Opinie o Tax Care S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Tax Care S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Tax Care S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tax Care S.A. w Warszawa

Zwykli naciągacze, na zasadzie witamy cię a następnie stosowana zasada mamy cię. Nie można się z nimi rozstać.

Kamila

Najgorsza firma jaką tylko można sobie wyobrazić. Firma (usunięte przez administratora)

@Kamila

KAMILA, dziękujemy za komentarz. Jesteśmy zaniepokojeni tym, co opisałaś. Chcemy zweryfikować przeprowadzone z Tobą rozmowy telefoniczne, aby wyjaśnić sprawę. W tym celu, prosimy, napisz do nas na gowork@taxcare.pl. W kwestii wątpliwości co do naruszenia zasad ochrony danych osobowych możesz też skontaktować się z powołanym w Tax Care Inspektorem Ochrony Danych Klient, pisząc na iod@taxcare.pl.

@Tax Care S.A.

W 2016 roku decyzją Sądu UOKIK - Ochrony Konkurencji i Konsumentów została już nałożona na was kara w kwocie 770 tyś. złotych za celowe wprowadzanie ludzi w błąd, jak widać ten niezgodny z prawem proceder trwa nadal. To doprawdy skandaliczne. Zachowujecie się jak potocznie mówiąc rasowi przestępcy, "jeśli złapią cię za rękę - mów, że to nie twoja ręka ", mam nadzieję, że tym razem Polskie prawo oraz Instytucje dołożą większych starań do ochrony konsumentów przed takimi oszustwami, aby nie dochodziło do tak częstych, bezprawnych wyłudzeń, cóż więcej można powiedzieć, (usunięte przez administratora) i krętacze niegodni jakiegokolwiek zaufania, nikomu nie polecam! Polecam omijać TAX CARE szerokim łukiem, zostałam oszukana oraz zgodnie z Art. 286 KK według mnie doszło do próby wyłudzenia pieniędzy... należałoby się jeszcze dokładnie przyjrzeć temu co mówił konsultant podczas rozmowy a co zawierała umowa którą przesłaliście, ponieważ zauważyłam wiele sprzeczności.

Adrian
@Kamila

Kamila proszę o kontakt podobne problemy

Kbk
@Kamila

To prawda (usunięte przez administratora) i nic więcej!! Rozmowa telefoniczna w moim przypadku zakończyła się podpisaniem słownej umowy ,manipulacja słowna, oszustwo niezgodność umowy z tym co mówi konsultant.Nic nie podpisywałem ale podałem dane i teraz wystawiają mi faktury za usługi ksiegowe

Annn
@Adrian

Proszę o kontakt. Ten sam problem. Będziemy zgłaszać sprawę do prokuratury

śmiechu warte

Pewnie uspokajające oświadczenie zarządu poszło od razu do pracowników.

Anonim22
@śmiechu warte

Oczywiście. Nic z niego nie wiadomo. Ludzie dalej nic nie wiedzą. Śmiech na sali. Nie wiadomo co robić, czy zostać, czy szukać sobie czegoś innego.

Melody
@Anonim22

Skoro nie wiesz co robić w takiej sytuacji, to bardzo Ci współczuje. Nic dziwnego ze ta firma zbankrutowała, skoro ma takich niezdecydowanych pracownikow.

Nie zadowolony klient

Witam Byłem klientem Tax Care po wielu nie miłych sytuacjach i prowadzenia mojej księgowości w sposób należyty. Wypowiedziałem umowę pisemnie na maila z Tax Care na usługi księgowe. Po telefonicznej rozmowie z Ksiegowa z zapytaniem czy muszę takie wypowiedzenie wysłać do kadr ona odp ze nie muszę bo to przekaże. Dzwoniłem do kadrowej przyjęła moje ustne wypowiedzenie i ze to zgłasza i nie muszę pisać pisma. Po roku okazało się ze firma Tax Care naliczał mi opłatę za usługi księgowe chodź wogle z tego nie korzystałem i domaga się zapłaty proszę o radę co można w takiej sprawie zrobić. Może jakiś były nie zadowolony pracownik który wie jaki tam panuje haos i nie ład. Pozdrawiam

były tyracz
@Nie zadowolony klient

Jeśli miałeś podpisaną umowę na obsługę kadrową (mogłeś ją nawet zawrzeć telefonicznie) a nie złożyłeś wypowiedzenia usług kadrowych pisemnie to ciężko będzie Ci coś ugrać, TC ma tak umowy skonstruowane że zawsze wyjdzie na ich korzyść. Jedyne skuteczne wypowiedzenie usług księgowych/kadrowych to pisemne wypowiedzenie (na wypowiedzeniu muszą być uwzględnione zarówno usługi księgowe jak i kadrowe).

Księgowa

Typowa rozmowa o pracę. Najpier pare pytań, potem test .

Pytania typu: czemu zmieniasz prace, co robiłaś dotychczas, co wiesz o naszej firmie, ile chcialabys zarabiac, kilka pytań podatkowo-księgowych. Po pytaniach test pytania zamknięte i otwarte.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Nie dowolony klient

Przepraszam mała poprawka tekstu ( w sposób nie należyty )

Nie będzie żadnej restrukturyzacji. Sąd odrzucił wniosek o restrukturyzacje. Pozdrawiam.

były tyracz

Potwierdzona ta informacja o odrzuceniu wniosku przez sąd? I co teraz, Tax upada?? Jak macie jakieś informacje z wewnątrz firmy to podzielcie się z nami

x
@były tyracz

Masz oświadczenie firmy na jej głównej stronie ("komunikat dla klientów"), że wniosek o postępowanie układowe został odrzucony i że ustanawia się tymczasowego nadzorcę sądowego dla spółki. Dalej piszą o tym, że chcą się od tego odwołać. Tylko że na postanowienia sądu nie przysługuje odwołanie, a co najwyżej zażalenie o dyskusyjnej skuteczności...

Olex

Pracownicy otrzymali informację, że wszystko jest ok. Zobaczymy.

@Olex

I naprawdę ktoś jeszcze w to wierzy? Ludzie, obudźcie się. Sąd odrzucił wniosek o restrukturyzacje, wiec sytuacja jest najgorsza z możliwych. Będzie kontrolowana upadłość Spółki i wszystkie tego konsekwencje. Sami wyciągnijcie wnioski co powinniście teraz zrobić.

Powodzenia

Ostatni gasi światło.

Wxd

Czy firma Tax Care planuje w najbliższym czasie podnieść wynagrodzenia pracownikom?

Sauron
@Wxd

Niech się modlą żeby im przez ta cudowną restrukturyzację i nową "władczynie" nie odechciało się wogole pracować.

@Sauron

Hm. No to się najwyżej pozwalniaja. Pracy nie brakuje a nikt za smieszne pieniądze pracować nie będzie.

@Sauron

No cóż. Ludzie się zaczną zwalniać i tyle. Ile można pracować za takie pieniądze?

Kamila

Dlaczego treść mojej wcześniejszej opinii jest usunięta skoro TAX CARE ustosunkowało się i łączyło odpowiedzieć??? Na szczęście mam screny całej treści na którą odpowiedzieli, dlaczego nie mogę się swobodnie i zgodnie z prawdą wypowiedzieć? Czy wszystkie opinie ujawniające ich oszustwa będą blokowane, świetnie...

Kamila

Spółka TAX CARE w 2016 roku została ukarana przez UOKIK grzywną w wysokości ponad 770tyś. złotych za swoje oszustwa - celowe wprowadzanie w błąd, oczywiście się odwoływali, jednak Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił ich zażalenie, to chyba mówi wszystko o bezwzględnej postawie tych perfidnych naciągaczy.

Grzesiek

W ciągu zaledwie kilku miesięcy, trzeci raz zmieniają mi księgową! Od początku mojej współpracy z Tax Care, księgową zmieniano mi już siedem razy!! Biuro rachunkowe wstępnie mieściło się w Łodzi, następnie zostało przeniesione do Poznania, co kompletnie nie jest mi na rękę ale nikt mnie o zdanie nie pytał. Miesiąc czy dwa temu otrzymałem informację, że księgowa teraz urzęduje w Gdańsku!! Porażka!! O fakcie, że wszedłem w drugi próg podatkowy odkryłem się po dwóch miesiącach! Księgowy nie raczył mnie poinformować ani o tym fakcie, a ni o tym, że się zbliżam do drugiego progu!! Nie polecam! Proponuję omijać szerokim łukiem!!

ONA

Upadłość upadłością. Chodzi o to, że dojdzie do restrukturyzacji. Mówiąc wprost, będą zwolnienia. Tak Tax Care, będzie powoli wygaszany i nic z niego już nie będzie. Warto przypomnieć, że Idea Bank zwalnia 750 pracowników i proces ten właśnie się zaczął. W TC struktura zatrudnienia przypomina wydmuszkę. Same dyrektorki i managerowie i na dodatek spokrewnieni rodzinnie, gdzie tylko nazwiska się powtarzają. Zwykłe kolesiostwo wyniszczyło w większym stopniu tą firmę. Zobaczymy co będzie dalej. Jako pracodawcę polecam omijać szerokim łukiem.

Gerw
@ONA

200 procent racji. Jak się widzi ilu dyrektorów jest zatrudnionych to głowa mała. Zwykli pracownicy haruja za smieszne pieniądze a reszta spija śmietankę.

Tom

Założyli wniosek o upadłość,to chyba najwyższa pora . współpracy z tą firmą była krótka i całe szczęście że krótka w porę się wycofałem.

TrochęWiemToSięWypowiem
@Tom

Żeby kogos skrytykować należało by podać argumenty. Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Przyokopowa 33

To co się dzieje w tax Care przechodzi ludzkie pojęcie. Mleko, kawą, cukier zamykane na kłódkę. Brak miejsca do jedzenia przez co pracownicy jedzą przy biurkach. Kuchnia około 5m2 na około 45 osób. Kontrola przez "dyrektor" administracji kto ile na przerwie. Jedna księgowa odpowiada za średnio 15 spółek handlowych na pełnych księgach. Plotki i donosicielstwo na porządku dziennym. Pozdrawiam.

@Przyokopowa 33

Dziękujemy za komentarz Przyokopowa 33. Zdajemy sobie sprawę z tego, że komfort pracy zespołów na Przyokopowej 33 nie jest idealny. Prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości – rozważamy różne możliwości zmiany tej sytuacji. Chcemy mieć pewność, że wprowadzimy rozwiązanie, które w największym stopniu wpłynie na komfort pracowników. Jak tylko ustalimy najlepsze wyjście z tej sytuacji, zaczniemy je wdrażać i poinformujemy o tym wprost.

Accid
@Przyokopowa 33

A wynagrodzenia Wam pasuja?

dalech

Beznadziejnie prowadzona księgowość np. nie wliczone opłaty za wynajem w koszta prowadzenia działalności. Zwlekanie z wykonaniem usług, domaganie się zapłaty za faktury sprzed roku, które nie zostały wcześniej przesłane do klienta. Ogólnie ogromne zamieszanie i utrudniony kontakt z firmą

@dalech

Dalech, dziękujemy za komentarz. Przykro nam, że posiadasz takie doświadczenia z naszą księgowością. Staramy się, aby takie sytuacje nie miały miejsca. Z każdej tego typu sytuacji wyciągamy wnioski, aby powtarzały się tak rzadko, jak to tylko możliwe. Dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić wspomniane przez Ciebie okoliczności, bo składają się one na poziom obsługi naszych klientów, do którego nie akceptujemy. Pomóż nam – prześlij nam więcej szczegółów na adres gowork@taxcare.pl

Tomi

Czyvto prawda, że zarząd TC się zwolnił i firma łączy się z Idea Money?

@Tomi

Nie sądze byś uzyskał informację na ten temat. Pracownicy takich rzeczy nie wiedzą.

Faktycznie, trzy tygodnie temu w spółce TAX CARE S.A. nastąpiła zmiana składu Zarządu. Sąd nie ogłosił upadłości Tax Care. Złożyliśmy do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości, w którym jednak zastrzegliśmy, że w ciągu najbliższych 2 tygodni, złożymy wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. To jego otwarcie – a nie otwarcie postępowania upadłościowego – jest celem naszej firmy.

Dementujemy. Nie planujemy zamknięcia działalności. Nie to nieprawda. Nie planujemy zamknięcia działalności. W dniu 30 lipca z uwagi na obowiązki wynikające z przepisów prawa, złożyliśmy wniosek o ogłoszenie upadłości, w którym jednak zastrzegliśmy, że w ciągu najbliższych 2 tygodni, złożymy wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. To jego otwarcie – a nie otwarcie postępowania upadłościowego – jest celem naszej firmy. Restrukturyzację rozpoczęliśmy ponad rok temu, a obecnie ją kontynuujemy. Jest to działanie naturalnie wpisujące się w działania naprawcze grupy Idea Banku. Z punktu widzenia ciągłości oraz jakości świadczonych usług, ww. działania nie spowodowały i nie spowodują żadnych zmian. Usługi świadczone na rzecz Naszych Klientów dalej są realizowane w tym samym zakresie. Naszym priorytetem jest utrzymanie jakości usług, ich dalsza poprawa i eksperckie wsparcie Naszych Klientów.

WDR

UWAGA: w Idea Banku i spolkach zależnych (a taka jest Taxcare) planowana jest redukcja zatrudnienia o 50%- zwolnienia grupowe. To już oficjalna informacja (proszę sprawdzić ogłoszenia w UP). Dobra Ksiegowa zawsze znajdzie pracę (ale lepiej zacznijcie szukać od razu), a co stanie się z tymi wszystkimi Menagierami z bajonskimi zarobkami których w TC jest pełno? Już za chwilę się przekonamy. PS: ciekawe jak szybko zarząd wyśle uspokajająca wiadomość że wszystko jest super, a to element szerszej strategii której szeregowi pracownicy nie muszą rozumieć? :)

Roxy
@WDR

Nie widziałam nigdzie oficjalnego komunikatu o zwolnieniach grupowych w Tax Care. Skąd niby taka informacja?

@Roxy

(usunięte przez administratora) Prosze bardzo. Uprzedzając pytania: zwolnienia będą dotyczyły Grupy Idea Bank, a nie tylko samego banku- to jest oficjalna informacja wynikająca z artykułu.

@WDR

Chyba miałeś rację. Nie wiem jak wygląda w IB, ale w TC już zwolniono parenaście osób.

WDR
@Worker

Ktos zna jakieś szczegóły kto dostał papier w zeszłym tygodniu? Centrala, czy Księgowość, halo TC?

@WDR

Jeżeli zmniejszą zatrudnienie w księgowości to ja współczuję tym, którzy tam zostaną. Chyba, że będzie to równoznaczne z pozbyciem się części klientów, którzy i tak tłumami odchodzą po każdym zlikwidowanym oddziale. Bajzel jaki robią w dokumentach przejmujące księgowe (które mają po prostu za dużo klientów lub najzwyczajniej w świecie za mało wiedzy) skutecznie zniechęca ludzi do dalszej współpracy. TC samo założyło sobie linę na szyję a teraz już tylko balansuje coby jak najdłużej utrzymać się na tym chwiejnym stołku....

Rico
@WDR

Nie ma co na zapas panikować, u nas póki co komplet, jedna osoba odeszła, ale z własnej woli. Poza tym zawsze była jakaś tam rotacja.

Pracownik IM
@WDR

W Idea Money tez poszly grupowe zwolnienia ok 60 osob stacjonarnie i mobilnych. I podobno maja połączyć IM z wami... Takie @ u nas wysyłali

@Pracownik IM

Czyli teraz każdy Klient TC zacznie pilnie potrzebować faktoringu? :)

@Elo

Ciekawe, czy zamkną jeszcze jakieś oddziały TC...

@WDR

Drodzy, faktycznie Grupa Idea Bank, której jesteśmy częścią, przechodzi szereg zmian. W ramach tego Tax Care od kilku miesięcy stopniowo realizuje plan restrukturyzacji spółki. Punktem wyjścia dla wdrażanego planu restrukturyzacyjnego w Tax Care jest kontynuacja swojej podstawowej działalności jaką jest obsługa księgowa oraz kadrowo płacowa małych i średnich przedsiębiorców. Cały czas pracujemy nad najkorzystniejszym rozwiązaniem sytuacji – takim aby był jak najlepszy zarówno dla spółki jak i naszych pracowników. Mamy świadomość, iż proces restrukturyzacji jest procesem stresującym dla wszystkich zaangażowanych, ale robimy wszystko aby neutralizować jego negatywne skutki zwłaszcza w relacjach z pracownikami, którzy stanowili i stanowią największą wartość naszej firmy.

Znawca
@Worker

Już chyba niewiele ich zostało do zamknięcia :)

Bagnet
@Tax Care S.A.

(usunięte przez administratora), coraz ładniej Ci wychodzi ta mowa- trawa (żeby nie było, to komplement). Pzdr!

PracownikIM
@Pracownik IM

Przy skladaniu wniosku mamy nieobowiazkowa zgode marketingowa do odczytania dotyczaca przekazania danych do TC i IB. O ile pamietam od początku tego roku(ale moge sie mylic co do dokladnego czasu) ... oraz byly te @ o planlwanym połączeniu. Klienci od nas uciekaja(narzekają na finansowanie i ogolne procesy) , brak baz albo juz tak przeorane ze dramat, jedyna nadzieja w lidach z IB ale tez kokosow nie ma w porownaniu do poprzedniego roku...

@PracownikIM

Nie od dziś wiadomo, że klienci zmian nie lubią. W TC jest podobnie. Ciekawe co nowy zarząd wymyśli. Trochę mnie śmieszą te odpowiedzi jak to firma dba o pracowników. Zastanawiam się jak wygląda to dbanie.

JestemFanemGrześka
@Worker

W TC jest nowy Zarzad czy chodzi Ci o połączone Zarządy IM i TC? Kto w nim będzie?

@Worker

Dbanie o pracownika polega na tym, że "cudowne" panie dyrektorki wpadają rano do oddziału, wręczają zaskoczonym pracownikom wypowiedzenia, stoją nad nimi i patrzą im na ręce kiedy ci zbierają swoje rzeczy z biurek. Szybkie pakowanie segregatorów i dokumentów i "możecie od jutra już nie przychodzić". Ludzie z dnia na dzień zostają bez pracy. Tyle tego dbania jest. No i przy grupowych są odprawy, wielkiej łaski nie robią bo to wynika z Kodeksu Pracy a nie ich dobrej woli.

@JestemFanemGrześka

Szczerze to nie mam pojęcia. Nam przedstawiono tylko dwie osoby i to mailowo. Zresztą co to za różnica, kto jest w Zarządzie. Dla zwykłych Pracowników nie ma to znaczenia. Wiadomo nic na lepsze się nie zmieni.

Pracownik IM
@JestemFanemGrześka

W IM tez nowy zarząd

Pierre
@Ania

Jakich dokumentów? Klientów TC? To Księgowe zabierają je ze sobą?

@Pierre

Pakowanie segregatorów i dokumentów klientów w celu przesłania ich do innych oddziałów TC ;) Zajmują się tym zwolnieni pracownicy, nie dyrektorki.

Mata
@Worker

Dla klientów bez większego znaczenia przy współpracy online, a z takiej większość korzysta.

Pluto

Jeszcze nie zamknęli, trzeba czytać ze zrozumieniem lub znać podstawy przepisów prawa upadłościowego. Widać, że komentarz napisany przez kogoś z zewnątrz.

Worker

Artykuły w necie jak zawsze nierzetelne. Aby dokonać restrukturyzacji trzeba złożyć wniosek do Sądu o upadłość. Firma istniała, istnieje i będzie istnieć. Niepotrzebne sianie zamętu i paniki.

MINNIE
@Pluto

Dokładnie, zgadzam się w 100%. Postępowanie upadłościowe i strata za zeszły rok na ponad 80 milionów złotych oraz ujemne kapitały własne to nic strasznego, Pracownicy nie mają się czego bać. To kolejny, innowacyjny etap istnienia organizacji i sposób na nowoczesne zarządzanie, więc wszystkie ręce na pokład i bierzemy się do pracy w imię wielkości Tax Care. Polecam solidnego pracodawcę.

Goofy
@MINNIE

Z Twojej opinii wynika że aż żal, że nie zamknęli budy i nie zwolnili wszystkich ludzi.

MINNIE
@Goofy

I tylko ludzi szkoda, masz rację. Tym którzy nie zdążyli się w porę ewakuować bardzo współczuję. Chodziło mi o treść komunikatów kierowanych przez Spółkę (jak zawsze): było super, a teraz jak zgłosiliśmy wniosek o upadłość (a formalnie póki co tylko o takim wniosku mowimy, Sad zdecyduje czy jest co ratować) to jest jeszcze lepiej. Kto jest teraz w Zarzadzie- ludzie z zewnątrz?

Elo

Czy to prawda że Tax Care zbankrutowało? Co z pracownikami? Jak sytuacja?

@Elo

Nie to nieprawda. Nie planujemy zamknięcia działalności. W dniu 30 lipca z uwagi na obowiązki wynikające z przepisów prawa, złożyliśmy wniosek o ogłoszenie upadłości, w którym jednak zastrzegliśmy, że w ciągu najbliższych 2 tygodni, złożymy wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. To jego otwarcie – a nie otwarcie postępowania upadłościowego – jest celem naszej firmy. Restrukturyzację rozpoczęliśmy ponad rok temu, a obecnie ją kontynuujemy. Jest to działanie naturalnie wpisujące się w działania naprawcze grupy Idea Banku. Z punktu widzenia ciągłości oraz jakości świadczonych usług, ww. działania nie spowodowały i nie spowodują żadnych zmian. Usługi świadczone na rzecz Naszych Klientów dalej są realizowane w tym samym zakresie. Naszym priorytetem jest utrzymanie jakości usług, ich dalsza poprawa i eksperckie wsparcie Naszych Klientów. Jeżeli zaś chodzi o pracowników: dla nas najważniejsi są LUDZIE. Działania, które podejmujemy, mają przede wszystkim zachować doświadczony i zaangażowany zespół, który jako Tax Care tworzymy.

Sauron

Tax Care jaki jest każdy z Nas widzi. Dla ludzi którzy chca zdobyć jakie takie pojęcie o księgowości to ok, ale jest też druga strona medalu. Wiedzą jaka musieć posiadać, ilość klientów oraz obowiązków w stosunku do zarobków to jest kpina. PS. Zacznijcie płacić pracownikom za nadgodziny bo z tego co jest w podstawie i "premii" to można sobie kupić bilet w jedną stronę to innego pracodawcy.

Zostaw merytoryczną opinię o Tax Care S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Tax Care S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Tax Care S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tax Care S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tax Care S.A.?

Kandydaci do pracy w Tax Care S.A. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tax Care S.A.