Opinie o Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j. w Łódź

Pracownik Nowy wpis

Nie polecam tej firmy, wyzysk, brak umów i wymagania od innych tylko nie od siebie. Jak pomyślę że osoba na stanowisku kierowniczym ma mniej wiedzy od Ciebie to reszty nie trzeba opisywać . Warunki pracy jak w PRL - u .

Administrator Nowy wpis

Interesuje mnie praca na stanowisku Kierownik Robót. Czy 9800 PLN podczas pracy na pełen etat są w tej branży satysfakcjonujące?

Kierownik Robót Nowy wpis

A To zależy czy mówimy o kwice netto czy brutto ??

Jeżeli waszym mottem życiowym jest (usunięte przez administratora) to śmiało możecie tam pracować na magazynie. Zero szacunku do pracownika, zero warunków do pracy, pomieszczenie socjalne wielkości garderoby, jak sobie nie kupisz nic do picia to zostaje Ci woda z kranu, szef Ci nawet ręki nie poda a na święta Ci będzie życzyć szybkiego powrotu do pracy. Na plus oczywiście jedna zmiana 8-16.

Również były pracownik Nowy wpis
@były pracownik

Podpisuje się pod tym postem podwójnie. Firma zatrzymała się na roku 2008r. Zero jakiegokolwiek socjalu. Magazyn wielkości baraku, gdzie nie ma możliwości spokojnie wykonywać pracy. Szkoda czasu u nerwów. Jest olsporo innych firm gdzie jest poszanowanie pracownika oraz są lepsze warunki pracy. Nie mówię już o benefitach.

Tak na serio

Interesuje mnie, jak wygląda praca na magazynie. W ofercie była jedna zmiana, na rozmowie okazało się, że są to nocki, ewentualnie dwie zmiany. Atmosfera wydawała się dziwna, sam fakt pojawienia się nowej osoby powodował konsternację wśród pracownic. Jak jest z Multisportem?

Czy kandydat na stanowisko Kierownik robót / Inżynier budowy (Instalacje sanitarne zewn.) w firmie Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Ile jest zmian w Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j.?

Jedna zmiana. Jeżeli startujesz na pracownika magazynu odpuść sobie. Szkoda czasu.

I tylko magazynu tutaj trzeba unikać? A co powiesz o innych działach?

@Monika

Byłem pracownikiem magazynu, lecz z tego co słyszałem i widziałem wchodząc do biura atmosfera jest mega sztuczna. Jest to mała firma, gdzie większość to powiązania rodzinne. Dalej możesz sobie sama dopowiedzieć czy warto :)

DEV

Czy jest parking dla rowerów / hulajnogi ?

Venti
@DEV

Tak jest gdzie parkować hulajnogi rowery, miejsca jest pod dostatkiem.

Pracowałam w tej firmie zaledwie kilka miesięcy, jednak nie polecam. Projekty mogą być ciekawe i dla dużych klientów, natomiast w firmie zdecydowanie brakuje wiedzy i umiejętności do ich prowadzenia. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie projektami czyli PM, nie posiada podstawowej wiedzy technicznej, narzędziem ich pracy są juniorzy i developerzy. Narzędzi do prowadzenia projektów brak, jedynie mail i powerpoint, o takich narzędziach jak Jira i Confluence zapewne nawet nie słyszeli, ponieważ główni PMowie pracują tam ponad 10 lat, bez wcześniejszego doświadczenia i szkolenia się. Przez swój brak wiedzy przejawiają zachowania, które podchodzą pod mobbing w stosunku do nowych pracowników, którzy mają innowacyjne pomysły i doświadczenia zawodowe, w celu ukrycia swojego braku wiedzy. Wszystko to jest akceptowane przez właścicieli z uwagi na największy dochód z głównego klienta firmy, którego są także operatorem sklepu internetowego i to na nim skupiają swoją uwagę. Nowy pracownik nie może się spóźnić 5 minut czy skorzystać ze zwolenia lekarskiego, natomiast dwóm Panią PM wolno przyjść o dowolnej porze, ważne że przed właścicielami a swoją uwagę skupiają na sprawach prywatnych jak dzieci, nowe buty czy kłopoty małżeńskie. Wynagrodzenia są bardzo niskie. Socjal i benefity nie istnieją. Multisport jedynie przy 100% płatności przez pracownika. Nie ma też premii, dofinansowania do opieki medycznej, wyjazdów dzieci czy spotkań integracyjnych. Samo biuro mało ciekawe, w sezonie zimowym bywa chłodno, sprzęt nie jest nowy. Herbata do dyspozycji pracowników, kawa już nie, niestety oszczędności.

J.S

Także pracowałem w tej firmie i pod tą opinią mogę się podpisać. Szczególnie pod fragmentem z mobingiem, bo sam tego doświadczyłem od jednej pani PM. Bardzo często swoją niekompetencję zrzucała na mnie, a jeżeli nowy pracownik miał jakieś pytania dot. rozwiązania/pracy - były one piętnowane, że przez takie pytania marnowany jest ich czas itp. Ta praca nauczyła mnie jednego, że należy siebie szanować i jedyne czego żałowałem to, że dość późno złożyłem wypowiedzenie.

DogFan

Czy psy są mile widziane w firmie, czy czasami można przyprowadzić małego psa ? Szukam firmy przyjaznej psom

Mateusz

Atmosfera ok. Luźne godziny pracy nikt nie stoi nad głową. Ciekawe projekty. Z minusów są osoby którym się nie chce i to źle wpływa na cały zespół.

DEV

Czy Venti organizuje staże dla studentów, ktoś był na takim stażu ? Staż w korporacji to nie dla mnie

baza

@Były pracownik hmm czyli dla nowej osoby w branży to chyba średnie miejsce przez to, że osoby wyżej nie mają podstawowej wiedzy ?

@baza

Bardzo słabe miejsce pod tym względem, musisz bazować na swoim doświadczeniu lub uczyć się samodzielnie, natomiast to trudne bez jakiegokolwiek wsparcia. Natomiast to idealny kandydat dla nich, ponieważ osoba bez doświadczenia można łatwiej manipulować.

Piotrek

Może ktoś ma wiedzę o pracy w firmie? Jaka atmosfera i jaką umowę proponuje firma na starcie?

Agata

Ktoś jeszcze miał problem z wypłacalnością w tej firmie ?

@Agata

Przez tyle czasu pracowałeś w tej firmie i czego się spodziewalas, że zostaniesz potraktowana inaczej? Jedno wypowiedzenie dostałaś już wcześniej ale uratowała Cię cięża. Firma nie jest fair wobec pracowników ale mało kto z pracujących rzeczywiście pracuje, tylko robi zlecenia prywatne lub zajmuje się plotkami i zamawianiem butów.

Barbara

Z jednej strony dobrze, że w końcu otrzymałeś wynagrodzenie. No a z drugiej - szkoda, iż stało się tak dopiero po wystawieniu opinii. Chciałabym jednak - mimo wszystko - dowiedzieć się czegoś o pozostałych kwestiach, związanych z pracą w Venti. Pracodawca zapewnia tam jakiś socjal?

Stefan

@Noko Dla mnie pozytywne opinie są prawdziwe bo te negatywne to często złośliwości byłych pracowników!!

Witam. Jaka dzisiaj panuje atmosfera w Venti? Czy coś się poprawiło? Obecnie jest rekrutacja na grafika. Jaka jest systematyka pracy na tym stanowisku i płace w firmie? Pozdrawiam

Karol

Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie jesteś zadowolony z atmosfery w pracy. Myślałeś, żeby poprawić relacje z przełożonym i dzięki temu pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu? Atmosferę tworzy nie tylko szefostwo, ale w dużej mierze pracownicy mający dobre relacje między sobą. Widziałem na stronie https://www.venti.pl/praca.php ogłoszenie na stanowisko grafika, o którym mówisz. Nie ma tam wzmianki o pracy na zastępstwo. Prócz tego pracodawca szuka programisty PPH i junior project managera. Rekrutacja nadal trwa, czy już został ktoś przyjęty na te stanowiska?

Noko
@Karol

Super, widzę że tylko prawdziwe opinie potrafią usunąć! Grafik na zastępstwo bo obie graficzki na macierzyńskim. (usunięte przez administratora)

Aksji

W Venti pracowała ponad 3 lata jako junior i szczerze żałuję. Płaca marna, podwyżka dopiero wtedy jak dałam wypowiedzenie. Jesteś pod ciągłą kontrolą osoby, która wie mniej od Ciebie ale przecież z racji tego ze pracuje tam długo jest Twoim przełożonym. Żeby utrzymać pracę musiałam grać pozory, że jest dobrze. Dla osób, które są dopiero na początku kariery nie polecam, nic się nie nauczą bo nie mają od kogo, osoby z doświadczeniem nie pozwolą sobie na takie traktowanie. A i oczywiście zakres obowiązków od parzenia kawy, usługiwania przełożonej i jej koleżance, rozmowy z klientem, przygotowywanie ofert i klikanie stron. Nie polecam, zmarnowałam tam czas.

Gosia B.
@Aksji

Aksji, dziwnym trafem ja też pracowałam tam jako junior. 3 i pół roku I mam zupełnie inne doświadczenia :) co więcej, jestem jedyną osobą która pracowała jako junior przez okres 3.5 lat w ostatnim czasie-prace zmieniłam w marcu tego roku. Jesli pracowałaś również podobnie to widać dużo wczesniej niż ja, dużo się chyba zmieniło od tego czasu;) Firma zapewnia dobry start a potem możliwość stabilnej pracy. Ja postanowiłam zmienić pracę po 3 i pół roku ponad właśnie, ale dlatego że chciałam rozwijać się bardziej technicznie, podczas gdy Venti oferowało mi rozwój managerski. Inna drogą po prostu:) To mała firma, sprawdzi się dla osób które chcą uciec od korporacji stylu. Ma to plusy i minusy, największym plusem są ludzie i to że wszyscy tam gramy do jednej bramki. To poczucie towarzyszyło mi codziennie i tego mi czasem brakuje w korporacji właśnie. Można się sporo nauczyć lub jeśli się umie rzeczy, to wprowadzić własne zasady. Ja przyszłam zupełnie zielona i przez te 3 lata nauczyłam się niesamowicie dużo. Szkoleń jako takich zbyt nie ma, to są te minusy. Z drugiej strony można sobie znaleźć je samemu i porozmawiać z przełożonymi-wtedy są opłacane. Dodatkowo praca w małej firmie częściej wymaga i uczy wszechstronności. Częściej niz w korporacji możliwe jest robienie dodatkowych rzeczy jak testowanie stron zamiast tylko robienie ofert. Mi się podobalo -nie było nudno. Inna osoba może uznać że chce robić tylko to na co umawiała się w umowie. To wtedy jest minus. Z drugiej strony, w mniejszej firmie łatwiej jlsie porozumieć i dogadać co do obowiązków ;) To tyle. Polecam się i chętnie opowiem jak tam jest.

Joanna

@Aksji, rozumiem Twoje zdanie o firmie. Osoby na początku swojej drogi zawodowej nie dostają od razy bardzo skomplikowanych zadań. Przygotowywanie ofert, o których piszesz to dobre zajęcie na początek. Czy po jakimś czasie mogłaś się rozwinąć i uczestniczyć w bardziej wymagających projektach? Czy prócz wynagrodzenia mogłaś liczyć na premie, szkolenia podnoszące kwalifikacje lub pakiet socjalny? Pracowałaś tam trzy lata więc firma dawała Ci stabilne zatrudnienie. Jakiego rodzaju umowę miałaś podpisaną? Często długoterminowe umowy o pracę rekompensują inne niedogodności.

Joanna

@jaa, jeżeli mogę coś doradzić to myślę, że warto abyś wziął udział w rekrutacji i przekonał się na własnej skórze, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, co pracodawca może Ci zaoferować. Jeżeli zdecydujesz się na ten krok to oczywiście zachęcam do podzielenia się na naszym forum swoimi wrażeniami z rozmowy. @anonymous, czy w dalszym ciągu jesteś ich pracownikiem? Jaka atmosfera panuje w tej firmie? Czym ten pracodawca wyróżnia się na tle innych? Czekamy na Wasze opinie, które mogą pomóc w podjęciu decyzji osobom zainteresowanym zatrudnieniem w Venti Usługi Informatyczne.

Nie będę owijał w bawełnę. - Brak jakichkolwiek benefitów - przestarzały system CMS, ale najważniejsze, że się sprzedaje - płaca część na umowę, część pod stołem i to też marnie wychodzi, wg widzimisię szefów - ludzie jak ludzie, wszędzie są fajni, reszta jest eliminowana - spotkania integracyjne tylko we własnym zakresie - pracownicy - podwyżek sami z siebie nigdy nie dostaniecie, musicie się prosić, ale nic za darmo, dostajesz nowe obowiązki - system kontroli czasu pracy i monitorowanie stron jakie odwiedzasz - jeśli samemu nie robisz po godzinach to się nie rozwijasz, chyba, że nic nie umiesz. + parking

jaa
@anonymous

na jakim stanowisku pracowałeś/aś? zastanawiam się nad aplikowaniem na Junior Project Managera, ale trochę się obawiam, bo nigdzie nie ma żadnych opinii

@jaa

Nie ma znaczenia. PMowie mieli tylko tę różnicę, że mieli większą kasę od projektów. Ale jako Junior nie masz co liczyć na nią. Dodatkowo nie licz, że po próbnym okresie dostaniesz 2x więcej kasy, bo dostaniesz tyle samo ile na próbnym i będzie Ci wmawiane, że i tak się nie starałeś.

Zostaw merytoryczną opinię o Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j. - Łódź

• Jak się pracuje w Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j.
3.1/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Senatorska 31
    93-192 Łódź

Venti R. Wierzbicki M. Rytych sp.j.