logo Modis

Modis

Kraków

Opinie o Modis

Iza 2014-06-10 17:37
A na czym polega praca researchera w tej firmie? Można to faktycznie porównać do takiej HR-owej akwizycji? I jak to jest po zakończeniu stażu, faktycznie oferują lepsze pieniądze?
Pozdrawiam :)
1
ex-Modis 2014-08-13 13:10
Ta firma bardzo się zmieniła... na gorsze

Plusy:
specjalizacja

Minusy:
sposób zarządzania
polityka
stare sprzęty i programy
problemy z wewnętrzną bazą danych


To była świetna firma z super atmosferą i dobrym podejściem do rekrutacji IT. Niestety, wszystko zmieniło się kiedy nastały nowe 'rządy', osoby nie radzącej sobie z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Działa po omacku i sprawia, że fluktuacja wynosi prawie 100 %. Ludzie 'uciekają' nawet już po miesiącu czy dwóch pracy (także stażyści) nie zwracając uwagi na to, jak to będzie wyglądać w ich CV. Z dnia na dzień podejmuje się decyzje o zakończeniu współpracy w niektórymi pracownikami... 'z zaskoczenia' bez wcześniejszej otwartej rozmowy o problemach i ewentualnych konsekwencjach. Firma została przejęta przez Adecco, co niesie za sobą wiele problemów ze względu na odmienne cele i sposób działania. Adecco jest firmą znaną z rekrutacji na tzw. "tymczasówki' oraz rekrutacji masowych a nie specjalistycznych, co tworzy atmosferę niezrozumienia i nerwowości.
3
oco 2014-08-13 13:14
@Norin: Wpisz sobie 'Modis" na linkedin lub goldenline i pooglądaj ile osób rozstało się z firmą w przeciągu ostatnich 6 miesięcy :)
look 2014-09-02 16:13
@usain "Modis jest wiodącym dostawcą wykwalifikowanych specjalistów IT & Engineering w Europie, Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej"? haha skopiowałes to z ich kłamliwego opisu. Modis w UK konkuruje z Modids Polska.
Pracownik 2014-10-19 23:08
Firma dramat.. nigdy więcej takich pracodawców.. traktują ludzi fatalnie.. obiecują i nie dotrzymują słowa.
3
nemak 2014-11-30 14:39
Czy warto w ogóle wierzyć w wiekszośc tutejszych komentarzy? bo jednak nie oszukujmy sie, ale narzekają głównie ci, którym z różnych przyczyn praca w Modis nie wychodziła i najprawdopodobniej nie sprawdzili sie w szeregach firmy. Sa tez ludzie, którzy wytrwale pracują, prawda? Oni sa zadowoleni, czy to wysokość wynagrodzenia trzyma ich w firmie?
1
tomek 2015-02-11 14:25
no jasne, ze tak, należy się tyko uodpornić na takie komentarze, które są tylko hejtem tak naprawdę, a nie wnoszą nic do rozmowy tak naprawdę. Czekam jeszcze na komentarze ale na takie, które faktycznie coś wnoszą tutaj do dyskusji, a w sklepie takim jak modis to można różne rzeczy usłuszeć tak naprawde.
ex-Modis2 2015-02-11 16:14
Warto wierzyć! Ne odeszli ludzie, którym nie szło tylko tacy którzy znają swoją wartość i nie chcą być oszukiwani i traktowani jak "trybiki" zapełniające statystyki w tabelkach! Tłumaczenie, że im nie szło jest nieprawdziwe i jest typowym dla szefa, szukającego usprawiedliwienia. Niestety, ale większość komentarzy jest prawdą. Nie mając wiedzy na temat rekrutacji IT, nie można skutecznie i z sukcesem prowadzić zespołu. Do tego dochodzi brak inteligencji emocjonalnej i umiejętności managerskich. Firma z potencjałem, jednak kompletnie niewykorzystanym. Nie polecam!
5
Johny 2016-07-02 15:19
Nie polecam stażu w modis, nikomu nie przedłużają i nawet nie informują o tym, że nie przedłużą. Problemem jest także dla nich wystawienie zaświadczenia o bezpłatnym stażu. Nie podpisują umów. Tragedia
1
Johny 2016-08-16 07:28
To ciekawe co piszesz, bo będąc tam nie poznałem żadnej osoby, której przedłużyli staż w przeciągu roku. Co więcej, modis to typowo żeński zespół, a facetem byłem tam jedynym, no chyba, że mówisz o mocno zamierzchłych czasach. A tak poza tym, niby gdzie tych ludzi przyjmują, skoro ostatnie biuro jakie im zostało to Kraków, a tam już ma kto pracować.
Johny 2016-08-16 19:39
Konsultant ds. Mody? Przecież modis zatrudnia w branży it programistów, javowców itp. To chyba Tobie kolego coś pomyliły się fora. Jeśli chodzi o jakiekolwiek związane z branżą it stanowiska, to owszem, można znaleźć oferty z innych miast, ale tak czy inaczej Modis dziala bardziej jako agencja rekrutacyjna - ich zadanie jest znalezienie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko, który zostaje zatrudniony przez klienta, a nie ich samych. Ich outsoursing jest marny. A rekrutują tylko z krakowa.
Johny 2016-08-16 19:40
Konsultant ds. Mody? Przecież modis zatrudnia w branży it programistów, javowców itp. To chyba Tobie kolego coś pomyliły się fora. Jeśli chodzi o jakiekolwiek związane z branżą it stanowiska, to owszem, można znaleźć oferty z innych miast, ale tak czy inaczej Modis dziala bardziej jako agencja rekrutacyjna - ich zadanie jest znalezienie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko, który zostaje zatrudniony przez klienta, a nie ich samych. Ich outsoursing jest marny. A rekrutują tylko z krakowa.
pac pac 2016-08-16 19:42
no jak najbardziej się temuś komuś coś totalnie pomyliło, ta firma to rzeczywiście globalna marka wspierająca utalentowanych kandydatów z branży IT w poszukiwaniu nowych wyzwań u wiodących dostawców i masz rację jak najbardziej co do wymienionych typowych poszukiwanych stanowiskach tutaj
Hanna 2017-02-28 09:13
Zapoznaliście się już z wywiadem - http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,192634,wywiad-artur-gerwel? Firma porusza w nim wiele ciekawych wątków, który najbardziej Was zaciekawił? :)
Zostaw swoją opinię o Modis - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Modis