Opinie o Castorama w Rybnik Obwiednia Północna 21

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Castorama. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Castorama na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Castorama w Rybnik Obwiednia Północna 21

Michu

Jeżeli ktoś planuje obecnie pracę w Castoramie Rybnik niech lepiej bardzo mocno przemyśli ten pomysł. Młodzi pracownicy dostają najniższą krajową plus kilka złotych, a doświadczeni pracownicy ze stażem 6-11 lat kilka stówek więcej. Jeżeli ktoś ma 5k brutto to może nazywać się szczęściarzem. Starszych stażem pracowników wykorzystuje się do szkolenia nowych (czym zawsze zajmowali się zastępcy), odwalania pracy za tych leniwych, i jeszcze jako kozły ofiarne jeżeli coś na wyższym szczeblu nie działa. Kierownicy własne braki i błędy związane z niewiedzą czy lenistwem zwalają na pracowników i zastępców. (usunięte przez administratora) Kto donosi, ten ma się dobrze. Przy czym nawet nie musi donosić o rzeczach prawdziwych.(usunięte przez administratora)Przerośnięta kadra kierownicza, na każdym dziale kierownik (który nic nie robi poza mąceniem) + co najmniej dwaj zastępcy (odwalający całą robotę za kierownika) + dwaj dyrektorzy i jeszcze "kierownik obiektu". Do tego nie logiczna logistyka, gdzie kierownika, zastępców i asystentki jest tyle co magazynierów - ciekawe skąd wieczne obsuwy w robocie? A dla tych, co na własnym wyhodowanym garbie wszystko ciągną nie ma pieniędzy. Z łaską, w twarz powiedzą jeszcze pracownikowi, że przecież jest ZFŚS - który jest wymagany prawnie, nie jest benefitem. Innych premii, dodatków czy nagród brak. Samo wykorzystanie ZFŚS też jest mocno ograniczane (same popijawy zamiast sensownych rozrywek), a platforma kafeteryjne ma nałożone takie kagańce, że ciężko było wykorzystać punkty. (usunięte przez administratora)

Ktoś inny
@Michu

Coś w tym jest co piszesz o zarobkach głównie i przerzucanie zadan na tych mniej asertywnych i potulnych promując cwaniakow. W worskmile można wybrać doplate, a nie punkty, wiec... (usunięte przez administratora)

Michu Nowy wpis

Ktoś inny Nowy wpis
@Michu

Czy pracodawca Castorama motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

KurdeMol Nowy wpis

Jak mi gość rekrutujący coś szepta przez telefon lub trzyma go gdzieś daleko od siebie, po czym pyta "To co, widzimy się jutro?" i kończy słowami "Dzięki, na razie" to zalatuje brakiem profesjonalizmu i podpuchą. Brak informacji o zarobkach.

Czy firma Castorama udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Castorama spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rybnik
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Rybnik
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Ryszard

Przestrzegam przed zakupami online w tym sklepie. Zamówiłem w dniu 20.07.2022 110 szt. kostki ażurowej z dostawą i wg. ich grafika najbliższy wolny termin dostawy był na 21.07.2022, który mi pasował i który wybrałem. Koszt całego zamówienia z dostawą wyniósł 1183,80 zł. I tej płatności dokonałem w trakcie tego zamówienia przez „Przelewy24”. Operacja trwała chyba 12 sekund do potwierdzenia, że kontrahentowi wpłynęły te środki już na konto. I do tego momentu było wszystko super. Tego samego dnia jednak o godz. 20:10 otrzymałem wiadomość z Castoramy, że nie mają jednak możliwości transportu w dniu 21.07.2022 i transport został ustalony na 25.07.2022 w godz. 11:00 – 14:00. Nie wiem z kim został ustalony ? Ja od 23.07.2022 wylatuję na tydzień za granicę, więc ten termin absolutnie odpada. W takiej sytuacji następnego dnia tj. 21.07.2022 rano zadzwoniłem do Castoramy i z powyższych względów anulowałem tą transakcję, na co dostałem potwierdzenie o godz. 8:09 z informacją: ...zwrot środków przez Przelewy24, jednak te środki na moim koncie się nie pojawiły, a miałem je zamiar wykorzystać na zakup tych płyt w innym sklepie, który ma możliwość ich dostarczyć, ponieważ byłem umówiony z firmą budowlaną do ich położenia. W dniu dzisiejszym, po 26 godzinach od anulowania transakcji te środki nadal nie wpłynęły na konto i o godz. 10:01 zadzwoniłem do Castoramy w tej sprawie. Otrzymałem odpowiedź, że środki zostały przekazane do Przelewy24, a oni mają 14 dni na ich zwrot. Wyraziłem moją opinię, że to jest niezgodne z prawem i nie można się tu powoływać na art. 32 ustawy o prawach konsumenta, bo w moim odczuciu, to jest przywłaszczenie cudzej własności i uniemożliwienie dysponowania nią co jest ujęte w Konstytucji art. 64 pkt. 3. Tu bym dodał, że odstąpienie od umowy nastąpiło z winy Castoramy. Pani stwierdziła, że nie będzie ze mną dyskutować i mam sobie zadzwonić do Przelewy24, po czym się rozłączyła. Ok. Zadzwoniłem więc do Przelewy24 i tam bardzo miły konsultant poinformował mnie, że oni mają trzy dni na przesłanie środków, natomiast raczej przelewy są natychmiastowe z ich strony. Po sprawdzeniu jednak wg. nr. transakcji okazało się, że Castorama tych środków nie zwróciła. Ponownie zadzwoniłem do Castoramy 10:30 i już chyba inna pani odebrała, bo rozmowa była milsza, jednak bezowocna. Dowiedziałem się tylko, że zlecenie zwrotu zostało wysłane 21.07.2022 po godzinie 9:00 do księgowości i pozostaje mi tylko czekać. Czekać proszę Państwa na moją własność, którą ktoś bezprawnie obraca i na tym zarabia. To jest naruszenie istoty prawa własności.

Jaki jest styl zarządzania w Castorama?

Lola

Żaden

Aneta
@Lola

Nie no jakiś musi być, nie przesadzajmy. ;p Ale podejrzewam, że masz negatywny stosunek co do niego? Czemu?

Gabriela

Ktoś tu wspomniał że zarobki na rękę raczej słabe :) Ile mniej więcej wynoszą w takim razie? Podobno firma organizuje jakieś szkolenia, rozumiem że jest szkolenie wdrażające do pracy albo jakiś okres próbny? Ile trwa? :)

Edyta

Witam ???? Jestem bardzo zadowolona za pomoc udzieloną mi na stoisku z farbami .Pani Monika pełen profesjonalizm i młody chłopak chyba o imieniu Dominik bardzo pomocny sympatyczny i uprzejmy. Wszystkim kupującym w Castoramie polecam takich sprzedawców ????

Barbara
@Edyta

Super, że tak pozytywnie oceniasz obsługę! A co myślisz na temat wzajemnego odnoszenia się do siebie pracowników? Jaka według Ciebie panuje między nimi atmosfera?

ZADOWOLONA KLIENTKA

Chciałam kupić płytki ścienne do łazienki ale te ,które mi się spodobały to była tylko ekspozycja nowych ,których jeszcze nie było na stanie. Jeżdziłam co drugi dzień i za każdym razem inny Pan z obsługi powtarzał krótko ,,nie wiadomo kiedy będzie dostawa''.Za czwartym razem trafiłam na Pana MARKA ,który zadzwonił do Castoramy w Katowicach.Okazało się że mają takie płytki ale za mało. Zaproponował że może mi zamówić te płytki w magazynie centralnym.Zamówienie zostało złożone 18.08 i od razu powiedział że odbiór będzie 30.08.Dostawa była terminowa . Chciałabym bardzo podziękować Panu MARKOWI za serdeczną ,miłą ,cierpliwą i profesjonalną obsługę i doradztwo w dobraniu innych drobiazgów. Jak widać nie każdy idzie do pracy żeby odbębnić swoje godziny . Pozdrawiam i życzę awansów w pracy .

Jak wygląda praca w firmie Castorama w miejscowości Rybnik, mieliście z nią doświadczenie? Zachęcamy byłych pracowników do podzielenia się informacjami na temat pracy w firmie! Twoja opinia ma znaczenie!

XXL

Praca może jest ok jest problem z urlopem kierownik każe zaplanować na cały rok .Pracownicy musza się dostosować a zarobki na rękę słabo.

noname

Zgrany zespół to i praca idzie fajnie, jeśli chodzi o hipermarkety to chyba najlepsza możliwa opcja. Castorama wydaje mi się być najbardziej profesjonalna.

Maja
@noname

Trzeba przyznać Ci stu procentową rację - jeśli jest zgrany zespół, to i praca idzie znacznie lepiej. Świetnie, że w Castoramie w Rybniku na taki zespół można właśnie liczyć. Jestem ciekawa, jak długo tam pracujesz, ale jeszcze bardziej interesuje mnie kwestia zarobków. Uważasz, iż są one współmierne do ilości obowiązków?

gość
@noname

bajek nie opowiadaj. Połowa załogi olewa obowiązki. Kierowniki nie potrafią ani zarządzać ludźmi, ani pracą. Organizacja pracy leży. Nieustannie trzeba po kimś coś poprawić albo za kogoś dokończyć. Możesz należeć do jednej z dwóch grup. Albo do tych, co wszystko mają gdzieś, albo do tych, co muszą za pierwszą grupę nadganiać. Profesjonalizmu tam jest tyle co kot napłakał. Chaos i prowizorka rządzi.

Nina
@XXL

Tak to jest porażka, ale jeszcze większą porażką jest grafik, człowiek nie może sobie nic zaplanować bo w ciagu miesiąca jest min 10 wersji grafiku, nie pytają czy pasuje zmiana, maja gdzieś pracowników, jesteś niewolnikiem pod względem grafiku

Donia
@gość

Prawda . Nikogo nie ma trzeba szukać pracowników prosić aby ktoś pomógł już niema mowy aby doradzić chaos i olewanie obowiązków

Donia

Niestety jak mam robić zakupy w Castoramie Rybnik to jestem chora za każdym razem to samo obsługi nie ma trzeba prosić i szukać aby ktoś doradził albo spakował .ostatnio Pani przy kasie od strony zaplecza była taka wredna że kazała płytę 3 metrową abym sama sobie ściągla i przywiozła do kasy aby skasowała .jak się wkurzyłam i nastraszylam kierownikiem to skasowała płytę który kod miała w zeszycie.pracowniki nie mają szacunku do klienta i są za kare w pracy może za darmo tam robią.juz stwierdziłam że warto jechać do Raciborza Castorama całkiem inna obsługa i wszyscy mili.

Betka

Witam. Właśnie dzisiaj byłam w castorama Rybnik. Niestety Pani na farbach. Nieszczęśliwa że pracuje. Dopiero przechodzący Pan miło mnie zaskoczył chęcią pomocy

ryszard

Dziękuję Panu Leszkowi za wspaniałą profesjonalną i niezwykle sympatyczną obsługę przy zakupie mebli kuchennych w dniu 05.06..br Pan Leszek zasługuje na słowa uznania i pochwały. Więcej tak sympatycznych i profesjonalnych pracowników. POLECAM I DZIĘKUJĘ.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Castorama. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Nina

Rozwój w tej firmie?? Tak jest rozwój, Zastępca kierownika zarabia od 200 do 400 zł więcej niż zwykły pracownik a obowiązków 10 razy więcej, kierownicy wyręczają się zastępcami, przychodzą do pracy jak szlachta, zrobią grafik i piją kawusie.

Jaki dział najbardziej nadaje się dla kobiet w Castoramie?

Informator
@Karolina

Dekoracje

Czy można w Castorama liczyć na jakieś dodatki?

Sekator

Tak po 6 miesiącach.

Admin

Witam pracowników w Rybniku jakie są zarobki i czy warto starać się o pracę

@Admin

Lepiej pracować w biedronie

Zostaw merytoryczną opinię o Castorama - Rybnik

• Jak się pracuje w Castorama?

Zobacz opinie na temat firmy Castorama tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Castorama