Opinie o Automex w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Automex. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Automex o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Automex w Częstochowa

Frak

Z roku na rok coraz gorzej się pracuje, ludzie odchodzą, a nikt nie wyciąga żadnych wniosków i konsekwencji wobec ludzi zarządzających… większość kompetentnych ludzi już zwolnili lub sami odeszli jak widzieli co się dzieje i z kim trzeba pracować... Niestety brak kompetencji pseudo kierowniczków zniechęca... Jeśli ktoś szuka porządnej, uczciwej firmy, której zależy na pracowniku i ukształtowaniu jego kompetencji, to niestety nie ta firma. Tu liczy się wyciskanie ostatnich soków z zatrudnionych i co za tym idzie cięcie kosztów na pracownikach. Wypłaty są słabe a premie przewijają się tylko w miejskich legendach. Polecam firmę tylko osobom, które chcą wyrobić dniówkę bez konieczności zapoznawania się z wiedzą - tutaj jest to możliwe :) Generalnie w firmie pozostają osoby bez większych horyzontów finansowych i ambicjonalnych. Jest to odpowiednie miejsce dla ludzi którzy zatrzymali się sto lat za (usunięte przez administratora) i nie przeszkadza im polityka firmy pod nazwą CEBULA, która tutaj akurat kwitnie puszczając szczypiorek pod sam sufit

Nabuchodonozor

Praca ciężka nacisk na normy a pieniądze coraz mniejsze każdy ma, cię w (usunięte przez administratora) zaczynając, od brygadzisty przez ustawiaczy i mechaników na szefostwie kończąc z awariami i problemami zostajesz, sam możesz liczyć na pomoc pracowników bardziej doświadczonych, ale tez nie wszystkich jednym słowem dno i sto metrów mułu.

Nabuchodonozor

Na awans nie ma, szans tak samo, jak na rozwój kierownicy sami odchodzą, na to stanowisko są często ogłoszenia a co do pomocy, tak jak pisałem, można liczyć na niektórych pracowników, ale jest ich coraz mniej, dlatego nowi szybko się zniechęcają jeden brygadzista, który ma problem ogarnąć 3 zmiany.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Czy jest możliwość pracy w Automex na część etatu?

@Nabuchodonozor

Czyli o pomoc można się zwrócić tylko należy na początku wyczaić do kogo? Prócz innych stanowisk widzę także ofertę dla kierownika produkcji i stąd moja ciekawość, dlaczego nikt nie awansuje? Czy istnieje na to tego typu możliwość? Trzeba jakiś czas przepracować? I czemu teraz jest ktoś potrzebny w tym momencie?

Nabuchodonozor Nowy wpis

Nabuchodonozor Nowy wpis

Pracuja u was dziewczyny dużo ich jest?

@pracownik
@Anna

Dziewczyny pracują, obsługują maszyny CNC gdzie obrabiane są lekkie detale.

@@pracownik

Czy ta praca jest ciężka? Jestem dziewczyną bez doświadczenia w takiej branży. Co to za maszyny, czy możecie je opisać? I tak w ogóle to ktoś by mnie nauczył czy raczej preferujecie kandydatów z doświadczeniem? Złożyłabym CV ale nie wiem czy jest sens po prostu

nana Nowy wpis

Obsługujemy obrabiarki do metalu sterowane numerycznie. Z koleżankami produkujemy drobne lekkie detale, wszystkiego nauczyłyśmy się w zakładzie, teź nie miałyśmy doświadczenia

Ile jest zmian w Automex?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Automex? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

Trochę mam już dosyć typowo magazynowej pracy a mam nieco doświadczenia w pracy "przy papierach". Widziałem, że tu szukają pracownika administracji magazynowej. Może się uda. Jaki tam ten pakiet socjalny dają ogólnie? Ktoś się już dowiedział? Jak coś to napiszcie.

@pracownik

Jako pracownicy dostajemy paczki dla dzieci z bonami, dofinansowanie do wyprawki szkolnej, do kolonii i obozów, wypoczynku letniego, zimową zapomogę. Firma organizuje wycieczki pracownicze i spotkania integracyjne. Oprócz tego zamawiamy dofinansowane śniadania i korzystamy z dopłacanych pakietów medycznych. Prowadzona jest kasa zapomogowo - pożyczkowa gdzie możemy zaciągać pożyczki bez procentów. Ubrania szyte są na miarę i prane przez firmę zewnętrzną z tego najbardziej zadowolona jest żona bo nie przynoszę ich do domu.

@@pracownik

Widzę, że sporo benefitów dla rodziny się pojawiało. Co z aktualnymi singlami? Te paczki są wręczane w jakiejś alternatywnej formie? I czy ten cały socjal trzeba sobie wypracować? Są okresy próbne? Chyba, że całość od razu po przyjęciu się jest już dostępna?

Frak

Jaki dress code obowiązuje w Automex?

Mala

Nie polecam tej firmy. Ludzie wykorzystywani, pięknie wszystko mówią, a i tak jest wielkie(usunięte przez administratora) Na umowie nie ma że trzeba normy robić a cisną żeby norma była a jak nie to kary(mandaty). Żeby zrobić normę to nie wolno iść do WC, na przerwę coś zjeść. Masz pracować cały czas. Maszyny zepsute stoją od pół roku i nikt ich nie umie zrobić. Szef tylko pakuję w swoją kieszeń a nie dba o pracowników. Majster też wymagania ma z kosmosu i nic sobie z tego nie robi. Teksty do pracowników na poziomie dziecka z przedszkola. Jeśli chcesz zarobić i przyjść w sobotę to powinno być dla chętnych a nie jak zrobisz normy w nagrodę. NIE WYBIERAJCIE TEJ FIRMY.

@Mala

Sama prawda

Majster

Automex to nie firma..automex to stan umysłu.Z reżyserem w roli głównej.

Halina
@Majster

W Twoim mniemaniu stan ten jest nad wyraz pozytywny czy niekoniecznie?

Motyl
@Majster

Kto jest tym reżyserem? Z tego co wiem to najgorszego już nie ma.

Julia
@Motyl

To jakieś tu rotacje były związane z właścicielem?

Co wchodzi w socjal Automex?

Były

Nic. A nie - woda jest czasem w baniakach.

Aleksander
@Były

To grubo! Nie słyszałem w życiu o lepszych benefitach niż woda w baniakach. Zazdroszczę, chyba czas zmienić pracę i wpaść tutaj! :) A tak na poważnie - nic pozytywnego już nie znajdziesz? ;d

@Aleksander

Nic. A nie - (usunięte przez administratora) jest pod dostatkiem.

@Aleksander

O jakim tu socjalu mowa jak nie ma podstaw. Odchodzisz to cię jeszcze wyroluja na ekwiwalencie za urlop

Czy warto?

Kolejny raz jest ogłoszenie do BHP. Orientujecie się za jaką kasę?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak pierwsza umowa na 3 miesiące na pełny etat

Niedoszły pracownik

Nie. Firma praktykuje dni próbne bez umowy

Długi

witam Jak wyglada I jak płacą tam kierowcą? na kat C ?

Jakie są warunki zatrudnienia w Automex?

Umowa o prace Płaca od 17 do 20 brutto

bion

Masakra. Płacą za wykonaną pracę. Te dranie nie chcą dać nic za darmo. Jak tak można postępować. Chytre bestie.

(usunięte przez administratora) poczuli się i zaczęli wstawić mandaty tragedia nie polecam

Ktoś był tam na praktykach?

garnek

Samo zło w tym Automexie :) Dlaczego nikt nie pisze, że płacą 20 zł na godzinę?

Xych

20zl ale brutto

@Xych

to mało czy ok?

sly
@garnek

20 zł za godz.??? z premią motywacyjną i uznaniową + 8%.... a kiero razem z przydupasami tylko czekają by za 2!!!! braki mat. obr. zrobić 17..:)) Czy naprawdę nikt z właścicieli nie czyta tych opinii?? Czy Szefowa która obiecała na spotkaniu wigilijnym znaczące polepszenie warunków płacowych nie wie co się dzieje??? Tylko w styczniu było lepiej ...od lutego robią wszystko by było ...jak było. Wykasowałem cztery zdania bo chyba prok. miałby za łatwo.

gomi
@Xych

A na ilu maszynach?

nowy
@gomi

Na jednej

Sprawiedliwość
@garnek

20zł ile wynosi netto ??? Wypłata ponktualnie każdego 10go ?dają umowę o pracę jeżeli nie to mogą starać się o zamówienie złotej trumny

@sly

Święta prawda !!!

Poszkodowany
@sly

W danej chwili żerują z Ukraińców 12zł na godzinę jak w Polsce ceny rosną , pośrednictwo (usunięte przez administratora) nie dają umów ,nie płacą podatków i nie odprowadzają składki zdrowotne ,nie dają ubrań roboczych ,nie mówią prawdę o kosztach dojazdu do pracy i kosztów zakwaterowania poprostu jedna banda złodziejów i warto nagłośnić w mediach ! ludzie zaczną uciekać do pracy do innych krajów !

maja

A to mało?

Czy Automex ma ściśle ustalone godziny pracy?

Tak są trzy zmiany 6-14, 14-22, 22-6

Kiedy firmę trzeba ratować to szef zawsze obiecuje nie wiadomo co żeby zostawać po 12 godz. Ale kiedy pracownik ma problem firma się na niego wypina i w czasie kryzysu taki jak ma teraz miejsce zwalnia masowo ludzi

obserwator

masowo czyli jaki procent lub ilość?

@obserwator

Poleciało ok 20 osób na już, a kolejni są na wypowiedzeniu od miesiącu do 3

obserwator

myślałem o zatrudnieniu. koronawirus rozstrzygnął.

Damian

Witam, jak wygląda praca na stanowisku operatora CNC, ktoś mógłby się wypowiedzieć jaki rodzaj produkcjii, taśmowka czy są duże gabaryty na jakie zarobki można liczyć?

Maja
@Damian

Niestety, nie wiem, na jakie zarobki konkretnie można liczyć, pracując w Automex na stanowisku operatora CNC. Dowiedziałam się tylko tyle, że oferują tam wynagrodzenie odpowiadające posiadanym kwalifikacjom. A oprócz tego dostęp do nowoczesnych technologii oraz pakiet socjalny. Co sądzisz o takich warunkach? Wystarczą, byś tam aplikował?

Zostaw merytoryczną opinię o Automex - Częstochowa

• Jak się pracuje w Automex?

Zobacz opinie na temat firmy Automex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Automex?

Automex
2.7/5 Na podstawie 83 ocen.
  • WILGOWA 65B,E
    42-271 Częstochowa