Mobica.Com (Mobica Limited Poland)

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Mobica Limited Poland

Aktualność
Which steps should you be taking to successfully adopt AI in your business?

Unlike the rise of computers and digital technology as a whole, when we start to look at AI and data, we are no longer looking at a change that could take a generation. Instead, these changes are happening now and we will most likely start to see an impact within the next five years.

The Norwegian Cognitive Center is hosting an online webinar that will delve into Applied AI cases. Huw Parry and Technical Solutions Architect Przemyslaw Krokosz from Mobica will be speaking alongside gridd.ai & Aquabyte, sharing their insight into how AI can transform business outcomes.
If you require any further information about this event or how Mobica can develop the AI solutions you need for your business email our team hello@mobica.com
tudu

Jestem związany z Mobicą już kilka lat. Sama firma jak każda ma trochę wad, jak i trochę zalet, ale zdecydowanie więcej zalet :) Bylem w kilku ciekawych projektach i spędziłem też trochę czasu na ławce. Czuje, ze zdecydowanie rozwinąłem się technologicznie podczas tego czasu. Pieniądze w porównaniu do konkurencyjnych film są dobre, nie ma żadnego ciśnienia na taski i atmosfera jest super. Oczywiście znajdą się jakieś minusy jak np. problem z miejscami parkingowymi, czy zmiana procesów wewnątrz firmowych, ale można to jakoś przeboleć. Polecam szczególnie tym którzy mają ochotę się uczyć i rozwijać.

Tester

Pozytywne opinie tutaj to nie fake ani nie reklama, pracuję dłuższy czas w Mobice jako tester, tu właśnie zacząłem i powiem, że na tle innych firm (mam spore kręgi znajomych i rodziny w IT) Mobica wypada całkiem nieźle. Fakt, że sporo ludzi odeszło ostatnimi czasy, głównie przeważała kwestia niepewności i oczywiście pieniędzy. Czasem ludzie odchodzą gdy trafią do "gorszego" klienta. Niemniej jednak jestem zadowolony z przepracowanych tu kilku lat, niektóre szkolenia i certyfikaty w pełni finansuje Mobica, za inne - partycypuje z 50% wkładem. Przeżyłem w tej firmie z 5 solidnych zmian, za każdym razem to jakby zmienić pracę... Raz jest lepiej, raz gorzej ale faktem jest, że to ludzie tworzą firmę i - jak chyba wszędzie - od tego zależy jak dana firma jest postrzegana. Podsumowując od strony testera jak najbardziej polecam jeśli warunki finansowe dogadacie takie, jakie Was usatysfakcjonują.

software dev

Pracuję w Mobice 2 lata jako programista i z doświadczenia w paru projektach mogę stwierdzić, że wszystko zależy od ludzi do których akurat trafisz na projekt, szczególnie chodzi o managerów. Wiadomo, że nie każdy jest idealnym managerem i nie każdy klient jest jak kolega ale mając chociaż minimalne zdolności komunikacji zawsze można się dogadać. Jeśli projekt komuś nie odpowiada z różnych względów to istnieje możliwość zmiany na inny. Stawki są rynkowe w przypadku umowy o pracę a co roku można liczyć na podwyżkę w oparciu o ocenę roczną. Ponadto dużym plusem są projekty wyjazdowe na których otrzymuje się dietę, mieszkanie oraz budżet na powroty do kraju a wszystkie formalności załatwia firma. Przed Mobicą pracowałem w paru innych firmach i wbrew opiniom kilku kolegów cenię sobie podejście do pracownika i jakość pracy w tej firmie. Co do narzekania, że jest to outsourcing i co chwila jest się rzucanym na inny projekt - ponownie wszystko zależy gdzie się trafi. Zdarzają się projekty bardzo krótkie np 3 - miesięczne jak i takie trwające ponad 6 lat.

software dev
@do software dev

Rozumiem, że może to wyglądać na reklamę ale tak jak pisałem jest to moja subiektywna opinia po kilku latach doświadczenia w paru innych łódzkich firmach. Nie wiem na jakim stanowisku tu pracowałeś/-aś ale mnie jako programisty nie dotknęły żadne zmiany organizacyjne. Zmniejszyła się za to ilość managerów. W pozostałych kwestiach przedstawiłem rzeczywiste warunki, ale tak jak już pisałem wszystko zależy od ludzi na których się trafi na projekcie oraz GM-a.

Łuki

Zachorowałem na nowotwór. Jestem z Bydgoszczy. Praktycznie natychmiast firma zaproponowała pomoc z dojazdem, zorganizowała mieszkanie dla rodziny na 2 końcu polski przy klinice w Lublinie. Stu procentowe wsparcie praktycznie w każdym znaczeniu tego słowa. Nie wiedziałem że tacy pracodawcy istnieją :) DZIĘKUJĘ!

Gosia
@Łuki

Brawo dla takiej Firmy!! Super

Nie polecam współpracy z tymi (usunięte przez administratora), na wypowiedzeniu piszą że zapłacą za ten miesiąc, w którym przypada okres wypowiedzenia i żeby nie świadczyć usług w okresie wypowiedzenia, a później nie chcą zapłacić za okres wypowiedzenia tłumacząc się tym, że nie świadczyłem usług xd żałosna firma. Zabawna była też forma przekazania informacji o wypowiedzeniu, nagle wpada w kalendarz spotkanie od group managera pt. nowy projekt, wchodzę na spotkanie a tam zonk wypowiedzenie... niezłym trzeba być tchórzem żeby tak postepować

FA

Czy na wypowiedzeniu jest może określona jakakolwiek przyczyna względem rezygnacji ze współpracy? ciekawi mnie także rozwinięcie tez sytuacji odnośnie tej kasy. Jeśli faktycznie było tak napisane to udało się to jakoś chociaż ogarnąć?

extord

To co kolega nawywijał, że nie chcą zapłacić? XD Z mojego doświadczenia i z rozmów z innymi: firma płaci za siedzenie na ławce (nie tylko nie trzeba nic robić, to jeszcze dają różne materiały do nauki, itd.), można wielokrotnie odmawiać dołączenia do projektu jak coś nie pasuje i dalej siedzieć na ławce (a firma i tak płaci 100%). Czasem siedzi się na ławce kilka miesięcy - a firma płaci 100%. Złożyłem wypowiedzenie - też mnie zwolnili z obowiązków i nie świadczyłem usług - ale i za te ostatnie dni zapłacili mi 100%. Coś mi mówi, że kolega na to swoje wypowiedzenie mocno sobie zasłużył, a spotkanie niby do nowego projektu i zwolnienie ze świadczenia usług miało służyć tylko temu, żeby kolega nie wywinął jakiegoś kolejnego numeru :)

T
@extord

To dość nieaktualne. Teraz ławkowicze są pilnowani. Wybierać w projektach też nie można. Może wynika to z faktu że na ławce jest 100 osób.

OJ
@T

Z tymi 100 osobami piszesz całkiem poważnie? Tak duża konkurencja jest żeby można było się w ogóle dostać? te osoby czekają i wiedza ze może się cos zwolnic czy jednak znowu nabory są ponawiane?

T
@OJ

Tak @QJ, mamy setkę inżynierów bez projektu, którzy cierpliwie czekają na cud resourcingu. Jednocześnie rekrutacja jest otwarta pod projekty, do których brakuje nam ludzi z określonymi umiejętnościami.

DQ Nowy wpis
@T

Co na to wpływa, że te osoby tak chętnie mimo wszystko czekają? Możecie opowiedzieć o tych projektach cos więcej? zwłaszcza ze wyżej pojawiły się niepolecające opinie a tu tyle chętnych?

MM Nowy wpis
@DQ

Czekają ale raczej niechętnie. Wiadomo, że krótki odpoczynek między projektami jest każdemu potrzebny. Później czas mija, pojawiają się potencjalne projekty, z których często nic nie wychodzi z różnych powodów. I małymi kroczkami, czas bez projektu rośnie. Projekty są różne a osoby bez nich są chętne by mieć jakikolwiek projekt. Nikt raczej nie wybrzydza.

ST Nowy wpis
@MM

A jakie bywają tutaj przestoje miedzy projektami? Zastanawiam się jak wtedy kandydaci się organizują. Biorą zlecenia też w innych firmach? Na ile umowa tutaj jest bezpieczna?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Jakie są warunki zatrudnienia w Mobica Limited Poland?

JO

Co to znaczy? Jeszcze nie znam takiej kultury pracy, dopiero na Juniora chce teraz aplikować na suport. Ogólnie to widzę ze jest przypis full office work. Czy jest potem szansa na hybrydę? Nie wypatrzyłam tego w opisie i zastanawiam się nad ewentualna przyczyna

Monica

Mam niestety bardzo negatywne doświadczenie z tą firmą. Rozmowa odbyła się kilka lat temu ale nadal pracują ci sami ludzie więc mój feedback będzie w miarę aktualny. Na rozmowie byli dwaj panowie, jeden z nich nie był Polakiem, zadawali bezsensowe i prześmiewcze pytania, chyba aspirowali do bycia hubem google. Trzeci pan przyszedł spóźniony i zadawał te same pytania co poprzednicy. Strata czasu, na szczęście nie odezwali się ponownie. Nie zachęca też sytuacja, gdzie na samem górze przypięte są same pozytywne opinie, mam wrażenie, że firma coś ukrywa.

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Mobica Limited Poland? Umieścili kilka ogłoszeń na Bydgoszczak.pl.

Q

Jakie są zasady wynagrodzeń w Mobice na B2B? Stała kwota miesięczna na fakturze czy np. dniówka? Co jeśli ktoś jest bez projektu? Też płacą?

Teresa
@Q

mobica to firma z IT wiec raczej nie ma rozliczenia dniówkowego, przynajmniej ja sie z czyms takiem nie spotkałam w tej branzy, pewnie umowa na B2B jak masz firme lub etat jak nie masz, myle sie ?

Odp
@Q

Jestem na B2B i mam w Mobice stawkę za dzień współpracy.

@Odp

hej a napiszesz o tej dniówce coś więcej? są jakeś widełki na które można liczyć czy to całkowicie indywidualna sprawa jest? jak negocjacje przebiegają, są możliwe i skuteczne?

B2B
@Teresa

Na B2B jest dniówka za każdy dzień świadczenia usług plus dodatkowo do 6 płatnych dni wolnych rocznie. W moim przypadku kwota jest standardowa jak na polski rynek.

@B2B

Czyli swoje warunki zatrudnienia uznajesz za rynkowe? Jesteś z nich generalnie dość zadowolony czy raczej byś coś w nich zmienił? Jeśli tak to co? Jakaś jedna najważniejsza rzecz?

B2B
@Aneta

Warunki zatrudnienia uważam za standardowe jak na polski rynek B2B.

Aneta

Poważnie? To czym wtedy dana osoba się tak naprawdę zajmuje przez ten czas? ile on może tak naprawdę trwać?

@Aneta

Byłem na ławce ok. 2 miesiące zanim przydzielono mnie do projektu, ale nie mam podstaw do narzekania - płacą pełną kwotę wynagrodzenia za dni na ławce :) Kontrakt B2B.

JasnyGwint

Firma wydaje się być w porządku, aczkolwiek pytania na stanowisko x kompletnie mijają się że stanowiskiem, jednakże napewno jest potencjał

Krystyna
@JasnyGwint

Jakie pytania Ci zadawali? no i na jakie stanowisko?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Mobica Limited Poland. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Marcel

Rozwój jako taki jest, niemniej nie zawsze trafiony. Mówię z poziomu osoby zachęcanej do rozwoju w technologii, przez którą de facto niedawno ujrzałem wypowiedzenie na biurku - oczywiście zdalnie :) Webinary, meetingi i wewnętrzne szkolenia w ramach knowledge sharing ale mam wrażenie, że jedynie pod kątem programistów a i to - wąskiego grona. Zdarzają się sytuacje gdzie można dostać budżet na konkretne upatrzone przez siebie szkolenie (cała opłata lub jej część na spółkę z pracownikiem). Cały czas pracownik ma też dostęp do platformy Business Udemy, inna sprawa czy coś się z tego da wyciągnąć. Z mojej perspektywy patrząc - rozwój leżał raczej w kwestii samego pracownika, co oznacza, że możesz robić sobie szkolenia i kursy ale o projekt w konkretnej technologii już ciężko. Przynajmniej tak było w moim przypadku ale wiem, że nie byłem w tym jedyny.

Programista

Właśnie były zwolnienia, ok 20 osób wyleciało. Tyle w temacie rozwoju...

Cześć, w Mobica współpracujemy z Udemy, wiodącą na świecie platformą szkoleniową online, aby zapewnić dostęp do globalnych programów szkoleniowych w dogodnym dla Ciebie czasie. Dostarczamy również coroczny pakiet akredytowanych i certyfikowanych programów edukacyjnych, a także finansujemy osoby uczestniczące w kluczowych konferencjach międzynarodowych.Dzięki zespołowi wysoce wyspecjalizowanych inżynierów znajdujemy również czas, aby uczyć się od siebie nawzajem. Wewnętrzne warsztaty i sesje szkoleniowe są zaprojektowane i prowadzone przez Mobicans, aby pokazać pracę, którą wykonujemy. Istnieje również możliwość zaangażowania się w działania napędzające innowacje w naszej firmie w dziale R&D.Nasi menedżerowie i liderzy otrzymują wsparcie, którego potrzebują, aby pomóc im tworzyć i utrzymywać wysoce zmotywowane zespoły, a nasze wewnętrzne procesy pozyskiwania zasobów i coroczny proces oceny mają na celu pomóc wszystkim w Mobica wskazać obszary ich rozwoju, w których Mobica może wspierać i inwestować.

JediM

Icchak

Nie wiem

Łukasz
@Mirek

To jak w końcu? Bo każdy mówi coś innego :P I jakie są relacje między pracownikami a szefostwem? Da się dogadać w przypadku jakichś problemów?

Xenon2

Byłem rekrutowany przez tą firmę. Ostatecznie nie skorzystałem z rożnych względów ale.... - proces rekrutacyjny od strony firmy Mobica na bardzo wysokim poziomie - pierwszy i ostatni kontakt z osobą prowadzącą rekrutację - świetny, brak jakichkolwiek nacisków nawet gdy okazało się że rezygnuje - proponowana stawka - bardzo dobra - mogłem poprosić o kontakt do prawdopodobnego PO projektu Ciężko nie polecić, do dzisiaj zastanawiam się czy dobrze zrobiłem odrzucając finalnie ofertę.

pytajnik

W jaki sposób Mobica przeciwdziała wystąpieniu zjawiska pracy przymusowej oraz zmniejsza ryzyko skorzystania z pracy przymusowej w swojej działalności?

ciekawa

Jakie benefity pozaplacowe oferuje pracodawca?

Zbyt częste gruntowne zmiany dyrektorów, strategii, procesów... Firma się kurczy. Zaangażowanie, efektywność, inicjatywa, przekraczanie celów, itd., nie są doceniane.

Miriam

Mobica Limited Poland ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Praca w firmie jest spoko, jeśli do tego ktoś lubi to co robi to już jest super!!!!

Rumburak
@Miriam

Wynajęli Cię do pisania takich komentarzy? Czy to może ktoś z HRów pisze? ;)

@Rumburak

@Rumburak Dzięki za Twoje ostatnie komentarze. Jak widzisz, co człowiek to opinia:) Jeśli chciałbyś szczegłówo podzielić się uwagami na temat stylów zarządzania, czy zasugerować jaki w Mobica lepiej by się sprawdził, jesteśmy otwarci na Twoje sugestie. Do usłyszenia:)

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Mobica Limited Poland?

Rumburak

Chaotyczny i nastawiony przede wszystkim na wyzysk.

@Rumburak

Jak w każdej organizacji, tak i w Mobica funkcjonuje kilka stylów zarządzania, często jest to mieszanka różnych stylów naraz. Wybór stylu zależy od menadżera i jest uzależniony od rodzaju biznesu w jakim funkcjonuje organizacja, doświadczenia współpracowników oraz od samego menadżera. Nawet w obrębie jednej firmy może dochodzić do olbrzymich różnic, ponieważ dział marketingu może się popisać zupełnie innym poziomem kreatywności niż dział podatkowy. Każdy ze znanych stylów posiada wady i zalety i jego odbiór będzie zawsze subiektywnie odbierany i oceniany.

Aktualność
Which steps should you be taking to successfully adopt AI in your business?

Mateusz

Moi Drodzy, co tam się dzieje? Nie pracuje już w Mobice od ładnych paru lat ale ilość aktualizowanych profili na LinkedIn przez znajomych którzy tam pracują oraz liczba znajomych zmieniających tą firmę jest zatrważająca. Proszę o jakieś szczegóły.

Uziemiony
@Mateusz

Mati, przesadzasz. Rotacja jest moze ciut większa (wedlug social mediow) niz u Twojego aktualnego pracodawcy na rondzie fordonskim, ale tutaj po 2 latach dzialanosci (zapewne pamietasz) na rynku bydgoskim bylo to prawie zerow odejsc, wiec sie tak nie ciesz. Jeszcze chwila i poznaja sie na twojej strategii pracy i wspolpracy z kolezankami z biura heheh. Takze ten.

Mateusz
@Uziemiony

xD, niestety pudło z Mateuszem ale widzę że sprawy między kolegami a koleżankami w Mobice cały czas są interesujące i to nie tylko w biurze w Łodzi (gdzie pracowałem) ale także w Bydgoszczy. No nic, tak czy inaczej życzę wszystkim powodzenia na rynku pracy w obecnej sytuacji. Sam szukam jakiegoś ogarniętego .Net Developera - jak ktoś jest zainteresowany to zostawcie swój kontakt w tym związku. Jeśli ktoś chciałby podzielić się tym jak wygląda obecna sytuacja w firmie - mimo wszystko czekam na odpowiedź.

Mati
@Uziemiony

Po pierwsze: jeżeli wydaje Ci się, że cieszy mnie jak ktoś ma problemy i mu nie idzie to znaczy, że zupełnie mnie nie znasz. Mając świadomość, że każdy patrzy na świat przez własny pryzmat bardzo Ci współczuję. Po drugie: moja strategia pracy? Pracowałem w tej firmie przez prawie 7 lat, poczynając od pierwszych dni istnienia Bydgoskiego oddziału. W tym okresie praktycznie nigdy nie byłem na ławce. Przez cały ten okres generowałem firmie zysk. Pracowałem w sumie dla 3 dużych klientów, przy czym każdy z projektów zaczynał się od małego 2-3 osobowego zespołu pracującego blisko z klientem... w rezultacie pracy tych małych zespołów (w których pełniłem również funkcję lidera) wszystkie 3 projekty zatrudniały potem 2 cyfrową liczbę ludzi. Brałem udział w dziesiątkach (jeżeli nie setkach) rozmów kwalifikacyjnych (tak doskonale pamiętam wczesny okres tego biura), zorganizowałem wiele szkoleń i angażowałem się w różne dodatkowe zadania. Dobrze się w Mobice pracowało... lecz z przykrością stwierdzam, że podobne do powyższej wypowiedzi dotykają wielu byłych pracowników tej firmy. Niech każdy oceni sam czy warto z takimi ludźmi współpracować.

Marcel
@Mati

Coś w tym jest, miałem całkiem podobnie, wiele lat i prawie nic na ławce, jednakże dzisiejsza Mobica nie jest tą sprzed lat, szef i zarząd zmieniał się kilkukrotnie. Niemniej większość ludzi tam pracujących to solidna ekipa, na to narzekać nie można. "Niech każdy oceni sam..." +1

Jan

Firma Mobica prezentuje totalny brak szacunku dla ludzi. Po długim procesie rekrutacyjnym nie zadaje sobie trudu, aby udzielić infformacji zwrotnej. To wiele mówi o ludziach, którzy tam pracują. Zdecydowanie nie polecam zarówno pracy w tej firmie, jak również angażowania się w procesy rekrutacyjne. To czas stracony.

@Jan

rozumiem ze nikt nie poinformował Cie że Cie nie zatrudniają?

Jakub
@kreslarka

Napisz, czy firma odzywa się tylko do kandydatów, którzy przeszli weryfikacje pozytywnie? Chętnie dowiem się też jaki jest stopień trudności rozmowy rekrutacyjnej i czy jest kilkuetapowa.

@Jakub

Tak rekrutacja jest kilkuetapowa (nie wiem jak wyglądają etapy ponieważ się tym nie zajmuję) i każdy otrzymuje wiadomość zwrotną, z tego co wiem czasami trwa kilka- kilkanaście dni ale zawsze jest wiadomość zwrotna.

Jakub
@kreslarka

Dzięki za informacje. We wcześniejszej swojej wypowiedzi wspomniałaś, że jest dofinansowanie do szkoleń. Czy pracodawca także współfinansuje studia zaoczne pracowników, żeby mogli uzyskać wykształcenie zgodne z kierunkiem zatrudnienia? Liczę, że się odezwiesz.

@Jakub

Tak, jest taka możliwość dofinansowania studiów ale musi to być rzeczywiście związane i uwarunkowane stanowiskiem. Nie mogą to być dowolne studia niezwiązane ze stanowiskiem. Podejście jest bardzo indywidualne ale co roku są pracownicy korzystający z dofinansowania lub finansowania studiów.

annuszka
@Jan

To prawda, zero informacji zwrotnej po przejściu całości procesu rekrutacyjnego. Żenuła.

@annuszka

Cześć , dziękujemy za Twoją wiadomość. Możesz powiedzieć jaki konkretnie proces rekrutacyjny masz na myśli? A także, dlaczego konkretnie nie polecasz współpracy z Mobica? zależy nam na konstruktywnej wypowiedzi, dzięki czemu możemy się do tego odnieść i zaimplementować zmiany. Zespół rekrutacyjny zawsze dokłada wszelkich starań, aby w sposób transarentny i możliwie jak najszybciej, przekazywać wszelkie informacje na temat procesu od osób decyzyjnych. Wykonywane jest to manualnie, w zależności od etapu na jakim jest kandydat, telefonicznie bądź e-mailowo. Pozdrawiamy!

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Mobica Limited Poland?

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, wszystkie rozmowy rekrutacyjne prowadzone są poprzez wideokonferencję lub telefonicznie.

Mixer

Firma ma bardzo dobre opinie w serwisie i to skłoniło mnie żeby napisać tę opinię. 31 marca zostało zwolnionych około 30 osób, wiele z tych osób było z dużym stażem w firmie. Było to zwolnienie grupowe, które miało tylko jedną regułę, osoby bez projektu zostały zwolnione (osoby oczekujące na nowy projekt), nie liczyło się to jak długo ktoś był bez projektu, kilka znanych mi osób było bez klienta 4 dni, chyba każdy może ocenić uczciwość firmy która, w tak ciężkim momencie dla każdego, zwalnia osoby które nie zarabiają dla firmy od 4 dni. Firma w tym momencie nie potrafi zapewnić stabilności zatrudnienia i ciągłości projektów. Podobno w kwietniu będą dalsze zwolnienia, najprawdopodobniej znowu będzie dotyczyło to osób, którym skończą się projekty. Moim celem nie jest oczernianie firmy ale ostrzeżenie potencjalnych kandydatów, którzy oprócz zarobków (nie są to zarobki większe od rynkowych) wymagają od firmy wsparcia i stabilności zatrudnienia w tak kryzysowych momentach jak pandemia koronawirusa, bo nie wiemy przecież co nas czeka w przyszłości...

dev
@Mixer

Firma trzyma "na ławce" wiele osób i to czasem po kilka miesięcy. W związku z kryzysem zwolniono tylko część osób nie mających projektu. Przeważnie zwolnienia inżynierów(programistów/testerów) dotyczą osób problematycznych (np. gdy klienci narzekają na trudną współpracę z daną osobą) lub osób bez perspektyw na znalezienie nowego projektu, np. ze względu na rzadko używane/mało popularne technologie. Obecna sytuacja jest trudna ponieważ wiele firm wstrzymuje się w tym okresie od dalszych inwestycji a co za tym idzie potencjalnych nowych projektów. Mając tak wiele osób "na ławce" od jakiegoś czasu oraz z perspektywą kolejnych miesięcy bezczynnych (może to być pół roku albo i więcej) redukcja "ławki" jest czymś normalnym. Trzeba zdawać sobie sprawę, że utrzymanie tak dużej ilości osób bez projektu jest znacznym kosztem dla firmy a więc ryzykiem utraty płynności = bankructwem = zwolnieniem całej załogi. To nie jest spółka państwowa, którą finansuje się ze środków publicznych i nawet nic nie robiąc ma się gwarancję utrzymania pracy. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że być zwolnionym w obecnej chwili jest bardzo ciężkie. Rozwiązanie powinno przyjść od państwa i wszelkie pensje postojowe powinny być, przynajmniej w dużym stopniu, finansowane w ramach pomocy rządowej. Wtedy każda firma mogłaby sobie pozwolić na utrzymanie wszystkich pracowników.

ex dev
@dev

Zapomniałeś dodać, że "ławka" jest wynikiem skrajnej niekompetencji ludzi zajmujących się resourcingiem, a jakimś dziwnym przypadkiem tych ludzi się nie pozbyliście :)

dev
@ex dev

Ciężko mi się odnieść do resourcingu bo nie mam z nimi zbyt dużej styczności. Tylko raz widziałem maila o nieudanym procesie zdobycia projektu. Nie wiem jakie tam są układy "na górze". Pisałem bardziej z mojej perspektywy programisty. Pewnie pracowałeś dłużej ode mnie i więcej słyszałeś. Fakt, duża ławka nie tworzy się sama, ale nie wiem czy to brak kompetencji w sprawie zdobywania nowych projektów czy zbyt optymistyczne zatrudnianie do poprzednich, albo jedno i drugie... Ale chyba to już taka specyfika outsourcingu i ogólnie biznesu. Raz jest za mało zasobów a raz za dużo. I nie oszukujmy się, w korpo jesteśmy tylko resourcami :) Wiele podobnych firm rekrutuje typowo pod konkretny projekt, do tego na zasadach b2b i po zakończeniu projektu kończy się również współpraca. Tutaj jednak w większości przypadków osoby czekają na kolejny. Może właśnie tu leży problem i podczas rekrutacji powinni jasno określić co się stanie gdy skończy się danej osobie projekt, jak długo będą szukać, czy po jakim czasie rozwiążą umowę.

@Mixer

@Mixer dziękujemy za tą opinię. Jak sam na pewno zauważyłeś, kryzys dotyczy większości gałęzi gospodarki w Polsce i Europie, w tym branży technologicznej. W wyniku administracyjnych nakazów ograniczeń w handlu i przemieszczaniu się, część naszych klientów zdecydowała się nie rozpoczynać nowych projektów i ostrożnie podchodzić do rozwijania tych trwających. Takie nastroje i decyzje mają bezpośrednie przełożenie na naszą firmę. Wiele z zaplanowanych projektów zostało przełożonych lub zawieszonych do odwołania. Pracownicy, którzy mieli pracować przy tych projektach, częściowo zostali dołączeni do innych zespołów, a z tymi dla których w dalszej perspektywie nie byliśmy w stanie zagwarantować projektu, zmuszeni byliśmy się rozstać. Zwolnienia o których piszesz, dotknęły 6 % osób w całej organizacji. Przeprowadzany proces nie jest łatwą decyzją, bo za każdym zwolnieniem kryją się bardzo trudne sytuacje osobiste i rodzinne. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić wsparcie w poszukiwaniu pracy osobom dotkniętym zwolnieniami. Równocześnie informujemy, że spółka zapewniła tym osobom odprawy zgodne z kodeksem pracy. Jesteśmy też w kontakcie z tymi, którzy wyrazili chęć powrotu, jeśli adekwatne do ich kompetencji projekty pojawią się u nas. Aktualnie, zarządzający Mobica Ltd., pracują nad przeprowadzeniem firmy przez trudny okres spowolnienia gospodarczego oraz nad przygotowaniem firmy na moment poprawy sytuacji ekonomicznej.

Zostaw merytoryczną opinię o Mobica Limited Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobica Limited Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Mobica Limited Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobica Limited Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobica Limited Poland?

Kandydaci do pracy w Mobica Limited Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobica Limited Poland