Opinie o STONEX POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy STONEX POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie STONEX POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STONEX POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Kraków

Lili

Hej, jak często rekrutują do firmy? Chciałabym się dostać, a w necie jakoś nic aktualnego nie widzę. Zespół stały macie, rzadko ktoś odchodzi? Widziałam, że QA Automation Engineer kilka lat temu mógł zarobić do 15tys. brutto. Jak to się zmieniło na przestrzeni lat, zwiększyli tę stawkę? Po skończonym projekcie nie ma sytuacji, że pracownicy są zwalniani? Z góry dzięki za pomoc :)

XZ

@CK podwyżki to temat inwidualny, w skrócie jak ktoś jest ambitny to zostanie odpowiednio doceniony. Jeśli oczekujesz 10% podwyżki rocznie za samo istnienie to raczej będzie ciężko. W kwestii projektów jest to dość duży temat i zależy od zespołu. Pracujemy samodzielnie, ale w większości zespołów (przynajmniej w tym w którym pracuje oraz z tymi z którymi mam kontakt) nie ma problemu otrzymać pomocy - wystarczy tylko poprosić.

Filona

Jak wygląda kwestia godzin i pracy zdalnej? Pracuje się 8 czy 8,5h?

@Brajan

50zł przy pracy hybrydowej. Firma nie przewiduje opcji 100% zdalnie

Wypluty Nowy wpis

Pracowałem tam jeszcze niedawno i odszedłem bo 3 dni z biura to dla mnie za dużo. Co do toksyczności to coś tu nie gra, bo średnio firmę opuszcza 2-3 osoby na kwartał. Osobiscie nie doznałem i nie znam nikogo kto miałby z tym problem. Nie wiem jak managerowie z UK bo z nimi nie mialem stycznosci.

Monika Nowy wpis

(usunięte przez administratora) to świetne określenie! przez dłuuugi czas myślałam ze sie nie nadaje do mojej roli przez nich. menagerowie wielokrotnie tydzien, czy 2 tyg po różnych spotkaniach potrafili wmawiac mi ze rozmawialismy o czyms kompletnie innym - na sile probujac mnie urobic ze o czyms nie mowilam. totalnie siadła mi motywacja, siadla mi psychika, poddalam sie. po prostu chcielisie mnie pozbyc a nie mieli innych sposobow (np PIP). praca w tej firmie kosztowala mnie cenny czas i zalamanie nerwowe. omijajcie ich szerokim łukiem - bardzo toksyczna atmosfera. byc moze ja źle trafilam ale tam nie ma kompletnie żadnych mechanizmow ktore by takich menagerow zatrzymywaly - pełna samowolka. i nawet nie myslcie o zglaszaniu problemow z menagerem - to praktycznie jest gwarancja na bycie zwolnionym - duzo szybciej niz najbardziej ustawiony i sztuczny PIP

Dawid Nowy wpis

Zespol w firmie jest super. Ale nie da sie tego samego powiedziec o manager'ach. Jak chcą sie kogos pozbyc to zaczynają swoją typową serię spotkań zeby udowodnic pracownikowi ze wszystko robi źle - taki gaslighting. Robią to z premedytacją, żeby pracownik zaczął wątpic w swoje mozliwosci i zdolnosci. Beznadzieja. Brak im kompletnie odwagi cywilnej żeby powiedziec cos wprost - lepsze dla nich jest unikanie odpowiedzi, częsta zmiana zdannia, udawanie, ze cos nie bylo z nimi ustalane i i nne nieetyczne zachowania. Słabe, żenada, tragedia. Unikac jak ognia.

Matt Nowy wpis

Wczoraj mialem rozmowe w biurze w KRK na stanowisko Scrum Mastera. Przejechalem prawie 90km w jedną strone na tą rozmowe. Najpierw wszedl pierwszy menadzer z wielką szklanicą wody, przywital sie i zaczął rozmowe. Nie zaoferowano mi nawet glupiej szklanki wody (o kawie..... nawet nie wspomne). Potem doszedl drugi menager ale nawet sie nie przywital. Rozłozyl sobie laptopka i zaczal sobie cos pisac. Co jakis czas tylko patrzal na mnie jakbym mu psa zabil. Sama rozmowa byla dziwna - bardziej jak przesłuchanie - chwytali mnie za pojedyncze slowka, zamiast sie skupiac na tresci. A na koniec pożegnali mnie zdaniem, ze "damy znac" z takim drwiącym uśmieszkiem. Przy wychodzeniu ten sam menager ktory sie nie przywital to nawet nie spojrzal na mnie. Nie polecam tej firmy nikomu, bo pewnie dokladnie taka atmosfera jest w pracy.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Gain Capital Poland Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
Lili

@Lili

"Po skończonym projekcie nie ma sytuacji, że pracownicy są zwalniani?" Firma rozwija/utrzymuje swój produkt i w skrócie nie ma czegoś takiego jak skończony projekt. Zespół zrobi jakiś feature to w kolejce jest X następnych rzeczy do zrobienia. Akurat o zwolnienie z powodu braku zajęć nie ma co się bać.

Obserwator
@XZ

O to świetnie. A jeśli chodzi o projekty to za ukończenie są jakieś permie albo dodatkowe nagrody? Czy tylko podstawa wypłaty i nic więcej?

@Obserwator

Na UOP są premie roczne zgodnie z tym co masz w umowie (zazwyczaj 10% brutto Twoich rocznych zarobków - wypłacane w dwóch 'ratach' co 6 miesięcy) - ale to nie zależy od projektów tylko ogólnej sytuacji firmy oraz tego co wykonało się dla zespołu. Jeśli chodzi o ukończone projekty to nie ma żadnych benefitów - no chyba, że to było coś naprawdę grubego to wtedy może zjedzie się pare ziomków z UK/US i pójdziecie zespołowo na kolację w lepszej restauracji na koszt firmy.

@XZ

W sumie 10% to spoko:) A jak to jest z podwyżkami? Da się coś indywidualnie wynegocjować z firmą, czy raczej nie ma tu takiej praktyki? Ile czasu mniej więcej poświęcacie w firmie na dany projekt? Chciałabym tu aplikować, ale szczerze to się obawiam, bo chyba nie jestem pewna swoich umiejętności tak do końca, wiec zastanawia mnie czy pracujecie w 100% samodzielnie? Czy w razie w da się usłyszeć jakiś feedback o pracy?

Michaśka

To nie pierwszy taki wpis o tej toksyczności, ale nikt nie podaje konkretnie czemu tak uważa niestety :/ Widziałam ofertę dla analityka, i chciałam aplikować, ale wolałabym najpierw dowiedziedzieć się, o co chodzi, bo nie chce się pchać do firmy, gdzie nerwowo nie da się wytrzymać.. napisz chociaż w kilku słowach o co chodzi, będę bardzo wdzięczna:)

Mirabelek
@Michaśka

Też chciałbym się dowiedzieć. Znajomy znajomego twierdzi, że jest zadowolony z pracy tam, ale trochę niepokoją mnie te wzmianki o toksyczności. Może ktoś rozwinąć?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Gain Capital Poland Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Laura

Co masz na myśli przez „toksyczni”? Często widzę to słowo ale nic mi konkretnego nie mówi o człowieku, taka pop-psychologia trochę. O co chodzi, źle się odzywają do pracowników czy jakieś grubsze problemy są?

Tu po lew
@Laura

Nie, nie jest to żadna pop psychologia. A toksyczność nie jest żadnym wyświechtanym określeniem. Oddaje ono sens takim zachowaniom. To nie jest zero jedynkowy problem to coś subtelniejszego w ocenie. Polecam lekturę fachową

Filona

Jak wygląda kwestia godzin i pracy zdalnej? Pracuje się 8 czy 8,5h?

Izabela
@Filona

No właśnie też bym chciała wiedzieć, może ktoś odpisze. Czy ktoś wie czy jest też szansa pracować hybrydowo, a nie tylko zdalnie? czasami chciałabym się wyrwać do biura i poprzebywać z ludźmi :)

@Filona

8h ; na UoP obowiązkowo hybryda 3dni z biura 2 zdalnie

Brajan
@ZWK

To w sumie tak klasycznie wychodzi. W przypadku tych 2 dni zdalnych to na koniec miesiąca jest jakiś ryczałt od firmy za wykorzystany prąd? Bo słyszałem, że teraz od kwietnia, jak się te przepisy zmieniły to nawet taki obowiązek jest. Jest w ogóle szansa i firma coś takiego przewiduje, aby móc przejść na 100% zdalnie?

@Brajan

50zł przy pracy hybrydowej. Firma nie przewiduje opcji 100% zdalnie

Jaka umowa obowiązuje w Gain Capital Poland Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

x

umowa o pracę

Czesław
@x

O to dobra informacja. Okres próbny trwa standardowo trzy miesiące? Widziałem wpis ze potem na czas nieokreślony albo B2B? Wybór umowy zależy od stanowiska czy do pracownika? Można samemu zdecydować na jakim kontrakcie się chce pracować?

Łukasz

Z mojej perspektywy w dziale Middleware Platform pracowało mi się dobrze. Przyjaźni raczej nie nawiążesz, ale ludzie są ogarnięci i przyjaźnie do siebie nastawieni. Nie ma żadnych chamskich zagrywek. Szefostwo w Londynie bardzo profesjonalne, nie można powiedzieć niczego złego. Firma płaci na czas, nie stosuje (a przynajmniej nie słyszałem) żadnych dziwnych zagrywek. Do mojego byłego działu można wchodzić, robić swoje i się nie martwić co przyniesie jutro- każdy dzień jest taki sam :)

Czy w Gain Capital Poland Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Umową o pracę na okres próbny, potem na stałe, ewentualnie b2b.

ExEmployee

Firma jak firma - ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy, do jakiego teamu się trafi. Są teamy gdzie ludzie są zadowoleni i praktycznie nie ma rotacji a morale jest na bardzo wysokim poziomie, a są teamy gdzie co rusz trzeba kogoś szukać, i gdzie ludzie na prywatnych spotkaniach narzekali mocno na management, atmosferę i technologie. Ogólnie trzeba dobrze na rozmowie się wypytać o projekt, sposób pracy, technologie etc i samemu zdecydować czy chcemy tam iść czy nie. Wspomnienia z firmą mam neutralne - firma jak firma. Osobiście zrezygnowałem, bo na moim stanowisku pracy musiałem grzebać się w starych technologiach i miałem wrażenie cofania się, bo nie było żadnych szkoleń. Konkurencja dała mi to, czego oczekiwałem.

Nie warto

Sporo pewnie zależy od zespołu do którego się trafi, jednak nie poleciłabym pracy nikomu. Zalety - wynagrodzenie i benefity. Brzmi dobrze? Niestety atmosfera, zakres obowiązków, kultura pracy sprawiają że nie jest to warte nawet dobrych warunków finansowych. Polecam sprawdzić opinie na portalach zagranicznych - tam jest sporo więcej informacji, które niestety okazały się prawdziwe. Jest wiele firm w Krakowie w których stracicie mniej nerwów niż tutaj.

ciekawy
@Nie warto

Rozumiem ze przyjales oferte ale uwazasz ze nie bylo warto? Zla atmosfera idze z gory czy sami Polacy ja powoduja?

@Nie warto

Do ktorego zespolu ty trafiles?

potencjalny

Nie polecam tej firmy. Są niepoważni jeśli chodzi o rekrutację. Dostaję ciągle z różnych źródeł oferty do tej firmy, ale konsekwentnie je odrzucam. Podczas rekrutacji pani z agencji wypytała mnie o doświadczenie, opowiedziała nieco o firmie, gadaliśmy prawie 40 minut. Po paru dniach telefon że Gain chce mnie na kolejny etap - rozmowa techniczna, najlepiej teraz zaraz do pół godziny. Umówiłem się na popołudnie. Pan z Gaina spóźnił się 15 minut, a rozmowa, zamiast godziny trwała 7,5 minuty. Nie zadano mi ani pół pytania technicznego, a rozmawiano dokładnie o tym samym, co agencja. Odrzucono mnie, bo nie byłem zainteresowany tym, czym się firma zajmuje i nie zadawałem pytań. Jeśli tak kłamią w żywe oczy, to ani ja, ani Wy nie chcecie tam pracować.

wonderman
@potencjalny

moze warto bylo jednak zadac jakies pytania, zeby zaoszczedzic chociaz te 7,5 minuty?

potencjalny
@wonderman

@wonderman: chyba jednak i tak nie byłoby warto ;)

wonderman
@potencjalny

ja tam nie narzekam :) wrecz przeciwnie, a teraz nie dosc ze nie zwalniaja to jeszcze caly czas powiekszaja zespoly bo jest co robic

Gainowiec
@potencjalny

To nie mogła być rozmowa na stanowisko techniczne. Nie było takiej rozmowy, żaden techniczny rekruter nie skończyłby rozmowy po 7.5 minuty nawet, gdyby kandydat palnął jakąś piramidalną bzdurę na absolutnie elementarne pytanie.

@wonderman

Hej, mógłbyś powiedzieć coś więcej o pracy w IT? Jakie zespoły itp, chodzi mi o infrastrukture najbardziej.

ToJa

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Gain Capital Poland Sp. z o.o.?

M

Generalnie rozmowa trwa 2 godziny (na stanowisko QA), w tym czasie będziesz odpytywany przez jedną osobę techniczną oraz potencjalnego szefa (menadżer-a) który od czasu do czasu poprosi ciebie o rozwinięcie jakiegoś zagadnienia. Pytania głównie z zakresu automatyzacji takie jak co to jest BDD, jakie mamy narzędzia do wspomagania pisania testów BDD (Specflow), co to jest gherkin i jaka jest jego składnia, parę pytań z Selenium oraz z C# Druga część która trwa koło 1 godziny to zadanie do wykonania, dostaniesz laptopa z zainstalowanym środowiskiem i masz napisać test automatyczny (selenium , C#) który otworzy GOOGLE-a wpisze frazę "jabłko" i sprawdzi czy wczytało stronę z rezultatami Dodatkowe zadanie do wykonanie: test ma być zgodny z page object. Powodzenia

Rafał
@M

A na jakie to stanowisko i poziom QA automat junior czy regular?

Damian

@M aż dwie godziny ? Nie jest to rozłożone na kilka rozmów ?

M
@Damian

Pani z rekrutacji wpominała że istnieje tez mozliwość odbycia takiej rozmowy zdalnie

Stella

Firma normalnie funkcjonuje? Nie korzystacie z forum z jakiegoś powodu, o co chodzi?

Ktoś coś o obecnej atmosferze i realiach w Gain Capital w Krakowie? Warto?

Zostaw merytoryczną opinię o STONEX POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Kraków

• Jak się pracuje w STONEX POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Zobacz opinie na temat firmy STONEX POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

STONEX POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  • Szlak 49