Opinie o DVL Progres Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DVL Progres Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie DVL Progres Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DVL Progres Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

18.02.2022

Dzień dobry, Czy ktoś posiada jakąś informację od Zarządu co dalej z budową B4 i B5? Kiedy przeniesienie własności?

Nomi
@18.02.2022

Do dewelopera nie da się dodzwonić. Jeśli przeniesienia własności zaczną się po wakacjach to będzie Dobrze.

Byłem dzisiaj na budowie gdzie jest te 50 pracowników jeśli niemożliwa jest praca na zewnątrz to dlaczego nikt nie wykańcza w środku Obok jest wykarczowany teren pod nową inwestycję to jakiś inny deweloper może warto się tym zainteresować i wycofać kasę

Basia

Hej, wiadomo na jakim etapie jest B7, ten pośrodku parku? Kiedy odbiory?

Jan
@Basia

SSO i stoi nietykany ręką "miszczów" młotka i kielni ;-) Realnie to do tego co masz w umowie dodaj rok, półtora.

@Basia

A nawet dwa lata trzeba doliczyć

Wiesiek
@Basia

Byłem dziś nic się nie dzieje

Basia

Jak postępują pracę? Pogoda się poprawiła, można ruszać.

Ktoś
@Basia

Z trgo co zauważyłem ostatnio to za B6 robią w ziemi przygotowują się do budowy restauracji i budynku mieszkalnego a z parkingiem przy B4 i B5 nic się nie dzieje

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w DVL Progres Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Katowice
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna

Czy posiada ktoś informację na temat komórek lokatorskich w B4 i B5? Czy one są zrobione? Co teraz jest robione na B4 i B5?

B4

Nie ma jeszcze żadnych komórek.

P
@B4

Ciekawe co stoi na przeszkodzie, aby one teraz powstały.

Oczekujący

No właśnie - wie ktoś czy coś się obecnie (2022r) dzieje na B5 ?

obserwatorium
@Oczekujący

Brak ogrzewania-Awaria, W mieszkaniach nie grzeją kaloryfery. (usunięte przez administratora) Zworzą kamienie na podjazd do budynków (usunięte przez administratora)

Dębowiec

Maj - czerwiec b4

Niewierny Tomasz
@Dębowiec

Jak zobacze uwierzę bo tak to nie ma szans na to aby uwietzyć tyle już było terminów tyle obietnic więc będzie ciężko uwierzyc

@Dębowiec

Myślę, że tak jak już tu kiedyś ktoś napisał. I myślę, że ten ktoś był z byłej (usunięte przez administratora). Odbiory B4 i B5 planowane są na(usunięte przez administratora)Wcześniej nie ma co się łudzić. Chyba, że jakiś cud się wydarzy.

Debowiec
@Ewa

Na rzetelne informacje nie ma co liczyć. Jest to informacja od nowego kierownika i taki termin podal.

Ktoś ma jakieś informacje wmiare rzetelne na temat B4 i B5? Kiedy będzie robiony parking i kiedy będą odbiory?

ha ha
@Nowy

Nie czytałeś poniżej że w grudniu miał być gotowy, a jeszcze nic nie zaczęli robić.

@ha ha

Dlatego pytałem o rzetelną informacje

@Nowy

windy powinny być montowane w marcu. materiał na drogę jest tylko warunki pogodowe nie sprzyjają i nikt z Wykonawców nie chce się podjąć i dać gwarancji. odbiory realne przełom maja kwietnia zależy jak długo będą (usunięte przez administratora)się z dokumentami.

ha ha
@Nowy

U tego dewelopera nie ma czegoś takiego jak rzetelna informacja. Wszystko funkcjonuje na zasadzie jak będzie to będzie. Są mili do podpisania umowy, a potem jak zapłaciłeś im kasę to już się nie liczysz.

Piszecie o pracach w B4 i B5, a ja pytałem o B6...

Irena
@Adam

Czy jest jakaś grupka od B6 - chętnie bym się do niej przyłączyła. Samemu trudno uzyskać wiarygodne informacje. A zostawianie tematu aż się sam rozwiąże może okazać się złudne.

@Irena

Proszę znaleźć na (usunięte przez administratora)i do niej dołączyć. Tam znajdzie Pani (usunięte przez administratora). Sprawa pilna proszę pisać

A.

Co nowego w sprawie B6?

Irena
@A.

Można Pana znaleźć na Facebooku?

A.
@Irena

Nie mam fb.

?

Czy posiada ktoś informacje ile trwały odbiory budynków przez urzędy w pierwszym etapie?

No name
@?

Tego raczej nikt Ci nie odpowie bo tak jak was , tak nam sciemy dawali , wiec nie wiadomo co do terminow . Od odbioru mieszkania do zamieszkania byl ok roku . Ale w 2 etapie bedzie inaczej , duzo inaczej...

X
@No name

Czyli może być gorzej? My już nie wiemy co mamy robić. Deweloper nawet nie zgadza się na zbiorowe zebranie z klientami. Nikt nic nie robi w tym temacie.

gość
@X

Jeżeli terminy są nie dotrzymywane to dlaczego nie korzystacie z możliwości nałożenia kar umownych na dewelopera? Na pewno jest taka klauzula w umowie.

Brat
@gość

Kara umowna to (usunięte przez administratora) dziennie. Śmieszna kwota, więc się deweloper nie boi.

Rada
@Brat

Proszę pokazać umowę prawnikowi! Tylko z prawnikiem można wygrać. Sam sobie nikt nie poradzi.

Umowa

Czy ktoś z kupujących myślał o zmianie Kancelarii Notarialnej? Zgodnie z prawem mamy prawo do przeniesienia prawa własności w wybranej przez siebie kancelarii.

Miras
@Umowa

Żaden inny notariusz tego nie podpisze.

Sylwia
@Miras

A co Was niepokoi w proponowanej przez DVL treści AN ? Pytam bo może nie wiem o czymś niebezpiecznym, też czekam na przeniesienie własności lokalu i aż się boję po takim wpisie ?

Umowa
@Miras

Dlaczego? Dzwoniliśmy do dwóch i dostaliśmy odpowiedź, że nie praktykuje się tego, ale można podpisać przeniesienie własności u innego notariusza. To prawo kupującego. Po co jeździć tak daleko jak w Bielsku jest pełno Kancelarii.

Brat
@Umowa

My się dowiedzieliśmy, że podobno przeniesienie własności jest pod warunkiem, że nabywcy zrzekają się wszelkich roszczeń wobec dewelopera. Nie wiemy czy to prawda. Ale co za notariusz by podpisał tak skrajnie niekorzystną dla klientów umowę? I że podsuwają klientom do podpisu jakieś pełnomocnictwa.

Romero

Rozumiem, że skoro wszyscy piszą o postępach w B4 i B5, to o pracach w B6 nic nie wiadomo?

Nikt
@Romero

Tyle informacji o B4 i B5 bo mieszkancy moga wejsc do swoich mieszkan i juz wykanczac i temu jest tyle informacji na ten temat

Czy ktoś ma nowe informacje w sprawie dokończenia B6?

Sylwia
@Adam

Rzekomo mają grzać bo instalują grzejniki , i od Listopada mieli grzać i jak pogoda pozwoli - mieli także robić zagospodarowanie terenu. Lato 2022 - przeniesienie własności. Ale byłam i nie widziałam żeby grzali. z zagospodarowaniem terenu też średnio się posunęli - hałdy tłucznia jak leżały tak leżą.

Mieszkaniec
@Sylwia

Lecą z pracami wewnątrz. Próbowałem wyciągnąć jak najwięcej i podwykonawca wypominał między słowami, że jest ekipa na kostkę i ruszają jeszcze w listopadzie z zagospodarowaniem.

zaq
@Mieszkaniec

Ha ha ha ha. Chyba jesteś nowy albo jesteś od dewelopera? Bo takich tekstów to już słyszałem setki.... i żaden się nie potwierdził.

czekający mieszkaniec
@Mieszkaniec

Pani Iwono zamiast wciskać ten kit odbierała by Pani może maile i telefony od klientów? Na budowie nadal nic się nie dzieje. DVL jak zawsze bawi się w głuchy telefon. Prace wykończeniowe wewnątrz mieszkań B4 i B5 prowadzą tylko ekipy właścicieli.

Mieszkaniec

Ruszyło!!! Byłem dzisiaj na budowie i zagadałem z podwykonawcą. Wod-kany, CO, grzejniki i elektryka są trakcie realizacji.

Maniek

Czy ktoś ma więcej informacji na temat (usunięte przez administratora) develepera ? Kto jest teraz osoba kontaktowa na budowie ?

@Maniek

Numer A. przejal ktoś inny. Ale można dzwonić i rozmawiać. Ostatnio dowiedzieliśmy się od niego ,że praca z brukami ma ruszyć początkiem października. Kaloryfery mają zakładać najpóźniej do listopada, może wcześniej....

Merf
@Pytka

I co z tymi brukami? Już połowa październik, na budowie cisza. ????

@Merf

Haha pytaj dewelopera ... Widać znowu chcieli zamydlić nam oczy. (usunięte przez administratora) Także trzeba uzbroić się w cierpliwość... ważniejsze teraz jest puszczenie ciepła w mieszkaniach. Nie wiem jak inni ale my się nastawiamy, że po przepisaniu własności wyjdziemy (usunięte przez administratora) które ponosimy przez wydłużającą się budowę.

@Merf

Ja dostalem informacje, ze bruk listopad/grudzien, a montaz grzejnikow rozpoczac sie ma w polowie pazdziernika...

?
@Rozczarowany

A która z informacji jakie z problemem otrzymujemy okazana się dotychczas wiarygodna? Chcemy tylko uczciwie wiedzieć co się dzieje i kiedy dostaniemy to za co zapłaciliśmy. Odkładanie prac nie sprawi, że materiały i usługi będą tanieć.

@?

Racja - nigdy nie otrzymalismy (usunięte przez administratora)informacji, no ale człowiek naiwnie sie łudzi, ze moze w koncu cos ruszy i uda sie zamieszkać.(usunięte przez administratora)

Daki
@Rozczarowany

Dziś byłem kontrolnie, do dokończenia B5 niewiele już brakuje, nawet jest materiał podsypkowy i inne na teren parkingów, ludzie coś tam już chyba wykańczają, widziałem wory big-bag przy wejściu, stoją jakieś auta ekip, niewiele ale coś się dzieje. Myślę że jakby deweloper wreszcie zrobił miejsca parkingowe to też by i w B5 się ludzie chętniej już wyposażali i pracowali na tym budynku. a tak - ani wjechać ani zaparkować.

@Daki

Standardowo. (usunięte przez administratora) Żeby wykończyć budynek potrzebuje pieniędzy a żeby dostać pieniądze musi sprzedać kolejna dziurę w ziemi. I w sumie tyle .... B4 B5;są w dobrej sytuacji. Widać że uda się to skończyć ale B6 to jakaś masakra. (usunięte przez administratora)

@Szparka

Była Pani w środku? Co do skucia, skoro nie ma tynków wewnętrznych?

@romero

na niższych kondygnacjach tynk jest. No ale do skucia wiec tak jakby go nie było.

Simon
@Szparka

Dlaczego do skucia? Na parterze i pierwszym piętrze są przecież okna

OP
@Simon

Bo tak napisali w dziale Dom i ogród w gazetce sklepika osiedlowego. Jeśli tynki zostały prawidłowo wykonane to mogą tam być 20 i 100 lat, to nie są pomidory z warzywniaka. Ale niestety trzeba wymyślać bzdurne problemy jakby prawdziwych było mało...

@Rozczarowany

Jest koniec października. Czy są założone kaloryfery, czy rozpoczęło się zakładanie zgodnie z ustaleniami jakie otrzymujemy?

@klient

Oczywiscie montaż się jeszcze nie rozpoczął, także standardowe postępowanie dewelopera - otrzymujemy informacje które nie mają później pokrycia z rzeczywistością.

Qwerty
@Rozczarowany

Podobno(usunięte przez administratora)miały być montowane kaloryfery a ja byłem pół dnia na budowie i nic nie widziałem wiec infirmacje mówią te co my jako klienci chcemy usłyszeć i tyle w temacie

Sims
@Qwerty

Jak nazywa się(usunięte przez administratora) Jest to firmowy (usunięte przez administratora) dewelopera czy jakaś(usunięte przez administratora)też istnieje ?

@Qwerty

Montaż się rozpoczął! Tylko w trybie zdalnym, przez internet. Pozdrawiam

Klient

I jak postępy? Obecnie informacje są bardzo rozbieżne. Na czym stoimy? Czy ktoś otrzymał jakieś oficjalne pismo odnośnie zakończenia?

PchajTenRap

Czy ktoś kontaktował się (usunięte przez administratora)w naszej sprawie ?

Romero

Czy ktoś z klientów B6 jest zdecydowany na rozwiązanie umowy z deweloperem? Mamy wątpliwość czy deweloper jest w stanie dokończyć te budowę i zdecydowaliśmy, że rezygnujemy.

@Romero

My czekamy, biorac pod uwage fakt ze kazdy etap mial przynajmniej roczne opoznienie, wypowiedzenie umowy to jak podanie reki deweloperowi - sprzeda drozej komus innemu. Ten sam metraz na os 3lipki w tej chwili to okolo 100k wiecej. Prace w srodku trwaja widac to po parterze i 1 pietrze, do konca roku maja skonczyc stolarke i poszycie dachu. Badzmy dobrej mysli...

@Huy

Jakie pracę w tej chwili trwają w B6? Przecież A. Informował, że nie będzie żadnych prac w B6 dopóki nie oddadzą B4 i B5 a oba budynki znowu mają opóźnienie- ich oddanie będzie w I kwartale 2022. W B6 zrobili elektrykę, podobno, i koniec.

Stefano
@Huy

No niestety - wycofać się ze stratą - bez sensu, ale w razie czego zbiorowo można próbować go popędzić.

@Stefano

Jak mozemy wplynac na przyspieszenie prac? Wszystko jest zrozumiałe pandemia, brak srodkow, brak zalogi itp. Nie rozumiem tylko tak slabego kontaktu ze strony dewelopera... Tu powinnismy byc zasyapni mailami o postepie w pracach i realnymi terminamj a nie raz na pol roku lakoniczna regulka z przeprosinami. Chyba nikt juz nie oczekuje przeprosin od dvl, nikt normalny drugi raz by mu nie zaufal. I tu przstroga dla kolejnych klientow tej "firmy"

@Romero

Rysuje się (usunięte przez administratora),bo to czekanie nic nikomu nie daje .

@romero

Oddanie B4 i B5 nastąpi(usunięte przez administratora)... I to pewnie pod koniec

@Huy

Pandemia? Brak załogi? A w inwestycji poniżej B6 pięknie wykończone 3 pięciopiętrowe bloki - tam w pandemii deweloper solidnie budował całą Pandemię i teraz mieszkania oddaje klientom...Można? Można.

Aga
@Huy

Haha. Przecież ta strona była jak mieli opóźnienie już przy 1 etapie. To już była przestroga dla potencjalnych klientów (czytaj 2etap) więc co teraz stękacie. Wystarczyło wpisać dvl w google. Teraz nie ma co stękać tutaj!

gosc
@Huy

Jak nie pozyskają nowych naiwnych klientów do dziury w ziemi to sie nie doczekacie na wykończenie swoich budynków. Trzeba było czytać opinie a nie pakować sie w bagno.

@Aga

Ja się decydowaliśmy był lipiec 2019 r. i nie było ostrzeżeń. Więc nie stękamy, tylko buntujemy się, bo czujemy się (usunięte przez administratora)

@Aga

Polak madry po szkodzie...

@Aga

Myślę, że nie ma potrzeby tak się wymądrzać, bo np my jak kupowaliśmy w II etapie to była mowa że w I były opóźnienia przez wybuch. A druga sprawa, jak kupowaliśmy to jeszcze na świecie nie było korona wirusa. I po to jest ta strona żeby sobie "postękać" i powymieniac informację. Skoro już masz mieszkanie i mieszkasz to po co w ogóle tu zaglądasz i stękasz?

Klienci

Nas nie interesuje kto pracuje, kto nie. My chcemy otrzymać tylko mieszkanie za które zapłaciliśmy! Co dzieje się na budowie, że od kilku miesięcy wszystko stoi w miejscu. Kiedy rozpocznie się zagospodarowanie terenu? Kiedy nastąpi przeniesienie własności??? Dlaczego przez okres wakacyjny nie zostało zrobione zagospodarowanie terenu? Dlaczego nie otrzymujemy żadnych informacji? O co chodzi? Może to temat dla MASS MEDIÓW?

@Klienci

A po co się mają stresować z terminami. Klienci zapłacili i nic nie wymagają. Nie ma spiny. Czy ktoś podjol jakie kolwiek kroki prawne ? NIE! Rozumiem, że ktoś może nie mieć pieniędzy w tym wypadku UIKOK pomoże albo kronika beskidzka. UiKOK chętnie zainteresował by się zapisami umowy deweloperskiej których sporo jest nie zgodne z prawem. Podsumowując proszę nie narzekać. Przecież deweloper działa w swoim interesie. Nie spieszy się. Odsetek nie ma. Negocjuje kontrakty tak aby wyszło jak najtaniej a w jego kieszeni zostało jak najwięcej. A jakośc. Jak jakość. Byle by 5 lat postało. W etapie pierwszym już mają piękne siatki bo budynki się sypią.

@Klienci

następny z mass mediami ! temat już wałkowany , nie ma wyjścia trzeba czekać albo rezygnować z umowy i odebrać pieniądze.

doradca
@Klienci

zagospodarowanie terenu może zdążą w tym roku przed mrozami , przeniesienie własności kwiecień/maj 2022 i to w ciężkich bólach ale wcześniej będzie można zamieszkać. Ci co kupili pod wynajem to trochę gorzej. chyba , że każdy z lokatorów dorzuci się po 20 000 i skończy się szybciej.

Mozart
@doradca

Zagospodarowania przed mrozami nie bedzie. Przeniesienie wlanosci do wrzesnia przyszlego roku. Wprowadzic bedzie mozna sie po odbiorze inspecji budowlanej czyli w okolichach wakacji.

@Mozart

Dziękuje za informację...

Romero

Dostajecie już informacje w sprawie opóźnień w B6 i nowe terminy dla banków?

X

Nie będzie można mieszkać jeżeli nie będzie odbioru przez PINB, który nie odbierze bez zagospodarowania terenu. Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie czy przed zima skończy się zagospodarowanie terenu, aby były odbiory? Wszystko spokojnie przez okres letni mogło być zakończone.

@X

Racja...czyli(usunięte przez administratora)ze strony dewelopera.Załamać się można :-/.

Maniek

Zamieszkanie w okolicach wakacji najwcześniej.

Klient
@Maniek

Przy pierwszym etapie umożliwiono wykończenie mieszkania od drugiej połowy sierpnia 2019. Umożliwiono zamieszkanie od września 2020. Przy drugim etapie raczej będzie podobnie

Zostaw merytoryczną opinię o DVL Progres Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w DVL Progres Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DVL Progres Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DVL Progres Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DVL Progres Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Piastowska 55
    43-300 Bielsko-Biała