Opinie o Playway S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Playway S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Playway S.A. o rekrutacji.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Playway S.A. w Warszawa

md

Jest to najlepsza firma z którą współpracowałem!

były współpracownik Nowy wpis

Owszem dobrze naoliwiona maszynka do robienia pieniędzy, niestety kosztem pracownika i gracza którzy są poprostu wyzyskiwani do stopnia kwalifikującego się do sądu

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Playway S.A.?

Praca dla studentów, maksymalnie na kilka miesięcy. Zwłaszcza w dziale testów. Ludzie bardzo spoko, mili, pomocni, warci poznania, o swoim leadzie też nie mogę powiedzieć złego słowa, luźna atmosfera. Ale model biznesowy i ekonomiczna/prawna kwestia podejścia do pracowników można nazwać wprost nielegalną. Umowy śmieciowe. Żonglowanie spółkami córkami zatrudniającymi żeby pracodawcy wyszło taniej. Prowadzenie nieoficjalnej ewidencji pracy na umowie o dzieło. Generalnie nadaje się to to do zgłoszenia do Inspekcji Pracy. Pieniądze też marne choć teoretycznie są cokilkumiesięczne podwyżki o ok. 100zł, wypłata zawsze na czas więc na to narzekać nie można a z wzięciem dnia wolnego (niepłatnego bo UoD) i wypłacaniem nadgodzin (dobrowolnych, crunchu raczej nie było) też problemów nie widziałem. Teoretycznie można się tu rozwijać tylko że główne profity z inicjatywy pracownika bierze grupa inwestorów która o grach nie ma pojęcia, więc lepsze pomysły lepiej zostawiać dla siebie i traktować to miejsce jako co najwyżej trampolinę gdziekolwiek indziej.

Justyna

No ale z tą ewidencją pracy to chyba nie jest aż tak dotkliwe, żeby od razu do pipu z tym lecieć, co nie? A jak wyglądają kwestie jakiś premii? Mocno tną za byle co czy niekoniecznie?

@Justyna

Ewidencja pracy przy UoD, jak i sama umowa o dzieło przy czynnościach zachowujących charakter pracy (bo jak inaczej określisz 8h przed kompem w biurze z core hours?) są niezgodne z Kodeksem Pracy. To jest encyklopedyczny przykład umowy śmieciowej. Gdy przeszedłem gdzie indziej, od razu zaproponowano mi umowę o pracę, bez haczyków, bez kombinowania. Z benefitami o których w Playwayu mogłem pomarzyć. Przeskok w traktowaniu pracownika był gigantyczny. Nie wiem też co określasz jako premie. Rzeczywiście zdarza się dostać 100-200 zł więcej w miesiącu za jakąś premierę gry. Natomiast nie jest tak zawsze i traktowałbym to jako "ewentualny dodatek". Tak jak mówiłem. Jeśli chcesz przyjść zobaczyć jak to jest testować gierki, ewentualnie wskoczyć trampoliną do produkcji przy którejś grze spółki córki to zachęcam (natomiast tam też nie oczekuj kokosów). W innym wypadku nie ma sensu.

Właśnie jestem studentką i zainteresowała mnie ta praca, nie zależy mi tak na umowie o pracę ale jednak zastanawiam się czy są jakieś dodatki pozapłacowe? Koleżanki mają w pracach multisporta i mi też się marzy...

Były Student Nowy wpis
@Justyna

Przyzwalanie na takie praktyki jest karygodne. Koniec końców, to pracownicy tracą, a zarząd dostaje większe wynagrodzenia. Rozumiem, że na początku kariery podejmuję się kompromisy, ale trochę godności.

Deme Nowy wpis

Tak właśnie jest. Dobre miejsce na zdobycie doświadczenia.

Rizotto

Jestem w braży od ponad dekady i szczerze mówiąc (usunięte przez administratora)zakładam (usunięte przez administratora)organizacji delikatnie rzecz ujmując nie wzbudził mojego zaufania, mieliśmy okazję zamienić parę wiadomości i model współpracy jaki (usunięte przez administratora) proponuje wydaje się być poprostu "śliski" pieniądze które proponuje może i wydają się na pierwszy rzut oka duże ale proces jaki narzuca firma posiada tak wiele elementów na których można się(usunięte przez administratora)że aż strach myśleć ile czasu poświęcicie na pracę żeby ostatecznie dowiedzieć się że jednak nie zobaczycie kasy, dodatkowo ogłoszenia o współpracę są wszędzie i od dawna tak jakby rotacja była duża tudzież nikt nie chciał podjąć się zleceń, (usunięte przez administratora)

karols
@Rizotto

Możesz napisać, co ci proponowali?

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Playway S.A.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Szukamy zespołu/programisty/grafika/game designera.?
Rico

Niepoważne traktowanie. Żenada. Radzę unikać współpracy.

pablo
@Rico

a co się stało? można prosić o szczegóły?

Zostaw merytoryczną opinię o Playway S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Playway S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Playway S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Playway S.A.?

Playway S.A.
  • Mińska 69