbny i od tego czasut ez benefity różne.
NomenOmen 2016-07-15 02:06:30
@Olgierd "pakiety socjalne" (opieka medyczna, multisport) to już standard w firmach IT więc to nie jest jakiś super-argument.
Podobno w całym kraju zwolinili 40+ osób.
Pytanie zasadnicze, czy warto ryzykować komuś z doświadczeniem firmę outsorcingową. Dopóki są klienci i biznes się kręci - pewnie tak.
Kamil 2016-07-15 10:14:46
Z tego co widziałem, szukali rekrutera do Łodzi, ale już nie ma tego ogłoszenia, zamiast tego są na stanowiska HR. Ale jak Ci zależy to zawsze CV można wysłać podejrzewam. Zaszkodzić nie zaszkodzi, a jak kiedyś będą szukać to mogą wziąć pod uwagę.
Marcin 2016-07-15 10:58:01
40 z 1000 to ledwie 4 %całości. Więc to normalny proces w biznesie. A co do projektów – w Mobice z reguły jest ich więcej niż pracowników – stąd stała rekrutacja. Mobica to nie mała firemka działająca na zasadzie pozyskania funduszy na projekt, apotem zwlaniania, jak fundusze sie skończą. To duża firma, która ma duży potencjał rozwojowy i stałych klientów. Firma cały czas rośnie i się rozwija, z roku na rok jest większa niezależnie od koniunktury na zewnątrz. Także nie widzę żadnego ryzyka.
Justyna 2016-07-27 19:50:10
Czy może ktoś się orientuje jakie są godziny pracy, czy jest to 8h czy np. 8h plus bezpłatna godzinna przerwa na lunch. Dzięki.
Szelma 2016-08-12 11:17:16
Oj to chyba nie u nich :P
Adam 2016-08-16 18:14:52
Witam,
Ile można dostać startując na stanowisko TEST ENGINEER'a w Bydgoszczy?
Mam roczne doświadczenie w IT i wyższe studia.
Czy 6k - 8k brutto jest realne czy nie ma szans?
Adam 2016-08-16 18:25:15
Adam 2016-08-16 18:32:24
Adam 2016-08-16 18:46:29
Adam 2016-08-17 08:03:03
No tak się właśnie nazywa stanowisko :)
Po Polsku Tester :D
Karola 2016-09-05 18:21:49
Czy orientuje się ktoś ile zarabia Travel Assistant w tej firmie?
3er 2016-09-05 19:36:30
tak to prawda wszystko na to wskazuje ze to to samo jest
Gosia 2016-11-03 12:49:44
Brawo dla takiej Firmy!! Super
Gosia 2016-11-03 12:49:54
Brawo dla takiej Firmy!! Super
Bodziu 2016-12-04 10:53:14
Oj to chyba się przeliczyłeś
Zostaw swoją opinię o Mobica Limited Poland - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mobica Limited Poland