Opinie o Modis w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Modis. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Modis o rekrutacji.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Modis w Kraków

s Nowy wpis

Co tu mowic, nie polecam. Dzis, jesli programista chce pracowac z posrednikiem, to tak naprawde wyswiadcza mu przysluge. Zwlaszcza w duzym miescie. Dopasowanie z klientem lezy, zakres obowiazkow lezy, widelki placowe okazuja sie inne od obiecanych, a projekt to nie nowa platforma tylko stara utrzymaniowka. Proponuje zaczac szanowac deva, bo to ja place Wasze rachunki. Przydaloby sie takze podszkolic pracownikow i moze zrezygnowac z klientow, ktorzy maja do zaoferowania wylacznie starocie za kiepski pieniadz? Rekruter/rekruterka po mojej odmowie mial/miala porozmawiac jeszcze ze swoim managerem. Dostalem telefon, gdzie lamiacym glosem proszono mnie o przemyslenie decyzji "bo to fajny projekt jest". No nie jest, a widzimisie kogos na gorze tego nie zmieni. Jesli kultura zarzadzania stoi tam na takim poziomie, jak mi sie wydaje to postoje. Na kasie w biedronce moze byc milej.

były pracownik g-force Nowy wpis

firmą kierują(usunięte przez administratora) szefowie (usunięte przez administratora), w której jakiś czas temu pracowałam. Wątpię, że zmiana firmy wpłynała na zarządzanie tych osób. Jeśli ktoś się zastanawia nad pracą w Modis to z czystym sumieniem mogę odradzić taką decyzje - biorąc pod uwagę wspomnienia z(usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora)

Hanna Nowy wpis

Twój wpis jest dosyć nie na temat. Forum służy głównie do wymiany opinii o pracy w Modis. Wiesz może, czy firma zatrudnia studentów?

Hanna

Niestety, sama nie znalazłam informacji, jakby Modis kierowała kadra z innej firmy. Warto byłoby poczekać, aż ktoś dobrze zorientowany to zweryfikuje. Jestem jednak ciekawa - sam miałeś do czynienia z Modis, czy tylko słyszałeś o tej firmie?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Modis? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant/ka w Zespole Korporacyjnych Podatków Dochodowych i Międzynarodowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
Hanna

W Modis każdy ma szansę zdobyć pracę. Firma oferuje wsparcie kandydatom na każdym etapie kariery, nawet jeżeli jesteś absolwentem świeżo po studiach. Dlatego też w zakladkach dla kandydatów znajdziecie darmowe poradniki w plikach pdf o karierze w IT. Tu przykład jednego z nich: http://modispoland.com/wp-content/uploads/2015/07/writing_the_perfect_cv_en.pdf W Krakowie aktualnie firma poszukuje pracownika na stanowisko: http://modispoland.com/job/krakow-malopolskie-embedded-engineer/ Ktoś skorzysta z rad z poradnika i zaaplikuje do firmy?

Hanna

Zapoznaliście się już z wywiadem - http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,192634,wywiad-artur-gerwel? Firma porusza w nim wiele ciekawych wątków, który najbardziej Was zaciekawił? :)

pac pac

no jak najbardziej się temuś komuś coś totalnie pomyliło, ta firma to rzeczywiście globalna marka wspierająca utalentowanych kandydatów z branży IT w poszukiwaniu nowych wyzwań u wiodących dostawców i masz rację jak najbardziej co do wymienionych typowych poszukiwanych stanowiskach tutaj

Johny

Konsultant ds. Mody? Przecież modis zatrudnia w branży it programistów, javowców itp. To chyba Tobie kolego coś pomyliły się fora. Jeśli chodzi o jakiekolwiek związane z branżą it stanowiska, to owszem, można znaleźć oferty z innych miast, ale tak czy inaczej Modis dziala bardziej jako agencja rekrutacyjna - ich zadanie jest znalezienie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko, który zostaje zatrudniony przez klienta, a nie ich samych. Ich outsoursing jest marny. A rekrutują tylko z krakowa.

Johny

To ciekawe co piszesz, bo będąc tam nie poznałem żadnej osoby, której przedłużyli staż w przeciągu roku. Co więcej, modis to typowo żeński zespół, a facetem byłem tam jedynym, no chyba, że mówisz o mocno zamierzchłych czasach. A tak poza tym, niby gdzie tych ludzi przyjmują, skoro ostatnie biuro jakie im zostało to Kraków, a tam już ma kto pracować.

Johny

Nie polecam stażu w modis, nikomu nie przedłużają i nawet nie informują o tym, że nie przedłużą. Problemem jest także dla nich wystawienie zaświadczenia o bezpłatnym stażu. Nie podpisują umów. Tragedia

tomek

no jasne, ze tak, należy się tyko uodpornić na takie komentarze, które są tylko hejtem tak naprawdę, a nie wnoszą nic do rozmowy tak naprawdę. Czekam jeszcze na komentarze ale na takie, które faktycznie coś wnoszą tutaj do dyskusji, a w sklepie takim jak modis to można różne rzeczy usłuszeć tak naprawde.

nemak

Czy warto w ogóle wierzyć w wiekszośc tutejszych komentarzy? bo jednak nie oszukujmy sie, ale narzekają głównie ci, którym z różnych przyczyn praca w Modis nie wychodziła i najprawdopodobniej nie sprawdzili sie w szeregach firmy. Sa tez ludzie, którzy wytrwale pracują, prawda? Oni sa zadowoleni, czy to wysokość wynagrodzenia trzyma ich w firmie?

ex-Modis2
@nemak

Warto wierzyć! Ne odeszli ludzie, którym nie szło tylko tacy którzy znają swoją wartość i nie chcą być oszukiwani i traktowani jak "trybiki" zapełniające statystyki w tabelkach! Tłumaczenie, że im nie szło jest nieprawdziwe i jest typowym dla szefa, szukającego usprawiedliwienia. Niestety, ale większość komentarzy jest prawdą. Nie mając wiedzy na temat rekrutacji IT, nie można skutecznie i z sukcesem prowadzić zespołu. Do tego dochodzi brak inteligencji emocjonalnej i umiejętności managerskich. Firma z potencjałem, jednak kompletnie niewykorzystanym. Nie polecam!

look

@usain "Modis jest wiodącym dostawcą wykwalifikowanych specjalistów IT & Engineering w Europie, Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej"? haha skopiowałes to z ich kłamliwego opisu. Modis w UK konkuruje z Modids Polska.

ex-Modis

Ta firma bardzo się zmieniła... na gorsze Plusy: specjalizacja Minusy: sposób zarządzania polityka stare sprzęty i programy problemy z wewnętrzną bazą danych To była świetna firma z super atmosferą i dobrym podejściem do rekrutacji IT. Niestety, wszystko zmieniło się kiedy nastały nowe 'rządy', osoby nie radzącej sobie z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Działa po omacku i sprawia, że fluktuacja wynosi prawie 100 %. Ludzie 'uciekają' nawet już po miesiącu czy dwóch pracy (także stażyści) nie zwracając uwagi na to, jak to będzie wyglądać w ich CV. Z dnia na dzień podejmuje się decyzje o zakończeniu współpracy w niektórymi pracownikami... 'z zaskoczenia' bez wcześniejszej otwartej rozmowy o problemach i ewentualnych konsekwencjach. Firma została przejęta przez Adecco, co niesie za sobą wiele problemów ze względu na odmienne cele i sposób działania. Adecco jest firmą znaną z rekrutacji na tzw. "tymczasówki' oraz rekrutacji masowych a nie specjalistycznych, co tworzy atmosferę niezrozumienia i nerwowości.

@ex-Modis

Firma dramat.. nigdy więcej takich pracodawców.. traktują ludzi fatalnie.. obiecują i nie dotrzymują słowa.

oco

@Norin: Wpisz sobie 'Modis" na linkedin lub goldenline i pooglądaj ile osób rozstało się z firmą w przeciągu ostatnich 6 miesięcy :)

Iza

A na czym polega praca researchera w tej firmie? Można to faktycznie porównać do takiej HR-owej akwizycji? I jak to jest po zakończeniu stażu, faktycznie oferują lepsze pieniądze? Pozdrawiam :)

Zostaw merytoryczną opinię o Modis - Kraków

Modis
2.8/5 Na podstawie 70 ocen.
  • Plac Europejski 2
    00-844 Kraków