Opinie o Ebis Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ebis Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Ebis Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ebis Sp. z o.o. w Kraków

nieczarna_wołga Nowy wpis

Aplikowałam do firmy dwukrotnie w 2022 na stanowisko związane z power bi - bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Często przeglądam oferty pracy od tamtego czasu i to samo ogłoszenie jest cały czas odświeżane aż do dzisiaj. Albo nikt nie chce tam pracować, albo firma bezprawnie zbiera dane kandydatów. Bo projektów nie mają na pewno. Szanujcie swój czas i nie aplikujcie. Życzę im aby nie mieli w ogóle kandydatów.

Luiza Nowy wpis
@nieczarna_wołga

Szanowna Pani, jako osoba odpowiadająca za procesy rekrutacyjne w firmie EBIS pozwolę sobie odnieść się do Pani komentarza. W związku ze specyfiką oraz specjalizacją naszej firmy, oczywistym jest, że profil Kandydatów na to stanowisko, a tym samym oferty pracy i wymagania w nich zawarte pozostają niezmienne. Kandydaci wyrażają dobrowolne zgody na przetwarzanie ich danych osobowych, które są niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji, a które to zgody w każdej chwili mogą być przez Państwa wycofane. We wspomnianym przez Panią 2022 roku do dalszych etapów procesu rekrutacji zapewne zostali zaproszeni inni Kandydaci. Jeśli nie wyraziła Pani zgody na kontakt w ramach przyszłych rekrutacji, to naturalnie nie mogliśmy przetwarzać Pani danych osobowych w kolejnych prowadzonych przez nas procesach. Ogłoszenie jest aktywne, ponieważ ze względu na dużą ilość projektów cały czas prowadzimy proces rekrutacji i cieszymy się, że najlepsi Specjaliści w branży nieustannie dołączają do naszych zespołów. Mimo wszystko dziękujemy za komentarz i życzymy wszystkiego dobrego. Z poważaniem Luiza Kowalska

Obecnie Ebis Sp. z o.o. do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Web Developer. Na Pracuj.pl dodano ogłoszenie 20 lipca.

Czy w Ebis Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Luiza

Na okresie próbnym nie ma UZ (chyba, że Kandydat sam wybierze taką formę zatrudnienia).

Krystyna
@Luiza

i można cały czas pracować na UZ? bo mi to dużo bardziej odpowiada :)

@Krystyna

Tak - forma zatrudnienia jest kwestią indywidualną, do ustalenia, zależna od preferencji Kandydatów.

Zofia
@Luiza

A dla firmy jaka forma jest najbardziej "na rękę"?

Luiza Nowy wpis
@Zofia

Tak jak wspomniałam wcześniej - forma jest zależna od preferencji Kandydata.

Firma żart

Złożyłem CV na stanowisko Junior SQL Developer, miałem wrażenie że Pan który przeprowadzał ze mną rozmowę chciał wylać na mnie swoją frustrację. Pomimo poprawnej odpowiedzi na pytanie o różnice pomiędzy left join a inner join Pan próbował mnie przekrzyczeć że jednak nie mam racji, posiadam już doświadczenie w rachunkowości więc Pan zaczął mnie przepytywać o kwestie związane z rachunkowością pomimo że w wymaganiach nie było o tym mowy, zadawał 5 pytań na minute, podejrzewam że chciał podbudować swoje niskie poczucie własnej wartości, ale nie udało mu się bo na większość pytań odpowiedziałem dobrze. Osoba rekrutująca była bardzo nie profesjonalna i agresywna, niesmak pozostał do teraz. Z takim podejściem trudno będzie o powodzenie w przyszłości. Pierwszy raz w życiu spotkałem się z taką sytuacją.(usunięte przez administratora)

@Firma żart

W EBIS kierujemy się zasadami przejrzystej i przyjaznej rekrutacji, cały czas starając się ulepszać procesy rekrutacyjne. Przykro nam, że rozmowa z nami została oceniona w taki sposób. Kandydat nie podpisał się prawdziwymi danymi pod swoim komentarzem, jednak możemy domyślać się o kogo chodzi. Starając się ustosunkować do zarzutów: - Jeżeli chodzi o pytanie o księgowość to prostujemy, że często i głównie dla rozładowania atmosfery odnosimy się do informacji w CV takich jak hobby czy wykształcenie. Pytanie o rachunkowość zapewne miało być na rozluźnienie atmosfery, natomiast jak widać zostało źle odebrane i zrozumiane. Ponadto pragniemy podkreślić, że w trakcie rozmowy rekrutacyjnej możemy odnieść się do informacji zawartych w CV, a tym samym do dotychczasowego doświadczenia zawodowego Kandydatów. - Nasze oczekiwania określone w ogłoszeniach często nie idą w parze z umiejętnościami Kandydatów, a w przypadku tego stanowiska wymagamy m.in. doświadczenia komercyjnego z Power BI. - W EBIS jesteśmy otwarci na wszystkie Kandydatury i z chęcią pozyskujemy nowe osoby, które wzmacniają nasz zespół, dlatego mocno stronimy od niechęci oraz nieprofesjonalnego zachowania ze strony naszych rekruterów. Komentarz został umieszczony nie bezpośrednio po rozmowie a w momencie otrzymania negatywnej odpowiedzi w sprawie zatrudnienia, więc możemy domniemywać, że został napisany pod wpływem emocji. Zawsze jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę, dlatego w razie dodatkowych pytań/sugestii uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Pozdrawiamy, EBIS

waldi
@Firma żart

Znam sytuację i wiem, że było inaczej niż Pan opisuje.

Krystyna
@waldi

dlaczego inaczej? z czym konkretnie się nie zgadzasz? będę wdzięczna za odpowiedź :)

Firma Ebis Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Senior BI Consultant/Developer (with Power BI). Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Ebis Sp. z o.o. poszukuje pracownika na Senior Consultant. Czy stanowisko Senior Consultant wymaga nadgodzin?

Luiza

Wspomniane stanowisko nie wymaga nadgodzin. Ewentualne nadgodziny są dobrowolne i płatne.

Steve

W firmie pracowałem półtorej roku, dlatego też postanowiłem napisać opinię aby pomóc osobom zainteresowanym. Firma niewątpliwie jest z rodzaju mikro/małych przedsiębiorstw i to się na razie mocno nie zmienia, dla jednych to zaleta, dla innych to wada. Na brak projektów na pewno nie można narzekać, cały czas dochodzą nowe projekty, a tym samym jest poczucie o stabilności firmy. Firma cały czas się rozwija, w lutym 2021 roku zmieniła siedzibę na Armi Krajowej w budynku o klasie A/A+ bądź A++, w skrócie jest bardzo wysoki standard. Minusem od razu jest na pewno parking, a w zasadzie jego brak - jest to taka okolica, w której ciężko o miejsce parkingowe bez wykupienia miejsca, a nawet od wykupionego miejsca trzeba około 200-300 metrów przejść do budynku. Firma działa w oparciu o sposób consultingowy, czyli świadczy usługi dla X klientów w ramach podpisanych umów, dlatego też trzeba mieć na uwadze, że będzie się należało do kilku projektów jednocześnie, a tym samym na każdy z projektów przypadnie określona ilość godzin, w której trzeba zrealizować określone zadania. Mega plusem na pewno jest to, że taka praca pozwala na zdobycie wielkiej ilości wiedzy - praca w różnych projektach, technologiach oraz z różnymi klientami oraz obszarami istotnie uczy bardzo wielu rzeczy, które przydają się w przyszłości. Minusem jest na pewno tzw. "skakanie po projektach" i czasem wybieranie między tym co ma największy priorytet, ale takie są już realia consultingu. Odnośnie całego zespołu i zarządu - absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń. Odnośnie deadlineow, to estymację raczej każdy robi własną, czasem skorygowaną przez project managera/team leadera, a czasem wpadają tematy ad-hoc - praca odbywa się scrumowo oraz agile, więc takie sytuacje nie są czymś nowym. Odnośnie klientów - ciężko generalizować, z jednym kontakt jest świetny, z innym gorszy, dlatego też to zależy jak się trafi oraz czy się uda wejść na nić porozumienia. W moim przypadku z większością miałem dobre stosunki, ale były też "mniej udane" stosunki - w tym przypadku zawsze można liczyć na pomoc PM/TL, który wysłucha dwie strony i znajdzie kompromis. Odnośnie zarobków - oczywiście kwestia indywidualna, tyle ile się wynegocjowało tyle też się dostanie. W korporacjach albo w większych firmach zawsze można dostać więcej, ale tutaj dochodzi to o czym pisałem, czyli czy ktoś lubi małe przedsiębiorstwa czy preferuje duże korporacje. Odnośnie pracy hybrydowej, jak odchodziłem były możliwe 2 dni pracy zdalnie oraz 3 dni pracy z biura, ale może coś się zmieniło. Sprzęt na którym się pracuje jest.. ok, tzn. wystarczający aby pracować, ale nie na tyle wydajny aby pracować bez psucia sobie humoru oczekiwaniem na otworzenie czegoś. Odnośnie awansu, podwyżek oraz doszkalania się - jak najbardziej jest taka możliwość. Reasumując (TLDR): + Firma się cały czas mocno rozwija + Biuro jest w wysokiej klasy budynku + Zespół oraz zarząd jest świetny + Częściowa możliwość pracy zdalnej + Tworzenie samemu estymacji prac + Dużo projektów (stabilność zatrudnienia) + Pomoc kolegów i koleżanek nawet z innego projektu + Elastyczne godziny + Zdobycie dużej ilości wiedzy technicznej oraz behawioralnej/kontaktu z klientem oraz użytkownikiem końcowym + Brak/mała rotacja pracowników +- Klienci +- Zarobki +- Mikro/małe przedsiębiorstwo +- Consulting +- Lokalizacja biura - Brak parkingu - Brak możliwości 100% pracy zdalnej - Wydajność sprzętu - Dosyć częste skakanie na projektach - Czasem problem z wykonaniem zadania w czasie ze względu na ograniczony czas na dany projekt - Brak niektórych know-how (z perspektywy pracy w większej firmie) Informacje na stan luty-marzec 2021

Rufi

Czy firma normalnie prowadzi swoją działalność? Tak dobrze się pracuje, że nikomu nie zależy na obecności na tym forum?

Zostaw merytoryczną opinię o Ebis Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Ebis Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ebis Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Ebis Sp. z o.o.
  • Samuela Lindego 1C